Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
"2020 TOP GUN-USA SPORTS" "BATTLE OF THE 2LB CHAINS"
September 19 - 20 in Goldsboro, NC
General Alert
Last Updated 09/20/2020 9:07 PM
CLICK HERE
to PAY TEAM ENTRY FEES AND SPECTATOR FEES
CLICK HERE
for RETURN TO PLAY WAIVER
All teams must bring signed waivers and give to site director prior to bringing your team into the park.
Please be safe and continue to follow directions given by our government to ensure your safety as well as others. Keep an eye out on our website and social media for updates
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
DPC
DPC Academy
3901 E Garner Rd Clayton, NC 27520
FCHS
Farmville Central High School
3308 E Wilson St Farmville, NC 27828
FMS
Farmville Middle School
3914 Grimmersburg St Farmville, NC 27828
FMP
Farmville Municipal Park
Ryon Dr Farmville, NC 27828
GCMS
Greene County Middle School
485 Middle School Road Snow Hill, NC 28580
GCSC
Greene County Sports Complex
342 Hwy 13 South Snow Hill, NC 28580
IL
Indian Lakes Sports Complex
3300 Western Boulevard Tarboro, NC 27886
JMP
Jack Marley Park
149 East Williams St. Angier, NC 27501
LRP
Lillington Recreation Park
405 S First St Lillington, NC 27546
PLL
Princeton LL
2127 Massey-Holt Road Princeton, NC 27569
RF
Rouse Field
104 Green Ridge Road Snow Hill , NC 28580
CAP
THE CAP
871 Buck Swamp Rd Goldsboro, NC 27530
9U : 46/65 (D3)
Modified Bases... Random Pool Play, Gold Bracket! Sat Pool games 1hr 30min time limit, Sun bracket game 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
NCABC FUNGO
Raleigh, NC
0.0
4.0
27
12
Pitching
Team Page
2
Carolina Freedom 9U
Fuquay-Varina, NC
2.0
2.0
19
16
Pitching
Team Page
3
Clayton RailRoaders 9U Gold
Clayton, NC
2.0
2.0
11
19
Pitching
Team Page
4
Greenville Athletics Black (Perry)
Greenville, NC
4.0
0.0
12
22
Pitching
Team Page
9U : 46/65 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
11:00 AM
LRP:Stewart
Carolina Freedom 9U
12
NCABC FUNGO
5
2
Sat
1:00 PM
LRP:Stewart
Clayton RailRoaders 9U Gold
14
Carolina Freedom 9U
4
3
Sat
3:00 PM
LRP:Stewart
NCABC FUNGO
7
Greenville Athletics Black (Perry)
15
4
Sat
5:00 PM
LRP:Stewart
Greenville Athletics Black (Perry)
7
Clayton RailRoaders 9U Gold
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
LRP:Stewart
Seed #2
Clayton RailRoaders 9U Gold
0
Seed #3
Carolina Freedom 9U
4
2
Sun
8:30 AM
LRP:Lewis
Seed #1
Greenville Athletics Black (Perry)
11
Seed #4
NCABC FUNGO
9
3
Sun
10:30 AM
LRP:Stewart
Loser Game #1
Clayton RailRoaders 9U Gold
15
Loser Game #2
NCABC FUNGO
6
4
Sun
10:30 AM
LRP:Lewis
Winner Game #1
Carolina Freedom 9U
1
Winner Game #2
Greenville Athletics Black (Perry)
16
9U : 46/65 Open
Modified Bases... Round Robin Pool Play, Best Record Wins! All games 1hr 45min time limit
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Thunder 9U
Clayton, NC
0.0
4.0
41
19
Pitching
Team Page
2
Area Stars-Orange
Fayetteville, NC
2.0
2.0
22
35
Pitching
Team Page
3
5 Star RailRoaders
Clayton, NC
2.0
2.0
24
22
Pitching
Team Page
4
NCDB Rivercats
Raleigh, NC
3.0
1.0
13
27
Pitching
Team Page
5
Western Branch Bruins Gold
Chesapeake, VA
3.0
1.0
25
22
Pitching
Team Page
9U : 46/65 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:30 AM
CAP:Field 2
Carolina Thunder 9U
4
5 Star RailRoaders
11
2
Sat
11:30 AM
CAP:Field 2
NCDB Rivercats
6
Carolina Thunder 9U
5
3
Sat
1:30 PM
CAP:Field 2
5 Star RailRoaders
8
Area Stars-Orange
4
4
Sat
3:30 PM
CAP:Field 2
Western Branch Bruins Gold
6
NCDB Rivercats
5
5
Sat
5:30 PM
CAP:Field 2
Area Stars-Orange
16
Western Branch Bruins Gold
1
6
Sun
8:30 AM
CAP:Field 2
Carolina Thunder 9U
8
Area Stars-Orange
14
7
Sun
10:30 AM
CAP:Field 2
Western Branch Bruins Gold
10
Carolina Thunder 9U
2
8
Sun
12:30 PM
CAP:Field 2
Area Stars-Orange
1
NCDB Rivercats
5
9
Sun
2:30 PM
CAP:Field 2
5 Star RailRoaders
2
Western Branch Bruins Gold
5
10
Sun
4:30 PM
CAP:Field 2
NCDB Rivercats
11
5 Star RailRoaders
1
10U : 46/65 (D1)
Open Bases... Random Pool Play, Gold Bracket! Sat Pool games 1hr 30min time limit, Sun bracket game 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Dirtbags-East 10U
Winterville, NC
0.0
4.0
19
11
Pitching
Team Page
2
Area Stars-Orange
Fayetteville, NC
3.0
1.0
21
21
Pitching
Team Page
3
Carolina Titans 10U - Ricks
Red Oak, NC
