Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
"TOP GUN-USA "SUMMER ZONE QUALIFIER" ACTIVATE YOUR FREE PAID BERTH
June 2 - 3 in Triangle Region, NC
WEATHER ALERT!
Last Updated 06/03/2018 6:05 AM
Knightdale has been canceled for Sunday, June 3rd.
General Alert
Last Updated 06/03/2018 6:05 AM
Playing Locations:
8U: Benson
9UD1&D2: Knightdale | 9UD3: Dunn
10UD1: Knightdale | 10UD2&D3: Dunn
11U: Angier
12UD1&D3: Wake Forest | 12UD2: Angier
13U80: Cary
13U90D1: Apex | 13U90D2: Cary
14U: Apex
15U: Knightdale & Wake Forest
HS: Apex
THIS EVENT ALSO SERVES AS A NC POWERADE STATE GAMES QUALIFIER
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
JMP
Jack Marley Park
149 East Williams St. Angier, NC 27501
KCP
Knightdale Community Park
100 Bryan Chalk Lane Knightdale, NC 27545
MC
Middle Creek Community Park
151 Middle Creek Park Ave. Apex, NC 27519
Municipal
Municipal Park
1204 N. Johnston St. Benson, NC 27504
NCP
Neill's Creek Park
3885 Neill's Creek Road Angier, NC 27501
P.K. Vyas
P.K. Vyas Comunity Park
304 S. Lee St. Benson, NC 27504
TF
The Factory
1839 S. Main St. Wake Forest, NC 27587
TB
Thomas Brooks Park
200 Brooks Park Ln. Cary, NC 27519
TP
Tyler Park
803 W. Harnett Street Dunn, NC 28334
8U CP : CoachPitch
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 15min time limit. Championship games 1hr 30min timit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
East Coast Elite
Benson, NC
5.0
0.0
11
14
Pitching
Team Page
2
Carolina Rampage
Goldsboro, NC
2.0
1.0
7
29
Pitching
Team Page
3
North Wake FUNGO 8u
Raleigh, NC
3.0
2.0
14
21
Pitching
Team Page
4
Carolina Freedom 8U
Fuquay-Varina, NC
2.0
2.0
9
22
Pitching
Team Page
5
Carolina Storm Surge
Wendell, NC
2.0
1.0
4
29
Pitching
Team Page
6
East Carolina Bombers 8U
Snow Hill, NC
1.0
3.0
16
6
Pitching
Team Page
7
Carolina Crushers
Greenville, NC
2.0
2.0
17
10
Pitching
Team Page
8
Carolina Raiders
Dunn, NC
1.0
3.0
16
11
Pitching
Team Page
9
Rocky Mount Marshals 2028
Spring Hope, NC
2.0
2.0
23
13
Pitching
Team Page
10
Rocky Mount Marshals 2029
Red Oak, NC
0.0
4.0
40
2
Pitching
Team Page
11
Cleveland Wildcats Red
Clayton, NC
1.0
1.0
0
0
Pitching
Team Page
8U CP : CoachPitch Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
9:00 AM
P.K. Vyas:Field # 1
East Coast Elite
10
North Wake FUNGO 8u
9
2
Wed
10:00 AM
Municipal:Field # 1
Carolina Rampage
14
Rocky Mount Marshals 2028
5
3
Wed
10:30 AM
P.K. Vyas:Field # 1
East Carolina Bombers 8U
2
East Coast Elite
4
4
Wed
11:30 AM
Municipal:Field # 1
Carolina Crushers
2
Carolina Rampage
15
5
Wed
12:00 PM
P.K. Vyas:Field # 1
North Wake FUNGO 8u
12
East Carolina Bombers 8U
4
6
Wed
1:00 PM
Municipal:Field # 1
Rocky Mount Marshals 2028
8
Carolina Raiders
9
7
Wed
1:30 PM
P.K. Vyas:Field # 1
Carolina Freedom 8U
2
Carolina Storm Surge
9
8
Wed
2:30 PM
Municipal:Field # 1
Carolina Crushers
8
Carolina Raiders
2
9
Wed
3:00 PM
P.K. Vyas:Field # 1
Rocky Mount Marshals 2029
0
Carolina Freedom 8U
20
10
Wed
4:30 PM
P.K. Vyas:Field # 1
Carolina Storm Surge
20
Rocky Mount Marshals 2029
2
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
8:30 AM
P.K. Vyas:Field # 1
Seed #4
Carolina Freedom 8U
4
Seed #5
North Wake FUNGO 8u
8
2
Thu
8:30 AM
P.K. Vyas:Field # 2
Seed #3
East Coast Elite
16
Seed #6
Carolina Raiders
1
3
Thu
10:15 AM
P.K. Vyas:Field # 1
Winner Game #1
North Wake FUNGO 8u
11
Seed #1
Carolina Storm Surge
0
4
Thu
10:15 AM
P.K. Vyas:Field # 2
Winner Game #2
East Coast Elite
5
Seed #2
Carolina Rampage
1
5
Thu
11:45 AM
P.K. Vyas:Field # 2
Loser Game #1
Carolina Freedom 8U
15
Loser Game #2
Carolina Raiders
0
6
Thu
11:45 AM
P.K. Vyas:Field # 1
Winner Game #3
North Wake FUNGO 8u
9
Winner Game #4
East Coast Elite
10
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
11:45 AM
Municipal:Field # 1
Seed #10
Rocky Mount Marshals 2029
3
Seed #11
Cleveland Wildcats Red
10
2
Thu
11:45 AM
Municipal:Field # 2
Seed #8
East Carolina Bombers 8U
5
Seed #9
Rocky Mount Marshals 2028
15
3
Thu
1:15 PM
Municipal:Field # 1
Winner Game #1
Cleveland Wildcats Red
4
Seed #7
Carolina Crushers
13
4
Thu
1:15 PM
Municipal:Field # 2
Loser Game #1
Rocky Mount Marshals 2029
5
Loser Game #2
East Carolina Bombers 8U
15
5
Thu
2:45 PM
Municipal:Field # 1
Winner Game #3
Carolina Crushers
17
Winner Game #2
Rocky Mount Marshals 2028
19
6
Thu
2:45 PM
Municipal:Field # 2
Winner Game #4
East Carolina Bombers 8U
Loser Game #3 (If Needed)
8U CP : Hybrid
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 15min time limit. Championship games 1hr 30min timit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
DIRTBAGS BLACK(8u)
PRINCETON, NC
3.0
1.0
5
33
Pitching
Team Page
2
NCDB Rivercats
Raleigh, NC
3.0
0.0
16
22
Pitching
Team Page
3
Cleveland Wildcats 8U Black
Clayton, NC
1.0
1.0
0
0
Pitching
Team Page
4
Carolina Stingers 8u
Winterville, NC
2.0
2.0
27
13
Pitching
Team Page
5
Carolina Threshers
Farmville, NC
3.0
1.0
12
29
Pitching
Team Page
6
Youngsville Phantoms
Youngsville, NC
0.0
4.0
23
6
Pitching
Team Page
7
WR8U Blue
Raleigh, NC
4.0
0.0
3
17
Pitching
Team Page
8
West Raleigh 7U Blue
Raleigh, NC
0.0
4.0
24
11
Pitching
Team Page
9
West Raleigh 8U Red
Raleigh, NC
1.0
3.0
27
6
Pitching
Team Page
8U CP : Hybrid Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
9:00 AM
Municipal:Field # 2
West Raleigh 7U Blue
10
NCDB Rivercats
11
2
