Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
2018 Top Gun All Star World Series---West
July 28 - 29 in Concord-Indian Trail, NC
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
C. Creek
Crooked Creek Park
5900 Oakwood Lane Indian Trail, NC 28079
flowe
W.W. Flowe Park
99 Central Heights Drive Concord, NC 28027
8U CP : MP Hybrid
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Cabarrus Bandits
Concord, NC
4.0
0.0
17
31
Pitching
Team Page
2
Inferno Baseball 8u
Concord, NC
3.0
1.0
28
28
Pitching
Team Page
3
Coul-Oak Diesel
Charlotte, NC
3.0
1.0
9
33
Pitching
Team Page
4
Harrisburg Renegades 8u
Harrisburg, NC
2.0
2.0
27
25
Pitching
Team Page
5
Stanly County All-stars
Locust, NC
2.0
2.0
30
33
Pitching
Team Page
6
China Grove 8U All-Stars
China Grove, NC
0.0
4.0
31
14
Pitching
Team Page
7
MH Makos 7U
Mint Hill, NC
2.0
2.0
28
22
Pitching
Team Page
8
NSYB Comets American
Richfield, NC
1.0
3.0
22
24
Pitching
Team Page
9
Mallard Creek Storm
Charlotte, NC
2.0
2.0
15
30
Pitching
Team Page
10
Midland Miners
Midland, NC
1.0
3.0
32
11
Pitching
Team Page
11
CCYA All-Stars
Concord, NC
2.0
2.0
33
21
Pitching
Team Page
8U CP : MP Hybrid Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:45 AM
C. Creek:Field # 1
Coul-Oak Diesel
19
Midland Miners
2
2
Sat
8:45 AM
flowe:Field 3
Cabarrus Bandits
19
CCYA All-Stars
6
3
Sat
10:15 AM
C. Creek:Field # 1
Midland Miners
9
Inferno Baseball 8u
13
4
Sat
10:15 AM
flowe:Field 3
Cabarrus Bandits
12
Harrisburg Renegades 8u
11
5
Sat
11:45 AM
C. Creek:Field # 1
MH Makos 7U
7
Coul-Oak Diesel
14
6
Sat
11:45 AM
flowe:Field 3
CCYA All-Stars
15
Harrisburg Renegades 8u
14
7
Sat
1:15 PM
C. Creek:Field # 1
Inferno Baseball 8u
15
Stanly County All-stars
19
8
Sat
1:15 PM
flowe:Field 3
China Grove 8U All-Stars
5
Mallard Creek Storm
17
9
Sat
2:45 PM
C. Creek:Field # 1
Stanly County All-stars
14
MH Makos 7U
15
10
Sat
2:45 PM
flowe:Field 3
Mallard Creek Storm
13
NSYB Comets American
10
11
Sat
4:15 PM
flowe:Field 3
NSYB Comets American
14
China Grove 8U All-Stars
9
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:45 AM
C. Creek:Field # 1
Seed #1
Coul-Oak Diesel
17
Seed #2
Mallard Creek Storm
8
2
Sun
10:15 AM
C. Creek:Field # 1
Seed #2
Mallard Creek Storm
7
Seed #3
Cabarrus Bandits
22
3
Sun
11:45 AM
C. Creek:Field # 1
Seed #1
Coul-Oak Diesel
12
Seed #3
Cabarrus Bandits
13
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:45 AM
flowe:Field 3
Seed #5
Inferno Baseball 8u
20
Seed #6
MH Makos 7U
9
2
Sun
10:15 AM
flowe:Field 3
Seed #4
NSYB Comets American
9
Seed #7
Stanly County All-stars
22
3
Sun
11:45 AM
flowe:Field 3
Loser Game #1
MH Makos 7U
14
Loser Game #2
NSYB Comets American
11
4
Sun
1:15 PM
flowe:Field 3
Winner Game #1
Inferno Baseball 8u
17
Winner Game #2
Stanly County All-stars
2
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
1:15 PM
C. Creek:Field # 1
Seed #9
Harrisburg Renegades 8u
18
Seed #10
China Grove 8U All-Stars
3
2
Sun
2:45 PM
C. Creek:Field # 1
Seed #8
CCYA All-Stars
12
Seed #11
Midland Miners
13
3
Sun
4:15 PM
C. Creek:Field # 2
Loser Game #1
