Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
"TOP GUN-USA SPORTS EVENT" "11TH ANNUAL BATTLE OF THE BATS"
September 14 - 15 in Triangle Region, NC
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
DPC
DPC Academy
3901 E Garner Rd Clayton, NC 27520
MC
Middle Creek Community Park
151 Middle Creek Park Ave. Apex, NC 27519
TF
The Factory
1839 S. Main St. Wake Forest, NC 27587
TRP
Tramway Road Park
2301 Tramway Road Sanford, NC 27332
WMMS
West Millbrook Middle School
8115 Strickland Rd Raleigh, NC 27615
10U : 46/65 (D2)
Open Bases... Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
East Coast Elite
Benson, NC
3.0
1.0
14
18
Pitching
Team Page
2
West Raleigh 10U Red Select
Raleigh, NC
0.0
4.0
30
12
Pitching
Team Page
3
FV Wildcats 10u
Fuquay Varina, NC
2.0
2.0
15
17
Pitching
Team Page
4
Dirt Devils
Sanford, NC
3.0
1.0
15
27
Pitching
Team Page
10U : 46/65 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
WMMS:Field #1
FV Wildcats 10u
7
Dirt Devils
11
2
Sat
10:30 AM
WMMS:Field #1
East Coast Elite
4
FV Wildcats 10u
10
3
Sat
12:30 PM
WMMS:Field #1
Dirt Devils
16
West Raleigh 10U Red Select
8
4
Sat
2:30 PM
WMMS:Field #1
West Raleigh 10U Red Select
4
East Coast Elite
14
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
WMMS:Field #1
Seed #2
FV Wildcats 10u
6
Seed #3
East Coast Elite
12
2
Sun
10:45 AM
WMMS:Field #1
Seed #1
Dirt Devils
13
Seed #4
West Raleigh 10U Red Select
7
3
Sun
2:45 PM
WMMS:Field #1
Loser Game #1
FV Wildcats 10u
16
Loser Game #2
West Raleigh 10U Red Select
9
4
Sun
12:45 PM
WMMS:Field #1
Winner Game #1
East Coast Elite
8
Winner Game #2
Dirt Devils
7
10U : 46/65 (D3)
Modified Bases... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Freedom 10U
Fuquay-Varina, NC
4.0
0.0
11
35
Pitching
Team Page
2
NC Heat
Garner, NC
3.0
1.0
3
36
Pitching
Team Page
3
Carolina Copperheads
Fuquay Varina, NC, NC
1.0
3.0
19
20
Pitching
Team Page
4
Holly Springs Atoms
Holly Springs, NC
0.0
4.0
28
9
Pitching
Team Page
5
GBI EXPRESS 28/29
GARNER, NC
2.0
2.0
17
18
Pitching
Team Page
6
NCABC FUNGO Red
Wake Forest, NC
3.0
1.0
10
20
Pitching
Team Page
7
RBI Raptors 10U Green
Clayton, NC
2.0
2.0
29
18
Pitching
Team Page
8
Clayton Railroaders
Clayton, NC
2.0
2.0
28
13
Pitching
Team Page
9
North Wake Rebels
Wake Forest, NC
1.0
3.0
33
9
Pitching
Team Page
10U : 46/65 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TRP:Field #3
Clayton Railroaders
1
NC Heat
19
2
Sat
8:30 AM
TRP:Field #4
Carolina Freedom 10U
17
North Wake Rebels
1
3
Sat
10:30 AM
TRP:Field #3
Carolina Copperheads
9
Clayton Railroaders
12
4
Sat
10:30 AM
TRP:Field #4
RBI Raptors 10U Green
10
Carolina Freedom 10U
18
5
Sat
12:30 PM
TRP:Field #3
NC Heat
17
Holly Springs Atoms
2
6
Sat
12:30 PM
TRP:Field #4
North Wake Rebels
8
GBI EXPRESS 28/29
16
7
Sat
2:30 PM
TRP:Field #3
Holly Springs Atoms
7
Carolina Copperheads
11
8
Sat
2:30 PM
TRP:Field #4
NCABC FUNGO Red
11
RBI Raptors 10U Green
8
9
Sat
4:30 PM
