Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
TOP GUN-USA SPORTS "MARCH TO VICTORY
March 30 in Concord-Locust, NC, NC
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
F Liske
Frank Liske Park
4001 Stough Rd. Concord, NC 28027
RRC
Rocky River Complex
5454 Rocky River Rd. Concord, NC 28025
WAC
Westmoreland Athletic Complex
8430 Westmoreland Rd. Cornelius, NC 28031
10U : OPEN
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Single Elimination Bracket or Brackets. ( If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Tega Cay Cubs
Fort Mill, SC
3.0
1.0
21
25
Pitching
Team Page
2
Diamond Dreams DStroyers
Linden, NC
0.0
3.0
28
3
Pitching
Team Page
3
Heat Fastpitch (Wilkes)
Wilkesboro, NC
1.0
3.0
27
3
Pitching
Team Page
4
Carolina Cardinals 10U Moss
Yadkinville, NC
1.0
2.0
10
13
Pitching
Team Page
5
Piedmont Punishers
CONCORD, NC
0.0
3.0
31
5
Pitching
Team Page
6
SWARM-CRIST
Richfield, NC
2.0
1.0
1
27
Pitching
Team Page
7
Team North Carolina (Newell) 10U
Lincolnton , NC
4.0
0.0
0
17
Pitching
Team Page
8
Union County Crush - Bevington
Monroe, NC
3.0
1.0
15
7
Pitching
Team Page
9
South Stanly Sluggers 10U
Norwood, NC
2.0
2.0
17
4
Pitching
Team Page
10
Southern G.R.I.T.S Fastpitch
Winston Salem, NC
2.0
2.0
11
15
Pitching
Team Page
11
Lady Blues - Grant
Gastonia, NC
2.0
1.0
7
16
Pitching
Team Page
12
Cape Fear Storm 10u Webb
Four Oaks, NC
0.0
3.0
12
3
Pitching
Team Page
13
Lady Aces - Smith
Oakboro, NC
4.0
1.0
7
28
Pitching
Team Page
14
Firecrackers 10U Daniell
Charlotte, NC
2.0
1.0
0
21
Pitching
Team Page
15
Blackwidows/Tompkins
Williamston , SC
2.0
1.0
4
15
Pitching
Team Page
16
Fusion Fury - Davis
King, NC
1.0
2.0
16
16
Pitching
Team Page
17
King Cats
King, NC
1.0
3.0
15
4
Pitching
Team Page
10U : OPEN Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
9:00 AM
F Liske:Field 3
Piedmont Punishers
0
SWARM-CRIST
19
2
Wed
9:00 AM
F Liske:Field 4
Team North Carolina (Newell) 10U
9
Union County Crush - Bevington
0
3
Wed
10:15 AM
F Liske:Field 1
Tega Cay Cubs
18
Diamond Dreams DStroyers
3
4
Wed
10:15 AM
F Liske:Field 2
Heat Fastpitch (Wilkes)
3
Carolina Cardinals 10U Moss
13
5
Wed
10:15 AM
F Liske:Field 3
Lady Blues - Grant
4
Cape Fear Storm 10u Webb
2
6
Wed
10:15 AM
F Liske:Field 4
South Stanly Sluggers 10U
4
Southern G.R.I.T.S Fastpitch
9
7
Wed
10:15 AM
RRC:Field 6
Blackwidows/Tompkins
12
Fusion Fury - Davis
4
8
Wed
11:30 AM
F Liske:Field 1
Tega Cay Cubs
7
Lady Aces - Smith
18
9
Wed
11:30 AM
F Liske:Field 2
Heat Fastpitch (Wilkes)
0
Firecrackers 10U Daniell
14
10
Wed
11:30 AM
F Liske:Field 3
Piedmont Punishers
5
Lady Blues - Grant
12
11
Wed
11:30 AM
F Liske:Field 4
Team North Carolina (Newell) 10U
8
South Stanly Sluggers 10U
0
12
Wed
11:30 AM
RRC:Field 6
Blackwidows/Tompkins
3
King Cats
0
13
Wed
12:45 PM
F Liske:Field 1
Diamond Dreams DStroyers
0
Lady Aces - Smith
10
14
Wed
12:45 PM
F Liske:Field 2
Carolina Cardinals 10U Moss
0
Firecrackers 10U Daniell
7
15
Wed
12:45 PM
F Liske:Field 3
