Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
2018 TOP GUN-USA "GEORGIA TOURNAMENT OF CHAMPIONS"
June 29 - 1 in Effingham, GA
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
Clarence
Clarence E Morgan Complex
1750 Hwy 21 South Springfield, GA 31329
L Scott
L Scott Stell Park
383 Bush Road Savannah , GA 31419
Macomber
Macomber Ball Park
1004 N. Lexington Ave Rincon, GA 31326
8U MP : D2
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Line Drive Black 8u
Pooler, GA
5.0
0.0
7
51
Pitching
Team Page
2
Hilton Head Hurricanes
Hilton Head Island, SC
3.0
2.0
32
40
Pitching
Team Page
3
Line Drive Blue
Pooler, GA
0.0
4.0
36
9
Pitching
Team Page
4
Combat Baseball 8u
Guyton, GA
1.0
3.0
50
25
Pitching
Team Page
8U MP : D2 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Macomber:Field 5
Line Drive Black 8u
15
Line Drive Blue
2
2
Sat
10:15 AM
Macomber:Field 5
Hilton Head Hurricanes
9
Line Drive Blue
2
3
Sat
11:30 AM
Macomber:Field 5
Line Drive Black 8u
17
Combat Baseball 8u
2
4
Sat
12:45 PM
Macomber:Field 5
Combat Baseball 8u
12
Line Drive Blue
5
5
Sat
2:00 PM
Macomber:Field 5
Line Drive Black 8u
19
Hilton Head Hurricanes
3
6
Sat
3:15 PM
Macomber:Field 5
Hilton Head Hurricanes
28
Combat Baseball 8u
11
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
4:30 PM
Macomber:Field 5
Seed #2
Hilton Head Hurricanes
12
Seed #3
Combat Baseball 8u
3
2
Sat
5:45 PM
Macomber:Field 5
Seed #1
Line Drive Black 8u
14
Seed #4
Line Drive Blue
0
3
Sat
7:00 PM
Macomber:Field 5
Winner Game #1
Hilton Head Hurricanes
6
Winner Game #2
Line Drive Black 8u
9
9U : D2
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Coastal Raiders
Rincon, GA
5.0
1.0
4
14
Pitching
Team Page
2
combat baseball
guyton, GA
3.0
3.0
27
24
Pitching
Team Page
3
Line Drive Camo
Pooler, GA
4.0
3.0
13
10
Pitching
Team Page
4
Lockdown
KATHLEEN, GA
1.0
3.0
24
24
Pitching
Team Page
5
North Florida Hurricanes
Jacksonville, FL
0.0
4.0
11
7
Pitching
Team Page
6
Macon Pain
Macon, GA
4.0
3.0
10
10
Pitching
Team Page
9U : D2 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
3:00 PM
Macomber:Field 5
Macon Pain
9
Line Drive Camo
4
2
Fri
6:30 PM
Macomber:Field 5
Coastal Raiders
8
combat baseball
3
3
Fri
8:15 PM
Macomber:Field 5
North Florida Hurricanes
3
Lockdown
5
4
Sat
9:00 AM
Clarence:Field 3
Coastal Raiders
6
Macon Pain
1
5
Sat
10:45 AM
Clarence:Field 3
North Florida Hurricanes
4
Line Drive Camo
6
6
Sat
12:30 PM
Clarence:Field 3
Lockdown
19
combat baseball
21
Gold Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
2:15 PM
Clarence:Field 3
Seed #4
Lockdown
2
Seed #5
combat baseball
13
2
Sat
4:00 PM
Clarence:Field 3
Seed #3
Line Drive Camo
6
Seed #6
North Florida Hurricanes
4
3
Sat
5:45 PM
Clarence:Field 3
Winner Game #1
combat baseball
3
Seed #1
Coastal Raiders
7
4
Sat
7:30 PM
Clarence:Field 3
Winner Game #2
Line Drive Camo
6
Seed #2
Macon Pain
10
5
Sun
9:00 AM
Clarence:Field 3
Loser Game #2
North Florida Hurricanes
