Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
"TOP GUN-USA SPORTS EVENT" "ZONE QUALIFIER ACTIVATES WINTER EVENTS"
October 5 - 6 in Greater Charlotte Area, NC
General Alert
Last Updated 08/09/2019 9:40 AM
"ZONE QUALIFIER"
"ACTIVATES ALL OF YOUR FALL-WINTER FREE PAID BERTH EVENTS"
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
Bradford
Bradford Park
17005 Davidson Concord Road Huntersville, NC 28078
cornelius
Cornelius Road Park
247 Cornelius Road Mooresville, NC 28117
Dallas
Dallas Park
1303 Dallas-Cherryville Highwa Dallas, NC 28034
Doby
Doby Bridge Park
1905 Dobys Bridge Road Fort Mill, SC 29715
Charlotte
Greater Charlotte Area
TBA Greater Charlotte Area, NC 28262
HAP
Huntersville Athletic Park
11720 Verhoeff Dr Huntersville, NC 28078
Mazeppa
Mazeppa Road Park
645 Mazeppa Rd. Mooresville, NC 28115
P.Sharon
Park Sharon
2901 Smithfield Church Rd Charlotte, NC 28210
Tryon
Tryon Park
2851 Tryon Courthouse Road Bessemer City, NC 28016
Westmoreld
Westmoreland Park
8430 Westmoreland Rd. Cornelius, NC 28031
9U : Modified
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Odell Chargers
Concord, NC
0.0
2.0
0
0
Pitching
Team Page
2
Carolina Spinners
Salisbury, NC
3.0
1.0
18
35
Pitching
Team Page
3
Dry Pond 9u
Denver, NC
3.0
1.0
28
20
Pitching
Team Page
4
LKN Hurricanes
Denver, NC
4.0
0.0
15
39
Pitching
Team Page
5
SBA LKN 9u Burgess
Mooresville, NC
1.0
3.0
33
26
Pitching
Team Page
6
North Lincoln Destroyers
Denver, NC
2.0
2.0
30
13
Pitching
Team Page
7
DB RAPTORS 9U
Shelby, NC
3.0
1.0
8
35
Pitching
Team Page
8
Regulators 9U
Indian Trail, NC
1.0
3.0
46
1
Pitching
Team Page
9
Park Sharon Nationals
Charlotte, NC
2.0
2.0
8
29
Pitching
Team Page
10
Legacy Baseball
Fort Mill, SC
2.0
2.0
10
28
Pitching
Team Page
11
Tomberlin Blue Rays-Efird
Monroe, NC
1.0
3.0
27
16
Pitching
Team Page
12
Fury Baseball 9u
Forest City, NC
2.0
2.0
25
16
Pitching
Team Page
13
MARA Mud Hens
Matthews, NC
1.0
3.0
22
12
Pitching
Team Page
9U : Modified Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Doby:Doby 3
Tomberlin Blue Rays-Efird
7
Park Sharon Nationals
16
2
Sat
9:00 AM
Westmoreld:Field 2
Dry Pond 9u
13
Fury Baseball 9u
5
3
Sat
10:45 AM
Doby:Doby 3
Tomberlin Blue Rays-Efird
9
MARA Mud Hens
11
4
Sat
10:45 AM
Westmoreld:Field 2
Carolina Spinners
12
Fury Baseball 9u
11
5
Sat
12:30 PM
Doby:Doby 3
Park Sharon Nationals
13
MARA Mud Hens
1
6
Sat
12:30 PM
Westmoreld:Field 2
Carolina Spinners
23
Dry Pond 9u
7
7
Sat
2:15 PM
Doby:Doby 3
DB RAPTORS 9U
9
Legacy Baseball
8
8
Sat
2:15 PM
Westmoreld:Field 2
North Lincoln Destroyers
0
LKN Hurricanes
19
9
Sat
4:00 PM
Doby:Doby 3
Regulators 9U
0
DB RAPTORS 9U
26
10
Sat
4:00 PM
Westmoreld:Field 2
SBA LKN 9u Burgess
15
LKN Hurricanes
20
11
Sat
5:45 PM
Doby:Doby 3
Regulators 9U
1
Legacy Baseball
20
12
Sat
5:45 PM
Westmoreld:Field 2
North Lincoln Destroyers
13
SBA LKN 9u Burgess
11
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
P.Sharon:Field # 4
Seed #2
Park Sharon Nationals
5
Seed #3
LKN Hurricanes
7
2
Sun
9:00 AM
P.Sharon:Field # 3
Seed #1
DB RAPTORS 9U
3
Seed #4
Carolina Spinners
12
3
Sun
10:45 AM
P.Sharon:Field # 4
