Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
TOP GUN-USA "FALL ZONE QUALIFIER"
October 13 - 14 in Triangle Region, NC
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
KCP
Knightdale Community Park
100 Bryan Chalk Lane Knightdale, NC 27545
MC
Middle Creek Community Park
151 Middle Creek Park Ave. Apex, NC 27519
Municipal
Municipal Park
1204 N. Johnston St. Benson, NC 27504
P.K. Vyas
P.K. Vyas Comunity Park
304 S. Lee St. Benson, NC 27504
TB
Thomas Brooks Park
200 Brooks Park Ln. Cary, NC 27519
WMMS
West Millbrook Middle School
8115 Strickland Rd Raleigh, NC 27615
10U : 46/65 Open
Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
DIRTBAGS BLACK 10U
Four Oaks, NC
2.0
1.0
14
34
Pitching
Team Page
2
Smash Baseball
Wake Forest, NC
2.0
2.0
25
10
Pitching
Team Page
3
Warriors Baseball
Raleigh, NC
1.0
3.0
26
11
Pitching
Team Page
4
Rock Solid Red 10u
Wilmington, NC
2.0
1.0
7
17
Pitching
Team Page
10U : 46/65 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Tue
9:00 AM
P.K. Vyas:Field # 2
DIRTBAGS BLACK 10U
16
Warriors Baseball
8
2
Tue
11:00 AM
P.K. Vyas:Field # 2
Warriors Baseball
3
Rock Solid Red 10u
10
3
Tue
1:00 PM
P.K. Vyas:Field # 2
Smash Baseball
6
DIRTBAGS BLACK 10U
18
4
Tue
3:00 PM
P.K. Vyas:Field # 2
Rock Solid Red 10u
7
Smash Baseball
4
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
9:00 AM
P.K. Vyas:Field # 2
Seed #2
DIRTBAGS BLACK 10U
4
Seed #3
Smash Baseball
5
2
Wed
11:15 AM
P.K. Vyas:Field # 2
Seed #1
Rock Solid Red 10u
0
Seed #4
Warriors Baseball
5
3
Wed
3:15 PM
P.K. Vyas:Field # 2
Loser Game #1
DIRTBAGS BLACK 10U
Loser Game #2
Rock Solid Red 10u
4
Wed
1:15 PM
P.K. Vyas:Field # 2
Winner Game #1
Smash Baseball
12
Winner Game #2
Warriors Baseball
2
11U : 50/70 (D1)
Round Robin Format, Best Record Wins! All games 1hr 45min time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
FV Wildcats
Fuquay Varina, NC
2.0
2.0
28
32
Pitching
Team Page
2
DPC Baseball Gold
Clayton, NC
0.0
4.0
46
12
Pitching
Team Page
3
Akadema Heat
Louisburg, NC
4.0
0.0
13
43
Pitching
Team Page
11U : 50/70 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Tue
12:00 PM
Municipal:Field # 2
DPC Baseball Gold
2
FV Wildcats
13
2
Tue
2:00 PM
Municipal:Field # 2
Akadema Heat
9
DPC Baseball Gold
5
3
Tue
4:00 PM
Municipal:Field # 2
FV Wildcats
1
Akadema Heat
10
4
Wed
9:00 AM
Municipal:Field # 2
Akadema Heat
13
FV Wildcats
5
5
Wed
11:15 AM
Municipal:Field # 2
FV Wildcats
13
DPC Baseball Gold
3
6
Wed
1:15 PM
Municipal:Field # 2
DPC Baseball Gold
2
Akadema Heat
11
12U : 50/70 (D1)
Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Cleveland Wildcats Elite
Clayton, NC
2.0
3.0
15
7
Pitching
Team Page
2
NCDB RiverCats
Raleigh, NC
2.0
1.0
9
22
Pitching
Team Page
3
