Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
"TOP GUN-USA SPORTS EVENT" "ZONE QUALIFIER ACTIVATES WINTER BERTHS"
October 12 - 13 in Greater Charlotte Area, NC
WEATHER ALERT!
Last Updated 10/13/2019 10:14 AM
Doby Bridge still on for today. All other parks cancelled for rain.
General Alert
Last Updated 10/13/2019 10:14 AM
"ZONE QUALIFIER"
"ACTIVATES ALL OF YOUR FALL-WINTER FREE PAID BERTH EVENTS"
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
Doby
Doby Bridge Park
1905 Dobys Bridge Road Fort Mill, SC 29715
Ferguson
Ferguson Park
1401 Golf Course Drive Gastonia, NC 28054
Charlotte
Greater Charlotte Area
TBA Greater Charlotte Area, NC 28262
HAP
Huntersville Athletic Park
11720 Verhoeff Dr Huntersville, NC 28078
LCS
Lincoln Charter School
7834 Galway Ln Denver, NC 28037
M. Rivers
Martha Rivers Park
1515 Neal Hawkins Rd Gastonia, NC 28054
P.Sharon
Park Sharon
2901 Smithfield Church Rd Charlotte, NC 28210
Sims
Sims Legion Park
100 W. Sycamore Ave. Gastonia, NC 28054
Tryon
Tryon Park
2851 Tryon Courthouse Road Bessemer City, NC 28016
Westmoreld
Westmoreland Park
8430 Westmoreland Rd. Cornelius, NC 28031
8U CP : MP
Hybrid
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Crushers
Bessemer City, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
2
CBA Copperheads Black
Mooresville, NC
2.0
0.0
13
33
Pitching
Team Page
3
Carolina Sundevils
Charlotte, NC
0.0
2.0
37
27
Pitching
Team Page
4
Palmetto Thunder
Lancaster, SC
1.0
1.0
27
23
Pitching
Team Page
5
Athletes Lab
Hickory, NC
1.0
1.0
33
27
Pitching
Team Page
8U CP : MP Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Palmetto Thunder
20
Carolina Sundevils
15
2
Sat
11:30 AM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Carolina Sundevils
12
Athletes Lab
17
3
Sat
1:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
CBA Copperheads Black
12
Palmetto Thunder
3
4
Sat
2:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Athletes Lab
10
CBA Copperheads Black
21
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Seed #2
Palmetto Thunder
Seed #3
Athletes Lab
2
Sun
10:30 AM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Seed #1
CBA Copperheads Black
Seed #4
Carolina Sundevils
3
Sun
12:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Winner Game #1
Winner Game #2
4
Sun
1:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Carolina Crushers
Loser of Game #1
5
Sun
3:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Carolina Crushers
Loser of Game #2
9U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
On Deck Harrisburg
Harrisburg, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
2
CBA Copperheads
Mooresville, NC
1.0
1.0
16
12
Pitching
Team Page
3
Carolina Phantoms
Shelby, NC
1.0
1.0
18
16
Pitching
Team Page
4
North Lincoln Destroyers
Denver, NC
1.0
1.0
11
17
Pitching
Team Page
9U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Westmoreld:Field 1
CBA Copperheads
6
North Lincoln Destroyers
