Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
"TOP GUN-USA SPORTS EVENT" "TOP GUN-USA NYBC QUALIFIER"
May 18 - 19 in Triangle Region, NC
General Alert
Last Updated 05/14/2019 5:16 PM
Playing Locations:
10U:
Angier
11U:
Knightdale/Clayton/Zebulon
12UD2:
Knightdale
12UD3:
Knightdale/Raleigh
13U80D2:
Zebulon
13U80D3:
Raleigh/Butner
13U90D1:
Apex
13U90D2:
Knightdale
14UD1:
Clayton
14UD2/D3:
Apex
"PLAY ON NATIONAL TV"
"AT THE NYBC NATIONAL CHAMPIONSHIPS"
Ages are 10u, 11u,12u, 13u, 14u Only this weekend
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
BAP
Butner Athletic Park
1105 West B Street Butner, NC 27509
CHS
Clayton High School
424 South Robertson Street Clayton, NC 27520
JMP
Jack Marley Park
149 East Williams St. Angier, NC 27501
KCP
Knightdale Community Park
100 Bryan Chalk Lane Knightdale, NC 27545
MC
Middle Creek Community Park
151 Middle Creek Park Ave. Apex, NC 27519
PLP
Pilot Lions Park
50 Pilot Bypass Zebulon, NC 27597
WMMS
West Millbrook Middle School
8115 Strickland Rd Raleigh, NC 27615
ZCP
Zebulon Community Park
401 S Arendell Ave Zebulon, NC 27597
ZES
Zebulon Elementary School Park
1002 Dogwood Dr Zebulon, NC 27597
10U : 46/65 Open
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Titans
Elizabeth city, NC
2.0
2.0
6
22
Pitching
Team Page
2
10u Area Stars-Orange
Fayetteville, NC
1.0
3.0
21
10
Pitching
Team Page
3
DIRTBAGS BLACK(9u)
PRINCETON, NC
3.0
1.0
10
35
Pitching
Team Page
4
Garner Royals
Garner, NC
2.0
2.0
13
9
Pitching
Team Page
5
NCDB Rivercats
Raleigh, NC
3.0
1.0
17
29
Pitching
Team Page
6
HYAA HAWKS 10U
Hillsborough, NC
2.0
2.0
22
15
Pitching
Team Page
7
MVP 10U Red
Wendell, NC
3.0
1.0
16
15
Pitching
Team Page
8
NBA Nationals
Norfolk, VA
0.0
4.0
36
6
Pitching
Team Page
10U : 46/65 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
JMP:Field # 2
NCDB Rivercats
21
HYAA HAWKS 10U
8
2
Sat
9:00 AM
JMP:Field # 3
Garner Royals
8
MVP 10U Red
6
3
Sat
11:00 AM
JMP:Field # 2
MVP 10U Red
9
NCDB Rivercats
8
4
Sat
11:00 AM
JMP:Field # 3
HYAA HAWKS 10U
7
Garner Royals
1
5
Sat
1:00 PM
JMP:Field # 2
DIRTBAGS BLACK(9u)
14
10u Area Stars-Orange
4
6
Sat
1:00 PM
JMP:Field # 3
Carolina Titans
15
NBA Nationals
0
7
Sat
3:00 PM
JMP:Field # 2
NBA Nationals
6
DIRTBAGS BLACK(9u)
21
8
Sat
3:00 PM
JMP:Field # 3
10u Area Stars-Orange
6
Carolina Titans
7
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
JMP:Field # 3
Seed #2
DIRTBAGS BLACK(9u)
2
Seed #3
Garner Royals
9
2
Sun
12:45 PM
JMP:Field # 2
Seed #1
Carolina Titans
5
Seed #4
MVP 10U Red
15
3
Sun
2:45 PM
JMP:Field # 3
Loser Game #1
DIRTBAGS BLACK(9u)
15
Loser Game #2
Carolina Titans
7
4
Sun
2:45 PM
JMP:Field # 2
Winner Game #1
Garner Royals
4
Winner Game #2
MVP 10U Red
10
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
JMP:Field # 2
Seed #6
HYAA HAWKS 10U
7
Seed #7
10u Area Stars-Orange
5
2
Sun
8:30 AM
JMP:Field # 3
Seed #5
NCDB Rivercats
13
Seed #8
NBA Nationals
3
3
Sun
10:45 AM
JMP:Field # 2
Loser Game #1