TRP:Field #4
GBI EXPRESS 28/29
2
NCABC FUNGO Red
9
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
TRP:Field #4
Seed #4
GBI EXPRESS 28/29
12
Seed #5
Carolina Copperheads
9
2
Sun
12:45 PM
TRP:Field #3
Seed #2
NCABC FUNGO Red
6
Seed #3
Carolina Freedom 10U
12
3
Sun
2:45 PM
TRP:Field #4
Winner Game #1
GBI EXPRESS 28/29
2
Seed #1
NC Heat
13
4
Sun
2:45 PM
TRP:Field #3
Loser Game #1
Carolina Copperheads
0
Loser Game #2
NCABC FUNGO Red
10
5
Sun
4:45 PM
TRP:Field #4
Winner Game #3
NC Heat
9
Winner Game #2
Carolina Freedom 10U
11
6
Sun
4:45 PM
TRP:Field #3
Winner Game #4
Loser Game #3 (If Needed)
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
TRP:Field #4
Seed #7
Holly Springs Atoms
9
Seed #8
RBI Raptors 10U Green
16
2
Sun
8:30 AM
TRP:Field #3
Seed #6
Clayton Railroaders
15
Seed #9
North Wake Rebels
7
3
Sun
10:45 AM
TRP:Field #4
Loser Game #1
Holly Springs Atoms
7
Loser Game #2
North Wake Rebels
8
4
Sun
10:45 AM
TRP:Field #3
Winner Game #1
RBI Raptors 10U Green
17
Winner Game #2
Clayton Railroaders
2
11U : 50/70 (D1)
Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Dirtbags East 11U
Pinetops, NC
2.0
1.0
4
14
Pitching
Team Page
2
NCDB Rivercats
Raleigh, NC
1.0
3.0
26
16
Pitching
Team Page
3
Greenville Athletics 11u (Scott)
Greenville, NC
3.0
1.0
16
13
Pitching
Team Page
4
Riptide 11u
Durham, NC
1.0
2.0
14
17
Pitching
Team Page
11U : 50/70 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:30 AM
TF:Field 3
Dirtbags East 11U
5
Riptide 11u
3
2
Sat
12:30 PM
TF:Field 3
Greenville Athletics 11u (Scott)
1
Dirtbags East 11U
9
3
Sat
2:30 PM
TF:Field 3
Riptide 11u
14
NCDB Rivercats
9
4
Sat
4:30 PM
TF:Field 3
NCDB Rivercats
7
Greenville Athletics 11u (Scott)
12
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
TF:Field 6
Seed #2
Riptide 11u
9
Seed #3
Greenville Athletics 11u (Scott)
16
2
Sun
2:45 PM
TF:Field 3
Seed #1
Dirtbags East 11U
7
Seed #4
NCDB Rivercats
15
3
Sun
4:45 PM
TF:Field 6
Loser Game #1
Riptide 11u
Loser Game #2
Dirtbags East 11U
4
Sun
4:45 PM
TF:Field 3
Winner Game #1
Greenville Athletics 11u (Scott)
15
Winner Game #2
NCDB Rivercats
7
12U : 50/70 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Triangle Sports Hawks
Fuquay-Varina, NC
3.0
1.0
11
18
Pitching
Team Page
2
WCRipperz
Fremont, NC
1.0
3.0
11
13
Pitching
Team Page
3
North Wake Dodgers
Wake Forest, NC
3.0
1.0
5
14
Pitching
Team Page
4
Carolina35's 2026
Sanford, NC
2.0
2.0
13
22
Pitching
Team Page
5
DPC Baseball Academy Black
Clayton, NC
2.0
2.0
31
14
Pitching
Team Page
6
Jacksonville Generals
Jacksonville, NC
2.0
1.0
9
23
Pitching
Team Page
7
Rocky Mount Raiders
Rocky mount, NC
3.0
1.0
18
23
Pitching
Team Page
8
Walk Off Academy Warriors
Sanford, NC
2.0
2.0
13
17
Pitching
Team Page
9
NCABC FUNGO Red
Raleigh, NC
3.0
1.0
12
16
Pitching
Team Page
10
HYAA Hawks
Hillsborough, NC
5.0
0.0
9
21
Pitching
Team Page
11
Muddogs Baseball Club 12U
Siler City, NC
0.0
4.0
23
6
Pitching
Team Page
12
