Login  
Coach/Team Administrator and not yet registered?   Register  
2018 TOP GUN-USA' "WINTER NATIONALS"
November 10 - 11 in Concord-Charlotte-Huntersville, NC
General Alert
Last Updated 11/11/2018 1:48 PM

TOP GUN-USA UPDATE

Our maintenance crews worked 12 hours today being Friday rolling water off fields, taking 150 bags of Quick Dry to our complexes from our warehouse to hopefully have a opportunity to play if at all possible.

Some venues that we do not control have cancelled for not only Saturday but for Sunday also. 

Our maintenance crews will be returning to our fields at 4:00am Saturday morning to start the process of getting fields playable. We have pulled our staff from Bradford, Nevins, and Indian Trail venues to the Concord venues in order to hopefully get these fields playable.

We have teams from four (4) different states in this event and we are doing everything possible to make this event happen.

Please be patient and respectful to our staff as they are working hard to provide this event.

I must say a thank you to all our staff that worked so hard today in the rain and will make that effort again on Saturday.

I must say I feel honored to have these hard working dedicated staff that go beyond anything I can think of to try and provide a great experience for our teams.

The rain might stop us but it will not be because we did not try.

I wanted to Inform everyone that all Concord Facilities started on time on Saturday and No Teams were turned away to play.

"HATS OFF" goes out to the Top Gun-USA Maintenance crews for making that happen. Top Gun-USA Rock's.

"TOP GUN-USA"

"WINTER NATIONALS"

WEATHER UPDATE:

All ages have been changed to 2 pool games on Saturday and Single Eliminaton on Sunday due to a number of fields that are unplayable due to the rain.
Please check schedule for time and venue changes.

ATTENTION: 14u division--Nevins Park Cancelled for tomorrow and you have been moved to Hartsell Park.  THERE WILL BE NO CONCESSIONS as we had already closed it down for the year.  PLEASE BRING YOUR OWN FOOD AND DRINK. We apologize for the inconvenience, but those fields are playable and Nevins is not.

GATE ADMISSION SAT & SUN:

ADULT 13 & UP- $8.00

STUDENTS AGES 7-12/SENIORS- $6.00

All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament.  If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process.  All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.

Printable Version:  Color   B&W   Gray
Complex Addresses and Directions
10U : BB
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Double Elimination Bracket or Brackets. If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.)
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Ultimate Performance PurdyMatthews, NC3.01.0128Team Page
2Johnston County RebelsBenson, NC4.01.0413Team Page
3Dazzle Fastpitch-10UCharlotte, NC1.03.094Team Page
4Full Throttle FastpitchMadison Heights, VA2.01.0013Team Page
5Morrison Sharks 10U DaniellCharlotte, NC1.02.068Team Page
6WV Lady Patriots 10uCharleston, WV3.01.028Team Page
7Comets VenomConcord, NC1.03.0192Team Page
8Union County Crush - BevingtonMonroe, NC2.01.0713Team Page
9York Green DragonsYork, SC3.01.0415Team Page
10Alexander CrushTaylorsville, NC0.03.0190Team Page
115 star Lexington , NC0.03.0108Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat9:00 AMRRC:Field 1Ultimate Performance Purdy3Union County Crush - Bevington8
2Sat9:00 AMRRC:Field 2Dazzle Fastpitch-10U0Full Throttle Fastpitch1
3Sat9:00 AMRRC:Field 3Morrison Sharks 10U Daniell2WV Lady Patriots 10u4
4Sat10:15 AMRRC:Field 1Ultimate Performance Purdy55 star 4
5Sat10:15 AMRRC:Field 2York Green Dragons7Alexander Crush0
6Sat10:15 AMRRC:Field 3Comets Venom0Johnston County Rebels13
7Sat11:30 AMRRC:Field 1Union County Crush - Bevington55 star 4
8Sat11:30 AMRRC:Field 2Dazzle Fastpitch-10U4York Green Dragons8
9Sat11:30 AMRRC:Field 3Morrison Sharks 10U Daniell6Comets Venom2
10Sat12:45 PMRRC:Field 1Full Throttle Fastpitch12Alexander Crush0
11Sat12:45 PMRRC:Field 7WV Lady Patriots 10u4Johnston County Rebels0
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun9:00 AMRRC:Field 7Seed #4
Union County Crush - Bevington
0Seed #5
Johnston County Rebels
6
2Sun10:30 AMRRC:Field 7Seed #3
York Green Dragons
7Seed #6
Morrison Sharks 10U Daniell
4
3Sun12:00 PMRRC:Field 7Winner Game #1
Johnston County Rebels
4Seed #1
Full Throttle Fastpitch
2
4Sun1:30 PMRRC:Field 7Winner Game #2
York Green Dragons
1Seed #2
WV Lady Patriots 10u
7
5Sun3:00 PMRRC:Field 7Winner Game #3
Johnston County Rebels
3Winner Game #4
WV Lady Patriots 10u
0
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun9:00 AMRRC:Field 6Seed #10
Comets Venom
8Seed #11
Alexander Crush
4
2Sun10:30 AMRRC:Field 6Seed #8
Dazzle Fastpitch-10U
12Seed #9
5 star
2
3Sun12:00 PMRRC:Field 6Winner Game #1
Comets Venom
2Seed #7
Ultimate Performance Purdy
6
4Sun1:30 PMRRC:Field 6Winner Game #2
Dazzle Fastpitch-10U
5Winner Game #3
Ultimate Performance Purdy
6
 
