Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
"TOP GUN-USA SPORTS EVENT" "ZONE QUALIFIER ACTIVATES WINTER BERTHS"
October 5 - 6 in Triangle Region, NC
General Alert
Last Updated 10/01/2019 9:45 AM
Playing Locations:
10UD3 (DPC Academy)
11UD2, 12UD1, & 12UD2 (The Factory)
12UD3 & 13U90 (Knightdale Community Park)
13U80 (
The Factory & West Millbrook)
14U (Middle Creek)
"ZONE QUALIFIER"
"ACTIVATES ALL OF YOUR FALL-WINTER FREE PAID BERTH EVENTS"
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
DPC
DPC Academy
3901 E Garner Rd Clayton, NC 27520
KCP
Knightdale Community Park
100 Bryan Chalk Lane Knightdale, NC 27545
MC
Middle Creek Community Park
151 Middle Creek Park Ave. Apex, NC 27519
TF
The Factory
1839 S. Main St. Wake Forest, NC 27587
WMMS
West Millbrook Middle School
8115 Strickland Rd Raleigh, NC 27615
10U : 46/65 (D3)
Open Bases... Round Robin Format, Best Record Wins! All games 1hr 45min time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Pirates
Hertford, NC
1.0
3.0
33
39
Pitching
Team Page
2
NC Heat
Garner, NC
4.0
0.0
18
59
Pitching
Team Page
3
NCABC FUNGO Red
Wake Forest, NC
2.0
2.0
32
44
Pitching
Team Page
4
Southwestern Wake Sliders
Holly Springs, NC
0.0
4.0
77
9
Pitching
Team Page
5
Granville Rays
Oxford, NC
3.0
1.0
29
38
Pitching
Team Page
10U : 46/65 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
DPC:Field #1
NC Heat
28
Southwestern Wake Sliders
2
2
Sat
10:30 AM
DPC:Field #1
Carolina Pirates
3
NC Heat
9
3
Sat
12:30 PM
DPC:Field #1
Southwestern Wake Sliders
2
Granville Rays
14
4
Sat
2:30 PM
DPC:Field #1
NCABC FUNGO Red
10
Carolina Pirates
9
5
Sat
4:30 PM
DPC:Field #1
Granville Rays
9
NCABC FUNGO Red
8
6
Sun
8:30 AM
DPC:Field #1
Carolina Pirates
18
Southwestern Wake Sliders
3
7
Sun
10:45 AM
DPC:Field #1
Granville Rays
11
Carolina Pirates
9
8
Sun
12:45 PM
DPC:Field #1
Southwestern Wake Sliders
2
NCABC FUNGO Red
17
9
Sun
2:45 PM
DPC:Field #1
NC Heat
10
Granville Rays
4
10
Sun
4:45 PM
DPC:Field #1
NCABC FUNGO Red
9
NC Heat
12
11U : 50/70 (D2)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Freedom
Fuquay Varina, NC
2.0
1.0
6
27
Pitching
Team Page
2
Area Stars-Orange
Fayetteville, NC
3.0
1.0
23
16
Pitching
Team Page
3
Garner Royals
Garner, NC
2.0
1.0
4
25
Pitching
Team Page
4
Warriors Baseball
Raleigh, NC
3.0
1.0
8
20
Pitching
Team Page
5
Rocky Mount Marshals 11u-Ward
Rocky Mount, NC
1.0
3.0
25
11
Pitching
Team Page
6
Smash Baseball
Wake Forest, NC
3.0
1.0
8
11
Pitching
Team Page
7
MVP 11U Red
Wendell, NC
1.0
3.0
17
6
Pitching
Team Page
8
NW Force
Raleigh, NC
0.0
4.0
35
10
Pitching
Team Page
11U : 50/70 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TF:Field 1
Warriors Baseball
16
NW Force
6
2
Sat
8:30 AM
TF:Field 2
MVP 11U Red
4
Smash Baseball
9
3
Sat
10:30 AM
TF:Field 1
Smash Baseball
2
