Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
"TOP GUN-USA SPORTS EVENT"" ZONE QUALIFIER ACTIVATES ALL SUMMER BERTH"
June 1 - 2 in Triangle Region, NC
WEATHER ALERT!
Last Updated 06/01/2019 7:27 AM
All games at Pilot Lions Park have been canceled for Saturday.
General Alert
Last Updated 06/01/2019 7:27 AM
Playing Locations:
8U & 9U:
Angier
10U:
Clayton
11UD1
:
Apex
11UD2&11UD3:
Sanford
12UD1, 12UD2, & 12UD3:
Erwin
13U80D2:
Zebulon
13U80D3:
Cary
13U90D1:
Apex
13U90D2:
Clayton
14U Open:
Cary
14UD3:
Sanford
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
CHS
Clayton High School
424 South Robertson Street Clayton, NC 27520
EMP
Erwin Municipal Park
810 S. 16th St. Erwin, NC 28339
JMP
Jack Marley Park
149 East Williams St. Angier, NC 27501
MC
Middle Creek Community Park
151 Middle Creek Park Ave. Apex, NC 27519
NCP
Neill's Creek Park
3885 Neill's Creek Road Angier, NC 27501
PLP
Pilot Lions Park
50 Pilot Bypass Zebulon, NC 27597
TB
Thomas Brooks Park
200 Brooks Park Ln. Cary, NC 27519
TRP
Tramway Road Park
2301 Tramway Road Sanford, NC 27332
8U CP : CoachPitch
Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 15min time limit, Championship game 1hr 30min time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Thunder 8U
Clayton, NC
1.0
3.0
31
23
Pitching
Team Page
2
Canes 8U NC - Hartman
Fuquay-Varina, NC
3.0
1.0
17
31
Pitching
Team Page
3
GBI Express 8U
Garner, NC
0.0
4.0
24
11
Pitching
Team Page
4
NCDB Rivercats 8U
Raleigh, NC
4.0
0.0
10
17
Pitching
Team Page
5
West Raleigh 8U Red
Raleigh, NC
2.0
2.0
17
17
Pitching
Team Page
8U CP : CoachPitch Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
JMP:Field # 3
NCDB Rivercats 8U
9
GBI Express 8U
8
2
Sat
10:00 AM
JMP:Field # 3
West Raleigh 8U Red
2
NCDB Rivercats 8U
8
3
Sat
11:30 AM
JMP:Field # 3
GBI Express 8U
3
Canes 8U NC - Hartman
15
4
Sat
1:00 PM
JMP:Field # 3
Carolina Thunder 8U
9
West Raleigh 8U Red
15
5
Sat
2:30 PM
JMP:Field # 3
Canes 8U NC - Hartman
16
Carolina Thunder 8U
14
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
JMP:Field # 3
Seed #4
GBI Express 8U
8
Seed #5
Carolina Thunder 8U
9
2
Sun
12:45 PM
JMP:Field # 2
Seed #2
Canes 8U NC - Hartman
9
Seed #3
West Raleigh 8U Red
16
3
Sun
2:15 PM
JMP:Field # 3
Winner Game #1
Carolina Thunder 8U
0
Seed #1
NCDB Rivercats 8U
10
4
Sun
2:15 PM
JMP:Field # 2
Loser Game #1
GBI Express 8U
16
Loser Game #2
Canes 8U NC - Hartman
23
5
Sun
4:00 PM
JMP:Field # 3
Winner Game #3
NCDB Rivercats 8U
14
Winner Game #2
West Raleigh 8U Red
9
6
Sun
4:00 PM
JMP:Field # 2
Winner Game #4
Canes 8U NC - Hartman
Loser Game #3 (If Needed)
9U : 46/65 (D3)
Modified Bases... Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Thunder 9U GOLD
Clayton, NC
1.0
3.0
11
17
Pitching
Team Page
2
Rocky Mount Marshals 2028
Spring Hope, NC
3.0
1.0
14
12
Pitching
Team Page
3
Carolina Freedom 9U
Fuquay-Varina, NC
2.0
2.0
21
6
Pitching
Team Page
4
Carolina Raiders
Dunn, NC
1.0
3.0
33
2
Pitching
Team Page
5
NC Heat
Garner, NC
3.0
1.0
8
26
Pitching
Team Page
6
GameTime Propsects Fricks
Lagrange, NC
3.0
1.0
4
26
Pitching
Team Page
7
Carolina Copperheads
Fuquay Varina, NC, NC
1.0
3.0
28
4
Pitching
Team Page
8
RBI Raptors 9U
Clayton, NC
4.0
0.0
2
24
Pitching
Team Page
9
Sandhills Scrappers
Southern Pines, NC
3.0
1.0
4
28
Pitching
Team Page
10
Holly Springs Atoms
Holly Springs, NC
0.0
4.0
31
14
Pitching
Team Page
11
HYAA 9U Hawks
Hillsborough, NC
3.0
1.0
3
24
Pitching
Team Page
12
Cleveland Wildcats 9u
Clayton, NC
2.0
2.0
13
18
Pitching
Team Page
13
North Wake Rampage
Raleigh, NC
0.0
4.0
20
0
Pitching
Team Page
14
Raleigh Smackers
Raleigh, NC
2.0
2.0
25
16
Pitching
Team Page
9U : 46/65 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
JMP:Field # 2
Cleveland Wildcats 9u
17
Holly Springs Atoms
7
2
Sat
8:30 AM
JMP:Field # 4
North Wake Rampage
0
RBI Raptors 9U
10
3
Sat
8:30 AM
JMP:Field # 5
Carolina Thunder 9U GOLD
7
NC Heat
8
4
Sat
10:30 AM
JMP:Field # 2
HYAA 9U Hawks
6
Cleveland Wildcats 9u
1
5
Sat
10:30 AM
JMP:Field # 4
Rocky Mount Marshals 2028
10
North Wake Rampage
0
6
Sat
10:30 AM
JMP:Field # 5
Carolina Copperheads
3
Carolina Thunder 9U GOLD
10
7
Sat
12:30 PM
JMP:Field # 2
Holly Springs Atoms
7
Raleigh Smackers
14
8
Sat
12:30 PM
JMP:Field # 4
RBI Raptors 9U
14
Rocky Mount Marshals 2028
2
9
Sat
12:30 PM
JMP:Field # 5
NC Heat