10U : OPEN
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Double Elimination Bracket or Brackets. If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.)
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1RC Swarm-KluttzSalisbury, NC1.51.557Team Page
2Blue Hornets 08Lincolnton, NC2.02.087Team Page
3Lady Bandits ShockConcord, NC3.01.017Team Page
4Denver Dragons - GustDenver, NC3.02.0104Team Page
5SWVA PunishersSaltville, VA1.02.099Team Page
6Team Crush RitterColeridge, NC1.02.066Team Page
7Hot Shots 08Hope Mills , NC1.52.543Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat9:00 AMRRC:Field 6RC Swarm-Kluttz6Blue Hornets 084
2Sat9:00 AMRRC:Field 7Lady Bandits Shock5Denver Dragons - Gust0
3Sat10:15 AMRRC:Field 6RC Swarm-Kluttz1Hot Shots 081
4Sat10:15 AMRRC:Field 7SWVA Punishers4Team Crush Ritter5
5Sat11:30 AMRRC:Field 6Blue Hornets 083Hot Shots 082
6Sat11:30 AMRRC:Field 7Lady Bandits Shock2Team Crush Ritter1
7Sat12:45 PMRRC:Field 6Denver Dragons - Gust4SWVA Punishers5
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun9:00 AMRRC:Field 1Seed #4
Blue Hornets 08
3Seed #5
SWVA Punishers
2
2Sun9:00 AMRRC:Field 4Seed #2
RC Swarm-Kluttz
2Seed #7
Denver Dragons - Gust
6
3Sun10:30 AMRRC:Field 1Seed #3
Team Crush Ritter
0Seed #6
Hot Shots 08
1
4Sun12:00 PMRRC:Field 1Winner Game #1
Blue Hornets 08
1Seed #1
Lady Bandits Shock
9
5Sun1:30 PMRRC:Field 1Winner Game #2
Denver Dragons - Gust
2Winner Game #3
Hot Shots 08
1
6Sun3:00 PMRRC:Field 1Winner Game #4
Lady Bandits Shock
3Winner Game #5
Denver Dragons - Gust
8
 