Warriors Baseball
4
4
Sat
10:30 AM
TF:Field 2
Carolina Freedom
8
MVP 11U Red
2
5
Sat
12:30 PM
TF:Field 1
Garner Royals
9
Rocky Mount Marshals 11u-Ward
4
6
Sat
12:30 PM
TF:Field 2
NW Force
4
Carolina Freedom
19
7
Sat
2:30 PM
TF:Field 1
Rocky Mount Marshals 11u-Ward
7
Area Stars-Orange
16
8
Sat
4:30 PM
TF:Field 1
Area Stars-Orange
0
Garner Royals
16
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
TF:Field 2
Seed #2
Carolina Freedom
15
Seed #3
Warriors Baseball
24
2
Sun
12:45 PM
TF:Field 1
Seed #1
Garner Royals
3
Seed #4
Smash Baseball
6
3
Sun
4:45 PM
TF:Field 1
Loser Game #1
Carolina Freedom
Loser Game #2
Garner Royals
4
Sun
2:45 PM
TF:Field 1
Winner Game #1
Warriors Baseball
1
Winner Game #2
Smash Baseball
18
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
TF:Field 1
Seed #6
MVP 11U Red
9
Seed #7
Rocky Mount Marshals 11u-Ward
8
2
Sun
8:30 AM
TF:Field 2
Seed #5
Area Stars-Orange
9
Seed #8
NW Force
4
3
Sun
10:45 AM
TF:Field 1
Loser Game #1
Rocky Mount Marshals 11u-Ward
11
Loser Game #2
NW Force
10
4
Sun
10:45 AM
TF:Field 2
Winner Game #1
MVP 11U Red
6
Winner Game #2
Area Stars-Orange
9
12U : 50/70 (D1)
Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Akadema Heat
Louisburg, NC
1.0
3.0
27
7
Pitching
Team Page
2
Carolina Outlaws
Oxford, NC
2.0
1.0
15
22
Pitching
Team Page
3
FV Wildcats 12U
Fuquay Varina, NC
1.0
2.0
13
21
Pitching
Team Page
4
Luckies Platinum
Reidsville, NC
3.0
1.0
16
21
Pitching
Team Page
12U : 50/70 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
2:30 PM
TF:Field 2
Luckies Platinum
15
Akadema Heat
5
2
Sat
4:30 PM
TF:Field 2
FV Wildcats 12U
9
Carolina Outlaws
11
3
Sat
6:30 PM
TF:Field 1
Carolina Outlaws
11
Luckies Platinum
6
4
Sat
6:30 PM
TF:Field 2
FV Wildcats 12U
12
Akadema Heat
2
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
TF:Field 2
Seed #2
FV Wildcats 12U
4
Seed #3
Luckies Platinum
12
2
Sun
4:45 PM
TF:Field 2
Seed #1
Carolina Outlaws
4
Seed #4
Akadema Heat
9
3
Sun
6:45 PM
TF:Field 1
Loser Game #1
FV Wildcats 12U
Loser Game #2
Carolina Outlaws
4
Sun
6:45 PM
TF:Field 2
Winner Game #1
Luckies Platinum
12
Winner Game #2
Akadema Heat
8
12U : 50/70 (D2)
Round Robin Format, Best Record Wins! All games 1hr 45min time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Cleveland Wildcats
Garner, NC
4.0
0.0
16
36
Pitching
Team Page
2
Sandhills Heat
PINEHURST, NC
0.0
4.0
38
20
Pitching
Team Page
3
Riptide 12u
Durham, NC
1.0
3.0
34
37
Pitching
Team Page
4
VaSquires12u Baseball
South Boston, VA
3.0
1.0
33
30
Pitching
Team Page
5
South Wake Storm
Fuquay Varina, NC
2.0
2.0
26
24
Pitching
Team Page
12U : 50/70 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TF:Field 6
Sandhills Heat
5
Riptide 12u
16
2
Sat
10:30 AM
TF:Field 6
VaSquires12u Baseball
7
Sandhills Heat
6
3
Sat
12:30 PM
TF:Field 6