10u Area Stars-Orange
18
Loser Game #2
NBA Nationals
3
4
Sun
10:45 AM
JMP:Field # 3
Winner Game #1
HYAA HAWKS 10U
1
Winner Game #2
NCDB Rivercats
16
11U : 50/70 Open
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
NCDB Rivercats 11u2
Wake Forest, NC
4.0
0.0
0
22
Pitching
Team Page
2
Bomb Squad
Kinston, NC
1.0
3.0
28
12
Pitching
Team Page
3
Triangle Cyclones
Morrisville, NC
0.0
4.0
37
0
Pitching
Team Page
4
DPC Baseball Gold
Clayton, NC
2.0
1.0
6
31
Pitching
Team Page
5
East Carolina Bombers 11U
Farmville, NC
3.0
1.0
9
11
Pitching
Team Page
6
11u Area Stars-Orange
Fayetteville, NC
2.0
2.0
9
16
Pitching
Team Page
7
Wendell Knights
Wendell, NC
3.0
1.0
8
25
Pitching
Team Page
8
Diamond Thieves
Pinetops, NC
2.0
2.0
4
25
Pitching
Team Page
9
Carolina Outlaws
Oxford, NC
2.0
2.0
9
12
Pitching
Team Page
10
South Wake Storm
Fuquay Varina, NC
2.0
2.0
16
9
Pitching
Team Page
11
GameTime Prospects 11u
Lagrange, NC
2.0
2.0
20
7
Pitching
Team Page
12
Riptide 11u
Durham, NC
1.0
3.0
30
14
Pitching
Team Page
13
C352026RS
PINEHURST, NC
3.0
2.0
8
9
Pitching
Team Page
14
NCABC FUNGO Elite
Raleigh, NC
1.0
3.0
26
17
Pitching
Team Page
11U : 50/70 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
BAP:Field 2
Carolina Outlaws
0
NCDB Rivercats 11u2
7
2
Sat
8:30 AM
KCP:Field 4
Triangle Cyclones
0
Diamond Thieves
22
3
Sat
9:00 AM
PLP:Field #2
Wendell Knights
11
South Wake Storm
3
4
Sat
10:30 AM
BAP:Field 2
NCDB Rivercats 11u2
15
Riptide 11u
0
5
Sat
10:30 AM
KCP:Field 4
DPC Baseball Gold
15
Triangle Cyclones
0
6
Sat
11:00 AM
PLP:Field #2
GameTime Prospects 11u
5
Wendell Knights
14
7
Sat
12:30 PM
BAP:Field 2
NCABC FUNGO Elite
2
Carolina Outlaws
12
8
Sat
12:30 PM
KCP:Field 3
Diamond Thieves
3
11u Area Stars-Orange
4
9
Sat
12:30 PM
KCP:Field 4
Bomb Squad
6
DPC Baseball Gold
16
10
Sat
1:00 PM
PLP:Field #2
South Wake Storm
6
East Carolina Bombers 11U
5
11
Sat
2:30 PM
BAP:Field 2
Riptide 11u
14
NCABC FUNGO Elite
15
12
Sat
2:30 PM
KCP:Field 4
11u Area Stars-Orange
12
Bomb Squad
6
13
Sat
3:00 PM
PLP:Field #2
C352026RS
6
GameTime Prospects 11u
2
14
Sat
5:00 PM
PLP:Field #2
East Carolina Bombers 11U
6
C352026RS
3
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
ZES:Field #1
Seed #4
11u Area Stars-Orange
1
Seed #5
Diamond Thieves
12
2
Sun
8:30 AM
PLP:Field #2
Seed #3
Wendell Knights
7
Seed #6
C352026RS
8
3
Sun
10:45 AM
ZES:Field #1
Winner Game #1
Diamond Thieves
1
Seed #1
NCDB Rivercats 11u2
2
4
Sun
10:45 AM
PLP:Field #2
Winner Game #2
C352026RS
13
Seed #2
DPC Baseball Gold
6
5
Sun
12:45 PM
ZES:Field #1
Loser Game #1
11u Area Stars-Orange
0
Loser Game #2
Wendell Knights
7
6
Sun
2:45 PM
ZES:Field #1
Winner Game #3
NCDB Rivercats 11u2
17
Winner Game #4
C352026RS
16
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
PLP:Field #2
Seed #8
East Carolina Bombers 11U
10
Seed #9
South Wake Storm
2
2
Sun
2:45 PM
PLP:Field #2
Seed #7
Carolina Outlaws
8
Seed #10
NCABC FUNGO Elite
1
3
Sun
4:45 PM
ZES:Field #1
Loser Game #1
