Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
"TOP GUN-USA SPORTS EVENT" WINTER STATE CHAMPIONSHIPS
November 9 - 10 in Greater Charlotte Area, NC
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
Doby
Doby Bridge Park
1905 Dobys Bridge Road Fort Mill, SC 29715
Charlotte
Greater Charlotte Area
TBA Greater Charlotte Area, NC 28262
HAP
Huntersville Athletic Park
11720 Verhoeff Dr Huntersville, NC 28078
M. Rivers
Martha Rivers Park
1515 Neal Hawkins Rd Gastonia, NC 28054
P.Sharon
Park Sharon
2901 Smithfield Church Rd Charlotte, NC 28210
Westmoreld
Westmoreland Park
8430 Westmoreland Rd. Cornelius, NC 28031
8U CP : MP
Hybrid
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Aces - Burgess
Monroe, NC
1.0
3.0
27
15
Pitching
Team Page
2
Diamond Kings
Kernersville, NC
4.0
0.0
16
34
Pitching
Team Page
3
DB RAPTORS 8U
Shelby, NC
2.0
2.0
24
20
Pitching
Team Page
4
Dirtbags LKN 8U
Huntersville, NC
1.0
3.0
21
11
Pitching
Team Page
5
Union County Crush - Ridings
Indian Trail, NC
2.0
2.0
15
18
Pitching
Team Page
6
Palmetto Thunder
Lancaster, SC
2.0
2.0
12
19
Pitching
Team Page
7
MARA Bolts
Matthews, NC
2.0
2.0
27
25
Pitching
Team Page
8U CP : MP Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:00 AM
Westmoreld:Field 1
Dirtbags LKN 8U
4
Union County Crush - Ridings
13
2
Sat
10:00 AM
Westmoreld:Field 2
Aces - Burgess
12
DB RAPTORS 8U
7
3
Sat
11:30 AM
Westmoreld:Field 1
Dirtbags LKN 8U
7
Palmetto Thunder
8
4
Sat
11:30 AM
Westmoreld:Field 2
DB RAPTORS 8U
13
MARA Bolts
12
5
Sat
1:00 PM
Westmoreld:Field 1
Union County Crush - Ridings
5
Palmetto Thunder
11
6
Sat
1:00 PM
Westmoreld:Field 2
Diamond Kings
20
Aces - Burgess
3
7
Sat
2:30 PM
Westmoreld:Field 2
MARA Bolts
13
Diamond Kings
14
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
10:00 AM
Westmoreld:Field 2
Seed #2
Diamond Kings
13
Seed #3
Union County Crush - Ridings
4
2
Sun
10:00 AM
Westmoreld:Field 1
Seed #1
Palmetto Thunder
10
Seed #4
DB RAPTORS 8U
13
3
Sun
1:00 PM
Westmoreld:Field 1
Loser Game #1
Union County Crush - Ridings
15
Loser Game #2
Palmetto Thunder
5
4
Sun
11:30 AM
Westmoreld:Field 1
Winner Game #1
Diamond Kings
22
Winner Game #2
DB RAPTORS 8U
5
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
11:30 AM
Westmoreld:Field 2
Seed #5
Aces - Burgess
9
Seed #6
Dirtbags LKN 8U
18
2
Sun
1:00 PM
Westmoreld:Field 2
Seed #6
Dirtbags LKN 8U
10
Seed #7
MARA Bolts
11
3
Sun
2:30 PM
Westmoreld:Field 2
Seed #5
Aces - Burgess
13
Seed #7
MARA Bolts
16
9U : Modified
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
CBA Copperheads
Mooresville, NC
0.0
4.0
38
6
Pitching
Team Page
2
Dirtbags LKN
Mooresville, NC
4.0
0.0
10
34
Pitching
Team Page
3
Carolina Phantoms
Shelby, NC
1.0
3.0
13
21
Pitching
Team Page
4
On Deck Harrisburg
Harrisburg, NC
3.0
1.0
16
19
Pitching
Team Page
5
Odell Chargers
Concord, NC
1.0
3.0
35
3
Pitching
Team Page
6
Union County Crush / Roadcap
Indian Trail, NC
2.0
1.0
7
31
Pitching
Team Page
7
Lincolnton Bombers
Lincolnton, NC
3.0
1.0
11
30
Pitching
Team Page
8
Park Sharon Nationals
Charlotte, NC
3.0
2.0
15
20
Pitching
Team Page
9
Tomberlin Blue Rays-Efird
Monroe, NC
1.0
3.0
27
8
Pitching
Team Page
9U : Modified Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Carolina Phantoms
12
Tomberlin Blue Rays-Efird
2
2
Sat
10:00 AM
Westmoreld:Field 3
Park Sharon Nationals
5