Loser Game #1
Park Sharon Nationals
1
Loser Game #2
DB RAPTORS 9U
13
4
Sun
10:45 AM
P.Sharon:Field # 3
Winner Game #1
LKN Hurricanes
16
Winner Game #2
Carolina Spinners
5
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Westmoreld:Field 1
Seed #6
MARA Mud Hens
4
Seed #7
Dry Pond 9u
10
2
Sun
9:00 AM
Westmoreld:Field 2
Seed #5
Legacy Baseball
11
Seed #8
North Lincoln Destroyers
10
3
Sun
10:45 AM
Westmoreld:Field 1
Loser Game #1
MARA Mud Hens
5
Loser Game #2
North Lincoln Destroyers
7
4
Sun
10:45 AM
Westmoreld:Field 2
Winner Game #1
Dry Pond 9u
15
Winner Game #2
Legacy Baseball
10
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
P.Sharon:Field # 4
Seed #10
Tomberlin Blue Rays-Efird
11
Seed #11
SBA LKN 9u Burgess
7
2
Sun
12:30 PM
P.Sharon:Field # 3
Seed #9
Fury Baseball 9u
17
Seed #12
Regulators 9U
0
3
Sun
2:15 PM
P.Sharon:Field # 3
Winner Game #1
Tomberlin Blue Rays-Efird
0
Winner Game #2
Fury Baseball 9u
9
4
Sun
2:15 PM
P.Sharon:Field # 4
Odell Chargers
8
Loser of Game #1
SBA LKN 9u Burgess
14
5
Sun
4:00 PM
P.Sharon:Field # 4
Odell Chargers
17
Loser of Game #2
Regulators 9U
18
10U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Dry Pond Baseball 09
Denver, NC
4.0
0.0
18
36
Pitching
Team Page
2
Bulldogs 10u (Kane)
Mount Ulla, NC
0.0
2.0
0
0
Pitching
Team Page
3
Outlaws Baseball
Maiden, NC
2.0
2.0
28
32
Pitching
Team Page
4
Lenoir Ravens
Lenoir, NC
1.0
3.0
38
19
Pitching
Team Page
5
Fury Baseball 10u
Forest City, NC
2.0
2.0
30
27
Pitching
Team Page
10U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:45 AM
Westmoreld:Field 1
Dry Pond Baseball 09
19
Lenoir Ravens
8
2
Sat
12:30 PM
Westmoreld:Field 1
Dry Pond Baseball 09
17
Fury Baseball 10u
10
3
Sat
2:15 PM
Westmoreld:Field 1
Outlaws Baseball
19
Lenoir Ravens
11
4
Sat
4:00 PM
Westmoreld:Field 1
Outlaws Baseball
13
Fury Baseball 10u
17
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
Westmoreld:Field 2
Seed #2
Fury Baseball 10u
6
Seed #3
Outlaws Baseball
11
2
Sun
12:30 PM
Westmoreld:Field 1
Seed #1
Dry Pond Baseball 09
11
Seed #4
Lenoir Ravens
6
3
Sun
2:15 PM
Westmoreld:Field 1
Winner Game #1
Outlaws Baseball
19
Winner Game #2
Dry Pond Baseball 09
20
4
Sun
2:15 PM
Westmoreld:Field 2
Bulldogs 10u (Kane)
6
Loser of Game #1
Fury Baseball 10u
18
5
Sun
4:00 PM
Westmoreld:Field 2
Bulldogs 10u (Kane)
3
Loser of Game #2
Lenoir Ravens
15
11U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Union County Crush Allen
Indian Trail, NC
2.0
2.0
17
6
Pitching
Team Page
2
11u On Deck O's Orange
Pineville, NC
1.0
1.0
0
0
Pitching
Team Page
3
Bulldogs
Cleveland, NC
2.0
2.0
24
16
Pitching
Team Page
4
SBA LKN Mustangs
Mooresville, NC
1.0
3.0
13
13
Pitching
Team Page
5
SBA-Callahan
Huntersville, NC
2.0
2.0
6
21
Pitching
Team Page
6
LKN Hurricanes
Denver, NC
3.0
1.0
15
21
Pitching
Team Page
7
Concord Athletics Boone
Concord, NC
0.0
2.0
29
7
Pitching
Team Page
8
Carolina Reapers
Fort Mill, SC
1.0
3.0
23
16
Pitching
Team Page
9
N.C. Young Guns
Asheboro, NC
3.0
1.0
14
27
Pitching
Team Page
10
DB RAPTORS 11U-Justin
Shelby, NC
3.0
1.0
11
24
Pitching
Team Page
11
LBC Spartans
Cornelius, NC
2.0
2.0
13
20
Pitching
