Login  
Coach/Team Administrator and not yet registered?   Register  
2015 Top Gun "Winter World Series"
November 6 - 8 in Rocky Mount-WWS, NC
General Alert
Last Updated 11/08/2015 6:59 AM
6:32am:
For all brackets that were canceled, final standings will be determined by seed coming out of pool play.  All awards will be mailed to the coach's home address later this week.

6:27am:
Just to clarify, brackets that were on a field that was canceled means that bracket will not play.  10U (Aluminum) 12UD1 (Bronze & Copper), 12UD2 (Pewter), 14UD1 (Gold & Bronze), 15U (Gold & Bronze) were all on fields that were canceled.

6:02am:
14uD2 seeds 27v30 will play Wesleyan College 8am. 28v29 will play Wesleyan College 10am, winners will move to RM field 9 to continue bracket.
Since Red Oak delayed start, original 8am/10am Wesleyan games will be 12pm/2pm (seeds 19v22 and 20v21)

5:56am:
14uD2 seeds 27-30 and seeds 19-22 standby for change. We are working on getting game times swapped to make bracket work.  Please continue check site.

5:40am:  Field Status
Greene County - 9am start
Rouse Field  -  9am start
Wilson Beddingfield  -  CANCELED
Princeton  -  CANCELED
Rocky Mount Complex  -  9am start
Stith-Talbert - CANCELED
Indian Lakes - 9am start
Tarboro Stadium - CANCELED
Red Oak - # 1,2,3 on time.  # 4 12pm start
ECAP  -  CANCELED
Wesleyan College Baseball- on time
Wesleyan Softball field - CANCELED
Gillette/SBS  -  on time


All fields starting 9am & after 1hr 30min time limit except championship games. 


Please continue to check website as we get updates from the venues.


URGENT:   Click Here for the Online Coaches Meeting

Click here to read General Information about this event.

With 200 teams and 38 venues we tried our best to accommodate teams the best that we could.  Unfortunately we will be unable to make any changes to the schedule from this point forward.

 

RAIN POLICY UPDATE: 

Just a quick note to remind all teams that there is a chance of rain this weekend and to be sure to play your very best in all pool games played.  FINAL Seedings for brackets could be determined by pool games.

Please remember that when seeding from pool games it will be based on EQUAL NUMBER OF GAMES PLAYED.  So it could be possible that your team plays two games and other teams only get 1 game but your second will effect the seeding for some teams first game.  So don't think your second is not important.

  ALL PITCHING COUNTS FOR ALL GAMES.  Hopefully none of this will come into play but just wanted to give a friendly reminder in case it does.

All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament.  If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process.  All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.

Printable Version:  Color   B&W   Gray
Complex Addresses and Directions
ECAPECAP 871 Buck Swamp Rd Goldsboro, NC 27530
ECAPECAP OVERFLOW 871 Buck Swamp Road Goldboro, NC 27530
EnnisEnnis Park 4605 N. Old Carriage Rd Red Oak, NC 27868
GilletteGillette Sports Complex & Stadium 3238 Corbett Avenue Wilson, NC 27893
GCSPGreene County Sports Complex 342 Hwy 13 South Snow Hill, NC 28580
ILIndian Lakes Sports Complex 3300 Western Boulevard Tarboro, NC 27886
PLLPrinceton LL 2127 Massey-Holt Road Princeton, NC 27569
RM AcademyRocky Mount Academy 1313 Avondale Rd. Rocky Mount, NC 27804
Legion FieRocky Mount Legion Field 805 S. Howell ST. Rocky Mount, NC 27803
RMSCRocky Mount Sports Complex 600 Independence Drive Rocky Mount, NC 27804
RF Rouse Field 104 Green Ridge Road Snow Hill , NC 28580
STStith-Talbert 729 Pennsylvania Blvd. Rocky Mount, NC 27804
TSTarboro Stadium 1300 Panola St. Tarboro, NC 27886
WCWesleyan College 3400 N. Wesleyan Blvd Rocky Mount, NC 27804
WBHSWilson Beddingfield High School 4510 Old Stantonsburg Road Wilson, NC 27893
WHWilson Hunt High School 4559 Lamm Rd Wilson, NC 27893
10U : D1
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! (1hr 45min time limit) Top 12 seeds following pool play will participate in a Play-In bracket Saturday to determine Gold/Silver. Winners will advance to Gold, Losers drop to Silver.
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Carolina NaturalsGoldsboro, NC4.00.0413Pitching  Team Page
2West Raleigh 10U Blue SelectRaleigh, NC2.02.096Pitching  Team Page
3North Wake CrushWake Forest, NC1.01.029Pitching  Team Page
4Carolina Thunder 10uHillsborough, NC0.02.0117Pitching  Team Page
5Rock Solid Red Wilmington, NC0.02.0134Pitching  Team Page
6Carolina Blue SoxBurlington, NC4.01.0613Pitching  Team Page
7Virginia VenomWilliamsburg, VA1.01.069Pitching  Team Page
8Western Branch BruinsChesapeake, VA0.02.050Pitching  Team Page
9Crown Town CrusadersCharlotte, NC1.02.0136Pitching  Team Page
10NCDB RiverCatsRaleigh, NC1.01.005Pitching  Team Page
11MINION Indian Trail, NC0.02.095Pitching  Team Page
12Five Star WildcatsHolly Springs, NC3.01.092Pitching  Team Page
10U : D1 Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat6:30 PMGillette:SBSFive Star Wildcats2North Wake Crush9
2Sat8:30 PMGillette:SBSCarolina Naturals13Rock Solid Red 4
3Sun8:00 AMEnnis:Field #3Carolina Blue Sox13Crown Town Crusaders6
4Sun8:00 AMWC:Softball FieldWest Raleigh 10U Blue Select6Virginia Venom9
5Sun9:45 AMEnnis:Field #2Western Branch Bruins0NCDB RiverCats5
6Sun9:45 AMEnnis:Field #3MINION 5Carolina Blue Sox9
7Sun9:45 AMWC:Softball FieldCarolina Thunder 10u7West Raleigh 10U Blue Select11
8Sun11:30 AMEnnis:Field #3Crown Town Crusaders Five Star Wildcats 
9Sun11:30 AMWC:Softball FieldVirginia Venom Carolina Naturals 
10Sun1:15 PMEnnis:Field #2Rock Solid Red  Western Branch Bruins 
11Sun1:15 PMEnnis:Field #3NCDB RiverCats MINION  
12Sun1:15 PMWC:Softball FieldNorth Wake Crush Carolina Thunder 10u 
 
Play-In
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun3:30 PMEnnis:Field #1Seed #1
NCDB RiverCats
 Seed #12
Rock Solid Red
 
2Sun3:30 PMEnnis:Field #2Seed #2
North Wake Crush
 Seed #11
Crown Town Crusaders
 
3Sun3:30 PMEnnis:Field #3Seed #3
Carolina Naturals
 Seed #10
Carolina Thunder 10u
 
4Sun5:15 PMEnnis:Field #3Seed #4
Carolina Blue Sox
 Seed #9
Five Star Wildcats
 
5Sun5:15 PMEnnis:Field #2Seed #5
Virginia Venom
 Seed #8
MINION
 
6Sun5:15 PMEnnis:Field #1Seed #6
Western Branch Bruins
 Seed #7
West Raleigh 10U Blue Select
 
 
Gold Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon8:00 AMGillette:SBSSeed #4
Carolina Blue Sox
4Seed #5
Virginia Venom
3
2Mon8:00 AMGillette:Field 3Seed #3
Carolina Naturals
11Seed #6
Western Branch Bruins
1
3Mon10:00 AMGillette:SBSWinner Game #1
Carolina Blue Sox
8Seed #1
NCDB RiverCats
4
4Mon10:00 AMGillette:Field 3Winner Game #2
Carolina Naturals
10Seed #2
North Wake Crush
4
5Mon12:00 PMGillette:SBSWinner Game #3
Carolina Blue Sox
4Winner Game #4
Carolina Naturals
8
 
Silver Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon2:00 PMGillette:Field 1Seed #10
Carolina Thunder 10u
1Seed #11
Crown Town Crusaders
3
2Mon2:00 PMGillette:Field 2Seed #9
Five Star Wildcats
10Seed #12
Rock Solid Red
2
3Mon4:00 PMGillette:Field 1Winner Game #1
Crown Town Crusaders
0Seed #7
West Raleigh 10U Blue Select
15
4Mon4:00 PMGillette:Field 2Winner Game #2
Five Star Wildcats
11Seed #8
MINION
2
5Mon6:00 PMGillette:SBSWinner Game #3
West Raleigh 10U Blue Select
5Winner Game #4
Five Star Wildcats
14
 