Riptide 12u
9
South Wake Storm
10
4
Sat
2:30 PM
TF:Field 6
Cleveland Wildcats
12
VaSquires12u Baseball
6
5
Sat
4:30 PM
TF:Field 6
South Wake Storm
1
Cleveland Wildcats
5
6
Sun
8:30 AM
TF:Field 6
Cleveland Wildcats
10
Riptide 12u
4
7
Sun
10:45 AM
TF:Field 6
Riptide 12u
8
VaSquires12u Baseball
9
8
Sun
12:45 PM
TF:Field 6
Sandhills Heat
5
Cleveland Wildcats
9
9
Sun
2:45 PM
TF:Field 6
VaSquires12u Baseball
8
South Wake Storm
7
10
Sun
4:45 PM
TF:Field 6
South Wake Storm
6
Sandhills Heat
4
12U : 50/70 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
NSA Creek Nationals
St. Pauls, NC
1.0
2.0
14
18
Pitching
Team Page
2
North Wake Dodgers
Wake Forest, NC
2.0
2.0
5
23
Pitching
Team Page
3
Carolina35's 2026
Sanford, NC
3.0
1.0
1
31
Pitching
Team Page
4
Carolina Dodgers
Zebulon, NC
2.0
2.0
15
18
Pitching
Team Page
5
Walk Off Academy Warriors
Sanford, NC
3.0
1.0
22
26
Pitching
Team Page
6
Outlaws
Siler City, NC
3.0
1.0
23
24
Pitching
Team Page
7
Carolina Freedom 12u
Lillington, NC
1.0
3.0
19
14
Pitching
Team Page
8
Carolina Thunder 12U
Clayton, NC
4.0
0.0
4
22
Pitching
Team Page
9
Orange County Crushers (12U)
Chapel Hill, NC
3.0
1.0
8
28
Pitching
Team Page
10
Triangle Cyclones
Morrisville, NC
2.0
2.0
22
15
Pitching
Team Page
11
Muddogs Baseball Club 12U
Siler City, NC
1.0
3.0
27
9
Pitching
Team Page
12
Durham Blues - Prince
Durham, NC
3.0
1.0
9
25
Pitching
Team Page
13
Garner Generals 12U
Garner, NC
0.0
4.0
22
3
Pitching
Team Page
14
NW Warbirds
Raleigh, NC
0.0
4.0
29
4
Pitching
Team Page
15
Granville Shockwave
Stem, NC
1.0
2.0
16
15
Pitching
Team Page
16
Tri State Arsenal
Pinehurst, NC
2.0
2.0
23
9
Pitching
Team Page
17
Diablos
Oxford, NC
1.0
3.0
25
3
Pitching
Team Page
18
NCABC FUNGO Red
Raleigh, NC
3.0
1.0
18
15
Pitching
Team Page
12U : 50/70 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
KCP:Field 2
NCABC FUNGO Red
10
Carolina Freedom 12u
7
2
Sat
8:30 AM
KCP:Field 3
NW Warbirds
4
Orange County Crushers (12U)
14
3
Sat
8:30 AM
KCP:Field 4
Triangle Cyclones
11
Muddogs Baseball Club 12U
8
4
Sat
8:30 AM
WMMS:Field #1
North Wake Dodgers
10
Diablos
2
5
Sat
10:30 AM
KCP:Field 2
Carolina Dodgers
11
NCABC FUNGO Red
5
6
Sat
10:30 AM
KCP:Field 3
Carolina35's 2026
15
NW Warbirds
0
7
Sat
10:30 AM
KCP:Field 4
Orange County Crushers (12U)
14
Triangle Cyclones
4
8
Sat
10:30 AM
WMMS:Field #1
NSA Creek Nationals
3
North Wake Dodgers
13
9
Sat
12:30 PM
KCP:Field 2
Carolina Freedom 12u
7
Outlaws
9
10
Sat
12:30 PM
KCP:Field 3
Muddogs Baseball Club 12U
1
Carolina35's 2026
16
11
Sat
12:30 PM
KCP:Field 4
Garner Generals 12U
1
Carolina Thunder 12U
10
12
Sat
12:30 PM
WMMS:Field #1
Diablos
1
NSA Creek Nationals
15
13
Sat
2:30 PM
KCP:Field 2
Walk Off Academy Warriors
10
Carolina Dodgers
7
14
Sat
2:30 PM
KCP:Field 3
Tri State Arsenal
6
Durham Blues - Prince