Dirtbags LKN
12
3
Sat
11:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Tomberlin Blue Rays-Efird
6
Union County Crush / Roadcap
15
4
Sat
11:45 AM
Westmoreld:Field 3
Park Sharon Nationals
15
On Deck Harrisburg
3
5
Sat
1:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Lincolnton Bombers
11
Carolina Phantoms
9
6
Sat
1:30 PM
Westmoreld:Field 3
Dirtbags LKN
22
CBA Copperheads
5
7
Sat
3:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Union County Crush / Roadcap
16
Odell Chargers
1
8
Sat
3:15 PM
Westmoreld:Field 3
On Deck Harrisburg
16
CBA Copperheads
1
9
Sat
5:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Lincolnton Bombers
19
Odell Chargers
2
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Seed #4
Carolina Phantoms
4
Seed #5
Park Sharon Nationals
21
2
Sun
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Seed #2
Dirtbags LKN
9
Seed #3
Lincolnton Bombers
0
3
Sun
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Winner Game #1
Park Sharon Nationals
18
Seed #1
Union County Crush / Roadcap
6
4
Sun
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Loser Game #1
Carolina Phantoms
3
Loser Game #2
Lincolnton Bombers
6
5
Sun
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Winner Game #3
Park Sharon Nationals
1
Winner Game #2
Dirtbags LKN
2
6
Sun
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Winner Game #4
Lincolnton Bombers
Loser Game #3 (If Needed)
Union County Crush / Roadcap
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:30 AM
Westmoreld:Field 3
Seed #7
Odell Chargers
8
Seed #8
Tomberlin Blue Rays-Efird
6
2
Sun
9:30 AM
Westmoreld:Field 4
Seed #6
On Deck Harrisburg
8
Seed #9
CBA Copperheads
7
3
Sun
1:00 PM
Westmoreld:Field 4
Loser Game #1
Tomberlin Blue Rays-Efird
11
Loser Game #2
CBA Copperheads
6
4
Sun
11:15 AM
Westmoreld:Field 4
Winner Game #1
Odell Chargers
0
Winner Game #2
On Deck Harrisburg
15
10U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
ELITE BASEBALL 10u EBC
Forest City, NC
1.0
3.0
22
5
Pitching
Team Page
2
Team 24 Gamecocks Clayton
York, SC
4.0
0.0
5
23
Pitching
Team Page
3
SBA LKN 10U
Mooresville, NC
2.0
2.0
14
19
Pitching
Team Page
4
DB RAPTORS 10U
GASTONIA, NC
1.0
3.0
26
18
Pitching
Team Page
5
Carolina Reds 10U
Lake Wylie, SC
3.0
1.0
12
30
Pitching
Team Page
6
Carolina Cannons
Matthews, NC
2.0
2.0
20
23
Pitching
Team Page
7
Fury Baseball 10u
Forest City, NC
1.0
3.0
31
12
Pitching
Team Page
10U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Team 24 Gamecocks Clayton
11
Fury Baseball 10u
1
2
Sat
11:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Carolina Reds 10U
20
Fury Baseball 10u
11
3
Sat
11:45 AM
Westmoreld:Field 4
SBA LKN 10U
7
Carolina Cannons
9
4
Sat
1:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Team 24 Gamecocks Clayton
12
ELITE BASEBALL 10u EBC
4
5
Sat
1:30 PM
Westmoreld:Field 4
DB RAPTORS 10U
13
Carolina Cannons
14
6
Sat
3:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
ELITE BASEBALL 10u EBC
1
Carolina Reds 10U
10
7
Sat
3:15 PM
Westmoreld:Field 4
DB RAPTORS 10U
5
SBA LKN 10U
12
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Seed #2
Carolina Reds 10U
16
Seed #3
Carolina Cannons
1
2
Sun
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Seed #1
Team 24 Gamecocks Clayton
15
Seed #4
SBA LKN 10U
0
3
Sun
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Loser Game #1