12U : OPEN
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Double Elimination Bracket or Brackets. If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.)
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Carolina Elite 06- HuneycuttMount Pleasant, NC4.00.007Team Page
2Extreme Performance 12uSalisbury, NC1.02.097Team Page
3MARA 12U Mustangs - WilliamsMatthews, NC2.02.0109Team Page
4RC Swarm - NesbittSalisbury, NC0.03.085Team Page
5Bandits NC - WilsonEast Bend, NC2.01.025Team Page
6Carolina Thangz 05Gastonia, NC1.02.027Team Page
7Port City HurricanesWilmington, NC0.03.0131Team Page
8Diamond StarsConcord, NC2.02.086Team Page
9Carolina Cobras Vanderpool 12uMooresville, NC3.01.0917Team Page
10NC Firecrackers PhiferWaxhaw, NC3.01.01015Team Page
11L-Town Xtreme 06 Select (McBride)Lincolnton, NC2.03.080Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat9:00 AMRRC:Field 4Carolina Elite 06- Huneycutt5Extreme Performance 12u0
2Sat9:00 AMRRC:Field 5MARA 12U Mustangs - Williams5RC Swarm - Nesbitt3
3Sat10:15 AMRRC:Field 4Port City Hurricanes1Diamond Stars6
4Sat10:15 AMRRC:Field 5Bandits NC - Wilson2Carolina Thangz 050
5Sat11:30 AMRRC:Field 4Carolina Cobras Vanderpool 12u10NC Firecrackers Phifer9
6Sat11:30 AMRRC:Field 5Carolina Elite 06- Huneycutt2L-Town Xtreme 06 Select (McBride)0
7Sat12:45 PMRRC:Field 2Extreme Performance 12u7MARA 12U Mustangs - Williams4
8Sat12:45 PMRRC:Field 3RC Swarm - Nesbitt2Bandits NC - Wilson3
9Sat12:45 PMRRC:Field 4Carolina Thangz 057Port City Hurricanes0
10Sat12:45 PMRRC:Field 5Diamond Stars0Carolina Cobras Vanderpool 12u7
11Sat2:00 PMRRC:Field 4NC Firecrackers Phifer6L-Town Xtreme 06 Select (McBride)0
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun10:30 AMRRC:Field 4Seed #4
Carolina Thangz 05
1Seed #5
Diamond Stars
3
2Sun12:00 PMRRC:Field 4Seed #2
Bandits NC - Wilson
5Seed #3
Carolina Cobras Vanderpool 12u
7
3Sun1:30 PMRRC:Field 4Winner Game #1
Diamond Stars
3Seed #1
Carolina Elite 06- Huneycutt
8
4Sun3:00 PMRRC:Field 4Winner Game #2
Carolina Cobras Vanderpool 12u
3Winner Game #3
Carolina Elite 06- Huneycutt
11
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun9:00 AMRRC:Field 3Seed #9
RC Swarm - Nesbitt
0Seed #10
L-Town Xtreme 06 Select (McBride)
3
2Sun10:30 AMRRC:Field 3Seed #8
MARA 12U Mustangs - Williams
7Seed #11
Port City Hurricanes
3
3Sun12:00 PMRRC:Field 3Winner Game #1
L-Town Xtreme 06 Select (McBride)
7Seed #6
Extreme Performance 12u
2
4Sun1:30 PMRRC:Field 3Winner Game #2
MARA 12U Mustangs - Williams
0Seed #7
NC Firecrackers Phifer
8
5Sun3:00 PMRRC:Field 3Winner Game #3
L-Town Xtreme 06 Select (McBride)
1Winner Game #4
NC Firecrackers Phifer
4
 