11
15
Sat
2:30 PM
KCP:Field 4
Granville Shockwave
12
Garner Generals 12U
2
16
Sat
4:30 PM
KCP:Field 2
Outlaws
15
Walk Off Academy Warriors
16
17
Sat
4:30 PM
KCP:Field 3
Durham Blues - Prince
14
Granville Shockwave
3
18
Sat
4:30 PM
KCP:Field 4
Carolina Thunder 12U
12
Tri State Arsenal
3
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
KCP:Field 4
Seed #4
Orange County Crushers (12U)
4
Seed #5
Durham Blues - Prince
2
2
Sun
8:30 AM
KCP:Field 3
Seed #3
North Wake Dodgers
6
Seed #6
Walk Off Academy Warriors
8
3
Sun
10:45 AM
KCP:Field 4
Winner Game #1
Orange County Crushers (12U)
1
Seed #1
Carolina35's 2026
3
4
Sun
10:45 AM
KCP:Field 3
Winner Game #2
Walk Off Academy Warriors
2
Seed #2
Carolina Thunder 12U
4
5
Sun
12:45 PM
KCP:Field 4
Loser Game #1
Durham Blues - Prince
7
Loser Game #2
North Wake Dodgers
2
6
Sun
2:45 PM
KCP:Field 4
Winner Game #3
Carolina35's 2026
6
Winner Game #4
Carolina Thunder 12U
11
7
Sun
4:45 PM
KCP:Field 4
Loser Game #3
Loser Game #4 (If Needed)
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
KCP:Field 2
Seed #8
Carolina Dodgers
11
Seed #9
Granville Shockwave
8
2
Sun
2:45 PM
KCP:Field 3
Seed #7
NSA Creek Nationals
5
Seed #10
NCABC FUNGO Red
12
3
Sun
4:45 PM
KCP:Field 2
Loser Game #1
Granville Shockwave
Loser Game #2
NSA Creek Nationals
4
Sun
4:45 PM
KCP:Field 3
Winner Game #1
Carolina Dodgers
2
Winner Game #2
NCABC FUNGO Red
13
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
KCP:Field 2
Seed #12
Outlaws
15
Seed #13
Carolina Freedom 12u
7
2
Sun
10:45 AM
KCP:Field 2
Seed #11
Triangle Cyclones
11
Seed #14
Garner Generals 12U
4
3
Sun
12:45 PM
KCP:Field 3
Loser Game #1
Carolina Freedom 12u
9
Loser Game #2
Garner Generals 12U
5
4
Sun
12:45 PM
KCP:Field 2
Winner Game #1
Outlaws
19
Winner Game #2
Triangle Cyclones
1
Copper Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
WMMS:Field #1
Seed #16
Diablos
6
Seed #17
Muddogs Baseball Club 12U
5
2
Sun
10:45 AM
WMMS:Field #1
Seed #15
Tri State Arsenal
9
Seed #18
NW Warbirds
8
3
Sun
2:45 PM
WMMS:Field #1
Loser Game #1
Muddogs Baseball Club 12U
11
Loser Game #2
NW Warbirds
8
4
Sun
12:45 PM
WMMS:Field #1
Winner Game #1
Diablos
9
Winner Game #2
Tri State Arsenal
11
13U 80 : 54/80 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Crystal Coast Surge
Crystal Coast, NC
1.0
3.0
20
8
Pitching
Team Page
2
South Wake Storm
Fuquay-Varina, NC
3.0
1.0
7
25
Pitching
Team Page
3
Hit and Run Select
Fuquay Varina, NC
4.0
0.0
9
17
Pitching
Team Page
4
Carolina Stars Seymour
Sanford, NC
2.0
2.0
12
7
Pitching
Team Page
5
Carolina Stars
Lillington, NC
0.0
4.0
28
6
Pitching
Team Page
6
Carolina Generals
Fuquay Varina, NC
2.0
2.0
5
7
Pitching
Team Page
7
Wilson Naturals
Wilson, NC
2.0
2.0
7
10
Pitching
Team Page
8
Carolina Raiders
Salemburg, NC
2.0
2.0
14
10
Pitching
Team Page