Carolina Cannons
2
Loser Game #2
SBA LKN 10U
14
4
Sun
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Winner Game #1
Carolina Reds 10U
2
Winner Game #2
Team 24 Gamecocks Clayton
10
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
11:15 AM
Westmoreld:Field 3
Seed #5
ELITE BASEBALL 10u EBC
5
Seed #6
DB RAPTORS 10U
7
2
Sun
1:00 PM
Westmoreld:Field 3
Seed #6
DB RAPTORS 10U
4
Seed #7
Fury Baseball 10u
15
3
Sun
2:45 PM
Westmoreld:Field 3
Seed #5
ELITE BASEBALL 10u EBC
6
Seed #7
Fury Baseball 10u
5
11U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
LBC Thunder
Cornelius, NC
4.0
0.0
5
14
Pitching
Team Page
2
Carolina Reapers
Fort Mill, SC
3.0
1.0
13
44
Pitching
Team Page
3
Pineville 11U
Pineville, NC
0.5
3.5
48
2
Pitching
Team Page
4
Carolina Bearcats
Stanley, NC
3.0
1.0
11
12
Pitching
Team Page
5
SBA 11U Datta
Davidson, NC
2.0
2.0
19
14
Pitching
Team Page
6
Concord Athletics Lopez
Concord, NC
1.5
2.5
13
11
Pitching
Team Page
7
Team 24 Gamecocks Wilson
York, SC
3.0
1.0
12
14
Pitching
Team Page
8
Bulldogs
Cleveland, NC
1.0
3.0
8
17
Pitching
Team Page
9
MARA Blue
Charlotte, NC
1.0
3.0
17
32
Pitching
Team Page
10
Carolina Cobras
Concord, NC
1.0
3.0
21
7
Pitching
Team Page
11
DB RAPTORS 11U-Justin
Shelby, NC
2.0
2.0
10
10
Pitching
Team Page
11U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:00 AM
Doby:Doby 2
Pineville 11U
2
Carolina Reapers
27
2
Sat
10:00 AM
HAP:Field #2
Carolina Bearcats
4
LBC Thunder
7
3
Sat
10:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
DB RAPTORS 11U-Justin
5
Team 24 Gamecocks Wilson
6
4
Sat
11:45 AM
Doby:Doby 2
Carolina Reapers
17
MARA Blue
11
5
Sat
11:45 AM
HAP:Field #2
Carolina Bearcats
8
Carolina Cobras
4
6
Sat
11:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
DB RAPTORS 11U-Justin
5
Concord Athletics Lopez
4
7
Sat
1:30 PM
Doby:Doby 2
Pineville 11U
0
MARA Blue
21
8
Sat
1:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Concord Athletics Lopez
7
Team 24 Gamecocks Wilson
8
9
Sat
2:00 PM
HAP:Field #2
LBC Thunder
7
Bulldogs
1
10
Sat
3:45 PM
HAP:Field #2
Carolina Cobras
3
SBA 11U Datta
13
11
Sat
5:30 PM
HAP:Field #2
Bulldogs
16
SBA 11U Datta
1
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:30 AM
HAP:Field #2
Seed #2
Team 24 Gamecocks Wilson
2
Seed #3
Carolina Reapers
12
2
Sun
9:30 AM
HAP:Field #1
Seed #1
LBC Thunder
7
Seed #4
Bulldogs
3
3
Sun
11:15 AM
HAP:Field #2
Loser Game #1
Team 24 Gamecocks Wilson
5
Loser Game #2
Bulldogs
4
4
Sun
11:15 AM
HAP:Field #1
Winner Game #1
Carolina Reapers
1
Winner Game #2
LBC Thunder
7
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:30 AM
Doby:Doby 2
Seed #6
Carolina Bearcats
15
Seed #7
MARA Blue
4
2
Sun
11:15 AM
Doby:Doby 2
Seed #5
DB RAPTORS 11U-Justin
13
Seed #8
SBA 11U Datta
0
3
Sun
2:45 PM
Doby:Doby 2
Loser Game #1
MARA Blue
5
Loser Game #2
SBA 11U Datta
14
4
Sun
1:00 PM
Doby:Doby 2
Winner Game #1
Carolina Bearcats
11
Winner Game #2
DB RAPTORS 11U-Justin
1
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Seed #9
Concord Athletics Lopez
14
Seed #10
Carolina Cobras
13
2
Sun
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Seed #10
Carolina Cobras
12
Seed #11
Pineville 11U
4
3
Sun
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Seed #9
Concord Athletics Lopez
0
Seed #11
Pineville 11U
0