3.0
1.0
14
22
Pitching
Team Page
4
Carolina Naturals
Fuquay-Varina, NC
2.0
2.0
18
18
Pitching
Team Page
10U : 46/65 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
1:00 PM
LRP:Lewis
Dirtbags-East 10U
3
Carolina Titans 10U - Ricks
10
2
Sat
3:00 PM
LRP:Lewis
Carolina Titans 10U - Ricks
12
Area Stars-Orange
11
3
Sat
5:00 PM
LRP:Lewis
Carolina Naturals
9
Dirtbags-East 10U
8
4
Sat
7:00 PM
LRP:Lewis
Area Stars-Orange
10
Carolina Naturals
9
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
LRP:Stewart
Seed #2
Area Stars-Orange
9
Seed #3
Carolina Naturals
5
2
Sun
12:30 PM
LRP:Lewis
Seed #1
Carolina Titans 10U - Ricks
13
Seed #4
Dirtbags-East 10U
12
3
Sun
2:30 PM
LRP:Stewart
Loser Game #1
Carolina Naturals
11
Loser Game #2
Dirtbags-East 10U
1
4
Sun
2:30 PM
LRP:Lewis
Winner Game #1
Area Stars-Orange
7
Winner Game #2
Carolina Titans 10U - Ricks
5
10U : 46/65 (D2)
Open Bases... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Crushers 10U Orange
Greenville, NC
1.5
2.5
19
9
Pitching
Team Page
2
RBI Raptors Elite 10u
Clayton, NC
1.5
1.5
12
16
Pitching
Team Page
3
Carolina Rampage 10U
Goldsboro, NC
4.0
1.0
19
19
Pitching
Team Page
4
Riptide 10u
Durham, NC
0.0
4.0
17
6
Pitching
Team Page
5
American Dream
Fuquay Varina, NC
3.0
2.0
20
17
Pitching
Team Page
6
GBI Express
Garner, NC
2.0
1.0
2
22
Pitching
Team Page
10U : 46/65 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
11:00 AM
JMP:Field # 4
Riptide 10u
1
GBI Express
11
2
Sat
11:00 AM
JMP:Field # 5
Carolina Rampage 10U
15
American Dream
11
3
Sat
12:45 PM
JMP:Field # 4
American Dream
6
Riptide 10u
5
4
Sat
12:45 PM
JMP:Field # 5
RBI Raptors Elite 10u
8
Carolina Rampage 10U
4
5
Sat
2:30 PM
JMP:Field # 5
GBI Express
11
Carolina Crushers 10U Orange
1
6
Sat
4:15 PM
JMP:Field # 5
Carolina Crushers 10U Orange
8
RBI Raptors Elite 10u
8
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
JMP:Field # 3
Seed #4
American Dream
11
Seed #5
Carolina Crushers 10U Orange
3
2
Sun
10:30 AM
JMP:Field # 3
Seed #3
Carolina Rampage 10U
14
Seed #6
Riptide 10u
4
3
Sun
12:30 PM
JMP:Field # 3
Winner Game #1
American Dream
8
Seed #1
GBI Express
5
4
Sun
2:30 PM
JMP:Field # 3
Winner Game #2
Carolina Rampage 10U
16
Seed #2
RBI Raptors Elite 10u
6
5
Sun
12:30 PM
JMP:Field # 5
Loser Game #1
Carolina Crushers 10U Orange
9
Loser Game #2
Riptide 10u
6
6
Sun
4:30 PM
JMP:Field # 3
Winner Game #3
American Dream
6
Winner Game #4
Carolina Rampage 10U
11
10U : 46/65 (D3)
Open Bases... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Area Stars-White 10u
fayetteville, NC
2.0
2.0
19
21
Pitching
Team Page
2
Sandhills Stingrays-Jessup
Southern Pines, NC
1.0
3.0
21
9
Pitching
Team Page
3
Carolina Thunder 10U
Clayton, NC
4.0
0.0
5
27
Pitching
Team Page
4
Carolina Gunners
Kenly, NC
0.0
4.0
29
16
Pitching
Team Page
5
West Raleigh Red
Raleigh, NC
3.0
1.0
8
26
Pitching
Team Page
6
MVP Athletics
Wendell, NC
2.0
2.0
11
5
Pitching
Team Page
7
Clayton Railroaders 10U Gold
Benson, NC
1.0
3.0
17
4
Pitching
Team Page
8
GameTime Prospects-Hicks
Lagrange, NC
3.0
1.0
20
17
Pitching
Team Page
9
TLP Baseball
Goldsboro, NC
2.0
2.0
15
20
Pitching
Team Page
10U : 46/65 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
JMP:Field # 3
West Raleigh Red
16
Carolina Gunners
6
2
Sat
10:30 AM
JMP:Field # 3
Sandhills Stingrays-Jessup
2
West Raleigh Red
10
3
Sat
12:30 PM
JMP:Field # 3
Carolina Gunners
10
Area Stars-White 10u
13
4
Sat
2:30 PM
JMP:Field # 3
TLP Baseball
11
Sandhills Stingrays-Jessup
7
5
Sat
2:30 PM
JMP:Field # 4
Carolina Thunder 10U
9
MVP Athletics
2
6
Sat
4:15 PM
JMP:Field # 4
Clayton Railroaders 10U Gold
2
GameTime Prospects-Hicks
14
7
Sat
4:30 PM
JMP:Field # 3
Area Stars-White 10u
8
TLP Baseball
9
8
Sat
6:00 PM
JMP:Field # 4
MVP Athletics
3
Clayton Railroaders 10U Gold
2
9
Sat
6:00 PM
JMP:Field # 5
GameTime Prospects-Hicks
3
Carolina Thunder 10U
18
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
JMP:Field # 4
Seed #4
MVP Athletics
12
Seed #5
Area Stars-White 10u
7
2
Sun
8:30 AM
JMP:Field # 5
Seed #2
West Raleigh Red
22
Seed #3
TLP Baseball
5
3
Sun
10:30 AM
JMP:Field # 4
Winner Game #1
MVP Athletics
4
Seed #1
Carolina Thunder 10U
6
4
Sun
10:30 AM
JMP:Field # 5
Loser Game #1
Area Stars-White 10u
10
Loser Game #2
TLP Baseball
5
5
Sun
12:30 PM
JMP:Field # 4