12U : BB
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Double Elimination Bracket or Brackets. If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.)
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Lady Blues - StaffordGastonia, NC1.02.0158Team Page
2Liberty BellesLincolnton, NC2.51.5614Team Page
3L-Town Xtreme CarpenterLincolnton, NC2.01.0412Team Page
4Denver Dragons - KrowiarzDenver, NC3.51.552Team Page
5Comets VenomConcord, NC3.01.0229Team Page
6Morrison Sharks - JosephCharlotte, NC2.02.0185Team Page
7Knockouts Elite - AlexanderConcord , NC2.02.01514Team Page
8Tega Cay DynamiteCharlotte, NC1.03.0215Team Page
9Outlaws 07Weddington, NC0.03.0114Team Page
10Lady Aces - AustinOakboro, NC1.02.077Team Page
11Phoenix FastpitchDenver, NC2.01.0714Team Page
12Ultimate Performance BlankenshipMatthews, NC1.02.01010Team Page
13USA Pride Fastpitch 07Alamance, NC4.01.01011Team Page
14Carolina BreakoutGranite falls, NC3.01.0420Team Page
15Kraken SoftballStanfield, NC0.03.0281Team Page
16Carolina RegulatorsMonroe, NC2.01.0417Team Page
17Pineville VelocityPineville, NC0.03.0194Team Page
18Maroon Crush 06Blue Ridge, VA4.00.0019Team Page
19HeartbreakersRoxboro, NC3.01.0316Team Page
20DC Lady SpartansLexington, NC1.03.0190Team Page
21Carroll County Lady Cavs 12UHillsville , VA0.52.596Team Page
22Red Rose Ballers Lancaster , SC1.52.5123Team Page
23WV Lady Patriots 12UCharleston, WV2.02.0412Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat2:00 PMRRC:Field 1L-Town Xtreme Carpenter3Denver Dragons - Krowiarz0
2Sat2:00 PMRRC:Field 2Comets Venom12Morrison Sharks - Joseph1
3Sat2:00 PMRRC:Field 3Knockouts Elite - Alexander13Tega Cay Dynamite5
4Sat2:00 PMRRC:Field 5Outlaws 072Lady Aces - Austin5
5Sat2:00 PMRRC:Field 6Lady Blues - Stafford4Liberty Belles12
6Sat3:15 PMRRC:Field 1Heartbreakers10DC Lady Spartans0
7Sat3:15 PMRRC:Field 2Pineville Velocity0Maroon Crush 0610
8Sat3:15 PMRRC:Field 3Kraken Softball0Carolina Regulators11
9Sat3:15 PMRRC:Field 4USA Pride Fastpitch 073Carolina Breakout10
10Sat3:15 PMRRC:Field 5Phoenix Fastpitch8Ultimate Performance Blankenship5
11Sat3:15 PMRRC:Field 6Lady Blues - Stafford4WV Lady Patriots 12U3
12Sat3:15 PMRRC:Field 7Carroll County Lady Cavs 12U3Red Rose Ballers 3
13Sat4:30 PMRRC:Field 1Comets Venom17Kraken Softball1
14Sat4:30 PMRRC:Field 2L-Town Xtreme Carpenter9Pineville Velocity4
15Sat4:30 PMRRC:Field 3Morrison Sharks - Joseph4Carolina Regulators6
16Sat4:30 PMRRC:Field 4Tega Cay Dynamite0USA Pride Fastpitch 078
17Sat4:30 PMRRC:Field 5Outlaws 072Phoenix Fastpitch6
18Sat4:30 PMRRC:Field 6Knockouts Elite - Alexander1Carolina Breakout10
19Sat4:30 PMRRC:Field 7Liberty Belles2Denver Dragons - Krowiarz2
20Sat5:45 PMRRC:Field 1Heartbreakers6Carroll County Lady Cavs 12U3
21Sat5:45 PMRRC:Field 2Maroon Crush 069Red Rose Ballers 0
22Sat5:45 PMRRC:Field 5Lady Aces - Austin2Ultimate Performance Blankenship5
23Sat5:45 PMRRC:Field 7DC Lady Spartans0WV Lady Patriots 12U9
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun9:00 AMRRC:Field 2Seed #4
Carolina Breakout
14Seed #5
Carolina Regulators
2
2Sun10:30 AMRRC:Field 2Seed #3
Heartbreakers
3Seed #6
L-Town Xtreme Carpenter
1
3Sun12:00 PMRRC:Field 2Winner Game #1
Carolina Breakout
2Seed #1
Maroon Crush 06
12
4Sun1:30 PMRRC:Field 2Winner Game #2
Heartbreakers
0Seed #2
Comets Venom
7
5Sun3:00 PMRRC:Field 2Winner Game #3
Maroon Crush 06
9Winner Game #4
Comets Venom
4
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun9:00 AMNevins:Field 2Seed #10
Lady Aces - Austin
3Seed #11
USA Pride Fastpitch 07
4
2Sun10:30 AMNevins:Field 2Seed #9
WV Lady Patriots 12U
7Seed #12
Ultimate Performance Blankenship
6
3Sun12:00 PMNevins:Field 2Winner Game #1
USA Pride Fastpitch 07
8Seed #7
Phoenix Fastpitch
4
4Sun1:30 PMNevins:Field 2Winner Game #2
WV Lady Patriots 12U
8Seed #8
Liberty Belles
9
5Sun3:00 PMNevins:Field 2Winner Game #3
USA Pride Fastpitch 07
7Winner Game #4
Liberty Belles
5
 
