Login  
Coach/Team Administrator and not yet registered?   Register  
change 2018 TOP GUN-USA "ZONE QUALIFIER" ONE (1) DAY SUPER SAVER
June 30 in Concord, NC
General Alert
Last Updated 06/28/2018 1:45 PM

"ZONE QUALIFIER"

"ACTIVATE YOUR SUMMER FREE PAID BERTHS"

UP TO $1,925.00 IN FREE PAID BERTHS THIS WEEKEND TO

"SUMMER WORLD SERIES"--CONCORD, NC--$400.00 VALUE

"WINTER WORLD SERIES---MYRLTE BEACH, SC--$450.00 VALUE

WINTER NATIONALS---CONCORD, NC---$325.00 VALUE

BAG ICE AVAILABLE FOR SALE AT ROCKY RIVER  $2.99 PER BAG, SEE CONCESSION STAND

All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament.  If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process.  All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.

Printable Version:  Color   B&W   Gray
Complex Addresses and Directions
F LiskeFrank Liske Park 4001 Stough Rd. Concord, NC 28027
RRCRocky River Complex 5454 Rocky River Rd. Concord, NC 28025
WW FloweW.W. Flowe Park 99 Central Heights Dr. Concord, NC 28025
10U : B/BB
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Single Elimination Bracket or Brackets. ( If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.)
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Carolina Elite 08 WatsonLocust, NC2.51.5016Pitching  Team Page
2Lady Blues - StaffordBlacksburg, SC3.50.5115Pitching  Team Page
3Lady Bandits ShockConcord, NC0.03.0129Pitching  Team Page
4Lady Aces - HinsonOakboro, NC3.01.0515Pitching  Team Page
5Pineville VelocityPineville, NC2.01.0413Pitching  Team Page
6South Stanly Sluggers 10UNorwood , NC2.02.0157Pitching  Team Page
7Blue Hornets 08Lincolnton, NC0.03.0104Pitching  Team Page
8LA ELITELancaster, SC4.00.0712Pitching  Team Page
9Killer Bees 10ULexington, SC2.01.0511Pitching  Team Page
10Carolina MagicSpartanburg, SC0.03.0141Pitching  Team Page
11Carolina CrushSteele Creek, NC1.03.0214Pitching  Team Page
12York Green DragonsYork, SC1.02.0196Pitching  Team Page
10U : B/BB Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri9:00 AMRRC:Field 1Pineville Velocity10South Stanly Sluggers 10U3
2Fri9:00 AMRRC:Field 6Carolina Elite 08 Watson0Lady Blues - Stafford0
3Fri9:00 AMRRC:Field 7Lady Bandits Shock5Lady Aces - Hinson6
4Fri10:15 AMRRC:Field 1Blue Hornets 083LA ELITE7
5Fri10:15 AMRRC:Field 6Carolina Crush4York Green Dragons5
6Fri10:15 AMRRC:Field 7Killer Bees 10U5Carolina Magic1
7Fri11:30 AMRRC:Field 1Pineville Velocity3Blue Hornets 081
8Fri11:30 AMRRC:Field 6Carolina Elite 08 Watson16Carolina Crush0
9Fri11:30 AMRRC:Field 7Lady Bandits Shock4Killer Bees 10U6
10Fri12:45 PMRRC:Field 1South Stanly Sluggers 10U4LA ELITE5
11Fri12:45 PMRRC:Field 6Lady Blues - Stafford15York Green Dragons1
12Fri12:45 PMRRC:Field 7Lady Aces - Hinson9Carolina Magic0
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri2:30 PMRRC:Field 1Seed #1
Pineville Velocity
2Seed #4
LA ELITE
11
2Fri4:00 PMRRC:Field 1Seed #2
Lady Aces - Hinson
2Seed #3
Killer Bees 10U
1
3Fri5:30 PMRRC:Field 1Winner Game #1
LA ELITE
7Winner Game #2
Lady Aces - Hinson
2
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri2:30 PMRRC:Field 7Seed #5
Carolina Elite 08 Watson
6Seed #8
Blue Hornets 08
0
2Fri4:00 PMRRC:Field 7Seed #6
Lady Blues - Stafford
9Seed #7
York Green Dragons
2
3Fri5:30 PMRRC:Field 7Winner Game #1
Carolina Elite 08 Watson
1Winner Game #2
Lady Blues - Stafford
5
 