Wed
10:00 AM
P.K. Vyas:Field # 2
Youngsville Phantoms
1
WR8U Blue
6
3
Wed
10:30 AM
Municipal:Field # 2
Carolina Threshers
13
West Raleigh 7U Blue
1
4
Wed
11:30 AM
P.K. Vyas:Field # 2
WR8U Blue
11
Carolina Stingers 8u
2
5
Wed
12:00 PM
Municipal:Field # 2
NCDB Rivercats
11
West Raleigh 8U Red
6
6
Wed
1:00 PM
P.K. Vyas:Field # 2
DIRTBAGS BLACK(8u)
17
Youngsville Phantoms
5
7
Wed
1:30 PM
Municipal:Field # 2
Carolina Stingers 8u
11
Carolina Threshers
16
8
Wed
2:30 PM
P.K. Vyas:Field # 2
West Raleigh 8U Red
0
DIRTBAGS BLACK(8u)
16
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
1:15 PM
P.K. Vyas:Field # 1
Seed #4
NCDB Rivercats
13
Seed #5
Youngsville Phantoms
9
2
Thu
1:15 PM
P.K. Vyas:Field # 2
Seed #2
DIRTBAGS BLACK(8u)
9
Seed #3
Carolina Threshers
3
3
Thu
2:45 PM
P.K. Vyas:Field # 1
Winner Game #1
NCDB Rivercats
1
Seed #1
WR8U Blue
8
4
Thu
2:45 PM
P.K. Vyas:Field # 2
Loser Game #1
Youngsville Phantoms
8
Loser Game #2
Carolina Threshers
15
5
Thu
4:15 PM
P.K. Vyas:Field # 1
Winner Game #3
WR8U Blue
10
Winner Game #2
DIRTBAGS BLACK(8u)
6
6
Thu
4:15 PM
P.K. Vyas:Field # 2
Winner Game #4
Carolina Threshers
Loser Game #3 (If Needed)
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
8:30 AM
Municipal:Field # 2
Seed #7
Carolina Stingers 8u
15
Seed #8
West Raleigh 8U Red
0
2
Thu
8:30 AM
Municipal:Field # 1
Seed #6
West Raleigh 7U Blue
6
Seed #9
Cleveland Wildcats 8U Black
12
3
Thu
10:15 AM
Municipal:Field # 2
Loser Game #1
West Raleigh 8U Red
11
Loser Game #2
West Raleigh 7U Blue
5
4
Thu
10:15 AM
Municipal:Field # 1
Winner Game #1
Carolina Stingers 8u
13
Winner Game #2
Cleveland Wildcats 8U Black
12
9U : 46/65 (D3)
Modified Bases... Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Freedom
Fuquay Varina, NC
4.0
0.0
7
38
Pitching
Team Page
2
Carolina Armor
Wake Forest, NC
2.0
2.0
25
22
Pitching
Team Page
3
Carolina Raiders
Dunn, NC
0.0
4.0
30
10
Pitching
Team Page
4
Rocky Mount Marshals 2027
Rocky Mount, NC
2.0
2.0
17
18
Pitching
Team Page
5
C35 2027
Pinehurst, NC
1.0
3.0
36
8
Pitching
Team Page
6
Bomberz Baseball 9U
Goldsboro, NC
3.0
1.0
12
31
Pitching
Team Page
9U : 46/65 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
TP:Field #1
Bomberz Baseball 9U
20
Carolina Raiders
4
2
Wed
10:30 AM
TP:Field #1
Carolina Raiders
6
Rocky Mount Marshals 2027
10
3
Wed
12:30 PM
TP:Field #1
Rocky Mount Marshals 2027
8
Bomberz Baseball 9U
11
4
Wed
2:30 PM
TP:Field #1
Carolina Freedom
19
C35 2027
2
5
Wed
4:30 PM
TP:Field #1
Carolina Armor
5
Carolina Freedom
19
6
Wed
6:30 PM
TP:Field #1
C35 2027
6
Carolina Armor
17
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
8:30 AM
TP:Field #1
Seed #4
Carolina Armor
20
Seed #5
Carolina Raiders
6
2
Thu
8:30 AM
TP:Field #2
Seed #3
Rocky Mount Marshals 2027
6
Seed #6
C35 2027
0
3
Thu
10:45 AM
TP:Field #1
Winner Game #1
Carolina Armor
8
Seed #1
Carolina Freedom
9
4
Thu
10:45 AM
TP:Field #2
Winner Game #2
Rocky Mount Marshals 2027
3
Seed #2
Bomberz Baseball 9U
9
5
Thu
12:45 PM
TP:Field #1
Loser Game #1
Carolina Raiders
3
Loser Game #2
C35 2027
11
6
Thu
2:45 PM
TP:Field #1
Winner Game #3
Carolina Freedom
16
Winner Game #4
Bomberz Baseball 9U
4
9U : 46/65 Open
Modified Bases... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Smash Baseball
Wake Forest, NC
0.0
2.0
14
11
Pitching
Team Page
2
GBI 9U Express
Garner, NC
2.0
0.0
5
16
Pitching
Team Page
3
Wilson Reds 9U
Wilson, NC
1.0
0.0
1
6
Pitching
Team Page
4
WR9U
Raleigh, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
5
MVP 9U Red
Wendell, NC
0.0
2.0
17
6
Pitching
Team Page
6
West Raleigh 9U Red
Raleigh, NC
2.0
0.0
12
15
Pitching
Team Page
7
Dirtbags East 9U
Pinetops, NC
0.0
1.0
6
1
Pitching
Team Page
9U : 46/65 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
KCP:Field 2
GBI 9U Express
12
MVP 9U Red
2
2
Wed
8:30 AM
KCP:Field 3
West Raleigh 9U Red
10
Smash Baseball
8
3
Wed
10:30 AM
KCP:Field 2
Smash Baseball
3
GBI 9U Express
4
4
Wed
10:30 AM
KCP:Field 3
MVP 9U Red
4
West Raleigh 9U Red
5
5
Wed
12:30 PM
KCP:Field 2
Wilson Reds 9U
6
Dirtbags East 9U
1
6
Wed
2:30 PM
KCP:Field 2
WR9U
Wilson Reds 9U
7
Wed
4:30 PM
KCP:Field 2
Dirtbags East 9U
WR9U
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
8:30 AM
KCP:Field 3
Seed #2
West Raleigh 9U Red
Seed #3
Wilson Reds 9U
2
Thu
8:30 AM
KCP:Field 4
Seed #1
GBI 9U Express
Seed #4
Dirtbags East 9U
3
Thu
12:45 PM
KCP:Field 4
Loser Game #1
Loser Game #2
4
Thu
10:45 AM
KCP:Field 4
Winner Game #1
Winner Game #2
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
8:30 AM
KCP:Field 2
Seed #5
Smash Baseball
Seed #6
MVP 9U Red
2
Thu
10:45 AM
KCP:Field 2
Seed #6
MVP 9U Red
Seed #7
WR9U
3
Thu
12:45 PM
KCP:Field 2
Seed #5
Smash Baseball
Seed #7
WR9U
10U : 46/65 (D1)
Open Bases... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Dirtbags East 10u
Greenville, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
2
Dirtbags 10U Platinum
Clayton, NC
0.0
2.0
20
2
Pitching
Team Page
3
Rock Solid Red 10u
Wilmington, NC
1.0
1.0
11
10
Pitching
Team Page
4
Canes 10u NC - Gilchrist
Raleigh, NC
2.0
0.0
6
25
Pitching
Team Page
5
Port City Rebels
Wilmington, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
6
Dirtbags Black
Sedalia, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
7
West Raleigh 10u Blue
Raleigh, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