Team Page
12
ELITE BASEBALL 11u EBC
Forest, NC
2.0
2.0
26
13
Pitching
Team Page
13
Carolina Sundevils
Charlotte, NC
0.0
4.0
34
4
Pitching
Team Page
14
Legacy Baseball
Fort Mill, SC
1.0
3.0
21
15
Pitching
Team Page
15
Carolina Bearcats
Stanley, NC
4.0
0.0
10
26
Pitching
Team Page
16
Pfafftown Raiders 2027
Pfafftown, NC
3.0
1.0
5
33
Pitching
Team Page
17
MARA Blue
Charlotte, NC
3.0
1.0
9
23
Pitching
Team Page
18
Denver Dry Pond Blue Sox 2021
Denver, NC
1.0
3.0
22
11
Pitching
Team Page
19
Stanly County Renegades
Stanly County, NC
2.0
2.0
17
13
Pitching
Team Page
11U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Doby:Doby 2
Carolina Reapers
8
Legacy Baseball
12
2
Sat
9:00 AM
Mazeppa:Field # 1
SBA-Callahan
10
Union County Crush Allen
5
3
Sat
9:00 AM
Mazeppa:Field # 2
SBA LKN Mustangs
6
Stanly County Renegades
12
4
Sat
10:45 AM
Doby:Doby 2
Legacy Baseball
3
DB RAPTORS 11U-Justin
13
5
Sat
10:45 AM
Mazeppa:Field # 1
SBA-Callahan
11
Stanly County Renegades
1
6
Sat
10:45 AM
Mazeppa:Field # 2
SBA LKN Mustangs
7
Union County Crush Allen
1
7
Sat
12:30 PM
Doby:Doby 2
Carolina Reapers
8
DB RAPTORS 11U-Justin
11
8
Sat
12:30 PM
Mazeppa:Field # 1
Denver Dry Pond Blue Sox 2021
3
LBC Spartans
11
9
Sat
12:30 PM
Mazeppa:Field # 2
ELITE BASEBALL 11u EBC
2
Pfafftown Raiders 2027
18
10
Sat
2:15 PM
Doby:Doby 2
Carolina Sundevils
1
MARA Blue
16
11
Sat
2:15 PM
Mazeppa:Field # 1
LBC Spartans
9
LKN Hurricanes
10
12
Sat
2:15 PM
Mazeppa:Field # 2
Denver Dry Pond Blue Sox 2021
8
ELITE BASEBALL 11u EBC
11
13
Sat
4:00 PM
Doby:Doby 2
MARA Blue
7
Carolina Bearcats
8
14
Sat
4:00 PM
Mazeppa:Field # 1
Concord Athletics Boone
3
Pfafftown Raiders 2027
15
15
Sat
4:00 PM
Mazeppa:Field # 2
Bulldogs
10
N.C. Young Guns
13
16
Sat
5:45 PM
Doby:Doby 2
Carolina Bearcats
18
Carolina Sundevils
3
17
Sat
5:45 PM
Mazeppa:Field # 1
LKN Hurricanes
11
Bulldogs
6
18
Sat
5:45 PM
Mazeppa:Field # 2
N.C. Young Guns
14
Concord Athletics Boone
4
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
cornelius:Field # 1
Seed #4
DB RAPTORS 11U-Justin
3
Seed #5
N.C. Young Guns
5
2
Sun
12:30 PM
cornelius:Field # 2
Seed #2
SBA-Callahan
4
Seed #3
Carolina Bearcats
10
3
Sun
2:15 PM
cornelius:Field # 1
Winner Game #1
N.C. Young Guns
1
Seed #1
Pfafftown Raiders 2027
9
4
Sun
4:00 PM
cornelius:Field # 1
Winner Game #3
Pfafftown Raiders 2027
9
Winner Game #2
Carolina Bearcats
13
5
Sun
2:15 PM
cornelius:Field # 2
11u On Deck O's Orange
4
Loser of Game #1
DB RAPTORS 11U-Justin
6
6
Sun
4:00 PM
cornelius:Field # 2
11u On Deck O's Orange
6
Loser of Game #2
SBA-Callahan
5
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
cornelius:Field # 1
Seed #7
MARA Blue
12
Seed #8
LBC Spartans
4
2
Sun
9:00 AM
cornelius:Field # 2
Seed #6
LKN Hurricanes
9
Seed #9
SBA LKN Mustangs
1
3
Sun
10:45 AM
cornelius:Field # 1
Loser Game #1
LBC Spartans
17
Loser Game #2
SBA LKN Mustangs
8
4
Sun
10:45 AM
cornelius:Field # 2
Winner Game #1
MARA Blue
11
Winner Game #2
LKN Hurricanes
3
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Mazeppa:Field # 3
Seed #11
Legacy Baseball
5
Seed #12
ELITE BASEBALL 11u EBC
10
2
Sun
10:45 AM
Mazeppa:Field # 3