Bronze Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun9:00 AMNevins:Field 3Seed #16
Carroll County Lady Cavs 12U
4Seed #17
Red Rose Ballers
7
2Sun10:30 AMNevins:Field 3Seed #15
Denver Dragons - Krowiarz
5Seed #18
Outlaws 07
4
3Sun12:00 PMNevins:Field 3Winner Game #1
Red Rose Ballers
3Seed #13
Knockouts Elite - Alexander
13
4Sun1:30 PMNevins:Field 3Winner Game #2
Denver Dragons - Krowiarz
6Seed #14
Lady Blues - Stafford
2
5Sun3:00 PMNevins:Field 3Winner Game #3
Knockouts Elite - Alexander
2Winner Game #4
Denver Dragons - Krowiarz
12
 
Copper Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun9:00 AMRRC:Field 5Seed #22
Tega Cay Dynamite
9Seed #23
Kraken Softball
4
2Sun10:30 AMRRC:Field 5Seed #20
Pineville Velocity
9Seed #21
DC Lady Spartans
14
3Sun12:00 PMRRC:Field 5Winner Game #1
Tega Cay Dynamite
8Seed #19
Morrison Sharks - Joseph
9
4Sun1:30 PMRRC:Field 5Winner Game #2
DC Lady Spartans
3Winner Game #3
Morrison Sharks - Joseph
5
 
