Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
2018 Top Gun "Super Regional Rawlings Bat Packs "
September 22 - 23 in Knightdale, NC
WEATHER ALERT!
Last Updated 09/23/2018 9:29 AM
All games at The Factory have been canceled for Sunday
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
BHS
Bunn High School
29 Bunn Elementary School Rd Bunn, NC 27508
KCP
Knightdale Community Park
100 Bryan Chalk Lane Knightdale, NC 27545
LHS
Louisburg High School
201 Allen Ln Louisburg, NC 27549
PLP
Pilot Lions Park
50 Pilot Bypass Zebulon, NC 27597
CAP
THE CAP
871 Buck Swamp Rd Goldsboro, NC 27530
TF
The Factory
1839 S. Main St. Wake Forest, NC 27587
WMMS
West Millbrook Middle School
8115 Strickland Rd Raleigh, NC 27615
9U : 46/65 Mod
Modified Bases... Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
NCDB RiverCats
Raleigh, NC
2.0
2.0
19
10
Pitching
Team Page
2
WR9uBlue
Raleigh, NC
2.0
2.0
9
9
Pitching
Team Page
3
Youngsville Phantoms
Youngsville, NC
0.0
4.0
18
10
Pitching
Team Page
4
DIRTBAGS BLACK(9u)
PRINCETON, NC
4.0
0.0
1
18
Pitching
Team Page
9U : 46/65 Mod Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:30 AM
KCP:Field 3
NCDB RiverCats
10
Youngsville Phantoms
7
2
Sat
12:30 PM
KCP:Field 3
Youngsville Phantoms
3
WR9uBlue
8
3
Sat
2:30 PM
KCP:Field 3
DIRTBAGS BLACK(9u)
12
NCDB RiverCats
0
4
Sat
4:30 PM
KCP:Field 3
WR9uBlue
1
DIRTBAGS BLACK(9u)
6
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
KCP:Field 4
Seed #2
WR9uBlue
3
Seed #3
NCDB RiverCats
8
2
Sun
2:45 PM
KCP:Field 3
Seed #1
DIRTBAGS BLACK(9u)
5
Seed #4
Youngsville Phantoms
4
3
Sun
4:45 PM
KCP:Field 4
Loser Game #1
WR9uBlue
8
Loser Game #2
Youngsville Phantoms
7
4
Sun
4:45 PM
KCP:Field 3
Winner Game #1
NCDB RiverCats
4
Winner Game #2
DIRTBAGS BLACK(9u)
14
10U : 46/65 (D3)
Open Bases... Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Freedom
Fuquay Varina, NC
4.0
0.0
8
33
Pitching
Team Page
2
C35 2027
Pinehurst, NC
0.0
4.0
30
9
Pitching
Team Page
3
Carolina Flash
Wake Forest, NC
2.0
2.0
21
19
Pitching
Team Page
4
NW Force
Raleigh, NC
1.0
3.0
20
5
Pitching
Team Page
5
Durham Blues (10u)
Durham, NC
3.0
1.0
6
23
Pitching
Team Page
6
Diamond Life Athletics
Youngsville, NC
2.0
2.0
21
17
Pitching
Team Page
10U : 46/65 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
KCP:Field 4
Diamond Life Athletics
14
C35 2027
4
2
Sat
10:30 AM
KCP:Field 4
C35 2027
5
Carolina Freedom
16
3
Sat
12:30 PM
KCP:Field 4
Carolina Freedom
17
Diamond Life Athletics
3
4
Sat
2:30 PM
KCP:Field 4
Carolina Flash
4
Durham Blues (10u)
18
5
Sat
4:30 PM
KCP:Field 4
NW Force
3
Carolina Flash
15
6
Sat
6:30 PM
KCP:Field 4
Durham Blues (10u)
5
NW Force
2
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
KCP:Field 4
Seed #4
Diamond Life Athletics
