Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
TOP GUN-USA SPORTS " SUMMER HEAT SERIES" "STAINLESS STEEL TUMBLERS"
August 3 in Concord-WWS, NC
General Alert
Last Updated 03/20/2019 12:30 PM
ALL WINNING TEAMS WILL RECEIVE 12 TOP GUN-USA SPORTS TUMBLERS IN ADDITION TO TROPHIES.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
F Liske
Frank Liske Park
4001 Stough Rd. Concord, NC 28027
WW Flowe
W.W. Flowe Park
99 Central Heights Dr. Concord, NC 28025
8U : BB
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Single Elimination Bracket or Brackets. ( If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
RC Swarm Shank
Faith, NC
1.0
2.0
12
21
Pitching
Team Page
2
Carolina Sting
Concord, NC
1.0
2.0
22
10
Pitching
Team Page
3
Carolina Xtreme Palmer
East Bend, NC
3.0
1.0
14
21
Pitching
Team Page
4
NC Rogue
Greensboro, NC
1.0
3.0
29
13
Pitching
Team Page
5
SmasHHouse Waugh
Marion, SC
4.0
0.0
10
31
Pitching
Team Page
6
Rc pride
Franklinville, NC
0.0
3.0
25
14
Pitching
Team Page
7
Lady Blues Messick
Gastonia, NC
2.0
1.0
20
22
Pitching
Team Page
8U : BB Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
F Liske:Field 4
RC Swarm Shank
12
Carolina Sting
2
2
Sat
10:15 AM
F Liske:Field 3
Carolina Xtreme Palmer
11
NC Rogue
6
3
Sat
10:15 AM
F Liske:Field 4
SmasHHouse Waugh
13
Rc pride
3
4
Sat
11:30 AM
F Liske:Field 4
RC Swarm Shank
9
Lady Blues Messick
10
5
Sat
12:45 PM
F Liske:Field 4
Carolina Sting
8
Carolina Xtreme Palmer
10
6
Sat
2:00 PM
F Liske:Field 3
NC Rogue
7
SmasHHouse Waugh
18
7
Sat
2:00 PM
F Liske:Field 4
Rc pride
11
Lady Blues Messick
12
Gold Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
3:15 PM
F Liske:Field 3
Seed #1
SmasHHouse Waugh
10
Seed #4
RC Swarm Shank
7
2
Sat
4:30 PM
F Liske:Field 3
Seed #2
Carolina Xtreme Palmer
12
Seed #3
Lady Blues Messick
4
3
Sat
5:45 PM
F Liske:Field 3
Winner Game #1
SmasHHouse Waugh
15
Winner Game #2
Carolina Xtreme Palmer
5
Silver Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
5:00 PM
F Liske:Field 4
Seed #6
Rc pride
6
Seed #7
NC Rogue
13
2
Sat
6:15 PM
F Liske:Field 4
Winner Game #1
NC Rogue
5
Seed #5
Carolina Sting
8
10U : OPEN
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Single Elimination Bracket or Brackets. ( If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Comets 10U - Trego
Mooresville, NC
1.0
2.0
15
4
Pitching
Team Page
2
Lady Aces - Dabbs
Oakboro, NC
2.0
1.0
2
9
Pitching
Team Page
3
Piedmont Punishers
CONCORD, NC
0.0
3.0
13
7
Pitching
Team Page
4
Lady Blues - Grant
Gastonia, NC
4.0
0.0
10
17
Pitching
Team Page
5
Alexander Crush
Taylorsville, NC
0.0
3.0
15
8
Pitching
Team Page
6
NC Spartans 09
Kernersville, NC
2.0
2.0
7
11
Pitching
Team Page
7
USA Pride Fastpitch 08'
High Point, NC
4.0
0.0
3
21
Pitching
Team Page
8
Blue Ridge Thunder
Jefferson, NC
1.0
3.0
20
2
Pitching
Team Page
9
Fusion Fury - Davis
King, NC
3.0
1.0
2
15
Pitching
Team Page
10
Heat Fastpitch (Wilkes)
Wilkesboro, NC
0.0
3.0
19
2
Pitching
Team Page