9
Clayton RailRoaders 13u
Clayton, NC
3.0
1.0
6
17
Pitching
Team Page
10
Riptide 13u - Gold
Durham, NC
1.0
3.0
16
16
Pitching
Team Page
11
Rawlings Prospects 2025 BLACK
Wake Forest, NC
2.0
2.0
9
10
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TF:Field 3
Clayton RailRoaders 13u
8
Riptide 13u - Gold
6
2
Sat
8:30 AM
WMMS:Field #2
Carolina Stars Seymour
2
Carolina Generals
5
3
Sat
10:30 AM
TF:Field 3
Rawlings Prospects 2025 BLACK
0
Clayton RailRoaders 13u
9
4
Sat
10:30 AM
WMMS:Field #2
Wilson Naturals
7
Carolina Stars Seymour
5
5
Sat
12:30 PM
TF:Field 3
Riptide 13u - Gold
10
Crystal Coast Surge
8
6
Sat
12:30 PM
TF:Field 4
Carolina Raiders
5
South Wake Storm
2
7
Sat
12:30 PM
WMMS:Field #2
Carolina Generals
2
Wilson Naturals
3
8
Sat
2:30 PM
TF:Field 3
Crystal Coast Surge
0
Rawlings Prospects 2025 BLACK
10
9
Sat
2:30 PM
TF:Field 4
Hit and Run Select
12
Carolina Raiders
5
10
Sat
4:30 PM
TF:Field 3
South Wake Storm
23
Carolina Stars
2
11
Sat
6:30 PM
TF:Field 3
Carolina Stars
4
Hit and Run Select
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
TF:Field 3
Seed #2
Wilson Naturals
2
Seed #3
Hit and Run Select
5
2
Sun
10:45 AM
TF:Field 3
Seed #1
Clayton RailRoaders 13u
1
Seed #4
Carolina Generals
8
3
Sun
12:45 PM
TF:Field 4
Loser Game #1
Wilson Naturals
5
Loser Game #2
Clayton RailRoaders 13u
14
4
Sun
12:45 PM
TF:Field 3
Winner Game #1
Hit and Run Select
11
Winner Game #2
Carolina Generals
3
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
TF:Field 4
Seed #6
Rawlings Prospects 2025 BLACK
3
Seed #7
Carolina Raiders
5
2
Sun
2:45 PM
TF:Field 3
Seed #5
South Wake Storm
15
Seed #8
Riptide 13u - Gold
0
3
Sun
6:45 PM
TF:Field 3
Loser Game #1
Rawlings Prospects 2025 BLACK
6
Loser Game #2
Riptide 13u - Gold
5
4
Sun
4:45 PM
TF:Field 3
Winner Game #1
Carolina Raiders
3
Winner Game #2
South Wake Storm
9
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
WMMS:Field #2
Seed #9
Carolina Stars Seymour
8
Seed #10
Crystal Coast Surge
0
2
Sun
10:45 AM
WMMS:Field #2
Seed #10
Crystal Coast Surge
11
Seed #11
Carolina Stars
4
3
Sun
12:45 PM
WMMS:Field #2
Seed #9
Carolina Stars Seymour
13
Seed #11
Carolina Stars
4
13U 80 : 54/80 Open
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Walk Off Warriors
Sanford, NC
1.0
3.0
18
14
Pitching
Team Page
2
Wendell Sharks
Wendell, NC
2.0
1.0
15
24
Pitching
Team Page
3
Riptide 13u - Blue
Durham, NC
2.0
2.0
17
31
Pitching
Team Page
4
South Johnston
Garner, NC
2.0
2.0
13
12
Pitching
Team Page
5
North Wake Avalanche
Wake Forest, NC
1.0
3.0
14
5
Pitching
Team Page
6
Triangle Sports Hawks Blue
Holly Springs, NC
3.0
2.0
11
16
Pitching
Team Page
7
Greensboro Nationals
Greensboro, NC
4.0
0.0
9
17
Pitching
Team Page
8
Sandhills Stingrays-Baek
Aberdeen, NC
1.0
3.0
14
15
Pitching
Team Page
9
GBC Prospects
Greensboro, NC