18
Carolina Copperheads
1
10
Sat
2:30 PM
JMP:Field # 2
Raleigh Smackers
2
HYAA 9U Hawks
18
11
Sat
2:30 PM
JMP:Field # 4
Carolina Freedom 9U
3
GameTime Propsects Fricks
11
12
Sat
2:30 PM
JMP:Field # 5
Carolina Raiders
1
Sandhills Scrappers
18
13
Sat
4:30 PM
JMP:Field # 4
Sandhills Scrappers
10
Carolina Freedom 9U
3
14
Sat
4:30 PM
JMP:Field # 5
GameTime Propsects Fricks
15
Carolina Raiders
1
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
JMP:Field # 4
Seed #4
GameTime Propsects Fricks
7
Seed #5
NC Heat
4
2
Sun
12:45 PM
JMP:Field # 5
Seed #3
Sandhills Scrappers
13
Seed #6
Carolina Thunder 9U GOLD
8
3
Sun
2:45 PM
JMP:Field # 4
Winner Game #1
GameTime Propsects Fricks
0
Seed #1
RBI Raptors 9U
8
4
Sun
2:45 PM
JMP:Field # 5
Winner Game #2
Sandhills Scrappers
7
Seed #2
HYAA 9U Hawks
9
5
Sun
4:45 PM
JMP:Field # 5
Loser Game #1
NC Heat
6
Loser Game #2
Carolina Thunder 9U GOLD
0
6
Sun
4:45 PM
JMP:Field # 4
Winner Game #3
RBI Raptors 9U
9
Winner Game #4
HYAA 9U Hawks
1
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
JMP:Field # 4
Seed #8
Rocky Mount Marshals 2028
15
Seed #9
Raleigh Smackers
6
2
Sun
8:30 AM
JMP:Field # 5
Seed #7
Cleveland Wildcats 9u
8
Seed #10
North Wake Rampage
7
3
Sun
10:45 AM
JMP:Field # 4
Loser Game #1
Raleigh Smackers
13
Loser Game #2
North Wake Rampage
5
4
Sun
10:45 AM
JMP:Field # 5
Winner Game #1
Rocky Mount Marshals 2028
16
Winner Game #2
Cleveland Wildcats 9u
8
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
JMP:Field # 2
Seed #12
Carolina Copperheads
17
Seed #13
Holly Springs Atoms
16
2
Sun
8:30 AM
JMP:Field # 3
Seed #11
Carolina Freedom 9U
11
Seed #14
Carolina Raiders
3
3
Sun
10:45 AM
JMP:Field # 2
Loser Game #1
Holly Springs Atoms
0
Loser Game #2
Carolina Raiders
20
4
Sun
10:45 AM
JMP:Field # 3
Winner Game #1
Carolina Copperheads
2
Winner Game #2
Carolina Freedom 9U
12
9U : 46/65 Open
Modified Bases... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
East Coast Elite 9u
Benson, NC
3.0
1.0
11
26
Pitching
Team Page
2
NCABC FUNGO Piscorik
Raleigh, NC
3.0
1.0
10
24
Pitching
Team Page
3
West Raleigh 9U Red
Raleigh, NC
2.0
2.0
26
31
Pitching
Team Page
4
Dirtbags East 9u
Greenville, NC
1.0
3.0
29
17
Pitching
Team Page
5
WR9uBlue
Raleigh, NC
3.0
1.0
9
20
Pitching
Team Page
6
Youngsville Phantoms
Youngsville, NC
2.0
2.0
22
18
Pitching
Team Page
7
Little Scots
Laurinburg, NC
0.0
4.0
38
9
Pitching
Team Page
9U : 46/65 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
NCP:Field # 2
Dirtbags East 9u
13
West Raleigh 9U Red
17
2
Sat
9:30 AM
NCP:Field # 1
East Coast Elite 9u
7
NCABC FUNGO Piscorik
5
3
Sat
10:30 AM
NCP:Field # 2
WR9uBlue
12
Dirtbags East 9u
4
4
Sat
11:30 AM
NCP:Field # 1
Little Scots
6
East Coast Elite 9u
19
5
Sat
12:30 PM
NCP:Field # 2
West Raleigh 9U Red
14
Youngsville Phantoms
13
6
Sat
1:30 PM
NCP:Field # 1
NCABC FUNGO Piscorik
19
Little Scots
3
7
Sat
2:30 PM
NCP:Field # 2
Youngsville Phantoms
5
WR9uBlue
8
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
NCP:Field # 2
Seed #2
East Coast Elite 9u
11
Seed #3
West Raleigh 9U Red
5
2
Sun
8:30 AM
NCP:Field # 1
Seed #1
WR9uBlue
6
Seed #4
NCABC FUNGO Piscorik
10
3
Sun
12:45 PM
NCP:Field # 1
Loser Game #1
West Raleigh 9U Red
4
Loser Game #2
WR9uBlue
14
4
Sun
10:45 AM
NCP:Field # 1
Winner Game #1
East Coast Elite 9u
9
Winner Game #2
NCABC FUNGO Piscorik
10
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
10:45 AM
NCP:Field # 2
Seed #5
Youngsville Phantoms
6
Seed #6
Dirtbags East 9u
4
2
Sun
12:45 PM
NCP:Field # 2
Seed #6
Dirtbags East 9u
11
Seed #7
Little Scots
7
3
Sun
2:45 PM
NCP:Field # 2
Seed #5
Youngsville Phantoms
15
Seed #7
Little Scots
0
10U : 46/65 Open
Open Bases... Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
DIRTBAGS BLACK 10U
Four Oaks, NC
3.0
1.0
9
12
Pitching
Team Page
2
Coastal Cyclones
Southport/Oak Island, NC
1.0
3.0
14
9
Pitching
Team Page
3
Rock Solid Red 10u
Wilmington, NC
2.0
2.0
17
11
Pitching
Team Page
4
WR10U
Raleigh, NC
2.0
2.0
4
12
Pitching
Team Page
10U : 46/65 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
CHS:Field #2
DIRTBAGS BLACK 10U
0
WR10U
4
2
Sat
10:30 AM
CHS:Field #2
Rock Solid Red 10u
5
DIRTBAGS BLACK 10U
12
3
Sat
12:30 PM
CHS:Field #2
WR10U
8
Coastal Cyclones
4
4
Sat
2:30 PM
CHS:Field #2
Coastal Cyclones
5
Rock Solid Red 10u
6