2
Loser Game #3
combat baseball
5
6
Sun
10:45 AM
Clarence:Field 3
Loser Game #1
Lockdown
3
Loser Game #4
Line Drive Camo
9
7
Sun
12:30 PM
Clarence:Field 3
Winner Game #3
Coastal Raiders
3
Winner Game #4
Macon Pain
2
8
Sun
2:15 PM
Clarence:Field 3
Winner Game #5
combat baseball
6
Winner Game #6
Line Drive Camo
13
9
Sun
4:00 PM
Clarence:Field 3
Winner Game #8
Line Drive Camo
4
Loser Game #7
Macon Pain
8
10
Sun
5:45 PM
Clarence:Field 3
Winner Game #7
Coastal Raiders
4
Winner Game #9
Macon Pain
6
11
Sun
5:45 PM
Clarence:Field 3
Winner Game #10
Macon Pain
1
Loser Game #10 (If Needed)
Coastal Raiders
2
10U : D2
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
South Georgia Bulldawgs
ellabell, GA
2.0
3.0
9
11
Pitching
Team Page
2
Line Drive Black
Pooler, GA
2.0
4.0
21
7
Pitching
Team Page
3
Legends Baseball
Guyton, GA
4.0
2.0
5
14
Pitching
Team Page
4
Warriors 10u
Lyons, GA
1.0
4.0
29
9
Pitching
Team Page
5
SC Jets Black (10U)
columbia, SC
5.0
0.0
6
20
Pitching
Team Page
6
Full Throttle Braves
Springfield, GA
2.0
3.0
13
22
Pitching
Team Page
10U : D2 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
4:45 PM
Macomber:Field 7
Full Throttle Braves
1
SC Jets Black (10U)
7
2
Fri
6:30 PM
Macomber:Field 7
South Georgia Bulldawgs
3
Legends Baseball
6
3
Fri
8:15 PM
Macomber:Field 7
Warriors 10u
6
Full Throttle Braves
21
4
Sat
9:00 AM
Clarence:Field 1
Line Drive Black
5
SC Jets Black (10U)
13
5
Sat
10:45 AM
Clarence:Field 1
Line Drive Black
2
Legends Baseball
8
6
Sat
12:30 PM
Clarence:Field 1
Warriors 10u
3
South Georgia Bulldawgs
8
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
2:15 PM
Clarence:Field 1
Seed #4
Full Throttle Braves
8
Seed #5
Line Drive Black
2
2
Sat
4:00 PM
Clarence:Field 1
Seed #3
South Georgia Bulldawgs
5
Seed #6
Warriors 10u
18
3
Sat
5:45 PM
Clarence:Field 1
Winner Game #1
Full Throttle Braves
5
Seed #1
Legends Baseball
13
4
Sat
7:30 PM
Clarence:Field 1
Winner Game #2
Warriors 10u
3
Seed #2
SC Jets Black (10U)
6
5
Sun
9:00 AM
Clarence:Field 1
Loser Game #2
South Georgia Bulldawgs
6
Loser Game #3
Full Throttle Braves
5
6
Sun
10:45 AM
Clarence:Field 1
Loser Game #1
Line Drive Black
17
Loser Game #4
Warriors 10u
2
7
Sun
12:30 PM
Clarence:Field 1
Winner Game #3
Legends Baseball
6
Winner Game #4
SC Jets Black (10U)
13
8
Sun
2:15 PM
Clarence:Field 1
Winner Game #5
South Georgia Bulldawgs
1
Winner Game #6
Line Drive Black
15
9
Sun
4:00 PM
Clarence:Field 1
Winner Game #8
Line Drive Black
6
Loser Game #7
Legends Baseball
7
10
Sun
5:45 PM
Clarence:Field 1
Winner Game #7
SC Jets Black (10U)
18
Winner Game #9
Legends Baseball
6
11U : D2
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
summerville sharks
Summerville, SC
1.0
4.0
22
6
Pitching
Team Page
2
Georgia Generals
Statesboro, GA
4.0
2.0
6
24
Pitching
Team Page
3
Down South
Pooler, GA
2.0
4.0
20
5
Pitching
Team Page
4
Georgia Crushers
Grovetown, GA
2.0
3.0
17
9
Pitching
Team Page
5
