Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
"2020 TOP GUN-USA SPORTS EVENT" "SPRING TRAINING'
March 7 - 8 in Fayetteville, NC
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
Arnette
Arnette Park
2165 Old Wilmington Hwy Fayetteville, NC 28306
DBRC
Douglas Byrd Rec. Complex
1616 Ireland Drive Fayetteville, NC 28301
Lamon
Lamon Street Complex
280 Lamon Street Fayetteville, NC 28301
8U CP : OPEN
One hour and fifteen minute game times
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Area Stars-Orange
Fayetteville, NC
4.0
0.0
7
33
Pitching
Team Page
2
Area Stars-Blue
Fayetteville, NC
1.0
3.0
12
22
Pitching
Team Page
3
Southern Impact
Florence, SC
2.0
2.0
22
28
Pitching
Team Page
4
8U NSA Thunder
St. Pauls, NC
3.0
1.0
28
19
Pitching
Team Page
5
Area Stars-White
Fayetteville, NC
1.0
3.0
30
9
Pitching
Team Page
6
Lugnuts 8u
Leland, NC
3.0
1.0
11
31
Pitching
Team Page
7
Team Ghost Baseball
Fayetteville, NC
0.0
4.0
37
5
Pitching
Team Page
8U CP : OPEN Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:00 AM
DBRC:WHITE
Area Stars-White
2
Area Stars-Blue
13
2
Sat
10:30 AM
DBRC:RED
Team Ghost Baseball
0
Area Stars-Orange
16
3
Sat
11:30 AM
DBRC:WHITE
Area Stars-White
7
8U NSA Thunder
17
4
Sat
12:00 PM
DBRC:RED
Southern Impact
21
Team Ghost Baseball
5
5
Sat
1:00 PM
DBRC:WHITE
Area Stars-Blue
9
Lugnuts 8u
10
6
Sat
1:30 PM
DBRC:RED
Southern Impact
7
Area Stars-Orange
17
7
Sat
2:30 PM
DBRC:WHITE
8U NSA Thunder
2
Lugnuts 8u
21
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
10:00 AM
DBRC:WHITE
Seed #2
Lugnuts 8u
8
Seed #3
Area Stars-Blue
4
2
Sun
11:30 AM
DBRC:WHITE
Seed #1
Area Stars-Orange
10
Seed #4
Southern Impact
2
3
Sun
2:30 PM
DBRC:WHITE
Loser Game #1
Area Stars-Blue
14
Loser Game #2
Southern Impact
26
4
Sun
1:00 PM
DBRC:WHITE
Winner Game #1
Lugnuts 8u
6
Winner Game #2
Area Stars-Orange
8
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
10:30 AM
DBRC:RED
Seed #5
8U NSA Thunder
15
Seed #6
Area Stars-White
8
2
Sun
12:00 PM
DBRC:RED
Seed #6
Area Stars-White
12
Seed #7
Team Ghost Baseball
11
3
Sun
1:30 PM
DBRC:RED
Seed #5
8U NSA Thunder
15
Seed #7
Team Ghost Baseball
11
11U : OPEN
1 hour 45 minute game times
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
US Elite South 11U
New Bern, NC
4.0
0.0
5
19
Pitching
Team Page
2
Clayton Railroaders (Maroon)
Clayton, NC
1.0
2.0
8
19
Pitching
Team Page
3
Robeson Eliminators
Lumberton, NC
2.0
2.0
6
10
Pitching
Team Page
4
Area Stars-White
Fayetteville, NC
0.0
3.0
25
4
Pitching
Team Page
5
Coastal Bombers
Marion, SC
2.0
2.0
16
8
Pitching
Team Page
11U : OPEN Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
DBRC:BLUE
Area Stars-White
2
Clayton Railroaders (Maroon)
18
2
Sat
11:00 AM
DBRC:BLUE
Area Stars-White
2
Coastal Bombers
7
3
Sat
1:00 PM
DBRC:BLUE
Robeson Eliminators
6
Clayton Railroaders (Maroon)
1
4
Sat
3:00 PM
DBRC:BLUE