12U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Spinners
Mooresville, NC
4.0
0.0
4
24
Pitching
Team Page
2
ELITE BASEBALL 12U EBC
Forest City, NC
2.0
2.0
11
5
Pitching
Team Page
3
T24 Gamecocks Comer
Lake Wylie, SC
3.0
1.0
4
9
Pitching
Team Page
4
Fort Mill Fury
Fort Mill, SC
2.0
2.0
22
28
Pitching
Team Page
5
Mooresville Legends
Mooresville, NC
1.0
3.0
14
18
Pitching
Team Page
6
Bulls Baseball Club
Fort MIll, SC
1.0
3.0
15
2
Pitching
Team Page
7
Ultimate Performance Black
Matthews, NC
2.0
2.0
4
15
Pitching
Team Page
8
Carolina Bulldogs
Charlotte, NC
0.0
4.0
33
9
Pitching
Team Page
9
Team 24 Gameccks Dover
York, SC
2.0
2.0
7
10
Pitching
Team Page
10
Aces - Hartsell
Oakboro, NC
3.0
1.0
16
10
Pitching
Team Page
12U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:00 AM
HAP:Field #1
Fort Mill Fury
8
Mooresville Legends
13
2
Sat
10:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Team 24 Gameccks Dover
2
T24 Gamecocks Comer
6
3
Sat
11:45 AM
HAP:Field #1
Fort Mill Fury
20
Carolina Bulldogs
9
4
Sat
11:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
ELITE BASEBALL 12U EBC
1
Team 24 Gameccks Dover
8
5
Sat
1:30 PM
HAP:Field #1
Mooresville Legends
5
Aces - Hartsell
6
6
Sat
1:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
T24 Gamecocks Comer
3
Bulls Baseball Club
2
7
Sat
3:15 PM
HAP:Field #1
Carolina Bulldogs
0
Carolina Spinners
13
8
Sat
3:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
ELITE BASEBALL 12U EBC
4
Ultimate Performance Black
3
9
Sat
5:00 PM
HAP:Field #1
Carolina Spinners
11
Aces - Hartsell
4
10
Sat
5:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Ultimate Performance Black
12
Bulls Baseball Club
0
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Seed #4
Team 24 Gameccks Dover
8
Seed #5
ELITE BASEBALL 12U EBC
10
2
Sun
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Seed #3
Ultimate Performance Black
13
Seed #6
Mooresville Legends
9
3
Sun
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Winner Game #1
ELITE BASEBALL 12U EBC
0
Seed #1
Carolina Spinners
13
4
Sun
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Winner Game #2
Ultimate Performance Black
6
Seed #2
T24 Gamecocks Comer
7
5
Sun
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Loser Game #1
Team 24 Gameccks Dover
7
Loser Game #2
Mooresville Legends
6
6
Sun
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Winner Game #3
Carolina Spinners
10
Winner Game #4
T24 Gamecocks Comer
0
7
Sun
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Loser Game #3
Loser Game #4 (If Needed)
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
1:00 PM
HAP:Field #2
Seed #8
Fort Mill Fury
7
Seed #9
Bulls Baseball Club
16
2
Sun
1:00 PM
HAP:Field #1
Seed #7
Aces - Hartsell
18
Seed #10
Carolina Bulldogs
3
3
Sun
2:45 PM
HAP:Field #2
Loser Game #1
Fort Mill Fury
10
Loser Game #2
Carolina Bulldogs
8
4
Sun
2:45 PM
HAP:Field #1
Winner Game #1
Bulls Baseball Club
5
Winner Game #2
Aces - Hartsell
6
13U 90 : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Triple Crown Lookouts
Denver, NC
3.0
2.0
6
11
Pitching
Team Page
2
HQ4 Clippers
Charlotte, NC
0.0
2.0
0
0
Pitching
Team Page
3
Pineville Blue Sox
Charlotte, NC
1.0
1.0
0
0
Pitching
Team Page
4
Team 24 Gamecocks Lowery
York, SC
4.0
0.0
3
11
Pitching
Team Page
5
Carolina Heat NC
Landis, NC
2.0
2.0
8
16
Pitching
Team Page
6