5
2
Sat
10:45 AM
Westmoreld:Field 1
CBA Copperheads
6
Carolina Phantoms
11
3
Sat
12:30 PM
Westmoreld:Field 1
Carolina Phantoms
5
North Lincoln Destroyers
12
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Westmoreld:Field 1
Seed #2
CBA Copperheads
Seed #3
Carolina Phantoms
2
Sun
10:45 AM
Westmoreld:Field 1
Winner Game #1
Seed #1
North Lincoln Destroyers
3
Sun
12:30 PM
Westmoreld:Field 1
On Deck Harrisburg
Loser of Game #1
4
Sun
2:15 PM
Westmoreld:Field 1
On Deck Harrisburg
#1 Seed
10U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
UCLA Cubs
Lawndale, NC
1.0
1.0
18
14
Pitching
Team Page
2
LBC SWARM
Huntersville, NC
2.0
0.0
0
24
Pitching
Team Page
3
DB RAPTORS 10U
GASTONIA, NC
2.0
2.0
26
15
Pitching
Team Page
4
Carolina Lynx
Indian Trail, NC
1.0
3.0
32
9
Pitching
Team Page
5
Legacy Baseball
Fort Mill, SC
2.0
0.0
10
12
Pitching
Team Page
6
Coul-Oak Diesel
Charlotte, NC
2.0
0.0
10
22
Pitching
Team Page
7
LBC Outlaws
Huntersville, NC
1.0
1.0
11
4
Pitching
Team Page
8
ELITE BASEBALL 10u EBC
Forest City, NC
1.0
1.0
10
13
Pitching
Team Page
9
Concord Athletics McElhinny
Concord, NC
1.0
1.0
13
19
Pitching
Team Page
10
UC Red Devils
Matthews, NC
0.0
3.0
24
8
Pitching
Team Page
11
Tega Cay Titans
Tega Cay, SC
2.0
0.0
2
35
Pitching
Team Page
12
10U CBC Baseball Club
Charlotte, NC
0.0
3.0
23
4
Pitching
Team Page
10U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Doby:Doby 3
10U CBC Baseball Club
4
Legacy Baseball
5
2
Sat
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Coul-Oak Diesel
9
ELITE BASEBALL 10u EBC
7
3
Sat
9:00 AM
Westmoreld:Field 2
Carolina Lynx
9
Concord Athletics McElhinny
16
4
Sat
10:45 AM
Doby:Doby 3
Legacy Baseball
7
UC Red Devils
6
5
Sat
10:45 AM
Westmoreld:Field 2
Carolina Lynx
0
LBC SWARM
16
6
Sat
12:30 PM
Doby:Doby 3
10U CBC Baseball Club
0
Tega Cay Titans
18
7
Sat
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
DB RAPTORS 10U
3
Coul-Oak Diesel
13
8
Sat
12:30 PM
Westmoreld:Field 2
Concord Athletics McElhinny
3
LBC Outlaws
4
9
Sat
2:15 PM
Doby:Doby 3
Tega Cay Titans
17
UC Red Devils
2
10
Sat
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
DB RAPTORS 10U
12
UCLA Cubs
13
11
Sat
2:15 PM
Westmoreld:Field 2
LBC Outlaws
0
LBC SWARM
8
12
Sat
1:15 PM
Gillette:SBS
ELITE BASEBALL 10u EBC
6
UCLA Cubs
1
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Seed #2
Tega Cay Titans
Seed #3
Coul-Oak Diesel
2
Sun
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Seed #1
LBC SWARM
Seed #4
Legacy Baseball
3
Sun
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Loser Game #1
Loser Game #2
4
Sun
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Winner Game #1
Winner Game #2
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Westmoreld:Field 2
Seed #6
LBC Outlaws
Seed #7
Concord Athletics McElhinny
2
Sun
10:45 AM
Westmoreld:Field 2
Seed #5
ELITE BASEBALL 10u EBC
Seed #8
UCLA Cubs
3
Sun
2:15 PM
Westmoreld:Field 2
Loser Game #1
Loser Game #2
4