Beaufort County Bombers
Beaufort, SC
5.0
0.0
3
24
Pitching
Team Page
6
Chain Gang
Savannah, GA
2.0
3.0
13
13
Pitching
Team Page
11U : D2 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
4:15 PM
Macomber:Field 8
summerville sharks
1
Georgia Generals
16
2
Fri
5:00 PM
Macomber:Field 6
Georgia Crushers
3
Beaufort County Bombers
12
3
Fri
6:00 PM
Macomber:Field 8
Chain Gang
8
Down South
5
4
Sat
9:00 AM
Macomber:Field 8
Georgia Generals
8
Chain Gang
5
5
Sat
10:45 AM
Macomber:Field 8
Beaufort County Bombers
12
Down South
0
6
Sat
12:30 PM
Macomber:Field 8
Georgia Crushers
6
summerville sharks
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
2:15 PM
Macomber:Field 8
Seed #4
Georgia Crushers
8
Seed #5
Down South
5
2
Sat
4:00 PM
Macomber:Field 8
Seed #3
Chain Gang
9
Seed #6
summerville sharks
10
3
Sat
5:45 PM
Macomber:Field 8
Winner Game #1
Georgia Crushers
4
Seed #1
Beaufort County Bombers
5
4
Sat
5:45 PM
Macomber:Field 6
Winner Game #2
summerville sharks
8
Seed #2
Georgia Generals
19
5
Sun
9:00 AM
Macomber:Field 8
Loser Game #2
Chain Gang
11
Loser Game #3
Georgia Crushers
1
6
Sun
10:45 AM
Macomber:Field 8
Loser Game #1
Down South
11
Loser Game #4
summerville sharks
5
7
Sun
12:30 PM
Macomber:Field 8
Winner Game #3
Beaufort County Bombers
9
Winner Game #4
Georgia Generals
8
8
Sun
2:15 PM
Macomber:Field 8
Winner Game #5
Chain Gang
8
Winner Game #6
Down South
13
9
Sun
4:00 PM
Macomber:Field 8
Winner Game #8
Down South
9
Loser Game #7
Georgia Generals
10
10
Sun
5:45 PM
Macomber:Field 8
Winner Game #7
Beaufort County Bombers
12
Winner Game #9
Georgia Generals
4
12U : D2
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Chain Gang
Savannah, GA
2.0
2.0
9
16
Pitching
Team Page
2
Combat Baseball
Rincon, GA
4.0
2.0
6
34
Pitching
Team Page
3
Tigers
Swainsboro, GA
3.0
4.0
17
7
Pitching
Team Page
4
Hurricanes
Hilton Head, SC
3.0
3.0
15
10
Pitching
Team Page
5
Effingham Impact
Guyton, GA
3.0
3.0
15
11
Pitching
Team Page
6
RH Blue Devils
Richmond Hill, GA
2.0
3.0
14
14
Pitching
Team Page
7
Dirt Devils
Savannah, GA
5.0
0.0
6
18
Pitching
Team Page
8
North Florida Hurricanes
Jacksonville, FL
1.0
4.0
22
11
Pitching
Team Page
9
Game On Bulldogs
Savannah, GA
1.0
3.0
26
9
Pitching
Team Page
12U : D2 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
6:45 PM
Macomber:Field 6
Chain Gang
9
Tigers
3
2
Fri
7:45 PM
Macomber:Field 8
Hurricanes
8
Effingham Impact
5
3
Fri
8:30 PM
Macomber:Field 6
North Florida Hurricanes
4
Combat Baseball
14
4
Sat
9:00 AM
Macomber:Field 6
Dirt Devils
8
Tigers
4
5
Sat
9:00 AM
Macomber:Field 7
Chain Gang
7
RH Blue Devils
6
6
Sat
10:45 AM
Macomber:Field 6
Dirt Devils
10
Hurricanes
2
7
Sat
10:45 AM
Macomber:Field 7
Effingham Impact
6
Game On Bulldogs
7
8
Sat
12:30 PM
Macomber:Field 6
North Florida Hurricanes
7
RH Blue Devils
8
9
Sat
12:30 PM
Macomber:Field 7
Combat Baseball
20
Game On Bulldogs
2
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
2:15 PM