14U : OPEN
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Double Elimination Bracket or Brackets. If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.)
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Carolina Force - MitchellKannapolis, NC1.02.0710Team Page
2Carolina Edge 14UHuntersville, NC4.01.067Team Page
3Liberty BellesLincolnton, NC1.02.079Team Page
4South Stanly Sluggers 04Norwood, NC3.01.068Team Page
5Tega Cay DynamiteCharlotte, NC0.03.0250Team Page
6Team HeatCharlotte, NC2.02.0611Team Page
7TDB SoftballRock Hill, SC1.52.572Team Page
8USA Pride Fastpitch - RobinsonAlamance, NC1.51.5510Team Page
9Beach Blast (James)North Myrtle Beach, SC4.50.526Team Page
10LA Elite Lancaster, SC1.02.066Team Page
11Lady SlammersCollinsville, VA1.51.5118Team Page
12Lady FireballsHenderson, NC0.03.0253Team Page
13Ultimate PerformanceWeddington, NC2.03.0245Team Page
14River City Rage St. Albans, WV2.02.0513Team Page
15Carolina Lady Red SoxFort Mill, SC3.01.0913Team Page
16Southern WV Stars 14uBeckley, WV2.01.0023Team Page
17PeachesYadkinville, NC1.02.075Team Page
18Aftershock CoferLynchburg, VA2.02.065Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat12:00 PMHartsell:BernieLiberty Belles3South Stanly Sluggers 044
2Sat12:00 PMHartsell:BroomeCarolina Force - Mitchell2Carolina Edge 14U4
3Sat12:00 PMHartsell:LilesTega Cay Dynamite0Team Heat8
4Sat1:15 PMHartsell:BernieBeach Blast (James)2LA Elite 2
5Sat1:15 PMHartsell:BroomeLady Slammers17Lady Fireballs0
6Sat1:15 PMHartsell:LilesTDB Softball1USA Pride Fastpitch - Robinson6
7Sat2:30 PMHartsell:BernieCarolina Lady Red Sox0Southern WV Stars 14u6
8Sat2:30 PMHartsell:BroomeUltimate Performance2River City Rage 11
9Sat2:30 PMHartsell:LilesPeaches2Aftershock Cofer5
10Sat3:45 PMHartsell:BernieCarolina Edge 14U3South Stanly Sluggers 044
11Sat3:45 PMHartsell:BroomeCarolina Force - Mitchell8Lady Fireballs3
12Sat3:45 PMHartsell:LilesLiberty Belles6Team Heat3
13Sat5:00 PMHartsell:BernieTega Cay Dynamite0Southern WV Stars 14u17
14Sat5:00 PMHartsell:BroomeTDB Softball1Lady Slammers1
15Sat5:00 PMHartsell:LilesUSA Pride Fastpitch - Robinson4LA Elite 4
16Sat6:15 PMHartsell:BernieRiver City Rage 2Peaches3
17Sat6:15 PMHartsell:BroomeUltimate Performance3Carolina Lady Red Sox13
18Sat6:15 PMHartsell:LilesBeach Blast (James)4Aftershock Cofer0
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun10:30 AMHartsell:BroomeSeed #4
Beach Blast (James)
6Seed #5
USA Pride Fastpitch - Robinson
0
2Sun12:00 PMHartsell:BroomeSeed #2
South Stanly Sluggers 04
7Seed #3
Lady Slammers
0
3Sun1:30 PMHartsell:BroomeWinner Game #1
Beach Blast (James)
13Seed #1
Southern WV Stars 14u
0
4Sun3:00 PMHartsell:BroomeWinner Game #2
South Stanly Sluggers 04
2Winner Game #3
Beach Blast (James)
8
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun9:00 AMHartsell:BernieSeed #9
LA Elite
4Seed #10
Aftershock Cofer
7
2Sun9:00 AMHartsell:BroomeSeed #7
Team Heat
3Seed #12
Liberty Belles
2
3Sun10:30 AMHartsell:BernieSeed #8
Carolina Edge 14U
6Seed #11
Carolina Force - Mitchell
4
4Sun12:00 PMHartsell:BernieWinner Game #1
Aftershock Cofer
2Seed #6
River City Rage
6
5Sun1:30 PMHartsell:BernieWinner Game #2
Team Heat
0Winner Game #3
Carolina Edge 14U
10
6Sun3:00 PMHartsell:BernieWinner Game #4
River City Rage
1Winner Game #5
Carolina Edge 14U
4
 
Bronze Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun9:00 AMHartsell:LilesSeed #16
Ultimate Performance
7Seed #17
Lady Fireballs
4
2Sun10:30 AMHartsell:LilesSeed #15
TDB Softball
2Seed #18
Tega Cay Dynamite
1
3Sun12:00 PMHartsell:LilesWinner Game #1
Ultimate Performance
7Seed #13
Peaches
5
4Sun1:30 PMHartsell:LilesWinner Game #2
TDB Softball
1Seed #14
Carolina Lady Red Sox
8
5Sun3:00 PMHartsell:LilesWinner Game #3
Ultimate Performance
2Winner Game #4
Carolina Lady Red Sox
15
 