Winner Game #3
Carolina Thunder 10U
11
Winner Game #2
West Raleigh Red
3
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:30 PM
JMP:Field # 4
Seed #7
Clayton Railroaders 10U Gold
7
Seed #8
Sandhills Stingrays-Jessup
17
2
Sun
2:30 PM
JMP:Field # 5
Seed #6
GameTime Prospects-Hicks
11
Seed #9
Carolina Gunners
8
3
Sun
4:30 PM
JMP:Field # 4
Loser Game #1
Clayton Railroaders 10U Gold
7
Loser Game #2
Carolina Gunners
6
4
Sun
4:30 PM
JMP:Field # 5
Winner Game #1
Sandhills Stingrays-Jessup
2
Winner Game #2
GameTime Prospects-Hicks
15
11U : 50/70 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Thunder 11U
Clayton, NC
3.0
1.0
6
24
Pitching
Team Page
2
Southwestern Wake Sliders
Holly Springs, NC
1.0
3.0
28
10
Pitching
Team Page
3
North Wake Rampage
Raleigh, NC
4.0
0.0
2
21
Pitching
Team Page
4
Carolina Raiders
Dunn, NC
3.0
1.0
28
14
Pitching
Team Page
5
Garner Generals 11U Blue
Garner, NC
0.0
3.0
31
24
Pitching
Team Page
6
Area Stars-White
Fayetteville, NC
0.0
3.0
25
3
Pitching
Team Page
7
GameTime Prospects-Taylor 10u
Wake Forest, NC
1.0
3.0
17
20
Pitching
Team Page
8
TLP Baseball
Goldsboro, NC
3.0
1.0
16
37
Pitching
Team Page
11U : 50/70 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
FMP:Field #2
GameTime Prospects-Taylor 10u
4
Carolina Thunder 11U
8
2
Sat
11:00 AM
FMP:Field #2
Southwestern Wake Sliders
9
GameTime Prospects-Taylor 10u
16
3
Sat
1:00 PM
FMP:Field #2
Carolina Thunder 11U
16
Area Stars-White
2
4
Sat
2:30 PM
GCSC:Field 2
Garner Generals 11U Blue
14
TLP Baseball
19
5
Sat
3:00 PM
FMP:Field #2
North Wake Rampage
12
Southwestern Wake Sliders
1
6
Sat
4:30 PM
GCSC:Field 2
Carolina Raiders
12
Garner Generals 11U Blue
10
7
Sat
5:00 PM
FMP:Field #2
Area Stars-White
1
North Wake Rampage
9
8
Sat
6:30 PM
GCSC:Field 2
TLP Baseball
18
Carolina Raiders
2
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
GCSC:Field 3
Seed #2
Carolina Thunder 11U
13
Seed #3
TLP Baseball
8
2
Sun
12:30 PM
GCSC:Field 2
Seed #1
North Wake Rampage
13
Seed #4
GameTime Prospects-Taylor 10u
8
3
Sun
2:30 PM
GCSC:Field 3
Loser Game #1
TLP Baseball
17
Loser Game #2
GameTime Prospects-Taylor 10u
13
4
Sun
2:30 PM
GCSC:Field 2
Winner Game #1
Carolina Thunder 11U
4
Winner Game #2
North Wake Rampage
14
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
FMP:Field #2
Seed #6
Area Stars-White
5
Seed #7
Southwestern Wake Sliders
9
2
Sun
10:30 AM
FMP:Field #2
Seed #5
Carolina Raiders
11
Seed #8
Garner Generals 11U Blue
8
3
Sun
2:30 PM
FMP:Field #2
Loser Game #1
Area Stars-White
Loser Game #2
Garner Generals 11U Blue
4
Sun
12:30 PM
FMP:Field #2
Winner Game #1
Southwestern Wake Sliders
2
Winner Game #2
Carolina Raiders
5
11U : 50/70 Open
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Rampage 11U Baseball
Goldsboro, NC
2.0
2.0
18
20
Pitching
Team Page
2
GameTime Prospects Fricks
Lagrange, NC
1.0
3.0
28
17
Pitching
Team Page
3
Area Stars-Zach
Fayetteville, NC
4.0
0.0
4
17
Pitching
Team Page
4
North Wake Grays
WAKE FOREST, NC
1.0
3.0
16
20
Pitching
Team Page
5
Canes NC-Harris
Farmville, NC
3.0
1.0
9
21
Pitching
Team Page
6
NCDB RiverCats 11u Gold
Raleigh, NC
2.0
2.0
17
4
Pitching
Team Page
7
Carolina 35's-FV
Fuquay Varina, NC
0.0
4.0
26
10
Pitching
Team Page
8
Carolina Titans Ambrose 11U
Elizabeth City, NC
3.0
1.0
18
27
Pitching
Team Page
11U : 50/70 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
GCSC:Field 2
Carolina Rampage 11U Baseball
13
GameTime Prospects Fricks
6
2
Sat
8:30 AM
GCSC:Field 3
NCDB RiverCats 11u Gold
4
Canes NC-Harris
11
3
Sat
10:30 AM
GCSC:Field 2
Carolina Titans Ambrose 11U
12
Carolina Rampage 11U Baseball
7
4
Sat
10:30 AM
GCSC:Field 3
Area Stars-Zach
6
NCDB RiverCats 11u Gold
0
5
Sat
12:30 PM
GCSC:Field 2
GameTime Prospects Fricks
11
Carolina Titans Ambrose 11U
15
6
Sat
12:30 PM
GCSC:Field 3
Canes NC-Harris
10
Carolina 35's-FV
5
7
Sat
2:30 PM
GCSC:Field 3
North Wake Grays
4
Area Stars-Zach
11
8
Sat
4:30 PM
GCSC:Field 3
Carolina 35's-FV
5
North Wake Grays
16
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
GCSC:Field 2
Seed #2
Canes NC-Harris
1
Seed #3
Carolina Titans Ambrose 11U
14
2
Sun
8:30 AM
GCSC:Field 3
Seed #1
Area Stars-Zach
15
Seed #4
North Wake Grays
0
3
Sun
10:30 AM
GCSC:Field 2
Loser Game #1
Canes NC-Harris
12
Loser Game #2
North Wake Grays
9
4
Sun
