Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
"TOP GUN-USA SPORTS EVENT" POWERED BY BOWNET
November 16 - 17 in Greater Charlotte Area, NC
WEATHER ALERT!
Last Updated 11/16/2019 4:23 PM
General Alert
Last Updated 11/16/2019 4:23 PM
"ALL TEAMS ENTERED BY TUESDAY AT 5:00PM"
"WILL RECEIVE A BOWNET"
"POWER CONTACT STICK"
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
Charlotte
Greater Charlotte Area
TBA Greater Charlotte Area, NC 28262
HAP
Huntersville Athletic Park
11720 Verhoeff Dr Huntersville, NC 28078
M. Rivers
Martha Rivers Park
1515 Neal Hawkins Rd Gastonia, NC 28054
P.Sharon
Park Sharon
2901 Smithfield Church Rd Charlotte, NC 28210
9U : Modified
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Cabarrus Bandits
Locust, NC
2.0
2.0
14
23
Pitching
Team Page
2
LKN Hurricanes
Denver, NC
3.0
1.0
9
37
Pitching
Team Page
3
DB RAPTORS 9U
Shelby, NC
4.0
0.0
5
30
Pitching
Team Page
4
Regulators 9U
Indian Trail, NC
1.0
3.0
38
6
Pitching
Team Page
5
Hutters CG
China Grove, NC
0.0
4.0
34
4
Pitching
Team Page
9U : Modified Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:30 AM
P.Sharon:Field # 4
Cabarrus Bandits
6
LKN Hurricanes
12
2
Sat
12:15 PM
P.Sharon:Field # 4
Regulators 9U
3
LKN Hurricanes
25
3
Sat
2:00 PM
P.Sharon:Field # 4
Cabarrus Bandits
17
Hutters CG
2
4
Sat
3:45 PM
P.Sharon:Field # 4
Regulators 9U
3
DB RAPTORS 9U
13
5
Sat
5:30 PM
P.Sharon:Field # 4
DB RAPTORS 9U
17
Hutters CG
2
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
10:00 AM
P.Sharon:Field # 3
Seed #4
Hutters CG
14
Seed #5
Regulators 9U
17
2
Sun
10:00 AM
P.Sharon:Field # 4
Seed #2
LKN Hurricanes
11
Seed #3
Cabarrus Bandits
3
3
Sun
11:45 AM
P.Sharon:Field # 3
Winner Game #1
Regulators 9U
2
Seed #1
DB RAPTORS 9U
16
4
Sun
11:45 AM
P.Sharon:Field # 4
Loser Game #1
Hutters CG
3
Loser Game #2
Cabarrus Bandits
19
5
Sun
1:30 PM
P.Sharon:Field # 3
Winner Game #3
DB RAPTORS 9U
9
Winner Game #2
LKN Hurricanes
5
6
Sun
1:30 PM
P.Sharon:Field # 4
Winner Game #4
Loser Game #3 (If Needed)
10U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
UCLA Cubs
Lawndale, NC
1.0
1.0
0
0
Pitching
Team Page
2
Elite9
Rock Hill, SC
0.0
4.0
17
11
Pitching
Team Page
3
stanly county stars
Albemarle, NC
2.0
2.0
16
19
Pitching
Team Page
4
T24 Gamecocks Higginbotham
Lake Wylie, SC
2.0
2.0
22
15
Pitching
Team Page
5
CAROLINA CYCLONES
gastonia, NC
4.0
0.0
8
18
Pitching
Team Page
10U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
11:00 AM
P.Sharon:Field # 3
Elite9
4
CAROLINA CYCLONES
9
2
Sat
12:45 PM
P.Sharon:Field # 3
CAROLINA CYCLONES
9
stanly county stars
4
3
Sat
2:30 PM
P.Sharon:Field # 3
T24 Gamecocks Higginbotham
8
Elite9
7
4
Sat
4:15 PM
P.Sharon:Field # 3
T24 Gamecocks Higginbotham
7
stanly county stars
15
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
10:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Seed #2
stanly county stars
11
Seed #3
T24 Gamecocks Higginbotham
7
2
Sun
10:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Seed #1
CAROLINA CYCLONES
16
Seed #4
Elite9
4
3
Sun
11:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Winner Game #1
stanly county stars
0
Winner Game #2
CAROLINA CYCLONES
10
4
Sun
1:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
UCLA Cubs
6
Loser of Game #1
T24 Gamecocks Higginbotham
10
5
Sun
3:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
UCLA Cubs
11
Loser of Game #2
Elite9
8
11U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Reapers
Fort Mill, SC
2.0
2.0
17
17
Pitching
Team Page
2
Kannapolis Krushers
Kannapolis, NC
0.0
4.0
26
14
Pitching
Team Page
3
DB RAPTORS 11U-Justin
Shelby, NC
4.0
0.0
7
28
Pitching
Team Page
4
Carolina Bearcats
Stanley, NC
2.0
2.0
7
14
Pitching
Team Page
5
