Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
"TOP GUN-USA SPORTS EVENT" "ZONE QUALIFIER ACTIVATES WINTER BERTHS"
October 5 - 6 in Goldsboro / Snow Hill, NC
General Alert
Last Updated 08/09/2019 9:48 AM
"ZONE QUALIFIER"
"ACTIVATES ALL OF YOUR FALL-WINTER FREE PAID BERTH EVENTS"
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
GCSC
Greene County Sports Complex
342 Hwy 13 South Snow Hill, NC 28580
CAP
THE CAP
871 Buck Swamp Rd Goldsboro, NC 27530
9U : 46/65 (D3)
Modified Bases... Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
East Carolina Bombers
Snow Hill, NC
4.0
0.0
6
34
Pitching
Team Page
2
Benson Bulls
Benson, NC
1.0
3.0
18
13
Pitching
Team Page
3
EC Diamondbacks 9U
Lucama, NC
1.0
3.0
18
10
Pitching
Team Page
4
Greenville Athletics Grey
Greenville, NC
2.0
2.0
29
14
Pitching
Team Page
9U : 46/65 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:30 AM
CAP:Field 1
East Carolina Bombers
13
EC Diamondbacks 9U
2
2
Sat
9:30 AM
CAP:Field 2
Benson Bulls
8
Greenville Athletics Grey
10
3
Sat
11:30 AM
CAP:Field 1
Greenville Athletics Grey
4
East Carolina Bombers
21
4
Sat
11:30 AM
CAP:Field 2
EC Diamondbacks 9U
8
Benson Bulls
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
CAP:Field 2
Seed #2
EC Diamondbacks 9U
1
Seed #3
Greenville Athletics Grey
12
2
Sun
8:30 AM
CAP:Field 1
Seed #1
East Carolina Bombers
6
Seed #4
Benson Bulls
5
3
Sun
10:45 AM
CAP:Field 2
Loser Game #1
EC Diamondbacks 9U
4
Loser Game #2
Benson Bulls
22
4
Sun
10:45 AM
CAP:Field 1
Winner Game #1
Greenville Athletics Grey
6
Winner Game #2
East Carolina Bombers
8
9U : 46/65 Open
Modified Bases... Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Dirtbags Black 9U
Clayton, NC
3.0
1.0
17
32
Pitching
Team Page
2
Carolina Titans - Ricks
Red Oak, NC
2.0
3.0
34
22
Pitching
Team Page
3
Greenville Athletics 9u Black
Greenville, NC
2.0
1.0
17
26
Pitching
Team Page
4
West Raleigh 9U Blue
Raleigh, NC
3.0
1.0
23
36
Pitching
Team Page
5
Clayton Railroaders 9U
Clayton, NC
0.0
4.0
34
9
Pitching
Team Page
9U : 46/65 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
GCSC:Field 1
Dirtbags Black 9U
20
Clayton Railroaders 9U
3
2
Sat
10:30 AM
GCSC:Field 1
West Raleigh 9U Blue
14
Dirtbags Black 9U
12
3
Sat
12:30 PM
GCSC:Field 1
Carolina Titans - Ricks
11
West Raleigh 9U Blue
22
4
Sat
12:30 PM
GCSC:Field 2
Clayton Railroaders 9U
6
Greenville Athletics 9u Black
14
5
Sat
2:30 PM
GCSC:Field 1
Greenville Athletics 9u Black
12
Carolina Titans - Ricks
11
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
GCSC:Field 3
Seed #4
Carolina Titans - Ricks
18
Seed #5
Clayton Railroaders 9U
8
2
Sun
10:45 AM
GCSC:Field 3
Seed #2
West Raleigh 9U Blue
4
Seed #3
Dirtbags Black 9U
6
3
Sun
12:45 PM
GCSC:Field 3
Winner Game #1
Carolina Titans - Ricks
13
Seed #1
Greenville Athletics 9u Black
4
4
Sun
12:45 PM
GCSC:Field 2
Loser Game #1
Clayton Railroaders 9U
7
Loser Game #2
West Raleigh 9U Blue
16
5
Sun
2:45 PM
GCSC:Field 3
Winner Game #3
Carolina Titans - Ricks
7
Winner Game #2
Dirtbags Black 9U
8
6
Sun
4:45 PM
GCSC:Field 3
Winner Game #4
West Raleigh 9U Blue
Loser Game #3 (If Needed)
Greenville Athletics 9u Black
10U : 46/65 (D3)
Open Bases... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Thunder 10U
Clayton, NC
1.0
3.0
35
7
Pitching
Team Page
2
Greenville Athletics (Hvastkovs)
Greenville, NC
3.0
1.0
6
17
Pitching
Team Page
3
GameTime Propsects Fricks
Lagrange, NC
4.0
1.0
11
25
Pitching
Team Page
4
Sandhills Scrappers
Southern Pines, NC
4.0
0.0
11
31
Pitching
Team Page