10U : D2
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze/Copper/Pewter/Aluminum Bracket! (1hr 45min time limit) Top 26 seeds following pool play will participate in a Play-In bracket Saturday to determine Gold/Silver/Bronze/Copper. Seeds 1-16 Winners will advance to Gold, Losers drop to Silver. Seeds 17-26 Winners will advance to Bronze, Losers drop to Copper. Seeds 27-34 will begin Sunday in Pewter/Aluminum bracket.
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Carolina Titans FlowersWilson, NC5.00.028Pitching  Team Page
2Wilson RedsWilson, NC0.02.084Pitching  Team Page
3Sandhills HeatCarthage, NC1.01.0410Pitching  Team Page
4West Raleigh 10U Red SelectRaleigh, NC2.01.068Pitching  Team Page
5Youngsville Red RaidersYoungsville, NC3.01.0011Pitching  Team Page
6ArchersClayton, NC4.00.0513Pitching  Team Page
7Hill City SlidersHill City , VA1.01.029Pitching  Team Page
8North Wake ForceWake Forest, NC1.01.0113Pitching  Team Page
9Carolina YankeesBenson , NC1.01.056Pitching  Team Page
10Connie Corey HurricanesGreenville, NC2.01.0311Pitching  Team Page
11Hit'n Mill Vipers N/A, NC0.01.0131Pitching  Team Page
12Carolina WildcardsSanford, NC4.01.045Pitching  Team Page
13NSA SpartansParkton, NC0.01.0135Pitching  Team Page
14Rocky Mount RamsRocky Mount, NC1.03.086Pitching  Team Page
15Fuquay BengalsFuquay Varina, NC4.00.089Pitching  Team Page
16Carolina RattlersDurham, NC1.01.0310Pitching  Team Page
17NSA SnipersFayetteville, NC1.01.0110Pitching  Team Page
18Virginia StarsGainesville, VA1.01.059Pitching  Team Page
19Southwestern Wake SlidersFuquay Varina, NC0.02.065Pitching  Team Page
20Rock Solid BlueWilmington, NC0.03.091Pitching  Team Page
21East Chatham RenegadesPittsboro, NC2.02.082Pitching  Team Page
22Carolina FreedomFuquay Varina, NC2.01.048Pitching  Team Page
23Wilmington Storm BaseballWilmington, NC0.01.0143Pitching  Team Page
24South Wake StormFuquay Varina, NC0.03.085Pitching  Team Page
25New Bern FlamesNew Bern, NC2.01.0913Pitching  Team Page
26SYAA Scots (10u)Rockingham, NC0.03.095Pitching  Team Page
27Port City BattleWilmington, NC1.02.0113Pitching  Team Page
28Southern ExpressTega Cay, SC1.02.092Pitching  Team Page
29Carolina Bag BoysDunn, NC3.02.098Pitching  Team Page
30Next LevelPembroke, NC1.01.058Pitching  Team Page
31Norfolk DestroyersNorfolk, VA2.02.0101Pitching  Team Page
32Sanford CobrasSanford, NC2.01.019Pitching  Team Page
33Carolina StormFarmville, NC0.01.0110Pitching  Team Page
34Carolina EliteGreenville, NC0.03.054Pitching  Team Page
10U : D2 Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat6:30 PMGillette:Field 1East Chatham Renegades2Carolina Titans Flowers8
2Sat6:30 PMGillette:Field 2Carolina Yankees6Southwestern Wake Sliders5
3Sat6:30 PMGillette:Field 3Carolina Bag Boys8Fuquay Bengals9
4Sat6:30 PMEnnis:Field #1Rocky Mount Rams6West Raleigh 10U Red Select8
5Sat6:30 PMEnnis:Field #2Carolina Wildcards5Carolina Elite4
6Sat6:30 PMEnnis:Field #3Youngsville Red Raiders11Carolina Storm0
7Sat8:30 PMGillette:Field 1Wilmington Storm Baseball3East Chatham Renegades14
8Sat8:30 PMGillette:Field 2Sanford Cobras9Rock Solid Blue1
9Sat8:30 PMGillette:Field 3Wilson Reds4Carolina Freedom8
10Sat8:30 PMEnnis:Field #1Connie Corey Hurricanes11Port City Battle3
11Sat8:30 PMEnnis:Field #2Archers13NSA Spartans5
12Sat8:30 PMEnnis:Field #3North Wake Force13Hit'n Mill Vipers 1
13Sun8:00 AMGillette:Field 1Virginia Stars9SYAA Scots (10u)5
14Sun8:00 AMGillette:Field 2Next Level8South Wake Storm5
15Sun8:00 AMGillette:Field 3Norfolk Destroyers1NSA Snipers10
16Sun8:00 AMGillette:SBSSouthern Express2Hill City Sliders9
17Sun8:00 AMEnnis:Field #1New Bern Flames13Rocky Mount Rams9
18Sun8:00 AMEnnis:Field #2Carolina Elite3Carolina Rattlers10
19Sun9:45 AMGillette:Field 1SYAA Scots (10u)6Carolina Wildcards24
20Sun9:45 AMGillette:Field 2South Wake Storm4Sandhills Heat10
21Sun9:45 AMGillette:Field 3Fuquay Bengals8Norfolk Destroyers0
22Sun9:45 AMGillette:SBSCarolina Titans Flowers13Carolina Bag Boys3
23Sun9:45 AMEnnis:Field #1NSA Spartans New Bern Flames 
24Sun11:30 AMGillette:Field 1NSA Snipers Virginia Stars 
25Sun11:30 AMGillette:Field 2Hill City Sliders Next Level 
26Sun11:30 AMGillette:Field 3Archers Southern Express 
27Sun11:30 AMGillette:SBSCarolina Freedom Carolina Yankees 
28Sun11:30 AMEnnis:Field #1Port City Battle Carolina Rattlers 
29Sun11:30 AMEnnis:Field #2Hit'n Mill Vipers  Youngsville Red Raiders 
30Sun1:15 PMGillette:Field 1Rock Solid Blue North Wake Force 
31Sun1:15 PMGillette:Field 2Sandhills Heat Wilson Reds 
32Sun1:15 PMGillette:Field 3Carolina Storm Sanford Cobras 
33Sun1:15 PMGillette:SBSSouthwestern Wake Sliders Wilmington Storm Baseball 
34Sun1:15 PMEnnis:Field #1West Raleigh 10U Red Select Connie Corey Hurricanes 
 
Play-In
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun3:30 PMGillette:SBSSeed #1
Youngsville Red Raiders
 Seed #16
West Raleigh 10U Red Select
 
2Sun3:30 PMGillette:Field 3Seed #2
North Wake Force
 Seed #15
Carolina Yankees
 
3Sun3:30 PMGillette:Field 2Seed #3
NSA Snipers
 Seed #14
Next Level
 
4Sun3:30 PMGillette:Field 1Seed #4
Sanford Cobras
 Seed #13
Virginia Stars
 
5Sun5:15 PMGillette:Field 1Seed #5
Hill City Sliders
 Seed #12
Archers
 
6Sun5:15 PMGillette:Field 2Seed #6
Carolina Titans Flowers
 Seed #11
Carolina Wildcards
 
7Sun5:15 PMGillette:Field 3Seed #7
Connie Corey Hurricanes
 Seed #10
Carolina Freedom
 
8Sun5:15 PMGillette:SBSSeed #8
Carolina Rattlers
 Seed #9
Sandhills Heat
 
9Sun7:00 PMGillette:SBSSeed #17
Fuquay Bengals
 Seed #26
SYAA Scots (10u)
 
10Sun7:00 PMGillette:Field 3Seed #18
New Bern Flames
 Seed #25
Carolina Bag Boys
 
11Sun7:00 PMGillette:Field 2Seed #19
Carolina Elite
 Seed #24
East Chatham Renegades
 
12Sun7:00 PMGillette:Field 1Seed #20
Southwestern Wake Sliders
 Seed #23
Wilson Reds
 
13Sun7:00 PMEnnis:Field #1Seed #21
Rocky Mount Rams
 Seed #22
South Wake Storm
 
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon10:00 AMGillette:Field 2Seed #1
Youngsville Red Raiders
9Seed #8
Carolina Rattlers
8
2Mon8:00 AMGillette:Field 2Seed #4
Sanford Cobras
8Seed #5
Hill City Sliders
5
3Mon10:00 AMGillette:Field 1Seed #2
North Wake Force
8Seed #7
Connie Corey Hurricanes
11
4Mon8:00 AMGillette:Field 1Seed #3
NSA Snipers
6Seed #6
Carolina Titans Flowers
18
5Mon12:00 PMGillette:Field 3Winner Game #3
Connie Corey Hurricanes
1Winner Game #4
Carolina Titans Flowers
9
6Mon12:00 PMGillette:Field 2Winner Game #1
Youngsville Red Raiders
8Winner Game #2
Sanford Cobras
5
7Mon2:00 PMGillette:SBSWinner Game #5
Carolina Titans Flowers
4Winner Game #6
Youngsville Red Raiders
0
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon10:00 AMEnnis:Field #1Seed #9
Sandhills Heat
5Seed #16
West Raleigh 10U Red Select
6
2Mon10:00 AMEnnis:Field #2Seed #12
Archers
7Seed #13
Virginia Stars
6
3Mon8:00 AMEnnis:Field #1Seed #10
Carolina Freedom
7Seed #15
Carolina Yankees
6
4Mon8:00 AMEnnis:Field #2Seed #11
Carolina Wildcards
9Seed #14
Next Level
5
5Mon2:00 PMEnnis:Field #1Winner Game #3
Carolina Freedom
2Winner Game #4
Carolina Wildcards
8
6Mon12:00 PMEnnis:Field #1Winner Game #1
West Raleigh 10U Red Select
7Winner Game #2
Archers
12
7Mon4:00 PMEnnis:Field #1Winner Game #5
Carolina Wildcards
1Winner Game #6
Archers
5
 