Macomber:Field 6
Seed #4
RH Blue Devils
2
Seed #5
Hurricanes
7
2
Sat
4:00 PM
Macomber:Field 6
Seed #2
Dirt Devils
6
Seed #3
Chain Gang
5
3
Sun
9:00 AM
Macomber:Field 6
Winner Game #1
Hurricanes
10
Seed #1
Combat Baseball
6
4
Sun
9:00 AM
Macomber:Field 7
Loser Game #1
RH Blue Devils
6
Loser Game #2
Chain Gang
4
5
Sun
10:45 AM
Macomber:Field 6
Winner Game #2
Dirt Devils
12
Winner Game #3
Hurricanes
6
6
Sun
12:30 PM
Macomber:Field 6
Winner Game #4
RH Blue Devils
2
Loser Game #3
Combat Baseball
9
7
Sun
2:15 PM
Macomber:Field 6
Winner Game #6
Combat Baseball
7
Loser Game #5
Hurricanes
0
8
Sun
4:00 PM
Macomber:Field 6
Winner Game #5
Dirt Devils
8
Winner Game #7
Combat Baseball
7
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
2:15 PM
Macomber:Field 7
Seed #6
Game On Bulldogs
2
Seed #9
North Florida Hurricanes
16
2
Sat
4:00 PM
Macomber:Field 7
Seed #7
Effingham Impact
4
Seed #8
Tigers
3
3
Sun
10:45 AM
Macomber:Field 7
Loser Game #1
Game On Bulldogs
1
Loser Game #2
Tigers
3
4
Sun
12:30 PM
Macomber:Field 7
Winner Game #1
North Florida Hurricanes
1
Winner Game #2
Effingham Impact
6
5
Sun
2:15 PM
Macomber:Field 7
Winner Game #3
Tigers
15
Loser Game #4
North Florida Hurricanes
1
6
Sun
4:00 PM
Macomber:Field 7
Winner Game #4
Effingham Impact
2
Winner Game #5
Tigers
12
13U 80 : D2
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Holly Springs Rage
Holly Springs, NC
2.0
3.0
12
8
Pitching
Team Page
2
Cellblock
Springfield, GA
4.0
1.0
7
12
Pitching
Team Page
3
Carolina Prospects
Mt. Plesant, SC
1.0
3.0
9
11
Pitching
Team Page
4
Chain Gang
Savannah, GA
2.0
2.0
13
9
Pitching
Team Page
5
Full Throttle Diamond Kings
Black Creek, GA
3.0
1.0
5
10
Pitching
Team Page
6
Carolina Heat
Hampton, SC
3.0
1.0
6
8
Pitching
Team Page
7
Full Throttle Diamond Kings 12u
Black Creek, GA
0.0
4.0
12
6
Pitching
Team Page
13U 80 : D2 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
4:00 PM
L Scott:L Scott 2
Holly Springs Rage
5
Chain Gang
7
2
Fri
6:00 PM
L Scott:L Scott 2
Cellblock
4
Carolina Heat
5
3
Fri
8:00 PM
L Scott:L Scott 2
Full Throttle Diamond Kings 12u
4
Carolina Prospects
9
4
Sat
9:00 AM
Macomber:Field 1
Holly Springs Rage
3
Full Throttle Diamond Kings
5
5
Sat
9:00 AM
Macomber:Field 2
Chain Gang
2
Cellblock
8
6
Sat
11:00 AM
Macomber:Field 1
Full Throttle Diamond Kings
5
Carolina Prospects
2
7
Sat
11:00 AM
Macomber:Field 2
Carolina Heat
3
Full Throttle Diamond Kings 12u
2
Gold Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
1:00 PM
Macomber:Field 1
Seed #4
Carolina Prospects
5
Seed #5
Chain Gang
10
2
Sat
1:00 PM
Macomber:Field 2
Seed #2
Carolina Heat
11
Seed #7
Full Throttle Diamond Kings 12u
0
3
Sat
3:00 PM
Macomber:Field 1
Seed #3
Cellblock
17
Seed #6
Holly Springs Rage
5
4
Sun
9:00 AM
Macomber:Field 1
Winner Game #1
Chain Gang
5
Seed #1
Full Throttle Diamond Kings
6
5
Sun
11:00 AM
Macomber:Field 1
Winner Game #2
Carolina Heat
2
Winner Game #3
Cellblock
7
6
Sun
1:00 PM