1.0
3.0
19
10
Pitching
Team Page
10
HYAA Hawks
HILLSBOROUGH, NC
3.0
1.0
21
7
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TF:Field 4
HYAA Hawks
2
Riptide 13u - Blue
17
2
Sat
8:30 AM
TF:Field 5
Wendell Sharks
9
North Wake Avalanche
1
3
Sat
10:30 AM
TF:Field 4
North Wake Avalanche
4
HYAA Hawks
5
4
Sat
10:30 AM
TF:Field 5
Riptide 13u - Blue
14
Wendell Sharks
15
5
Sat
12:30 PM
TF:Field 5
GBC Prospects
3
Triangle Sports Hawks Blue
11
6
Sat
2:30 PM
TF:Field 5
South Johnston
8
GBC Prospects
7
7
Sat
4:30 PM
TF:Field 4
Walk Off Warriors
10
Sandhills Stingrays-Baek
9
8
Sat
4:30 PM
TF:Field 5
Triangle Sports Hawks Blue
5
Greensboro Nationals
8
9
Sat
6:30 PM
TF:Field 4
Greensboro Nationals
9
Walk Off Warriors
4
10
Sat
6:30 PM
TF:Field 5
Sandhills Stingrays-Baek
6
South Johnston
4
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
TF:Field 5
Seed #4
South Johnston
4
Seed #5
Sandhills Stingrays-Baek
3
2
Sun
8:30 AM
TF:Field 4
Seed #3
Triangle Sports Hawks Blue
12
Seed #6
Riptide 13u - Blue
3
3
Sun
10:45 AM
TF:Field 5
Winner Game #1
South Johnston
5
Seed #1
Greensboro Nationals
13
4
Sun
10:45 AM
TF:Field 4
Winner Game #2
Triangle Sports Hawks Blue
7
Seed #2
Wendell Sharks
2
5
Sun
12:45 PM
TF:Field 5
Loser Game #1
Sandhills Stingrays-Baek
5
Loser Game #2
Riptide 13u - Blue
16
6
Sun
2:45 PM
TF:Field 5
Winner Game #3
Greensboro Nationals
12
Winner Game #4
Triangle Sports Hawks Blue
4
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
4:45 PM
TF:Field 5
Seed #8
HYAA Hawks
3
Seed #9
North Wake Avalanche
2
2
Sun
4:45 PM
TF:Field 4
Seed #7
Walk Off Warriors
4
Seed #10
GBC Prospects
18
3
Sun
6:45 PM
TF:Field 5
Loser Game #1
North Wake Avalanche
10
Loser Game #2
Walk Off Warriors
2
4
Sun
6:45 PM
TF:Field 4
Winner Game #1
HYAA Hawks
9
Winner Game #2
GBC Prospects
6
13U 90 : 60/90 Open
Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Perquimans Rivercats
Hertford, NC
2.0
2.0
16
15
Pitching
Team Page
2
Rawlings Prospects 2025
Wake Forest, NC
0.0
3.0
23
5
Pitching
Team Page
3
Big Game 2025
High Point, NC
1.0
2.0
19
15
Pitching
Team Page
4
Rockies 13's Gold
Clemmons, NC
4.0
0.0
1
24
Pitching
Team Page
13U 90 : 60/90 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:00 AM
KCP:Field 1
Rawlings Prospects 2025
0
Rockies 13's Gold
13
2
Sat
12:00 PM
KCP:Field 1
Rockies 13's Gold
11
Perquimans Rivercats
1
3
Sat
2:00 PM
KCP:Field 1
Big Game 2025
10
Rawlings Prospects 2025
5
4
Sat
4:00 PM
KCP:Field 1
Perquimans Rivercats
14
Big Game 2025
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
KCP:Field 1
Seed #2
Perquimans Rivercats
7
Seed #3
Big Game 2025
5
2
Sun
10:45 AM
KCP:Field 1
Seed #1
Rockies 13's Gold
6
Seed #4
Rawlings Prospects 2025
5
3
Sun
2:45 PM
KCP:Field 1
Loser Game #1
Big Game 2025
Loser Game #2
Rawlings Prospects 2025
4