Bronze Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon12:00 PMGillette:Field 1Seed #20
Southwestern Wake Sliders
5Seed #21
Rocky Mount Rams
13
2Mon2:00 PMGillette:Field 3Seed #18
New Bern Flames
8Seed #19
Carolina Elite
0
3Mon4:00 PMGillette:Field 3Winner Game #1
Rocky Mount Rams
3Seed #17
Fuquay Bengals
8
4Mon6:00 PMGillette:Field 3Winner Game #2
New Bern Flames
6Winner Game #3
Fuquay Bengals
7
 
Copper Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon2:00 PMEnnis:Field #2Seed #25
Carolina Bag Boys
12Seed #26
SYAA Scots (10u)
2
2Mon2:00 PMEnnis:Field #3Seed #23
Wilson Reds
2Seed #24
East Chatham Renegades
9
3Mon4:00 PMEnnis:Field #2Winner Game #1
Carolina Bag Boys
9Seed #22
South Wake Storm
8
4Mon6:00 PMEnnis:Field #2Winner Game #2
East Chatham Renegades
1Winner Game #3
Carolina Bag Boys
9
 
Pewter Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon10:00 AMEnnis:Field #3Seed #27
Southern Express
6Seed #30
Port City Battle
13
2Mon8:00 AMEnnis:Field #3Seed #28
Rock Solid Blue
2Seed #29
Norfolk Destroyers
9
3Mon12:00 PMEnnis:Field #3Winner Game #1
Port City Battle
5Winner Game #2
Norfolk Destroyers
6
4Mon12:00 PMEnnis:Field #2Loser Game #1
Southern Express
15Loser Game #2
Rock Solid Blue
7
 
Aluminum Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon10:00 AMPLL:Field #1Seed #31
Carolina Storm
 Seed #34
Wilmington Storm Baseball
 
2Mon8:00 AMPLL:Field #1Seed #32
NSA Spartans
 Seed #33
Hit'n Mill Vipers
 
3Mon12:00 PMPLL:Field #1Winner Game #1 Winner Game #2 
4Mon2:00 PMPLL:Field #1Loser Game #1 Loser Game #2 
 
12U : D1
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze/Copper/Pewter Bracket! (1hr 45min time limit) Top 24 seeds following pool play will participate in a Play-In bracket Saturday to determine Gold/Silver/Bronze/Copper. Seeds 1-16 Winners will advance to Gold, Losers drop to Silver. Seeds 17-24 Winners will advance to Bronze, Losers drop to Copper. Seeds 25-30 will begin Sunday in Pewter bracket.
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Area Stars BlackFayetteville, NC2.01.069Pitching  Team Page
2SE CougarsGreensboro, NC3.01.0010Pitching  Team Page
3Perquimans River CatsHertford, NC3.01.059Pitching  Team Page
4Virginia Young GunsChesapeake, VA0.01.043Pitching  Team Page
5Team BallisticAsheboro, NC0.01.096Pitching  Team Page
6Evoshield Canes-StricklandHolly Springs, NC0.01.095Pitching  Team Page
7Chaos Baseball 12uSmithfield, NC1.01.0110Pitching  Team Page
8Carolina Rage 12UKinston, NC4.00.0218Pitching  Team Page
9North Wake Hustle Rolesville, NC0.02.0101Pitching  Team Page
10RegulatorsTimberlake, NC1.02.0104Pitching  Team Page
11WM9 SignatureSophia, NC1.01.0610Pitching  Team Page
12Rock Solid Red Wilmington , NC2.01.034Pitching  Team Page
13Virginia Breeze EliteChesterfield, VA1.01.0410Pitching  Team Page
14Rampage BaseballFuquay Varina, NC0.01.030Pitching  Team Page
15West Raleigh 12U SelectRaleigh, NC2.01.027Pitching  Team Page
16Virginia AcesVirginia Beach, VA0.01.072Pitching  Team Page
17Richmond Braves SouthCarrollton, VA0.02.0100Pitching  Team Page
18Dig In BaseballGaithersburg, MD1.01.035Pitching  Team Page
19Tidewater DrillersVirginia Beach, VA0.01.053Pitching  Team Page
20EvoShield 757 CanesChesapeake, VA4.00.01011Pitching  Team Page
21VA VipersRichmond, VA3.01.01110Pitching  Team Page
22Dirt Devils 12uSanford, NC0.01.043Pitching  Team Page
23NCDB RiverCatsRaleigh, NC1.01.003Pitching  Team Page
24Carolina RenegadesApex, NC0.02.0106Pitching  Team Page
25North Wake TsunamiWake Forest, NC1.02.0182Pitching  Team Page
26Norfolk Destroyers RedNorfolk, VA1.01.034Pitching  Team Page
27Triple P Prospectsnorwood, NC2.01.012Pitching  Team Page
28Snipers BaseballLexington, NC1.01.001Pitching  Team Page
29Richmond Braves NorthFredericksburg, VA0.01.021Pitching  Team Page
30GP TrojansGarner, NC0.02.010Pitching  Team Page
12U : D1 Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat6:30 PMIL:Field 1Evoshield Canes-Strickland5Perquimans River Cats9
2Sat6:30 PMIL:Field 2Chaos Baseball 12u10North Wake Hustle 1
3Sat6:30 PMIL:Field 3Carolina Rage 12U18North Wake Tsunami2
4Sat6:30 PMIL:Field 4NCDB RiverCats3Rampage Baseball0
5Sat6:30 PMST:Field 2Area Stars Black9Team Ballistic6
6Sat8:30 PMIL:Field 1Snipers Baseball1GP Trojans0
7Sat8:30 PMIL:Field 2Rock Solid Red 4Virginia Young Guns3
8Sat8:30 PMIL:Field 3Richmond Braves South0SE Cougars10
9Sat8:30 PMIL:Field 4Norfolk Destroyers Red4Dirt Devils 12u3
10Sat8:30 PMST:Field 2WM9 Signature10Carolina Renegades6
11Sun8:00 AMIL:Field 1Regulators4Virginia Breeze Elite10
12Sun8:00 AMIL:Field 2West Raleigh 12U Select7Virginia Aces2
13Sun8:00 AMIL:Field 3Richmond Braves North1Triple P Prospects2
14Sun8:00 AMIL:Field 4Tidewater Drillers3Dig In Baseball5
15Sun8:00 AMST:Field 2VA Vipers10EvoShield 757 Canes11
16Sun9:45 AMIL:Field 1Virginia Breeze Elite NCDB RiverCats 
17Sun9:45 AMIL:Field 2Virginia Aces Evoshield Canes-Strickland 
18Sun9:45 AMIL:Field 3Triple P Prospects Chaos Baseball 12u 
19Sun9:45 AMIL:Field 4Dig In Baseball Carolina Rage 12U 
20Sun9:45 AMST:Field 2EvoShield 757 Canes Snipers Baseball 
21Sun11:30 AMIL:Field 1SE Cougars Regulators 
22Sun11:30 AMIL:Field 2Team Ballistic West Raleigh 12U Select 
23Sun11:30 AMIL:Field 3North Wake Tsunami Richmond Braves North 
24Sun11:30 AMIL:Field 4GP Trojans Tidewater Drillers 
25Sun11:30 AMST:Field 2Dirt Devils 12u VA Vipers 
26Sun1:15 PMIL:Field 1Carolina Renegades Rock Solid Red  
27Sun1:15 PMIL:Field 2Virginia Young Guns WM9 Signature 
28Sun1:15 PMIL:Field 3North Wake Hustle  Area Stars Black 
29Sun1:15 PMIL:Field 4Perquimans River Cats Norfolk Destroyers Red 
30Sun1:15 PMST:Field 2Rampage Baseball Richmond Braves South 
 
Play-In
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun3:30 PMIL:Field 1Seed #1
SE Cougars
 Seed #16
GP Trojans
 
2Sun3:30 PMIL:Field 2Seed #2
NCDB RiverCats
 Seed #15
EvoShield 757 Canes
 
3Sun3:30 PMIL:Field 3Seed #3
Snipers Baseball
 Seed #14
Area Stars Black
 
4Sun3:30 PMIL:Field 4Seed #4
Chaos Baseball 12u
 Seed #13
WM9 Signature
 
5Sun3:30 PMRMSC:Field 1Seed #17
Richmond Braves North
 Seed #24
Evoshield Canes-Strickland
 
6Sun3:30 PMRMSC:Field 2Seed #18
Rampage Baseball
 Seed #23
Team Ballistic
 
7Sun3:30 PMRMSC:Field 5Seed #19
Virginia Young Guns
 Seed #22
Virginia Aces
 
8Sun3:30 PMRMSC:Field 6Seed #20
Dirt Devils 12u
 Seed #21
Tidewater Drillers
 
9Sun5:15 PMIL:Field 4Seed #5
Triple P Prospects
 Seed #12
Perquimans River Cats
 
10Sun5:15 PMIL:Field 3Seed #6
Carolina Rage 12U
 Seed #11
Virginia Breeze Elite
 
11Sun5:15 PMIL:Field 2Seed #7
West Raleigh 12U Select
 Seed #10
Norfolk Destroyers Red
 