5
Cleveland Wildcats 10u
Clayton, NC
1.0
3.0
22
23
Pitching
Team Page
6
US Elite 10U South
New Bern, NC
1.0
3.0
25
8
Pitching
Team Page
7
Area Stars-Blue
Fayetteville, NC
2.0
2.0
23
8
Pitching
Team Page
8
RBI Raptors 10U Green
Clayton, NC
0.0
4.0
10
5
Pitching
Team Page
9
FCA
Pikeville, NC
2.0
1.0
1
20
Pitching
Team Page
10U : 46/65 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
GCSC:Field 2
FCA
15
Carolina Thunder 10U
0
2
Sat
8:30 AM
GCSC:Field 3
GameTime Propsects Fricks
5
RBI Raptors 10U Green
4
3
Sat
10:30 AM
GCSC:Field 2
RBI Raptors 10U Green
1
FCA
5
4
Sat
10:30 AM
GCSC:Field 3
Carolina Thunder 10U
7
GameTime Propsects Fricks
20
5
Sat
12:30 PM
GCSC:Field 3
Cleveland Wildcats 10u
17
Area Stars-Blue
5
6
Sat
2:30 PM
GCSC:Field 2
Greenville Athletics (Hvastkovs)
11
US Elite 10U South
3
7
Sat
2:30 PM
GCSC:Field 3
Sandhills Scrappers
17
Cleveland Wildcats 10u
6
8
Sat
4:30 PM
GCSC:Field 2
Area Stars-Blue
3
Greenville Athletics (Hvastkovs)
6
9
Sat
4:30 PM
GCSC:Field 3
US Elite 10U South
5
Sandhills Scrappers
14
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
GCSC:Field 1
Seed #4
GameTime Propsects Fricks
12
Seed #5
Cleveland Wildcats 10u
1
2
Sun
2:45 PM
GCSC:Field 2
Seed #2
Greenville Athletics (Hvastkovs)
11
Seed #3
Sandhills Scrappers
23
3
Sun
2:45 PM
GCSC:Field 1
Winner Game #1
GameTime Propsects Fricks
7
Seed #1
FCA
6
4
Sun
4:45 PM
GCSC:Field 2
Loser Game #1
Cleveland Wildcats 10u
6
Loser Game #2
Greenville Athletics (Hvastkovs)
17
5
Sun
4:45 PM
GCSC:Field 1
Winner Game #3
GameTime Propsects Fricks
6
Winner Game #2
Sandhills Scrappers
16
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
GCSC:Field 1
Seed #7
Area Stars-Blue
16
Seed #8
US Elite 10U South
1
2
Sun
8:30 AM
GCSC:Field 2
Seed #6
RBI Raptors 10U Green
11
Seed #9
Carolina Thunder 10U
12
3
Sun
10:45 AM
GCSC:Field 1
Loser Game #1
US Elite 10U South
12
Loser Game #2
RBI Raptors 10U Green
8
4
Sun
10:45 AM
GCSC:Field 2
Winner Game #1
Area Stars-Blue
12
Winner Game #2
Carolina Thunder 10U
4
10U : 46/65 Open
Open Bases... Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Canes NC-Harris 10U
Farmville, NC
2.0
1.0
3
21
Pitching
Team Page
2
Area Stars-Orange
Fayetteville, NC
2.0
1.0
12
21
Pitching
Team Page
3
Dirtbags East 10u
Greenville, NC
1.0
2.0
5
12
Pitching
Team Page
4
NSA Select
St Pauls, NC
2.0
3.0
26
1
Pitching
Team Page
5
Rock Solid Red 10u
Wilmington, NC
0.0
3.0
13
5
Pitching
Team Page
6
Carolina Titans Ambrose 10u
Elizabeth City, NC
4.0
1.0
15
14
Pitching
Team Page
10U : 46/65 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
1:30 PM
CAP:Field 1
NSA Select
1
Dirtbags East 10u
9
2
Sat
1:30 PM
CAP:Field 2
Rock Solid Red 10u
2
Carolina Titans Ambrose 10u
5
3
Sat
3:30 PM
CAP:Field 1
Dirtbags East 10u
3
Canes NC-Harris 10U
4
4
Sat
3:30 PM
CAP:Field 2
Area Stars-Orange
8
Rock Solid Red 10u
3
5
Sat
5:30 PM
CAP:Field 1
Canes NC-Harris 10U
17
NSA Select
0
6
Sat
5:30 PM
CAP:Field 2
Carolina Titans Ambrose 10u
9
Area Stars-Orange
13
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
CAP:Field 2
Seed #4
Carolina Titans Ambrose 10u
10
Seed #5
Rock Solid Red 10u
2
2
Sun
12:45 PM
CAP:Field 1
Seed #3
Dirtbags East 10u
9
Seed #6
NSA Select
10
3
Sun
2:45 PM
CAP:Field 2
Winner Game #1
Carolina Titans Ambrose 10u
12
Seed #1
Canes NC-Harris 10U
5
4
Sun
2:45 PM
CAP:Field 1
Winner Game #2
NSA Select
6
Seed #2
Area Stars-Orange
4
5
Sun
4:45 PM
CAP:Field 1
Loser Game #1
Rock Solid Red 10u
Loser Game #2
Dirtbags East 10u
6
Sun
4:45 PM
CAP:Field 2
Winner Game #3