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
CHS:Field #2
Seed #2
DIRTBAGS BLACK 10U
7
Seed #3
Rock Solid Red 10u
5
2
Sun
10:45 AM
CHS:Field #2
Seed #1
WR10U
4
Seed #4
Coastal Cyclones
5
3
Sun
2:45 PM
CHS:Field #2
Loser Game #1
Rock Solid Red 10u
8
Loser Game #2
WR10U
5
4
Sun
12:45 PM
CHS:Field #2
Winner Game #1
DIRTBAGS BLACK 10U
16
Winner Game #2
Coastal Cyclones
4
11U : 50/70 (D1)
Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Akadema Heat
Louisburg, NC
4.0
0.0
10
12
Pitching
Team Page
2
Sandhills Stingrays-Norris 11u
Aberdeen, NC
1.0
3.0
24
11
Pitching
Team Page
3
Rock Solid Red 11u
Wilmington, NC
1.0
3.0
16
8
Pitching
Team Page
4
NCDB Rivercats 11u2
Wake Forest, NC
3.0
1.0
10
25
Pitching
Team Page
5
Dirtbags 11U Platinum
Clayton, NC
1.0
3.0
7
13
Pitching
Team Page
6
Carolina Thunder
Bahama, NC
2.0
2.0
18
16
Pitching
Team Page
11U : 50/70 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
MC:Field 3
Carolina Thunder
2
NCDB Rivercats 11u2
15
2
Sat
8:30 AM
MC:Field 4
Akadema Heat
5
Dirtbags 11U Platinum
4
3
Sat
10:30 AM
MC:Field 3
Sandhills Stingrays-Norris 11u
3
Carolina Thunder
14
4
Sat
10:30 AM
MC:Field 4
Rock Solid Red 11u
6
Akadema Heat
7
5
Sat
12:30 PM
MC:Field 3
NCDB Rivercats 11u2
10
Sandhills Stingrays-Norris 11u
8
6
Sat
12:30 PM
MC:Field 4
Dirtbags 11U Platinum
9
Rock Solid Red 11u
2
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
MC:Field 4
Seed #4
Carolina Thunder
11
Seed #5
Rock Solid Red 11u
12
2
Sun
12:45 PM
MC:Field 3
Seed #3
Dirtbags 11U Platinum
0
Seed #6
Sandhills Stingrays-Norris 11u
6
3
Sun
2:45 PM
MC:Field 4
Winner Game #1
Rock Solid Red 11u
4
Seed #1
NCDB Rivercats 11u2
9
4
Sun
2:45 PM
MC:Field 3
Winner Game #2
Sandhills Stingrays-Norris 11u
8
Seed #2
Akadema Heat
9
5
Sun
4:45 PM
MC:Field 3
Loser Game #1
Carolina Thunder
17
Loser Game #2
Dirtbags 11U Platinum
4
6
Sun
4:45 PM
MC:Field 4
Winner Game #3
NCDB Rivercats 11u2
11
Winner Game #4
Akadema Heat
15
11U : 50/70 (D2)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
DPC Baseball Gold
Clayton, NC
2.0
2.0
13
19
Pitching
Team Page
2
Cleveland Wildcats 11u
Garner, NC
2.0
2.0
22
22
Pitching
Team Page
3
Wendell Knights
Wendell, NC
3.0
1.0
10
24
Pitching
Team Page
4
JG Sluggers/Next Level
Pembroke, NC
2.0
2.0
17
13
Pitching
Team Page
5
Carolina Outlaws
Oxford, NC
3.0
1.0
25
15
Pitching
Team Page
6
South Wake Storm
Fuquay Varina, NC
0.0
4.0
19
11
Pitching
Team Page
7
West Raleigh 11U Red
Raleigh, NC
2.0
2.0
12
14
Pitching
Team Page
11U : 50/70 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TRP:Field #1
South Wake Storm
4
West Raleigh 11U Red
8
2
Sat
10:30 AM
TRP:Field #1
DPC Baseball Gold
11
South Wake Storm
7
3
Sat
12:30 PM
TRP:Field #1
West Raleigh 11U Red
6
DPC Baseball Gold
8
4
Sat
2:30 PM
TRP:Field #1
Wendell Knights
7
JG Sluggers/Next Level
8
5
Sat
4:30 PM
TRP:Field #1
Carolina Outlaws
5
Cleveland Wildcats 11u
20
6
Sat
6:30 PM
TRP:Field #1
Cleveland Wildcats 11u
2
Wendell Knights
17
7
Sat
6:30 PM
TRP:Field #3
JG Sluggers/Next Level
5
Carolina Outlaws
10
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
TRP:Field #3
Seed #2
Wendell Knights
9
Seed #3
West Raleigh 11U Red
5
2
Sun
8:30 AM
TRP:Field #4
Seed #1
DPC Baseball Gold
5
Seed #4
JG Sluggers/Next Level
7
3
Sun
10:45 AM
TRP:Field #3
Loser Game #1
West Raleigh 11U Red
12
Loser Game #2
DPC Baseball Gold
8
4
Sun
10:45 AM
TRP:Field #4
Winner Game #1
Wendell Knights
6
Winner Game #2
JG Sluggers/Next Level
5
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
TRP:Field #1
Seed #5
Cleveland Wildcats 11u
5
Seed #6
Carolina Outlaws
8
2
Sun
10:45 AM
TRP:Field #1
Seed #6
Carolina Outlaws
8
Seed #7
South Wake Storm
1
3
Sun
12:45 PM
TRP:Field #1
Seed #5
Cleveland Wildcats 11u
7
Seed #7
South Wake Storm
6
11U : 50/70 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Triangle Sports Hawks
Fuquay-Varina, NC
1.0
3.0
35
10
Pitching
Team Page
2
WCRipperz
Fremont, NC
2.0
2.0
10
24
Pitching
Team Page
3
North Wake Dodgers
Wake Forest, NC
2.0
1.0
9
34
Pitching
Team Page
4
Carolina35's 2026S
Sanford, NC
1.0
2.0
12
23
Pitching
Team Page
5
DPC Baseball Black
Clayton, NC
0.0
4.0
40
10
Pitching
Team Page
6
American Dream
Fuquay Varina, NC
5.0
0.0
9
20
Pitching
Team Page
7
Carolina 35’s 2026
Pinhurst, NC
1.0
3.0
42
6
Pitching
Team Page
8
Carolina Freedom 11u
Lillington, NC
1.0
3.0