South Wake Storm
9
Loser Game #2
NCABC FUNGO Elite
6
4
Sun
4:45 PM
PLP:Field #2
Winner Game #1
East Carolina Bombers 11U
10
Winner Game #2
Carolina Outlaws
4
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
BAP:Field 2
Seed #12
Bomb Squad
11
Seed #13
Riptide 11u
1
2
Sun
10:45 AM
BAP:Field 2
Seed #11
GameTime Prospects 11u
18
Seed #14
Triangle Cyclones
3
3
Sun
2:45 PM
BAP:Field 2
Loser Game #1
Riptide 11u
16
Loser Game #2
Triangle Cyclones
1
4
Sun
12:45 PM
BAP:Field 2
Winner Game #1
Bomb Squad
6
Winner Game #2
GameTime Prospects 11u
7
12U : 50/70 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
South Wake Storm
Fuquay-Varina, NC
3.0
1.0
17
11
Pitching
Team Page
2
Hit and Run Select - Fuquay Varina
Fuquay Varina, NC
1.0
3.0
17
22
Pitching
Team Page
3
Carolina Generals
Fuquay Varina, NC
0.0
4.0
32
11
Pitching
Team Page
4
Purpose Driven South
Garner, NC
4.0
0.0
5
32
Pitching
Team Page
5
Cleveland Wildcats
CLAYTON, NC
3.0
1.0
11
24
Pitching
Team Page
6
DPC Baseball
Clayton, NC
1.0
3.0
28
5
Pitching
Team Page
7
RBI Raptors 12u Guise
Clayton, NC
1.0
3.0
24
17
Pitching
Team Page
8
Burlington Yellow Jackets
Burlington, NC
3.0
1.0
19
31
Pitching
Team Page
12U : 50/70 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
ZES:Field #1
Hit and Run Select - Fuquay Varina
12
Burlington Yellow Jackets
13
2
Sat
10:30 AM
ZES:Field #1
DPC Baseball
4
Hit and Run Select - Fuquay Varina
10
3
Sat
12:30 PM
ZES:Field #1
Burlington Yellow Jackets
18
Carolina Generals
7
4
Sat
2:30 PM
KCP:Field 3
South Wake Storm
2
Cleveland Wildcats
9
5
Sat
2:30 PM
ZES:Field #1
Purpose Driven South
18
DPC Baseball
1
6
Sat
4:30 PM
KCP:Field 3
RBI Raptors 12u Guise
8
South Wake Storm
9
7
Sat
4:30 PM
ZES:Field #1
Carolina Generals
4
Purpose Driven South
14
8
Sat
6:30 PM
KCP:Field 3
Cleveland Wildcats
15
RBI Raptors 12u Guise
9
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
KCP:Field 4
Seed #2
Cleveland Wildcats
11
Seed #3
Burlington Yellow Jackets
10
2
Sun
10:45 AM
KCP:Field 4
Seed #1
Purpose Driven South
8
Seed #4
Hit and Run Select - Fuquay Varina
6
3
Sun
12:45 PM
KCP:Field 3
Loser Game #1
Burlington Yellow Jackets
7
Loser Game #2
Hit and Run Select - Fuquay Varina
6
4
Sun
12:45 PM
KCP:Field 4
Winner Game #1
Cleveland Wildcats
4
Winner Game #2
Purpose Driven South
8
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
WMMS:Field #2
Seed #6
RBI Raptors 12u Guise
6
Seed #7
DPC Baseball
5
2
Sun
10:45 AM
WMMS:Field #2
Seed #5
South Wake Storm
12
Seed #8
Carolina Generals
11
3
Sun
2:45 PM
WMMS:Field #2
Loser Game #1
DPC Baseball
8
Loser Game #2
Carolina Generals
4
4
Sun
12:45 PM
WMMS:Field #2
Winner Game #1
RBI Raptors 12u Guise
2
Winner Game #2
South Wake Storm
12
12U : 50/70 Open
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Wendell Sharks
Wendell, NC
1.0
2.0
18
20
Pitching
Team Page
2
NBA Nationals
Norfolk, VA
0.0
4.0
24
11
Pitching
Team Page
3
Riptide 12U
Durham, NC
1.0
3.0
23
15
Pitching
Team Page
4
South Johnston