Garner Generals 12U
Garner, NC
1.0
3.0
19
6
Pitching
Team Page
13
NW Warbirds
Raleigh, NC
1.0
3.0
23
12
Pitching
Team Page
14
Tri State Arsenal
Pinehurst, NC
0.0
4.0
13
5
Pitching
Team Page
12U : 50/70 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TF:Field 1
NW Warbirds
8
Triangle Sports Hawks
9
2
Sat
8:30 AM
TF:Field 2
Garner Generals 12U
4
NCABC FUNGO Red
5
3
Sat
10:30 AM
TF:Field 1
Walk Off Academy Warriors
14
NW Warbirds
4
4
Sat
10:30 AM
TF:Field 2
Carolina35's 2026
14
Garner Generals 12U
2
5
Sat
12:30 PM
TF:Field 1
Triangle Sports Hawks
9
Walk Off Academy Warriors
3
6
Sat
12:30 PM
TF:Field 2
NCABC FUNGO Red
11
Carolina35's 2026
8
7
Sat
2:30 PM
TF:Field 1
DPC Baseball Academy Black
3
HYAA Hawks
14
8
Sat
2:30 PM
TF:Field 2
North Wake Dodgers
10
WCRipperz
4
9
Sat
4:30 PM
TF:Field 1
Rocky Mount Raiders
17
DPC Baseball Academy Black
11
10
Sat
4:30 PM
TF:Field 2
WCRipperz
9
Muddogs Baseball Club 12U
1
11
Sat
4:30 PM
TF:Field 6
Jacksonville Generals
9
Tri State Arsenal
4
12
Sat
6:30 PM
TF:Field 1
HYAA Hawks
7
Rocky Mount Raiders
6
13
Sat
6:30 PM
TF:Field 2
Muddogs Baseball Club 12U
5
Jacksonville Generals
14
14
Sat
6:30 PM
TF:Field 6
Tri State Arsenal
1
North Wake Dodgers
4
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
TF:Field 6
Seed #4
Triangle Sports Hawks
5
Seed #5
NCABC FUNGO Red
11
2
Sun
8:30 AM
TF:Field 3
Seed #3
HYAA Hawks
10
Seed #6
WCRipperz
0
3
Sun
10:45 AM
TF:Field 6
Winner Game #1
NCABC FUNGO Red
2
Seed #1
North Wake Dodgers
10
4
Sun
10:45 AM
TF:Field 3
Winner Game #2
HYAA Hawks
13
Seed #2
Jacksonville Generals
2
5
Sun
12:45 PM
TF:Field 3
Loser Game #1
Triangle Sports Hawks
10
Loser Game #2
WCRipperz
7
6
Sun
12:45 PM
TF:Field 6
Winner Game #3
North Wake Dodgers
1
Winner Game #4
HYAA Hawks
12
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
TF:Field 2
Seed #8
Walk Off Academy Warriors
0
Seed #9
Rocky Mount Raiders
10
2
Sun
8:30 AM
TF:Field 1
Seed #7
Carolina35's 2026
8
Seed #10
Tri State Arsenal
0
3
Sun
10:45 AM
TF:Field 2
Loser Game #1
Walk Off Academy Warriors
11
Loser Game #2
Tri State Arsenal
3
4
Sun
10:45 AM
TF:Field 1
Winner Game #1
Rocky Mount Raiders
10
Winner Game #2
Carolina35's 2026
5
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
4:45 PM
TF:Field 2
Seed #12
NW Warbirds
16
Seed #13
Muddogs Baseball Club 12U
6
2
Sun
4:45 PM
TF:Field 1
Seed #11
Garner Generals 12U
3
Seed #14
DPC Baseball Academy Black
5
3
Sun
6:45 PM
TF:Field 2
Loser Game #1
Muddogs Baseball Club 12U
0
Loser Game #2
Garner Generals 12U
6
4
Sun
6:45 PM
TF:Field 1
Winner Game #1
NW Warbirds
9
Winner Game #2
DPC Baseball Academy Black
10
12U : 50/70 Open
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Cleveland Wildcats
Garner, NC
4.0
1.0
13
34
Pitching
Team Page
2
DPC Baseball Academy Gold
Clayton, NC
4.0
0.0
9
23
Pitching
Team Page
3
US Elite South 12U
New Bern, NC
0.0
4.0
18
4
Pitching
Team Page
4
Carolina Outlaws
Oxford, NC
2.0
1.0
4
30
Pitching