North Wake Shockwave
Wake Forest, NC
1.0
3.0
19
6
Pitching
Team Page
4
Big Game 2025
High Point, NC
1.0
3.0
15
11
Pitching
Team Page
5
Tidewater Drillers Gray
Virginia Beach, VA
4.0
0.0
2
23
Pitching
Team Page
6
RBA South Chiefs
Powhatan, VA
2.0
2.0
22
13
Pitching
Team Page
12U : 50/70 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Tue
8:30 AM
KCP:Field 2
Cleveland Wildcats Elite
5
North Wake Shockwave
6
2
Tue
10:30 AM
KCP:Field 2
North Wake Shockwave
0
Tidewater Drillers Gray
14
3
Tue
12:30 PM
KCP:Field 2
Tidewater Drillers Gray
9
Cleveland Wildcats Elite
2
4
Tue
2:30 PM
KCP:Field 2
Big Game 2025
7
RBA South Chiefs
8
5
Tue
4:30 PM
KCP:Field 2
NCDB RiverCats
7
Big Game 2025
4
6
Tue
6:30 PM
KCP:Field 2
RBA South Chiefs
5
NCDB RiverCats
15
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
KCP:Field 2
Seed #4
RBA South Chiefs
4
Seed #5
Big Game 2025
7
2
Wed
10:45 AM
KCP:Field 2
Seed #3
North Wake Shockwave
5
Seed #6
Cleveland Wildcats Elite
15
3
Wed
12:45 PM
KCP:Field 2
Winner Game #1
Big Game 2025
3
Seed #1
Tidewater Drillers Gray
9
4
Wed
2:45 PM
KCP:Field 2
Winner Game #2
Cleveland Wildcats Elite
13
Seed #2
NCDB RiverCats
12
5
Wed
12:45 PM
KCP:Field 3
Loser Game #1
RBA South Chiefs
10
Loser Game #2
North Wake Shockwave
0
6
Wed
4:45 PM
KCP:Field 2
Winner Game #3
Tidewater Drillers Gray
9
Winner Game #4
Cleveland Wildcats Elite
8
12U : 50/70 Open
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Durham Blues (12u)
Durham, NC
3.0
1.0
13
20
Pitching
Team Page
2
Dirtbags - EC
Pittsboro, NC
1.0
3.0
27
2
Pitching
Team Page
3
Hill City Sliders
Lynchburg, VA
2.0
2.0
9
26
Pitching
Team Page
4
South Johnston
Garner, NC
2.0
2.0
18
13
Pitching
Team Page
5
Triangle Sports Hawks Blue
Holly Springs, NC
2.0
2.0
11
20
Pitching
Team Page
6
South Wake Storm
Fuquay-Varina, NC
2.0
2.0
16
22
Pitching
Team Page
7
Riptide 12u - Gold
Durham, NC
0.0
4.0
22
14
Pitching
Team Page
8
TPA Nationals 11u
Raleigh, NC
4.0
0.0
11
22
Pitching
Team Page
9
Purpose Driven South
Garner, NC
1.0
3.0
18
11
Pitching
Team Page
10
NCABC FUNGO Waltman
Wake Forest, NC
2.0
2.0
11
15
Pitching
Team Page
11
TPA Nationals Zuber
Apex, NC
3.0
1.0
13
17
Pitching
Team Page
12
HYAA Hawks
HILLSBOROUGH, NC
2.0
2.0
21
8
Pitching
Team Page
12U : 50/70 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Tue
8:30 AM
KCP:Field 3
Triangle Sports Hawks Blue
14
Purpose Driven South
4
2
Tue
8:30 AM
KCP:Field 4
Riptide 12u - Gold
10
South Wake Storm
15
3
Tue
10:30 AM
KCP:Field 3
South Wake Storm
7
Triangle Sports Hawks Blue
6
4
Tue
10:30 AM
KCP:Field 4
Purpose Driven South
7
Riptide 12u - Gold
4
5
Tue
12:30 PM
KCP:Field 3
NCABC FUNGO Waltman
6
South Johnston
9
6
Tue
12:30 PM
KCP:Field 4
HYAA Hawks
5
TPA Nationals Zuber
8