28
3
Pitching
Team Page
9
Carolina Thunder 11U
Clayton, NC
3.0
1.0
16
21
Pitching
Team Page
10
11U Orange County Crushers
Chapel Hill, NC
3.0
1.0
7
41
Pitching
Team Page
11
Walk Off Academy Warriors 11U
Sanford, NC
2.0
1.0
12
28
Pitching
Team Page
11U : 50/70 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TRP:Field #3
American Dream
9
WCRipperz
7
2
Sat
8:30 AM
TRP:Field #4
North Wake Dodgers
12
Carolina Thunder 11U
3
3
Sat
10:30 AM
TRP:Field #3
Carolina Freedom 11u
2
American Dream
11
4
Sat
10:30 AM
TRP:Field #4
DPC Baseball Black
6
North Wake Dodgers
22
5
Sat
12:30 PM
TRP:Field #3
WCRipperz
17
Carolina Freedom 11u
1
6
Sat
12:30 PM
TRP:Field #4
Carolina Thunder 11U
18
DPC Baseball Black
4
7
Sat
2:30 PM
TRP:Field #3
Carolina 35’s 2026
5
Walk Off Academy Warriors 11U
10
8
Sat
2:30 PM
TRP:Field #4
Triangle Sports Hawks
3
Carolina35's 2026S
17
9
Sat
4:30 PM
TRP:Field #3
11U Orange County Crushers
32
Carolina 35’s 2026
1
10
Sat
4:30 PM
TRP:Field #4
Walk Off Academy Warriors 11U
18
Triangle Sports Hawks
7
11
Sat
6:30 PM
TRP:Field #4
Carolina35's 2026S
6
11U Orange County Crushers
9
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
TRP:Field #4
Seed #4
Walk Off Academy Warriors 11U
6
Seed #5
WCRipperz
8
2
Sun
12:45 PM
TRP:Field #3
Seed #3
American Dream
17
Seed #6
Carolina35's 2026S
3
3
Sun
2:45 PM
TRP:Field #4
Winner Game #1
WCRipperz
10
Seed #1
11U Orange County Crushers
18
4
Sun
2:45 PM
TRP:Field #3
Winner Game #2
American Dream
13
Seed #2
North Wake Dodgers
6
5
Sun
6:45 PM
TRP:Field #4
Loser Game #1
Walk Off Academy Warriors 11U
Loser Game #2
Carolina35's 2026S
6
Sun
4:45 PM
TRP:Field #4
Winner Game #3
11U Orange County Crushers
15
Winner Game #4
American Dream
16
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
TRP:Field #1
Seed #10
DPC Baseball Black
6
Seed #11
Carolina 35’s 2026
15
2
Sun
4:45 PM
TRP:Field #3
Seed #8
Carolina Freedom 11u
14
Seed #9
Triangle Sports Hawks
13
3
Sun
4:45 PM
TRP:Field #1
Winner Game #1
Carolina 35’s 2026
5
Seed #7
Carolina Thunder 11U
20
4
Sun
6:45 PM
TRP:Field #3
Loser Game #1
DPC Baseball Black
10
Loser Game #2
Triangle Sports Hawks
15
5
Sun
6:45 PM
TRP:Field #1
Winner Game #3
Carolina Thunder 11U
20
Winner Game #2
Carolina Freedom 11u
5
12U : 50/70 (D1)
Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Cleveland Wildcats Elite
Clayton, NC
1.0
3.0
13
23
Pitching
Team Page
2
West Raleigh 12U Blue
Raleigh, NC
2.0
2.0
14
11
Pitching
Team Page
3
Canes 11u NC - Foster
Raleigh, NC
3.0
1.0
19
16
Pitching
Team Page
4
NCDB RiverCats
Raleigh, NC
2.0
2.0
25
21
Pitching
Team Page
12U : 50/70 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
EMP:Field 4
Canes 11u NC - Foster
7
West Raleigh 12U Blue
1
2
Sat
10:30 AM
EMP:Field 4
NCDB RiverCats
18
Canes 11u NC - Foster
9
3
Sat
12:30 PM
EMP:Field 4
West Raleigh 12U Blue
10
Cleveland Wildcats Elite
7
4
Sat
2:30 PM
EMP:Field 4
Cleveland Wildcats Elite
16
NCDB RiverCats
3
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
EMP:Field 4
Seed #2
West Raleigh 12U Blue
7
Seed #3
Canes 11u NC - Foster
11
2
Sun
8:30 AM
EMP:Field 3
Seed #1
Cleveland Wildcats Elite
5
Seed #4
NCDB RiverCats
14
3
Sun
10:45 AM
EMP:Field 4
Loser Game #1
West Raleigh 12U Blue
11
Loser Game #2
Cleveland Wildcats Elite
6
4
Sun
10:45 AM
EMP:Field 3
Winner Game #1
Canes 11u NC - Foster
14
Winner Game #2
NCDB RiverCats
4
12U : 50/70 (D2)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Dirt Devils
Sanford, NC
1.0
2.0
19
17
Pitching
Team Page
2
Rawlings Prospects NC 11U
Smithfield, NC
1.0
3.0
18
7
Pitching
Team Page
3
Carolina Pirates
Clayton, NC
0.0
4.0
25
15
Pitching
Team Page
4
Riptide 12U
Durham, NC
2.0
1.0
12
22
Pitching
Team Page
5
Hill City Sliders
Lynchburg, VA
4.0
0.0
8
20
Pitching
Team Page
6
Rawlings Prospects 2025
Wake Forest, NC
1.0
3.0
15
3
Pitching
Team Page
7
Greensboro Nationals
Greensboro, NC
3.0
1.0
14
24
Pitching
Team Page
8
Carolina Cubs
Pinehurst, NC
1.0
2.0
12
11
Pitching
Team Page
9
North Wake Shockwave
Wake Forest, NC
3.0
1.0
6
18
Pitching
Team Page
10
West Raleigh 11u Blue
Raleigh, NC
3.0
2.0
21
11
Pitching
Team Page
11
West Raleigh 12U Red
Raleigh, NC
2.0
2.0
14
16
Pitching
Team Page
12U : 50/70 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
EMP:Field 2
Carolina Pirates
7
Greensboro Nationals
16
2
Sat
8:30 AM
EMP:Field 3