12Sun5:15 PMIL:Field 1Seed #8
Dig In Baseball
 Seed #9
Rock Solid Red
 
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon10:45 AMIL:Field 1Seed #1
SE Cougars
5Seed #8
Dig In Baseball
4
2Mon10:45 AMIL:Field 2Seed #4
Chaos Baseball 12u
6Seed #5
Triple P Prospects
12
3Mon9:00 AMIL:Field 1Seed #2
NCDB RiverCats
2Seed #7
West Raleigh 12U Select
12
4Mon9:00 AMIL:Field 2Seed #3
Snipers Baseball
1Seed #6
Carolina Rage 12U
5
5Mon12:30 PMIL:Field 1Winner Game #3
West Raleigh 12U Select
1Winner Game #4
Carolina Rage 12U
3
6Mon2:15 PMIL:Field 1Winner Game #1
SE Cougars
10Winner Game #2
Triple P Prospects
0
7Mon4:00 PMIL:Field 1Winner Game #5
Carolina Rage 12U
9Winner Game #6
SE Cougars
6
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon10:45 AMIL:Field 4Seed #9
Rock Solid Red
20Seed #16
GP Trojans
0
2Mon10:45 AMIL:Field 3Seed #12
Perquimans River Cats
4Seed #13
WM9 Signature
1
3Mon9:00 AMIL:Field 4Seed #10
Norfolk Destroyers Red
2Seed #15
EvoShield 757 Canes
12
4Mon9:00 AMIL:Field 3Seed #11
Virginia Breeze Elite
6Seed #14
Area Stars Black
7
5Mon2:15 PMIL:Field 4Winner Game #3
EvoShield 757 Canes
8Winner Game #4
Area Stars Black
3
6Mon12:30 PMIL:Field 4Winner Game #1
Rock Solid Red
1Winner Game #2
Perquimans River Cats
8
7Mon4:00 PMIL:Field 4Winner Game #5
EvoShield 757 Canes
11Winner Game #6
Perquimans River Cats
3
 
Bronze Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon10:00 AMPLL:Field #2Seed #17
Richmond Braves North
 Seed #20
Dirt Devils 12u
 
2Mon8:00 AMPLL:Field #2Seed #18
Rampage Baseball
 Seed #19
Virginia Young Guns
 
3Mon12:00 PMPLL:Field #2Winner Game #1 Winner Game #2 
 
Copper Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon4:00 PMPLL:Field #2Seed #21
Tidewater Drillers
 Seed #24
Evoshield Canes-Strickland
 
2Mon2:00 PMPLL:Field #2Seed #22
Virginia Aces
 Seed #23
Team Ballistic
 
3Mon6:00 PMPLL:Field #2Winner Game #1 Winner Game #2 
 
Pewter Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon12:30 PMIL:Field 2Seed #28
Richmond Braves South
1Seed #29
VA Vipers
7
2Mon12:30 PMIL:Field 3Seed #27
North Wake Hustle
2Seed #30
North Wake Tsunami
10
3Mon2:15 PMIL:Field 2Winner Game #1
VA Vipers
15Seed #25
Carolina Renegades
3
4Mon2:15 PMIL:Field 3Winner Game #2
North Wake Tsunami
2Seed #26
Regulators
5
5Mon4:00 PMIL:Field 2Winner Game #3
VA Vipers
15Winner Game #4
Regulators
5
6Mon4:00 PMIL:Field 3Loser Game #1
Richmond Braves South
 Loser Game #2
North Wake Hustle
 
 
12U : D2
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze/Copper/Pewter/Aluminum Bracket! (1hr 45min time limit)
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Bandits BaseballLouisburg, NC2.01.046Pitching  Team Page
2Fuquay ForceFuquay Varina, NC1.01.0218Pitching  Team Page
3Elon Lil Phoenix 12UBurlington, NC2.01.025Pitching  Team Page
4WarriorsFayetteville, NC0.03.083Pitching  Team Page
5Hit'n Mill Vipers Hope Mills, NC2.02.052Pitching  Team Page
6Carolina Diamond HawksHolly Springs, NC4.01.0010Pitching  Team Page
7Truth BaseballWake Forest, NC0.01.0102Pitching  Team Page
8Wayne County Strike EaglesPikeville, NC3.01.0110Pitching  Team Page
9Diamond ThievesRocky Mount, NC2.02.019Pitching  Team Page
10New Bern FlamesNew Bern, NC3.01.0114Pitching  Team Page
11Pitt VipersStokes, NC2.02.091Pitching  Team Page
12Rebels BaseballWillow Spring, NC2.01.004Pitching  Team Page
13Virginia WarriorsSuffolk, VA2.01.016Pitching  Team Page
14South Wake Storm Fuquay Varina, NC1.03.037Pitching  Team Page
15Maroon Crush BaseballRoanoke, VA3.01.064Pitching  Team Page
16GBI Express BlueGarner, NC3.01.01011Pitching  Team Page
17Virginia CobrasRoanoke, VA1.02.061Pitching  Team Page
18Durham Dash RedDurham, NC1.02.0182Pitching  Team Page
19Virginia Breeze SelectChesterfield, VA1.02.0311Pitching  Team Page
20Durham Dash BlueDurham , NC1.02.093Pitching  Team Page
21Virginia CrushChesapeake, VA2.01.014Pitching  Team Page
22HYAA Hawks 12UHillsborough, NC3.01.025Pitching  Team Page
23ScrappersPetersburg, VA1.01.013Pitching  Team Page
24Youngsville ThunderYoungsville, NC0.01.01110Pitching  Team Page
25Clayton WarriorsClayton, NC1.03.009Pitching  Team Page
26Purpose Driven BaseballClayton, NC0.04.091Pitching  Team Page
27MVP ATHLETICS Wake Forest, NC0.03.065Pitching  Team Page
28Team GhostCarthage, NC3.01.0130Pitching  Team Page
29RUSTBURG RENEGADESRUSTBURG, VA1.01.0710Pitching  Team Page
30CAROLINA SPARTANSWake Forest, NC0.04.0141Pitching  Team Page
31Garner Express (GBI)Garner, NC0.01.0136Pitching  Team Page
32Carolina VipersWaxhaw, NC1.01.0107Pitching  Team Page
33Virginia Stars RedGainesville, VA3.01.034Pitching  Team Page
34TPA -BergquistApex, NC1.02.052Pitching  Team Page
35RBI RaptorsClayton, NC1.02.056Pitching  Team Page
36Carolina Quick Strike 11uFour Oaks, NC4.00.0210Pitching  Team Page
37Mavericks Baseball Pikeville, NC3.01.019Pitching  Team Page
38Hanover HornetsMechanicsville, VA1.02.086Pitching  Team Page
39Bonecrusher BaseballSavannah, GA1.02.031Pitching  Team Page
40G Hawks Baseball D2Fayetteville, NC0.03.090Pitching  Team Page
41BHB Carolina AngelsWake Forest, NC1.02.073Pitching  Team Page
42Orange Co. CrushersChapel Hill, NC2.02.040Pitching  Team Page
43Carolina StingersGrimesland, NC1.01.0101Pitching  Team Page
44Norfolk Destroyers BlueNorfolk, VA3.01.041Pitching  Team Page
45Young BucksGates, NC0.02.0123Pitching  Team Page
46Blue StormYoungsville, NC0.02.090Pitching  Team Page
47Bare Bones BaseballWilsons Mills , NC4.01.046Pitching  Team Page
48Carolina Mud Dawgs PurpleTarboro, NC1.02.0613Pitching  Team Page
49Carolina Mud Dawgs OrangeTarboro, NC0.01.0100Pitching  Team Page
50Carolina EliteGreenville, NC3.02.064Pitching  Team Page
51Palmetto DiamondbacksFlorence, SC5.00.0013Pitching  Team Page
12U : D2 Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat6:30 PMRMSC:Field 1Carolina Diamond Hawks10Carolina Mud Dawgs Orange0
2Sat6:30 PMRMSC:Field 2South Wake Storm 7BHB Carolina Angels3
3Sat6:30 PMRMSC:Field 3Fuquay Force18Durham Dash Red2
4Sat6:30 PMRMSC:Field 4Diamond Thieves9Purpose Driven Baseball1
5Sat6:30 PMRMSC:Field 5GBI Express Blue11Youngsville Thunder10
6Sat6:30 PMRMSC:Field 6Carolina Quick Strike 11u10Truth Baseball2
7Sat6:30 PMGCSP:Field 1Mavericks Baseball 9Pitt Vipers1
8Sat6:30 PMGCSP:Field 2Wayne County Strike Eagles10Carolina Stingers1
9Sat6:30 PMGCSP:Field 3New Bern Flames14CAROLINA SPARTANS1
10Sat8:30 PMRMSC:Field 1Durham Dash Blue3Carolina Diamond Hawks9
11Sat8:30 PMRMSC:Field 2Hit'n Mill Vipers 2HYAA Hawks 12U5
12Sat8:30 PMRMSC:Field 3Orange Co. Crushers0Rebels Baseball4
13Sat8:30 PMRMSC:Field 4Elon Lil Phoenix 12U5TPA -Bergquist2
14Sat8:30 PMRMSC:Field 5RBI Raptors6MVP ATHLETICS 5
15Sat8:30 PMRMSC:Field 6Carolina Mud Dawgs Purple13Garner Express (GBI)6
16Sat8:30 PMGCSP:Field 1Warriors3Mavericks Baseball 8
17Sat8:30 PMGCSP:Field 2Clayton Warriors9Blue Storm0
18Sat8:30 PMGCSP:Field 3Bare Bones Baseball6Carolina Elite4
19Sun8:00 AMRMSC:Field 1Virginia Cobras1Virginia Warriors6
20Sun8:00 AMRMSC:Field 2RUSTBURG RENEGADES10Carolina Vipers7
21Sun8:00 AMRMSC:Field 3Maroon Crush Baseball4Bandits Baseball6
22Sun8:00 AMRMSC:Field 4Virginia Stars Red4Diamond Thieves3
23Sun8:00 AMRMSC:Field 5Virginia Crush4Norfolk Destroyers Blue1
24Sun8:00 AMRMSC:Field 6Scrappers3Bonecrusher Baseball1
25Sun8:00 AMGCSP:Field 1Palmetto Diamondbacks13Team Ghost0
26Sun8:00 AMGCSP:Field 2G Hawks Baseball D20Wayne County Strike Eagles9
27Sun8:00 AMGCSP:Field 3Carolina Stingers12Young Bucks3
28Sun9:45 AMRMSC:Field 1Virginia Warriors5South Wake Storm 4
29Sun9:45 AMRMSC:Field 2Carolina Vipers8Carolina Mud Dawgs Purple2
30Sun9:45 AMRMSC:Field 3Bandits Baseball13RBI Raptors5
31Sun9:45 AMRMSC:Field 4Purpose Driven Baseball3Virginia Breeze Select11
32Sun9:45 AMRMSC:Field 5Norfolk Destroyers Blue Fuquay Force 
33Sun9:45 AMRMSC:Field 6Bonecrusher Baseball8Hanover Hornets6
34Sun9:45 AMGCSP:Field 1Team Ghost7Warriors6
35Sun9:45 AMGCSP:Field 2Carolina Elite7Clayton Warriors5
36Sun9:45 AMGCSP:Field 3Young Bucks1New Bern Flames7
37Sun11:30 AMRMSC:Field 1Durham Dash Red Virginia Cobras 
38Sun11:30 AMRMSC:Field 2HYAA Hawks 12U RUSTBURG RENEGADES 
39Sun11:30 AMRMSC:Field 3Rebels Baseball Maroon Crush Baseball 
40Sun11:30 AMRMSC:Field 4TPA -Bergquist Virginia Stars Red 
41Sun11:30 AMRMSC:Field 5MVP ATHLETICS  Virginia Crush 
42Sun11:30 AMRMSC:Field 6Youngsville Thunder Scrappers 
43Sun11:30 AMGCSP:Field 1Blue Storm5Palmetto Diamondbacks19
44Sun11:30 AMGCSP:Field 2Pitt Vipers9G Hawks Baseball D22
45Sun11:30 AMGCSP:Field 3CAROLINA SPARTANS1Bare Bones Baseball7
46Sun1:15 PMRMSC:Field 1BHB Carolina Angels Durham Dash Blue 
47Sun1:15 PMRMSC:Field 2Carolina Mud Dawgs Orange Hit'n Mill Vipers  
48Sun1:15 PMRMSC:Field 3Truth Baseball GBI Express Blue 
49Sun1:15 PMRMSC:Field 4Virginia Breeze Select Elon Lil Phoenix 12U 
50Sun1:15 PMRMSC:Field 5Garner Express (GBI) Orange Co. Crushers 
51Sun1:15 PMRMSC:Field 6Hanover Hornets Carolina Quick Strike 11u 
 