Elite9
Rock Hill, SC
2.0
2.0
19
10
Pitching
Team Page
6
LBC Spartans
Cornelius, NC
2.0
2.0
27
20
Pitching
Team Page
11U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Carolina Reapers
2
Carolina Bearcats
10
2
Sat
11:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Carolina Reapers
15
LBC Spartans
7
3
Sat
11:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Elite9
5
Carolina Bearcats
4
4
Sat
1:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
LBC Spartans
13
Kannapolis Krushers
12
5
Sat
3:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Elite9
5
DB RAPTORS 11U-Justin
15
6
Sat
5:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
DB RAPTORS 11U-Justin
13
Kannapolis Krushers
2
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
10:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Seed #4
Elite9
4
Seed #5
LBC Spartans
18
2
Sun
11:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Seed #3
Carolina Reapers
10
Seed #6
Kannapolis Krushers
5
3
Sun
11:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Winner Game #1
LBC Spartans
5
Seed #1
DB RAPTORS 11U-Justin
12
4
Sun
1:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Winner Game #2
Carolina Reapers
2
Seed #2
Carolina Bearcats
3
5
Sun
3:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Loser Game #1
Elite9
11
Loser Game #2
Kannapolis Krushers
5
6
Sun
3:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Winner Game #3
DB RAPTORS 11U-Justin
8
Winner Game #4
Carolina Bearcats
7
12U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Team 24 Gamecocks(Ashley)
York, SC
2.0
0.0
4
15
Pitching
Team Page
2
Weddington Red Fire
Weddington, NC
1.0
1.0
0
0
Pitching
Team Page
3
DSB Carolina Bullfrogs
Concord, NC
1.0
3.0
12
23
Pitching
Team Page
4
Team 24 Gamecocks Bailey
Lake Wylie, SC
3.0
1.0
2
29
Pitching
Team Page
5
Mooresville Biscuits - 12U
Mooresville, NC
0.0
4.0
33
11
Pitching
Team Page
6
Fort Mill Fury
Fort Mill, SC
2.0
2.0
23
11
Pitching
Team Page
7
Bulls Baseball Club
Fort MIll, SC
2.0
2.0
22
18
Pitching
Team Page
8
Carolina Bulldogs
Charlotte, NC
1.0
3.0
23
5
Pitching
Team Page
9
Elite9
Rock Hill, SC
2.0
2.0
23
14
Pitching
Team Page
10
Rock Solid Kernersville
Kernersville, NC
3.0
1.0
13
24
Pitching
Team Page
11
DB RAPTORS 12U DUBS
Gastonia, NC
3.0
1.0
5
10
Pitching
Team Page
12U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Fort Mill Fury
8
Bulls Baseball Club
10
2
Sat
10:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Team 24 Gamecocks(Ashley)
2
DB RAPTORS 12U DUBS
1
3
Sat
11:45 AM
HAP:Field #1
Mooresville Biscuits - 12U
3
DSB Carolina Bullfrogs
18
4
Sat
11:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
DB RAPTORS 12U DUBS
9
Carolina Bulldogs
3
5
Sat
1:30 PM
HAP:Field #1
Rock Solid Kernersville
9
DSB Carolina Bullfrogs
5
6
Sat
1:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Bulls Baseball Club
8
Elite9
14
7
Sat
1:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Team 24 Gamecocks(Ashley)
13
Fort Mill Fury
3
8
Sat
3:15 PM
HAP:Field #1
Mooresville Biscuits - 12U
8
Rock Solid Kernersville
15
9
Sat
3:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Carolina Bulldogs
2
Team 24 Gamecocks Bailey
14
10
Sat
5:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Elite9
0
Team 24 Gamecocks Bailey
15
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
10:00 AM
HAP:Field #1
Seed #4
DSB Carolina Bullfrogs
11
Seed #5
Bulls Baseball Club
15
2
Sun
10:00 AM
HAP:Field #2
Seed #2
Rock Solid Kernersville
5
Seed #3
DB RAPTORS 12U DUBS
12
3
Sun
11:45 AM
HAP:Field #1
Winner Game #1
Bulls Baseball Club
2
Seed #1
Team 24 Gamecocks Bailey
10
4
Sun
11:45 AM
HAP:Field #2
Loser Game #1
DSB Carolina Bullfrogs
1
Loser Game #2