11
Carolina Riptide
Indian Land, SC
2.0
1.0
6
16
Pitching
Team Page
10U : OPEN Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
F Liske:Field 1
Comets 10U - Trego
0
Lady Aces - Dabbs
6
2
Sat
9:00 AM
F Liske:Field 2
Piedmont Punishers
5
Lady Blues - Grant
10
3
Sat
9:00 AM
F Liske:Field 3
Alexander Crush
3
NC Spartans 09
8
4
Sat
10:00 AM
F Liske:Field 1
Fusion Fury - Davis
12
Heat Fastpitch (Wilkes)
0
5
Sat
10:15 AM
F Liske:Field 2
USA Pride Fastpitch 08'
17
Blue Ridge Thunder
0
6
Sat
11:15 AM
F Liske:Field 1
Comets 10U - Trego
4
Carolina Riptide
9
7
Sat
11:30 AM
F Liske:Field 2
Lady Aces - Dabbs
3
Piedmont Punishers
2
8
Sat
11:30 AM
F Liske:Field 3
Lady Blues - Grant
7
Alexander Crush
5
9
Sat
12:30 PM
F Liske:Field 1
Heat Fastpitch (Wilkes)
2
Carolina Riptide
7
10
Sat
12:45 PM
F Liske:Field 2
NC Spartans 09
3
USA Pride Fastpitch 08'
4
11
Sat
12:45 PM
F Liske:Field 3
Blue Ridge Thunder
2
Fusion Fury - Davis
3
Gold Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
2:00 PM
F Liske:Field 1
Seed #1
Fusion Fury - Davis
11
Seed #4
Carolina Riptide
1
2
Sat
3:30 PM
F Liske:Field 1
Seed #2
Lady Aces - Dabbs
1
Seed #3
USA Pride Fastpitch 08'
12
3
Sat
5:30 PM
F Liske:Field 1
Winner Game #1
Fusion Fury - Davis
0
Winner Game #2
USA Pride Fastpitch 08'
12
Silver Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
2:30 PM
F Liske:Field 2
Seed #5
Lady Blues - Grant
8
Seed #8
Alexander Crush
2
2
Sat
4:00 PM
F Liske:Field 2
Seed #6
NC Spartans 09
4
Seed #7
Piedmont Punishers
3
3
Sat
5:30 PM
F Liske:Field 2
Winner Game #1
Lady Blues - Grant
8
Winner Game #2
NC Spartans 09
7
Bronze Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
3:15 PM
F Liske:Field 4
Seed #10
Heat Fastpitch (Wilkes)
8
Seed #11
Blue Ridge Thunder
14
2
Sat
7:00 PM
F Liske:Field 2
Winner Game #1
Blue Ridge Thunder
4
Seed #9
Comets 10U - Trego
13
12U : OPEN
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Single Elimination Bracket or Brackets. ( If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Lady Bandits Shock
Concord, NC
2.0
2.0
4
4
Pitching
Team Page
2
Randolph Rage Strider
Asheboro, NC
4.0
0.0
4
10
Pitching
Team Page
3
Lady Blues - Correa
Clemmons, NC
1.0
2.0
3
6
Pitching
Team Page
4
Triad Titans - Pruitt
Reidsville, NC
0.0
3.0
12
3
Pitching
Team Page
12U : OPEN Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:00 AM
WW Flowe:Field 1
Lady Bandits Shock
2
Randolph Rage Strider
3
2
Sat
11:15 AM
WW Flowe:Field 1
Lady Blues - Correa
5
Triad Titans - Pruitt
1
3
Sat
12:30 PM
WW Flowe:Field 1
Lady Bandits Shock
2
Lady Blues - Correa
1
4
Sat
1:45 PM
WW Flowe:Field 1
Randolph Rage Strider
7
Triad Titans - Pruitt
2
Gold Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
3:30 PM
WW Flowe:Field 1
Seed #1
Randolph Rage Strider
7
Seed #4
Triad Titans - Pruitt
2
2
Sat
5:00 PM
WW Flowe:Field 1
Seed #2
Lady Blues - Correa
2
Seed #3
Lady Bandits Shock
3
3
Sat
6:30 PM
WW Flowe:Field 1
Winner Game #1
Randolph Rage Strider
4
Winner Game #2