10U : 46/65 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
KCP:Field 4
Canes 10u NC - Gilchrist
16
Dirtbags 10U Platinum
0
2
Wed
10:30 AM
KCP:Field 4
Rock Solid Red 10u
6
Canes 10u NC - Gilchrist
9
3
Wed
12:30 PM
KCP:Field 3
Port City Rebels
West Raleigh 10u Blue
4
Wed
12:30 PM
KCP:Field 4
Dirtbags 10U Platinum
2
Rock Solid Red 10u
4
5
Wed
2:30 PM
KCP:Field 3
West Raleigh 10u Blue
Dirtbags East 10u
6
Wed
2:30 PM
KCP:Field 4
Dirtbags Black
Port City Rebels
7
Wed
4:30 PM
KCP:Field 3
Dirtbags East 10u
Dirtbags Black
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
2:45 PM
KCP:Field 2
Seed #2
Rock Solid Red 10u
Seed #3
Dirtbags 10U Platinum
2
Thu
2:45 PM
KCP:Field 4
Seed #1
Canes 10u NC - Gilchrist
Seed #4
Dirtbags East 10u
3
Thu
4:45 PM
KCP:Field 2
Loser Game #1
Loser Game #2
4
Thu
4:45 PM
KCP:Field 4
Winner Game #1
Winner Game #2
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
10:45 AM
KCP:Field 3
Seed #5
Port City Rebels
Seed #6
Dirtbags Black
2
Thu
12:45 PM
KCP:Field 3
Seed #6
Dirtbags Black
Seed #7
West Raleigh 10u Blue
3
Thu
2:45 PM
KCP:Field 3
Seed #5
Port City Rebels
Seed #7
West Raleigh 10u Blue
10U : 46/65 (D2)
Open Bases... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
South Wake Storm 10U
Fuquay Varina, NC
1.0
3.0
19
7
Pitching
Team Page
2
Alamance Patriots
Whitsett, NC
3.0
1.0
11
23
Pitching
Team Page
3
Youngsville Heat
Louisburg, NC
4.0
0.0
8
19
Pitching
Team Page
4
Carolina Armor - Blue
Rolesville, NC
1.0
3.0
29
15
Pitching
Team Page
5
WR Red 10U
Raleigh, NC
2.0
2.0
14
15
Pitching
Team Page
6
Cleveland Wildcats
Garner, NC
2.0
2.0
21
27
Pitching
Team Page
7
Area Stars-Stanton
Fayetteville, NC
1.0
3.0
21
17
Pitching
Team Page
10U : 46/65 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
TP:Field #2
Youngsville Heat
9
WR Red 10U
6
2
Wed
10:30 AM
TP:Field #2
South Wake Storm 10U
2
Youngsville Heat
10
3
Wed
12:30 PM
TP:Field #2
WR Red 10U
9
South Wake Storm 10U
5
4
Wed
2:30 PM
TP:Field #2
Cleveland Wildcats
10
Area Stars-Stanton
14
5
Wed
4:30 PM
TP:Field #2
Alamance Patriots
12
Carolina Armor - Blue
8
6
Wed
6:30 PM
TP:Field #2
Carolina Armor - Blue
7
Cleveland Wildcats
17
7
Wed
6:30 PM
TP:Field #3
Area Stars-Stanton
3
Alamance Patriots
11
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
8:30 AM
TP:Field #3
Seed #2
Alamance Patriots
9
Seed #3
WR Red 10U
12
2
Thu
10:45 AM
TP:Field #3
Seed #1
Youngsville Heat
10
Seed #4
Area Stars-Stanton
0
3
Thu
12:45 PM
TP:Field #2
Loser Game #1
Alamance Patriots
11
Loser Game #2
Area Stars-Stanton
10
4
Thu
12:45 PM
TP:Field #3
Winner Game #1
WR Red 10U
0
Winner Game #2
Youngsville Heat
10
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
2:45 PM
TP:Field #3
Seed #5
Cleveland Wildcats
7
Seed #6
South Wake Storm 10U
4
2
Thu
4:45 PM
TP:Field #3
Seed #6
South Wake Storm 10U
14
Seed #7
Carolina Armor - Blue
6
3
Thu
6:45 PM
TP:Field #3
Seed #5
Cleveland Wildcats
1
Seed #7
Carolina Armor - Blue
9
10U : 46/65 (D3)
Open Bases... Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Raiders
Clinton, NC
2.0
1.0
7
19
Pitching
Team Page
2
Sanford Buzz 10U
Sanford, NC
1.0
3.0
17
15
Pitching
Team Page
3
HYAA Hawks
Hillsborough, NC
2.0
2.0
17
22
Pitching
Team Page
4
Cleveland Hustle
Clayton, NC
3.0
2.0
30
15
Pitching
Team Page
5
10U Orange County Crushers
Chapel Hill, NC
2.0
2.0
14
14
Pitching
Team Page
10U : 46/65 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
TP:Field #3
Sanford Buzz 10U
12
Cleveland Hustle
6
2
Wed
10:30 AM
TP:Field #3
10U Orange County Crushers
11
Sanford Buzz 10U
3
3
Wed
12:30 PM
TP:Field #3
Cleveland Hustle
9
HYAA Hawks
18
4
Wed
2:30 PM
TP:Field #3
Carolina Raiders
11
10U Orange County Crushers
3
5
Wed
4:30 PM
TP:Field #3
HYAA Hawks
4
Carolina Raiders
8
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
2:45 PM
TP:Field #2
Seed #4
Sanford Buzz 10U
5
Seed #5
Cleveland Hustle
20
2
Thu
4:45 PM
TP:Field #1
Seed #2
10U Orange County Crushers
10
Seed #3
HYAA Hawks
9
3
Thu
4:45 PM
TP:Field #2
Winner Game #1
Cleveland Hustle
14
Seed #1
Carolina Raiders
9
4
Thu
6:45 PM
TP:Field #1
Loser Game #1
Sanford Buzz 10U
0
Loser Game #2
HYAA Hawks
6
5
Thu
6:45 PM
TP:Field #2
Winner Game #3
Cleveland Hustle
11
Winner Game #2
10U Orange County Crushers
3
11U : 50/70 (D3)
Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Cleveland Wildcats Blue
CLAYTON, NC
3.0
1.0
10
16
Pitching
Team Page
2
North Wake Avalanche
Wake Forest, NC
1.0
3.0
20
10
Pitching
Team Page
3
Ballhogz
Fuquay Varin, NC
1.0
3.0
17
18
Pitching
Team Page
4
HYAA Hawks
HILLSBOROUGH, NC
3.0
1.0
9
12
Pitching
Team Page
11U : 50/70 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
JMP:Field # 2
Ballhogz
4
Cleveland Wildcats Blue
9
2
Wed
10:30 AM
JMP:Field # 2
North Wake Avalanche
8
Ballhogz
14
3
Wed
12:30 PM
JMP:Field # 2
Cleveland Wildcats Blue
7
HYAA Hawks
6
4
Wed
2:30 PM
JMP:Field # 2
HYAA Hawks
6
North Wake Avalanche
2
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
8:30 AM
JMP:Field # 2
Seed #2
HYAA Hawks
10
Seed #3
Ballhogz
2
2
Thu
10:45 AM
JMP:Field # 2
Seed #1
Cleveland Wildcats Blue
7
Seed #4
North Wake Avalanche
6
3
Thu
12:45 PM
JMP:Field # 5
Loser Game #1
Ballhogz
13
Loser Game #2
North Wake Avalanche
14
4
Thu
12:45 PM
JMP:Field # 2
Winner Game #1
HYAA Hawks
17
Winner Game #2
Cleveland Wildcats Blue
15
11U : 50/70 Open
