Login  
Coach/Team Administrator and not yet registered?   Register  
"TOP GUN-USA" " ZONE QUALIFIER"
October 13 in Concord-WWS, NC
General Alert
Last Updated 09/02/2018 11:49 AM

"ROAD TO MYRTLE BEACH"

"FALL ZONE QUALIFIER"

"PINK OUT MONTH"

"ACTIVATE YOUR FREE PAID BERTHS"

"DOUBLE POINTS WEEKEND"

BAG ICE AVAILABLE FOR SALE AT ROCKY RIVER  $2.99 PER BAG, SEE CONCESSION STAND

All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament.  If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process.  All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.

Printable Version:  Color   B&W   Gray
Complex Addresses and Directions
F LiskeFrank Liske Park 4001 Stough Rd. Concord, NC 28027
J SheltonJeff Shelton Park 200 Lions Club Dr. Locust, NC 28097
RRCRocky River Complex 5454 Rocky River Rd. Concord, NC 28025
WW FloweW.W. Flowe Park 99 Central Heights Dr. Concord, NC 28025
WACWestmoreland Athletic Complex 8430 Westmoreland Rd. Cornelius, NC 28031
8U : B/BB
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Lady Blues BaucomConcord, NC2.01.01017Team Page
2Carolina Elite 10 - TysonAlbemarle, NC1.03.0236Team Page
3LTown XTreme Boyles 8ULincolnton , NC1.02.01112Team Page
4Bandits NC BurnsSalisbury, NC0.52.5156Team Page
5NC Punishers WilliardYadkinville, NC3.02.0915Team Page
6Fusion Fury - DavisKing, NC3.01.02212Team Page
7THUNDERHAWKSBlythewood, SC1.52.5135Team Page
8Carolina GloryThomasville, NC2.01.0220Team Page
9Carolina Blaze Laurinburg, NC0.03.0185Team Page
10AFTERSHOCK 8UMadison Heights, VA4.00.0429Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat8:30 AMRRC:Field 6Lady Blues Baucom10Carolina Elite 10 - Tyson6
2Sat8:30 AMRRC:Field 7LTown XTreme Boyles 8U11Bandits NC Burns2
3Sat9:45 AMRRC:Field 6THUNDERHAWKS1Carolina Glory9
4Sat9:45 AMRRC:Field 7NC Punishers Williard6Fusion Fury - Davis8
5Sat11:00 AMRRC:Field 6Lady Blues Baucom7Carolina Blaze 4
6Sat11:00 AMRRC:Field 7Carolina Elite 10 - Tyson0AFTERSHOCK 8U13
7Sat12:15 PMRRC:Field 6Bandits NC Burns4THUNDERHAWKS4
8Sat12:15 PMRRC:Field 7LTown XTreme Boyles 8U1NC Punishers Williard9
9Sat1:30 PMRRC:Field 6Carolina Glory11Carolina Blaze 1
10Sat1:30 PMRRC:Field 7Fusion Fury - Davis4AFTERSHOCK 8U16
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat2:45 PMRRC:Field 6Seed #4
NC Punishers Williard
9Seed #5
LTown XTreme Boyles 8U
1
2Sat4:00 PMRRC:Field 6Seed #2
AFTERSHOCK 8U
15Seed #3
Lady Blues Baucom
4
3Sat5:15 PMRRC:Field 6Winner Game #1
NC Punishers Williard
13Seed #1
Carolina Glory
0
4Sat6:30 PMRRC:Field 6Winner Game #2
AFTERSHOCK 8U
12Winner Game #3
NC Punishers Williard
9
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat2:45 PMRRC:Field 7Seed #9
Carolina Blaze
10Seed #10
Carolina Elite 10 - Tyson
12
2Sat4:00 PMRRC:Field 7Seed #7
THUNDERHAWKS
5Seed #8
Bandits NC Burns
2
3Sat5:15 PMRRC:Field 7Winner Game #1
Carolina Elite 10 - Tyson
0Seed #6
Fusion Fury - Davis
11
4Sat6:30 PMRRC:Field 7Winner Game #2
THUNDERHAWKS
0Winner Game #3
Fusion Fury - Davis
11
 