US Elite South 11U
14
Coastal Bombers
1
5
Sat
5:00 PM
DBRC:BLUE
US Elite South 11U
5
Robeson Eliminators
4
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
DBRC:BLUE
Seed #4
Coastal Bombers
7
Seed #5
Area Stars-White
5
2
Sun
11:00 AM
DBRC:BLUE
Seed #2
Robeson Eliminators
12
Seed #3
Clayton Railroaders (Maroon)
8
3
Sun
1:00 PM
DBRC:BLUE
Winner Game #1
Coastal Bombers
2
Seed #1
US Elite South 11U
10
4
Sun
5:00 PM
DBRC:BLUE
Loser Game #1
Area Stars-White
Loser Game #2
Clayton Railroaders (Maroon)
5
Sun
3:00 PM
DBRC:BLUE
Winner Game #3
US Elite South 11U
14
Winner Game #2
Robeson Eliminators
4
13U 80 : OPEN
1 hour 45 minute game times
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Walk Off Warriors
Sanford, NC
3.0
1.0
6
26
Pitching
Team Page
2
Team Ghost Grey
Fayetteville, NC
0.0
3.0
19
5
Pitching
Team Page
3
Crystal Coast Surge
Crystal Coast, NC
1.0
2.0
19
18
Pitching
Team Page
4
Sandhills Stingrays-Tilson
Aberdeen, NC
4.0
0.0
6
24
Pitching
Team Page
5
NSA Knights
St. Pauls, NC
2.0
2.0
10
17
Pitching
Team Page
6
Area Stars-Orange
Fayetteville, NC
3.0
1.0
22
19
Pitching
Team Page
7
Carolina Stars
Lillington, NC
1.0
2.0
21
9
Pitching
Team Page
8
Clayton Cubs
Clayton, NC
1.0
2.0
10
11
Pitching
Team Page
9
Team Ghost Teal
Fayetteville, NC
1.0
3.0
22
6
Pitching
Team Page
13U 80 : OPEN Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
DBRC:YELLOW
NSA Knights
12
Team Ghost Grey
3
2
Sat
10:00 AM
Lamon:Red
Area Stars-Orange
4
Walk Off Warriors
16
3
Sat
11:00 AM
DBRC:YELLOW
NSA Knights
5
Clayton Cubs
7
4
Sat
12:00 PM
Lamon:Red
Area Stars-Orange
15
Crystal Coast Surge
6
5
Sat
1:00 PM
DBRC:YELLOW
Team Ghost Grey
2
Carolina Stars
7
6
Sat
2:00 PM
Lamon:Red
Team Ghost Teal
2
Walk Off Warriors
10
7
Sat
3:00 PM
DBRC:YELLOW
Sandhills Stingrays-Tilson
5
Clayton Cubs
4
8
Sat
4:00 PM
Lamon:Red
Team Ghost Teal
4
Crystal Coast Surge
12
9
Sat
5:00 PM
DBRC:YELLOW
Sandhills Stingrays-Tilson
19
Carolina Stars
2
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
DBRC:YELLOW
Seed #4
NSA Knights
14
Seed #5
Crystal Coast Surge
11
2
Sun
11:00 AM
DBRC:YELLOW
Seed #2
Sandhills Stingrays-Tilson
5
Seed #3
Clayton Cubs
1
3
Sun
1:00 PM
DBRC:YELLOW
Winner Game #1
NSA Knights
9
Seed #1
Walk Off Warriors
10
4
Sun
5:00 PM
DBRC:YELLOW
Loser Game #1
Crystal Coast Surge
Loser Game #2
Clayton Cubs
5
Sun
3:00 PM
DBRC:YELLOW
Winner Game #3
Walk Off Warriors
4
Winner Game #2
Sandhills Stingrays-Tilson
9
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
10:00 AM
Lamon:Red
Seed #7
Area Stars-Orange
9
Seed #8
Team Ghost Grey
1
2
Sun
12:00 PM
Lamon:Red
Seed #6
Carolina Stars
1
Seed #9
Team Ghost Teal
4
3
Sun
4:00 PM
Lamon:Red
Loser Game #1
Team Ghost Grey
Loser Game #2
Carolina Stars
4
Sun
2:00 PM
Lamon:Red
Winner Game #1
Area Stars-Orange
17
Winner Game #2
Team Ghost Teal
2
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.