Garner, NC
4.0
0.0
14
24
Pitching
Team Page
5
North Wake Avalanche
Wake Forest, NC
2.0
2.0
20
16
Pitching
Team Page
6
Carolina Cubs
Pinehurst, NC
1.0
2.0
15
18
Pitching
Team Page
7
North Wake Shockwave
Wake Forest, NC
2.0
1.0
1
28
Pitching
Team Page
8
Carolina Titans
Elizabeth City, NC
2.0
2.0
20
22
Pitching
Team Page
9
DIRTBAGS BLACK
Timberlake, NC
3.0
1.0
28
10
Pitching
Team Page
10
TPA Nationals 12u Zuber
Apex, NC
3.0
2.0
15
14
Pitching
Team Page
12U : 50/70 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
KCP:Field 2
DIRTBAGS BLACK
10
Riptide 12U
9
2
Sat
8:30 AM
KCP:Field 3
TPA Nationals 12u Zuber
1
North Wake Shockwave
9
3
Sat
10:30 AM
KCP:Field 2
North Wake Shockwave
19
DIRTBAGS BLACK
0
4
Sat
10:30 AM
KCP:Field 3
Riptide 12U
6
TPA Nationals 12u Zuber
13
5
Sat
12:30 PM
KCP:Field 2
South Johnston
9
Carolina Cubs
7
6
Sat
2:30 PM
KCP:Field 2
North Wake Avalanche
7
South Johnston
15
7
Sat
4:30 PM
KCP:Field 2
Carolina Cubs
11
Wendell Sharks
6
8
Sat
4:30 PM
KCP:Field 4
Carolina Titans
15
NBA Nationals
6
9
Sat
6:30 PM
KCP:Field 2
Wendell Sharks
14
Carolina Titans
7
10
Sat
6:30 PM
KCP:Field 4
NBA Nationals
5
North Wake Avalanche
9
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
KCP:Field 2
Seed #4
TPA Nationals 12u Zuber
7
Seed #5
Wendell Sharks
6
2
Sun
8:30 AM
KCP:Field 3
Seed #3
Carolina Cubs
7
Seed #6
Carolina Titans
8
3
Sun
10:45 AM
KCP:Field 2
Winner Game #1
TPA Nationals 12u Zuber
15
Seed #1
North Wake Shockwave
1
4
Sun
10:45 AM
KCP:Field 3
Winner Game #2
Carolina Titans
1
Seed #2
South Johnston
11
5
Sun
12:45 PM
KCP:Field 2
Winner Game #3
TPA Nationals 12u Zuber
7
Winner Game #4
South Johnston
12
6
Sun
2:45 PM
KCP:Field 2
Loser Game #3
North Wake Shockwave
Loser Game #4 (If Needed)
Carolina Titans
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
KCP:Field 4
Seed #8
DIRTBAGS BLACK
7
Seed #9
Riptide 12U
6
2
Sun
2:45 PM
KCP:Field 3
Seed #7
North Wake Avalanche
14
Seed #10
NBA Nationals
4
3
Sun
4:45 PM
KCP:Field 4
Loser Game #1
Riptide 12U
14
Loser Game #2
NBA Nationals
1
4
Sun
4:45 PM
KCP:Field 3
Winner Game #1
DIRTBAGS BLACK
15
Winner Game #2
North Wake Avalanche
13
13U 80 : 54/80 (D2)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
RBI Raptors 13u E
Clayton, NC
4.0
0.0
5
19
Pitching
Team Page
2
HYAA Hawks
Hillsborough, NC
3.0
1.0
7
19
Pitching
Team Page
3
Durham Blues (13u)
Durham, NC
3.0
1.0
17
9
Pitching
Team Page
4
Carolina Freedom
Fuquay Varina, NC
1.0
3.0
13
9
Pitching
Team Page
5
Hit N Run Bengals
Fuquay Varina, NC
1.0
3.0
12
13
Pitching
Team Page
6
Carolina Stars
Broadway, NC
0.0
4.0
13
11
Pitching
Team Page
7
Diamond Dreams Raiders
Linden, NC
2.0
2.0
12
9
Pitching
Team Page
8
NCABC FUNGO Blue
Wake Forest, NC
2.0
2.0
13
11
Pitching
Team Page
9
Zone Select
Rolesville, NC
2.0
2.0
18
10
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
PLP:Field #1
HYAA Hawks
11
Zone Select
2
2
Sat
9:00 AM
ZCP:Field #1
Durham Blues (13u)
8
NCABC FUNGO Blue
5
3
Sat