10U : BB
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Union County Crush - BevingtonMonroe, NC2.51.51411Team Page
2CV FusionGranite Falls, NC1.51.5820Team Page
3Lady Aces - SmithOakboro, NC0.03.0211Team Page
4CVXtremeHickory , NC3.01.0622Team Page
5Blue Hornets 08Lincolnton, NC2.02.0911Team Page
6L-Town Xtreme WrightLincolnton , NC0.03.0203Team Page
7Palmetto Diamonds 08Lancaster, SC4.00.0111Team Page
8NC Punishers - WhiteElkin, NC1.03.0126Team Page
9Sandhills Stingrays softball 10uMoore County, NC2.01.0612Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat8:30 AMRRC:Field 2Blue Hornets 088L-Town Xtreme Wright3
2Sat8:30 AMRRC:Field 3Union County Crush - Bevington8CV Fusion8
3Sat8:30 AMRRC:Field 4Lady Aces - Smith0CVXtreme15
4Sat9:45 AMRRC:Field 3Palmetto Diamonds 085NC Punishers - White0
5Sat11:00 AMRRC:Field 1Union County Crush - Bevington3Sandhills Stingrays softball 10u6
6Sat11:00 AMRRC:Field 2CV Fusion12L-Town Xtreme Wright0
7Sat11:00 AMRRC:Field 3Lady Aces - Smith1Palmetto Diamonds 086
8Sat11:00 AMRRC:Field 4CVXtreme7NC Punishers - White6
9Sat12:15 PMRRC:Field 1Blue Hornets 083Sandhills Stingrays softball 10u6
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat2:00 PMRRC:Field 2Seed #4
CV Fusion
2Seed #5
Blue Hornets 08
4
2Sat3:30 PMRRC:Field 2Seed #2
CVXtreme
13Seed #3
Sandhills Stingrays softball 10u
6
3Sat5:00 PMRRC:Field 2Winner Game #1
Blue Hornets 08
2Seed #1
Palmetto Diamonds 08
3
4Sat6:30 PMRRC:Field 2Winner Game #2
CVXtreme
1Winner Game #3
Palmetto Diamonds 08
11
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat2:00 PMRRC:Field 3Seed #6
Union County Crush - Bevington
8Seed #9
Lady Aces - Smith
7
2Sat3:30 PMRRC:Field 3Seed #7
NC Punishers - White
10Seed #8
L-Town Xtreme Wright
1
3Sat5:00 PMRRC:Field 3Winner Game #1
Union County Crush - Bevington
8Winner Game #2
NC Punishers - White
7
 
10U : B
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Lady Blues - StaffordGastonia, NC2.02.01311Team Page
2Carolina Elite 08 WatsonLocust, NC4.00.0315Team Page
3Denver Dragons - GustDenver, NC1.02.0115Team Page
4Lady Blues - CorreaClemmons, NC2.02.0510Team Page
5Carolina Blaze 10ULaurinburg, NC1.02.096Team Page
6Palmetto OutlawsSummerville, SC1.03.082Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat8:30 AMRRC:Field 1Lady Blues - Stafford3Carolina Elite 08 Watson10
2Sat9:45 AMRRC:Field 1Lady Blues - Stafford8Carolina Blaze 10U3
3Sat9:45 AMRRC:Field 2Carolina Elite 08 Watson5Palmetto Outlaws0
4Sat9:45 AMRRC:Field 4Denver Dragons - Gust2Lady Blues - Correa9
5Sat12:15 PMRRC:Field 3Lady Blues - Correa1Carolina Blaze 10U3
6Sat12:15 PMRRC:Field 4Denver Dragons - Gust3Palmetto Outlaws2
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat2:00 PMRRC:Field 1Seed #4
Denver Dragons - Gust
1Seed #5
Lady Blues - Stafford
2
2Sat2:00 PMRRC:Field 4Seed #3
Carolina Blaze 10U
1Seed #6
Palmetto Outlaws
14
3Sat3:30 PMRRC:Field 1Winner Game #1
Lady Blues - Stafford
1Seed #1
Carolina Elite 08 Watson
5
4Sat3:30 PMRRC:Field 4Winner Game #2
Palmetto Outlaws
2Seed #2
Lady Blues - Correa
3
5Sat5:00 PMRRC:Field 1Winner Game #3
Carolina Elite 08 Watson
3Winner Game #4
Lady Blues - Correa
1
 