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
North Wake Fungo
Raleigh, NC
2.0
2.0
14
24
Pitching
Team Page
2
Carolina Pilots
Wilson, NC
1.0
3.0
28
14
Pitching
Team Page
3
Cleveland Wildcats Elite
Clayton, NC
3.0
1.0
12
15
Pitching
Team Page
4
Dirt Devils
Sanford, NC
1.0
3.0
13
8
Pitching
Team Page
5
Wendell Sharks
Wendell, NC
1.0
3.0
30
4
Pitching
Team Page
6
West Raleigh 11U Blue
Raleigh, NC
3.0
1.0
10
31
Pitching
Team Page
7
South Johnston
Garner, NC
3.0
1.0
10
17
Pitching
Team Page
8
Purpose Driven South
Garner, NC
1.0
3.0
18
16
Pitching
Team Page
9
Alamance Angels
Burlington, NC
3.0
1.0
17
21
Pitching
Team Page
10
Hill City Sliders
Lynchburg, VA
4.0
0.0
8
19
Pitching
Team Page
11
West Raleigh 11U Grey
Raleigh, NC
1.0
3.0
8
13
Pitching
Team Page
12
West Raleigh 11U Red
Raleigh, NC
1.0
3.0
19
5
Pitching
Team Page
11U : 50/70 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
NCP:Field # 1
West Raleigh 11U Blue
8
Purpose Driven South
7
2
Wed
8:30 AM
NCP:Field # 2
South Johnston
7
Wendell Sharks
1
3
Wed
10:30 AM
JMP:Field # 3
Carolina Pilots
5
North Wake Fungo
16
4
Wed
10:30 AM
NCP:Field # 1
Wendell Sharks
3
West Raleigh 11U Blue
23
5
Wed
10:30 AM
NCP:Field # 2
Purpose Driven South
9
South Johnston
10
6
Wed
12:30 PM
JMP:Field # 3
North Wake Fungo
8
Alamance Angels
9
7
Wed
12:30 PM
NCP:Field # 1
Hill City Sliders
11
West Raleigh 11U Red
1
8
Wed
12:30 PM
NCP:Field # 2
Dirt Devils
0
West Raleigh 11U Grey
6
9
Wed
2:30 PM
JMP:Field # 3
Alamance Angels
12
Carolina Pilots
9
10
Wed
2:30 PM
NCP:Field # 1
West Raleigh 11U Grey
7
Hill City Sliders
8
11
Wed
2:30 PM
NCP:Field # 2
Cleveland Wildcats Elite
7
Dirt Devils
8
12
Wed
4:30 PM
NCP:Field # 1
West Raleigh 11U Red
4
Cleveland Wildcats Elite
8
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
12:45 PM
NCP:Field # 1
Seed #4
Alamance Angels
18
Seed #5
West Raleigh 11U Grey
4
2
Thu
12:45 PM
NCP:Field # 2
Seed #2
West Raleigh 11U Blue
3
Seed #3
South Johnston
2
3
Thu
2:45 PM
NCP:Field # 1
Winner Game #1
Alamance Angels
10
Seed #1
Hill City Sliders
11
4
Thu
2:45 PM
NCP:Field # 2
Loser Game #1
West Raleigh 11U Grey
4
Loser Game #2
South Johnston
9
5
Thu
4:45 PM
NCP:Field # 1
Winner Game #3
Hill City Sliders
4
Winner Game #2
West Raleigh 11U Blue
0
6
Thu
4:45 PM
NCP:Field # 2
Winner Game #4
Loser Game #3 (If Needed)
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
8:30 AM
NCP:Field # 2
Seed #7
Dirt Devils
5
Seed #8
North Wake Fungo
8
2
Thu
8:30 AM
NCP:Field # 1
Seed #6
Cleveland Wildcats Elite
15
Seed #9
Purpose Driven South
5
3
Thu
10:45 AM
NCP:Field # 2
Loser Game #1
Dirt Devils
5
Loser Game #2
Purpose Driven South
10
4
Thu
10:45 AM
NCP:Field # 1
Winner Game #1
North Wake Fungo
2
Winner Game #2
Cleveland Wildcats Elite
10
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
8:30 AM
JMP:Field # 3
Seed #10
West Raleigh 11U Red
10
Seed #11
Carolina Pilots
14
2
Thu
10:45 AM
JMP:Field # 3
Seed #11
Carolina Pilots
11
Seed #12
Wendell Sharks
12
3
Thu
12:45 PM
JMP:Field # 3
Seed #10
West Raleigh 11U Red
12
Seed #12
Wendell Sharks
6
12U : 50/70 (D1)
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Legends Baseball 12u
Youngsville, NC
2.0
1.0
2
28
Pitching
Team Page
2
Carolina Titans - Wilson
Wilson, NC
2.0
2.0
14
9
Pitching
Team Page
3
Sanford Cobras
Sanford, NC
1.0
2.0
12
14
Pitching
Team Page
4
New Bern Flames
New Bern, NC
1.0
3.0
14
20
Pitching
Team Page
5
NCDB RiverCats 12u
Raleigh, NC
1.0
2.0
13
13
Pitching
Team Page
6
PIRATE BASEBALL
Goldsboro, NC
0.0
3.0
31
12
Pitching
Team Page
7
Carolina Thunder 12u
Hillsborough, NC
4.0
1.0
9
18
Pitching
Team Page
8
Carolina Rockies 12u
Winston Salem, NC
3.0
1.0
18
12
Pitching
Team Page
9
CB ELITE
Hope Mills, NC
2.0
2.0
19
21
Pitching
Team Page
10
Canes Baseball 12U Harland
Raleigh, NC
5.0
0.0
14
32
Pitching
Team Page
11
Archers
Clayton, NC
1.0
3.0
18
3
Pitching
Team Page
12
Walkoff Wildcards
Sanford, NC
0.0
3.0
32
12
Pitching
Team Page
13
West Raleigh 12U Blue
Raleigh, NC
2.0
2.0
20
9
Pitching
Team Page
14
Xtreme Heights
Colonial Heights, VA
2.0
1.0
8
21
Pitching
Team Page
12U : 50/70 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
TF:Field 3
Carolina Thunder 12u
9
Sanford Cobras
4
2
Wed
8:30 AM
TF:Field 4
NCDB RiverCats 12u
5
Carolina Titans - Wilson
4
3
Wed
8:30 AM
TF:Field 6
Legends Baseball 12u
11
Archers
0
4
Wed
10:30 AM
TF:Field 3
Sanford Cobras
10
Carolina Rockies 12u
3
5
Wed
10:30 AM
TF:Field 4
Carolina Titans - Wilson
5
Carolina Thunder 12u
9
6
Wed
10:30 AM
TF:Field 6
West Raleigh 12U Blue
2
Legends Baseball 12u
17
7
Wed
12:30 PM
TF:Field 3
Carolina Rockies 12u
9
NCDB RiverCats 12u
8
8
Wed
12:30 PM
TF:Field 6
Archers
3
West Raleigh 12U Blue
7
9
Wed
2:30 PM
TF:Field 3
Xtreme Heights
13
PIRATE BASEBALL
6
10
Wed
2:30 PM
TF:Field 6
Walkoff Wildcards
10
Canes Baseball 12U Harland
15
11
Wed
4:30 PM
TF:Field 3
PIRATE BASEBALL
6
New Bern Flames
18
12
Wed
4:30 PM
TF:Field 6
Canes Baseball 12U Harland
17
CB ELITE
4
13
Wed
6:30 PM
TF:Field 3
New Bern Flames
2
Xtreme Heights
8
14
Wed
6:30 PM
TF:Field 6
CB ELITE
17
Walkoff Wildcards
2
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
2:45 PM
TF:Field 4
Seed #4
Canes Baseball 12U Harland
9
Seed #5
Sanford Cobras
8
2
Thu
2:45 PM
TF:Field 3
Seed #3
Carolina Thunder 12u
10
Seed #6
NCDB RiverCats 12u
8
3
Thu
4:45 PM
TF:Field 4
Winner Game #1
