Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
"TOP GUN-USA ZONE CHAMPIONSHIPS" ACTIVATE YOUR SUMMER BERTHS
June 8 - 9 in Greater Charlotte Area, NC
WEATHER ALERT!
Last Updated 06/09/2019 9:10 AM
Tournament is canceled for Sunday due to saturated wet fields. All parks are canceled today.
Let us know if you are looking to play next weekend.
Enjoy your Sunday with family & friends!
For the Love of the Game,
Don Mason
General Alert
Last Updated 06/09/2019 9:10 AM
"PLAY FOR THE RINGS"
&
"ZONE CHAMPIONSHIPS"
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
Bradford
Bradford Park
17005 Davidson Concord Road Huntersville, NC 28078
Doby
Doby Bridge Park
1905 Dobys Bridge Road Fort Mill, SC 29715
Ferguson
Ferguson Park
1401 Golf Course Drive Gastonia, NC 28054
Charlotte
Greater Charlotte Area
TBA Greater Charlotte Area, NC 28262
M. Rivers
Martha Rivers Park
1515 Neal Hawkins Rd Gastonia, NC 28054
Mazeppa
Mazeppa Road Park
645 Mazeppa Rd. Mooresville, NC 28115
P.Sharon
Park Sharon
2901 Smithfield Church Rd Charlotte, NC 28210
SCHS
Stuart Cramer High School
101 Lakewood Rd Belmont, NC 28012
Tryon
Tryon Park
2851 Tryon Courthouse Road Bessemer City, NC 28016
Westmoreld
Westmoreland Park
8430 Westmoreland Rd. Cornelius, NC 28031
9U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Dry Pond Baseball 09
Denver, NC
1.0
1.0
11
19
Pitching
Team Page
2
UCLA Cubs
Lawndale, NC
1.0
1.0
22
15
Pitching
Team Page
3
Carolina Lynx
Indian Trail, NC
0.0
2.0
23
5
Pitching
Team Page
4
GASTONIA DUCKS
GASTONIA, NC
0.0
2.0
25
15
Pitching
Team Page
5
Kings Mountain Storm
Kings Mountain, NC
2.0
0.0
1
36
Pitching
Team Page
6
East Rowan 9u
Rockwell, NC
2.0
0.0
6
16
Pitching
Team Page
7
UC Red Devils
Matthews, NC
1.0
1.0
29
11
Pitching
Team Page
9U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 4
GASTONIA DUCKS
6
UC Red Devils
10
2
Thu
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 4
UC Red Devils
1
Kings Mountain Storm
23
3
Thu
11:00 AM
Bradford:Field # 2
East Rowan 9u
7
Dry Pond Baseball 09
5
4
Thu
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
UCLA Cubs
15
GASTONIA DUCKS
9
5
Thu
12:45 PM
Bradford:Field # 2
East Rowan 9u
9
Carolina Lynx
1
6
Thu
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
UCLA Cubs
0
Kings Mountain Storm
13
7
Thu
2:30 PM
Bradford:Field # 2
Dry Pond Baseball 09
14
Carolina Lynx
4
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Seed #2
East Rowan 9u
Seed #3
Dry Pond Baseball 09
2
Fri
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Seed #1
Kings Mountain Storm
Seed #4
UCLA Cubs
3
Fri
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Winner Game #1
Winner Game #2
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Seed #6
Carolina Lynx
Seed #7
GASTONIA DUCKS
2
Fri
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
#5 Seed
UC Red Devils
Winner of Game #1
10U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Flight (KW)
Mount Holly, NC
1.0
1.0
6
13
Pitching
Team Page
2
Carolina Flight (EW)
Mount Holly, NC
0.0
2.0
12
10
Pitching
Team Page
3
Team 24 Gamecocks Clayton
York, SC
2.0
0.0
5
17
Pitching
Team Page
4
Carolina Cobras
Concord, NC
0.0
2.0
18
9
Pitching
Team Page
5
Stanly County Renegades