Bronze Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri2:30 PMRRC:Field 6Seed #9
Lady Bandits Shock
0Seed #12
Carolina Crush
9
2Fri4:00 PMRRC:Field 6Seed #10
Carolina Magic
6Seed #11
South Stanly Sluggers 10U
9
3Fri5:30 PMRRC:Field 6Winner Game #1
Carolina Crush
6Winner Game #2
South Stanly Sluggers 10U
8
 
12U : OPEN
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Single Elimination Bracket or Brackets. ( If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.)
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Lady Bandits ThunderConcord, NC1.03.0233Pitching  Team Page
2Cowgirls Ansonville, NC2.01.0019Pitching  Team Page
3Knockouts Elite - AlexanderConcord , NC1.02.085Pitching  Team Page
4Extreme Performance 12uSalisbury, NC2.02.0137Pitching  Team Page
5RC Swarm - NesbittSalisbury, NC2.02.0417Pitching  Team Page
6Bandits NC StewartChina Grove, NC3.01.0116Pitching  Team Page
7Morrison Sharks-MaltzCharlotte, NC0.03.0218Pitching  Team Page
8Carolina Lady Red SoxFort Mill, SC1.02.0711Pitching  Team Page
9Carolina Hurricanes -ThomasRichburg, SC1.02.0913Pitching  Team Page
10The Fire 05Columbia , SC3.01.096Pitching  Team Page
11Palmetto Diamonds 07Lancaster, SC2.01.0210Pitching  Team Page
12MagicUNION, SC1.02.0910Pitching  Team Page
13Carolina Hurricanes -RoofRichburg, SC0.03.0290Pitching  Team Page
14Watauga DreamBoone, NC2.02.01213Pitching  Team Page
15West ChathamBennett, NC3.01.0712Pitching  Team Page
16Carolina Elite 06- HuneycuttMount Pleasant, NC4.00.026Pitching  Team Page
12U : OPEN Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri9:00 AMF Liske:Field 1Lady Bandits Thunder0Cowgirls 12
2Fri9:00 AMF Liske:Field 2Knockouts Elite - Alexander4Extreme Performance 12u2
3Fri9:00 AMF Liske:Field 3RC Swarm - Nesbitt1Bandits NC Stewart4
4Fri9:00 AMF Liske:Field 4Morrison Sharks-Maltz3Carolina Lady Red Sox9
5Fri10:15 AMF Liske:Field 1Carolina Hurricanes -Thomas2The Fire 056
6Fri10:15 AMF Liske:Field 2Palmetto Diamonds 074Magic1
7Fri10:15 AMF Liske:Field 3Carolina Hurricanes -Roof0Watauga Dream13
8Fri10:15 AMF Liske:Field 4Morrison Sharks-Maltz5West Chatham12
9Fri11:30 AMF Liske:Field 1Lady Bandits Thunder3Carolina Hurricanes -Thomas11
10Fri11:30 AMF Liske:Field 2Knockouts Elite - Alexander1Palmetto Diamonds 076
11Fri11:30 AMF Liske:Field 3RC Swarm - Nesbitt16Carolina Hurricanes -Roof0
12Fri11:30 AMF Liske:Field 4Carolina Lady Red Sox2Carolina Elite 06- Huneycutt4
13Fri12:45 PMF Liske:Field 1Cowgirls 7The Fire 050
14Fri12:45 PMF Liske:Field 2Extreme Performance 12u5Magic9
15Fri12:45 PMF Liske:Field 3Bandits NC Stewart12Watauga Dream0
16Fri12:45 PMF Liske:Field 4West Chatham0Carolina Elite 06- Huneycutt2
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri2:30 PMF Liske:Field 1Seed #1
Cowgirls
1Seed #4
Carolina Elite 06- Huneycutt
6
2Fri4:00 PMF Liske:Field 1Seed #2
Bandits NC Stewart
10Seed #3
Palmetto Diamonds 07
2
3Fri5:30 PMF Liske:Field 1Winner Game #1
Carolina Elite 06- Huneycutt
10Winner Game #2
Bandits NC Stewart
0
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri2:30 PMF Liske:Field 2Seed #5
RC Swarm - Nesbitt
13Seed #8
Knockouts Elite - Alexander
2
2Fri4:00 PMF Liske:Field 2Seed #6
West Chatham
6Seed #7
Carolina Lady Red Sox
3
3Fri5:30 PMF Liske:Field 2Winner Game #1
RC Swarm - Nesbitt
6Winner Game #2
West Chatham
8
 