6
Seed #5
NW Force
7
2
Sun
8:30 AM
KCP:Field 3
Seed #3
Carolina Flash
17
Seed #6
C35 2027
16
3
Sun
10:45 AM
KCP:Field 4
Winner Game #1
NW Force
8
Seed #1
Durham Blues (10u)
9
4
Sun
10:45 AM
KCP:Field 3
Winner Game #2
Carolina Flash
3
Seed #2
Carolina Freedom
4
5
Sun
12:45 PM
KCP:Field 3
Loser Game #1
Diamond Life Athletics
6
Loser Game #2
C35 2027
0
6
Sun
12:45 PM
KCP:Field 4
Winner Game #3
Durham Blues (10u)
2
Winner Game #4
Carolina Freedom
11
10U : 46/65 Open
Open Bases... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
NCDB Rivercats
Raleigh, NC
3.0
1.0
3
31
Pitching
Team Page
2
Warriors Baseball
Raleigh, NC
2.0
2.0
25
12
Pitching
Team Page
3
Wilson Reds 10U
Wilson, NC
1.0
2.0
21
9
Pitching
Team Page
4
WR10U
Raleigh, NC
4.0
0.0
4
24
Pitching
Team Page
5
MVP 10U Red
Wendell, NC
0.0
3.0
32
0
Pitching
Team Page
6
DIRTBAGS BLACK 10U
Four Oaks, NC
2.0
2.0
15
26
Pitching
Team Page
7
Greenville Athletics (Scott)
Greenville, NC
1.0
3.0
14
12
Pitching
Team Page
10U : 46/65 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
PLP:Field #2
Wilson Reds 10U
3
NCDB Rivercats
16
2
Sat
11:00 AM
PLP:Field #1
Greenville Athletics (Scott)
8
DIRTBAGS BLACK 10U
7
3
Sat
11:00 AM
PLP:Field #2
Warriors Baseball
5
Wilson Reds 10U
6
4
Sat
1:00 PM
PLP:Field #1
WR10U
7
Greenville Athletics (Scott)
4
5
Sat
1:00 PM
PLP:Field #2
NCDB Rivercats
15
MVP 10U Red
0
6
Sat
3:00 PM
PLP:Field #1
DIRTBAGS BLACK 10U
19
Warriors Baseball
7
7
Sat
3:00 PM
PLP:Field #2
MVP 10U Red
0
WR10U
17
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
PLP:Field #1
Seed #2
WR10U
9
Seed #3
Greenville Athletics (Scott)
8
2
Sun
9:00 AM
PLP:Field #2
Seed #1
NCDB Rivercats
7
Seed #4
DIRTBAGS BLACK 10U
8
3
Sun
1:15 PM
PLP:Field #2
Loser Game #1
Greenville Athletics (Scott)
0
Loser Game #2
NCDB Rivercats
7
4
Sun
11:15 AM
PLP:Field #2
Winner Game #1
WR10U
6
Winner Game #2
DIRTBAGS BLACK 10U
5
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
11:15 AM
PLP:Field #1
Seed #5
Wilson Reds 10U
2
Seed #6
Warriors Baseball
5
2
Sun
1:15 PM
PLP:Field #1
Seed #6
Warriors Baseball
9
Seed #7
MVP 10U Red
5
3
Sun
3:15 PM
PLP:Field #1
Seed #5
Wilson Reds 10U
Seed #7
MVP 10U Red
11U : 50/70 (D1)
Open Bases... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Wendell Knights
Wendell, NC
0.0
4.0
13
7
Pitching
Team Page
2
Carolina Thunder
Bahama, NC
2.0
1.0
12
16
Pitching
Team Page
3
Dirtbags East
Greenville, NC
2.0
2.0
15
13
Pitching
Team Page
4
Akadema Heat
Louisburg, NC
3.0
1.0
8
12
Pitching
Team Page
5
Rawlings Prospects NC 11U
Smithfield, NC
4.0
0.0
18
28
Pitching
Team Page
6
Sandhills Stingrays-Norris
Aberdeen, NC
1.0
2.0
13
16
Pitching
Team Page
7
NCDB RiverCats 11u
Raleigh, NC
1.0
3.0
28
15
Pitching
Team Page