Canes Baseball 12U Harland
11
Seed #1
Legends Baseball 12u
1
4
Thu
4:45 PM
TF:Field 3
Winner Game #2
Carolina Thunder 12u
14
Seed #2
Xtreme Heights
10
5
Thu
6:45 PM
TF:Field 3
Loser Game #1
Sanford Cobras
Loser Game #2
NCDB RiverCats 12u
6
Thu
6:45 PM
TF:Field 4
Winner Game #3
Canes Baseball 12U Harland
12
Winner Game #4
Carolina Thunder 12u
5
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
8:30 AM
TF:Field 6
Seed #8
Carolina Rockies 12u
12
Seed #9
CB ELITE
11
2
Thu
10:45 AM
TF:Field 6
Seed #7
New Bern Flames
7
Seed #10
West Raleigh 12U Blue
16
3
Thu
12:45 PM
TF:Field 2
Loser Game #1
CB ELITE
13
Loser Game #2
New Bern Flames
3
4
Thu
12:45 PM
TF:Field 6
Winner Game #1
Carolina Rockies 12u
13
Winner Game #2
West Raleigh 12U Blue
6
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
2:45 PM
TF:Field 2
Seed #12
Archers
9
Seed #13
PIRATE BASEBALL
7
2
Thu
2:45 PM
TF:Field 6
Seed #11
Carolina Titans - Wilson
8
Seed #14
Walkoff Wildcards
4
3
Thu
6:45 PM
TF:Field 6
Loser Game #1
PIRATE BASEBALL
Loser Game #2
Walkoff Wildcards
4
Thu
4:45 PM
TF:Field 6
Winner Game #1
Archers
11
Winner Game #2
Carolina Titans - Wilson
12
12U : 50/70 (D2)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Wendell Nationals
Wendell, NC
2.0
2.0
19
23
Pitching
Team Page
2
Carolina Freedom
Fuquay Varina, NC
2.0
2.0
18
18
Pitching
Team Page
3
HYAA Hawks
Hillsborough, NC
2.0
2.0
23
21
Pitching
Team Page
4
Youngsville Punishers
Louisburg, NC
1.0
3.0
17
15
Pitching
Team Page
5
Rock Solid Blue
Wilmington, NC
4.0
0.0
10
22
Pitching
Team Page
6
North Wake Fungo 12u
Wake Forest, NC
1.0
3.0
14
21
Pitching
Team Page
7
River City RedBirds
Danville, VA
3.0
1.0
18
20
Pitching
Team Page
8
Carolina Bag Boys 12u
Dunn, NC
2.0
2.0
16
5
Pitching
Team Page
9
Deep River Elite
Ramseur, NC
3.0
1.0
5
14
Pitching
Team Page
10
Carolina Yankees
Benson , NC
0.0
4.0
25
6
Pitching
Team Page
12U : 50/70 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
JMP:Field # 4
Carolina Yankees
3
North Wake Fungo 12u
11
2
Wed
8:30 AM
JMP:Field # 5
Wendell Nationals
14
Carolina Bag Boys 12u
4
3
Wed
10:30 AM
JMP:Field # 4
Rock Solid Blue
14
Carolina Yankees
3
4
Wed
10:30 AM
JMP:Field # 5
HYAA Hawks
15
Wendell Nationals
9
5
Wed
12:30 PM
JMP:Field # 4
North Wake Fungo 12u
10
River City RedBirds
11
6
Wed
12:30 PM
JMP:Field # 5
Carolina Bag Boys 12u
1
Deep River Elite
2
7
Wed
2:30 PM
JMP:Field # 4
Youngsville Punishers
7
Rock Solid Blue
8
8
Wed
2:30 PM
JMP:Field # 5
Carolina Freedom
14
HYAA Hawks
6
9
Wed
4:30 PM
JMP:Field # 4
River City RedBirds
9
Youngsville Punishers
8
10
Wed
4:30 PM
JMP:Field # 5
Deep River Elite
12
Carolina Freedom
4
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
8:30 AM
JMP:Field # 4
Seed #4
North Wake Fungo 12u
2
Seed #5
Carolina Freedom
17
2
Thu
8:30 AM
JMP:Field # 5
Seed #3
River City RedBirds
7
Seed #6
Wendell Nationals
14
3
Thu
10:45 AM
JMP:Field # 4
Winner Game #1
Carolina Freedom
1
Seed #1
Deep River Elite
7
4
Thu
10:45 AM
JMP:Field # 5
Winner Game #2
Wendell Nationals
8
Seed #2
Rock Solid Blue
11
5
Thu
12:45 PM
JMP:Field # 4
Loser Game #1
North Wake Fungo 12u
2
Loser Game #2
River City RedBirds
11
6
Thu
2:45 PM
JMP:Field # 4
Winner Game #3
Deep River Elite
3
Winner Game #4
Rock Solid Blue
8
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
2:45 PM
JMP:Field # 2
Seed #8
Carolina Bag Boys 12u
10
Seed #9
Youngsville Punishers
5
2
Thu
2:45 PM
JMP:Field # 5
Seed #7
HYAA Hawks
9
Seed #10
Carolina Yankees
4
3
Thu
4:45 PM
JMP:Field # 2
Loser Game #1
Youngsville Punishers
10
Loser Game #2
Carolina Yankees
4
4
Thu
4:45 PM
JMP:Field # 5
Winner Game #1
Carolina Bag Boys 12u
9
Winner Game #2
HYAA Hawks
0
12U : 50/70 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Gettin Dirty
Princeton, NC
0.0
3.0
27
8
Pitching
Team Page
2
North Wake Hurricanes
Raleigh, NC
4.0
1.0
13
18
Pitching
Team Page
3
Orange County Crushers
Chapel Hill, NC
3.0
1.0
6
50
Pitching
Team Page
4
Hammerheads-Purple
Clayton, NC
4.0
1.0
22
24
Pitching
Team Page
5
North Raleigh Tsunami
Raleigh, NC
1.0
2.0
35
7
Pitching
Team Page
6
Titans
Youngsville, NC
3.0
2.0
24
16
Pitching
Team Page
7
Durham Blues (12u)
Durham, NC
2.0
1.0
4
27
Pitching
Team Page
8
Southwestern Wake Sliders
Fuquay Varina, NC
1.0
3.0
10
17
Pitching
Team Page
9
Zone Select 12U
Rolesville, NC
1.0
2.0
22
13
Pitching
Team Page
10
Clayton Stampede
Clayton, NC
2.0
2.0
26
12
Pitching
Team Page
11
Corinth Pirates
Zebulon, NC
1.0
2.0
14
11
Pitching
Team Page
12
Walkoff Warriors
Sanford, NC
1.0
2.0
14
20
Pitching
Team Page
13
Bandits
Wake Forest, NC
3.0
1.0
11
23
Pitching
Team Page
14
North Wake River Hounds
Wake Forest, NC
0.0
3.0
41
1
Pitching
Team Page
15
CB Venom
Hope Mills, NC
1.0
3.0
22
18
Pitching
Team Page
16
NCDB RiverCats
Raleigh, NC
3.0
1.0
4
30
Pitching
Team Page
12U : 50/70 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
TF:Field 1
NCDB RiverCats
15
North Raleigh Tsunami
0
2
Wed
8:30 AM
TF:Field 2
Southwestern Wake Sliders
6
Bandits
7
3
Wed
10:30 AM
TF:Field 1
Hammerheads-Purple
4
NCDB RiverCats
15
4
Wed
10:30 AM
TF:Field 2
Gettin Dirty
3
Southwestern Wake Sliders
11
5
Wed
12:30 PM
TF:Field 1
North Raleigh Tsunami
7
Hammerheads-Purple
20
6
Wed
12:30 PM
TF:Field 2
Bandits
16
Gettin Dirty
5
7
Wed
12:30 PM
TF:Field 4
North Wake Hurricanes
8
Titans
11
8
Wed
2:30 PM