7
Tue
2:30 PM
KCP:Field 3
South Johnston
4
Durham Blues (12u)
12
8
Tue
2:30 PM
KCP:Field 4
TPA Nationals Zuber
9
Hill City Sliders
8
9
Tue
4:30 PM
KCP:Field 3
Dirtbags - EC
2
NCABC FUNGO Waltman
9
10
Tue
4:30 PM
KCP:Field 4
TPA Nationals 11u
13
HYAA Hawks
3
11
Tue
6:30 PM
KCP:Field 3
Hill City Sliders
18
Dirtbags - EC
0
12
Tue
6:30 PM
KCP:Field 4
Durham Blues (12u)
8
TPA Nationals 11u
9
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
KCP:Field 4
Seed #4
Hill City Sliders
9
Seed #5
Triangle Sports Hawks Blue
11
2
Wed
8:30 AM
KCP:Field 3
Seed #2
TPA Nationals Zuber
12
Seed #3
South Wake Storm
5
3
Wed
10:45 AM
KCP:Field 4
Winner Game #1
Triangle Sports Hawks Blue
4
Seed #1
TPA Nationals 11u
7
4
Wed
10:45 AM
KCP:Field 3
Loser Game #1
Hill City Sliders
13
Loser Game #2
South Wake Storm
2
5
Wed
12:45 PM
KCP:Field 4
Winner Game #3
TPA Nationals 11u
12
Winner Game #2
TPA Nationals Zuber
7
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
2:45 PM
KCP:Field 4
Seed #7
Durham Blues (12u)
4
Seed #8
South Johnston
3
2
Wed
2:45 PM
KCP:Field 3
Seed #6
NCABC FUNGO Waltman
11
Seed #9
Purpose Driven South
9
3
Wed
4:45 PM
KCP:Field 4
Loser Game #1
South Johnston
9
Loser Game #2
Purpose Driven South
0
4
Wed
4:45 PM
KCP:Field 3
Winner Game #1
Durham Blues (12u)
13
Winner Game #2
NCABC FUNGO Waltman
2
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
WMMS:Field #2
Seed #10
HYAA Hawks
7
Seed #11
Riptide 12u - Gold
1
2
Wed
10:45 AM
WMMS:Field #2
Seed #11
Riptide 12u - Gold
0
Seed #12
Dirtbags - EC
10
3
Wed
12:45 PM
WMMS:Field #2
Seed #10
HYAA Hawks
9
Seed #12
Dirtbags - EC
1
13U 80 : 54/80 (D2)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Hit & Run 5 Star Wildcats
Fuquay, NC
3.0
1.0
7
11
Pitching
Team Page
2
Pitt County Diamond Dawgs
Greenville, NC
2.0
2.0
9
6
Pitching
Team Page
3
Carolina Freedom
Fuquay Varina, NC
3.0
1.0
3
16
Pitching
Team Page
4
North Wake Rage
Wake Forest, NC
2.0
2.0
12
9
Pitching
Team Page
5
HYAA Hawks
Hillsborough, NC
2.0
2.0
9
10
Pitching
Team Page
6
Fuquay Bengals
Fuquay Varina, NC
2.0
2.0
11
13
Pitching
Team Page
7
DIRTBAGS BLACK
Timberlake, NC
0.0
4.0
15
1
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Tue
9:00 AM
Municipal:Field # 1
Carolina Freedom
6
Hit & Run 5 Star Wildcats
3
2
Tue
9:00 AM
P.K. Vyas:Field # 1
Fuquay Bengals
7
North Wake Rage
6
3
Tue
11:00 AM
Municipal:Field # 1
DIRTBAGS BLACK
0
Carolina Freedom
10
4
Tue
11:00 AM
P.K. Vyas:Field # 1
HYAA Hawks
5
Fuquay Bengals
6
5
Tue
1:00 PM
Municipal:Field # 1
Hit & Run 5 Star Wildcats
8
Pitt County Diamond Dawgs
1
6
Tue
1:00 PM
P.K. Vyas:Field # 1
North Wake Rage
3
HYAA Hawks
5
7
Tue
3:00 PM
Municipal:Field # 1
Pitt County Diamond Dawgs
5
DIRTBAGS BLACK
1