16U : OPEN
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1TeamTNT Charlotte, NC3.50.526Team Page
2Uwharrie Fever 03'Biscoe, NC0.03.0124Team Page
3South Wake Storm - FulcherFuquay Varina, NC2.02.077Team Page
4MARA Mustangs-WellsMatthews, NC2.02.058Team Page
5SEC (Dover) Raeford, NC1.51.556Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat11:00 AMWW Flowe:Field 4TeamTNT 5Uwharrie Fever 03'1
2Sat12:15 PMWW Flowe:Field 4South Wake Storm - Fulcher0MARA Mustangs-Wells4
3Sat1:30 PMWW Flowe:Field 4TeamTNT 1SEC (Dover) 1
4Sat2:45 PMWW Flowe:Field 4Uwharrie Fever 03'3South Wake Storm - Fulcher7
5Sat5:15 PMWW Flowe:Field 4MARA Mustangs-Wells4SEC (Dover) 5
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun9:00 AMWW Flowe:Field 4Seed #4
South Wake Storm - Fulcher
11Seed #5
Uwharrie Fever 03'
1
2Sun10:30 AMWW Flowe:Field 4Seed #2
SEC (Dover)
1Seed #3
MARA Mustangs-Wells
9
3Sun12:00 PMWW Flowe:Field 4Winner Game #1
South Wake Storm - Fulcher
4Seed #1
TeamTNT
7
4Sun1:30 PMWW Flowe:Field 4Winner Game #2
MARA Mustangs-Wells
8Winner Game #3
TeamTNT
9
 
16U : BB
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Double Elimination Bracket or Brackets. If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.)
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1R.C. Swarm WalkerRockwell, NC5.00.0125Team Page
2Waxhaw EliteWaxhaw, NC0.03.0291Team Page
3Carolina Force - BrownKannapolis, NC4.01.035Team Page
4SCAA AftershockFort Mill, SC0.03.051Team Page
5Dirt Devils EliteStatesville, NC0.03.074Team Page
6The Perfect GameEast Bend, NC3.01.027Team Page
7Carolina GalaxyPfafftown, NC1.02.01212Team Page
8Lady Slammers Cooper Collinsville, VA2.02.0812Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat4:00 PMWW Flowe:Field 1Carolina Force - Brown1SCAA Aftershock0
2Sat4:00 PMWW Flowe:Field 2R.C. Swarm Walker17Waxhaw Elite0
3Sat4:00 PMWW Flowe:Field 3Dirt Devils Elite1The Perfect Game3
4Sat4:00 PMWW Flowe:Field 4Carolina Galaxy0Lady Slammers Cooper 11
5Sat5:15 PMWW Flowe:Field 2Waxhaw Elite1Carolina Galaxy12
6Sat5:15 PMWW Flowe:Field 3Carolina Force - Brown4Dirt Devils Elite3
7Sat6:30 PMWW Flowe:Field 1SCAA Aftershock1The Perfect Game4
8Sat6:30 PMWW Flowe:Field 4R.C. Swarm Walker8Lady Slammers Cooper 1
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun9:00 AMC. Creek:Field # 1Seed #1
R.C. Swarm Walker
14Seed #8
Waxhaw Elite
0
2Sun9:00 AMC. Creek:Field # 2Seed #4
Lady Slammers Cooper
6Seed #5
Carolina Galaxy
0
3Sun10:30 AMC. Creek:Field # 1Seed #2
The Perfect Game
7Seed #7
Dirt Devils Elite
6
4Sun10:30 AMC. Creek:Field # 2Seed #3
Carolina Force - Brown
5Seed #6
SCAA Aftershock
1
5Sun12:00 PMC. Creek:Field # 1Winner Game #3
The Perfect Game
6Winner Game #4
Carolina Force - Brown
8
6Sun12:00 PMC. Creek:Field # 2Winner Game #1
R.C. Swarm Walker
10Winner Game #2
Lady Slammers Cooper
0
7Sun1:30 PMC. Creek:Field # 1Winner Game #5
Carolina Force - Brown
0Winner Game #6
R.C. Swarm Walker
5
 