TF:Field 1
Zone Select 12U
10
Clayton Stampede
11
9
Wed
2:30 PM
TF:Field 2
North Wake River Hounds
0
Orange County Crushers
29
10
Wed
2:30 PM
TF:Field 4
Corinth Pirates
2
North Wake Hurricanes
10
11
Wed
4:30 PM
TF:Field 1
Clayton Stampede
1
Durham Blues (12u)
16
12
Wed
4:30 PM
TF:Field 2
Orange County Crushers
21
CB Venom
6
13
Wed
4:30 PM
TF:Field 4
Titans
5
Walkoff Warriors
16
14
Wed
6:30 PM
TF:Field 1
Durham Blues (12u)
11
Zone Select 12U
3
15
Wed
6:30 PM
TF:Field 2
CB Venom
12
North Wake River Hounds
1
16
Wed
6:30 PM
TF:Field 4
Walkoff Warriors
4
Corinth Pirates
9
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
8:30 AM
TF:Field 1
Seed #4
Bandits
11
Seed #5
Southwestern Wake Sliders
7
2
Thu
8:30 AM
TF:Field 2
Seed #3
Orange County Crushers
7
Seed #6
North Wake Hurricanes
11
3
Thu
10:45 AM
TF:Field 1
Winner Game #1
Bandits
3
Seed #1
NCDB RiverCats
11
4
Thu
10:45 AM
TF:Field 2
Winner Game #2
North Wake Hurricanes
15
Seed #2
Durham Blues (12u)
10
5
Thu
12:45 PM
TF:Field 1
Loser Game #1
Southwestern Wake Sliders
9
Loser Game #2
Orange County Crushers
13
6
Thu
2:45 PM
TF:Field 1
Winner Game #3
NCDB RiverCats
5
Winner Game #4
North Wake Hurricanes
6
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
8:30 AM
TF:Field 3
Seed #10
CB Venom
3
Seed #11
Titans
11
2
Thu
8:30 AM
TF:Field 4
Seed #9
Hammerheads-Purple
7
Seed #12
Clayton Stampede
3
3
Thu
10:45 AM
TF:Field 3
Winner Game #1
Titans
9
Seed #7
Corinth Pirates
7
4
Thu
10:45 AM
TF:Field 4
Winner Game #2
Hammerheads-Purple
11
Seed #8
Walkoff Warriors
7
5
Thu
12:45 PM
TF:Field 4
Loser Game #1
CB Venom
7
Loser Game #2
Clayton Stampede
10
6
Thu
12:45 PM
TF:Field 3
Winner Game #3
Titans
10
Winner Game #4
Hammerheads-Purple
19
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
4:45 PM
TF:Field 1
Seed #14
Gettin Dirty
8
Seed #15
North Raleigh Tsunami
11
2
Thu
4:45 PM
TF:Field 2
Seed #13
Zone Select 12U
12
Seed #16
North Wake River Hounds
1
3
Thu
6:45 PM
TF:Field 1
Loser Game #1
Gettin Dirty
Loser Game #2
North Wake River Hounds
4
Thu
6:45 PM
TF:Field 2
Winner Game #1
North Raleigh Tsunami
Winner Game #2
Zone Select 12U
13U 80 : 54/80 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Fuquay Bengals
Fuquay Varina, NC
0.0
1.0
0
0
Pitching
Team Page
2
Clayton Stampede
Clayton, NC
3.0
1.0
8
16
Pitching
Team Page
3
Holly Springs Rage
Holly Springs, NC
2.0
2.0
14
8
Pitching
Team Page
4
Knightdale Smoke
Rocky Mount, NC
4.0
0.0
14
21
Pitching
Team Page
5
Raleigh Fury
Raleigh, NC
1.0
3.0
14
15
Pitching
Team Page
6
Carolina Crusaders for Christ
Raleigh, NC
2.0
2.0
15
13
Pitching
Team Page
7
Carolina Makos
Raleigh, NC
0.0
2.0
9
2
Pitching
Team Page
8
Garciaparra Baseball Group
Suffolk, VA
1.0
2.0
7
6
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
TB:Field 5
Holly Springs Rage
4
Raleigh Fury
8
2
Wed
8:30 AM
TB:Field 6
Knightdale Smoke
11
Carolina Crusaders for Christ
7
3
Wed
10:30 AM
TB:Field 5
Carolina Crusaders for Christ
6
Holly Springs Rage
4
4
Wed
10:30 AM
TB:Field 6
Raleigh Fury
7
Knightdale Smoke
10
5
Wed
12:30 PM
TB:Field 5
Clayton Stampede
9
Carolina Makos
2
6
Wed
2:30 PM
TB:Field 5
Garciaparra Baseball Group
6
Clayton Stampede
7
7
Wed
4:30 PM
TB:Field 5
Carolina Makos
Fuquay Bengals
8
Wed
6:30 PM
TB:Field 5
Fuquay Bengals
Garciaparra Baseball Group
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
8:30 AM
TB:Field 7
Seed #2
Knightdale Smoke
10
Seed #3
Raleigh Fury
6
2
Thu
10:45 AM
TB:Field 7
Seed #1
Clayton Stampede
11
Seed #4
Carolina Crusaders for Christ
1
3
Thu
12:45 PM
TB:Field 6
Loser Game #1
Raleigh Fury
5
Loser Game #2
Carolina Crusaders for Christ
6
4
Thu
12:45 PM
TB:Field 7
Winner Game #1
Knightdale Smoke
11
Winner Game #2
Clayton Stampede
2
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
2:45 PM
TB:Field 6
Seed #6
Carolina Makos
5
Seed #7
Holly Springs Rage
14
2
Thu
2:45 PM
TB:Field 7
Seed #5
Garciaparra Baseball Group
7
Seed #8
Fuquay Bengals
3
3
Thu
4:45 PM
TB:Field 7
Winner Game #1
Holly Springs Rage
10
Winner Game #2
Garciaparra Baseball Group
6
13U 80 : 54/80 Open
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Five Star Wildcats
Fuquay, NC
3.0
2.0
16
6
Pitching
Team Page
2
Diamond Thieves 13U
Rocky Mount, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
3
Riptide 13U
Durham, NC
2.0
2.0
20
13
Pitching
Team Page
4
Rawlings Prospects NC 12U
Wake Forest, NC
1.0
2.0
5
6
Pitching
Team Page
5
North Wake Bandits
Wake Forest, NC
1.0
3.0
10
7
Pitching
Team Page
6
Clayton Cyclones
Clayton, NC
3.0
0.0
3
12
Pitching
Team Page
7
5 Star Carolina 13U
Randleman, NC
2.0
1.0
1
10
Pitching
Team Page
8
CB 13u
Fayetteville, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
9
HYAA HAWKS
Hillsborough, NC
2.0
2.0
17
18
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
10:30 AM
TB:Field 7
Riptide 13U
10
HYAA HAWKS
8
2
Wed
12:30 PM
TB:Field 6
Five Star Wildcats
5
Rawlings Prospects NC 12U
6
3
Wed
12:30 PM
TB:Field 7
Clayton Cyclones
12
Riptide 13U
3
4
Wed
2:30 PM
TB:Field 6
5 Star Carolina 13U
10
Five Star Wildcats
1
5
Wed
2:30 PM
TB:Field 7
HYAA HAWKS
10
North Wake Bandits
7
6
Wed
4:30 PM
TB:Field 6
Rawlings Prospects NC 12U
Diamond Thieves 13U
7
Wed
4:30 PM
TB:Field 7
CB 13u
Clayton Cyclones
8
Wed
6:30 PM
TB:Field 6
Diamond Thieves 13U
5 Star Carolina 13U
9
Wed
6:30 PM
TB:Field 7
North Wake Bandits
CB 13u