Stanly County, NC
1.0
1.0
12
10
Pitching
Team Page
6
SBA LKN Canes Rinaman
Mooresville, NC
2.0
0.0
11
18
Pitching
Team Page
7
SBA Senators
Charlotte, NC
2.0
0.0
5
21
Pitching
Team Page
8
SBA 10U Datta
Davidson, NC
2.0
0.0
9
15
Pitching
Team Page
9
Carolina Sun Devils Prime
Rock Hill, SC
1.0
1.0
20
6
Pitching
Team Page
10
Concord Athletics Boone
Concord, NC
0.0
2.0
16
14
Pitching
Team Page
11
GASTONIA RAPTORS 10U
Shelby, NC
1.0
1.0
17
19
Pitching
Team Page
12
Cramerton Crusaders
Cramerton, NC
0.0
2.0
30
9
Pitching
Team Page
10U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
GASTONIA RAPTORS 10U
17
Cramerton Crusaders
6
2
Thu
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Cramerton Crusaders
3
Team 24 Gamecocks Clayton
13
3
Thu
11:00 AM
Bradford:Field # 3
Carolina Cobras
4
SBA LKN Canes Rinaman
10
4
Thu
12:00 PM
Doby:Doby 3
Carolina Flight (EW)
5
SBA Senators
6
5
Thu
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
GASTONIA RAPTORS 10U
2
Carolina Flight (KW)
11
6
Thu
12:45 PM
Bradford:Field # 3
Stanly County Renegades
8
Carolina Cobras
5
7
Thu
1:45 PM
Doby:Doby 3
Carolina Sun Devils Prime
0
SBA Senators
15
8
Thu
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Carolina Flight (KW)
2
Team 24 Gamecocks Clayton
4
9
Thu
2:30 PM
Bradford:Field # 3
Concord Athletics Boone
7
SBA LKN Canes Rinaman
8
10
Thu
3:30 PM
Doby:Doby 3
Carolina Sun Devils Prime
6
Carolina Flight (EW)
5
11
Thu
4:15 PM
Bradford:Field # 3
Stanly County Renegades
2
SBA 10U Datta
7
12
Thu
6:00 PM
Bradford:Field # 3
SBA 10U Datta
8
Concord Athletics Boone
7
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Seed #2
Team 24 Gamecocks Clayton
Seed #3
SBA 10U Datta
2
Fri
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Seed #1
SBA Senators
Seed #4
SBA LKN Canes Rinaman
3
Fri
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Winner Game #1
Winner Game #2
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Seed #6
GASTONIA RAPTORS 10U
Seed #7
Carolina Sun Devils Prime
2
Fri
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Seed #5
Carolina Flight (KW)
Winner of Game #1
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
10:00 AM
Doby:Doby 3
Seed #8
Carolina Flight (EW)
Seed #9
Carolina Cobras
2
Fri
11:45 AM
Doby:Doby 3
Seed #9
Carolina Cobras
Seed #10
Cramerton Crusaders
3
Fri
1:30 PM
Doby:Doby 3
Seed #8
Carolina Flight (EW)
Seed #10
Cramerton Crusaders
11U : American
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Copperheads - Snell/Heis
Mooresville, NC
2.0
0.0
15
23
Pitching
Team Page
2
Legacy Baseball
Fort Mill, SC
0.0
2.0
18
11
Pitching
Team Page
3
DUBS Baseball
Gastonia, NC
0.0
2.0
24
9
Pitching
Team Page
4
Carolina Havoc
Mooresville, NC
2.0
0.0
5
19
Pitching
Team Page
11U : American Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
10:30 AM
Westmoreld:Field 3
Carolina Havoc
8
Legacy Baseball
4
2
Thu
12:15 PM
Westmoreld:Field 3
Carolina Havoc
11
DUBS Baseball
1
3
Thu
2:00 PM
Westmoreld:Field 3
Copperheads - Snell/Heis
10
Legacy Baseball
7
4
Thu
3:45 PM
Westmoreld:Field 3
DUBS Baseball
8
Copperheads - Snell/Heis
13
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Seed #2
Copperheads - Snell/Heis
Seed #3