11:00 AM
PLP:Field #1
Hit N Run Bengals
5
HYAA Hawks
8
4
Sat
11:00 AM
ZCP:Field #1
RBI Raptors 13u E
12
Durham Blues (13u)
1
5
Sat
1:00 PM
PLP:Field #1
Zone Select
8
Carolina Stars
7
6
Sat
1:00 PM
ZCP:Field #1
NCABC FUNGO Blue
6
Carolina Freedom
5
7
Sat
3:00 PM
PLP:Field #1
Diamond Dreams Raiders
4
Hit N Run Bengals
8
8
Sat
3:00 PM
ZCP:Field #1
Carolina Freedom
4
RBI Raptors 13u E
7
9
Sat
5:00 PM
PLP:Field #1
Carolina Stars
4
Diamond Dreams Raiders
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
ZCP:Field #1
Seed #4
Diamond Dreams Raiders
4
Seed #5
NCABC FUNGO Blue
6
2
Sun
8:30 AM
PLP:Field #1
Seed #2
HYAA Hawks
9
Seed #3
Hit N Run Bengals
4
3
Sun
10:45 AM
ZCP:Field #1
Winner Game #1
NCABC FUNGO Blue
0
Seed #1
RBI Raptors 13u E
10
4
Sun
12:45 PM
ZCP:Field #1
Loser Game #1
Diamond Dreams Raiders
6
Loser Game #2
Hit N Run Bengals
4
5
Sun
2:45 PM
ZCP:Field #1
Winner Game #3
RBI Raptors 13u E
12
Winner Game #2
HYAA Hawks
4
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
10:45 AM
PLP:Field #1
Seed #7
Zone Select
10
Seed #8
Carolina Stars
2
2
Sun
12:45 PM
PLP:Field #1
Seed #6
Durham Blues (13u)
7
Seed #9
Carolina Freedom
6
3
Sun
4:45 PM
PLP:Field #1
Loser Game #1
Carolina Stars
0
Loser Game #2
Carolina Freedom
7
4
Sun
2:45 PM
PLP:Field #1
Winner Game #1
Zone Select
3
Winner Game #2
Durham Blues (13u)
7
13U 80 : 54/80 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Five Star Stingrays
New Bern, NC
2.0
1.0
1
21
Pitching
Team Page
2
North Raleigh Tsunami
Raleigh, NC
2.0
2.0
6
20
Pitching
Team Page
3
Cumberland County Venom
Stafford, VA
1.0
2.0
21
9
Pitching
Team Page
4
Cary Wildcats
Cary, NC
1.0
3.0
19
13
Pitching
Team Page
5
Wardogs
FUQUAY VARIN, NC
2.0
2.0
21
4
Pitching
Team Page
6
Carolina Thunder
Durham, NC
2.0
2.0
18
20
Pitching
Team Page
7
Southwestern Wake Sliders
Fuquay Varina, NC
1.0
2.0
16
20
Pitching
Team Page
8
NCABC FUNGO Waltman
Wake Forest, NC
2.0
1.0
5
23
Pitching
Team Page
9
Carolina TROJANS
Mount Olive, NC
3.0
2.0
8
9
Pitching
Team Page
10
North Wake River Hounds
Wake Forest, NC
1.0
3.0
25
4
Pitching
Team Page
11
Clayton Rippers
Clayton, NC
3.0
1.0
9
23
Pitching
Team Page
12
NCABC FUNGO Red
Raleigh, NC
5.0
0.0
12
23
Pitching
Team Page
13
NCABC FUNGO White
Raleigh, NC
1.0
3.0
31
4
Pitching
Team Page
14
RBI Raptors 13u Miller
Clayton, NC
3.0
1.0
9
28
Pitching
Team Page
15
Triangle Cyclones
Morrisville, NC
0.0
4.0
24
4
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
BAP:Field 1
Carolina Thunder
4
NCABC FUNGO Red
14
2
Sat
8:30 AM
BAP:Field 3
Clayton Rippers
15
NCABC FUNGO White
0
3
Sat
8:30 AM
WMMS:Field #1
Triangle Cyclones
3
North Raleigh Tsunami
12
4
Sat
10:30 AM
BAP:Field 1
NCABC FUNGO White
4
Carolina Thunder
16
5
Sat
10:30 AM
BAP:Field 3
NCABC FUNGO Red
9
Clayton Rippers
8
6
Sat
10:30 AM
WMMS:Field #1
Southwestern Wake Sliders
12
Triangle Cyclones
1
7
Sat
12:30 PM
BAP:Field 1
Five Star Stingrays
16
North Wake River Hounds
1
8
Sat
12:30 PM
BAP:Field 3