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
8:30 AM
TB:Field 5
Seed #4
Riptide 13U
7
Seed #5
HYAA HAWKS
2
2
Thu
8:30 AM
TB:Field 6
Seed #2
Clayton Cyclones
15
Seed #3
Rawlings Prospects NC 12U
0
3
Thu
10:45 AM
TB:Field 5
Winner Game #1
Riptide 13U
5
Seed #1
5 Star Carolina 13U
7
4
Thu
10:45 AM
TB:Field 6
Loser Game #1
HYAA HAWKS
11
Loser Game #2
Rawlings Prospects NC 12U
4
5
Thu
12:45 PM
TB:Field 5
Winner Game #3
5 Star Carolina 13U
1
Winner Game #2
Clayton Cyclones
6
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
4:45 PM
TB:Field 5
Loser 54/80 D3 6/7 seeds
0
Five Star Wildcats
0
2
Thu
4:45 PM
TB:Field 7
North Wake Bandits
0
Loser 54/80 D3 5/8 seeds
0
3
Thu
2:45 PM
TB:Field 5
Five Star Wildcats
4
North Wake Bandits
2
13U 90 : 60/90 (D1)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Walk Off Warriors 13U
Sanford, NC
2.0
2.0
8
27
Pitching
Team Page
2
Rawlings Prospects NC
Wake Forest, NC
3.0
1.0
13
18
Pitching
Team Page
3
Carolina Rage
Pikeville, NC
3.0
1.0
14
15
Pitching
Team Page
4
Warhawks Baseball
Holly Springs, NC
3.0
1.0
14
22
Pitching
Team Page
5
Carolina Naturals 13U
Fuquay-Varina, NC
2.0
2.0
3
23
Pitching
Team Page
6
Dirtbags Platinum Teague
Burlington, NC
1.0
3.0
26
12
Pitching
Team Page
7
NSA Stealerz
St. Pauls, NC
0.0
4.0
43
4
Pitching
Team Page
13U 90 : 60/90 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
MC:Field 3
Rawlings Prospects NC
14
Dirtbags Platinum Teague
5
2
Wed
8:30 AM
MC:Field 4
Warhawks Baseball
10
Carolina Rage
7
3
Wed
10:30 AM
MC:Field 3
Carolina Rage
8
Rawlings Prospects NC
4
4
Wed
10:30 AM
MC:Field 4
Dirtbags Platinum Teague
7
Warhawks Baseball
12
5
Wed
12:30 PM
MC:Field 4
NSA Stealerz
0
Carolina Naturals 13U
19
6
Wed
2:30 PM
MC:Field 4
Walk Off Warriors 13U
24
NSA Stealerz
4
7
Wed
4:30 PM
MC:Field 4
Carolina Naturals 13U
4
Walk Off Warriors 13U
3
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
2:45 PM
MC:Field 3
Seed #2
Warhawks Baseball
1
Seed #3
Walk Off Warriors 13U
5
2
Thu
4:45 PM
MC:Field 3
Seed #1
Carolina Naturals 13U
7
Seed #4
Rawlings Prospects NC
10
3
Thu
6:45 PM
MC:Field 4
Loser Game #1
Warhawks Baseball
8
Loser Game #2
Carolina Naturals 13U
5
4
Thu
6:45 PM
MC:Field 3
Winner Game #1
Walk Off Warriors 13U
2
Winner Game #2
Rawlings Prospects NC
11
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
12:45 PM
MC:Field 4
Seed #5
Carolina Rage
9
Seed #6
Dirtbags Platinum Teague
1
2
Thu
2:45 PM
MC:Field 4
Seed #6
Dirtbags Platinum Teague
11
Seed #7
NSA Stealerz
4
3
Thu
4:45 PM
MC:Field 4
Seed #5
Carolina Rage
13
Seed #7
NSA Stealerz
0
13U 90 : 60/90 (D2)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
South Wake Storm Red
Fuquay Varina , NC
1.0
3.0
25
12
Pitching
Team Page
2
Carolina Titans Ambrose
Elizabeth City, NC
2.0
1.0
2
6
Pitching
Team Page
3
West Raleigh Skeeters 13u
Raleigh, NC
3.0
1.0
8
18
Pitching
Team Page
4
TPA Nationals-Foster
Apex, NC
3.0
1.0
19
24
Pitching
Team Page
5
PITT413 13u
Greenville, NC
2.0
1.0
6
2
Pitching
Team Page
6
Purpose Driven Baseball 13U
Raleigh, NC
0.0
4.0
28
26
Pitching
Team Page
7
Morehead City Mavericks
Morehead City, NC
1.0
1.0
0
0
Pitching
Team Page
13U 90 : 60/90 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
TB:Field 7
West Raleigh Skeeters 13u
2
TPA Nationals-Foster
6
2
Wed
8:30 AM
TB:Field 8
Purpose Driven Baseball 13U
9
South Wake Storm Red
10
3
Wed
10:30 AM
TB:Field 8
South Wake Storm Red
2
West Raleigh Skeeters 13u
16
4
Wed
12:30 PM
TB:Field 8
TPA Nationals-Foster
18
Purpose Driven Baseball 13U
17
5
Wed
2:30 PM
TB:Field 8
PITT413 13u
2
Carolina Titans Ambrose
6
6
Wed
4:30 PM
TB:Field 8
Morehead City Mavericks
PITT413 13u
7
Wed
6:30 PM
TB:Field 8
Carolina Titans Ambrose
Morehead City Mavericks
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
2:45 PM
TB:Field 8
Seed #2
Carolina Titans Ambrose
6
Seed #3
West Raleigh Skeeters 13u
12
2
Thu
4:45 PM
TB:Field 8
Seed #1
TPA Nationals-Foster
14
Seed #4
South Wake Storm Red
0
3
Thu
6:45 PM
TB:Field 7
Loser Game #1
Carolina Titans Ambrose
10
Loser Game #2
South Wake Storm Red
2
4
Thu
6:45 PM
TB:Field 8
Winner Game #1
West Raleigh Skeeters 13u
10
Winner Game #2
TPA Nationals-Foster
9
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
8:30 AM
TB:Field 8
Seed #5
PITT413 13u
10
Seed #6
Purpose Driven Baseball 13U
2
2
Thu
10:45 AM
TB:Field 8
Seed #6
Purpose Driven Baseball 13U
2
Seed #7
Morehead City Mavericks
3
3
Thu
12:45 PM
TB:Field 8
Seed #5
PITT413 13u
11
Seed #7
Morehead City Mavericks
2
14U : BBCOR Open
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
GBI Express Blue
Garner, NC
1.0
3.0
10
4
Pitching
Team Page
2
MVP Athletics 14u Red
Wake Forest, NC
1.0
3.0
18
6
Pitching
Team Page
3
Diamond Thieves
Rocky Mount, NC
2.0
1.0
4
13
Pitching
Team Page
4
West Raleigh Skeeters
Apex, NC
3.0
1.0
13
10
Pitching
Team Page
5
South Wake Storm
Fuquay Varina, NC
3.0
2.0
12
12
Pitching
Team Page
6
Canes NC-Gallaher 13U
Cary, NC
4.0
0.0
0
20
Pitching
Team Page
7
Carolina Angels
Wake Forest, NC
1.0
3.0
20
5
Pitching
Team Page
8
TPA Nationals-Mitchell
Apex, NC
2.0
1.0
5
20
Pitching
Team Page
9
Blue Storm
Youngsville, NC
1.0
2.0
10
10
Pitching
Team Page
10
NCBA Red Sox
Greensboro, NC
2.0
2.0
5
9
Pitching
Team Page
11
Orange Co. Crushers
Chapel Hill, NC
1.0
3.0
15
3
Pitching
Team Page
14U : BBCOR Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