Legacy Baseball
2
Fri
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Seed #1
Carolina Havoc
Seed #4
DUBS Baseball
3
Fri
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Loser Game #1
Loser Game #2
4
Fri
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Winner Game #1
Winner Game #2
11U : National
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Team Carolina
Charlotte, NC
0.0
2.0
15
9
Pitching
Team Page
2
Concord Athletics Darwin
Concord, NC
2.0
0.0
1
33
Pitching
Team Page
3
SOTG Muddawgs
Huntersville, NC
0.0
2.0
31
4
Pitching
Team Page
4
ELITE BASEBALL 11U EBC
Forest City, NC
1.0
1.0
18
14
Pitching
Team Page
5
SBA Canes LKN
Mooresville, NC
1.5
0.5
10
20
Pitching
Team Page
6
CBC Baseball Club
Charlotte, NC
1.5
0.5
7
24
Pitching
Team Page
7
OTK Saints 11u
Gastonia, NC
1.0
1.0
15
13
Pitching
Team Page
8
Belmont Bandits - McCarn
Belmont, NC
2.0
0.0
11
20
Pitching
Team Page
9
Carolina Diamond 9 White Sox
Charlotte, NC
1.0
1.0
10
13
Pitching
Team Page
10
SOTG Sharks
Huntersville, NC
0.0
2.0
32
0
Pitching
Team Page
11U : National Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
ELITE BASEBALL 11U EBC
8
Team Carolina
7
2
Thu
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
ELITE BASEBALL 11U EBC
6
Belmont Bandits - McCarn
11
3
Thu
11:00 AM
Bradford:Field # 4
SOTG Muddawgs
1
Concord Athletics Darwin
18
4
Thu
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Team Carolina
2
Carolina Diamond 9 White Sox
7
5
Thu
12:45 PM
Bradford:Field # 4
Concord Athletics Darwin
15
SOTG Sharks
0
6
Thu
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Belmont Bandits - McCarn
9
OTK Saints 11u
5
7
Thu
2:30 PM
Bradford:Field # 4
SBA Canes LKN
13
SOTG Muddawgs
3
8
Thu
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Carolina Diamond 9 White Sox
6
OTK Saints 11u
8
9
Thu
4:15 PM
Bradford:Field # 4
CBC Baseball Club
17
SOTG Sharks
0
10
Thu
6:00 PM
Bradford:Field # 4
SBA Canes LKN
7
CBC Baseball Club
7
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
12:15 PM
Westmoreld:Field 2
Seed #4
SBA Canes LKN
Seed #5
Carolina Diamond 9 White Sox
2
Fri
2:00 PM
Westmoreld:Field 3
Seed #2
Belmont Bandits - McCarn
Seed #3
CBC Baseball Club
3
Fri
2:00 PM
Westmoreld:Field 2
Winner Game #1
Seed #1
Concord Athletics Darwin
4
Fri
3:45 PM
Westmoreld:Field 2
Winner Game #3
Winner Game #2
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
10:00 AM
Ferguson:Field # 4
Seed #9
SOTG Muddawgs
Seed #10
SOTG Sharks
2
Fri
10:00 AM
Ferguson:Field # 3
Seed #7
ELITE BASEBALL 11U EBC
Seed #8
Team Carolina
3
Fri
11:45 AM
Ferguson:Field # 4
Winner Game #1
Seed #6
OTK Saints 11u
4
Fri
3:15 PM
Ferguson:Field # 4
Loser Game #1
Loser Game #2
5
Fri
1:30 PM
Ferguson:Field # 4
Winner Game #3
Winner Game #2
6
Fri
5:00 PM
Ferguson:Field # 4
Winner Game #4
Loser Game #3 (If Needed)
12U : American
Games at Mazeppa are moved to Ferguson Park
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Vision Bandits--GERMANO
Waxhaw, NC
1.0
1.0
11
9
Pitching
Team Page
2
Five Star DK Heat
Denver, NC
1.0
1.0
12
20
Pitching
Team Page
3
SBA Canes Erwin
Mooresville, NC
1.0
1.0
14
13
Pitching
Team Page
4
Carolina Blue Sox
Harrisburg, NC
2.0
0.0
4
23
Pitching
Team Page
5