Cumberland County Venom
0
NCABC FUNGO Waltman
13
9
Sat
12:30 PM
WMMS:Field #1
North Raleigh Tsunami
8
Wardogs
3
10
Sat
2:30 PM
BAP:Field 1
Carolina TROJANS
0
Five Star Stingrays
5
11
Sat
2:30 PM
BAP:Field 3
Cary Wildcats
8
Cumberland County Venom
9
12
Sat
2:30 PM
WMMS:Field #1
RBI Raptors 13u Miller
15
Southwestern Wake Sliders
8
13
Sat
4:30 PM
BAP:Field 1
North Wake River Hounds
3
Carolina TROJANS
9
14
Sat
4:30 PM
BAP:Field 3
NCABC FUNGO Waltman
10
Cary Wildcats
5
15
Sat
4:30 PM
WMMS:Field #1
Wardogs
1
RBI Raptors 13u Miller
13
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
BAP:Field 1
Seed #4
RBI Raptors 13u Miller
5
Seed #5
NCABC FUNGO Red
15
2
Sun
12:45 PM
BAP:Field 3
Seed #3
North Raleigh Tsunami
5
Seed #6
Carolina TROJANS
10
3
Sun
2:45 PM
BAP:Field 1
Winner Game #1
NCABC FUNGO Red
5
Seed #1
Five Star Stingrays
4
4
Sun
2:45 PM
BAP:Field 3
Winner Game #2
Carolina TROJANS
8
Seed #2
NCABC FUNGO Waltman
4
5
Sun
4:45 PM
BAP:Field 3
Loser Game #1
RBI Raptors 13u Miller
13
Loser Game #2
North Raleigh Tsunami
3
6
Sun
4:45 PM
BAP:Field 1
Winner Game #3
NCABC FUNGO Red
22
Winner Game #4
Carolina TROJANS
1
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
WMMS:Field #1
Seed #10
Cumberland County Venom
6
Seed #11
Cary Wildcats
7
2
Sun
10:45 AM
WMMS:Field #1
Seed #8
Southwestern Wake Sliders
3
Seed #9
Carolina Thunder
8
3
Sun
12:45 PM
WMMS:Field #1
Winner Game #1
Cary Wildcats
5
Seed #7
Clayton Rippers
6
4
Sun
2:45 PM
WMMS:Field #1
Winner Game #3
Clayton Rippers
12
Winner Game #2
Carolina Thunder
2
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
BAP:Field 1
Seed #13
Triangle Cyclones
0
Seed #14
North Wake River Hounds
10
2
Sun
8:30 AM
BAP:Field 3
Seed #12
Wardogs
11
Seed #15
NCABC FUNGO White
7
3
Sun
10:45 AM
BAP:Field 1
Loser Game #1
Triangle Cyclones
3
Loser Game #2
NCABC FUNGO White
17
4
Sun
10:45 AM
BAP:Field 3
Winner Game #1
North Wake River Hounds
5
Winner Game #2
Wardogs
12
13U 90 : 60/90 (D1)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Titans - Wilson
Wilson, NC
3.0
1.0
12
13
Pitching
Team Page
2
Hit & Run 5 Star Wildcats
Fuquay, NC
3.0
1.0
12
22
Pitching
Team Page
3
Rock Solid Red 13u
Wilmington, NC
2.0
2.0
6
13
Pitching
Team Page
4
East Coast Clippers 13U
Hillsborough, NC
3.0
1.0
13
9
Pitching
Team Page
5
Rawlings Prospects NC 2024
Zebulon, NC
1.0
3.0
13
9
Pitching
Team Page
6
Sandhills Heat
Carthage, NC
3.0
1.0
12
19
Pitching
Team Page
7
NCDB 13u
Raleigh, NC
0.0
4.0
19
7
Pitching
Team Page
8
TPA Nationals 13u Batts
Apex, NC
1.0
3.0
22
17
Pitching
Team Page
13U 90 : 60/90 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
MC:Field 4
NCDB 13u
2
Hit & Run 5 Star Wildcats
10
2
Sat
10:30 AM
MC:Field 4
Sandhills Heat
9
NCDB 13u
5
3
Sat
12:30 PM
MC:Field 4
Hit & Run 5 Star Wildcats
12
TPA Nationals 13u Batts
10
4
Sat
2:30 PM
MC:Field 4
TPA Nationals 13u Batts
7
Sandhills Heat
10
5
Sat
4:30 PM
MC:Field 3
East Coast Clippers 13U
7
Carolina Titans - Wilson
6
6
Sat
4:30 PM