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
9:00 AM
P.K. Vyas:Field # 1
Seed #2
Fuquay Bengals
0
Seed #3
Hit & Run 5 Star Wildcats
8
2
Wed
11:15 AM
P.K. Vyas:Field # 1
Seed #1
Carolina Freedom
2
Seed #4
HYAA Hawks
4
3
Wed
3:15 PM
P.K. Vyas:Field # 1
Loser Game #1
Fuquay Bengals
2
Loser Game #2
Carolina Freedom
8
4
Wed
1:15 PM
P.K. Vyas:Field # 1
Winner Game #1
Hit & Run 5 Star Wildcats
8
Winner Game #2
HYAA Hawks
4
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
9:00 AM
Municipal:Field # 1
Seed #5
Pitt County Diamond Dawgs
2
Seed #6
North Wake Rage
5
2
Wed
11:15 AM
Municipal:Field # 1
Seed #6
North Wake Rage
12
Seed #7
DIRTBAGS BLACK
1
3
Wed
1:15 PM
Municipal:Field # 1
Seed #5
Pitt County Diamond Dawgs
8
Seed #7
DIRTBAGS BLACK
4
13U 80 : 54/80 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Durham Blues (13u)
Durham, NC
3.0
1.0
11
7
Pitching
Team Page
2
RBI Raptors 13u Evans
Clayton, NC
4.0
0.0
1
16
Pitching
Team Page
3
EC Diamondbacks Bass
Wilson, NC
3.0
1.0
9
25
Pitching
Team Page
4
EC Diamondbacks Ferrell
Lucama, NC
1.0
3.0
7
10
Pitching
Team Page
5
Cumberland County Venom
Stafford, VA
3.0
1.0
21
17
Pitching
Team Page
6
Wardogs
FUQUAY VARIN, NC
0.0
4.0
30
7
Pitching
Team Page
7
Southwestern Wake Sliders
Fuquay Varina, NC
1.0
3.0
9
4
Pitching
Team Page
8
Carolina Thunder
Durham, NC
2.0
2.0
17
8
Pitching
Team Page
9
Hammerheads-Purple
Clayton, NC
2.0
2.0
3
12
Pitching
Team Page
10
Area Stars Derick
Fayetteville, NC
1.0
3.0
17
8
Pitching
Team Page
11
Garner 13u
Garner, NC
2.0
2.0
12
23
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Tue
9:00 AM
TB:Field 5
EC Diamondbacks Bass
17
Wardogs
2
2
Tue
9:00 AM
TB:Field 6
EC Diamondbacks Ferrell
0
RBI Raptors 13u Evans
7
3
Tue
9:00 AM
WMMS:Field #1
Hammerheads-Purple
10
Durham Blues (13u)
0
4
Tue
11:00 AM
TB:Field 5
Garner 13u
7
EC Diamondbacks Bass
8
5
Tue
11:00 AM
TB:Field 6
Carolina Thunder
0
EC Diamondbacks Ferrell
10
6
Tue
11:00 AM
WMMS:Field #1
Southwestern Wake Sliders
3
Hammerheads-Purple
2
7
Tue
1:00 PM
TB:Field 5
Wardogs
5
Cumberland County Venom
13
8
Tue
1:00 PM
TB:Field 6
RBI Raptors 13u Evans
9
Area Stars Derick
1
9
Tue
1:00 PM
WMMS:Field #1
Durham Blues (13u)
7
Southwestern Wake Sliders
1
10
Tue
3:00 PM
TB:Field 5
Cumberland County Venom
4
Garner 13u
16
11
Tue
3:00 PM
TB:Field 6
Area Stars Derick
7
Carolina Thunder
8
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
12:45 PM
TB:Field 5
Seed #2
EC Diamondbacks Bass
7
Seed #3
Hammerheads-Purple
6
2
Wed
12:45 PM
TB:Field 6
Seed #1
RBI Raptors 13u Evans
11
Seed #4
EC Diamondbacks Ferrell
2
3
Wed
2:45 PM
TB:Field 5
Loser Game #1
Hammerheads-Purple
12
Loser Game #2
EC Diamondbacks Ferrell
3
4
Wed
2:45 PM
TB:Field 6
Winner Game #1
EC Diamondbacks Bass
2