Gold Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon9:00 AMRMSC:Field 1Seed #8
Mavericks Baseball
6Seed #9
Virginia Warriors
4
2Mon9:00 AMRMSC:Field 2Seed #7
Diamond Thieves
8Seed #10
Virginia Crush
3
3Mon10:45 AMRMSC:Field 1Seed #4
Rebels Baseball
5Seed #5
New Bern Flames
16
4Mon10:45 AMRMSC:Field 2Seed #3
Clayton Warriors
7Seed #6
Wayne County Strike Eagles
8
5Mon12:30 PMRMSC:Field 1Winner Game #1
Mavericks Baseball
1Seed #1
Palmetto Diamondbacks
11
6Mon12:30 PMRMSC:Field 2Winner Game #2
Diamond Thieves
10Seed #2
Carolina Diamond Hawks
11
7Mon2:15 PMRMSC:Field 1Winner Game #3
New Bern Flames
3Winner Game #5
Palmetto Diamondbacks
13
8Mon2:15 PMRMSC:Field 2Loser Game #1
Virginia Warriors
 Loser Game #2
Virginia Crush
 
9Mon4:00 PMRMSC:Field 2Loser Game #3
Rebels Baseball
8Loser Game #4
Clayton Warriors
1
10Mon4:00 PMRMSC:Field 1Winner Game #4
Wayne County Strike Eagles
8Winner Game #6
Carolina Diamond Hawks
9
11Mon5:45 PMRMSC:Field 1Winner Game #7
Palmetto Diamondbacks
15Winner Game #10
Carolina Diamond Hawks
4
12Mon2:15 PMRMSC:Field 2South Wake Storm 7Virginia Crush12
 
Silver Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon9:00 AMRMSC:Field 6Seed #18
Virginia Stars Red
10Seed #19
Bandits Baseball
5
2Mon9:00 AMRMSC:Field 5Seed #17
South Wake Storm
1Seed #20
Bare Bones Baseball
16
3Mon10:45 AMRMSC:Field 6Seed #14
Elon Lil Phoenix 12U
9Seed #15
HYAA Hawks 12U
11
4Mon10:45 AMRMSC:Field 5Seed #13
Carolina Quick Strike 11u
13Seed #16
Virginia Breeze Select
7
5Mon12:30 PMRMSC:Field 6Winner Game #1
Virginia Stars Red
6Seed #11
Scrappers
5
6Mon12:30 PMRMSC:Field 5Winner Game #2
Bare Bones Baseball
6Seed #12
Fuquay Force
1
7Mon2:15 PMRMSC:Field 6Winner Game #3
HYAA Hawks 12U
6Winner Game #5
Virginia Stars Red
3
8Mon2:15 PMRMSC:Field 5Loser Game #1
Bandits Baseball
 Loser Game #2
South Wake Storm
 
9Mon4:00 PMRMSC:Field 5Loser Game #3
Elon Lil Phoenix 12U
9Loser Game #4
Virginia Breeze Select
0
10Mon4:00 PMRMSC:Field 6Winner Game #4
Carolina Quick Strike 11u
2Winner Game #6
Bare Bones Baseball
1
11Mon5:45 PMRMSC:Field 6Winner Game #7
HYAA Hawks 12U
4Winner Game #10
Carolina Quick Strike 11u
9
 
Bronze Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon9:00 AMRMSC:Field 3Seed #28
Hit'n Mill Vipers
6Seed #29
TPA -Bergquist
3
2Mon9:00 AMRMSC:Field 4Seed #27
Orange Co. Crushers
10Seed #30
MVP ATHLETICS
1
3Mon10:45 AMRMSC:Field 3Seed #24
GBI Express Blue
6Seed #25
Bonecrusher Baseball
4
4Mon10:45 AMRMSC:Field 4Seed #23
RUSTBURG RENEGADES
4Seed #26
Norfolk Destroyers Blue
20
5Mon12:30 PMRMSC:Field 3Winner Game #1
Hit'n Mill Vipers
6Seed #21
RBI Raptors
1
6Mon12:30 PMRMSC:Field 4Winner Game #2
Orange Co. Crushers
12Seed #22
Carolina Mud Dawgs Purple
1
7Mon2:15 PMRMSC:Field 3Winner Game #3
GBI Express Blue
7Winner Game #5
Hit'n Mill Vipers
4
8Mon2:15 PMRMSC:Field 4Loser Game #1
TPA -Bergquist
11Loser Game #2
MVP ATHLETICS
3
9Mon4:00 PMRMSC:Field 4Loser Game #3
Bonecrusher Baseball
 Loser Game #4
RUSTBURG RENEGADES
 
10Mon4:00 PMRMSC:Field 3Winner Game #4
Norfolk Destroyers Blue
10Winner Game #6
Orange Co. Crushers
2
11Mon5:45 PMRMSC:Field 3Winner Game #7
GBI Express Blue
11Winner Game #10
Norfolk Destroyers Blue
14
 
Copper Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon9:00 AMGCSP:Field 1Seed #38
Pitt Vipers
7Seed #39
Purpose Driven Baseball
5
2Mon9:00 AMGCSP:Field 2Seed #37
Durham Dash Blue
12Seed #40
G Hawks Baseball D2
1
3Mon10:45 AMGCSP:Field 1Seed #34
BHB Carolina Angels
4Seed #35
Hanover Hornets
12
4Mon10:45 AMGCSP:Field 2Seed #33
Virginia Cobras
8Seed #36
Warriors
4
5Mon12:30 PMGCSP:Field 1Winner Game #1
Pitt Vipers
3Seed #31
Maroon Crush Baseball
10
6Mon12:30 PMGCSP:Field 2Winner Game #2
Durham Dash Blue
7Seed #32
Carolina Elite
8
7Mon2:15 PMGCSP:Field 1Winner Game #3
Hanover Hornets
5Winner Game #5
Maroon Crush Baseball
6
8Mon2:15 PMGCSP:Field 2Loser Game #1
Purpose Driven Baseball
 Loser Game #2
G Hawks Baseball D2
 