Rawlings Stars N.C. Prospects
East Bend, NC
2.0
0.0
7
19
Pitching
Team Page
6
CBA Copperheads - Herkey
Mooresville, NC
0.0
2.0
22
11
Pitching
Team Page
7
Carolina Reds 12U
Fort Mill, SC
1.0
1.0
18
14
Pitching
Team Page
8
VISION BANDITS--Williams
Waxhaw, NC
2.0
0.0
3
14
Pitching
Team Page
9
SBA Americans
Matthews, NC
0.0
2.0
16
1
Pitching
Team Page
10
Spartans Hutchens
East Bend, NC
0.0
2.0
20
3
Pitching
Team Page
12U : American Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Five Star DK Heat
10
SBA Americans
1
2
Thu
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Five Star DK Heat
10
Carolina Reds 12U
11
3
Thu
12:00 PM
Ferguson:Field # 3
SBA Canes Erwin
9
CBA Copperheads - Herkey
8
4
Thu
12:00 PM
Ferguson:Field # 4
Carolina Blue Sox
8
Vision Bandits--GERMANO
4
5
Thu
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
SBA Americans
0
VISION BANDITS--Williams
6
6
Thu
1:45 PM
Ferguson:Field # 3
SBA Canes Erwin
4
Rawlings Stars N.C. Prospects
6
7
Thu
1:45 PM
Ferguson:Field # 4
Vision Bandits--GERMANO
5
Spartans Hutchens
3
8
Thu
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Carolina Reds 12U
3
VISION BANDITS--Williams
8
9
Thu
3:30 PM
Ferguson:Field # 3
Rawlings Stars N.C. Prospects
13
CBA Copperheads - Herkey
3
10
Thu
3:30 PM
Ferguson:Field # 4
Carolina Blue Sox
15
Spartans Hutchens
0
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Seed #2
Carolina Blue Sox
Seed #3
Rawlings Stars N.C. Prospects
2
Fri
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Seed #1
VISION BANDITS--Williams
Seed #4
Vision Bandits--GERMANO
3
Fri
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Loser Game #1
Loser Game #2
4
Fri
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Winner Game #1
Winner Game #2
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Seed #6
SBA Canes Erwin
Seed #7
Carolina Reds 12U
2
Fri
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
#5 Seed
Five Star DK Heat
Winner of Game #1
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
11:45 AM
Ferguson:Field # 3
Seed #8
SBA Americans
Seed #9
Spartans Hutchens
2
Fri
1:30 PM
Ferguson:Field # 3
Seed #9
Spartans Hutchens
Seed #10
CBA Copperheads - Herkey
3
Fri
3:15 PM
Ferguson:Field # 3
Seed #8
SBA Americans
Seed #10
CBA Copperheads - Herkey
12U : National
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Legacy Baseball 12U
Fort Mill, SC
2.0
0.0
5
18
Pitching
Team Page
2
Black Mambas
CONCORD, NC
1.0
1.0
15
18
Pitching
Team Page
3
Triple Crown Lookouts
Denver, NC
2.0
0.0
4
25
Pitching
Team Page
4
Indian Trail Rivals
Indian Trail, NC
2.0
0.0
12
19
Pitching
Team Page
5
Stewards of the Game STORM
Huntersville, NC
1.0
1.0
29
17
Pitching
Team Page
6
SBA Senators
Matthews, NC
0.0
2.0
18
9
Pitching
Team Page
7
HQ4 Clippers
Charlotte, NC
0.0
2.0
19
8
Pitching
Team Page
8
Davidson Force
Davidson , NC
0.0
2.0
27
15
Pitching
Team Page
12U : National Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
10:00 AM
Doby:Doby 2
Legacy Baseball 12U
8
HQ4 Clippers
3
2
Thu
10:30 AM
Westmoreld:Field 2
Davidson Force
12
Stewards of the Game STORM
13
3
Thu
11:45 AM
Doby:Doby 2
HQ4 Clippers
5
Indian Trail Rivals
11
4
Thu
12:15 PM
Westmoreld:Field 2
Davidson Force
3