Winner Game #2
RBI Raptors 13u Evans
8
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
TB:Field 5
Seed #6
Durham Blues (13u)
7
Seed #7
Garner 13u
6
2
Wed
8:30 AM
TB:Field 6
Seed #5
Southwestern Wake Sliders
4
Seed #8
Carolina Thunder
5
3
Wed
10:45 AM
TB:Field 5
Loser Game #1
Garner 13u
10
Loser Game #2
Southwestern Wake Sliders
7
4
Wed
10:45 AM
TB:Field 6
Winner Game #1
Durham Blues (13u)
12
Winner Game #2
Carolina Thunder
8
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
WMMS:Field #1
Seed #9
Cumberland County Venom
9
Seed #10
Area Stars Derick
8
2
Wed
10:45 AM
WMMS:Field #1
Seed #10
Area Stars Derick
6
Seed #11
Wardogs
0
3
Wed
12:45 PM
WMMS:Field #1
Seed #9
Cumberland County Venom
8
Seed #11
Wardogs
0
14U : 60/90 (D1)
BBCOR Bats... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
RBI Raptors 14u
Clayton, NC
2.0
2.0
11
5
Pitching
Team Page
2
Rock Solid Red 14u
Wilmington, NC
1.0
3.0
19
12
Pitching
Team Page
3
Canes NC-Barbour
Raleigh, NC
2.0
2.0
9
8
Pitching
Team Page
4
TSA South-Wallace
Aberdeen, NC
4.0
0.0
6
21
Pitching
Team Page
5
Dirtbags Black
Princeton, NC
1.0
3.0
20
8
Pitching
Team Page
6
NCDB Rivercats
Raleigh, NC
3.0
1.0
2
15
Pitching
Team Page
7
Walk Off Warriors 14U
Sanford, NC
2.0
2.0
13
17
Pitching
Team Page
8
Rockies 14's Mayhew
Clemmons, NC
3.0
1.0
15
15
Pitching
Team Page
9
Canes Baseball 13u Eastern NC
Youngville, NC
0.0
4.0
11
5
Pitching
Team Page
14U : 60/90 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Tue
8:30 AM
MC:Field 3
Canes Baseball 13u Eastern NC
2
NCDB Rivercats
7
2
Tue
8:30 AM
MC:Field 4
Canes NC-Barbour
8
RBI Raptors 14u
1
3
Tue
10:30 AM
MC:Field 3
RBI Raptors 14u
4
Canes Baseball 13u Eastern NC
3
4
Tue
10:30 AM
MC:Field 4
NCDB Rivercats
8
Canes NC-Barbour
0
5
Tue
12:30 PM
MC:Field 4
Rockies 14's Mayhew
4
TSA South-Wallace
10
6
Tue
2:30 PM
MC:Field 3
TSA South-Wallace
11
Dirtbags Black
2
7
Tue
2:30 PM
MC:Field 4
Walk Off Warriors 14U
8
Rock Solid Red 14u
7
8
Tue
4:30 PM
MC:Field 3
Dirtbags Black
6
Walk Off Warriors 14U
9
9
Tue
4:30 PM
MC:Field 4
Rock Solid Red 14u
5
Rockies 14's Mayhew
11
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
MC:Field 2
Seed #4
Canes NC-Barbour
2
Seed #5
RBI Raptors 14u
3
2
Wed
8:30 AM
MC:Field 1
Seed #2
TSA South-Wallace
3
Seed #3
Walk Off Warriors 14U
1
3
Wed
10:45 AM
MC:Field 2
Winner Game #1
RBI Raptors 14u
2
Seed #1
NCDB Rivercats
6
4
Wed
10:45 AM
MC:Field 1
Loser Game #1
Canes NC-Barbour
5
Loser Game #2
Walk Off Warriors 14U
1
5
Wed
12:45 PM
MC:Field 2
Winner Game #3
NCDB Rivercats
6
Winner Game #2
TSA South-Wallace
8
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
MC:Field 3
Seed #7
Canes Baseball 13u Eastern NC
3
Seed #8
Rock Solid Red 14u
4
2
Wed
8:30 AM