Seed #10
Stanly County Renegades
3
Seed #13
Union County Crush Allen
17
3
Sun
2:15 PM
Mazeppa:Field # 3
Loser Game #1
Legacy Baseball
7
Loser Game #2
Stanly County Renegades
12
4
Sun
12:30 PM
Mazeppa:Field # 3
Winner Game #1
ELITE BASEBALL 11u EBC
14
Winner Game #2
Union County Crush Allen
17
Copper Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Mazeppa:Field # 2
Seed #15
Carolina Reapers
8
Seed #16
Bulldogs
14
2
Sun
9:00 AM
Mazeppa:Field # 1
Seed #14
Denver Dry Pond Blue Sox 2021
10
Seed #17
Carolina Sundevils
0
3
Sun
10:45 AM
Mazeppa:Field # 2
Loser Game #1
Carolina Reapers
16
Loser Game #2
Carolina Sundevils
2
4
Sun
10:45 AM
Mazeppa:Field # 1
Winner Game #1
Bulldogs
4
Winner Game #2
Denver Dry Pond Blue Sox 2021
0
12U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
T24 Gamecocks Comer
Lake Wylie, SC
2.0
2.0
7
18
Pitching
Team Page
2
Spartans Triplett
Wilkesboro, NC
1.0
3.0
40
2
Pitching
Team Page
3
Team 24 Gamecocks Bailey
Lake Wylie, SC
4.0
0.0
1
29
Pitching
Team Page
4
Belmont Bombers
Belmont, NC
2.0
2.0
13
6
Pitching
Team Page
5
CBA Copperheads Red
Mooresville, NC
4.0
0.0
8
27
Pitching
Team Page
6
Concord Athletics Darwin
Concord, NC
1.0
2.0
14
16
Pitching
Team Page
7
Carolina Spinners
Mooresville, NC
2.0
1.0
4
27
Pitching
Team Page
8
Ultimate Performance Black
Matthews, NC
2.0
2.0
28
15
Pitching
Team Page
9
Carolina Cannons
Fort Mill, SC
3.0
1.0
1
30
Pitching
Team Page
10
Mooresville Biscuits - 12U
Mooresville, NC
1.0
3.0
14
11
Pitching
Team Page
11
East Rowan 12U
Salisbury, NC
2.0
2.0
24
16
Pitching
Team Page
12
Carolina Sundevils
Charlotte, NC
1.0
3.0
27
2
Pitching
Team Page
13
DSA Bulldogs
Mooresville, NC
2.0
1.0
4
26
Pitching
Team Page
14
Legacy Baseball
Fort Mill, SC
1.0
2.0
9
17
Pitching
Team Page
15
Elite9
Rock Hill, SC
0.0
4.0
42
2
Pitching
Team Page
16
Aces - Hartsell
Oakboro, NC
2.0
2.0
16
8
Pitching
Team Page
12U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
cornelius:Field # 1
DSA Bulldogs
19
Spartans Triplett
2
2
Sat
9:00 AM
cornelius:Field # 2
Carolina Spinners
6
Belmont Bombers
4
3
Sat
9:00 AM
Westmoreld:Field 3
Carolina Cannons
25
Elite9
0
4
Sat
10:45 AM
cornelius:Field # 1
DSA Bulldogs
7
Belmont Bombers
2
5
Sat
10:45 AM
cornelius:Field # 2
Spartans Triplett
0
Carolina Spinners
21
6
Sat
10:45 AM
Westmoreld:Field 3
Carolina Cannons
5
T24 Gamecocks Comer
1
7
Sat
12:30 PM
cornelius:Field # 1
CBA Copperheads Red
12
Concord Athletics Darwin
4
8
Sat
12:30 PM
cornelius:Field # 2
East Rowan 12U
3
Legacy Baseball
13
9
Sat
12:30 PM
Westmoreld:Field 3
Elite9
2
T24 Gamecocks Comer
17
10
Sat
2:15 PM
cornelius:Field # 1
CBA Copperheads Red
15
Ultimate Performance Black
4
11
Sat
2:15 PM
cornelius:Field # 2
Legacy Baseball
4
Aces - Hartsell
6
12
Sat
2:15 PM
Westmoreld:Field 3
Mooresville Biscuits - 12U
11
Carolina Sundevils
1
13
Sat
4:00 PM
cornelius:Field # 1
East Rowan 12U
13
Ultimate Performance Black
11
14
Sat
4:00 PM
cornelius:Field # 2
Aces - Hartsell
2
Concord Athletics Darwin
12
15
Sat
4:00 PM
Westmoreld:Field 3
Mooresville Biscuits - 12U
0
Team 24 Gamecocks Bailey
13
16
Sat
5:45 PM
Westmoreld:Field 3
Team 24 Gamecocks Bailey