10:30 AM
GCSC:Field 3
Winner Game #1
Carolina Titans Ambrose 11U
3
Winner Game #2
Area Stars-Zach
12
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
4:30 PM
GCSC:Field 2
Seed #6
NCDB RiverCats 11u Gold
13
Seed #7
Carolina 35's-FV
0
2
Sun
4:30 PM
GCSC:Field 3
Seed #5
Carolina Rampage 11U Baseball
7
Seed #8
GameTime Prospects Fricks
8
3
Sun
6:30 PM
GCSC:Field 2
Loser Game #1
Carolina 35's-FV
0
Loser Game #2
Carolina Rampage 11U Baseball
12
4
Sun
6:30 PM
GCSC:Field 3
Winner Game #1
NCDB RiverCats 11u Gold
15
Winner Game #2
GameTime Prospects Fricks
0
12U : 50/70 Open
1-Day Sunday Random Pool Play, Top 2 advance to Gold Championship, 3/4 seeds advance to Silver Championship. Pool games 1hr 30min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Winterville Knights
Winterville, NC
0.0
2.0
11
4
Pitching
Team Page
2
Carolina Titans 11u
Elizabeth city, NC
2.0
1.0
6
10
Pitching
Team Page
3
Eastern Impact
Williamston, NC
1.0
2.0
9
8
Pitching
Team Page
4
GameTime Prospects-Johnson
Lagrange, NC
1.0
1.0
20
3
Pitching
Team Page
5
MVP 12U Red
Wendell, NC
2.0
1.0
6
17
Pitching
Team Page
6
Tidewater Drillers
Virginia Beach, VA
3.0
0.0
3
31
Pitching
Team Page
7
TPA Nationals 12u Black
Apex, NC
0.0
2.0
16
10
Pitching
Team Page
8
SoDu IronDawgs (Navy)
Durham, NC
1.0
1.0
17
9
Pitching
Team Page
9
NCDB 12U - Cats
Raleigh, NC
1.0
1.0
15
11
Pitching
Team Page
12U : 50/70 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
IL:Field 4
TPA Nationals 12u Black
3
MVP 12U Red
8
2
Sun
10:15 AM
IL:Field 3
NCDB 12U - Cats
8
Winterville Knights
2
3
Sun
10:15 AM
IL:Field 4
SoDu IronDawgs (Navy)
8
TPA Nationals 12u Black
7
4
Sun
12:00 PM
IL:Field 3
Tidewater Drillers
13
NCDB 12U - Cats
3
5
Sun
12:00 PM
IL:Field 4
MVP 12U Red
9
Eastern Impact
3
6
Sun
1:45 PM
IL:Field 3
Winterville Knights
2
GameTime Prospects-Johnson
3
7
Sun
1:45 PM
IL:Field 4
Carolina Titans 11u
10
SoDu IronDawgs (Navy)
1
8
Sun
3:30 PM
IL:Field 3
GameTime Prospects-Johnson
0
Tidewater Drillers
18
9
Sun
3:30 PM
IL:Field 4
Eastern Impact
5
Carolina Titans 11u
0
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
5:15 PM
IL:Field 3
Seed #3
Carolina Titans 11u
6
Seed #4
Eastern Impact
5
2
Sun
5:15 PM
IL:Field 4
Seed #1
Tidewater Drillers
6
Seed #2
MVP 12U Red
0
12U : Pool A D3
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Rocky Mount Marshals 2027-Boswell
Rocky Mount, NC
1.0
2.0
11
19
Pitching
Team Page
2
Cleveland Wildcats
Clayton, NC
3.0
2.0
12
12
Pitching
Team Page
3
JoCo Baseball Sox
Clayton, NC
0.0
3.0
28
6
Pitching
Team Page
4
HSA Roadrunners
Apex, NC
4.0
0.0
0
27
Pitching
Team Page
5
Carolina Thunder 12U
Clayton, NC
2.0
2.0
18
10
Pitching
Team Page
6
Carolina Swagg
Clayton, NC
1.0
2.0
19
14
Pitching
Team Page
12U : Pool A D3 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
11:00 AM
DPC:Field #1
Cleveland Wildcats
5
Carolina Thunder 12U
6
2
Sat
12:45 PM
DPC:Field #1
Rocky Mount Marshals 2027-Boswell
6
Cleveland Wildcats
7
3
Sat
2:30 PM
DPC:Field #1
Carolina Thunder 12U
4
Rocky Mount Marshals 2027-Boswell
13
4
Sat
4:15 PM
DPC:Field #1
Carolina Swagg
14
JoCo Baseball Sox
6
5
Sat
6:00 PM
DPC:Field #1
HSA Roadrunners
13
Carolina Swagg
0
6
Sat
7:45 PM
DPC:Field #1
JoCo Baseball Sox
0
HSA Roadrunners
14
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
DPC:Field #1
Seed #4
Carolina Thunder 12U
11
Seed #5
Carolina Swagg
2
2
Sun
10:30 AM
DPC:Field #1
Seed #3
Cleveland Wildcats
18
Seed #6
JoCo Baseball Sox
3
3
Sun
12:30 PM
DPC:Field #1
Winner Game #1
Carolina Thunder 12U
1
Seed #1
HSA Roadrunners
11
4
Sun
2:30 PM
DPC:Field #1
Winner Game #2
Cleveland Wildcats
10
Seed #2
Rocky Mount Marshals 2027-Boswell
7
5
Sun
4:30 PM
DPC:Field #1
Winner Game #3
HSA Roadrunners
5
Winner Game #4
Cleveland Wildcats
2
12U : Pool B D3
1-Day Sunday Random Pool Play, Top 2 advance to Gold Championship, 3/4 seeds advance to Silver Championship. Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Garner Generals 12u
GARNER, NC
2.0
1.0
6
15
Pitching
Team Page
2
Area Stars-White
Fayetteville, NC
0.0
2.0
18
13
Pitching
Team Page
3
TLP Baseball
Goldsboro, NC
2.0
1.0
6
11
Pitching
Team Page
4
Carolina DirtDawgs
Apex, NC
0.0
2.0
18
11
Pitching
Team Page
5
GameTime Prospects-Soles
LAGRANGE, NC
3.0
0.0
13
15
Pitching
Team Page
6
Clayton Railroaders Gold