MC:Field 1
TPA Nationals-Mitchell
9
South Wake Storm
3
2
Wed
10:30 AM
MC:Field 1
Carolina Angels
2
TPA Nationals-Mitchell
11
3
Wed
12:30 PM
MC:Field 1
South Wake Storm
9
Carolina Angels
3
4
Wed
12:30 PM
MC:Field 3
Blue Storm
7
West Raleigh Skeeters
9
5
Wed
2:30 PM
MC:Field 2
GBI Express Blue
1
Blue Storm
3
6
Wed
2:30 PM
MC:Field 3
NCBA Red Sox
9
Orange Co. Crushers
0
7
Wed
4:30 PM
MC:Field 2
West Raleigh Skeeters
1
Diamond Thieves
6
8
Wed
4:30 PM
MC:Field 3
MVP Athletics 14u Red
0
Canes NC-Gallaher 13U
15
9
Wed
6:30 PM
MC:Field 2
Diamond Thieves
7
GBI Express Blue
3
10
Wed
6:30 PM
MC:Field 3
Canes NC-Gallaher 13U
5
NCBA Red Sox
0
11
Wed
6:30 PM
MC:Field 4
Orange Co. Crushers
3
MVP Athletics 14u Red
6
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
2:45 PM
MC:Field 1
Seed #4
NCBA Red Sox
8
Seed #5
Blue Storm
0
2
Thu
2:45 PM
MC:Field 2
Seed #3
TPA Nationals-Mitchell
4
Seed #6
South Wake Storm
9
3
Thu
4:45 PM
MC:Field 1
Winner Game #1
NCBA Red Sox
3
Seed #1
Canes NC-Gallaher 13U
4
4
Thu
4:45 PM
MC:Field 2
Winner Game #2
South Wake Storm
6
Seed #2
Diamond Thieves
5
5
Thu
6:45 PM
MC:Field 2
Loser Game #1
Blue Storm
Loser Game #2
TPA Nationals-Mitchell
6
Thu
6:45 PM
MC:Field 1
Winner Game #3
Canes NC-Gallaher 13U
8
Winner Game #4
South Wake Storm
0
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
8:30 AM
MC:Field 3
Seed #10
Orange Co. Crushers
8
Seed #11
Carolina Angels
9
2
Thu
8:30 AM
MC:Field 4
Seed #8
MVP Athletics 14u Red
2
Seed #9
GBI Express Blue
4
3
Thu
10:45 AM
MC:Field 3
Winner Game #1
Carolina Angels
3
Seed #7
West Raleigh Skeeters
12
4
Thu
10:45 AM
MC:Field 4
Loser Game #1
Orange Co. Crushers
23
Loser Game #2
MVP Athletics 14u Red
2
5
Thu
12:45 PM
MC:Field 3
Winner Game #3
West Raleigh Skeeters
7
Winner Game #2
GBI Express Blue
6
15U : BBCOR Open
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Zone Select 14U
Rolesville, NC
2.0
1.0
5
22
Pitching
Team Page
2
Durham Bulls
Durham, NC
4.0
0.0
6
15
Pitching
Team Page
3
Carolina Armor 15u
Wake Forest, NC
0.0
2.0
16
3
Pitching
Team Page
4
Zone Select
Rolesville, NC
0.0
2.0
12
5
Pitching
Team Page
5
Southwestern Wake Sliders
Fuquay-Varina, NC
3.0
2.0
21
11
Pitching
Team Page
6
Mustang Baseball 2021
Raleigh, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
7
Carolina Capitals Elite
Raleigh, NC
2.0
2.0
4
10
Pitching
Team Page
8
Ole School Baseball
La Grange, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
9
Alamance Nationals
Burlington, NC
0.0
2.0
3
1
Pitching
Team Page
15U : BBCOR Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
9:00 AM
KCP:Field 1
Durham Bulls
12
Zone Select
5
2
Wed
11:00 AM
KCP:Field 1
Alamance Nationals
1
Durham Bulls
3
3
Wed
12:30 PM
TF:Field 5
Southwestern Wake Sliders
2
Zone Select 14U
18
4
Wed
1:00 PM
KCP:Field 1
Zone Select
Ole School Baseball
5
Wed
2:30 PM
TF:Field 5
Carolina Armor 15u
3
Southwestern Wake Sliders
9
6
Wed
3:00 PM
KCP:Field 1
Mustang Baseball 2021
Alamance Nationals
7
Wed
4:30 PM
TF:Field 5
Zone Select 14U
4
Carolina Capitals Elite
3
8
Wed
5:00 PM
KCP:Field 1
Ole School Baseball
Mustang Baseball 2021
9
Wed
6:30 PM
TF:Field 5
Carolina Capitals Elite
7
Carolina Armor 15u
0
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
10:45 AM
TF:Field 5
Seed #4
Southwestern Wake Sliders
3
Seed #5
Alamance Nationals
1
2
Thu
8:30 AM
TF:Field 5
Seed #3
Carolina Capitals Elite
6
Seed #6
Zone Select
4
3
Thu
2:45 PM
TF:Field 5
Winner Game #1
Southwestern Wake Sliders
12
Seed #1
Zone Select 14U
8
4
Thu
12:45 PM
TF:Field 5
Winner Game #2
Carolina Capitals Elite
5
Seed #2
Durham Bulls
6
5
Thu
4:45 PM
TF:Field 5
Winner Game #3
Southwestern Wake Sliders
2
Winner Game #4
Durham Bulls
4
HSU : BBCOR Open
Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Torros
Franklinton, NC
2.0
2.0
6
6
Pitching
Team Page
2
Princeton Bulldogs
Princeton, NC
2.0
1.0
3
12
Pitching
Team Page
3
Diamond Dreams Hitmen Blue
Linden, NC
0.0
4.0
12
3
Pitching
Team Page
4
Carolina Pirates
Wake Forest, NC
1.0
3.0
23
8
Pitching
Team Page
5
Ranger Elite Baseball
Micro, NC
3.0
1.0
4
18
Pitching
Team Page
6
Carolina Red Rocks
Smithfield, NC
4.0
1.0
9
10
Pitching
Team Page
HSU : BBCOR Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
8:30 AM
MC:Field 2
Ranger Elite Baseball
4
Carolina Red Rocks
1
2
Wed
10:30 AM
MC:Field 2
Carolina Red Rocks
9
Carolina Pirates
5
3
Wed
12:30 PM
MC:Field 2
Carolina Pirates
3
Ranger Elite Baseball
14
4
Wed
2:30 PM
MC:Field 1
Carolina Torros
2
Princeton Bulldogs
4
5
Wed
4:30 PM
MC:Field 1
Diamond Dreams Hitmen Blue
2
Carolina Torros
4
6
Wed
6:30 PM
MC:Field 1
Princeton Bulldogs
8
Diamond Dreams Hitmen Blue
1
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
8:30 AM
MC:Field 1
Seed #4
Carolina Red Rocks
11
Seed #5
Diamond Dreams Hitmen Blue
3
2
Thu
8:30 AM
MC:Field 2
Seed #3
Carolina Torros
7
Seed #6
Carolina Pirates
3
3
Thu
10:45 AM
MC:Field 1
Winner Game #1
Carolina Red Rocks
5
Seed #1
Princeton Bulldogs
4
4
Thu
10:45 AM
MC:Field 2
Winner Game #2
Carolina Torros
2
Seed #2
Ranger Elite Baseball
3
5
Thu
12:45 PM
MC:Field 2
Loser Game #1
Diamond Dreams Hitmen Blue
5
Loser Game #2
Carolina Pirates
12
6
Thu
12:45 PM
MC:Field 1
Winner Game #3
Carolina Red Rocks
6
Winner Game #4
Ranger Elite Baseball
3
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.