16
Carolina Sundevils
1
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
HAP:Field #2
Seed #2
Team 24 Gamecocks Bailey
6
Seed #3
Carolina Spinners
4
2
Sun
8:30 AM
HAP:Field #1
Seed #1
Carolina Cannons
8
Seed #4
DSA Bulldogs
7
3
Sun
12:00 PM
HAP:Field #1
Loser Game #1
Carolina Spinners
Loser Game #2
DSA Bulldogs
4
Sun
10:15 AM
HAP:Field #1
Winner Game #1
Team 24 Gamecocks Bailey
9
Winner Game #2
Carolina Cannons
8
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
10:15 AM
HAP:Field #2
Seed #6
T24 Gamecocks Comer
9
Seed #7
Legacy Baseball
3
2
Sun
12:00 PM
HAP:Field #2
Seed #5
CBA Copperheads Red
6
Seed #8
Concord Athletics Darwin
3
3
Sun
3:30 PM
HAP:Field #2
Loser Game #1
Legacy Baseball
Loser Game #2
Concord Athletics Darwin
4
Sun
1:45 PM
HAP:Field #2
Winner Game #1
T24 Gamecocks Comer
8
Winner Game #2
CBA Copperheads Red
16
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Westmoreld:Field 3
Seed #10
Aces - Hartsell
0
Seed #11
East Rowan 12U
10
2
Sun
10:45 AM
Westmoreld:Field 3
Seed #9
Mooresville Biscuits - 12U
1
Seed #12
Belmont Bombers
3
3
Sun
12:30 PM
Westmoreld:Field 3
Loser Game #1
Aces - Hartsell
10
Loser Game #2
Mooresville Biscuits - 12U
0
4
Sun
2:15 PM
Westmoreld:Field 3
Winner Game #1
East Rowan 12U
0
Winner Game #2
Belmont Bombers
5
Copper Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
Mazeppa:Field # 1
Seed #14
Ultimate Performance Black
3
Seed #15
Spartans Triplett
2
2
Sun
12:30 PM
Mazeppa:Field # 2
Seed #13
Carolina Sundevils
9
Seed #16
Elite9
1
3
Sun
2:15 PM
Mazeppa:Field # 1
Loser Game #1
Spartans Triplett
10
Loser Game #2
Elite9
5
4
Sun
2:15 PM
Mazeppa:Field # 2
Winner Game #1
Ultimate Performance Black
17
Winner Game #2
Carolina Sundevils
0
13U 90 : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Vision Bandits--GERMANO
Waxhaw, NC
1.0
2.0
5
17
Pitching
Team Page
2
Five Star DK Heat
Denver, NC
3.0
1.0
16
15
Pitching
Team Page
3
Triple Crown Lookouts
Denver, NC
1.0
2.0
13
17
Pitching
Team Page
4
Team 24 Gamecocks Lowery
York, SC
3.0
1.0
16
25
Pitching
Team Page
5
Indian Trail Rivals
Indian Trail, NC
1.0
3.0
13
7
Pitching
Team Page
6
CBC Baseball Club
Charlotte, NC
3.0
2.0
12
19
Pitching
Team Page
7
Carolina Reds 13U
Fort Mill, SC
3.0
1.0
7
22
Pitching
Team Page
8
CBA Copperheads Red
Mooresville, NC
2.0
1.0
11
13
Pitching
Team Page
9
Stars Baseball 13u
Pageland, SC
1.0
2.0
18
14
Pitching
Team Page
10
Aces - Thompson
Oakboro, NC
1.0
2.0
21
17
Pitching
Team Page
11
Westlake
Denver, NC
1.0
3.0
14
12
Pitching
Team Page
12
DB RAPTORS 13u
Gastonia, NC
0.0
4.0
32
12
Pitching
Team Page
13
Mooresville Biscuits 13U
Mooresville, NC
1.0
2.0
7
18
Pitching
Team Page
14
SBA Patriots Red
Mooresville, NC
4.0
0.0
7
9
Pitching
Team Page
15
CBA Copperheads Black
Mooresville, NC
3.0
1.0
11
12
Pitching
Team Page
16
CBA Copperheads Gray
Concord, NC
2.0
2.0
28
3
Pitching
Team Page
17
ELITE BASEBALL 13U EBC
Forest City, NC
2.0
1.0
17
24
Pitching
Team Page
18
Mambas
CONCORD, NC
2.0
2.0
14
15
Pitching
Team Page
19
SBA Americans
Matthews, NC
1.0
3.0
17
8
Pitching
Team Page
13U 90 : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Bradford:Field # 5