11U : 50/70 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
KCP:Field 2
Dirtbags East
8
Carolina Thunder
9
2
Sat
8:30 AM
KCP:Field 3
Wendell Knights
3
Akadema Heat
6
3
Sat
10:30 AM
KCP:Field 2
Akadema Heat
6
Dirtbags East
5
4
Sat
12:30 PM
KCP:Field 2
Carolina Thunder
7
Wendell Knights
4
5
Sat
2:30 PM
KCP:Field 2
Rawlings Prospects NC 11U
18
NCDB RiverCats 11u
12
6
Sat
4:30 PM
KCP:Field 2
Sandhills Stingrays-Norris
6
Rawlings Prospects NC 11U
10
7
Sat
6:30 PM
KCP:Field 2
NCDB RiverCats 11u
3
Sandhills Stingrays-Norris
10
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
KCP:Field 2
Seed #2
Carolina Thunder
2
Seed #3
Rawlings Prospects NC 11U
14
2
Sun
4:45 PM
KCP:Field 2
Seed #1
Akadema Heat
5
Seed #4
Sandhills Stingrays-Norris
4
3
Sun
6:45 PM
KCP:Field 3
Loser Game #1
Carolina Thunder
Loser Game #2
Sandhills Stingrays-Norris
4
Sun
6:45 PM
KCP:Field 2
Winner Game #1
Rawlings Prospects NC 11U
6
Winner Game #2
Akadema Heat
2
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
KCP:Field 2
Seed #5
Wendell Knights
8
Seed #6
Dirtbags East
13
2
Sun
10:45 AM
KCP:Field 2
Seed #6
Dirtbags East
7
Seed #7
NCDB RiverCats 11u
3
3
Sun
12:45 PM
KCP:Field 2
Seed #5
Wendell Knights
3
Seed #7
NCDB RiverCats 11u
12
11U : 50/70 (D3)
Open Bases... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
North Wake Chargers
Wake Forest, NC
2.0
0.0
5
20
Pitching
Team Page
2
Triangle Sports Hawks
Fuquay-Varina, NC
0.0
2.0
30
9
Pitching
Team Page
3
VaSquires11u_North
South Boston, VA
1.0
0.0
1
17
Pitching
Team Page
4
Durham Blues (11u)
Durham, NC
1.0
1.0
9
23
Pitching
Team Page
5
Sandhills Stingray-Geffen
Southern Pines, NC
0.0
2.0
37
3
Pitching
Team Page
6
NW RipTide
Raleigh, NC
1.0
1.0
27
19
Pitching
Team Page
7
North Wake Rough Riders
Raleigh, NC
1.0
0.0
2
20
Pitching
Team Page
11U : 50/70 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TF:Field 1
Triangle Sports Hawks
7
NW RipTide
16
2
Sat
8:30 AM
TF:Field 2
Durham Blues (11u)
3
North Wake Chargers
6
3
Sat
10:30 AM
TF:Field 1
North Wake Chargers
14
Triangle Sports Hawks
2
4
Sat
12:30 PM
TF:Field 1
NW RipTide
3
Durham Blues (11u)
20
5
Sat
2:30 PM
TF:Field 1
North Wake Rough Riders
20
Sandhills Stingray-Geffen
2
6
Sat
4:30 PM
TF:Field 1
Sandhills Stingray-Geffen
1
VaSquires11u_North
17
7
Sat
6:30 PM
TF:Field 1
VaSquires11u_North
North Wake Rough Riders
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
11:00 AM
TF:Field 2
Seed #2
VaSquires11u_North
Seed #3
North Wake Rough Riders
2
Sun
11:00 AM
TF:Field 1
Seed #1
North Wake Chargers
Seed #4
Durham Blues (11u)
3
Sun
12:45 PM
TF:Field 1
Winner Game #1
Winner Game #2
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
TF:Field 2
Seed #5
NW RipTide
Seed #6
Triangle Sports Hawks
2
Sun
2:30 PM
TF:Field 2
Seed #6