West Raleigh 11u Blue
4
Riptide 12U
13
3
Sat
10:30 AM
EMP:Field 2
Riptide 12U
9
Carolina Pirates
8
4
Sat
10:30 AM
EMP:Field 3
Greensboro Nationals
8
West Raleigh 11u Blue
7
5
Sat
12:30 PM
EMP:Field 2
Dirt Devils
6
North Wake Shockwave
9
6
Sat
12:30 PM
EMP:Field 3
Carolina Cubs
6
Rawlings Prospects NC 11U
4
7
Sat
2:30 PM
EMP:Field 2
West Raleigh 12U Red
10
Dirt Devils
11
8
Sat
2:30 PM
EMP:Field 3
Hill City Sliders
8
Carolina Cubs
5
9
Sat
4:30 PM
EMP:Field 2
North Wake Shockwave
9
Rawlings Prospects 2025
0
10
Sat
4:30 PM
EMP:Field 3
Rawlings Prospects NC 11U
3
Hill City Sliders
12
11
Sat
6:30 PM
EMP:Field 2
Rawlings Prospects 2025
3
West Raleigh 12U Red
6
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
EMP:Field 1
Seed #4
Greensboro Nationals
8
Seed #5
Carolina Cubs
7
2
Sun
8:30 AM
EMP:Field 2
Seed #3
Riptide 12U
2
Seed #6
West Raleigh 12U Red
7
3
Sun
10:45 AM
EMP:Field 1
Winner Game #1
Greensboro Nationals
8
Seed #1
North Wake Shockwave
13
4
Sun
10:45 AM
EMP:Field 2
Winner Game #2
West Raleigh 12U Red
1
Seed #2
Hill City Sliders
6
5
Sun
12:45 PM
EMP:Field 2
Loser Game #1
Carolina Cubs
Loser Game #2
Riptide 12U
6
Sun
12:45 PM
EMP:Field 1
Winner Game #3
North Wake Shockwave
1
Winner Game #4
Hill City Sliders
13
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
EMP:Field 2
Seed #10
West Raleigh 11u Blue
7
Seed #11
Carolina Pirates
5
2
Sun
2:45 PM
EMP:Field 1
Seed #8
Rawlings Prospects 2025
1
Seed #9
Rawlings Prospects NC 11U
16
3
Sun
4:45 PM
EMP:Field 2
Winner Game #1
West Raleigh 11u Blue
4
Seed #7
Dirt Devils
2
4
Sun
4:45 PM
EMP:Field 1
Loser Game #1
Carolina Pirates
3
Loser Game #2
Rawlings Prospects 2025
15
5
Sun
6:45 PM
EMP:Field 2
Winner Game #3
West Raleigh 11u Blue
12
Winner Game #2
Rawlings Prospects NC 11U
8
6
Sun
6:45 PM
EMP:Field 1
Winner Game #4
Rawlings Prospects 2025
Loser Game #3 (If Needed)
Dirt Devils
12U : 50/70 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
South Wake Storm
Fuquay-Varina, NC
2.0
2.0
16
18
Pitching
Team Page
2
Hit and Run Select - Fuquay Varina
Fuquay Varina, NC
4.0
1.0
14
15
Pitching
Team Page
3
Carolina Generals
Fuquay Varina, NC
0.0
4.0
24
3
Pitching
Team Page
4
Cleveland Wildcats
CLAYTON, NC
3.0
2.0
14
11
Pitching
Team Page
5
Carolina Shockwave
Edenton, NC
1.5
1.5
13
25
Pitching
Team Page
6
Chatham Chargers
Pittsboro, NC
1.5
1.5
10
19
Pitching
Team Page
12U : 50/70 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
EMP:Field 1
Carolina Generals
0
Chatham Chargers
9
2
Sat
10:30 AM
EMP:Field 1
Chatham Chargers
10
Carolina Shockwave
10
3
Sat
12:30 PM
EMP:Field 1
Carolina Shockwave
15
Carolina Generals
3
4
Sat
2:30 PM
EMP:Field 1
Hit and Run Select - Fuquay Varina
8
South Wake Storm
11
5
Sat
4:30 PM
EMP:Field 1
South Wake Storm
7
Cleveland Wildcats
8
6
Sat
6:30 PM
EMP:Field 1
Cleveland Wildcats
3
Hit and Run Select - Fuquay Varina
7
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
EMP:Field 3
Seed #4
Cleveland Wildcats
11
Seed #5
South Wake Storm
7
2
Sun
12:45 PM
EMP:Field 4
Seed #3
Hit and Run Select - Fuquay Varina
9
Seed #6
Carolina Generals
5
3
Sun
2:45 PM
EMP:Field 3
Winner Game #1
Cleveland Wildcats
12
Seed #1
Carolina Shockwave
11
4
Sun
2:45 PM
EMP:Field 4
Winner Game #2
Hit and Run Select - Fuquay Varina
9
Seed #2
Chatham Chargers
2
5
Sun
4:45 PM
EMP:Field 4
Loser Game #1
South Wake Storm
12
Loser Game #2
Carolina Generals
1
6
Sun
4:45 PM
EMP:Field 3
Winner Game #3
Cleveland Wildcats
13
Winner Game #4
Hit and Run Select - Fuquay Varina
14
13U 80 : 54/80 (D2)
Random Pool Play, Top 2 advance to Gold Championship, #3/#4 seeds to Silver Championship. Pool games 1hr 30min time limit. Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
HYAA Hawks
Hillsborough, NC
1.0
1.0
12
11
Pitching
Team Page
2
Durham Blues (13u)
Durham, NC
1.0
1.0
8
9
Pitching
Team Page
3
Carolina Freedom
Fuquay Varina, NC
2.0
1.0
6
7
Pitching
Team Page
4
Hit N Run Bengals
Fuquay Varina, NC
1.0
1.0
14
13
Pitching
Team Page
5
Carolina Stars
Broadway, NC
0.0
2.0
15
6
Pitching
Team Page
6
NCABC FUNGO Red
Raleigh, NC
2.0
1.0
7
10
Pitching
Team Page
7
DIRTBAGS BLACK
Timberlake, NC
0.0
2.0
18
7
Pitching
Team Page
8
NCABC FUNGO Blue
Wake Forest, NC
1.0
2.0
7
11
Pitching
Team Page
9
OC Crushers Orange
Chapel Hill, NC
3.0
0.0
8
21
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