Carolina Titans Ambrose 10u
11
Winner Game #4
NSA Select
1
11U : 50/70 Open
Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Eastern Impact
Williamston, NC
1.0
2.0
11
9
Pitching
Team Page
2
Carolina Titans
Elizabeth city, NC
2.0
2.0
17
18
Pitching
Team Page
3
Wilson Baseball- Battle
Spring Hope, NC
0.0
3.0
23
14
Pitching
Team Page
4
DIRTBAGS BLACK 11u
Four Oaks, NC
3.0
1.0
5
11
Pitching
Team Page
5
Greenville Athletics 11u (Scott)
Greenville, NC
3.0
1.0
16
24
Pitching
Team Page
6
East Carolina Tribe 11u (Brannan)
Greenville, NC
2.0
2.0
9
5
Pitching
Team Page
11U : 50/70 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
CAP:Field 7
DIRTBAGS BLACK 11u
9
Eastern Impact
2
2
Sat
10:30 AM
CAP:Field 7
East Carolina Tribe 11u (Brannan)
3
DIRTBAGS BLACK 11u
2
3
Sat
12:30 PM
CAP:Field 3
Wilson Baseball- Battle
7
Greenville Athletics 11u (Scott)
14
4
Sat
12:30 PM
CAP:Field 7
Eastern Impact
7
East Carolina Tribe 11u (Brannan)
2
5
Sat
2:30 PM
CAP:Field 3
Greenville Athletics 11u (Scott)
10
Carolina Titans
9
6
Sat
4:30 PM
CAP:Field 3
Carolina Titans
9
Wilson Baseball- Battle
7
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
CAP:Field 4
Seed #4
Eastern Impact
7
Seed #5
Carolina Titans
8
2
Sun
12:45 PM
CAP:Field 3
Seed #3
East Carolina Tribe 11u (Brannan)
7
Seed #6
Wilson Baseball- Battle
3
3
Sun
2:45 PM
CAP:Field 4
Winner Game #1
Carolina Titans
8
Seed #1
Greenville Athletics 11u (Scott)
9
4
Sun
2:45 PM
CAP:Field 3
Winner Game #2
East Carolina Tribe 11u (Brannan)
9
Seed #2
DIRTBAGS BLACK 11u
12
5
Sun
4:45 PM
CAP:Field 3
Loser Game #1
Eastern Impact
Loser Game #2
Wilson Baseball- Battle
6
Sun
4:45 PM
CAP:Field 4
Winner Game #3
Greenville Athletics 11u (Scott)
2
Winner Game #4
DIRTBAGS BLACK 11u
17
12U : 50/70 Open
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Neuse River Broncos
Four Oaks, NC
4.0
0.0
9
23
Pitching
Team Page
2
Bomb Squad
Kinston, NC
2.0
2.0
10
16
Pitching
Team Page
3
Diamond Thieves
Pinetops, NC
1.0
3.0
21
21
Pitching
Team Page
4
Team Premier
Greenville, NC
1.0
3.0
18
11
Pitching
Team Page
5
GBC 12U
Greenville, NC
3.0
1.0
22
18
Pitching
Team Page
6
Fellowship of Christian Athletes
Mount Olive, NC
2.0
2.0
15
14
Pitching
Team Page
7
American Dream
Fuquay Varina, NC
1.0
3.0
23
15
Pitching
Team Page
12U : 50/70 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
CAP:Field 3
Fellowship of Christian Athletes
8
Team Premier
10
2
Sat
8:30 AM
CAP:Field 4
American Dream
4
Bomb Squad
11
3
Sat
10:30 AM
CAP:Field 3
Bomb Squad
5
Fellowship of Christian Athletes
6
4
Sat
10:30 AM
CAP:Field 4
Diamond Thieves
12
American Dream
11
5
Sat
12:30 PM
CAP:Field 4
Team Premier
1
Neuse River Broncos
10
6
Sat
2:30 PM
CAP:Field 4
GBC 12U
10
Diamond Thieves
9
7
Sat
4:30 PM
CAP:Field 4
Neuse River Broncos
13
GBC 12U
8
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
CAP:Field 4
Seed #2
Bomb Squad
14
Seed #3
Fellowship of Christian Athletes
2
2
Sun
8:30 AM
CAP:Field 3
Seed #1
Neuse River Broncos
10
Seed #4
Team Premier
1
3
Sun
10:45 AM
CAP:Field 4
Loser Game #1
Fellowship of Christian Athletes
9
Loser Game #2
Team Premier
8
4
Sun
10:45 AM
CAP:Field 3
Winner Game #1
Bomb Squad
6
Winner Game #2
Neuse River Broncos
10
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
CAP:Field 7
Seed #5
Diamond Thieves
3
Seed #6
GBC 12U
12
2
Sun
10:45 AM
CAP:Field 7
Seed #6
GBC 12U
13
Seed #7
American Dream
10
3
Sun
12:45 PM
CAP:Field 7
Seed #5
Diamond Thieves
3
Seed #7
American Dream
10
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.