China Grove 8U All-Stars
12
Loser Game #2
CCYA All-Stars
15
4
Sun
4:15 PM
C. Creek:Field # 1
Winner Game #1
Harrisburg Renegades 8u
18
Winner Game #2
Midland Miners
11
10U : 9u AllStar
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Mint Hill Missiles
Mint Hill, NC
2.0
2.0
22
16
Pitching
Team Page
2
Carolina Cobras 10u
Concord, NC
4.0
0.0
7
20
Pitching
Team Page
3
Raptors Baseball
Lowell, NC
1.0
3.0
22
11
Pitching
Team Page
4
Kannapolis Krushers
Kannapolis, NC
2.0
2.0
15
22
Pitching
Team Page
5
NSYB Excalibur
Richfield, NC
2.0
2.0
14
19
Pitching
Team Page
6
Carolina Express
Harrisburg, NC
3.0
1.0
20
24
Pitching
Team Page
7
Harrisburg Renegades 9u
harrisburg, NC
1.0
3.0
16
16
Pitching
Team Page
8
CCYA 10u
Concord, NC
1.0
3.0
23
14
Pitching
Team Page
9
Cabarrus Bandits 10U
Mount Pleasant, NC
1.0
3.0
25
18
Pitching
Team Page
10
Mallard Creek 10U Storm
Charlotte, NC
3.0
1.0
15
19
Pitching
Team Page
10U : 9u AllStar Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:45 AM
C. Creek:Field # 2
Mint Hill Missiles
3
Carolina Cobras 10u
15
2
Sat
8:45 AM
flowe:Field 2
Kannapolis Krushers
6
Harrisburg Renegades 9u
7
3
Sat
8:45 AM
flowe:Field 4
Mallard Creek 10U Storm
9
NSYB Excalibur
6
4
Sat
10:45 AM
C. Creek:Field # 2
Carolina Express
7
Mint Hill Missiles
13
5
Sat
10:45 AM
flowe:Field 2
Harrisburg Renegades 9u
9
Mallard Creek 10U Storm
10
6
Sat
10:45 AM
flowe:Field 4
CCYA 10u
5
NSYB Excalibur
13
7
Sat
12:45 PM
C. Creek:Field # 2
Carolina Cobras 10u
5
Raptors Baseball
4
8
Sat
12:45 PM
flowe:Field 4
Cabarrus Bandits 10U
8
Kannapolis Krushers
16
9
Sat
2:45 PM
C. Creek:Field # 2
Raptors Baseball
7
Carolina Express
17
10
Sat
2:45 PM
flowe:Field 4
CCYA 10u
9
Cabarrus Bandits 10U
10
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:45 AM
C. Creek:Field # 2
Seed #4
Kannapolis Krushers
7
Seed #5
Harrisburg Renegades 9u
5
2
Sun
8:45 AM
C. Creek:Field # 4
Seed #2
Mallard Creek 10U Storm
10
Seed #3
NSYB Excalibur
5
3
Sun
10:45 AM
C. Creek:Field # 2
Winner Game #1
Kannapolis Krushers
0
Seed #1
Carolina Cobras 10u
12
4
Sun
10:45 AM
C. Creek:Field # 4
Loser Game #1
Harrisburg Renegades 9u
6
Loser Game #2
NSYB Excalibur
24
5
Sun
12:45 PM
C. Creek:Field # 2
Winner Game #3
Carolina Cobras 10u
15
Winner Game #2
Mallard Creek 10U Storm
5
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:45 AM
flowe:Field 4
Seed #9
Raptors Baseball
7
Seed #10
CCYA 10u
9
2
Sun
10:45 AM
flowe:Field 4
Seed #7
Mint Hill Missiles
4
Seed #8
Cabarrus Bandits 10U
2
3
Sun
12:45 PM
flowe:Field 4
Winner Game #1
CCYA 10u
5
Seed #6
Carolina Express
9
4
Sun
2:45 PM
flowe:Field 4
Loser Game #1
Raptors Baseball
15
Loser Game #2
Cabarrus Bandits 10U
13
5
Sun
4:45 PM
flowe:Field 4
Winner Game #3
Carolina Express
11
Winner Game #2
Mint Hill Missiles
4
12U : D3
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Heat NC
Landis, NC
1.0
3.0
16
17
Pitching
Team Page
2
Carolina Fury Matthews
Matthews, NC
1.0
3.0
13
13
Pitching
Team Page
3
South Carolina Predators
Lancaster , SC
4.0
0.0
10
19
Pitching
Team Page
4
Harrisburg Hammerheads
Harrisburg, NC
1.0
3.0
24
8