Rock Solid Kernersville
17
5
Sun
1:30 PM
HAP:Field #1
Winner Game #3
Team 24 Gamecocks Bailey
4
Winner Game #2
DB RAPTORS 12U DUBS
6
6
Sun
1:30 PM
HAP:Field #2
Winner Game #4
Rock Solid Kernersville
Loser Game #3 (If Needed)
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
10:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Seed #7
Fort Mill Fury
8
Seed #8
Carolina Bulldogs
7
2
Sun
11:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Seed #6
Elite9
5
Seed #9
Mooresville Biscuits - 12U
4
3
Sun
1:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Winner Game #1
Fort Mill Fury
17
Winner Game #2
Elite9
1
4
Sun
1:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Weddington Red Fire
3
Loser of Game #1
Carolina Bulldogs
11
5
Sun
3:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Weddington Red Fire
9
Loser of Game #2
Mooresville Biscuits - 12U
1
13U 90 : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
LBC Attack
Cornelius, NC
2.0
0.0
5
20
Pitching
Team Page
2
Mambas
CONCORD, NC
1.0
1.0
16
14
Pitching
Team Page
3
Pineville Blue Sox
Charlotte, NC
0.0
2.0
19
6
Pitching
Team Page
13U 90 : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
10:00 AM
HAP:Field #3
LBC Attack
11
Mambas
4
2
Sun
11:45 AM
HAP:Field #3
LBC Attack
9
Pineville Blue Sox
1
3
Sun
1:30 PM
HAP:Field #3
Mambas
10
Pineville Blue Sox
5
14U : BBCOR
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Mooresville Biscuits 14U
Mooresville, NC
2.0
2.0
6
21
Pitching
Team Page
2
Union County Crush - DeVore
Monroe, NC
3.0
1.0
2
15
Pitching
Team Page
3
Concord Athletics Reebel
Concord, NC
1.0
2.0
18
6
Pitching
Team Page
4
Carolina Tomahawks
Fort Mill, SC
2.0
0.0
6
8
Pitching
Team Page
5
DB RAPTORS 14U
Shelby, NC
0.0
3.0
20
2
Pitching
Team Page
14U : BBCOR Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:00 AM
HAP:Field #3
DB RAPTORS 14U
0
Union County Crush - DeVore
14
2
Sat
11:45 AM
HAP:Field #3
Union County Crush - DeVore
1
Carolina Tomahawks
2
3
Sat
1:30 PM
HAP:Field #3
Concord Athletics Reebel
6
DB RAPTORS 14U
2
4
Sat
3:15 PM
HAP:Field #3
Carolina Tomahawks
6
Mooresville Biscuits 14U
5
5
Sat
5:00 PM
HAP:Field #3
Mooresville Biscuits 14U
16
Concord Athletics Reebel
0
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
10:00 AM
P.Sharon:Field 8
Seed #2
Mooresville Biscuits 14U
10
Seed #3
Concord Athletics Reebel
0
2
Sun
11:45 AM
P.Sharon:Field 8
Seed #1
Union County Crush - DeVore
10
Seed #4
DB RAPTORS 14U
0
3
Sun
3:15 PM
P.Sharon:Field 8
Loser Game #1
Concord Athletics Reebel
Loser Game #2
DB RAPTORS 14U
4
Sun
1:30 PM
P.Sharon:Field 8
Winner Game #1
Mooresville Biscuits 14U
3
Winner Game #2
Union County Crush - DeVore
5
16U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Lake Wylie Warriors
Lake Wylie, SC
3.0
1.0
6
18
Pitching
Team Page
2
Elite 9
Rock Hill, SC
2.0
2.0
5
15
Pitching
Team Page
3
Dirt Devils
Statesville, NC
0.0
4.0
24
10
Pitching
Team Page
4
Lenoir Red Wings
Lenoir, NC
3.0
1.0
23
15
Pitching
Team Page
16U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:00 AM
HAP:Field #4
Lake Wylie Warriors
5
Elite 9
2
2
Sat
11:45 AM
HAP:Field #4
Lake Wylie Warriors
13
Lenoir Red Wings
4
3
Sat
1:30 PM
HAP:Field #4
Elite 9
13
Dirt Devils
0
4
Sat
3:15 PM
HAP:Field #4
Dirt Devils
10
Lenoir Red Wings
11
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
10:00 AM
HAP:Field #4
Seed #2
Elite 9
2
Seed #3
Lenoir Red Wings
7
2
Sun
11:45 AM
HAP:Field #4
Seed #1
Lake Wylie Warriors
9
Seed #4
Dirt Devils
1
3
Sun
3:15 PM
HAP:Field #4
Loser Game #1
Elite 9
11
Loser Game #2
Dirt Devils
1
4
Sun
1:30 PM
HAP:Field #4
Winner Game #1
Lenoir Red Wings
9
Winner Game #2
Lake Wylie Warriors
7
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.