Team Page
5
Riptide 12u
Durham, NC
1.0
2.0
19
13
Pitching
Team Page
6
VaSquires12u Baseball
South Boston, VA
2.0
2.0
30
15
Pitching
Team Page
7
South Wake Storm
Fuquay Varina, NC
2.0
1.0
5
15
Pitching
Team Page
8
TPA Nationals 12u Hahs
Apex, NC
1.0
3.0
24
2
Pitching
Team Page
9
American Dream
Fuquay Varina, NC
1.0
3.0
21
7
Pitching
Team Page
12U : 50/70 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
DPC:Field #1
Riptide 12u
6
DPC Baseball Academy Gold
16
2
Sat
8:30 AM
TF:Field 6
American Dream
4
South Wake Storm
6
3
Sat
10:30 AM
DPC:Field #1
VaSquires12u Baseball
3
Riptide 12u
7
4
Sat
10:30 AM
TF:Field 6
Carolina Outlaws
15
American Dream
3
5
Sat
12:30 PM
DPC:Field #1
DPC Baseball Academy Gold
7
US Elite South 12U
3
6
Sat
12:30 PM
TF:Field 6
South Wake Storm
9
TPA Nationals 12u Hahs
1
7
Sat
2:30 PM
DPC:Field #1
Cleveland Wildcats
23
VaSquires12u Baseball
12
8
Sat
2:30 PM
TF:Field 6
TPA Nationals 12u Hahs
1
Carolina Outlaws
15
9
Sat
4:30 PM
DPC:Field #1
US Elite South 12U
1
Cleveland Wildcats
11
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
DPC:Field #1
Seed #4
Cleveland Wildcats
11
Seed #5
Riptide 12u
5
2
Sun
10:45 AM
DPC:Field #1
Seed #2
South Wake Storm
0
Seed #3
DPC Baseball Academy Gold
6
3
Sun
12:45 PM
DPC:Field #1
Winner Game #1
Cleveland Wildcats
14
Seed #1
Carolina Outlaws
10
4
Sun
2:45 PM
DPC:Field #1
Winner Game #3
Cleveland Wildcats
8
Winner Game #2
DPC Baseball Academy Gold
15
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
TF:Field 1
Seed #7
American Dream
7
Seed #8
TPA Nationals 12u Hahs
5
2
Sun
12:45 PM
TF:Field 2
Seed #6
US Elite South 12U
4
Seed #9
VaSquires12u Baseball
22
3
Sun
2:45 PM
TF:Field 1
Loser Game #1
TPA Nationals 12u Hahs
6
Loser Game #2
US Elite South 12U
5
4
Sun
2:45 PM
TF:Field 2
Winner Game #1
American Dream
7
Winner Game #2
VaSquires12u Baseball
15
13U 80 : 54/80 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Hit and Run Select
Fuquay Varina, NC
3.0
1.0
10
13
Pitching
Team Page
2
Carolina Raiders
Salemburg, NC
4.0
0.0
4
10
Pitching
Team Page
3
Riptide 13u - Gold
Durham, NC
3.0
1.0
20
19
Pitching
Team Page
4
DIAMOND HAWKS
Holly Springs, NC
0.0
4.0
16
9
Pitching
Team Page
5
Cary Cavaliers
Cary, NC
1.0
3.0
22
20
Pitching
Team Page
6
Carolina DirtDawgs 13u
Apex, NC
2.0
2.0
12
8
Pitching
Team Page
7
Rawlings Prospects 2025 BLACK
Wake Forest, NC
1.0
3.0
7
12
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TF:Field 4
Hit and Run Select
6
Riptide 13u - Gold
4
2
Sat
10:30 AM
TF:Field 4
Cary Cavaliers
6
Hit and Run Select
7
3
Sat
12:30 PM
TF:Field 4
Riptide 13u - Gold
15
Cary Cavaliers
14
4
Sat
2:30 PM
TF:Field 4
Carolina Raiders
6
Carolina DirtDawgs 13u
1
5
Sat
2:30 PM
TF:Field 5
DIAMOND HAWKS
3
Rawlings Prospects 2025 BLACK
9
6
Sat
4:30 PM
TF:Field 4
Rawlings Prospects 2025 BLACK
3
Carolina Raiders
4
7
Sat
4:30 PM
TF:Field 5
Carolina DirtDawgs 13u
7
DIAMOND HAWKS
6
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