SWARM-CRIST
8
Cape Fear Storm 10u Webb
1
16
Wed
12:45 PM
F Liske:Field 4
Union County Crush - Bevington
7
Southern G.R.I.T.S Fastpitch
6
17
Wed
12:45 PM
RRC:Field 6
Fusion Fury - Davis
12
King Cats
4
Gold Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
3:00 PM
F Liske:Field 1
Seed #4
Blackwidows/Tompkins
4
Seed #5
Lady Aces - Smith
5
2
Wed
3:00 PM
F Liske:Field 4
Seed #2
Team North Carolina (Newell) 10U
12
Seed #3
SWARM-CRIST
0
3
Wed
4:30 PM
F Liske:Field 1
Winner Game #1
Lady Aces - Smith
11
Seed #1
Firecrackers 10U Daniell
10
4
Wed
6:00 PM
F Liske:Field 1
Winner Game #2
Team North Carolina (Newell) 10U
7
Winner Game #3
Lady Aces - Smith
0
Silver Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
3:00 PM
F Liske:Field 2
Seed #6
Lady Blues - Grant
5
Seed #9
Union County Crush - Bevington
10
2
Wed
4:30 PM
F Liske:Field 2
Seed #7
Carolina Cardinals 10U Moss
5
Seed #8
Southern G.R.I.T.S Fastpitch
9
3
Wed
6:00 PM
F Liske:Field 2
Winner Game #1
Union County Crush - Bevington
12
Winner Game #2
Southern G.R.I.T.S Fastpitch
8
Bronze Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
3:00 PM
F Liske:Field 3
Seed #10
Fusion Fury - Davis
5
Seed #13
King Cats
10
2
Wed
4:30 PM
F Liske:Field 3
Seed #11
Tega Cay Cubs
4
Seed #12
Cape Fear Storm 10u Webb
1
3
Wed
6:00 PM
F Liske:Field 3
Winner Game #1
King Cats
0
Winner Game #2
Tega Cay Cubs
13
Copper Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
3:00 PM
RRC:Field 6
Seed #14
South Stanly Sluggers 10U
19
Seed #17
Piedmont Punishers
4
2
Wed
4:30 PM
RRC:Field 6
Seed #15
Heat Fastpitch (Wilkes)
6
Seed #16
Diamond Dreams DStroyers
5
3
Wed
6:00 PM
RRC:Field 6
Winner Game #1
South Stanly Sluggers 10U
11
Winner Game #2
Heat Fastpitch (Wilkes)
1
12U : OPEN
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Single Elimination Bracket or Brackets. ( If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Piedmont Punishers
Concord, NC
0.0
3.0
21
3
Pitching
Team Page
2
Carolina Crush
Charlotte, NC
2.0
1.0
1
14
Pitching
Team Page
3
Outlaws
Weddington, NC
0.0
3.0
19
2
Pitching
Team Page
4
Carolinas Select - Nighthawks Earnhardt
Charlotte, NC
2.5
1.5
6
19
Pitching
Team Page
5
Pineville Velocity
Indian Land, SC
2.0
2.0
7
15
Pitching
Team Page
6
Lady Bandits Shock
Concord, NC
1.0
3.0
22
1
Pitching
Team Page
7
Ultimate Performance Brown
Matthews, NC
1.0
2.0
16
5
Pitching
Team Page
8
Lady Dukes-Sturgill
Davidson, NC
3.0
1.0
1
33
Pitching
Team Page
9
Carolina Cobras Vanderpool 12u
Mooresville, NC
4.0
0.0
1
18
Pitching
Team Page
10
Knockouts - Kelly
Concord, NC
2.0
2.0
12
19
Pitching
Team Page
11
Outlaws - Black
Weddington, NC
3.0
1.0
7
13
Pitching
Team Page
12
Stokes Shockerz Fastpitch
King, NC
0.0
3.0
28
2
Pitching
Team Page
13
NC Spartans 07
Kernersville, NC
1.0
2.0
5
18
Pitching
Team Page
14
York Green Dragons
York, SC
2.0
2.0
35
1
Pitching
Team Page
15
Cardinals Helton 12U
Yadkinville, NC
1.0
2.0
6
5
Pitching
Team Page
16
Lady Aces - Austin
Oakboro, NC
2.0
1.0
2
12