Sun
12:30 PM
Westmoreld:Field 2
Winner Game #1
Winner Game #2
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Doby:Doby 3
Seed #10
UC Red Devils
7
Seed #11
DB RAPTORS 10U
14
2
Sun
10:45 AM
Doby:Doby 3
Seed #9
10U CBC Baseball Club
0
Seed #12
Carolina Lynx
10
3
Sun
2:15 PM
Doby:Doby 3
Loser Game #1
UC Red Devils
Loser Game #2
10U CBC Baseball Club
4
Sun
12:30 PM
Doby:Doby 3
Winner Game #1
DB RAPTORS 10U
8
Winner Game #2
Carolina Lynx
6
11U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Team 24 Gamecocks Wilson
York, SC
0.0
2.0
25
15
Pitching
Team Page
2
Triple Crown Lookouts
Denver, NC
2.0
0.0
5
21
Pitching
Team Page
3
LBC Thunder
Cornelius, NC
2.0
0.0
5
34
Pitching
Team Page
4
SBA 11U Datta
Davidson, NC
1.0
1.0
21
14
Pitching
Team Page
5
Park Sharon Nationals - Garcia
Charlotte, NC
2.0
0.0
8
21
Pitching
Team Page
6
DB RAPTORS 11U-Justin
Shelby, NC
0.0
2.0
16
5
Pitching
Team Page
7
LBC Spartans
Cornelius, NC
1.0
1.0
27
9
Pitching
Team Page
8
Stewards or the Game Storm
Huntersville, NC
0.0
2.0
18
14
Pitching
Team Page
9
WCWAA Venom
Weddington, NC
1.0
1.0
24
16
Pitching
Team Page
11U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Ferguson:Field # 3
DB RAPTORS 11U-Justin
4
Park Sharon Nationals - Garcia
8
2
Sat
10:00 AM
Westmoreld:Field 3
LBC Spartans
9
Stewards or the Game Storm
8
3
Sat
10:45 AM
Ferguson:Field # 3
Team 24 Gamecocks Wilson
4
Park Sharon Nationals - Garcia
13
4
Sat
11:45 AM
Westmoreld:Field 3
SBA 11U Datta
9
Stewards or the Game Storm
6
5
Sat
12:30 PM
Ferguson:Field # 3
DB RAPTORS 11U-Justin
1
Triple Crown Lookouts
8
6
Sat
1:30 PM
Westmoreld:Field 3
LBC Spartans
0
LBC Thunder
19
7
Sat
2:15 PM
Ferguson:Field # 3
WCWAA Venom
12
Team 24 Gamecocks Wilson
11
8
Sat
3:15 PM
Westmoreld:Field 3
SBA 11U Datta
5
LBC Thunder
15
9
Sat
4:00 PM
Ferguson:Field # 3
Triple Crown Lookouts
13
WCWAA Venom
4
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
Ferguson:Field # 4
Seed #4
SBA 11U Datta
Seed #5
WCWAA Venom
2
Sun
12:30 PM
Ferguson:Field # 3
Seed #2
Triple Crown Lookouts
Seed #3
Park Sharon Nationals - Garcia
3
Sun
2:15 PM
Ferguson:Field # 4
Winner Game #1
Seed #1
LBC Thunder
4
Sun
2:15 PM
Ferguson:Field # 3
Loser Game #1
Loser Game #2
5
Sun
4:00 PM
Ferguson:Field # 4
Winner Game #3
Winner Game #2
6
Sun
4:00 PM
Ferguson:Field # 3
Winner Game #4
Loser Game #3 (If Needed)
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Ferguson:Field # 3
Seed #7
DB RAPTORS 11U-Justin
Seed #8
Stewards or the Game Storm
2
Sun
9:00 AM
Ferguson:Field # 4
Seed #6
LBC Spartans
Seed #9
Team 24 Gamecocks Wilson
3
Sun
10:45 AM
Ferguson:Field # 3
Loser Game #1
Loser Game #2
4
Sun
10:45 AM
Ferguson:Field # 4
Winner Game #1
Winner Game #2
12U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Team Carolina
Charlotte, NC
2.0
0.0
11
21
Pitching
Team Page
2
Mooresville Legends
Mooresville, NC
2.0
0.0
7
25
Pitching
Team Page
3
DB RAPTORS 12U DUBS
Gastonia, NC
2.0
0.0
10
18
Pitching