12U : B
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Carolina Cobras Vanderpool 12uMooresville, NC2.01.0412Team Page
2RC Swarm - NesbittSalisbury, NC1.02.069Team Page
3RC Swarm-MillerSalisbury , NC1.03.0139Team Page
4Palmetto Diamonds 07Lancaster, SC3.02.0107Team Page
5Asheville Braves 12U Arden, NC0.03.0102Team Page
6Extreme Performance 12uSalisbury, NC4.00.0610Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat8:30 AMWAC:Field # 4Carolina Cobras Vanderpool 12u5RC Swarm - Nesbitt4
2Sat9:45 AMWAC:Field # 3RC Swarm-Miller5Palmetto Diamonds 076
3Sat9:45 AMWAC:Field # 4Asheville Braves 12U 2Extreme Performance 12u3
4Sat11:00 AMWAC:Field # 4Carolina Cobras Vanderpool 12u7Asheville Braves 12U 0
5Sat12:15 PMWAC:Field # 4RC Swarm - Nesbitt5Palmetto Diamonds 071
6Sat1:30 PMWAC:Field # 4RC Swarm-Miller4Extreme Performance 12u7
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat3:00 PMWAC:Field # 2Seed #4
Palmetto Diamonds 07
9Seed #5
Asheville Braves 12U
4
2Sat3:00 PMWAC:Field # 3Seed #3
RC Swarm - Nesbitt
1Seed #6
RC Swarm-Miller
6
3Sat4:30 PMWAC:Field # 3Winner Game #1
Palmetto Diamonds 07
8Seed #1
Carolina Cobras Vanderpool 12u
3
4Sat6:00 PMWAC:Field # 3Winner Game #2
RC Swarm-Miller
4Seed #2
Extreme Performance 12u
5
5Sat7:30 PMWAC:Field # 3Winner Game #3
Palmetto Diamonds 07
1Winner Game #4
Extreme Performance 12u
6
 
12U : BB
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Denver Dragons - KrowiarzDenver, NC2.02.0107Team Page
2Kraken SoftballStanfield, NC2.01.0511Team Page
3Knockouts Elite - AlexanderConcord , NC1.03.0156Team Page
4Morrison Sharks-MaltzCharlotte, NC2.01.0616Team Page
5Comets VenomConcord, NC3.01.0116Team Page
6Ultimate Performance BlankenshipMatthews, NC1.03.071Team Page
7Lady Aces - AustinOakboro, NC3.01.0318Team Page
8Carolinas Select - NighthawksCharlotte, NC1.02.086Team Page
9Tega Cay DynamiteCharlotte, NC1.03.0175Team Page
10Carolina Elite 06 FastPitchMount Airy, NC2.02.087Team Page
11Cowgirls Ansonville, NC4.00.0018Team Page
12Carolina Titans 05Laurel Hill, NC1.02.081Team Page
13Sandhills StingraysMoore County, NC2.01.0219Team Page
14DC Lady SpartansLexington, NC0.03.0202Team Page
15Carroll County Lady Cavs 12UHillsville , VA0.03.0122Team Page
16Uwharrie Fever 05'Troy, NC1.51.517Team Page
17Union County Rolling ThunderUnion, SC3.50.556Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat8:30 AMWW Flowe:Field 1Denver Dragons - Krowiarz3Kraken Softball5
2Sat8:30 AMWW Flowe:Field 2Knockouts Elite - Alexander4Morrison Sharks-Maltz7
3Sat8:30 AMWW Flowe:Field 3Comets Venom6Ultimate Performance Blankenship1
4Sat8:30 AMWW Flowe:Field 4Lady Aces - Austin7Carolinas Select - Nighthawks2
5Sat9:45 AMWW Flowe:Field 1Carroll County Lady Cavs 12U0Uwharrie Fever 05'6
6Sat9:45 AMWW Flowe:Field 2Sandhills Stingrays11DC Lady Spartans0
7Sat9:45 AMWW Flowe:Field 3Cowgirls 8Carolina Titans 050
8Sat9:45 AMWW Flowe:Field 4Tega Cay Dynamite4Carolina Elite 06 FastPitch6
9Sat11:00 AMWW Flowe:Field 1Denver Dragons - Krowiarz4Union County Rolling Thunder5
10Sat11:00 AMWW Flowe:Field 2Knockouts Elite - Alexander2Sandhills Stingrays8
11Sat11:00 AMWW Flowe:Field 3Comets Venom0Cowgirls 10
12Sat11:00 AMWW Flowe:Field 4Lady Aces - Austin11Tega Cay Dynamite1
13Sat12:15 PMWW Flowe:Field 1Kraken Softball6Carroll County Lady Cavs 12U2
14Sat12:15 PMWW Flowe:Field 2Morrison Sharks-Maltz9DC Lady Spartans2
15Sat12:15 PMWW Flowe:Field 3Ultimate Performance Blankenship0Carolina Titans 051
16Sat12:15 PMWW Flowe:Field 4Carolinas Select - Nighthawks4Carolina Elite 06 FastPitch1
17Sat1:30 PMWW Flowe:Field 1Uwharrie Fever 05'1Union County Rolling Thunder1
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat3:00 PMWW Flowe:Field 3Seed #1
Cowgirls
10Seed #4
Kraken Softball
0
2Sat4:30 PMWW Flowe:Field 3Seed #2
Sandhills Stingrays
5Seed #3
Lady Aces - Austin
7
3Sat6:00 PMWW Flowe:Field 3Winner Game #1
Cowgirls
6Winner Game #2
Lady Aces - Austin
1
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat3:00 PMWW Flowe:Field 2Seed #5
Morrison Sharks-Maltz
2Seed #8
Carolina Elite 06 FastPitch
18
2Sat4:30 PMWW Flowe:Field 2Seed #6
Uwharrie Fever 05'
0Seed #7
Union County Rolling Thunder
14
3Sat6:00 PMWW Flowe:Field 2Winner Game #1
Carolina Elite 06 FastPitch
1Winner Game #2
Union County Rolling Thunder
7
 