9Mon4:00 PMGCSP:Field 2Loser Game #3
BHB Carolina Angels
 Loser Game #4
Warriors
 
10Mon4:00 PMGCSP:Field 1Winner Game #4
Virginia Cobras
6Winner Game #6
Carolina Elite
7
11Mon5:45 PMGCSP:Field 1Winner Game #7
Maroon Crush Baseball
8Winner Game #10
Carolina Elite
0
12Mon2:15 PMGCSP:Field 2BHB Carolina Angels5Purpose Driven Baseball4
 
Pewter Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon10:30 AMECAP:Field 5Seed #41
Blue Storm
 Seed #48
Garner Express (GBI)
 
2Mon10:30 AMECAP:Field 6Seed #44
Carolina Stingers
 Seed #45
Carolina Mud Dawgs Orange
 
3Mon8:30 AMECAP:Field 6Seed #43
Truth Baseball
 Seed #46
Youngsville Thunder
 
4Mon8:30 AMECAP:Field 5Seed #42
Carolina Vipers
 Seed #47
Young Bucks
 
5Mon2:30 PMECAP:Field 5Winner Game #1 Winner Game #2 
6Mon12:30 PMECAP:Field 5Winner Game #3 Winner Game #4 
7Mon2:30 PMECAP:Field 6Loser Game #1 Loser Game #2 
8Mon12:30 PMECAP:Field 6Loser Game #3 Loser Game #4 
9Mon4:30 PMECAP:Field 2Winner Game #5 Winner Game #6 
 
Aluminum Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon10:00 AMGCSP:Field 3Seed #50
CAROLINA SPARTANS
5Seed #51
Durham Dash Red
14
2Mon12:00 PMGCSP:Field 3Seed #49
Team Ghost
9Seed #51
Durham Dash Red
3
3Mon2:00 PMGCSP:Field 3Seed #49
Team Ghost
3Seed #50
CAROLINA SPARTANS
2
 
14U : D1
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! (1hr 45min time limit) Top 12 seeds following pool play will participate in a Play-In bracket Saturday to determine Gold/Silver. Seeds 1-12 Winners will advance to Gold, Losers drop to Silver. Seeds 13-16 will begin Sunday in Bronze bracket.
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1VA MarinersNewport News, VA0.01.060Pitching  Team Page
2Dirtbags BlackDurham, NC2.00.006Pitching  Team Page
3River KnightsWilliamston, NC0.03.062Pitching  Team Page
4Dirtbags Black 13uOxford, NC0.02.0124Pitching  Team Page
5FBI Fungo 14UWake Forest, NC1.01.026Pitching  Team Page
6Carolina CubsRaleigh, NC0.01.083Pitching  Team Page
7TPA-HealeyApex, NC1.00.0111Pitching  Team Page
8Virginia SlidersChesapeake, VA0.02.020Pitching  Team Page
9Virginia Blacksox ExpressChesapeake, VA2.01.078Pitching  Team Page
10Rock Solid Red Wilmington, NC1.00.038Pitching  Team Page
11Elite 152Holly Springs, NC1.02.032Pitching  Team Page
12Rba South Rattlersmidlothian, VA2.01.0412Pitching  Team Page
13NCDB RiverCatsRaleigh, NC1.00.023Pitching  Team Page
14Riverdogs Cedar Grove, NC0.01.0111Pitching  Team Page
15Richmond Braves 14u RedRichmond, VA3.00.067Pitching  Team Page
16Richmond Braves 14u BlueRichmond, VA1.00.026Pitching  Team Page
14U : D1 Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat6:30 PMIL:Field 5River Knights2FBI Fungo 14U6
2Sat7:30 PMST:Field 1Riverdogs 1TPA-Healey11
3Sat7:30 PMTS:Field 1NCDB RiverCats3Elite 1522
4Sat8:30 PMIL:Field 5Carolina Cubs3Rock Solid Red 8
5Sun8:00 AMST:Field 1Dirtbags Black6VA Mariners0
6Sun8:00 AMIL:Field 5Richmond Braves 14u Red7River Knights6
7Sun8:00 AMTS:Field 1Rba South Rattlers12Dirtbags Black 13u4
8Sun9:45 AMST:Field 1Virginia Sliders0Dirtbags Black2
9Sun9:45 AMIL:Field 5FBI Fungo 14U2Richmond Braves 14u Blue6
10Sun9:45 AMTS:Field 1Dirtbags Black 13u7Virginia Blacksox Express8
11Sun11:30 AMST:Field 1VA Mariners Carolina Cubs 
12Sun11:30 AMIL:Field 5Elite 152 Richmond Braves 14u Red 
13Sun11:30 AMTS:Field 1TPA-Healey Rba South Rattlers 
14Sun1:15 PMST:Field 1Rock Solid Red  Virginia Sliders 
15Sun1:15 PMIL:Field 5Richmond Braves 14u Blue NCDB RiverCats 
16Sun1:15 PMTS:Field 1Virginia Blacksox Express Riverdogs  
 
Play-In
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun3:30 PMTS:Field 1Seed #1
Dirtbags Black
 Seed #12
River Knights
 
2Sun3:30 PMIL:Field 5Seed #2
TPA-Healey
 Seed #11
Elite 152
 
3Sun3:30 PMST:Field 1Seed #3
Richmond Braves 14u Blue
 Seed #10
Virginia Sliders
 
4Sun5:15 PMST:Field 1Seed #4
FBI Fungo 14U
 Seed #9
Virginia Blacksox Express
 
5Sun5:15 PMIL:Field 5Seed #5
NCDB RiverCats
 Seed #8
Richmond Braves 14u Red
 
6Sun5:15 PMTS:Field 1Seed #6
Rock Solid Red
 Seed #7
Rba South Rattlers
 
 
Gold Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon10:00 AMTS:Field 1Seed #4
FBI Fungo 14U
 Seed #5
NCDB RiverCats
 
2Mon8:00 AMTS:Field 1Seed #3
Richmond Braves 14u Blue
 Seed #6
Rock Solid Red
 
3Mon2:00 PMTS:Field 1Winner Game #1 Seed #1
Dirtbags Black
 
4Mon12:00 PMTS:Field 1Winner Game #2 Seed #2
TPA-Healey
 
5Mon4:00 PMTS:Field 1Winner Game #3 Winner Game #4 
 
Silver Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon10:45 AMIL:Field 5Seed #10
Virginia Sliders
5Seed #11
Elite 152
6
2Mon9:00 AMIL:Field 5Seed #9
Virginia Blacksox Express
10Seed #12
River Knights
2
3Mon2:15 PMIL:Field 5Winner Game #1
Elite 152
2Seed #7
Rba South Rattlers
3
4Mon12:30 PMIL:Field 5Winner Game #2
Virginia Blacksox Express
3Seed #8
Richmond Braves 14u Red
10
5Mon4:00 PMIL:Field 5Winner Game #3
Rba South Rattlers
3Winner Game #4
Richmond Braves 14u Red
14
 
Bronze Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon12:00 PMPLL:Field #3Seed #14
Carolina Cubs
 Seed #15
Riverdogs
 
2Mon2:00 PMPLL:Field #3Seed #13
VA Mariners
 Seed #16
Dirtbags Black 13u
 
3Mon6:00 PMPLL:Field #3Loser Game #1 Loser Game #2 
4Mon4:00 PMPLL:Field #3Winner Game #1 Winner Game #2 
 