PLP:Field #1
NCABC FUNGO Red
7
Durham Blues (13u)
5
2
Sun
10:15 AM
PLP:Field #1
Carolina Freedom
2
NCABC FUNGO Red
3
3
Sun
10:15 AM
PLP:Field #2
Hit N Run Bengals
5
HYAA Hawks
3
4
Sun
12:00 PM
PLP:Field #1
Durham Blues (13u)
4
NCABC FUNGO Blue
1
5
Sun
12:00 PM
PLP:Field #2
OC Crushers Orange
11
Hit N Run Bengals
8
6
Sun
1:45 PM
PLP:Field #1
Carolina Stars
3
Carolina Freedom
5
7
Sun
1:45 PM
PLP:Field #2
HYAA Hawks
8
DIRTBAGS BLACK
7
8
Sun
3:30 PM
PLP:Field #1
NCABC FUNGO Blue
10
Carolina Stars
3
9
Sun
3:30 PM
PLP:Field #2
DIRTBAGS BLACK
0
OC Crushers Orange
10
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
5:15 PM
PLP:Field #1
Seed #1
NCABC FUNGO Red
11
Seed #2
OC Crushers Orange
12
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
5:15 PM
PLP:Field #2
Seed #3
Carolina Freedom
6
Seed #4
NCABC FUNGO Blue
3
13U 80 : 54/80 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
North Raleigh Tsunami
Raleigh, NC
1.0
3.0
22
11
Pitching
Team Page
2
Hammerheads-Purple
Clayton, NC
2.0
1.0
7
23
Pitching
Team Page
3
Cumberland County Venom
Stafford, VA
5.0
0.0
10
26
Pitching
Team Page
4
Cary Wildcats
Cary, NC
2.0
1.0
6
23
Pitching
Team Page
5
Wardogs
FUQUAY VARIN, NC
1.0
3.0
23
5
Pitching
Team Page
6
Carolina Thunder
Durham, NC
0.0
4.0
28
11
Pitching
Team Page
7
Southwestern Wake Sliders
Fuquay Varina, NC
1.0
3.0
12
16
Pitching
Team Page
8
Carolina Boyz
Hope Mills, NC
2.0
2.0
13
22
Pitching
Team Page
9
NCABC FUNGO Waltman
Wake Forest, NC
4.0
1.0
9
18
Pitching
Team Page
10
North Wake River Hounds
Wake Forest, NC
1.0
3.0
26
6
Pitching
Team Page
11
NCABC FUNGO White
Raleigh, NC
2.0
2.0
15
10
Pitching
Team Page
12
RBI Raptors 13u Miller
Clayton, NC
3.0
1.0
15
15
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TB:Field 5
North Wake River Hounds
5
Southwestern Wake Sliders
10
2
Sat
8:30 AM
TB:Field 6
Carolina Thunder
6
Cary Wildcats
13
3
Sat
10:30 AM
TB:Field 5
Hammerheads-Purple
16
North Wake River Hounds
1
4
Sat
10:30 AM
TB:Field 6
RBI Raptors 13u Miller
15
Carolina Thunder
5
5
Sat
12:30 PM
TB:Field 5
Southwestern Wake Sliders
6
Hammerheads-Purple
7
6
Sat
12:30 PM
TB:Field 6
Cary Wildcats
10
RBI Raptors 13u Miller
0
7
Sat
2:30 PM
TB:Field 5
Cumberland County Venom
16
North Raleigh Tsunami
6
8
Sat
2:30 PM
TB:Field 6
Wardogs
4
Carolina Boyz
14
9
Sat
4:30 PM
TB:Field 5
NCABC FUNGO White
4
Cumberland County Venom
10
10
Sat
4:30 PM
TB:Field 6
NCABC FUNGO Waltman
9
Wardogs
1
11
Sat
6:30 PM
TB:Field 5
North Raleigh Tsunami
5
NCABC FUNGO White
6
12
Sat
6:30 PM
TB:Field 6
Carolina Boyz
8
NCABC FUNGO Waltman
9
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
TB:Field 5
Seed #4
Cumberland County Venom
12
Seed #5
Southwestern Wake Sliders
9
2
Sun
8:30 AM
TB:Field 6
Seed #3
NCABC FUNGO Waltman
9
Seed #6
Carolina Boyz
6
3
Sun
10:45 AM
TB:Field 5
Winner Game #1
Cumberland County Venom
9
Seed #1
Cary Wildcats
5
4
Sun
10:45 AM
TB:Field 6
Winner Game #2
NCABC FUNGO Waltman
6
Seed #2
Hammerheads-Purple
5
5
Sun
12:45 PM
TB:Field 6
Loser Game #1
Southwestern Wake Sliders
2
Loser Game #2
Carolina Boyz
18
6
Sun
12:45 PM
TB:Field 5
Winner Game #3
Cumberland County Venom
8
Winner Game #4
NCABC FUNGO Waltman
4
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
TB:Field 5
Seed #10
Wardogs
4
Seed #11
North Wake River Hounds
6
2
Sun
2:45 PM
TB:Field 6
Seed #9
North Raleigh Tsunami
10
Seed #12
Carolina Thunder
9
3
Sun
4:45 PM
TB:Field 6
Winner Game #1
North Wake River Hounds
6
Seed #7
RBI Raptors 13u Miller
10
4
Sun
4:45 PM
TB:Field 5
Winner Game #2
North Raleigh Tsunami
5
Seed #8
NCABC FUNGO White
10
5
Sun
6:45 PM
TB:Field 5
Loser Game #1
Wardogs
7
Loser Game #2
Carolina Thunder
0
6
Sun
6:45 PM
TB:Field 6
Winner Game #3
RBI Raptors 13u Miller
10
Winner Game #4
NCABC FUNGO White
7
13U 90 : 60/90 (D1)
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Titans - Wilson
Wilson, NC
4.0
0.0
4
17
Pitching
Team Page
2
Hit & Run 5 Star Wildcats
Fuquay, NC
2.0
2.0
15
13
Pitching
Team Page
3
Rock Solid Red 13u
Wilmington, NC
3.0
1.0
7
19
Pitching
Team Page
4
East Coast Clippers 13U
Hillsborough, NC
2.0
2.0
9
8
Pitching
Team Page
5
Rawlings Prospects NC 2024
Zebulon, NC
2.0
2.0
13
14
Pitching
Team Page
6
Arsenal
Roxboro, NC
3.0
1.0
19
14
Pitching
Team Page
7
NCDB 13u
Raleigh, NC
0.0
4.0
19
5
Pitching
Team Page
8