HSU : OPEN
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Double Elimination Bracket or Brackets. If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.)
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1GfP EliteConcord, NC2.02.079Team Page
2Lady Aces Oakboro, NC1.02.087Team Page
3WildfireOakboro, NC3.01.099Team Page
4Carolina Force - BeachKannapolis, NC0.03.0137Team Page
5Carolina Cardinals VickSalisbury, NC2.01.0112Team Page
6Lady Bandits VoltsConcord, NC0.03.0102Team Page
7Elite Fastpitch GreenYork, SC5.00.0210Team Page
8Camel City FastpitchWinston Salem, NC2.01.036Team Page
9Pee Dee Lady GatorsWadesboro, NC3.01.0117Team Page
10Surry Swat Mt.Airy, NC3.02.0133Team Page
11Extreme HeatLancaster, SC0.03.082Team Page
12Team 24 Gamecocks AdkinsYork, SC2.02.0105Team Page
13Carolina Hurricanes - MartinRichburg, SC1.03.051Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat11:00 AMWW Flowe:Field 1GfP Elite5Lady Aces 6
2Sat11:00 AMWW Flowe:Field 2Wildfire7Carolina Force - Beach6
3Sat11:00 AMWW Flowe:Field 3Carolina Cardinals Vick8Lady Bandits Volts1
4Sat12:15 PMWW Flowe:Field 1Elite Fastpitch Green9Team 24 Gamecocks Adkins2
5Sat12:15 PMWW Flowe:Field 2Pee Dee Lady Gators11Surry Swat 0
6Sat12:15 PMWW Flowe:Field 3Extreme Heat2Camel City Fastpitch4
7Sat1:30 PMWW Flowe:Field 1GfP Elite4Carolina Hurricanes - Martin1
8Sat1:30 PMWW Flowe:Field 2Wildfire2Surry Swat 3
9Sat1:30 PMWW Flowe:Field 3Carolina Cardinals Vick4Extreme Heat0
10Sat2:45 PMWW Flowe:Field 1Lady Aces 1Team 24 Gamecocks Adkins3
11Sat2:45 PMWW Flowe:Field 2Carolina Force - Beach1Pee Dee Lady Gators6
12Sat2:45 PMWW Flowe:Field 3Lady Bandits Volts1Camel City Fastpitch2
13Sat5:15 PMWW Flowe:Field 1Elite Fastpitch Green1Carolina Hurricanes - Martin0
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun9:00 AMWW Flowe:Field 3Seed #4
Camel City Fastpitch
3Seed #5
GfP Elite
6
2Sun10:30 AMWW Flowe:Field 3Seed #3
Elite Fastpitch Green
5Seed #6
Lady Aces
4
3Sun12:00 PMWW Flowe:Field 1Winner Game #1
GfP Elite
0Seed #1
Pee Dee Lady Gators
7
4Sun12:00 PMWW Flowe:Field 3Winner Game #2
Elite Fastpitch Green
5Seed #2
Carolina Cardinals Vick
1
5Sun1:30 PMWW Flowe:Field 3Winner Game #3
Pee Dee Lady Gators
4Winner Game #4
Elite Fastpitch Green
7
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun9:00 AMWW Flowe:Field 1Seed #10
Carolina Hurricanes - Martin
3Seed #11
Extreme Heat
0
2Sun9:00 AMWW Flowe:Field 2Seed #8
Team 24 Gamecocks Adkins
9Seed #13
Carolina Force - Beach
8
3Sun10:30 AMWW Flowe:Field 2Seed #9
Surry Swat
3Seed #12
Lady Bandits Volts
0
4Sun10:30 AMWW Flowe:Field 1Winner Game #1
Carolina Hurricanes - Martin
3Seed #7
Wildfire
9
5Sun12:00 PMWW Flowe:Field 2Winner Game #2
Team 24 Gamecocks Adkins
1Winner Game #3
Surry Swat
4
6Sun1:30 PMWW Flowe:Field 2Winner Game #4
Wildfire
7Winner Game #5
Surry Swat
6
 

Home  | Upcoming Tournaments  | Baseball  | Softball  | Browser Info
© Copyright 2013, Top Gun. All Rights Reserved.