14U : D2
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze/Copper/Pewter/Aluminum Bracket! (1hr 45min time limit) Top 32 seeds following pool play will participate in a Play-In bracket Saturday to determine Gold/Silver/Bronze/Copper. Seeds 1-16 Winners will advance to Gold, Losers drop to Silver. Seeds 17-32 Winners will advance to Bronze, Losers drop to Copper. Seeds 33-36 and 37-40 will begin Sunday in Pewter/Aluminum bracket.
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Virginia Stars RedGainesville, VA4.00.056Pitching  Team Page
2Virginia Blacksox EliteChesapeake, VA0.02.041Pitching  Team Page
3Cleveland WildcatsClayton, NC1.01.018Pitching  Team Page
4A-Town SoldiersAppomattox, VA2.02.060Pitching  Team Page
5New Bern FlamesNew Bern , NC1.01.019Pitching  Team Page
6Carolina HawksApex, NC2.02.031Pitching  Team Page
7SharksSouth Hill, VA2.01.015Pitching  Team Page
8TPA-FosterApex, NC1.02.004Pitching  Team Page
9Averasboro Fire AntzDunn, NC1.01.013Pitching  Team Page
10Yard Dawgs 2020Salem, VA0.02.050Pitching  Team Page
11Carolina RaysErwin , NC0.02.081Pitching  Team Page
12Hit'n Mill Vipers-BlackHope Mills, NC1.02.040Pitching  Team Page
13Stateline ShockersSunbury, NC4.00.005Pitching  Team Page
14Rock Solid Blue Wilmington, NC1.01.013Pitching  Team Page
15BanditsRaleigh, NC0.02.097Pitching  Team Page
16Carolina Baseball Club 14U Blue SoxChapel Hill, NC2.02.031Pitching  Team Page
17PredatorsFuquay Varina, NC2.01.091Pitching  Team Page
18Carolina MayhemGreenville, NC1.01.079Pitching  Team Page
19NC AngelsRaleigh, NC2.01.074Pitching  Team Page
20Carolina HeatWake Forest, NC1.02.073Pitching  Team Page
21Virginia MadDawgsManassas, VA0.02.051Pitching  Team Page
22Rise BlackMidlothian, VA3.02.062Pitching  Team Page
23OBX RiptidesKitty Hawk, NC1.02.021Pitching  Team Page
24Screaming EaglesVirginia Beach, VA4.01.065Pitching  Team Page
25New Bern Flames BlueNew Bern, NC1.01.0111Pitching  Team Page
26Eastside WarriorsFayetteville, NC1.01.0716Pitching  Team Page
27GBI ExpressGarner, NC0.02.032Pitching  Team Page
28Rebels BaseballHolly Springs, NC0.02.0167Pitching  Team Page
29Carolina Cubs NolanApex, NC1.03.0134Pitching  Team Page
30Eagle BaseballGoldsboro, NC2.01.0413Pitching  Team Page
31Dirt DevilsSanford, NC2.01.047Pitching  Team Page
32Akadema Baseball WestPinehurst, NC2.01.005Pitching  Team Page
33Cleveland Wildcats BlueClayton, NC2.01.001Pitching  Team Page
34Richmond Braves 14u WhiteRichmond , VA1.01.012Pitching  Team Page
35NC StarsRocky Mount, NC0.02.0111Pitching  Team Page
36Virginia Black Sox Express-HulingChesapeake, VA0.03.050Pitching  Team Page
37Norfolk DestroyersNorfolk, VA3.01.006Pitching  Team Page
38Carolina RebelsFayetteville, NC3.01.023Pitching  Team Page
39Carolina PiratesWake Forest, NC0.02.060Pitching  Team Page
40Virginia BullsGainesville, VA4.00.026Pitching  Team Page
14U : D2 Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat6:30 PMRMSC:Field 7Carolina Baseball Club 14U Blue Sox1Averasboro Fire Antz3
2Sat6:30 PMRMSC:Field 8Hit'n Mill Vipers-Black0TPA-Foster4
3Sat6:30 PMRMSC:Field 9Cleveland Wildcats8Carolina Rays1
4Sat6:30 PMRMSC:Field 10NC Stars1New Bern Flames Blue11
5Sat6:30 PMRMSC:Field 11Carolina Cubs Nolan4Eagle Baseball13
6Sat6:30 PMEnnis:Field #4Bandits7Carolina Mayhem9
7Sat8:30 PMRMSC:Field 7Carolina Heat3Carolina Baseball Club 14U Blue Sox7
8Sat8:30 PMRMSC:Field 8Rebels Baseball7Eastside Warriors16
9Sat8:30 PMRMSC:Field 9GBI Express2Carolina Rebels3
10Sat8:30 PMRMSC:Field 10New Bern Flames9Predators1
11Sat8:30 PMRMSC:Field 11NC Angels4Dirt Devils7
12Sat8:30 PMEnnis:Field #4Carolina Hawks1Rock Solid Blue 3
13Sun8:00 AMRMSC:Field 7Virginia MadDawgs1Sharks5
14Sun8:00 AMRMSC:Field 8A-Town Soldiers0Norfolk Destroyers6
15Sun8:00 AMRMSC:Field 9Rise Black2Virginia Bulls6
16Sun8:00 AMRMSC:Field 10Screaming Eagles5Virginia Stars Red6
17Sun8:00 AMRMSC:Field 11Virginia Black Sox Express-Huling0Stateline Shockers5
18Sun8:00 AMEnnis:Field #4Yard Dawgs 20200Akadema Baseball West5
19Sun8:00 AMWC:Bauer FieldRichmond Braves 14u White2OBX Riptides1
20Sun9:45 AMRMSC:Field 7Sharks10Carolina Cubs Nolan0
21Sun9:45 AMRMSC:Field 8Virginia Blacksox Elite1A-Town Soldiers4
22Sun9:45 AMRMSC:Field 9Carolina Pirates0Rise Black6
23Sun9:45 AMRMSC:Field 10TPA-Foster2Screaming Eagles7
24Sun9:45 AMRMSC:Field 11Cleveland Wildcats Blue1Virginia Black Sox Express-Huling0
25Sun9:45 AMEnnis:Field #4New Bern Flames Blue Yard Dawgs 2020 
26Sun9:45 AMWC:Bauer FieldOBX Riptides Cleveland Wildcats 
27Sun11:30 AMRMSC:Field 7Eagle Baseball Virginia MadDawgs 
28Sun11:30 AMRMSC:Field 8Norfolk Destroyers NC Angels 
29Sun11:30 AMRMSC:Field 9Virginia Bulls Hit'n Mill Vipers-Black 
30Sun11:30 AMRMSC:Field 10Virginia Stars Red Carolina Heat 
31Sun11:30 AMRMSC:Field 11Stateline Shockers Carolina Hawks 
32Sun11:30 AMEnnis:Field #4Akadema Baseball West New Bern Flames 
33Sun11:30 AMWC:Bauer FieldPredators Richmond Braves 14u White 
34Sun1:15 PMRMSC:Field 7Carolina Mayhem NC Stars 
35Sun1:15 PMRMSC:Field 8Dirt Devils Virginia Blacksox Elite 
36Sun1:15 PMRMSC:Field 9Averasboro Fire Antz Carolina Pirates 
37Sun1:15 PMRMSC:Field 10Carolina Rays Rebels Baseball 
38Sun1:15 PMRMSC:Field 11Eastside Warriors Cleveland Wildcats Blue 
39Sun1:15 PMEnnis:Field #4Rock Solid Blue  GBI Express 
40Sun1:15 PMWC:Bauer FieldCarolina Rebels Bandits 
 
Play-In
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun3:30 PMRMSC:Field 11Seed #1
Norfolk Destroyers
 Seed #16
Dirt Devils
 
2Sun3:30 PMRMSC:Field 10Seed #2
Stateline Shockers
 Seed #15
Eagle Baseball
 
3Sun3:30 PMRMSC:Field 9Seed #3
Akadema Baseball West
 Seed #14
Carolina Rebels
 
4Sun3:30 PMRMSC:Field 8Seed #4
TPA-Foster
 Seed #13
Virginia Bulls
 
5Sun3:30 PMRMSC:Field 7Seed #5
Cleveland Wildcats Blue
 Seed #12
Richmond Braves 14u White
 
6Sun3:30 PMEnnis:Field #4Seed #17
Virginia Stars Red
 Seed #32
Carolina Pirates
 
7Sun5:15 PMRMSC:Field 7Seed #6
New Bern Flames Blue
 Seed #11
Rock Solid Blue
 
8Sun5:15 PMRMSC:Field 8Seed #7
New Bern Flames
 Seed #10
Averasboro Fire Antz
 
9Sun5:15 PMRMSC:Field 9Seed #8
Cleveland Wildcats
 Seed #9
Sharks
 
10Sun5:15 PMEnnis:Field #4Seed #18
Eastside Warriors
 Seed #31
A-Town Soldiers
 
11Sun5:15 PMRMSC:Field 11Seed #19
Carolina Mayhem
 Seed #30
Rise Black
 
12Sun5:15 PMRMSC:Field 10Seed #20
OBX Riptides
 Seed #29
Screaming Eagles
 
13Sun7:00 PMRMSC:Field 7Seed #21
GBI Express
 Seed #28
Virginia Black Sox Express-Huling
 
14Sun7:00 PMRMSC:Field 8Seed #22
Carolina Hawks
 Seed #27
Yard Dawgs 2020
 
15Sun7:00 PMRMSC:Field 9Seed #23
Carolina Baseball Club 14U Blue Sox
 Seed #26
Virginia MadDawgs
 
16Sun7:00 PMRMSC:Field 10Seed #24
Virginia Blacksox Elite
 Seed #25
Hit'n Mill Vipers-Black
 
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon10:45 AMRMSC:Field 11Seed #1
Norfolk Destroyers
5Seed #8
Cleveland Wildcats
3
2Mon10:45 AMRMSC:Field 10Seed #4
TPA-Foster
0Seed #5
Cleveland Wildcats Blue
4
3Mon9:00 AMRMSC:Field 11Seed #2
Stateline Shockers
4Seed #7
New Bern Flames
0
4Mon9:00 AMRMSC:Field 10Seed #3
Akadema Baseball West
4Seed #6
New Bern Flames Blue
1
5Mon12:30 PMRMSC:Field 11Winner Game #3
Stateline Shockers
9Winner Game #4
Akadema Baseball West
1
6Mon2:15 PMRMSC:Field 11Winner Game #1
Norfolk Destroyers
1Winner Game #2
Cleveland Wildcats Blue
0
7Mon4:00 PMRMSC:Field 11Winner Game #5
Stateline Shockers
11Winner Game #6
Norfolk Destroyers
3
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon10:45 AMRMSC:Field 7Seed #9
Sharks
2Seed #16
Dirt Devils
5
2Mon10:45 AMRMSC:Field 8Seed #12
Richmond Braves 14u White
2Seed #13
Virginia Bulls
5
3Mon9:00 AMRMSC:Field 7Seed #10
Averasboro Fire Antz
4Seed #15
Eagle Baseball
7
4Mon9:00 AMRMSC:Field 8Seed #11
Rock Solid Blue
4Seed #14
Carolina Rebels
7
5Mon12:30 PMRMSC:Field 7Winner Game #3
Eagle Baseball
1Winner Game #4
Carolina Rebels
3
6Mon2:15 PMRMSC:Field 7Winner Game #1
Dirt Devils
0Winner Game #2
Virginia Bulls
10
7Mon4:00 PMRMSC:Field 7Winner Game #5
Carolina Rebels
0Winner Game #6
Virginia Bulls
8
 