Triangle Sports Hawks
Seed #7
Sandhills Stingray-Geffen
3
Sun
4:15 PM
TF:Field 2
Seed #5
NW RipTide
Seed #7
Sandhills Stingray-Geffen
12U : 50/70 Open
Open Bases... Round Robin Pool Play, Top 2 advance to championship! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Dirtbags East
Greenville, NC
1.0
1.0
13
23
Pitching
Team Page
2
TPA Nationals Zuber
Apex, NC
1.0
1.0
18
14
Pitching
Team Page
3
Riptide 12U
Durham, NC
1.0
1.0
16
15
Pitching
Team Page
4
Cleveland Wildcats Elite
Clayton, NC
1.0
1.0
20
15
Pitching
Team Page
12U : 50/70 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:30 AM
TF:Field 2
Riptide 12U
12
Cleveland Wildcats Elite
6
2
Sat
12:30 PM
TF:Field 2
Cleveland Wildcats Elite
9
Dirtbags East
8
3
Sat
2:30 PM
TF:Field 2
TPA Nationals Zuber
10
Riptide 12U
3
4
Sat
4:30 PM
TF:Field 2
Dirtbags East
15
TPA Nationals Zuber
4
5
Sun
2:30 PM
TF:Field 1
TPA Nationals Zuber
Cleveland Wildcats Elite
6
Sun
4:15 PM
TF:Field 1
Riptide 12U
Dirtbags East
13U 80 : 54/80 (D1)
Open Bases... Round Robin Format, Best Record Wins! All games 1hr 45min time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Archers
Clayton, NC
1.0
3.0
27
15
Pitching
Team Page
2
NCDB 13u-B
Raleigh, NC
2.0
2.0
25
26
Pitching
Team Page
3
Sanford Cobras
Sanford, NC
4.0
0.0
7
36
Pitching
Team Page
4
East Coast Clippers 13U
Hillsborough, NC
2.0
2.0
22
12
Pitching
Team Page
5
Carolina Rattlers
Durham, NC
1.0
3.0
32
24
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
WMMS:Field #1
NCDB 13u-B
10
Archers
1
2
Sat
10:30 AM
WMMS:Field #1
Carolina Rattlers
11
NCDB 13u-B
12
3
Sat
12:30 PM
WMMS:Field #1
Archers
4
Sanford Cobras
7
4
Sat
2:30 PM
WMMS:Field #1
East Coast Clippers 13U
2
Carolina Rattlers
7
5
Sat
4:30 PM
WMMS:Field #1
Sanford Cobras
10
East Coast Clippers 13U
2
6
Sun
8:30 AM
WMMS:Field #1
East Coast Clippers 13U
4
NCDB 13u-B
3
7
Sun
10:45 AM
WMMS:Field #1
Archers
2
East Coast Clippers 13U
4
8
Sun
12:45 PM
WMMS:Field #1
NCDB 13u-B
1
Sanford Cobras
9
9
Sun
2:45 PM
WMMS:Field #1
Carolina Rattlers
6
Archers
8
10
Sun
4:45 PM
WMMS:Field #1
Sanford Cobras
10
Carolina Rattlers
0
13U 80 : D2
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Hit & Run 5 Star Wildcats
Fuquay, NC
1.0
0.0
4
7
Pitching
Team Page
2
Carolina Titans Blue
Elizabeth City, NC
1.0
0.0
2
5
Pitching
Team Page
3
Akadema Punishers
Louisburg, NC
0.0
1.0
7
4
Pitching
Team Page
4
Carolina Freedom
Fuquay Varina, NC
1.0
1.0
11
6
Pitching
Team Page
5
HYAA Hawks
Hillsborough, NC
1.0
1.0
6
7
Pitching
Team Page
6
Fuquay Bengals
Fuquay Varina, NC
0.0
1.0
5
2
Pitching
Team Page
7
North Wake Rage
Wake Forest, NC
1.0
1.0
4
8
Pitching
Team Page
13U 80 : D2 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TF:Field 4
HYAA Hawks
3
North Wake Rage
1
2
Sat