Macomber:Field 1
Winner Game #4
Full Throttle Diamond Kings
2
Winner Game #5
Cellblock
13
Silver Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
3:00 PM
Macomber:Field 1
Loser 2 v 7
Full Throttle Diamond Kings 12u
2
Loser 3 v 6
Holly Springs Rage
18
2
Sun
5:00 PM
Macomber:Field 1
Loser 4 v 5
Carolina Prospects
4
Winner Game #1
Holly Springs Rage
13
15U : D2
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Team 24 Gamecock Douglas
Lake Wylie, SC
1.0
4.0
13
1
Pitching
Team Page
2
Lowcountry Heat
Hilton Head Island/Bluffton, SC
5.0
1.0
8
15
Pitching
Team Page
3
Richland Monarchs Prime
Monarch, SC
0.0
4.0
15
2
Pitching
Team Page
4
Bluffton Baseball
Bluffton, SC
4.0
3.0
8
6
Pitching
Team Page
5
Georgia STIXX
Guyton, GA
4.0
1.0
9
17
Pitching
Team Page
6
Richland Monarchs
Monarch, SC
3.0
2.0
3
14
Pitching
Team Page
7
Elite Gamers South
Statesboro, GA
1.0
3.0
4
7
Pitching
Team Page
8
Eagle Outlaws
Garden City , GA
3.0
3.0
11
9
Pitching
Team Page
15U : D2 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
6:00 PM
L Scott:L Scott 1
Lowcountry Heat
7
Georgia STIXX
6
2
Fri
6:00 PM
L Scott:L Scott 3
Richland Monarchs Prime
0
Eagle Outlaws
7
3
Fri
8:00 PM
L Scott:L Scott 1
Bluffton Baseball
4
Elite Gamers South
3
4
Fri
8:00 PM
L Scott:L Scott 3
Team 24 Gamecock Douglas
1
Richland Monarchs
9
5
Sat
10:00 AM
Clarence:Field 2
Lowcountry Heat
8
Richland Monarchs Prime
2
6
Sat
10:00 AM
Clarence:Field 4
Georgia STIXX
11
Eagle Outlaws
2
7
Sat
12:00 PM
Clarence:Field 2
Elite Gamers South
4
Team 24 Gamecock Douglas
0
8
Sat
12:00 PM
Clarence:Field 4
Richland Monarchs
5
Bluffton Baseball
2
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
2:00 PM
Clarence:Field 2
Seed #1
Richland Monarchs
4
Seed #4
Bluffton Baseball
2
2
Sat
4:00 PM
Clarence:Field 2
Seed #2
Lowcountry Heat
11
Seed #3
Elite Gamers South
1
3
Sun
9:00 AM
Clarence:Field 2
Loser Game #1
Bluffton Baseball
7
Loser Game #2
Elite Gamers South
5
4
Sun
11:00 AM
Clarence:Field 2
Winner Game #1
Richland Monarchs
8
Winner Game #2
Lowcountry Heat
13
5
Sun
1:00 PM
Clarence:Field 2
Winner Game #3
Bluffton Baseball
3
Loser Game #4
Richland Monarchs
2
6
Sun
3:00 PM
Clarence:Field 2
Winner Game #4
Lowcountry Heat
5
Winner Game #5
Bluffton Baseball
8
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
2:00 PM
Clarence:Field 4
Seed #5
Georgia STIXX
11
Seed #8
Richland Monarchs Prime
3
2
Sat
4:00 PM
Clarence:Field 4
Seed #6
Eagle Outlaws
10
Seed #7
Team 24 Gamecock Douglas
2
3
Sun
9:00 AM
Clarence:Field 4
Loser Game #1
Richland Monarchs Prime
7
Loser Game #2
Team 24 Gamecock Douglas
8
4
Sun
11:00 AM
Clarence:Field 4
Winner Game #1
Georgia STIXX
8
Winner Game #2
Eagle Outlaws
7
5
Sun
1:00 PM
Clarence:Field 4
Winner Game #3
Team 24 Gamecock Douglas
5
Loser Game #4
Eagle Outlaws
14
6
Sun
3:00 PM
Clarence:Field 4
Winner Game #4
Georgia STIXX
12
Winner Game #5
Eagle Outlaws
8
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.