Vision Bandits--GERMANO
4
SBA Patriots Red
5
2
Sat
9:00 AM
Dallas:Field # 1
Team 24 Gamecocks Lowery
8
CBA Copperheads Black
7
3
Sat
9:00 AM
Dallas:Field # 2
Indian Trail Rivals
4
Aces - Thompson
8
4
Sat
9:00 AM
Tryon:Field #1
ELITE BASEBALL 13U EBC
14
DB RAPTORS 13u
8
5
Sat
10:45 AM
Bradford:Field # 5
Vision Bandits--GERMANO
13
CBA Copperheads Gray
0
6
Sat
10:45 AM
Dallas:Field # 1
Aces - Thompson
9
Team 24 Gamecocks Lowery
17
7
Sat
10:45 AM
Dallas:Field # 2
Indian Trail Rivals
3
CBA Copperheads Black
5
8
Sat
10:45 AM
Tryon:Field #1
Westlake
9
ELITE BASEBALL 13U EBC
10
9
Sat
12:30 PM
Bradford:Field # 5
SBA Patriots Red
4
Mooresville Biscuits 13U
3
10
Sat
12:30 PM
Dallas:Field # 1
Triple Crown Lookouts
3
CBC Baseball Club
11
11
Sat
12:30 PM
Dallas:Field # 2
SBA Americans
4
Stars Baseball 13u
12
12
Sat
12:30 PM
Tryon:Field #1
DB RAPTORS 13u
4
Carolina Reds 13U
18
13
Sat
2:15 PM
Bradford:Field # 5
CBA Copperheads Gray
3
Mooresville Biscuits 13U
15
14
Sat
2:15 PM
Dallas:Field # 1
Stars Baseball 13u
2
Triple Crown Lookouts
14
15
Sat
2:15 PM
Dallas:Field # 2
CBA Copperheads Red
5
SBA Americans
4
16
Sat
2:15 PM
Tryon:Field #1
Westlake
3
Carolina Reds 13U
4
17
Sat
4:00 PM
Dallas:Field # 1
Five Star DK Heat
9
CBC Baseball Club
8
18
Sat
4:00 PM
Dallas:Field # 2
CBA Copperheads Red
8
Mambas
7
19
Sat
5:45 PM
Dallas:Field # 1
Five Star DK Heat
6
Mambas
8
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Westmoreld:Field 4
Seed #4
Team 24 Gamecocks Lowery
8
Seed #5
ELITE BASEBALL 13U EBC
1
2
Sun
10:45 AM
Westmoreld:Field 4
Seed #2
SBA Patriots Red
8
Seed #3
CBA Copperheads Red
3
3
Sun
12:30 PM
Westmoreld:Field 4
Winner Game #1
Team 24 Gamecocks Lowery
6
Seed #1
Carolina Reds 13U
7
4
Sun
4:00 PM
Westmoreld:Field 4
Loser Game #1
ELITE BASEBALL 13U EBC
Loser Game #2
CBA Copperheads Red
5
Sun
2:15 PM
Westmoreld:Field 4
Winner Game #3
Carolina Reds 13U
3
Winner Game #2
SBA Patriots Red
7
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
Doby:Doby 1
Seed #9
CBC Baseball Club
7
Seed #10
Triple Crown Lookouts
1
2
Sun
10:15 AM
Doby:Doby 1
Seed #7
Mooresville Biscuits 13U
0
Seed #8
CBA Copperheads Black
9
3
Sun
12:00 PM
Doby:Doby 1
Winner Game #1
CBC Baseball Club
3
Seed #6
Vision Bandits--GERMANO
0
4
Sun
3:30 PM
Doby:Doby 1
Loser Game #1
Triple Crown Lookouts
Loser Game #2
Mooresville Biscuits 13U
5
Sun
1:45 PM
Doby:Doby 1
Winner Game #3
CBC Baseball Club
6
Winner Game #2
CBA Copperheads Black
8
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
Bradford:Field # 5
Seed #14
Aces - Thompson
1
Seed #15
Indian Trail Rivals
3
2
Sun
10:15 AM
Bradford:Field # 5
Seed #12
Five Star DK Heat
10
Seed #13
Stars Baseball 13u
7
3
Sun
12:00 PM
Bradford:Field # 5
Winner Game #1
Indian Trail Rivals
1
Seed #11
Mambas
9
4
Sun
3:30 PM
Bradford:Field # 5
Loser Game #1
Aces - Thompson
Loser Game #2
Stars Baseball 13u
5
Sun
1:45 PM
Bradford:Field # 5
Winner Game #3
Mambas
7
Winner Game #2
Five Star DK Heat
10
Copper Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:00 AM
Dallas:Field # 2
Seed #17
SBA Americans
0
Seed #18
CBA Copperheads Gray
12
2
Sun