10:30 AM
TF:Field 4
North Wake Rage
7
Carolina Freedom
1
3
Sat
12:30 PM
TF:Field 4
Carolina Freedom
5
HYAA Hawks
4
4
Sat
2:30 PM
TF:Field 4
Fuquay Bengals
2
Carolina Titans Blue
5
5
Sat
4:30 PM
TF:Field 4
Akadema Punishers
4
Hit & Run 5 Star Wildcats
7
6
Sat
6:30 PM
TF:Field 3
Hit & Run 5 Star Wildcats
Fuquay Bengals
7
Sat
6:30 PM
TF:Field 4
Carolina Titans Blue
Akadema Punishers
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
TF:Field 4
Seed #4
HYAA Hawks
Seed #5
Carolina Freedom
2
Sun
11:00 AM
TF:Field 5
Seed #3
North Wake Rage
Seed #6
Fuquay Bengals
3
Sun
11:00 AM
TF:Field 4
Seed #2
Hit & Run 5 Star Wildcats
Seed #7
Akadema Punishers
4
Sun
4:15 PM
TF:Field 4
Winner Game #1
Seed #1
Carolina Titans Blue
5
Sun
2:30 PM
TF:Field 4
Winner Game #2
Winner Game #3
6
Sun
6:00 PM
TF:Field 4
Winner Game #4
Winner Game #5
13U 80 : D3
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Durham Blues (13u)
Durham, NC
2.0
0.0
13
17
Pitching
Team Page
2
North Wake Hurricanes
Raleigh, NC
2.0
0.0
13
36
Pitching
Team Page
3
North Raleigh Tsunami
Raleigh, NC
0.0
2.0
12
8
Pitching
Team Page
4
OC Crushers Black
Chapel Hill, NC
0.0
2.0
17
7
Pitching
Team Page
5
EC Diamondbacks Ferrell
Lucama, NC
0.0
2.0
30
7
Pitching
Team Page
6
RBI Raptors 13u Landerl
Clayton, NC
2.0
0.0
10
18
Pitching
Team Page
7
DIRTBAGS BLACK
Timberlake, NC
1.0
0.0
0
4
Pitching
Team Page
8
EC Diamondbacks Bass
Wilson, NC
1.0
1.0
22
18
Pitching
Team Page
9
Southwestern Wake Sliders
Fuquay Varina, NC
1.0
1.0
7
5
Pitching
Team Page
10
North Wake River Hounds
Wake Forest, NC
0.0
1.0
5
3
Pitching
Team Page
11
Hammerheads-Purple
Clayton, NC
1.0
1.0
12
18
Pitching
Team Page
13U 80 : D3 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TF:Field 3
EC Diamondbacks Ferrell
6
RBI Raptors 13u Landerl
12
2
Sat
8:30 AM
TF:Field 6
Durham Blues (13u)
7
OC Crushers Black
5
3
Sat
10:30 AM
TF:Field 3
North Wake Hurricanes
18
EC Diamondbacks Ferrell
1
4
Sat
10:30 AM
TF:Field 6
Hammerheads-Purple
8
Durham Blues (13u)
10
5
Sat
12:30 PM
TF:Field 3
RBI Raptors 13u Landerl
6
North Raleigh Tsunami
4
6
Sat
12:30 PM
TF:Field 6
OC Crushers Black
2
Hammerheads-Purple
10
7
Sat
2:30 PM
TF:Field 3
EC Diamondbacks Bass
12
North Wake Hurricanes
18
8
Sat
2:30 PM
TF:Field 6
Southwestern Wake Sliders
0
DIRTBAGS BLACK
4
9
Sat
4:30 PM
TF:Field 3
North Raleigh Tsunami
4
EC Diamondbacks Bass
6
10
Sat
4:30 PM
TF:Field 6
North Wake River Hounds
3
Southwestern Wake Sliders
5
11
Sat
6:30 PM
TF:Field 6
DIRTBAGS BLACK
North Wake River Hounds
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
11:00 AM
TF:Field 3
Seed #4
DIRTBAGS BLACK
Seed #5
Southwestern Wake Sliders
2
Sun
11:00 AM
TF:Field 6
Seed #3
Durham Blues (13u)
Seed #6
Hammerheads-Purple
3
Sun
12:45 PM
TF:Field 3