Lady Bandits Shock
2
HSU : OPEN
All teams will play 2 ONE Hour finish the inning not to exceed 1 hour 15 minute pool games to seed Single Elimination Bracket or Brackets. ( If inning is not complete at the 1 hour time limit then we will finish the inning. If inning cannot be completed by the Drop Dead 1 hour 15 minute limit then we will convert back to the previous innings score. However, if the home team is batting after the 1 hour time limit and goes ahead then ballgame is over.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Dirt Devils Elite
Lincolnton, NC
4.0
1.0
3
3
Pitching
Team Page
2
South Stanly Sluggers
Norwood, NC
1.0
2.0
3
4
Pitching
Team Page
3
Carolina Force - Brown
Kannapolis, NC
3.0
1.0
4
8
Pitching
Team Page
4
Denver Dragons
Denver, NC
0.0
3.0
20
3
Pitching
Team Page
5
Extreme Heat
Lancaster, SC
2.0
1.0
1
8
Pitching
Team Page
6
Lady Bandits Volts
Concord, NC
1.0
3.0
9
5
Pitching
Team Page
7
Lexington KB Swarm
Lexington, SC
2.0
2.0
6
14
Pitching
Team Page
8
Braves NC-Jones
Dobson, NC
2.0
2.0
2
1
Pitching
Team Page
9
Southern West Virginia Stars
Beckley, WV
2.0
1.0
3
16
Pitching
Team Page
10
Carolina Force - Mitchell
Kannapolis, NC
1.0
2.0
18
7
Pitching
Team Page
HSU : OPEN Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
WW Flowe:Field 2
Extreme Heat
4
Lady Bandits Volts
1
2
Sat
9:00 AM
WW Flowe:Field 4
Carolina Force - Brown
7
Denver Dragons
1
3
Sat
10:15 AM
WW Flowe:Field 2
Lexington KB Swarm
14
Carolina Force - Mitchell
2
4
Sat
10:15 AM
WW Flowe:Field 3
Dirt Devils Elite
3
South Stanly Sluggers
2
5
Sat
10:15 AM
WW Flowe:Field 4
Carolina Force - Brown
1
Southern West Virginia Stars
3
6
Sat
11:30 AM
WW Flowe:Field 2
Extreme Heat
4
Lexington KB Swarm
0
7
Sat
11:30 AM
WW Flowe:Field 3
Dirt Devils Elite
0
Braves NC-Jones
1
8
Sat
11:30 AM
WW Flowe:Field 4
Denver Dragons
2
Southern West Virginia Stars
13
9
Sat
12:45 PM
WW Flowe:Field 2
Lady Bandits Volts
4
Carolina Force - Mitchell
5
10
Sat
12:45 PM
WW Flowe:Field 3
South Stanly Sluggers
2
Braves NC-Jones
0
Gold Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
2:30 PM
WW Flowe:Field 4
Seed #4
South Stanly Sluggers
1
Seed #5
Dirt Devils Elite
5
2
Sat
2:30 PM
WW Flowe:Field 2
Seed #2
Southern West Virginia Stars
8
Seed #3
Braves NC-Jones
11
3
Sat
4:00 PM
WW Flowe:Field 4
Winner Game #1
Dirt Devils Elite
6
Seed #1
Extreme Heat
0
4
Sat
5:30 PM
WW Flowe:Field 4
Winner Game #2
Braves NC-Jones
1
Winner Game #3
Dirt Devils Elite
4
Silver Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
2:30 PM
WW Flowe:Field 3
Seed #9
Lady Bandits Volts
10
Seed #10
Denver Dragons
0
2
Sat
4:00 PM
WW Flowe:Field 2
Seed #7
Lexington KB Swarm
8
Seed #8
Carolina Force - Mitchell
7
3
Sat
4:00 PM
WW Flowe:Field 3
Winner Game #1
Lady Bandits Volts
1
Seed #6
Carolina Force - Brown
11
4
Sat
5:30 PM
WW Flowe:Field 3
Winner Game #2
Lexington KB Swarm
4
Winner Game #3
Carolina Force - Brown
9
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.