Team Elite American
Raleigh, NC
1.0
3.0
13
15
Pitching
Team Page
9
Dirtbags Black Raleigh 13U
Raleigh, NC
3.0
1.0
20
10
Pitching
Team Page
10
TPA Nationals - Christman
Apex, NC
1.5
2.5
10
20
Pitching
Team Page
11
TPA Nationals 13u Batts
Apex, NC
1.0
3.0
24
15
Pitching
Team Page
12
TPA Nationals 13u McMillan
Apex, NC
1.0
3.0
10
3
Pitching
Team Page
13
Purpose Driven Lee
Clayton, NC
2.5
1.5
6
16
Pitching
Team Page
13U 90 : 60/90 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
MC:Field 1
Hit & Run 5 Star Wildcats
9
TPA Nationals - Christman
8
2
Sat
8:30 AM
MC:Field 2
Dirtbags Black Raleigh 13U
9
Team Elite American
8
3
Sat
10:30 AM
MC:Field 1
Team Elite American
7
Hit & Run 5 Star Wildcats
4
4
Sat
10:30 AM
MC:Field 2
TPA Nationals - Christman
12
Dirtbags Black Raleigh 13U
1
5
Sat
12:30 PM
MC:Field 1
NCDB 13u
1
Rock Solid Red 13u
11
6
Sat
12:30 PM
MC:Field 2
East Coast Clippers 13U
2
TPA Nationals 13u McMillan
1
7
Sat
2:30 PM
MC:Field 1
Purpose Driven Lee
8
NCDB 13u
4
8
Sat
2:30 PM
MC:Field 2
Rock Solid Red 13u
8
East Coast Clippers 13U
6
9
Sat
2:30 PM
MC:Field 3
Rawlings Prospects NC 2024
1
Carolina Titans - Wilson
6
10
Sat
2:30 PM
MC:Field 4
Arsenal
11
TPA Nationals 13u Batts
8
11
Sat
4:30 PM
MC:Field 1
TPA Nationals 13u McMillan
2
Purpose Driven Lee
8
12
Sat
4:30 PM
MC:Field 3
TPA Nationals 13u Batts
7
Rawlings Prospects NC 2024
13
13
Sat
4:30 PM
MC:Field 4
Carolina Titans - Wilson
11
Arsenal
3
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
MC:Field 1
Seed #4
East Coast Clippers 13U
7
Seed #5
TPA Nationals - Christman
6
2
Sun
12:45 PM
MC:Field 2
Seed #2
Purpose Driven Lee
1
Seed #3
Rock Solid Red 13u
11
3
Sun
2:45 PM
MC:Field 1
Winner Game #1
East Coast Clippers 13U
3
Seed #1
Carolina Titans - Wilson
13
4
Sun
2:45 PM
MC:Field 2
Loser Game #1
TPA Nationals - Christman
0
Loser Game #2
Purpose Driven Lee
0
5
Sun
4:45 PM
MC:Field 1
Winner Game #3
Carolina Titans - Wilson
13
Winner Game #2
Rock Solid Red 13u
3
6
Sun
4:45 PM
MC:Field 2
Winner Game #4
Purpose Driven Lee
Loser Game #3 (If Needed)
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
MC:Field 1
Seed #7
Rawlings Prospects NC 2024
7
Seed #8
Hit & Run 5 Star Wildcats
8
2
Sun
8:30 AM
MC:Field 2
Seed #6
Team Elite American
3
Seed #9
Arsenal
8
3
Sun
10:45 AM
MC:Field 1
Loser Game #1
Rawlings Prospects NC 2024
14
Loser Game #2
Team Elite American
6
4
Sun
10:45 AM
MC:Field 2
Winner Game #1
Hit & Run 5 Star Wildcats
5
Winner Game #2
Arsenal
19
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
MC:Field 4
Seed #11
TPA Nationals 13u McMillan
12
Seed #12
NCDB 13u
4
2
Sun
8:30 AM
MC:Field 3
Seed #10
Dirtbags Black Raleigh 13U
14
Seed #13
TPA Nationals 13u Batts
1
3
Sun
10:45 AM
MC:Field 4
Loser Game #1
NCDB 13u
7
Loser Game #2
TPA Nationals 13u Batts
10
4
Sun
10:45 AM
MC:Field 3
Winner Game #1
TPA Nationals 13u McMillan
5
Winner Game #2
Dirtbags Black Raleigh 13U
13
13U 90 : 60/90 (D2)
Round Robin Format, Best Record Wins! All games 1hr 45min time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
North Wake Rage
Wake Forest, NC
0.0
4.0
37
20
Pitching
Team Page
2
Akadema Punishers
Louisburg, NC
2.5
1.5
22
40
Pitching
Team Page
3
Zone Select
Rolesville, NC
2.0
2.0
25
21
Pitching
Team Page
4
Rock Solid Blue 13u
Wilmington, NC
3.5
0.5
13
28
Pitching
Team Page
5
Mid State Eagles
Mebane, NC
2.0
2.0
36
24
Pitching
Team Page
13U 90 : 60/90 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
CHS:Field #1
North Wake Rage
4
Zone Select
7
2
Sat
10:30 AM
CHS:Field #1
Mid State Eagles
13
North Wake Rage
10
3
Sat
12:30 PM
CHS:Field #1
Zone Select
0
Rock Solid Blue 13u
6
4
Sat
2:30 PM
CHS:Field #1
Akadema Punishers
11
Mid State Eagles
2
5
Sat
4:30 PM
CHS:Field #1
Rock Solid Blue 13u
7
Akadema Punishers
7
6
Sun
8:30 AM
CHS:Field #1
Akadema Punishers
13
North Wake Rage
3
7
Sun
10:45 AM
CHS:Field #1
Zone Select
10
Akadema Punishers
9
8
Sun
12:45 PM
CHS:Field #1
North Wake Rage
3
Rock Solid Blue 13u
4
9
Sun
2:45 PM
CHS:Field #1
Mid State Eagles
6
Zone Select
4
10
Sun
4:45 PM
CHS:Field #1
Rock Solid Blue 13u
11
Mid State Eagles
3
14U : 60/90 (D3)
BBCOR Bats... Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Fayetteville Fuel
Fayetteville, NC
0.0
3.0
14
3
Pitching
Team Page
2
Carolina Capitals 14U
Raleigh, NC
4.0
1.0
12
6
Pitching
Team Page
3
NCABC FUNGO Toth