Clayton, NC
1.0
1.0
16
9
Pitching
Team Page
7
Eastern Carolina Whitecaps
Sneads Ferry, NC
1.0
2.0
15
18
Pitching
Team Page
12U : Pool B D3 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
PLL:Field #2
Garner Generals 12u
12
Carolina DirtDawgs
6
2
Sun
10:30 AM
PLL:Field #2
TLP Baseball
0
Garner Generals 12u
3
3
Sun
10:30 AM
PLL:Field #3
Area Stars-White
6
GameTime Prospects-Soles
7
4
Sun
12:30 PM
PLL:Field #2
Carolina DirtDawgs
5
Clayton Railroaders Gold
6
5
Sun
12:30 PM
PLL:Field #3
GameTime Prospects-Soles
8
Eastern Carolina Whitecaps
7
6
Sun
2:30 PM
PLL:Field #2
Clayton Railroaders Gold
3
TLP Baseball
11
7
Sun
2:30 PM
PLL:Field #3
Eastern Carolina Whitecaps
11
Area Stars-White
7
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
4:30 PM
PLL:Field #2
Seed #1
Garner Generals 12u
15
Seed #2
GameTime Prospects-Soles
16
2
Sun
4:30 PM
PLL:Field #3
Seed #3
TLP Baseball
13
Seed #4
Eastern Carolina Whitecaps
1
13U 80 : 54/80 (D3)
-8 bats or lower... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Thunder 13U
Clayton, NC
4.0
0.0
1
35
Pitching
Team Page
2
PC Dynamite
Winterville, NC
4.0
1.0
3
14
Pitching
Team Page
3
Triangle Sports Hawks
Fuquay-Varina, NC
2.0
2.0
7
10
Pitching
Team Page
4
Garner Generals 13U
Garner, NC
0.0
3.0
26
2
Pitching
Team Page
5
DPC Black
Clayton, NC
2.0
1.0
3
8
Pitching
Team Page
6
Durham Blues - Prince
Durham, NC
3.0
1.0
17
8
Pitching
Team Page
7
Rocky Mount Marshals - 2026
Rocky Mount, NC
2.0
3.0
10
8
Pitching
Team Page
8
Triangle Cyclones
Morrisville, NC
0.0
3.0
13
1
Pitching
Team Page
9
Purpose Driven 13U
Clayton, NC
1.0
3.0
10
2
Pitching
Team Page
10
Coastal Baseball
Winterville, NC
1.0
2.0
8
8
Pitching
Team Page
11
RBI Raptors 13u Krol
Clayton, NC
1.0
2.0
20
10
Pitching
Team Page
12
VaSquires 13U Orange
South Boston, VA
2.0
1.0
2
14
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
JMP:Field # 2
Purpose Driven 13U
1
Triangle Sports Hawks
8
2
Sat
10:00 AM
LRP:Chamber
Carolina Thunder 13U
17
Garner Generals 13U
0
3
Sat
10:30 AM
JMP:Field # 2
DPC Black
2
Purpose Driven 13U
1
4
Sat
11:45 AM
LRP:Chamber
RBI Raptors 13u Krol
1
Carolina Thunder 13U
18
5
Sat
12:30 PM
JMP:Field # 2
Triangle Sports Hawks
2
DPC Black
6
6
Sat
1:30 PM
LRP:Chamber
Garner Generals 13U
2
RBI Raptors 13u Krol
9
7
Sat
2:30 PM
JMP:Field # 2
Durham Blues - Prince
7
Rocky Mount Marshals - 2026
6
8
Sat
3:15 PM
LRP:Chamber
Triangle Cyclones
1
Coastal Baseball
6
9
Sat
4:30 PM
JMP:Field # 2
PC Dynamite
11
Durham Blues - Prince
1
10
Sat
5:00 PM
LRP:Chamber
VaSquires 13U Orange
7
Triangle Cyclones
0
11
Sat
6:30 PM
JMP:Field # 2
Rocky Mount Marshals - 2026
2
PC Dynamite
3
12
Sat
6:45 PM
LRP:Chamber
Coastal Baseball
2
VaSquires 13U Orange
7
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
JMP:Field # 2
Seed #4
DPC Black
4
Seed #5
Triangle Sports Hawks
6
2
Sun
10:30 AM
JMP:Field # 2
Seed #3
PC Dynamite
12
Seed #6
Coastal Baseball
1
3
Sun
12:30 PM
JMP:Field # 2
Winner Game #1
Triangle Sports Hawks
5
Seed #1
Carolina Thunder 13U
7
4
Sun
2:30 PM
JMP:Field # 2
Winner Game #2
PC Dynamite
3
Seed #2
VaSquires 13U Orange
1
5
Sun
4:30 PM
JMP:Field # 2
Winner Game #3
Carolina Thunder 13U
13
Winner Game #4
PC Dynamite
7
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
LRP:Chamber
Seed #10
Purpose Driven 13U
3
Seed #11
Triangle Cyclones
2
2
Sun
10:30 AM
LRP:Chamber
Seed #9
Rocky Mount Marshals - 2026
11
Seed #12
Garner Generals 13U
0
3
Sun
12:30 PM
LRP:Chamber
Winner Game #1
Purpose Driven 13U
5
Seed #7
Durham Blues - Prince
13
4
Sun
2:30 PM
LRP:Chamber
Winner Game #2
Rocky Mount Marshals - 2026
10
Seed #8
RBI Raptors 13u Krol
3
5
Sun
4:30 PM
LRP:Chamber
Winner Game #3
Durham Blues - Prince
9
Winner Game #4
Rocky Mount Marshals - 2026
5
13U 80 : Pool A 80
-8 bats or lower... 1-Day Sunday Round Robin Pool Play, top 2 advance to championship game. Pool games 1hr 45min time limit, Championship Game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
DPC Gold
Clayton, NC
3.0
0.0
15
28
Pitching
Team Page
2
GameTime Prospects-Davis
Lagrange, NC
1.0
2.0
23
15
Pitching
Team Page
3
A2KProspects
Fuquay Varina, NC
0.0
2.0
16
11
Pitching
Team Page
13U 80 : Pool A 80 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
FMP:Field #1
DPC Gold
19
GameTime Prospects-Davis
8
2
Sun
11:00 AM