MC:Field 4
Rawlings Prospects NC 2024
4
Rock Solid Red 13u
6
7
Sat
6:30 PM
MC:Field 3
Rock Solid Red 13u
7
East Coast Clippers 13U
2
8
Sat
6:30 PM
MC:Field 4
Carolina Titans - Wilson
7
Rawlings Prospects NC 2024
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
MC:Field 4
Seed #2
Hit & Run 5 Star Wildcats
10
Seed #3
Sandhills Heat
3
2
Sun
12:45 PM
MC:Field 3
Seed #1
Rock Solid Red 13u
7
Seed #4
East Coast Clippers 13U
12
3
Sun
2:45 PM
MC:Field 4
Loser Game #1
Sandhills Heat
13
Loser Game #2
Rock Solid Red 13u
2
4
Sun
2:45 PM
MC:Field 3
Winner Game #1
Hit & Run 5 Star Wildcats
5
Winner Game #2
East Coast Clippers 13U
8
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
MC:Field 3
Seed #6
Rawlings Prospects NC 2024
4
Seed #7
NCDB 13u
3
2
Sun
8:30 AM
MC:Field 4
Seed #5
Carolina Titans - Wilson
9
Seed #8
TPA Nationals 13u Batts
8
3
Sun
10:45 AM
MC:Field 3
Loser Game #1
NCDB 13u
9
Loser Game #2
TPA Nationals 13u Batts
11
4
Sun
10:45 AM
MC:Field 4
Winner Game #1
Rawlings Prospects NC 2024
6
Winner Game #2
Carolina Titans - Wilson
9
13U 90 : 60/90 (D2)
Round Robin Format, Best Record Wins! All games 1hr 45min time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Gettin Dirty
Princeton, NC
2.0
2.0
28
28
Pitching
Team Page
2
North Wake Rage
Wake Forest, NC
2.0
2.0
26
26
Pitching
Team Page
3
Diamond Dawgs
Greenville, NC
2.0
2.0
27
23
Pitching
Team Page
4
Carolina Titans Blue
Elizabeth City, NC
4.0
0.0
15
49
Pitching
Team Page
5
Mid State Eagles
Mebane, NC
0.0
4.0
54
24
Pitching
Team Page
13U 90 : 60/90 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
KCP:Field 1
Carolina Titans Blue
9
Gettin Dirty
8
2
Sat
10:30 AM
KCP:Field 1
Mid State Eagles
4
Carolina Titans Blue
18
3
Sat
12:30 PM
KCP:Field 1
Gettin Dirty
7
North Wake Rage
5
4
Sat
2:30 PM
KCP:Field 1
Diamond Dawgs
14
Mid State Eagles
7
5
Sat
4:30 PM
KCP:Field 1
North Wake Rage
6
Diamond Dawgs
2
6
Sun
8:30 AM
KCP:Field 1
Diamond Dawgs
6
Gettin Dirty
4
7
Sun
10:45 AM
KCP:Field 1
Gettin Dirty
9
Mid State Eagles
8
8
Sun
12:45 PM
KCP:Field 1
Carolina Titans Blue
10
Diamond Dawgs
1
9
Sun
2:45 PM
KCP:Field 1
Mid State Eagles
5
North Wake Rage
13
10
Sun
4:45 PM
KCP:Field 1
North Wake Rage
2
Carolina Titans Blue
12
14U : 60/90 Open
BBCOR Bats... Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Riptide 13u
Durham, NC
0.0
4.0
28
7
Pitching
Team Page
2
Holly Springs Rage
Holly Springs, NC
1.0
3.0
17
5
Pitching
Team Page
3
Hit and Run - Barnes
Fuquay Varina, NC
2.0
2.0
11
29
Pitching
Team Page
4
Mid State Eagles
Mebane, NC
3.0
2.0
12
4
Pitching
Team Page
5
Riptide 14u
Durham, NC
2.0
1.0
4
10
Pitching
Team Page
6
PITT413 14u
Greenville, NC
3.0
1.0
7
20
Pitching
Team Page
7
Tri-CountyHeat Baseball
Fayettevile, NC
2.0
2.0
14
11
Pitching
Team Page
8
South Wake Storm Blue
Fuquay-Varina, NC
2.0
2.0
19
4
Pitching
Team Page
9
Rock Solid Blue 14u
Wilmington, NC
3.0
1.0
5
19
Pitching
Team Page
10
North Wake Bandits
Wake Forest, NC
1.0
2.0
8
8