Team Page
4
Davidson Force
Davidson, NC
0.0
2.0
23
13
Pitching
Team Page
5
ELITE BASEBALL 12U EBC
Forest City, NC
0.0
2.0
18
1
Pitching
Team Page
6
Carolina Cannons
Fort Mill, SC
2.0
0.0
3
33
Pitching
Team Page
7
SOTG Muddawgs
Huntersville, NC
0.0
2.0
28
0
Pitching
Team Page
8
Fort Mill Fury
Fort Mill, SC
0.0
2.0
32
6
Pitching
Team Page
9
LKN Hurricanes
Denver, NC
2.0
0.0
4
29
Pitching
Team Page
10
Carolina Crossfire
Indian Trail, NC
0.0
2.0
22
3
Pitching
Team Page
11
Carolina Regulators
Charlotte, NC
1.0
1.0
15
24
Pitching
Team Page
12
Freedom Baseball
Hudson, NC
0.0
2.0
23
6
Pitching
Team Page
13
PRO Prodigy Green 12U
Taylors, SC
2.0
0.0
5
11
Pitching
Team Page
14
Carolina Heat 12u
Landis, NC
1.0
1.0
15
16
Pitching
Team Page
15
CBA Copperheads Black
Mooresville, NC
2.0
0.0
3
27
Pitching
Team Page
16
Aces - Hartsell
Oakboro, NC
0.0
2.0
17
3
Pitching
Team Page
12U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Ferguson:Field # 4
Carolina Heat 12u
2
Mooresville Legends
15
2
Sat
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Fort Mill Fury
3
CBA Copperheads Black
14
3
Sat
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Carolina Cannons
15
SOTG Muddawgs
0
4
Sat
10:45 AM
Ferguson:Field # 4
Davidson Force
5
Mooresville Legends
10
5
Sat
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
SOTG Muddawgs
0
CBA Copperheads Black
13
6
Sat
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Carolina Cannons
18
Fort Mill Fury
3
7
Sat
12:30 PM
Ferguson:Field # 4
Carolina Heat 12u
14
Carolina Crossfire
0
8
Sat
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
LKN Hurricanes
18
Freedom Baseball
3
9
Sat
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
ELITE BASEBALL 12U EBC
1
DB RAPTORS 12U DUBS
3
10
Sat
2:15 PM
Ferguson:Field # 4
Davidson Force
8
Team Carolina
13
11
Sat
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Aces - Hartsell
2
PRO Prodigy Green 12U
6
12
Sat
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Carolina Regulators
15
ELITE BASEBALL 12U EBC
0
13
Sat
4:00 PM
Ferguson:Field # 4
Carolina Crossfire
3
Team Carolina
8
14
Sat
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
PRO Prodigy Green 12U
5
Freedom Baseball
3
15
Sat
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
DB RAPTORS 12U DUBS
15
Carolina Regulators
9
16
Sat
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Aces - Hartsell
1
LKN Hurricanes
11
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Seed #4
PRO Prodigy Green 12U
Seed #5
Mooresville Legends
2
Sun
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Seed #3
LKN Hurricanes
Seed #6
DB RAPTORS 12U DUBS
3
Sun
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Winner Game #1
Seed #1
Carolina Cannons
4
Sun
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Winner Game #2
Seed #2
CBA Copperheads Black
5
Sun
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Loser Game #1
Loser Game #2
6
Sun