Bronze Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat3:00 PMWW Flowe:Field 1Seed #9
Carolinas Select - Nighthawks
4Seed #12
Ultimate Performance Blankenship
10
2Sat4:30 PMWW Flowe:Field 1Seed #10
Carolina Titans 05
1Seed #11
Comets Venom
3
3Sat6:00 PMWW Flowe:Field 1Winner Game #1
Ultimate Performance Blankenship
5Winner Game #2
Comets Venom
6
 
Copper Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat3:00 PMWW Flowe:Field 4Seed #16
Tega Cay Dynamite
3Seed #17
DC Lady Spartans
2
2Sat4:30 PMWW Flowe:Field 4Seed #14
Carroll County Lady Cavs 12U
3Seed #15
Knockouts Elite - Alexander
5
3Sat6:00 PMWW Flowe:Field 4Winner Game #1
Tega Cay Dynamite
4Seed #13
Denver Dragons - Krowiarz
5
4Sat7:30 PMWW Flowe:Field 4Winner Game #2
Knockouts Elite - Alexander
3Winner Game #3
Denver Dragons - Krowiarz
4
 
12U : A/AA
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Carolina Elite 06- HuneycuttMount Pleasant, NC1.03.090Team Page
2RC StingDenton, NC3.01.018Team Page
3SC IMPACT 06Lyman, SC1.02.066Team Page
4Southern Elite Crushers Aiken, SC0.03.0113Team Page
5Blue Hornets 06Buzz City, NC4.00.0010Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat8:30 AMRRC:Field 5Carolina Elite 06- Huneycutt0RC Sting5
2Sat9:45 AMRRC:Field 5SC IMPACT 065Southern Elite Crushers 3
3Sat11:00 AMRRC:Field 5Carolina Elite 06- Huneycutt0Blue Hornets 064
4Sat12:15 PMRRC:Field 5RC Sting3SC IMPACT 061
5Sat1:30 PMRRC:Field 5Southern Elite Crushers 0Blue Hornets 066
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat3:30 PMRRC:Field 5Seed #4
Carolina Elite 06- Huneycutt
3Seed #5
Southern Elite Crushers
2
2Sat5:00 PMRRC:Field 4Seed #2
RC Sting
5Seed #3
SC IMPACT 06
1
3Sat5:00 PMRRC:Field 5Winner Game #1
Carolina Elite 06- Huneycutt
1Seed #1
Blue Hornets 06
5
4Sat6:30 PMRRC:Field 4Winner Game #2
RC Sting
0Winner Game #3
Blue Hornets 06
3
 