Sun
12:45 PM
KCP:Field 1
Winner Game #1
Perquimans Rivercats
2
Winner Game #2
Rockies 13's Gold
8
14U : 60/90 (D2)
BBCOR Bats... Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
North Wake Rage
Wake Forest, NC
1.0
3.0
11
11
Pitching
Team Page
2
RBI Raptors 14u Blue
Clayton, NC
3.0
1.0
6
19
Pitching
Team Page
3
HYAA Hawks
Hillsborough, NC
2.0
2.0
8
9
Pitching
Team Page
4
Carolina Freedom
Fuquay Varina, NC
4.0
0.0
7
13
Pitching
Team Page
5
Hit N Run Bengals
Fuquay Varina, NC
3.0
1.0
8
6
Pitching
Team Page
6
Carolina Boyz
Hope Mills, NC
0.0
4.0
16
14
Pitching
Team Page
7
NCABC FUNGO Red
Raleigh, NC
2.0
2.0
5
8
Pitching
Team Page
8
Riptide 14u
Durham, NC
2.0
2.0
4
9
Pitching
Team Page
9
Zone Select
Rolesville, NC
1.0
3.0
19
5
Pitching
Team Page
10
TPA Nationals 14u Girard
Apex, NC
2.0
2.0
9
8
Pitching
Team Page
11
Power Baseball 14U
Greensboro, NC
2.0
2.0
11
3
Pitching
Team Page
12
DPC Baseball Academy
Clayton, NC
2.0
2.0
7
11
Pitching
Team Page
13
FV War Dogs
Fuquay Varina, NC
2.0
2.0
14
9
Pitching
Team Page
14U : 60/90 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
MC:Field 3
Hit N Run Bengals
2
RBI Raptors 14u Blue
5
2
Sat
8:30 AM
MC:Field 4
Zone Select
1
NCABC FUNGO Red
5
3
Sat
10:30 AM
MC:Field 3
NCABC FUNGO Red
3
Hit N Run Bengals
4
4
Sat
10:30 AM
MC:Field 4
RBI Raptors 14u Blue
14
Zone Select
4
5
Sat
12:30 PM
MC:Field 3
North Wake Rage
7
Carolina Boyz
6
6
Sat
12:30 PM
MC:Field 4
Power Baseball 14U
1
Riptide 14u
7
7
Sat
2:30 PM
MC:Field 3
FV War Dogs
0
HYAA Hawks
6
8
Sat
2:30 PM
MC:Field 4
DPC Baseball Academy
4
Power Baseball 14U
2
9
Sat
4:30 PM
MC:Field 2
Carolina Freedom
5
North Wake Rage
4
10
Sat
4:30 PM
MC:Field 3
Carolina Boyz
8
FV War Dogs
9
11
Sat
4:30 PM
MC:Field 4
Riptide 14u
2
TPA Nationals 14u Girard
3
12
Sat
6:30 PM
MC:Field 2
HYAA Hawks
3
Carolina Freedom
8
13
Sat
6:30 PM
MC:Field 4
TPA Nationals 14u Girard
5
DPC Baseball Academy
7
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
MC:Field 4
Seed #4
Riptide 14u
10
Seed #5
NCABC FUNGO Red
0
2
Sun
8:30 AM
MC:Field 3
Seed #2
Carolina Freedom
3
Seed #3
DPC Baseball Academy
1
3
Sun
10:45 AM
MC:Field 4
Winner Game #1
Riptide 14u
8
Seed #1
RBI Raptors 14u Blue
10
4
Sun
10:45 AM
MC:Field 3
Loser Game #1
NCABC FUNGO Red
7
Loser Game #2
DPC Baseball Academy
3
5
Sun
12:45 PM
MC:Field 4
Winner Game #3
RBI Raptors 14u Blue
0
Winner Game #2
Carolina Freedom
10
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
MC:Field 3
Seed #7
Hit N Run Bengals
15
Seed #8
TPA Nationals 14u Girard
0
2
Sun
2:45 PM
MC:Field 3
Seed #6
HYAA Hawks
4
Seed #9
North Wake Rage
3
3
Sun
4:45 PM
MC:Field 2
Loser Game #1
TPA Nationals 14u Girard
4
Loser Game #2
North Wake Rage
1
4
Sun
4:45 PM
MC:Field 3
Winner Game #1
Hit N Run Bengals
8
Winner Game #2
HYAA Hawks
5