Wake Forest, NC
3.0
2.0
13
13
Pitching
Team Page
4
Riptide 13u
Durham, NC
2.0
1.0
2
19
Pitching
Team Page
5
Sanford Cobras
Sanford, NC
2.0
1.0
5
16
Pitching
Team Page
6
The Mill Sun Devils
Fayetteville , NC
0.0
3.0
18
7
Pitching
Team Page
14U : 60/90 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TRP:Field #2
Fayetteville Fuel
3
Carolina Capitals 14U
4
2
Sat
10:30 AM
TRP:Field #2
Riptide 13u
10
Fayetteville Fuel
0
3
Sat
12:30 PM
TRP:Field #2
Carolina Capitals 14U
2
Riptide 13u
9
4
Sat
2:30 PM
TRP:Field #2
The Mill Sun Devils
0
Sanford Cobras
10
5
Sat
4:30 PM
TRP:Field #2
NCABC FUNGO Toth
8
The Mill Sun Devils
7
6
Sat
6:30 PM
TRP:Field #2
Sanford Cobras
6
NCABC FUNGO Toth
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
TRP:Field #2
Seed #4
NCABC FUNGO Toth
15
Seed #5
Fayetteville Fuel
0
2
Sun
10:45 AM
TRP:Field #2
Seed #3
Carolina Capitals 14U
19
Seed #6
The Mill Sun Devils
9
3
Sun
12:45 PM
TRP:Field #2
Winner Game #1
NCABC FUNGO Toth
8
Seed #1
Riptide 13u
0
4
Sun
2:45 PM
TRP:Field #2
Winner Game #2
Carolina Capitals 14U
3
Seed #2
Sanford Cobras
2
5
Sun
4:45 PM
TRP:Field #2
Winner Game #3
NCABC FUNGO Toth
5
Winner Game #4
Carolina Capitals 14U
6
14U : 60/90 Open
BBCOR Bats... Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Team Premier Warren
Greenville, NC
3.0
1.0
1
21
Pitching
Team Page
2
Hit and Run - Barnes
Fuquay Varina, NC
1.0
3.0
6
6
Pitching
Team Page
3
Riptide 14u
Durham, NC
2.0
2.0
15
6
Pitching
Team Page
4
Raleigh Fury
Raleigh, NC
1.0
2.0
11
12
Pitching
Team Page
5
South Wake Storm Blue
Fuquay-Varina, NC
2.0
2.0
7
14
Pitching
Team Page
6
RBI Raptors 14u Music
Clayton, NC
3.0
2.0
15
9
Pitching
Team Page
7
North Wake Bandits
Wake Forest, NC
1.0
3.0
16
5
Pitching
Team Page
8
Hammerheads
Garner, NC
2.0
2.0
18
5
Pitching
Team Page
9
South Wake Storm Red
Fuquay Varina , NC
3.0
1.0
3
13
Pitching
Team Page
10
Orange County Crushers
Chapel Hill, NC
2.0
2.0
8
9
Pitching
Team Page
11
Ole School Baseball 14u
Cary, NC
0.0
4.0
20
2
Pitching
Team Page
12
TPA Nationals 14u Mitchell
Apex, NC
4.0
0.0
2
20
Pitching
Team Page
13
Zone Select
Rolesville, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
14U : 60/90 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TB:Field 7
Hit and Run - Barnes
2
South Wake Storm Red
4
2
Sat
8:30 AM
TB:Field 8
North Wake Bandits
4
Orange County Crushers
7
3
Sat
10:30 AM
TB:Field 7
Orange County Crushers
2
Hit and Run - Barnes
4
4
Sat
10:30 AM
TB:Field 8
South Wake Storm Red
9
North Wake Bandits
1
5
Sat
12:30 PM
TB:Field 7
Riptide 14u
6
South Wake Storm Blue
4
6
Sat
12:30 PM
TB:Field 8
Raleigh Fury
2
TPA Nationals 14u Mitchell
6
7
Sat
2:30 PM
TB:Field 7
Team Premier Warren
11
Riptide 14u
0
8
Sat
2:30 PM
TB:Field 8
RBI Raptors 14u Music
5
Raleigh Fury
10
9
Sat
4:30 PM
TB:Field 7
South Wake Storm Blue
10
Ole School Baseball 14u
1
10
Sat
4:30 PM
TB:Field 8
TPA Nationals 14u Mitchell
14
Hammerheads
0
11
Sat
6:30 PM
TB:Field 7
Ole School Baseball 14u
1
Team Premier Warren
10
12
Sat
6:30 PM
TB:Field 8
Hammerheads
5
RBI Raptors 14u Music
4
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
TB:Field 8
Seed #4
Hit and Run - Barnes
9
Seed #5
South Wake Storm Blue
12
2
Sun
8:30 AM
TB:Field 7
Seed #3
South Wake Storm Red
0
Seed #6
Orange County Crushers
8
3
Sun
10:45 AM
TB:Field 8
Winner Game #1
South Wake Storm Blue
1
Seed #1
Team Premier Warren
11
4
Sun
10:45 AM
TB:Field 7
Winner Game #2
Orange County Crushers
3
Seed #2
TPA Nationals 14u Mitchell
12
5
Sun
12:45 PM
TB:Field 7
Loser Game #1
Hit and Run - Barnes
5
Loser Game #2
South Wake Storm Red
6
6
Sun
12:45 PM
TB:Field 8
Winner Game #3
Team Premier Warren
3
Winner Game #4
TPA Nationals 14u Mitchell
15
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
TB:Field 8
Seed #10
RBI Raptors 14u Music
9
Seed #11
North Wake Bandits
8
2
Sun
2:45 PM
TB:Field 7
Seed #9
Hammerheads
14
Seed #12
Ole School Baseball 14u
7
3
Sun
4:45 PM
TB:Field 7
Winner Game #1
RBI Raptors 14u Music
6
Seed #7
Raleigh Fury
5
4
Sun
4:45 PM
TB:Field 8
Winner Game #2
Hammerheads
2
Seed #8
Riptide 14u
10
5
Sun
6:45 PM
TB:Field 8
Loser Game #1
North Wake Bandits
10
Loser Game #2
Ole School Baseball 14u
2
6
Sun
6:45 PM
TB:Field 7
Winner Game #3
RBI Raptors 14u Music
10
Winner Game #4
Riptide 14u
4
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.