14U : OPEN
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Carolina Curve BSBShelby, NC2.01.0118Team Page
2R.C. Swarm WalkerRockwell, NC3.01.044Team Page
3Carolina Edge 14UHuntersville, NC0.03.097Team Page
4Carolina Diamond JaxxOakboro, NC3.01.01010Team Page
5Knockouts BrewerAsheboro, NC2.02.0176Team Page
6Lady Blues - 12u White Winston Salem, NC2.01.0030Team Page
7ImpactIndian Trail , NC0.03.0351Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat9:00 AMF Liske:Field 3Carolina Curve BSB1R.C. Swarm Walker0
2Sat9:00 AMF Liske:Field 4Carolina Edge 14U4Carolina Diamond Jaxx5
3Sat10:15 AMF Liske:Field 4Knockouts Brewer0Lady Blues - 12u White 12
4Sat11:30 AMF Liske:Field 4Carolina Curve BSB17Impact1
5Sat12:45 PMF Liske:Field 2R.C. Swarm Walker4Carolina Edge 14U3
6Sat12:45 PMF Liske:Field 3Carolina Diamond Jaxx5Knockouts Brewer6
7Sat12:45 PMF Liske:Field 4Lady Blues - 12u White 18Impact0
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat4:00 PMF Liske:Field 3Seed #2
Carolina Curve BSB
1Seed #3
R.C. Swarm Walker
5
2Sat5:30 PMF Liske:Field 3Winner Game #1
R.C. Swarm Walker
2Seed #1
Lady Blues - 12u White
1
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat2:30 PMF Liske:Field 4Seed #4
Carolina Diamond Jaxx
14Seed #7
Impact
2
2Sat4:00 PMF Liske:Field 4Seed #5
Knockouts Brewer
7Seed #6
Carolina Edge 14U
6
3Sat5:30 PMF Liske:Field 4Winner Game #1
Carolina Diamond Jaxx
10Winner Game #2
Knockouts Brewer
5
 
14U : BB
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Carolina Force - MitchellKannapolis, NC3.01.025Team Page
2Carolina FlyersMatthews, NC1.02.0810Team Page
3Team HeatCharlotte, NC2.02.01114Team Page
4Liberty BellesLincolnton, NC2.01.028Team Page
5Carolinas Select - NighthawksCharlotte, NC1.02.088Team Page
6Southeast VipersMint Hill, NC3.01.087Team Page
7Ultimate PerformanceWeddington, NC1.02.0510Team Page
8Stanly County CometsRichfield, NC1.02.0138Team Page
9Carolina Angels BarfieldLancaster, SC1.02.01510Team Page
10RC Swarm-ColeRockwell , NC2.02.0107Team Page
11Mountain Valley EliteMillers Creek, NC2.02.076Team Page
12MARA Mustangs- Hite-14UMatthews, NC2.02.01410Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat8:30 AMWAC:Field # 1Carolina Force - Mitchell5Carolina Flyers0
2Sat8:30 AMWAC:Field # 2Team Heat1Liberty Belles5
3Sat8:30 AMWAC:Field # 3Carolinas Select - Nighthawks2Southeast Vipers3
4Sat9:45 AMWAC:Field # 1Ultimate Performance9Stanly County Comets2
5Sat9:45 AMWAC:Field # 2Carolina Angels Barfield4RC Swarm-Cole2
6Sat11:00 AMWAC:Field # 1Carolina Force - Mitchell0Mountain Valley Elite2
7Sat11:00 AMWAC:Field # 2Team Heat13Carolina Angels Barfield6
8Sat11:00 AMWAC:Field # 3Carolina Flyers10MARA Mustangs- Hite-14U3
9Sat12:15 PMWAC:Field # 1Liberty Belles3Ultimate Performance1
10Sat12:15 PMWAC:Field # 2Southeast Vipers4Stanly County Comets6
11Sat12:15 PMWAC:Field # 3Carolinas Select - Nighthawks6RC Swarm-Cole5
12Sat1:30 PMWAC:Field # 1Mountain Valley Elite4MARA Mustangs- Hite-14U7
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat3:00 PMWAC:Field # 1Seed #1
Liberty Belles
5Seed #4
Mountain Valley Elite
11
2Sat4:30 PMWAC:Field # 1Seed #2
Carolina Force - Mitchell
7Seed #3
Ultimate Performance
0
3Sat6:00 PMWAC:Field # 1Winner Game #1
Mountain Valley Elite
1Winner Game #2
Carolina Force - Mitchell
5
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat4:30 PMWAC:Field # 2Seed #5
Carolina Flyers
6Seed #8
Team Heat
8
2Sat6:00 PMWAC:Field # 2Seed #6
Carolinas Select - Nighthawks
5Seed #7
Southeast Vipers
12
3Sat7:30 PMWAC:Field # 2Winner Game #1
Team Heat
3Winner Game #2
Southeast Vipers
4
 