FMP:Field #1
A2KProspects
7
DPC Gold
9
3
Sun
1:00 PM
FMP:Field #1
GameTime Prospects-Davis
7
A2KProspects
4
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
3:00 PM
FMP:Field #1
Seed #1
DPC Gold
12
Seed #2
GameTime Prospects-Davis
2
13U 80 : Pool B 80
-8 bats or lower... 1-Day Sunday Round Robin Pool Play, top 2 advance to championship game. Pool games 1hr 45min time limit, Championship Game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Neuse River Broncos
Four Oaks, NC
3.0
0.0
12
15
Pitching
Team Page
2
Dirtbags East Gold
Greenville, NC
1.0
2.0
13
16
Pitching
Team Page
3
Carolina Raiders
Clinton, NC
0.0
2.0
12
6
Pitching
Team Page
13U 80 : Pool B 80 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
IL:Field 1
Neuse River Broncos
10
Dirtbags East Gold
9
2
Sun
10:30 AM
IL:Field 1
Carolina Raiders
3
Neuse River Broncos
5
3
Sun
12:30 PM
IL:Field 1
Dirtbags East Gold
7
Carolina Raiders
3
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:30 PM
IL:Field 1
Seed #1
Neuse River Broncos
8
Seed #2
Dirtbags East Gold
0
13U 90 : 60/90 Open
-8 bats or lower... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Sat Pool games 1hr 30min time limit, Sun bracket game 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Wendell Knights
Wendell, NC
3.0
1.0
4
10
Pitching
Team Page
2
TPA Nationals 13u Grey
Apex, NC
4.0
0.0
5
11
Pitching
Team Page
3
Dirtbags East 13u
Greenville, NC
2.0
2.0
10
5
Pitching
Team Page
4
Rock Solid Red 13u
Wilmington, NC
1.0
3.0
19
7
Pitching
Team Page
5
Canes 13u NC - Foster
Raleigh, NC
2.0
2.0
8
14
Pitching
Team Page
6
Carolina Titans 12u
Elizabeth City, NC
2.0
2.0
9
20
Pitching
Team Page
7
TPA Nationals 13u Black
Apex, NC
1.0
3.0
16
6
Pitching
Team Page
8
TLP Baseball
Goldsboro, NC
3.0
1.0
9
19
Pitching
Team Page
9
East Coast Clippers - SL
Wake Forest, NC
1.0
3.0
7
6
Pitching
Team Page
10
Team BEAST NC 13u Black
Wilmington, NC
1.0
3.0
17
6
Pitching
Team Page
13U 90 : 60/90 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:30 AM
CAP:Field 5
Carolina Titans 12u
14
Team BEAST NC 13u Black
0
2
Sat
9:30 AM
CAP:Field 6
TPA Nationals 13u Black
3
TLP Baseball
10
3
Sat
11:15 AM
CAP:Field 5
TLP Baseball
9
Carolina Titans 12u
6
4
Sat
11:15 AM
CAP:Field 6
Team BEAST NC 13u Black
6
TPA Nationals 13u Black
3
5
Sat
1:00 PM
CAP:Field 5
Dirtbags East 13u
2
East Coast Clippers - SL
4
6
Sat
1:00 PM
CAP:Field 6
Wendell Knights
3
Canes 13u NC - Foster
2
7
Sat
2:45 PM
CAP:Field 5
TPA Nationals 13u Grey
6
Dirtbags East 13u
3
8
Sat
2:45 PM
CAP:Field 6
Rock Solid Red 13u
2
Wendell Knights
7
9
Sat
4:30 PM
CAP:Field 5
East Coast Clippers - SL
2
TPA Nationals 13u Grey
5
10
Sat
4:30 PM
CAP:Field 6
Canes 13u NC - Foster
12
Rock Solid Red 13u
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
CAP:Field 5
Seed #4
East Coast Clippers - SL
3
Seed #5
Canes 13u NC - Foster
15
2
Sun
12:30 PM
CAP:Field 6
Seed #3
TLP Baseball
3
Seed #6
Carolina Titans 12u
5
3
Sun
2:30 PM
CAP:Field 5
Winner Game #1
Canes 13u NC - Foster
2
Seed #1
Wendell Knights
4
4
Sun
2:30 PM
CAP:Field 6
Winner Game #2
Carolina Titans 12u
4
Seed #2
TPA Nationals 13u Grey
8
5
Sun
4:30 PM
CAP:Field 6
Loser Game #1
East Coast Clippers - SL
4
Loser Game #2
TLP Baseball
8
6
Sun
4:30 PM
CAP:Field 5
Winner Game #3
Wendell Knights
2
Winner Game #4
TPA Nationals 13u Grey
8
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
CAP:Field 5
Seed #8
Dirtbags East 13u
9
Seed #9
TPA Nationals 13u Black
2
2
Sun
8:30 AM
CAP:Field 6
Seed #7
Team BEAST NC 13u Black
0
Seed #10
Rock Solid Red 13u
13
3
Sun
10:30 AM
CAP:Field 5
Loser Game #1
TPA Nationals 13u Black
11
Loser Game #2
Team BEAST NC 13u Black
7
4
Sun
10:30 AM
CAP:Field 6
Winner Game #1
Dirtbags East 13u
10
Winner Game #2
Rock Solid Red 13u
7
14U : 60/90 (D1)
BBCOR Bats... Round Robin Pool Play, Best Record Wins! Sat games 1hr 30 min time limit, Sun games 1hr 45min time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
EC Diamondbacks Bass
Wilson, NC
1.0
3.0
31
26
Pitching
Team Page
2
Carolina Titans Blue
Elizabeth City, NC
3.0
0.0
9
36
Pitching
Team Page
3
Riptide 14u - Blue
Durham, NC
2.0
2.0
23
22
Pitching
Team Page
4
Garner Nationals
Garner, NC
3.0
0.0
19
31
Pitching
Team Page
5
TPA Nationals -14U Grey
Apex, NC
0.0
4.0
48
15
Pitching
Team Page