Winner Game #1
Seed #1
RBI Raptors 13u Landerl
4
Sun
12:45 PM
TF:Field 6
Winner Game #2
Seed #2
North Wake Hurricanes
5
Sun
2:30 PM
TF:Field 3
Winner Game #3
Winner Game #4
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:30 PM
TF:Field 6
Seed #10
OC Crushers Black
Seed #11
EC Diamondbacks Ferrell
2
Sun
4:15 PM
TF:Field 3
Seed #8
North Wake River Hounds
Seed #9
North Raleigh Tsunami
3
Sun
4:15 PM
TF:Field 6
Winner Game #1
Seed #7
EC Diamondbacks Bass
4
Sun
6:00 PM
TF:Field 6
Winner Game #3
Winner Game #2
13U 90 : 60/90 (D1)
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Titans - Wilson
Wilson, NC
2.0
0.0
6
22
Pitching
Team Page
2
NCDB RiverCats
Raleigh, NC
1.0
1.0
14
9
Pitching
Team Page
3
TPA Nationals - Christman
Apex, NC
1.0
0.0
1
8
Pitching
Team Page
4
Dirtbags Black Raleigh 13U
Raleigh, NC
0.0
1.0
5
2
Pitching
Team Page
5
Rawlings Prospects NC 2024
Zebulon, NC
0.0
2.0
18
3
Pitching
Team Page
13U 90 : 60/90 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:30 AM
TF:Field 5
Carolina Titans - Wilson
10
Rawlings Prospects NC 2024
2
2
Sat
12:30 PM
TF:Field 5
NCDB RiverCats
4
Carolina Titans - Wilson
12
3
Sat
2:30 PM
TF:Field 5
Rawlings Prospects NC 2024
1
TPA Nationals - Christman
8
4
Sat
4:30 PM
TF:Field 5
Dirtbags Black Raleigh 13U
2
NCDB RiverCats
5
5
Sat
6:30 PM
TF:Field 5
TPA Nationals - Christman
Dirtbags Black Raleigh 13U
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
TF:Field 5
Seed #4
Dirtbags Black Raleigh 13U
Seed #5
Rawlings Prospects NC 2024
2
Sun
2:30 PM
TF:Field 5
Seed #2
TPA Nationals - Christman
Seed #3
NCDB RiverCats
3
Sun
4:15 PM
TF:Field 5
Winner Game #1
Seed #1
Carolina Titans - Wilson
4
Sun
6:00 PM
TF:Field 5
Winner Game #3
Winner Game #2
14U : 60/90 (D1)
BBCOR... Round Robin Format, Best Record Wins! All games 1hr 45min time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
East Coast Clippers
Creedmoor, NC
3.0
1.0
21
21
Pitching
Team Page
2
Dirtbags 14U KD
Danville , VA
2.0
2.0
19
23
Pitching
Team Page
3
Greenville Athletics (Jones)
Greenville, NC
3.0
1.0
9
24
Pitching
Team Page
4
Canes NC-Barbour
Raleigh, NC
2.0
2.0
14
30
Pitching
Team Page
5
Riptide 14u
Durham, NC
0.0
4.0
43
8
Pitching
Team Page
14U : 60/90 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
KCP:Field 1
East Coast Clippers
6
Greenville Athletics (Jones)
2
2
Sat
10:30 AM
KCP:Field 1
Riptide 14u
5
East Coast Clippers
9
3
Sat
12:30 PM
KCP:Field 1
Greenville Athletics (Jones)
9
Dirtbags 14U KD
0
4
Sat
2:30 PM
KCP:Field 1
Canes NC-Barbour
12
Riptide 14u
1
5
Sat
4:30 PM
KCP:Field 1
Dirtbags 14U KD
8
Canes NC-Barbour
5
6
Sun
8:30 AM
KCP:Field 1
Canes NC-Barbour
11
East Coast Clippers
2
7
Sun
10:45 AM
KCP:Field 1
Greenville Athletics (Jones)
3
Canes NC-Barbour
2