Bronze Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat3:00 PMWAC:Field # 4Seed #9
Stanly County Comets
5Seed #12
RC Swarm-Cole
7
2Sat4:30 PMWAC:Field # 4Seed #10
MARA Mustangs- Hite-14U
4Seed #11
Carolina Angels Barfield
3
3Sat6:00 PMWAC:Field # 4Winner Game #1
RC Swarm-Cole
6Winner Game #2
MARA Mustangs- Hite-14U
2
 
16U : OPEN
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Stanly SlidersStanfield , NC2.01.0312Team Page
2Shel-Town ShockersShelby, NC2.02.099Team Page
3Carolina Force - BrownKannapolis, NC3.01.038Team Page
4Lady Bulldogs ThompsonMooresville, NC1.03.0144Team Page
5Uwharrie Fever 03'Biscoe, NC0.03.0113Team Page
6HawksFerguson, NC4.00.0315Team Page
7Surry Sliderz Dobson, NC3.01.073Team Page
8Braves NC-JonesDobson, NC1.02.049Team Page
9Carolina GalaxyPfafftown, NC0.03.0167Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat9:00 AMF Liske:Field 1Stanly Sliders3Shel-Town Shockers2
2Sat9:00 AMF Liske:Field 2Carolina Force - Brown7Lady Bulldogs Thompson3
3Sat10:15 AMF Liske:Field 1Stanly Sliders9Carolina Galaxy1
4Sat10:15 AMF Liske:Field 2Uwharrie Fever 03'3Hawks10
5Sat10:15 AMF Liske:Field 3Surry Sliderz 3Braves NC-Jones2
6Sat11:30 AMF Liske:Field 1Shel-Town Shockers7Carolina Galaxy6
7Sat11:30 AMF Liske:Field 2Carolina Force - Brown1Uwharrie Fever 03'0
8Sat11:30 AMF Liske:Field 3Lady Bulldogs Thompson1Braves NC-Jones7
9Sat12:45 PMF Liske:Field 1Hawks5Surry Sliderz 0
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat2:30 PMF Liske:Field 2Seed #1
Hawks
7Seed #4
Braves NC-Jones
0
2Sat4:00 PMF Liske:Field 2Seed #2
Stanly Sliders
4Seed #3
Carolina Force - Brown
9
3Sat5:30 PMF Liske:Field 2Winner Game #1
Hawks
4Winner Game #2
Carolina Force - Brown
0
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat2:30 PMF Liske:Field 1Seed #8
Lady Bulldogs Thompson
8Seed #9
Carolina Galaxy
1
2Sat2:30 PMF Liske:Field 3Seed #6
Shel-Town Shockers
9Seed #7
Uwharrie Fever 03'
5
3Sat4:00 PMF Liske:Field 1Winner Game #1
Lady Bulldogs Thompson
3Seed #5
Surry Sliderz
4
4Sat5:30 PMF Liske:Field 1Winner Game #2
Shel-Town Shockers
4Winner Game #3
Surry Sliderz
7
 