Triple Crown Lookouts
14
5
Thu
1:30 PM
Doby:Doby 2
Legacy Baseball 12U
10
SBA Senators
2
6
Thu
2:00 PM
Westmoreld:Field 2
Black Mambas
17
Stewards of the Game STORM
4
7
Thu
3:15 PM
Doby:Doby 2
Indian Trail Rivals
8
SBA Senators
7
8
Thu
3:45 PM
Westmoreld:Field 2
Black Mambas
1
Triple Crown Lookouts
11
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
10:30 AM
Westmoreld:Field 2
Seed #2
Legacy Baseball 12U
Seed #3
Indian Trail Rivals
2
Fri
10:30 AM
Westmoreld:Field 3
Seed #1
Triple Crown Lookouts
Seed #4
Black Mambas
3
Fri
12:15 PM
Westmoreld:Field 3
Winner Game #1
Winner Game #2
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
10:00 AM
Doby:Doby 2
Seed #6
SBA Senators
Seed #7
HQ4 Clippers
2
Fri
11:45 AM
Doby:Doby 2
Seed #5
Stewards of the Game STORM
Seed #8
Davidson Force
3
Fri
3:15 PM
Doby:Doby 2
Loser Game #1
Loser Game #2
4
Fri
1:30 PM
Doby:Doby 2
Winner Game #1
Winner Game #2
13U 90 : 1 Day
Sunday
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Team Carolina
Charlotte, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
2
Carolina Cobras
Maiden, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
3
Legacy Baseball 13U - Red
Fort Mill, SC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
4
Dallas Drillers
Gastonia, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
5
Spartans Black
Roaring River, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
13U 90 : 1 Day Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
10:00 AM
Tryon:Field #1
Team Carolina
Dallas Drillers
2
Fri
11:30 AM
Tryon:Field #1
Team Carolina
Legacy Baseball 13U - Red
3
Fri
1:00 PM
Tryon:Field #1
Carolina Cobras
Dallas Drillers
4
Fri
2:30 PM
Tryon:Field #1
Spartans Black
Legacy Baseball 13U - Red
5
Fri
4:00 PM
Tryon:Field #1
Spartans Black
Carolina Cobras
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
5:30 PM
Tryon:Field #1
Seed #1
Seed #2
13U 90 : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Copperheads - DiMenna
Huntersville, NC
2.0
0.0
1
29
Pitching
Team Page
2
Mooresville Biscuits
Mooresville, NC
1.0
1.0
18
10
Pitching
Team Page
3
Spartans Gold
East Bend, NC
2.0
0.0
5
33
Pitching
Team Page
4
Union County Crush - DeVore
Monroe, NC
2.0
0.0
1
19
Pitching
Team Page
5
HQ4 Clippers
Charlotte, NC
1.0
1.0
11
6
Pitching
Team Page
6
Predators Baseball
Pageland, SC
0.0
2.0
24
5
Pitching
Team Page
7
Hutters 13U
Mt Ulla, NC
0.0
2.0
22
3
Pitching
Team Page
8
Concord Comets
Concord, NC
0.0
2.0
22
1
Pitching
Team Page
9
Carolina Sundevils
Charlotte, NC
0.0
2.0
20
0
Pitching
Team Page
10
Ultimate Performance Black
matthews, NC
2.0
0.0
4
22
Pitching
Team Page
13U 90 : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
10:30 AM
Westmoreld:Field 4
Mooresville Biscuits
3
Spartans Gold
16
2
Thu
11:00 AM
Bradford:Field # 5
HQ4 Clippers
1
Union County Crush - DeVore
11
3
Thu
12:15 PM
Westmoreld:Field 4
Mooresville Biscuits
7
Predators Baseball
2
4
Thu
12:45 PM
Bradford:Field # 5
Carolina Sundevils
0
HQ4 Clippers
5
5
Thu
2:00 PM
Westmoreld:Field 4
Spartans Gold
17
Hutters 13U
2
6
Thu
2:30 PM
Bradford:Field # 5
Concord Comets
0
Union County Crush - DeVore
8
7
Thu
3:45 PM
Westmoreld:Field 4
Predators Baseball
3
Ultimate Performance Black
17
8
Thu