Pitching
Team Page
17
DC Lady Spartans
Lexington, NC
3.0
1.0
6
11
Pitching
Team Page
18
Firecrackers NC-Shields
King, NC
2.5
1.5
4
8
Pitching
Team Page
12U : OPEN Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
9:00 AM
RRC:Field 1
Outlaws
2
Carolinas Select - Nighthawks Earnhardt
15
2
Wed
9:00 AM
RRC:Field 2
Pineville Velocity
12
Knockouts - Kelly
3
3
Wed
9:00 AM
RRC:Field 4
Carolina Cobras Vanderpool 12u
13
Lady Bandits Shock
0
4
Wed
9:00 AM
RRC:Field 7
Piedmont Punishers
0
Carolina Crush
11
5
Wed
10:15 AM
RRC:Field 1
Outlaws
0
Firecrackers NC-Shields
4
6
Wed
10:15 AM
RRC:Field 2
Cardinals Helton 12U
1
Lady Aces - Austin
3
7
Wed
10:15 AM
RRC:Field 3
Ultimate Performance Brown
1
Lady Dukes-Sturgill
14
8
Wed
10:15 AM
RRC:Field 4
Outlaws - Black
12
Stokes Shockerz Fastpitch
2
9
Wed
10:15 AM
RRC:Field 7
Piedmont Punishers
3
DC Lady Spartans
10
10
Wed
11:30 AM
RRC:Field 1
Carolinas Select - Nighthawks Earnhardt
4
Firecrackers NC-Shields
4
11
Wed
11:30 AM
RRC:Field 2
Pineville Velocity
3
Cardinals Helton 12U
4
12
Wed
11:30 AM
RRC:Field 3
NC Spartans 07
16
York Green Dragons
1
13
Wed
11:30 AM
RRC:Field 4
Carolina Cobras Vanderpool 12u
5
Outlaws - Black
1
14
Wed
11:30 AM
RRC:Field 7
Carolina Crush
3
DC Lady Spartans
1
15
Wed
12:45 PM
RRC:Field 1
Lady Dukes-Sturgill
19
York Green Dragons
0
16
Wed
12:45 PM
RRC:Field 3
Ultimate Performance Brown
4
NC Spartans 07
2
17
Wed
12:45 PM
RRC:Field 4
Knockouts - Kelly
16
Stokes Shockerz Fastpitch
0
18
Wed
12:45 PM
RRC:Field 7
Lady Bandits Shock
1
Lady Aces - Austin
9
Gold Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
2:30 PM
RRC:Field 3
Seed #4
Lady Aces - Austin
7
Seed #5
Firecrackers NC-Shields
8
2
Wed
2:30 PM
RRC:Field 4
Seed #3
Carolina Crush
2
Seed #6
Carolinas Select - Nighthawks Earnhardt
7
3
Wed
4:00 PM
RRC:Field 3
Winner Game #1
Firecrackers NC-Shields
1
Seed #1
Lady Dukes-Sturgill
11
4
Wed
4:00 PM
RRC:Field 4
Winner Game #2
Carolinas Select - Nighthawks Earnhardt
0
Seed #2
Carolina Cobras Vanderpool 12u
14
5
Wed
5:30 PM
RRC:Field 3
Winner Game #3
Lady Dukes-Sturgill
3
Winner Game #4
Carolina Cobras Vanderpool 12u
7
Silver Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
2:30 PM
RRC:Field 2
Seed #7
NC Spartans 07
3
Seed #10
Pineville Velocity
4
2
Wed
4:00 PM
RRC:Field 2
Seed #8
DC Lady Spartans
6
Seed #9
Cardinals Helton 12U
5
3
Wed
5:30 PM
RRC:Field 2
Winner Game #1
Pineville Velocity
5
Winner Game #2
DC Lady Spartans
6
Bronze Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
2:30 PM
RRC:Field 1
Seed #11
Outlaws - Black
9
Seed #14
Outlaws
8
2
Wed
4:00 PM
RRC:Field 1
Seed #12
Knockouts - Kelly
9
Seed #13
Ultimate Performance Brown
8
3
Wed
5:30 PM
RRC:Field 1
Winner Game #1
Outlaws - Black
4
Winner Game #2
Knockouts - Kelly
1
Copper Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
2:30 PM
RRC:Field 7
Seed #15
Piedmont Punishers
2
Seed #18
York Green Dragons
17
2
Wed
4:00 PM
RRC:Field 7
Seed #16
Lady Bandits Shock
12
Seed #17
Stokes Shockerz Fastpitch