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Winner Game #3
Winner Game #4
7
Sun
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Loser Game #3
Loser Game #4 (If Needed)
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
HAP:Field #2
Seed #10
Aces - Hartsell
Seed #11
ELITE BASEBALL 12U EBC
2
Sun
9:00 AM
Westmoreld:Field 3
Seed #9
Carolina Heat 12u
Seed #12
Carolina Crossfire
3
Sun
10:45 AM
HAP:Field #2
Winner Game #1
Seed #7
Team Carolina
4
Sun
10:45 AM
Westmoreld:Field 3
Winner Game #2
Seed #8
Carolina Regulators
5
Sun
12:30 PM
HAP:Field #2
Loser Game #1
Loser Game #2
6
Sun
2:15 PM
HAP:Field #2
Winner Game #3
Winner Game #4
7
Sun
4:00 PM
HAP:Field #2
Loser Game #3
Loser Game #4 (If Needed)
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Seed #14
Freedom Baseball
Seed #15
SOTG Muddawgs
2
Sun
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Seed #13
Davidson Force
Seed #16
Fort Mill Fury
3
Sun
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Loser Game #1
Loser Game #2
4
Sun
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Winner Game #1
Winner Game #2
13U 90 : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
LBC Attack
Cornelius, NC
2.0
0.0
5
22
Pitching
Team Page
2
Legacy Baseball
Fort Mill, SC
1.0
1.0
9
15
Pitching
Team Page
3
Triple Crown Lookouts
Denver, NC
1.0
2.0
12
15
Pitching
Team Page
4
Team 24 Gamecocks Lowery
York, SC
2.0
0.0
3
23
Pitching
Team Page
5
Indian Trail Rivals
Indian Trail, NC
2.0
0.0
5
27
Pitching
Team Page
6
Grand Slam USA Stars
Indian Trail, NC
1.0
2.0
16
16
Pitching
Team Page
7
HQ4 Clippers
Charlotte, NC
0.0
2.0
28
4
Pitching
Team Page
8
Union County Crush - McLean
Indian Trail, NC
1.0
2.0
9
11
Pitching
Team Page
9
Vision-RED
Waxhaw, NC
0.0
2.0
18
2
Pitching
Team Page
10
Spartans Hutchens
East Bend, NC
0.0
2.0
28
4
Pitching
Team Page
11
Mooresville Biscuits 13U
Mooresville, NC
3.0
1.0
15
15
Pitching
Team Page
12
SBA Patriots Black
Mooresville, NC
2.0
0.0
1
26
Pitching
Team Page
13
Mount Pleasant Brewers
Mount Pleasant, NC
3.0
2.0
20
14
Pitching
Team Page
14
Carolina Sundevils Red
Charlotte, NC
0.0
2.0
29
4
Pitching
Team Page
13U 90 : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:00 AM
Westmoreld:Field 4
Legacy Baseball
5
Grand Slam USA Stars
6
2
Sat
9:00 AM
LCS:Field #1
Vision-RED
0
Team 24 Gamecocks Lowery
7
3
Sat
9:45 AM
Westmoreld:Field 4
Grand Slam USA Stars
10
Mount Pleasant Brewers
11
4
Sat
10:45 AM
LCS:Field #1
Triple Crown Lookouts
11
Vision-RED
2
5
Sat
11:30 AM
Westmoreld:Field 4
Legacy Baseball
10
Mount Pleasant Brewers
3
6
Sat
12:30 PM
LCS:Field #1
Spartans Hutchens
3
Team 24 Gamecocks Lowery
16
7
Sat
1:15 PM
Westmoreld:Field 4
Carolina Sundevils Red
4
Mooresville Biscuits 13U
14
8
Sat
2:00 PM
Doby:Doby 1
HQ4 Clippers
3
Union County Crush - McLean
7
9
Sat
2:15 PM
LCS:Field #1
LBC Attack
10
Triple Crown Lookouts
4
10
Sat
3:00 PM
Westmoreld:Field 4
Mooresville Biscuits 13U
1
SBA Patriots Black
11
11
Sat
3:45 PM