Bronze Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri2:30 PMF Liske:Field 3Seed #9
Carolina Hurricanes -Thomas
5Seed #12
Watauga Dream
8
2Fri4:00 PMF Liske:Field 3Seed #10
Magic
0Seed #11
The Fire 05
9
3Fri5:30 PMF Liske:Field 3Winner Game #1
Watauga Dream
1Winner Game #2
The Fire 05
10
 
Copper Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri2:30 PMF Liske:Field 4Seed #13
Extreme Performance 12u
10Seed #16
Carolina Hurricanes -Roof
1
2Fri4:00 PMF Liske:Field 4Seed #14
Morrison Sharks-Maltz
1Seed #15
Lady Bandits Thunder
12
3Fri5:30 PMF Liske:Field 4Winner Game #1
Extreme Performance 12u
10Winner Game #2
Lady Bandits Thunder
9
 
14U : OPEN
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Single Elimination Bracket or Brackets. ( If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.)
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1North Stanly StingRichfield, NC1.03.0194Pitching  Team Page
2R.C. Swarm WalkerRockwell, NC4.00.0328Pitching  Team Page
3Carolinas Select - NighthawksCharlotte, NC2.01.037Pitching  Team Page
4Team HeatCharlotte, NC1.02.0613Pitching  Team Page
5Elite9 14uRock Hill, SC0.03.0301Pitching  Team Page
6Morrison Sharks - MitchellCharlotte, NC3.01.0119Pitching  Team Page
7The Perfect GameEast Bend, NC3.01.0619Pitching  Team Page
8LA Elite Lancaster, SC2.02.086Pitching  Team Page
9Lady FireballsHenderson, NC2.02.0203Pitching  Team Page
10T2 SoftballBurlington, NC1.02.0410Pitching  Team Page
11Alexander CougarsTaylorsville, NC2.01.0318Pitching  Team Page
12Spartanburg SparksSpartanburg, SC0.03.0272Pitching  Team Page
14U : OPEN Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri9:00 AMRRC:Field 2North Stanly Sting1R.C. Swarm Walker13
2Fri9:00 AMRRC:Field 3Carolinas Select - Nighthawks4Team Heat1
3Fri9:00 AMRRC:Field 4Elite9 14u1Morrison Sharks - Mitchell13
4Fri10:15 AMRRC:Field 2Alexander Cougars12Spartanburg Sparks0
5Fri10:15 AMRRC:Field 3Lady Fireballs1T2 Softball8
6Fri10:15 AMRRC:Field 4The Perfect Game2LA Elite 6
7Fri11:30 AMRRC:Field 2North Stanly Sting3Alexander Cougars6
8Fri11:30 AMRRC:Field 3Carolinas Select - Nighthawks3T2 Softball2
9Fri11:30 AMRRC:Field 4Elite9 14u0The Perfect Game17
10Fri12:45 PMRRC:Field 2R.C. Swarm Walker15Spartanburg Sparks2
11Fri12:45 PMRRC:Field 3Team Heat12Lady Fireballs2
12Fri12:45 PMRRC:Field 4Morrison Sharks - Mitchell6LA Elite 0
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri2:30 PMRRC:Field 2Seed #1
Morrison Sharks - Mitchell
6Seed #4
Carolinas Select - Nighthawks
0
2Fri4:00 PMRRC:Field 2Seed #2
R.C. Swarm Walker
10Seed #3
Alexander Cougars
0
3Fri5:30 PMRRC:Field 2Winner Game #1
Morrison Sharks - Mitchell
3Winner Game #2
R.C. Swarm Walker
7
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri2:30 PMRRC:Field 3Seed #5
T2 Softball
5Seed #8
LA Elite
6
2Fri4:00 PMRRC:Field 3Seed #6
The Perfect Game
6Seed #7
Team Heat
1
3Fri5:30 PMRRC:Field 3Winner Game #1
LA Elite
3Winner Game #2
The Perfect Game
4
 
Bronze Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri2:30 PMRRC:Field 4Seed #9
North Stanly Sting
14Seed #12
Elite9 14u
1
2Fri4:00 PMRRC:Field 4Seed #10
Lady Fireballs
8Seed #11
Spartanburg Sparks
7
3Fri5:30 PMRRC:Field 4Winner Game #1
North Stanly Sting
4Winner Game #2
Lady Fireballs
5
 