14U : 60/90 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:30 AM
FCHS:Field #1
Riptide 14u - Blue
8
EC Diamondbacks Bass
1
2
Sat
12:15 PM
FCHS:Field #1
TPA Nationals -14U Grey
3
Riptide 14u - Blue
4
3
Sat
2:00 PM
FCHS:Field #1
EC Diamondbacks Bass
5
Garner Nationals
12
4
Sat
3:45 PM
FCHS:Field #1
Carolina Titans Blue
16
TPA Nationals -14U Grey
3
5
Sat
5:30 PM
FCHS:Field #1
Garner Nationals
Carolina Titans Blue
6
Sun
8:30 AM
FCHS:Field #1
TPA Nationals -14U Grey
8
Garner Nationals
10
7
Sun
10:30 AM
FCHS:Field #1
EC Diamondbacks Bass
18
TPA Nationals -14U Grey
1
8
Sun
12:30 PM
FCHS:Field #1
Garner Nationals
9
Riptide 14u - Blue
6
9
Sun
2:30 PM
FCHS:Field #1
Carolina Titans Blue
10
EC Diamondbacks Bass
2
10
Sun
4:30 PM
FCHS:Field #1
Riptide 14u - Blue
4
Carolina Titans Blue
10
14U : 60/90 (D2)
BBCOR Bats... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Sat Pool games 1hr 30min time limit, Sun bracket game 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit. ** Seeding done based on rain policy - See to of page for details **
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Walk Off Warriors
Sanford, NC
0.0
3.0
17
0
Pitching
Team Page
2
Hit and Run Select
Fuquay Varina, NC
2.0
2.0
13
15
Pitching
Team Page
3
Carolina Rage-Red
Washington, NC
1.0
3.0
10
12
Pitching
Team Page
4
Down East Raptors
Ayden, NC
1.0
2.0
8
7
Pitching
Team Page
5
Wendell Sharks
Wendell, NC
1.0
2.0
9
1
Pitching
Team Page
6
GameTime Prospects Holland
Lagrange, NC
2.0
2.0
12
12
Pitching
Team Page
7
DPC 2025
Clayton, NC
3.0
1.0
8
17
Pitching
Team Page
8
Hawks (RBA South)
Chesterfield, VA
3.0
0.0
0
17
Pitching
Team Page
9
SE Titans
Hampstead, NC
3.0
1.0
15
11
Pitching
Team Page
14U : 60/90 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
CAP:Field 3
GameTime Prospects Holland
6
Hit and Run Select
11
2
Sat
10:15 AM
CAP:Field 3
Hit and Run Select
4
SE Titans
7
3
Sat
12:00 PM
CAP:Field 3
Carolina Rage-Red
1
GameTime Prospects Holland
6
4
Sat
1:45 PM
CAP:Field 3
SE Titans
4
Carolina Rage-Red
11
5
Sat
3:30 PM
CAP:Field 3
Hawks (RBA South)
17
Walk Off Warriors
0
6
Sat
5:15 PM
CAP:Field 3
Wendell Sharks
1
DPC 2025
9
7
Sat
5:15 PM
CAP:Field 4
Down East Raptors
Hawks (RBA South)
8
Sat
7:00 PM
CAP:Field 3
DPC 2025
8
Down East Raptors
7
9
Sat
7:00 PM
CAP:Field 4
Walk Off Warriors
Wendell Sharks
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
CAP:Field 4
Seed #4
GameTime Prospects Holland
3
Seed #5
Hit and Run Select
6
2
Sun
12:30 PM
CAP:Field 3
Seed #2
Hawks (RBA South)
14
Seed #3
Carolina Rage-Red
1
3
Sun
2:30 PM
CAP:Field 4
Winner Game #1
Hit and Run Select
0
Seed #1
DPC 2025
4
4
Sun
2:30 PM
CAP:Field 3
Loser Game #1
GameTime Prospects Holland
6
Loser Game #2
Carolina Rage-Red
5
5
Sun
4:30 PM
CAP:Field 4
Winner Game #3
DPC 2025
0
Winner Game #2
Hawks (RBA South)
10
6
Sun
4:30 PM
CAP:Field 3
Winner Game #4
Loser Game #3 (If Needed)
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
CAP:Field 4
Seed #7
Down East Raptors
0
Seed #8
Wendell Sharks
10
2
Sun
8:30 AM
CAP:Field 3
Seed #6
SE Titans
10
Seed #9
Walk Off Warriors
2
3
Sun
10:30 AM
CAP:Field 4
Loser Game #1
Down East Raptors
11
Loser Game #2
Walk Off Warriors
6
4
Sun
10:30 AM
CAP:Field 3
Winner Game #1
Wendell Sharks
0
Winner Game #2
SE Titans
10
14U : Pool A D3
BBCOR Bats... 1-Day Sunday Random Pool Play, Top 2 advance to championship game. Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Crystal Coast Surge
Crystal Coast, NC
1.0
2.0
10
10
Pitching
Team Page
2
Zebulon Cougars
Zebulon, NC
3.0
0.0
8
16
Pitching
Team Page
3
Clayton RailRoaders 14u
Clayton, NC
0.0
2.0
14
5
Pitching
Team Page
4
DIAMOND HAWKS
Holly Springs, NC
1.0
1.0
7
8
Pitching
Team Page
14U : Pool A D3 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
GCMS:Field #1
Zebulon Cougars
11
Clayton RailRoaders 14u
4
2
Sun
10:30 AM
GCMS:Field #1
Crystal Coast Surge
4
Zebulon Cougars
5
3
Sun
12:30 PM
GCMS:Field #1
Clayton RailRoaders 14u
1
DIAMOND HAWKS
3
4
Sun
2:30 PM
GCMS:Field #1
DIAMOND HAWKS
5
Crystal Coast Surge
6
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
4:30 PM
GCMS:Field #1
Seed #1
Zebulon Cougars
16
Seed #2
Crystal Coast Surge
6
14U : Pool B D3
BBCOR Bats... 1-Day Sunday Best Record Wins! All games 1hr 45min time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Team Ghost Gray