8
Sun
12:45 PM
KCP:Field 1
East Coast Clippers
4
Dirtbags 14U KD
3
9
Sun
2:45 PM
KCP:Field 1
Riptide 14u
1
Greenville Athletics (Jones)
10
10
Sun
4:45 PM
KCP:Field 1
Dirtbags 14U KD
12
Riptide 14u
1
14U : 60/90 (D2)
BBCOR... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
North Wake Thunder
Wake Forest, NC
2.0
1.0
11
22
Pitching
Team Page
2
Zone Select
Rolesville, NC
3.0
1.0
15
13
Pitching
Team Page
3
Ole School Baseball 14u
Cary, NC
1.0
3.0
15
3
Pitching
Team Page
4
Carolina Crusaders for Christ
Raleigh, NC
1.0
3.0
17
9
Pitching
Team Page
5
Hammerheads
Garner, NC
4.0
0.0
7
12
Pitching
Team Page
6
Carolina Capitals 14U
Raleigh, NC
2.0
2.0
5
7
Pitching
Team Page
7
Hit and Run - Barnes
Fuquay Varina, NC
4.0
1.0
12
18
Pitching
Team Page
8
PITT413 14u
Greenville, NC
1.0
3.0
10
14
Pitching
Team Page
9
Phoenix Elite 14u
Elon, NC
0.0
4.0
17
11
Pitching
Team Page
10
North Wake Bandits
Wake Forest, NC
2.0
2.0
7
7
Pitching
Team Page
14U : 60/90 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
CAP:Field 4
Hammerheads
5
Carolina Capitals 14U
4
2
Sat
8:30 AM
CAP:Field 6
North Wake Bandits
4
PITT413 14u
3
3
Sat
10:30 AM
CAP:Field 4
Phoenix Elite 14u
3
Hammerheads
7
4
Sat
10:30 AM
CAP:Field 6
Zone Select
4
North Wake Bandits
3
5
Sat
12:30 PM
CAP:Field 4
PITT413 14u
11
Carolina Crusaders for Christ
6
6
Sat
12:30 PM
CAP:Field 6
Carolina Capitals 14U
3
Ole School Baseball 14u
0
7
Sat
2:30 PM
CAP:Field 4
Hit and Run - Barnes
12
Zone Select
9
8
Sat
2:30 PM
CAP:Field 6
North Wake Thunder
10
Phoenix Elite 14u
8
9
Sat
4:30 PM
CAP:Field 4
Carolina Crusaders for Christ
3
Hit and Run - Barnes
6
10
Sat
4:30 PM
CAP:Field 6
Ole School Baseball 14u
3
North Wake Thunder
12
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
CAP:Field 4
Seed #4
Carolina Capitals 14U
1
Seed #5
North Wake Bandits
15
2
Sun
12:45 PM
CAP:Field 6
Seed #3
Hit and Run - Barnes
8
Seed #6
PITT413 14u
2
3
Sun
2:45 PM
CAP:Field 4
Winner Game #1
North Wake Bandits
3
Seed #1
Hammerheads
6
4
Sun
2:45 PM
CAP:Field 6
Winner Game #2
Hit and Run - Barnes
9
Seed #2
North Wake Thunder
6
5
Sun
4:45 PM
CAP:Field 6
Loser Game #1
Carolina Capitals 14U
7
Loser Game #2
PITT413 14u
0
6
Sun
4:45 PM
CAP:Field 4
Winner Game #3
Hammerheads
6
Winner Game #4
Hit and Run - Barnes
5
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
CAP:Field 6
Seed #8
Ole School Baseball 14u
10
Seed #9
Phoenix Elite 14u
6
2
Sun
8:30 AM
CAP:Field 4
Seed #7
Zone Select
9
Seed #10
Carolina Crusaders for Christ
2
3
Sun
10:45 AM
CAP:Field 6
Loser Game #1
Phoenix Elite 14u
4
Loser Game #2
Carolina Crusaders for Christ
9
4
Sun
10:45 AM
CAP:Field 4
Winner Game #1
Ole School Baseball 14u
4
Winner Game #2
Zone Select
5
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.