TF:Field 5
Seed #2
Hit and Run Select
9
Seed #3
Rawlings Prospects 2025 BLACK
4
2
Sun
8:30 AM
TF:Field 4
Seed #1
Carolina Raiders
12
Seed #4
Carolina DirtDawgs 13u
9
3
Sun
10:45 AM
TF:Field 5
Loser Game #1
Rawlings Prospects 2025 BLACK
0
Loser Game #2
Carolina DirtDawgs 13u
6
4
Sun
10:45 AM
TF:Field 4
Winner Game #1
Hit and Run Select
7
Winner Game #2
Carolina Raiders
8
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
TF:Field 4
Seed #5
Riptide 13u - Gold
6
Seed #6
DIAMOND HAWKS
5
2
Sun
2:45 PM
TF:Field 4
Seed #6
DIAMOND HAWKS
1
Seed #7
Cary Cavaliers
15
3
Sun
4:45 PM
TF:Field 4
Seed #5
Riptide 13u - Gold
7
Seed #7
Cary Cavaliers
4
13U 80 : 54/80 Open
Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Canes 12u NC - Foster
Raleigh, NC
3.0
1.0
10
17
Pitching
Team Page
2
Team Ghost
Fayetteville, NC
3.0
1.0
5
8
Pitching
Team Page
3
South Johnston
Garner, NC
2.0
2.0
12
12
Pitching
Team Page
4
NCABC FUNGO Waltman
Wake Forest, NC
1.0
2.0
17
13
Pitching
Team Page
5
Triangle Sports Hawks Blue
Holly Springs, NC
2.0
2.0
13
10
Pitching
Team Page
6
DIRTBAGS BLACK
Timberlake, NC
0.0
3.0
19
16
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TRP:Field #1
Team Ghost
5
Triangle Sports Hawks Blue
1
2
Sat
10:30 AM
TRP:Field #1
South Johnston
4
Team Ghost
3
3
Sat
12:30 PM
TRP:Field #1
Triangle Sports Hawks Blue
9
South Johnston
8
4
Sat
2:30 PM
TRP:Field #1
NCABC FUNGO Waltman
10
DIRTBAGS BLACK
9
5
Sat
4:30 PM
TRP:Field #1
Canes 12u NC - Foster
8
NCABC FUNGO Waltman
3
6
Sat
6:30 PM
TRP:Field #1
DIRTBAGS BLACK
7
Canes 12u NC - Foster
9
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
TRP:Field #1
Seed #4
Triangle Sports Hawks Blue
8
Seed #5
NCABC FUNGO Waltman
7
2
Sun
10:45 AM
TRP:Field #1
Seed #3
South Johnston
6
Seed #6
DIRTBAGS BLACK
4
3
Sun
12:45 PM
TRP:Field #1
Winner Game #1
Triangle Sports Hawks Blue
11
Seed #1
Canes 12u NC - Foster
12
4
Sun
2:45 PM
TRP:Field #1
Winner Game #2
South Johnston
1
Seed #2
Team Ghost
11
5
Sun
4:45 PM
TRP:Field #1
Winner Game #3
Canes 12u NC - Foster
2
Winner Game #4
Team Ghost
7
14U : 60/90 (D1)
BBCOR Bats... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Hit & Run 5 Star Wildcats
Fuquay, NC
2.0
2.0
2
12
Pitching
Team Page
2
East Coast Clippers 2024
Hillsborough, NC
3.0
1.0
6
25
Pitching
Team Page
3
NCDB 14u
Raleigh, NC
2.0
2.0
16
19
Pitching
Team Page
4
Team Elite American
Raleigh, NC
3.0
1.0
2
9
Pitching
Team Page
5
TPA Nationals - Christman
Apex, NC
2.0
2.0
19
5
Pitching
Team Page
6
TPA Nationals 13u Batts
Apex, NC
1.0
3.0
22
1
Pitching
Team Page
7
TPA Nationals 14u Girard
Apex, NC
0.0
4.0
20
5
Pitching
Team Page
8
Purpose Driven Lee
Clayton, NC
3.0
1.0
5
16
Pitching
Team Page
14U : 60/90 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
MC:Field 1
NCDB 14u
3
East Coast Clippers 2024
11
2
Sat
8:30 AM
MC:Field 3
TPA Nationals 13u Batts
1
Purpose Driven Lee
14
3
Sat
10:30 AM
MC:Field 1
East Coast Clippers 2024
14