Stars Baseball 13u
Pageland, SC
1.0
3.0
16
6
Pitching
Team Page
7
Mooresville Biscuits 13U
Mooresville, NC
2.0
1.0
4
14
Pitching
Team Page
8
DB RAPTORS 13u
Gastonia, NC
0.0
3.0
22
1
Pitching
Team Page
13U 90 : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:00 AM
HAP:Field #3
Triple Crown Lookouts
2
Team 24 Gamecocks Lowery
4
2
Sat
11:45 AM
HAP:Field #3
Team 24 Gamecocks Lowery
7
Carolina Heat NC
1
3
Sat
1:30 PM
HAP:Field #3
Triple Crown Lookouts
9
Stars Baseball 13u
2
4
Sat
3:15 PM
HAP:Field #3
Mooresville Biscuits 13U
7
Stars Baseball 13u
4
5
Sat
3:15 PM
HAP:Field #4
DB RAPTORS 13u
1
Carolina Heat NC
15
6
Sat
5:00 PM
HAP:Field #3
DB RAPTORS 13u
0
Mooresville Biscuits 13U
7
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:30 AM
HAP:Field #3
Seed #4
Carolina Heat NC
12
Seed #5
Stars Baseball 13u
4
2
Sun
9:30 AM
HAP:Field #4
Seed #3
Triple Crown Lookouts
18
Seed #6
DB RAPTORS 13u
3
3
Sun
11:15 AM
HAP:Field #3
Winner Game #1
Carolina Heat NC
2
Seed #1
Team 24 Gamecocks Lowery
10
4
Sun
1:00 PM
HAP:Field #3
Winner Game #2
Triple Crown Lookouts
9
Seed #2
Mooresville Biscuits 13U
5
5
Sun
2:45 PM
HAP:Field #3
Winner Game #3
Team 24 Gamecocks Lowery
14
Winner Game #4
Triple Crown Lookouts
7
6
Sun
4:30 PM
HAP:Field #3
Loser Game #3
Carolina Heat NC
Loser Game #4 (If Needed)
Mooresville Biscuits 13U
7
Sun
1:00 PM
HAP:Field #4
HQ4 Clippers
4
Loser of Game #1
Stars Baseball 13u
5
8
Sun
11:15 AM
HAP:Field #4
Pineville Blue Sox
0
Loser of Game #2
DB RAPTORS 13u
10
9
Sun
2:45 PM
HAP:Field #4
HQ4 Clippers
3
Pineville Blue Sox
13
14U : BBCOR
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
ELITE BASEBALL 14u EBC
Forest City, NC
2.0
2.0
12
9
Pitching
Team Page
2
Upstate Select
York, SC
3.0
1.0
12
8
Pitching
Team Page
3
Team Carolina
Charlotte, NC
2.0
2.0
5
10
Pitching
Team Page
4
HQ4 Clippers
Charlotte, NC
2.0
2.0
7
9
Pitching
Team Page
5
GBG-NC
High Point, NC
3.0
1.0
9
27
Pitching
Team Page
6
WCW 14U Black
Lenoir, NC
1.0
3.0
19
16
Pitching
Team Page
7
Stewards of the Game Storm
Huntersville, NC
1.0
3.0
25
10
Pitching
Team Page
14U : BBCOR Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:00 AM
Doby:Doby 1
Team Carolina
2
HQ4 Clippers
3
2
Sat
10:00 AM
HAP:Field #4
Stewards of the Game Storm
3
GBG-NC
15
3
Sat
11:45 AM
Doby:Doby 1
Upstate Select
2
Team Carolina
8
4
Sat
11:45 AM
HAP:Field #4
GBG-NC
12
WCW 14U Black
6
5
Sat
1:30 PM
Doby:Doby 1
ELITE BASEBALL 14u EBC
5
HQ4 Clippers
6
6
Sat
1:30 PM
HAP:Field #4
WCW 14U Black
10
Stewards of the Game Storm
7
7
Sat
3:15 PM
Doby:Doby 1
ELITE BASEBALL 14u EBC
4
Upstate Select
6
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:30 AM
P.Sharon:Field 8
Seed #2
GBG-NC
1
Seed #3
Team Carolina
10
2
Sun
11:15 AM
P.Sharon:Field 8
Seed #1
HQ4 Clippers
3
Seed #4
Upstate Select
4
3
Sun
2:45 PM
P.Sharon:Field 8
Loser Game #1
GBG-NC
6
Loser Game #2
HQ4 Clippers
5
4
Sun
1:00 PM
P.Sharon:Field 8
Winner Game #1
Team Carolina
3
Winner Game #2
Upstate Select
5
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:30 AM
Doby:Doby 1
Seed #5
WCW 14U Black
4
Seed #6
ELITE BASEBALL 14u EBC
12
2
Sun
11:15 AM
Doby:Doby 1
Seed #6
ELITE BASEBALL 14u EBC
4
Seed #7
Stewards of the Game Storm
3
3
Sun
1:00 PM
Doby:Doby 1
Seed #5
WCW 14U Black
3
Seed #7
Stewards of the Game Storm
11
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.