HSU : B/BB
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Dynasty Girls Troy, NC1.02.077Team Page
2Carolina Force - BeachKannapolis, NC1.51.5913Team Page
3Lady Aces Oakboro, NC4.00.0418Team Page
4Lady Bandits VoltsConcord, NC0.03.0145Team Page
5Palmetto KhaosRock Hill, SC1.03.0153Team Page
6Chair City Untouchables RedHigh Point, NC3.01.0411Team Page
7Carolina Hurricanes - MartinRichburg, SC1.51.51410Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat9:00 AMJ Shelton:Field 3Dynasty Girls 1Carolina Force - Beach5
2Sat9:00 AMJ Shelton:Field 4Lady Aces 6Lady Bandits Volts2
3Sat10:15 AMJ Shelton:Field 3Dynasty Girls 6Carolina Hurricanes - Martin2
4Sat10:15 AMJ Shelton:Field 4Palmetto Khaos1Chair City Untouchables Red3
5Sat11:30 AMJ Shelton:Field 3Carolina Force - Beach8Carolina Hurricanes - Martin8
6Sat11:30 AMJ Shelton:Field 4Lady Aces 12Palmetto Khaos2
7Sat12:45 PMJ Shelton:Field 4Lady Bandits Volts3Chair City Untouchables Red8
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat2:30 PMJ Shelton:Field 3Seed #1
Lady Aces
2Seed #4
Dynasty Girls
1
2Sat4:00 PMJ Shelton:Field 3Seed #2
Chair City Untouchables Red
5Seed #3
Carolina Force - Beach
2
3Sat5:30 PMJ Shelton:Field 3Winner Game #1
Lady Aces
10Winner Game #2
Chair City Untouchables Red
0
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat2:30 PMJ Shelton:Field 4Seed #6
Lady Bandits Volts
3Seed #7
Palmetto Khaos
9
2Sat4:00 PMJ Shelton:Field 4Winner Game #1
Palmetto Khaos
1Seed #5
Carolina Hurricanes - Martin
7
 
HSU : A/AA
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Pee Dee Lady GatorsWadesboro, NC2.02.087Team Page
2Big Game FastpitchThomasville, NC0.03.0143Team Page
3Wylie WarriorsCharlotte, NC3.01.0110Team Page
4WildfireOakboro, NC1.02.068Team Page
5Resurrection FastpitchNewton, NC0.52.5104Team Page
6Elite Fastpitch GreenYork, SC2.51.5116Team Page
7Maroon Crush-CraddockDANVILLE, VA3.01.0512Team Page
8Richmond Thunder - WayHamlet, NC2.01.0510Team Page
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat9:00 AMJ Shelton:Field 1Pee Dee Lady Gators4Big Game Fastpitch2
2Sat9:00 AMJ Shelton:Field 2Wylie Warriors4Wildfire1
3Sat10:15 AMJ Shelton:Field 1Maroon Crush-Craddock2Richmond Thunder - Way4
4Sat10:15 AMJ Shelton:Field 2Resurrection Fastpitch4Elite Fastpitch Green4
5Sat11:30 AMJ Shelton:Field 1Pee Dee Lady Gators3Richmond Thunder - Way6
6Sat11:30 AMJ Shelton:Field 2Wylie Warriors6Resurrection Fastpitch0
7Sat12:45 PMJ Shelton:Field 1Big Game Fastpitch1Maroon Crush-Craddock10
8Sat12:45 PMJ Shelton:Field 2Wildfire7Elite Fastpitch Green2
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat2:30 PMJ Shelton:Field 1Seed #1
Wylie Warriors
8Seed #4
Wildfire
0
2Sat4:00 PMJ Shelton:Field 1Seed #2
Richmond Thunder - Way
3Seed #3
Maroon Crush-Craddock
4
3Sat5:30 PMJ Shelton:Field 1Winner Game #1
Wylie Warriors
0Winner Game #2
Maroon Crush-Craddock
9
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat2:30 PMJ Shelton:Field 2Seed #5
Pee Dee Lady Gators
8Seed #8
Big Game Fastpitch
2
2Sat4:00 PMJ Shelton:Field 2Seed #6
Resurrection Fastpitch
0Seed #7
Elite Fastpitch Green
5
3Sat5:30 PMJ Shelton:Field 2Winner Game #1
Pee Dee Lady Gators
0Winner Game #2
Elite Fastpitch Green
4
 

Home  | Upcoming Tournaments  | Baseball  | Softball  | Browser Info
© Copyright 2013, Top Gun. All Rights Reserved.