MC:Field 4
Seed #6
Rockies 14's Mayhew
6
Seed #9
Dirtbags Black
0
3
Wed
10:45 AM
MC:Field 3
Loser Game #1
Canes Baseball 13u Eastern NC
5
Loser Game #2
Dirtbags Black
6
4
Wed
10:45 AM
MC:Field 4
Winner Game #1
Rock Solid Red 14u
3
Winner Game #2
Rockies 14's Mayhew
7
14U : 60/90 Open
BBCOR Bats... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Phoenix Elite 14u
Elon, NC
1.0
3.0
16
6
Pitching
Team Page
2
South Wake Storm Blue
Fuquay-Varina, NC
2.0
2.0
10
17
Pitching
Team Page
3
Hammerheads
Garner, NC
2.0
1.0
5
24
Pitching
Team Page
4
Holly Springs Rage
Holly Springs, NC
3.0
2.0
18
33
Pitching
Team Page
5
Raleigh Fury
Raleigh, NC
3.0
1.0
6
13
Pitching
Team Page
6
Riptide 14u
Durham, NC
4.0
0.0
1
29
Pitching
Team Page
7
Fayetteville Fuel
Fayetteville, NC
0.0
4.0
34
1
Pitching
Team Page
8
Carolina Crusaders for Christ
Raleigh, NC
2.0
2.0
27
4
Pitching
Team Page
9
Stampede Baseball 14U
Clayton, NC
1.0
3.0
25
10
Pitching
Team Page
10
NCABC FUNGO Toth
Wake Forest, NC
2.0
2.0
23
28
Pitching
Team Page
14U : 60/90 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Tue
9:00 AM
TB:Field 7
Stampede Baseball 14U
9
NCABC FUNGO Toth
11
2
Tue
9:00 AM
TB:Field 8
South Wake Storm Blue
12
Phoenix Elite 14u
4
3
Tue
11:00 AM
TB:Field 7
Riptide 14u
14
Stampede Baseball 14U
1
4
Tue
11:00 AM
TB:Field 8
Hammerheads
6
South Wake Storm Blue
5
5
Tue
1:00 PM
TB:Field 7
NCABC FUNGO Toth
17
Holly Springs Rage
14
6
Tue
1:00 PM
TB:Field 8
Phoenix Elite 14u
2
Raleigh Fury
4
7
Tue
3:00 PM
TB:Field 7
Fayetteville Fuel
0
Riptide 14u
15
8
Tue
3:00 PM
TB:Field 8
Carolina Crusaders for Christ
0
Hammerheads
18
9
Tue
5:00 PM
TB:Field 7
Holly Springs Rage
19
Fayetteville Fuel
1
10
Tue
5:00 PM
TB:Field 8
Carolina Crusaders for Christ
4
Raleigh Fury
9
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
12:45 PM
TB:Field 7
Seed #4
NCABC FUNGO Toth
3
Seed #5
South Wake Storm Blue
4
2
Wed
12:45 PM
TB:Field 8
Seed #3
Raleigh Fury
3
Seed #6
Holly Springs Rage
5
3
Wed
2:45 PM
TB:Field 7
Winner Game #1
South Wake Storm Blue
0
Seed #1
Riptide 14u
10
4
Wed
2:45 PM
TB:Field 8
Winner Game #2
Holly Springs Rage
7
Seed #2
Hammerheads
4
5
Wed
4:45 PM
TB:Field 8
Loser Game #1
NCABC FUNGO Toth
0
Loser Game #2
Raleigh Fury
8
6
Wed
4:45 PM
TB:Field 7
Winner Game #3
Riptide 14u
10
Winner Game #4
Holly Springs Rage
0
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
TB:Field 7
Seed #8
Stampede Baseball 14U
7
Seed #9
Carolina Crusaders for Christ
12
2
Wed
8:30 AM
TB:Field 8
Seed #7
Phoenix Elite 14u
6
Seed #10
Fayetteville Fuel
1
3
Wed
10:45 AM
TB:Field 7
Loser Game #1
Stampede Baseball 14U
6
Loser Game #2
Fayetteville Fuel
3
4
Wed
10:45 AM
TB:Field 8
Winner Game #1
Carolina Crusaders for Christ
2
Winner Game #2