TPA Nationals - Christman
3
4
Sat
10:30 AM
MC:Field 3
Hit & Run 5 Star Wildcats
8
TPA Nationals 13u Batts
0
5
Sat
12:30 PM
MC:Field 1
TPA Nationals 14u Girard
5
NCDB 14u
16
6
Sat
12:30 PM
MC:Field 3
Purpose Driven Lee
2
Hit & Run 5 Star Wildcats
4
7
Sat
2:30 PM
MC:Field 1
TPA Nationals - Christman
2
Team Elite American
5
8
Sat
4:30 PM
MC:Field 1
Team Elite American
4
TPA Nationals 14u Girard
0
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
MC:Field 1
Seed #2
Team Elite American
4
Seed #3
East Coast Clippers 2024
5
2
Sun
8:30 AM
MC:Field 4
Seed #1
Hit & Run 5 Star Wildcats
2
Seed #4
Purpose Driven Lee
9
3
Sun
10:45 AM
MC:Field 1
Loser Game #1
Team Elite American
7
Loser Game #2
Hit & Run 5 Star Wildcats
3
4
Sun
10:45 AM
MC:Field 4
Winner Game #1
East Coast Clippers 2024
6
Winner Game #2
Purpose Driven Lee
8
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
MC:Field 2
Seed #6
TPA Nationals - Christman
4
Seed #7
TPA Nationals 14u Girard
3
2
Sun
8:30 AM
MC:Field 3
Seed #5
NCDB 14u
8
Seed #8
TPA Nationals 13u Batts
0
3
Sun
10:45 AM
MC:Field 2
Loser Game #1
TPA Nationals 14u Girard
12
Loser Game #2
TPA Nationals 13u Batts
15
4
Sun
10:45 AM
MC:Field 3
Winner Game #1
TPA Nationals - Christman
4
Winner Game #2
NCDB 14u
3
14U : 60/90 (D2)
BBCOR Bats... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Gettin Dirty
Princeton, NC
1.0
3.0
9
1
Pitching
Team Page
2
Five Star Stingrays
New Bern, NC
1.0
2.0
5
7
Pitching
Team Page
3
North Wake Rage
Wake Forest, NC
1.0
3.0
16
7
Pitching
Team Page
4
Carolina Freedom
Fuquay Varina, NC
3.0
1.0
6
16
Pitching
Team Page
5
Riptide 14u
Durham, NC
4.0
1.0
6
9
Pitching
Team Page
6
NCABC FUNGO Blue
Wake Forest, NC
1.0
2.0
3
6
Pitching
Team Page
7
GameTime Prospects 14u
Lagrange, NC
0.0
4.0
18
6
Pitching
Team Page
8
Carolina Voodoo
Burlington, NC
4.0
0.0
5
21
Pitching
Team Page
9
DPC Baseball Academy
Clayton, NC
2.0
2.0
13
12
Pitching
Team Page
10
GBGNC-Henson
Lexington, NC
2.0
1.0
4
7
Pitching
Team Page
11
NSA Blue (B)
Fayetteville, NC
2.0
2.0
12
5
Pitching
Team Page
14U : 60/90 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
MC:Field 2
Riptide 14u
4
NSA Blue (B)
2
2
Sat
8:30 AM
MC:Field 4
North Wake Rage
2
Carolina Freedom
8
3
Sat
10:30 AM
MC:Field 2
GameTime Prospects 14u
4
Riptide 14u
5
4
Sat
10:30 AM
MC:Field 4
Carolina Freedom
8
DPC Baseball Academy
4
5
Sat
12:30 PM
MC:Field 2
NSA Blue (B)
3
Carolina Voodoo
8
6
Sat
12:30 PM
MC:Field 4
DPC Baseball Academy
8
North Wake Rage
5
7
Sat
2:30 PM
MC:Field 2
Carolina Voodoo
13
GameTime Prospects 14u
2
8
Sat
2:30 PM
MC:Field 3
Gettin Dirty
0
NCABC FUNGO Blue
5
9
Sat
2:30 PM
MC:Field 4
GBGNC-Henson
4
Five Star Stingrays
3
10
Sat
4:30 PM
MC:Field 3
Five Star Stingrays
4
Gettin Dirty
1
11
Sat
4:30 PM
MC:Field 4
NCABC FUNGO Blue
1
GBGNC-Henson
3
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
MC:Field 3
Seed #4
Riptide 14u
7
Seed #5
NCABC FUNGO Blue
2
2
Sun
12:45 PM
MC:Field 4