8:00 AM
Dallas:Field # 1
Seed #16
Westlake
12
Seed #19
DB RAPTORS 13u
10
3
Sun
9:45 AM
Dallas:Field # 2
Loser Game #1
SBA Americans
4
Loser Game #2
DB RAPTORS 13u
2
4
Sun
9:45 AM
Dallas:Field # 1
Winner Game #1
CBA Copperheads Gray
17
Winner Game #2
Westlake
7
14U : BBCOR
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Mooresville Biscuits 14U
Mooresville, NC
2.0
2.0
12
13
Pitching
Team Page
2
Athlete's Warehouse
Locust, NC
1.0
2.0
3
4
Pitching
Team Page
3
Union County Crush - DeVore
Monroe, NC
1.0
2.0
7
8
Pitching
Team Page
4
Team Carolina
Charlotte, NC
0.0
3.0
15
6
Pitching
Team Page
5
Park Sharon Nationals
Charlotte, NC
4.0
1.0
6
24
Pitching
Team Page
6
Concord Athletics Shabosky
Concord, NC
3.0
1.0
7
10
Pitching
Team Page
7
Concord Athletics Reebel
Concord, NC
2.0
2.0
20
11
Pitching
Team Page
8
SBA LKN 14U Red
Mooresville, NC
4.0
0.0
3
5
Pitching
Team Page
9
South Rowan Hammerheads
Salisbury, NC
2.0
2.0
4
1
Pitching
Team Page
10
CBA Copperheads Black
Concord, NC
2.0
1.0
5
23
Pitching
Team Page
11
Carolina Tomahawks
Fort Mill, SC
2.0
1.0
0
25
Pitching
Team Page
12
Predators Baseball
Pageland, SC
1.0
2.0
16
9
Pitching
Team Page
13
DB RAPTORS 14U
Shelby, NC
1.0
3.0
20
2
Pitching
Team Page
14
BigFoot Baseball
Shelby, NC
2.0
2.0
8
4
Pitching
Team Page
15
Roadrunners 14u
Crouse, NC
0.0
3.0
22
3
Pitching
Team Page
14U : BBCOR Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:00 AM
P.Sharon:Field 8
Park Sharon Nationals
15
Concord Athletics Reebel
5
2
Sat
9:00 AM
Doby:Doby 1
Concord Athletics Shabosky
7
Union County Crush - DeVore
3
3
Sat
9:00 AM
Westmoreld:Field 4
Athlete's Warehouse
2
SBA LKN 14U Red
3
4
Sat
9:45 AM
P.Sharon:Field 8
Concord Athletics Reebel
6
Team Carolina
5
5
Sat
10:45 AM
Doby:Doby 1
Union County Crush - DeVore
5
BigFoot Baseball
0
6
Sat
10:45 AM
Westmoreld:Field 4
South Rowan Hammerheads
0
Athlete's Warehouse
2
7
Sat
11:30 AM
P.Sharon:Field 8
Park Sharon Nationals
9
Team Carolina
1
8
Sat
12:30 PM
Doby:Doby 1
Concord Athletics Shabosky
3
BigFoot Baseball
4
9
Sat
12:30 PM
Westmoreld:Field 4
South Rowan Hammerheads
1
SBA LKN 14U Red
2
10
Sat
2:15 PM
Doby:Doby 1
DB RAPTORS 14U
0
Carolina Tomahawks
11
11
Sat
2:15 PM
Westmoreld:Field 4
CBA Copperheads Black
12
Mooresville Biscuits 14U
2
12
Sat
4:00 PM
Doby:Doby 1
Predators Baseball
9
DB RAPTORS 14U
2
13
Sat
4:00 PM
Westmoreld:Field 4
CBA Copperheads Black
11
Roadrunners 14u
3
14
Sat
5:45 PM
Doby:Doby 1
Predators Baseball
0
Carolina Tomahawks
14
15
Sat
5:45 PM
Westmoreld:Field 4
Mooresville Biscuits 14U
11
Roadrunners 14u
0
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
P.Sharon:Field 8
Seed #4
Park Sharon Nationals
10
Seed #5
Athlete's Warehouse
0
2
Sun
10:45 AM
P.Sharon:Field 8
Seed #2
SBA LKN 14U Red
8
Seed #3
CBA Copperheads Black
6
3
Sun
12:30 PM
P.Sharon:Field 8
Winner Game #1
Park Sharon Nationals
9
Seed #1
Carolina Tomahawks
7
4
Sun
4:00 PM
P.Sharon:Field 8
Loser Game #1
Athlete's Warehouse
Loser Game #2
CBA Copperheads Black
5
Sun
2:15 PM
P.Sharon:Field 8
Winner Game #3
Park Sharon Nationals
6
Winner Game #2
SBA LKN 14U Red
7
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Mazeppa:Field # 4