Doby:Doby 1
HQ4 Clippers
1
Indian Trail Rivals
21
12
Sat
4:00 PM
LCS:Field #1
Spartans Hutchens
1
LBC Attack
12
13
Sat
4:45 PM
Westmoreld:Field 4
Carolina Sundevils Red
0
SBA Patriots Black
15
14
Sat
5:30 PM
Doby:Doby 1
Indian Trail Rivals
6
Union County Crush - McLean
4
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Westmoreld:Field 4
Seed #4
LBC Attack
Seed #5
Legacy Baseball
2
Sun
10:45 AM
Westmoreld:Field 4
Seed #2
Team 24 Gamecocks Lowery
Seed #3
Indian Trail Rivals
3
Sun
12:30 PM
Westmoreld:Field 4
Winner Game #1
Seed #1
SBA Patriots Black
4
Sun
4:00 PM
Westmoreld:Field 4
Loser Game #1
Loser Game #2
5
Sun
2:15 PM
Westmoreld:Field 4
Winner Game #3
Winner Game #2
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Doby:Doby 1
Seed #9
Grand Slam USA Stars
7
Seed #10
Mount Pleasant Brewers
12
2
Sun
10:45 AM
Doby:Doby 1
Seed #7
Triple Crown Lookouts
7
Seed #8
Mooresville Biscuits 13U
9
3
Sun
12:30 PM
Doby:Doby 1
Winner Game #1
Mount Pleasant Brewers
5
Seed #6
Union County Crush - McLean
3
4
Sun
4:00 PM
Doby:Doby 1
Loser Game #1
Grand Slam USA Stars
Loser Game #2
Triple Crown Lookouts
5
Sun
2:15 PM
Doby:Doby 1
Winner Game #3
Mount Pleasant Brewers
4
Winner Game #2
Mooresville Biscuits 13U
5
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Tryon:Field #1
Seed #12
Spartans Hutchens
Seed #13
HQ4 Clippers
2
Sun
10:45 AM
Tryon:Field #1
Seed #11
Vision-RED
Seed #14
Carolina Sundevils Red
3
Sun
2:15 PM
Tryon:Field #1
Loser Game #1
Loser Game #2
4
Sun
12:30 PM
Tryon:Field #1
Winner Game #1
Winner Game #2
14U : BBCOR
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Team 24 Gamecocks Brown
York, SC
2.0
0.0
7
17
Pitching
Team Page
2
Athlete's Warehouse
Locust, NC
2.0
0.0
2
15
Pitching
Team Page
3
CBA Copperheads Red
Huntersville, NC
0.0
2.0
8
4
Pitching
Team Page
4
LBC Heat
Huntersville, NC
1.0
1.0
15
11
Pitching
Team Page
5
Team Carolina
Charlotte, NC
0.0
2.0
13
2
Pitching
Team Page
6
ELITE BASEBALL 14u EBC
Forest City, NC
2.0
0.0
3
18
Pitching
Team Page
7
Park Sharon Nationals
Charlotte, NC
1.0
1.0
14
15
Pitching
Team Page
8
HQ4 Clippers
Charlotte, NC
1.0
1.0
12
3
Pitching
Team Page
9
Carolina Tomahawks
Fort Mill, SC
2.0
0.0
0
23
Pitching
Team Page
10
Dallas Drillers
Gastonia, NC
2.0
0.0
6
24
Pitching
Team Page
11
WCW 14U Red
Lenoir, NC
0.0
2.0
25
6
Pitching
Team Page
12
WCW 14U Black
Lenoir, NC
0.0
2.0
17
3
Pitching
Team Page
13
Stewards of the Game Storm
Huntersville, NC
0.0
2.0
26
7
Pitching
Team Page
14U : BBCOR Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:00 AM
P.Sharon:Field 8
Park Sharon Nationals
10
Team Carolina
0
2
Sat
8:45 AM
Doby:Doby 1
Carolina Tomahawks
8
LBC Heat
0
3
Sat
9:45 AM
P.Sharon:Field 8
Team Carolina
2
Team 24 Gamecocks Brown
3
4
Sat
10:30 AM
Doby:Doby 1
Carolina Tomahawks
15
Stewards of the Game Storm
0
5
Sat
10:45 AM
Tryon:Field #1
WCW 14U Black
1
ELITE BASEBALL 14u EBC
2
6
Sat
11:30 AM
P.Sharon:Field 8
Park Sharon Nationals
5