Seed #3
Carolina Freedom
2
Seed #6
Five Star Stingrays
1
3
Sun
2:45 PM
MC:Field 3
Winner Game #1
Riptide 14u
5
Seed #1
GBGNC-Henson
3
4
Sun
2:45 PM
MC:Field 4
Winner Game #2
Carolina Freedom
0
Seed #2
Carolina Voodoo
10
5
Sun
4:45 PM
MC:Field 4
Loser Game #1
NCABC FUNGO Blue
Loser Game #2
Five Star Stingrays
6
Sun
4:45 PM
MC:Field 3
Winner Game #3
Riptide 14u
5
Winner Game #4
Carolina Voodoo
6
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
MC:Field 2
Seed #10
North Wake Rage
3
Seed #11
GameTime Prospects 14u
0
2
Sun
12:45 PM
MC:Field 1
Seed #8
Gettin Dirty
1
Seed #9
NSA Blue (B)
10
3
Sun
2:45 PM
MC:Field 2
Winner Game #1
North Wake Rage
6
Seed #7
DPC Baseball Academy
7
4
Sun
2:45 PM
MC:Field 1
Loser Game #1
GameTime Prospects 14u
8
Loser Game #2
Gettin Dirty
10
5
Sun
4:45 PM
MC:Field 2
Winner Game #3
DPC Baseball Academy
3
Winner Game #2
NSA Blue (B)
5
6
Sun
4:45 PM
MC:Field 1
Winner Game #4
Gettin Dirty
Loser Game #3 (If Needed)
14U : 60/90 (D3)
BBCOR Bats... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
North Raleigh Tsunami
Raleigh, NC
1.0
2.0
13
8
Pitching
Team Page
2
Clayton Rippers
Clayton, NC
4.0
0.0
3
19
Pitching
Team Page
3
NCABC FUNGO White
Raleigh, NC
2.0
2.0
10
10
Pitching
Team Page
4
RBI Raptors 14u Green
Clayton, NC
2.0
2.0
10
7
Pitching
Team Page
5
Carolina Dirtdawgs
Apex, NC
1.0
3.0
11
7
Pitching
Team Page
6
Triangle Sports Hawks
Fuquay Varina, NC
1.0
3.0
15
6
Pitching
Team Page
7
Raleigh Blackhawks
Raleigh, NC
2.0
2.0
15
8
Pitching
Team Page
8
FV War Dogs
Fuquay Varina, NC
2.0
1.0
3
15
Pitching
Team Page
14U : 60/90 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TF:Field 5
Clayton Rippers
9
Triangle Sports Hawks
1
2
Sat
8:30 AM
WMMS:Field #2
NCABC FUNGO White
6
Carolina Dirtdawgs
3
3
Sat
10:30 AM
TF:Field 5
Raleigh Blackhawks
2
Clayton Rippers
10
4
Sat
10:30 AM
WMMS:Field #2
North Raleigh Tsunami
7
NCABC FUNGO White
4
5
Sat
12:30 PM
TF:Field 5
Triangle Sports Hawks
5
Raleigh Blackhawks
6
6
Sat
12:30 PM
WMMS:Field #2
Carolina Dirtdawgs
4
RBI Raptors 14u Green
5
7
Sat
2:30 PM
WMMS:Field #2
FV War Dogs
9
North Raleigh Tsunami
1
8
Sat
4:30 PM
WMMS:Field #2
RBI Raptors 14u Green
2
FV War Dogs
6
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
WMMS:Field #2
Seed #4
RBI Raptors 14u Green
10
Seed #5
North Raleigh Tsunami
7
2
Sun
10:45 AM
WMMS:Field #2
Seed #2
FV War Dogs
2
Seed #3
NCABC FUNGO White
11
3
Sun
12:45 PM
WMMS:Field #2
Winner Game #1
RBI Raptors 14u Green
4
Seed #1
Clayton Rippers
8
4
Sun
2:45 PM
WMMS:Field #2
Winner Game #3
Clayton Rippers
6
Winner Game #2
NCABC FUNGO White
5
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
TF:Field 5
Seed #6
Raleigh Blackhawks
10
Seed #7
Carolina Dirtdawgs
7
2
Sun
2:45 PM
TF:Field 5
Seed #7
Carolina Dirtdawgs
8
Seed #8
Triangle Sports Hawks
1
3
Sun
4:45 PM
TF:Field 5
Seed #6
Raleigh Blackhawks
4
Seed #8
Triangle Sports Hawks
13
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.