Bronze Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon1:30 PMEnnis:Field #4Seed #17
Virginia Stars Red
11Seed #24
Virginia Blacksox Elite
1
2Mon1:30 PMWC:Bauer FieldSeed #20
OBX Riptides
8Seed #21
GBI Express
7
3Mon12:00 PMEnnis:Field #4Seed #18
Eastside Warriors
10Seed #23
Carolina Baseball Club 14U Blue Sox
11
4Mon12:00 PMWC:Bauer FieldSeed #19
Carolina Mayhem
5Seed #22
Carolina Hawks
9
5Mon3:00 PMEnnis:Field #4Winner Game #3
Carolina Baseball Club 14U Blue Sox
7Winner Game #4
Carolina Hawks
8
6Mon4:30 PMEnnis:Field #4Winner Game #1
Virginia Stars Red
10Winner Game #2
OBX Riptides
2
7Mon6:00 PMEnnis:Field #4Winner Game #5
Carolina Hawks
7Winner Game #6
Virginia Stars Red
15
 
Copper Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon10:45 AMRMSC:Field 9Seed #25
Hit'n Mill Vipers-Black
7Seed #32
Carolina Pirates
1
2Mon10:00 AMWC:Bauer FieldSeed #28
Virginia Black Sox Express-Huling
1Seed #29
Screaming Eagles
12
3Mon9:00 AMRMSC:Field 9Seed #26
Virginia MadDawgs
3Seed #31
A-Town Soldiers
4
4Mon8:00 AMWC:Bauer FieldSeed #27
Yard Dawgs 2020
2Seed #30
Rise Black
10
5Mon12:30 PMRMSC:Field 9Winner Game #3
A-Town Soldiers
8Winner Game #4
Rise Black
10
6Mon2:15 PMRMSC:Field 9Winner Game #1
Hit'n Mill Vipers-Black
0Winner Game #2
Screaming Eagles
11
7Mon4:00 PMRMSC:Field 9Winner Game #5
Rise Black
0Winner Game #6
Screaming Eagles
8
 
Pewter Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon12:30 PMRMSC:Field 8Seed #33
NC Angels
12Seed #36
Bandits
3
2Mon2:15 PMRMSC:Field 8Seed #34
Carolina Heat
7Seed #35
Carolina Rays
1
3Mon4:00 PMRMSC:Field 8Winner Game #1
NC Angels
12Winner Game #2
Carolina Heat
4
4Mon5:45 PMRMSC:Field 8Loser Game #1
Bandits
 Loser Game #2
Carolina Rays
 
 
Aluminum Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon2:15 PMRMSC:Field 10Seed #37
Predators
10Seed #40
Rebels Baseball
0
2Mon12:30 PMRMSC:Field 10Seed #38
NC Stars
3Seed #39
Carolina Cubs Nolan
4
3Mon4:00 PMRMSC:Field 10Winner Game #1
Predators
8Winner Game #2
Carolina Cubs Nolan
6
4Mon5:45 PMRMSC:Field 10Loser Game #1
Rebels Baseball
 Loser Game #2
NC Stars
 
 
15U : BBCOR
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! (1hr 45min time limit) Top 12 seeds following pool play will participate in a Play-In bracket Saturday to determine Gold/Silver. Seeds 1-12 Winners will advance to Gold, Losers drop to Silver. Seeds 13-15 will begin Sunday in Bronze bracket.
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Evoshield Canes South-PittmanWilson, NC2.01.01010Pitching  Team Page
2Sanford CobrasSanford, NC1.01.023Pitching  Team Page
3Team Elite Robbins, NC1.01.065Pitching  Team Page
4On Deck BaseballNew Bern, NC2.00.018Pitching  Team Page
5Wilmington WarriorsWilmington, NC1.02.078Pitching  Team Page
6GATA Wolf Pack/DeMarini SportsLithonia, GA1.02.0129Pitching  Team Page
7East Coast PrideShady Springs, WV0.02.0141Pitching  Team Page
8Richmond RockiesRockingham, NC2.00.048Pitching  Team Page
9Rawlings Prospects NC 2019/2020Raleigh, NC3.01.0811Pitching  Team Page
10Brunswick PedatorsSupply, NC0.02.094Pitching  Team Page
11Summerville SwarmSummerville, SC1.01.053Pitching  Team Page
12NSA South St. Pauls, NC2.00.0112Pitching  Team Page
13York River RenegadesYorktown, VA1.02.086Pitching  Team Page
14Orange County CopperheadsHurdle Mills, NC1.01.057Pitching  Team Page
15Carolina Young GunsRocky Mount, NC0.02.030Pitching  Team Page
15U : BBCOR Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat7:30 PMRF :Rouse #1On Deck Baseball6Wilmington Warriors0
2Sat7:30 PMWBHS:Bedding Field HS Evoshield Canes South-Pittman6Rawlings Prospects NC 2019/20205
3Sat7:30 PMLegion Fie:RM Legion FieldCarolina Young Guns0Sanford Cobras2
4Sun8:00 AMRF :Rouse #1Brunswick Pedators2Richmond Rockies3
5Sun8:00 AMWBHS:Bedding Field HS Orange County Copperheads0NSA South 5
6Sun8:00 AMECAP:Field 5York River Renegades2Team Elite 0
7Sun9:45 AMWBHS:Bedding Field HS East Coast Pride0Orange County Copperheads7
8Sun9:45 AMECAP:Field 5GATA Wolf Pack/DeMarini Sports8York River Renegades4
9Sun9:45 AMRF :Rouse #1Richmond Rockies5Summerville Swarm2
10Sun11:30 AMRF :Rouse #1Rawlings Prospects NC 2019/20206Brunswick Pedators2
11Sun11:30 AMWBHS:Bedding Field HS NSA South 7East Coast Pride1
12Sun11:30 AMECAP:Field 5Team Elite 5Evoshield Canes South-Pittman4
13Sun1:15 PMRF :Rouse #1Summerville Swarm1Carolina Young Guns0
14Sun1:15 PMWBHS:Bedding Field HS Sanford Cobras1On Deck Baseball2
15Sun1:15 PMECAP:Field 5Wilmington Warriors8GATA Wolf Pack/DeMarini Sports1
 
Play-In
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun3:30 PMECAP:Field 3Seed #1
NSA South
 Seed #12
GATA Wolf Pack/DeMarini Sports
 
2Sun3:30 PMWBHS:Bedding Field HS Seed #2
On Deck Baseball
 Seed #11
Evoshield Canes South-Pittman
 
3Sun3:30 PMRF :Rouse #1Seed #3
Richmond Rockies
 Seed #10
York River Renegades
 
4Sun3:30 PMECAP:Field 4Seed #6
Summerville Swarm
 Seed #7
Team Elite
 
5Sun5:15 PMRF :Rouse #1Seed #4
Sanford Cobras
 Seed #9
Rawlings Prospects NC 2019/2020
 
6Sun5:15 PMWBHS:Bedding Field HS Seed #5
Orange County Copperheads
 Seed #8
Wilmington Warriors
 
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon10:00 AMWBHS:Bedding Field HS Seed #4
Sanford Cobras
 Seed #5
Orange County Copperheads
 
2Mon8:00 AMWBHS:Bedding Field HS Seed #3
Richmond Rockies
 Seed #6
Summerville Swarm
 
3Mon2:00 PMWBHS:Bedding Field HS Winner Game #1 Seed #1
NSA South
 
4Mon12:00 PMWBHS:Bedding Field HS Winner Game #2 Seed #2
On Deck Baseball
 
5Mon4:00 PMWBHS:Bedding Field HS Winner Game #3 Winner Game #4 
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon10:45 AMRF :Rouse #1Seed #10
York River Renegades
2Seed #11
Evoshield Canes South-Pittman
5
2Mon9:00 AMRF :Rouse #1Seed #9
Rawlings Prospects NC 2019/2020
9Seed #12
GATA Wolf Pack/DeMarini Sports
3
3Mon2:15 PMRF :Rouse #1Winner Game #1
Evoshield Canes South-Pittman
 Seed #7
Team Elite
 
4Mon12:30 PMRF :Rouse #1Winner Game #2
Rawlings Prospects NC 2019/2020
6Seed #8
Wilmington Warriors
2
5Mon4:00 PMRF :Rouse #1Winner Game #3 Winner Game #4
Rawlings Prospects NC 2019/2020
 
 
Bronze Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Mon12:30 PMECAP:Field 3Seed #14
Brunswick Pedators
 Seed #15
East Coast Pride
 
2Mon2:30 PMECAP:Field 3Seed #13
Carolina Young Guns
 Seed #15
East Coast Pride
 
3Mon4:30 PMECAP:Field 3Seed #13
Carolina Young Guns
 Seed #14
Brunswick Pedators
 
 

Home  | Upcoming Tournaments  | Baseball  | Softball  | Browser Info
© Copyright 2013, Top Gun. All Rights Reserved.