Team 24 Gamecocks Brown
14
7
Sat
12:15 PM
Doby:Doby 1
LBC Heat
11
Stewards of the Game Storm
7
8
Sat
12:30 PM
Tryon:Field #1
WCW 14U Black
2
Dallas Drillers
15
9
Sat
1:15 PM
P.Sharon:Field 8
Athlete's Warehouse
5
CBA Copperheads Red
2
10
Sat
2:15 PM
Tryon:Field #1
WCW 14U Red
2
ELITE BASEBALL 14u EBC
16
11
Sat
3:00 PM
P.Sharon:Field 8
CBA Copperheads Red
2
HQ4 Clippers
3
12
Sat
4:00 PM
Tryon:Field #1
Dallas Drillers
9
WCW 14U Red
4
13
Sat
4:45 PM
P.Sharon:Field 8
HQ4 Clippers
0
Athlete's Warehouse
10
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
HAP:Field #4
Seed #4
Dallas Drillers
Seed #5
Team 24 Gamecocks Brown
2
Sun
9:00 AM
HAP:Field #3
Seed #2
Athlete's Warehouse
Seed #3
ELITE BASEBALL 14u EBC
3
Sun
12:30 PM
HAP:Field #4
Winner Game #1
Seed #1
Carolina Tomahawks
4
Sun
10:45 AM
HAP:Field #4
Loser Game #1
Loser Game #2
5
Sun
2:15 PM
HAP:Field #4
Winner Game #3
Winner Game #2
6
Sun
4:00 PM
HAP:Field #4
Winner Game #4
Loser Game #3 (If Needed)
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
P.Sharon:Field 8
Seed #7
Park Sharon Nationals
Seed #8
LBC Heat
2
Sun
10:45 AM
P.Sharon:Field 8
Seed #6
HQ4 Clippers
Seed #9
CBA Copperheads Red
3
Sun
2:15 PM
P.Sharon:Field 8
Loser Game #1
Loser Game #2
4
Sun
12:30 PM
P.Sharon:Field 8
Winner Game #1
Winner Game #2
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
LCS:Field #1
Seed #11
WCW 14U Black
Seed #12
WCW 14U Red
2
Sun
10:45 AM
LCS:Field #1
Seed #10
Team Carolina
Seed #13
Stewards of the Game Storm
3
Sun
2:15 PM
LCS:Field #1
Loser Game #1
Loser Game #2
4
Sun
12:30 PM
LCS:Field #1
Winner Game #1
Winner Game #2
15U : 17U
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Roadrunners
Crouse, NC
2.0
0.0
2
29
Pitching
Team Page
2
Bluechip Athletes
Mooresville, NC
1.0
1.0
13
11
Pitching
Team Page
3
Lake Wylie Warriors
Lake Wylie, SC
1.0
1.0
3
3
Pitching
Team Page
4
Dirtbags MVP
Indian Trail, NC
1.0
1.0
2
4
Pitching
Team Page
5
Park Sharon Nationals
Charlotte, NC
1.0
1.0
4
2
Pitching
Team Page
6
NW Hawks
Concord, NC
0.0
2.0
30
5
Pitching
Team Page
15U : 17U Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Sims:Legion Field
Lake Wylie Warriors
1
Park Sharon Nationals
2
2
Sat
10:45 AM
Sims:Legion Field
Dirtbags MVP
1
Lake Wylie Warriors
2
3
Sat
12:30 PM
Sims:Legion Field
Park Sharon Nationals
0
Dirtbags MVP
3
4
Sat
2:15 PM
Sims:Legion Field
Roadrunners
21
NW Hawks
0
5
Sat
4:00 PM
Sims:Legion Field
Bluechip Athletes
2
Roadrunners
8
6
Sat
5:45 PM
Sims:Legion Field
Bluechip Athletes
9
NW Hawks
5
Gold Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
Sims:Legion Field
Seed #2
Dirtbags MVP
Seed #3
Lake Wylie Warriors
2
Sun
2:15 PM
Sims:Legion Field
Winner Game #1
Seed #1
Roadrunners
Silver Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Sims:Legion Field
Seed #5
Bluechip Athletes
Seed #6
NW Hawks
2
Sun
10:45 AM
Sims:Legion Field
Winner Game #1
Seed #4
Park Sharon Nationals
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.