Fayetteville, NC
2.0
0.0
6
13
Pitching
Team Page
2
JoCo Baseball Black
Clayton, NC
1.0
1.0
5
7
Pitching
Team Page
3
JoCo Baseball Blue
Clayton, NC
0.0
2.0
20
4
Pitching
Team Page
4
TLP Baseball
Goldsboro, NC
1.0
1.0
11
17
Pitching
Team Page
5
Bomb Squad
Kinston, NC
1.0
1.0
10
11
Pitching
Team Page
14U : Pool B D3 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
RF :Rouse #1
JoCo Baseball Blue
3
Team Ghost Gray
9
2
Sun
8:30 AM
RF :Rouse #1
Team Ghost Gray
JoCo Baseball Black
3
Sun
10:30 AM
RF :Rouse #1
TLP Baseball
11
JoCo Baseball Blue
1
4
Sun
10:30 AM
RF :Rouse #1
JoCo Baseball Black
JoCo Baseball Blue
5
Sun
12:30 PM
RF :Rouse #1
Team Ghost Gray
4
JoCo Baseball Black
3
6
Sun
12:30 PM
RF :Rouse #1
Team Ghost Gray
Bomb Squad
7
Sun
2:30 PM
RF :Rouse #1
Bomb Squad
10
TLP Baseball
6
8
Sun
2:30 PM
RF :Rouse #1
JoCo Baseball Blue
TLP Baseball
9
Sun
4:30 PM
RF :Rouse #1
JoCo Baseball Black
4
Bomb Squad
1
10
Sun
4:30 PM
RF :Rouse #1
TLP Baseball
Bomb Squad
15U : 60/90 (D3)
BBCOR Bats... 1-Day Sunday Best Record Wins! All games 1hr 45min time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
TopHand Reds
Emporia, VA
1.0
1.0
10
8
Pitching
Team Page
2
Carolina TROJANS
Mount Olive, NC
1.0
1.0
12
18
Pitching
Team Page
3
Rock Solid White 15u
Wilmington, NC
0.0
2.0
19
11
Pitching
Team Page
4
HYAA Hawks
Hillsborough, NC
2.0
0.0
7
17
Pitching
Team Page
5
Triangle Cyclones
Morrisville, NC
1.0
1.0
17
15
Pitching
Team Page
6
Area Stars-Blue
Fayetteville, NC
1.0
1.0
18
14
Pitching
Team Page
15U : 60/90 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
PLL:Field #1
Carolina TROJANS
11
Triangle Cyclones
4
2
Sun
10:30 AM
PLL:Field #1
Triangle Cyclones
11
Area Stars-Blue
6
3
Sun
12:30 PM
PLL:Field #1
Area Stars-Blue
8
Carolina TROJANS
7
4
Sun
2:30 PM
PLL:Field #1
HYAA Hawks
11
Rock Solid White 15u
7
5
Sun
4:30 PM
PLL:Field #1
Rock Solid White 15u
4
TopHand Reds
8
6
Sun
6:30 PM
PLL:Field #1
TopHand Reds
0
HYAA Hawks
6
15U : Pool A
BBCOR Bats... Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Team Precision Marshall
Greenville, NC
3.0
1.0
8
12
Pitching
Team Page
2
DPC 2024
Clayton, NC
3.0
1.0
5
27
Pitching
Team Page
3
NCABC FUNGO Red
Raleigh, NC
2.0
2.0
19
8
Pitching
Team Page
4
US Elite 2024 South
New Bern, NC
0.0
3.0
13
4
Pitching
Team Page
5
DC ELITE
WALLACE, NC
1.0
2.0
11
5
Pitching
Team Page
15U : Pool A Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:30 AM
FMS:Field #1
NCABC FUNGO Red
5
Team Precision Marshall
2
2
Sat
12:15 PM
FMS:Field #1
DPC 2024
17
NCABC FUNGO Red
3
3
Sat
2:00 PM
FMS:Field #1
Team Precision Marshall
10
US Elite 2024 South
3
4
Sat
3:45 PM
FMS:Field #1
DC ELITE
2
DPC 2024
10
5
Sat
5:30 PM
FMS:Field #1
US Elite 2024 South
1
DC ELITE
3
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
FMS:Field #1
Seed #4
NCABC FUNGO Red
6
Seed #5
US Elite 2024 South
3
2
Sun
10:30 AM
FMS:Field #1
Seed #2
Team Precision Marshall
7
Seed #3
DC ELITE
5
3
Sun
12:30 PM
FMS:Field #1
Winner Game #1
NCABC FUNGO Red
2
Seed #1
DPC 2024
7
4
Sun
2:30 PM
FMS:Field #1
Winner Game #3
DPC 2024
5
Winner Game #2
Team Precision Marshall
10
15U : Pool B
BBCOR Bats... 1-Day Sunday Random Pool Play, Top 2 advance to championship game! Pool games 1hr 30min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Washington River Rats 14u
Williamston, NC
2.0
1.0
3
19
Pitching
Team Page
2
Southwestern Wake Sliders
Fuquay Varina, NC
0.0
2.0
19
3
Pitching
Team Page
3
Down East Beast
Greenville, NC
3.0
0.0
6
13
Pitching
Team Page
4
Richmond Braves Coastal
Suffolk, VA
1.0
1.0
12
9
Pitching
Team Page
5
Delmarva Aces South
Virginia Beach, VA
0.0
2.0
12
8
Pitching
Team Page
15U : Pool B Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
IL:Field 5
Southwestern Wake Sliders
3
Down East Beast
6
2
Sun
10:15 AM
IL:Field 5
Washington River Rats 14u
13
Southwestern Wake Sliders
0
3
Sun
12:00 PM
IL:Field 5
Down East Beast
7
Richmond Braves Coastal
3
4
Sun
1:45 PM
IL:Field 5
Delmarva Aces South
3
Washington River Rats 14u
6
5
Sun
3:30 PM
IL:Field 5
Richmond Braves Coastal
6
Delmarva Aces South
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
5:15 PM
IL:Field 5
Seed #1
Washington River Rats 14u
3
Seed #2
Down East Beast
5
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.