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
MC:Field 4
Seed #11
Power Baseball 14U
9
Seed #12
Carolina Boyz
0
2
Sun
4:45 PM
MC:Field 4
Seed #10
FV War Dogs
0
Seed #13
Zone Select
8
3
Sun
6:45 PM
MC:Field 3
Loser Game #1
Carolina Boyz
0
Loser Game #2
FV War Dogs
7
4
Sun
6:45 PM
MC:Field 4
Winner Game #1
Power Baseball 14U
4
Winner Game #2
Zone Select
2
14U : 60/90 (D3)
BBCOR Bats... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Cumberland County Venom
Stafford, VA
1.0
3.0
12
15
Pitching
Team Page
2
Sandhills Stingrays Todd
Aberdeen, NC
2.0
1.0
2
12
Pitching
Team Page
3
U.S. Elite 2023
New Bern, NC
3.0
1.0
17
12
Pitching
Team Page
4
Southwestern Wake Sliders
Fuquay Varina, NC
2.0
2.0
9
16
Pitching
Team Page
5
Carolina TROJANS
Mount Olive, NC
1.0
3.0
31
0
Pitching
Team Page
6
Clayton Rippers
Clayton, NC
3.0
1.0
6
20
Pitching
Team Page
7
NCABC FUNGO White
Raleigh, NC
3.0
2.0
6
13
Pitching
Team Page
8
Area Stars-Orange
Fayetteville, NC
2.0
2.0
9
23
Pitching
Team Page
9
Garner Generals 14U
Garner, NC
1.0
3.0
27
8
Pitching
Team Page
14U : 60/90 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
MC:Field 1
Sandhills Stingrays Todd
6
NCABC FUNGO White
2
2
Sat
8:30 AM
MC:Field 2
Carolina TROJANS
0
Clayton Rippers
20
3
Sat
10:30 AM
MC:Field 1
Clayton Rippers
0
Sandhills Stingrays Todd
6
4
Sat
10:30 AM
MC:Field 2
NCABC FUNGO White
11
Carolina TROJANS
0
5
Sat
12:30 PM
MC:Field 1
U.S. Elite 2023
9
Cumberland County Venom
8
6
Sat
12:30 PM
MC:Field 2
Garner Generals 14U
6
Southwestern Wake Sliders
7
7
Sat
2:30 PM
MC:Field 1
Southwestern Wake Sliders
9
U.S. Elite 2023
3
8
Sat
2:30 PM
MC:Field 2
Area Stars-Orange
20
Garner Generals 14U
2
9
Sat
4:30 PM
MC:Field 1
Cumberland County Venom
7
Area Stars-Orange
3
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
MC:Field 1
Seed #4
NCABC FUNGO White
9
Seed #5
Area Stars-Orange
1
2
Sun
12:45 PM
MC:Field 2
Seed #2
Southwestern Wake Sliders
1
Seed #3
Clayton Rippers
7
3
Sun
2:45 PM
MC:Field 1
Winner Game #1
NCABC FUNGO White
3
Seed #1
Sandhills Stingrays Todd
2
4
Sun
2:45 PM
MC:Field 2
Loser Game #1
Area Stars-Orange
11
Loser Game #2
Southwestern Wake Sliders
3
5
Sun
4:45 PM
MC:Field 1
Winner Game #3
NCABC FUNGO White
6
Winner Game #2
Clayton Rippers
7
6
Sun
6:45 PM
MC:Field 2
Winner Game #4
Area Stars-Orange
Loser Game #3 (If Needed)
Sandhills Stingrays Todd
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
MC:Field 1
Seed #7
U.S. Elite 2023
10
Seed #8
Garner Generals 14U
0
2
Sun
8:30 AM
MC:Field 2
Seed #6
Cumberland County Venom
1
Seed #9
Carolina TROJANS
4
3
Sun
10:45 AM
MC:Field 1
Loser Game #1
Garner Generals 14U
7
Loser Game #2
Cumberland County Venom
0
4
Sun
10:45 AM
MC:Field 2
Winner Game #1
U.S. Elite 2023
10
Winner Game #2
Carolina TROJANS
0
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.