Pitching
Team Page
5
Team Husqvarna
Lancaster, SC
3.0
1.0
4
32
Pitching
Team Page
6
MCOC Storm
Charlotte, NC
1.0
3.0
31
7
Pitching
Team Page
7
Mavericks
Mint Hill, NC
2.0
2.0
28
7
Pitching
Team Page
8
North Stanly Comets
Richfield, NC
3.0
1.0
6
29
Pitching
Team Page
12U : D3 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:45 AM
C. Creek:Field # 4
Mavericks
3
Carolina Fury Matthews
11
2
Sat
10:45 AM
C. Creek:Field # 3
South Carolina Predators
9
Harrisburg Hammerheads
8
3
Sat
10:45 AM
C. Creek:Field # 4
Mavericks
4
Team Husqvarna
17
4
Sat
12:45 PM
C. Creek:Field # 3
Carolina Fury Matthews
2
South Carolina Predators
10
5
Sat
12:45 PM
C. Creek:Field # 4
Harrisburg Hammerheads
0
Team Husqvarna
15
6
Sat
12:45 PM
flowe:Field 2
North Stanly Comets
14
MCOC Storm
6
7
Sat
2:45 PM
flowe:Field 2
Carolina Heat NC
17
MCOC Storm
1
8
Sat
4:45 PM
flowe:Field 2
Carolina Heat NC
0
North Stanly Comets
15
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:45 AM
C. Creek:Field # 3
Seed #2
North Stanly Comets
1
Seed #3
South Carolina Predators
4
2
Sun
10:45 AM
C. Creek:Field # 3
Seed #1
Team Husqvarna
9
Seed #4
Carolina Fury Matthews
2
3
Sun
12:45 PM
C. Creek:Field # 3
Loser Game #1
North Stanly Comets
11
Loser Game #2
Carolina Fury Matthews
8
4
Sun
2:45 PM
C. Creek:Field # 3
Winner Game #1
South Carolina Predators
6
Winner Game #2
Team Husqvarna
3
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:45 AM
flowe:Field 2
Seed #6
Harrisburg Hammerheads
13
Seed #7
Mavericks
16
2
Sun
10:45 AM
flowe:Field 2
Seed #5
Carolina Heat NC
2
Seed #8
MCOC Storm
7
3
Sun
12:45 PM
flowe:Field 2
Loser Game #1
Harrisburg Hammerheads
9
Loser Game #2
Carolina Heat NC
8
4
Sun
2:45 PM
flowe:Field 2
Winner Game #1
Mavericks
12
Winner Game #2
MCOC Storm
6
14U : D3
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
HarrisburgFalcons14U
Harrisburg, NC
3.0
1.0
11
14
Pitching
Team Page
2
Harrisburg Renegades 13u
Harrisburg, NC
0.0
4.0
24
10
Pitching
Team Page
3
NW Hawks
Concord, NC
3.0
1.0
11
24
Pitching
Team Page
4
Metro Reds
Charlotte, NC
1.0
3.0
22
14
Pitching
Team Page
5
Cabarrus Stars
Concord, NC
3.0
1.0
9
15
Pitching
Team Page
14U : D3 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:45 AM
flowe:Field 1
HarrisburgFalcons14U
4
Cabarrus Stars
3
2
Sat
10:45 AM
flowe:Field 1
Metro Reds
5
Cabarrus Stars
12
3
Sat
12:45 PM
flowe:Field 1
HarrisburgFalcons14U
10
Harrisburg Renegades 13u
8
4
Sat
2:45 PM
flowe:Field 1
NW Hawks
10
Metro Reds
9
5
Sat
4:45 PM
flowe:Field 1
Harrisburg Renegades 13u
2
NW Hawks
14
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:45 AM
flowe:Field 1
Seed #4
Metro Reds
6
Seed #5
Harrisburg Renegades 13u
5
2
Sun
10:45 AM
flowe:Field 1
Seed #2
HarrisburgFalcons14U
2
Seed #3
Cabarrus Stars
6
3
Sun
12:45 PM
flowe:Field 1
Winner Game #1
Metro Reds
2
Seed #1
NW Hawks
5
4
Sun
2:45 PM
flowe:Field 1
Loser Game #1
Harrisburg Renegades 13u
1
Loser Game #2
HarrisburgFalcons14U
10
5
Sun
4:45 PM
flowe:Field 1
Winner Game #3
NW Hawks
1
Winner Game #2
Cabarrus Stars
19
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.