0
3
Wed
5:30 PM
RRC:Field 7
Winner Game #1
York Green Dragons
8
Winner Game #2
Lady Bandits Shock
3
14U : BB
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Single Elimination Bracket or Brackets. ( If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
MARA Mustangs
Matthews, NC
3.0
1.0
9
5
Pitching
Team Page
2
Carolinas Select - Nighthawks Rembielak
Charlotte, NC
4.0
0.0
4
18
Pitching
Team Page
3
Lady Bandits Thunder
Concord, NC
0.0
3.0
22
1
Pitching
Team Page
4
Ultimate Performance
Matthews, NC
1.0
2.0
9
10
Pitching
Team Page
5
Denver Dragons
Denver, NC
2.0
2.0
16
7
Pitching
Team Page
6
Carolina Force - Mitchell
Kannapolis, NC
0.0
3.0
14
9
Pitching
Team Page
7
Dream Team
Wilkes, NC
1.0
2.0
9
14
Pitching
Team Page
8
Mountain Valley Elite
Millers Creek, NC
2.0
1.0
7
16
Pitching
Team Page
9
Southern Chaos
Lumberton, NC
2.0
2.0
3
15
Pitching
Team Page
10
Carolina Galaxy
Pfafftown, NC
2.0
1.0
3
11
Pitching
Team Page
11
Heat
Hickory, NC
2.0
2.0
11
4
Pitching
Team Page
12
Cowgirls
Ansonville, NC
2.0
2.0
13
10
Pitching
Team Page
14U : BB Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
9:00 AM
WAC:Field # 2
MARA Mustangs
0
Carolinas Select - Nighthawks Rembielak
9
2
Wed
9:00 AM
WAC:Field # 3
Lady Bandits Thunder
1
Ultimate Performance
7
3
Wed
9:00 AM
WAC:Field # 4
Denver Dragons
5
Carolina Force - Mitchell
4
4
Wed
10:15 AM
WAC:Field # 2
Heat
4
Cowgirls
6
5
Wed
10:15 AM
WAC:Field # 3
Southern Chaos
0
Carolina Galaxy
3
6
Wed
10:15 AM
WAC:Field # 4
Dream Team
2
Mountain Valley Elite
7
7
Wed
11:30 AM
WAC:Field # 2
MARA Mustangs
5
Heat
0
8
Wed
11:30 AM
WAC:Field # 3
Lady Bandits Thunder
0
Southern Chaos
15
9
Wed
11:30 AM
WAC:Field # 4
Denver Dragons
2
Dream Team
12
10
Wed
12:45 PM
WAC:Field # 2
Carolinas Select - Nighthawks Rembielak
9
Cowgirls
4
11
Wed
12:45 PM
WAC:Field # 3
Ultimate Performance
3
Carolina Galaxy
8
12
Wed
12:45 PM
WAC:Field # 4
Carolina Force - Mitchell
5
Mountain Valley Elite
9
Gold Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
2:30 PM
WAC:Field # 2
Seed #1
Carolina Galaxy
3
Seed #4
Southern Chaos
7
2
Wed
4:00 PM
WAC:Field # 2
Seed #2
Carolinas Select - Nighthawks Rembielak
8
Seed #3
Mountain Valley Elite
7
3
Wed
5:30 PM
WAC:Field # 2
Winner Game #1
Southern Chaos
5
Winner Game #2
Carolinas Select - Nighthawks Rembielak
6
Silver Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
2:30 PM
WAC:Field # 3
Seed #5
Dream Team
11
Seed #8
Cowgirls
12
2
Wed
4:00 PM
WAC:Field # 3
Seed #6
Ultimate Performance
0
Seed #7
MARA Mustangs
12
3
Wed
5:30 PM
WAC:Field # 3
Winner Game #1
Cowgirls
5
Winner Game #2
MARA Mustangs
6
Bronze Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
2:30 PM
WAC:Field # 4
Seed #9
Denver Dragons
6
Seed #12
Lady Bandits Thunder
5
2
Wed
4:00 PM
WAC:Field # 4
Seed #10
Heat
7
Seed #11
Carolina Force - Mitchell
6
3
Wed
5:30 PM
WAC:Field # 4
Winner Game #1
Denver Dragons
5
Winner Game #2
Heat
10
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.