4:15 PM
Bradford:Field # 5
Copperheads - DiMenna
15
Carolina Sundevils
0
9
Thu
5:30 PM
Westmoreld:Field 4
Ultimate Performance Black
5
Hutters 13U
1
10
Thu
6:00 PM
Bradford:Field # 5
Concord Comets
1
Copperheads - DiMenna
14
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
2:00 PM
Westmoreld:Field 4
#2 Seed
Union County Crush - DeVore
#3 Seed
Ultimate Performance Black
2
Fri
3:45 PM
Westmoreld:Field 4
#1 Seed
Copperheads - DiMenna
Winner of Game #1
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
3:15 PM
P.Sharon:Field 8
Seed #5
HQ4 Clippers
Seed #6
Mooresville Biscuits
2
Fri
5:00 PM
P.Sharon:Field 8
Seed #4
Spartans Gold
Winner of Game #1
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
10:30 AM
Westmoreld:Field 4
Seed #8
Hutters 13U
Seed #9
Predators Baseball
2
Fri
12:15 PM
Westmoreld:Field 4
Carolina Sundevils
Winner of Game #1
14U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Copperheads - Evernham
Mooresville, NC
1.0
1.0
9
8
Pitching
Team Page
2
Fury Baseball
Forest City, NC
1.0
1.0
5
9
Pitching
Team Page
3
Park Sharon Nationals
Charlotte, NC
2.0
0.0
3
15
Pitching
Team Page
4
GSB Grizzlies
Gastonia, NC
0.0
2.0
7
4
Pitching
Team Page
5
OTK Maggs
Mt. Holly, NC
0.0
2.0
9
3
Pitching
Team Page
6
CBA Copperheads - Smith
Concord, NC
2.0
0.0
2
7
Pitching
Team Page
7
Carolina Goshawks
Harrisburg, NC
1.0
1.0
10
2
Pitching
Team Page
8
Carolina Reds
Rock Hill, SC
1.0
1.0
7
4
Pitching
Team Page
14U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Thu
10:00 AM
Doby:Doby 1
CBA Copperheads - Smith
3
OTK Maggs
2
2
Thu
10:00 AM
P.Sharon:Field 8
GSB Grizzlies
4
Copperheads - Evernham
5
3
Thu
11:45 AM
Doby:Doby 1
Carolina Reds
0
CBA Copperheads - Smith
4
4
Thu
11:45 AM
P.Sharon:Field 8
Copperheads - Evernham
3
Park Sharon Nationals
5
5
Thu
1:30 PM
Doby:Doby 1
Fury Baseball
6
OTK Maggs
1
6
Thu
1:30 PM
P.Sharon:Field 8
Carolina Goshawks
2
GSB Grizzlies
0
7
Thu
3:15 PM
Doby:Doby 1
Carolina Reds
4
Fury Baseball
3
8
Thu
3:15 PM
P.Sharon:Field 8
Carolina Goshawks
0
Park Sharon Nationals
10
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
10:00 AM
P.Sharon:Field 8
Seed #2
Park Sharon Nationals
Seed #3
Fury Baseball
2
Fri
11:45 AM
P.Sharon:Field 8
Seed #1
CBA Copperheads - Smith
Seed #4
Carolina Reds
3
Fri
1:30 PM
P.Sharon:Field 8
Winner Game #1
Winner Game #2
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Fri
10:00 AM
Doby:Doby 1
Seed #6
Carolina Goshawks
Seed #7
GSB Grizzlies
2
Fri
11:45 AM
Doby:Doby 1
Seed #5
Copperheads - Evernham
Seed #8
OTK Maggs
3
Fri
3:15 PM
Doby:Doby 1
Loser Game #1
Loser Game #2
4
Fri
1:30 PM
Doby:Doby 1
Winner Game #1
Winner Game #2
HSU : Open
Mazeppa Cancelled for weekend
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Stars Baseball 15u
Pageland, SC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
2
PYBA Aggies
Greensboro, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
3
SBA Besters
Lake Norman, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
4
MPTigers
Mt.Pleasant, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
5
Spartans Showcase
Wilkesboro, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
HSU : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.