Phoenix Elite 14u
0
15U : 60/90 Open
BBCOR Bats... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Cobras
clayton, NC
1.0
3.0
38
5
Pitching
Team Page
2
Jacksonville Generals
Jacksonville, NC
2.0
1.0
4
15
Pitching
Team Page
3
GBI Express Blue
Garner, NC
4.0
0.0
4
27
Pitching
Team Page
4
Garner Baseball
Garner, NC
1.0
3.0
11
4
Pitching
Team Page
5
Burlington Royals
Burlington, NC
3.0
1.0
12
32
Pitching
Team Page
6
Neuse River Crawdads
Clayton, NC
3.0
2.0
20
12
Pitching
Team Page
7
Carolina Angels
Wake Forest, NC
2.0
2.0
8
22
Pitching
Team Page
8
Oak City Regulators
Raleigh, NC
1.0
3.0
21
11
Pitching
Team Page
9
RBI 15u
Clayton, NC
0.0
4.0
12
6
Pitching
Team Page
10
Knightdale Knights
Raleigh, NC
2.0
2.0
13
6
Pitching
Team Page
11
Orange County Crushers
Chapel Hill, NC
3.0
1.0
6
9
Pitching
Team Page
15U : 60/90 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Tue
8:30 AM
MC:Field 1
Oak City Regulators
2
GBI Express Blue
10
2
Tue
8:30 AM
MC:Field 2
Carolina Cobras
3
Burlington Royals
21
3
Tue
10:30 AM
MC:Field 1
Burlington Royals
11
Oak City Regulators
9
4
Tue
10:30 AM
MC:Field 2
GBI Express Blue
17
Carolina Cobras
2
5
Tue
12:30 PM
MC:Field 1
RBI 15u
4
Neuse River Crawdads
6
6
Tue
12:30 PM
MC:Field 2
Jacksonville Generals
8
Knightdale Knights
2
7
Tue
12:30 PM
MC:Field 3
Orange County Crushers
4
Garner Baseball
2
8
Tue
2:30 PM
MC:Field 1
Carolina Angels
6
RBI 15u
2
9
Tue
2:30 PM
MC:Field 2
Garner Baseball
2
Jacksonville Generals
7
10
Tue
4:30 PM
MC:Field 1
Neuse River Crawdads
6
Carolina Angels
16
11
Tue
4:30 PM
MC:Field 2
Knightdale Knights
4
Orange County Crushers
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
12:45 PM
MC:Field 3
Seed #4
Carolina Angels
5
Seed #5
Burlington Royals
10
2
Wed
12:45 PM
MC:Field 4
Seed #3
Orange County Crushers
3
Seed #6
Neuse River Crawdads
5
3
Wed
2:45 PM
MC:Field 3
Winner Game #1
Burlington Royals
1
Seed #1
GBI Express Blue
7
4
Wed
2:45 PM
MC:Field 4
Winner Game #2
Neuse River Crawdads
4
Seed #2
Jacksonville Generals
1
5
Wed
4:45 PM
MC:Field 4
Loser Game #1
Carolina Angels
3
Loser Game #2
Orange County Crushers
9
6
Wed
4:45 PM
MC:Field 3
Winner Game #3
GBI Express Blue
10
Winner Game #4
Neuse River Crawdads
2
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
12:45 PM
MC:Field 1
Seed #10
Oak City Regulators
11
Seed #11
Carolina Cobras
0
2
Wed
2:45 PM
MC:Field 2
Seed #8
RBI 15u
1
Seed #9
Knightdale Knights
13
3
Wed
2:45 PM
MC:Field 1
Winner Game #1
Oak City Regulators
1
Seed #7
Garner Baseball
9
4
Wed
4:45 PM
MC:Field 2
Loser Game #1
Carolina Cobras
4
Loser Game #2
RBI 15u
3
5
Wed
4:45 PM
MC:Field 1
Winner Game #3
Garner Baseball
5
Winner Game #2
Knightdale Knights
10
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.