Seed #9
Mooresville Biscuits 14U
9
Seed #10
Predators Baseball
2
2
Sun
10:45 AM
Mazeppa:Field # 4
Seed #7
Union County Crush - DeVore
0
Seed #8
BigFoot Baseball
9
3
Sun
12:30 PM
Mazeppa:Field # 4
Winner Game #1
Mooresville Biscuits 14U
5
Seed #6
Concord Athletics Shabosky
6
4
Sun
4:00 PM
Mazeppa:Field # 4
Loser Game #1
Predators Baseball
Loser Game #2
Union County Crush - DeVore
5
Sun
2:15 PM
Mazeppa:Field # 4
Winner Game #3
Concord Athletics Shabosky
8
Winner Game #2
BigFoot Baseball
0
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Tryon:Field #1
Seed #14
DB RAPTORS 14U
7
Seed #15
Roadrunners 14u
6
2
Sun
10:45 AM
Tryon:Field #1
Seed #12
South Rowan Hammerheads
7
Seed #13
Team Carolina
6
3
Sun
12:30 PM
Tryon:Field #1
Winner Game #1
DB RAPTORS 14U
2
Seed #11
Concord Athletics Reebel
6
4
Sun
4:00 PM
Tryon:Field #1
Loser Game #1
Roadrunners 14u
Loser Game #2
Team Carolina
5
Sun
2:15 PM
Tryon:Field #1
Winner Game #3
Concord Athletics Reebel
1
Winner Game #2
South Rowan Hammerheads
10
15U : 17U
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Lake Wylie Warriors
Lake Wylie, SC
1.0
3.0
19
7
Pitching
Team Page
2
Fury Baseball
Forest City, NC
2.0
2.0
9
8
Pitching
Team Page
3
ELITE BASEBALL 15u EBC
Forest City, NC
4.0
0.0
4
19
Pitching
Team Page
4
Piedmont Pirates
Denver, NC
1.0
3.0
6
11
Pitching
Team Page
5
Bulldogs 15u (Dallas)
Mt Ulla, NC
2.0
2.0
9
10
Pitching
Team Page
6
Carolina Baseball
Lincolnton, NC
3.0
1.0
16
13
Pitching
Team Page
7
Lenoir Red Wings
Lenoir, NC
0.0
4.0
18
4
Pitching
Team Page
8
top prospect
forest city, NC
3.0
1.0
4
13
Pitching
Team Page
15U : 17U Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Mazeppa:Field # 4
Fury Baseball
3
Piedmont Pirates
2
2
Sat
10:45 AM
Mazeppa:Field # 4
Fury Baseball
5
Bulldogs 15u (Dallas)
7
3
Sat
12:30 PM
Mazeppa:Field # 4
Piedmont Pirates
9
Lenoir Red Wings
3
4
Sat
1:15 PM
P.Sharon:Field 8
Lake Wylie Warriors
1
ELITE BASEBALL 15u EBC
9
5
Sat
2:15 PM
Mazeppa:Field # 4
top prospect
4
Bulldogs 15u (Dallas)
3
6
Sat
3:00 PM
P.Sharon:Field 8
ELITE BASEBALL 15u EBC
10
Carolina Baseball
3
7
Sat
4:00 PM
Mazeppa:Field # 4
Lenoir Red Wings
1
top prospect
9
8
Sat
4:45 PM
P.Sharon:Field 8
Carolina Baseball
10
Lake Wylie Warriors
6
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
HAP:Field #3
Seed #2
top prospect
4
Seed #3
Piedmont Pirates
3
2
Sun
12:30 PM
HAP:Field #4
Seed #1
ELITE BASEBALL 15u EBC
7
Seed #4
Bulldogs 15u (Dallas)
5
3
Sun
2:15 PM
HAP:Field #3
Loser Game #1
Piedmont Pirates
5
Loser Game #2
Bulldogs 15u (Dallas)
10
4
Sun
2:15 PM
HAP:Field #4
Winner Game #1
top prospect
1
Winner Game #2
ELITE BASEBALL 15u EBC
9
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
HAP:Field #3
Seed #6
Carolina Baseball
6
Seed #7
Lenoir Red Wings
0
2
Sun
9:00 AM
HAP:Field #4
Seed #5
Fury Baseball
6
Seed #8
Lake Wylie Warriors
2
3
Sun
10:45 AM
HAP:Field #3
Loser Game #1
Lenoir Red Wings
0
Loser Game #2
Lake Wylie Warriors
10
4
Sun
10:45 AM
HAP:Field #4
Winner Game #1
Carolina Baseball
4
Winner Game #2
Fury Baseball
3
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.