16U : B/BB
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Single Elimination Bracket or Brackets. ( If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.)
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1MARA Mustangs-WellsMatthews, NC1.51.51019Pitching  Team Page
2L-Town DreweryLincolnton, NC1.52.51713Pitching  Team Page
3Dark Side EliteButner, NC1.02.01310Pitching  Team Page
4Team CrushSiler City, NC3.01.099Pitching  Team Page
5Lady SlammersCollinsville, VA2.50.5613Pitching  Team Page
6Team Crush HicksAsheboro, NC2.51.578Pitching  Team Page
7SC RageGreenwood, SC0.03.0144Pitching  Team Page
16U : B/BB Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri9:00 AMWW Flowe:Field 2MARA Mustangs-Wells8L-Town Drewery8
2Fri10:15 AMWW Flowe:Field 2Lady Slammers5Team Crush Hicks5
3Fri10:15 AMWW Flowe:Field 3Dark Side Elite1Team Crush8
4Fri11:30 AMWW Flowe:Field 2MARA Mustangs-Wells11SC Rage2
5Fri11:30 AMWW Flowe:Field 3L-Town Drewery5Dark Side Elite9
6Fri12:45 PMWW Flowe:Field 2Team Crush Hicks3SC Rage2
7Fri12:45 PMWW Flowe:Field 3Team Crush1Lady Slammers8
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri2:30 PMWW Flowe:Field 2Seed #2
Team Crush Hicks
8Seed #3
MARA Mustangs-Wells
6
2Fri4:00 PMWW Flowe:Field 2Winner Game #1
Team Crush Hicks
0Seed #1
Lady Slammers
7
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri2:30 PMWW Flowe:Field 3Seed #4
Team Crush
5Seed #7
SC Rage
4
2Fri4:00 PMWW Flowe:Field 3Seed #5
Dark Side Elite
3Seed #6
L-Town Drewery
9
3Fri5:30 PMWW Flowe:Field 3Winner Game #1
Team Crush
6Winner Game #2
L-Town Drewery
4
 
HSU : OPEN
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Single Elimination Bracket or Brackets. ( If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.)
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Lady Aces - HSUOakboro, NC2.01.058Pitching  Team Page
2WildfireOakboro, NC3.01.0518Pitching  Team Page
3Lady Bandits VoltsConcord, NC0.03.0182Pitching  Team Page
4Palmetto KhaosRock Hill, SC2.01.0312Pitching  Team Page
5Extreme HeatLancaster, SC2.02.0125Pitching  Team Page
6KISS FastpitchArchdale, NC2.02.0418Pitching  Team Page
7Surry SliderzPilot Mountain, NC3.01.045Pitching  Team Page
8Carolina Blue EaglesClover, SC0.03.0181Pitching  Team Page
HSU : OPEN Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri9:00 AMWW Flowe:Field 1Lady Aces - HSU4Wildfire3
2Fri9:00 AMWW Flowe:Field 4Lady Bandits Volts2Palmetto Khaos3
3Fri10:15 AMWW Flowe:Field 1Surry Sliderz3Carolina Blue Eagles0
4Fri10:15 AMWW Flowe:Field 4Lady Bandits Volts0KISS Fastpitch15
5Fri11:30 AMWW Flowe:Field 1Lady Aces - HSU4Surry Sliderz2
6Fri11:30 AMWW Flowe:Field 4Extreme Heat4KISS Fastpitch3
7Fri12:45 PMWW Flowe:Field 1Wildfire15Carolina Blue Eagles1
8Fri12:45 PMWW Flowe:Field 4Palmetto Khaos9Extreme Heat1
 
Gold Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri2:30 PMWW Flowe:Field 4Seed #1
Palmetto Khaos
4Seed #4
Surry Sliderz
8
2Fri4:00 PMWW Flowe:Field 4Seed #2
Lady Aces - HSU
7Seed #3
KISS Fastpitch
10
3Fri5:30 PMWW Flowe:Field 4Winner Game #1
Surry Sliderz
4Winner Game #2
KISS Fastpitch
3
 
Silver Bracket
View Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri2:30 PMWW Flowe:Field 1Seed #5
Wildfire
2Seed #8
Carolina Blue Eagles
0
2Fri4:00 PMWW Flowe:Field 1Seed #6
Extreme Heat
12Seed #7
Lady Bandits Volts
1
3Fri5:30 PMWW Flowe:Field 1Winner Game #1
Wildfire
5Winner Game #2
Extreme Heat
3
 

Home  | Upcoming Tournaments  | Baseball  | Softball  | Browser Info
© Copyright 2013, Top Gun. All Rights Reserved.