Pitching
Team Page
11
North Wake Thunder
Wake Forest, NC
1.0
3.0
21
24
Pitching
Team Page
12
Riptide Thompson
Durham, NC
1.0
3.0
27
3
Pitching
Team Page
13
Purpose Driven 14U Watkins
WAKE FOREST, NC
2.0
2.0
11
13
Pitching
Team Page
14
Orange County Crushers
Chapel Hill, NC
4.0
0.0
1
16
Pitching
Team Page
15
NBA Nationals 13u
Norfolk , VA
1.0
3.0
18
3
Pitching
Team Page
16
TPA Nationals 14u Mitchell
Apex, NC
4.0
1.0
5
32
Pitching
Team Page
14U : 60/90 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
MC:Field 1
TPA Nationals 14u Mitchell
19
Riptide Thompson
2
2
Sat
8:30 AM
MC:Field 2
Riptide 13u
0
Hit and Run - Barnes
15
3
Sat
8:30 AM
MC:Field 3
Riptide 14u
7
Holly Springs Rage
3
4
Sat
10:30 AM
MC:Field 1
Tri-CountyHeat Baseball
3
TPA Nationals 14u Mitchell
13
5
Sat
10:30 AM
MC:Field 2
North Wake Thunder
13
Riptide 13u
7
6
Sat
10:30 AM
MC:Field 3
Mid State Eagles
1
Riptide 14u
3
7
Sat
12:30 PM
MC:Field 1
Riptide Thompson
1
Tri-CountyHeat Baseball
8
8
Sat
12:30 PM
MC:Field 2
Hit and Run - Barnes
14
North Wake Thunder
11
9
Sat
12:30 PM
MC:Field 3
Holly Springs Rage
2
Rock Solid Blue 14u
10
10
Sat
2:30 PM
MC:Field 1
Purpose Driven 14U Watkins
9
NBA Nationals 13u
0
11
Sat
2:30 PM
MC:Field 2
Orange County Crushers
11
South Wake Storm Blue
1
12
Sat
2:30 PM
MC:Field 3
Rock Solid Blue 14u
9
Mid State Eagles
3
13
Sat
4:30 PM
MC:Field 1
NBA Nationals 13u
3
PITT413 14u
9
14
Sat
4:30 PM
MC:Field 2
South Wake Storm Blue
3
North Wake Bandits
8
15
Sat
6:30 PM
MC:Field 1
PITT413 14u
11
Purpose Driven 14U Watkins
4
16
Sat
6:30 PM
MC:Field 2
North Wake Bandits
0
Orange County Crushers
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
MC:Field 1
Seed #4
Rock Solid Blue 14u
0
Seed #5
PITT413 14u
8
2
Sun
8:30 AM
MC:Field 2
Seed #3
TPA Nationals 14u Mitchell
9
Seed #6
Hit and Run - Barnes
2
3
Sun
10:45 AM
MC:Field 1
Winner Game #1
PITT413 14u
5
Seed #1
Orange County Crushers
7
4
Sun
10:45 AM
MC:Field 2
Winner Game #2
TPA Nationals 14u Mitchell
12
Seed #2
Riptide 14u
2
5
Sun
12:45 PM
MC:Field 2
Loser Game #1
Rock Solid Blue 14u
9
Loser Game #2
Hit and Run - Barnes
3
6
Sun
12:45 PM
MC:Field 1
Winner Game #3
Orange County Crushers
12
Winner Game #4
TPA Nationals 14u Mitchell
4
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
MC:Field 1
Seed #10
North Wake Thunder
5
Seed #11
Mid State Eagles
10
2
Sun
2:45 PM
MC:Field 2
Seed #9
Tri-CountyHeat Baseball
4
Seed #12
Holly Springs Rage
2
3
Sun
4:45 PM
MC:Field 1
Winner Game #1
Mid State Eagles
10
Seed #7
North Wake Bandits
4
4
Sun
4:45 PM
MC:Field 2
Winner Game #2
Tri-CountyHeat Baseball
5
Seed #8
Purpose Driven 14U Watkins
6
5
Sun
6:45 PM
MC:Field 2
Loser Game #1
North Wake Thunder
0
Loser Game #2
Holly Springs Rage
7
6
Sun
6:45 PM
MC:Field 1
Winner Game #3
Mid State Eagles
26
Winner Game #4
Purpose Driven 14U Watkins
5
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
4:45 PM
MC:Field 3
Seed #14
South Wake Storm Blue
4
Seed #15
Riptide Thompson
0
2
Sun
4:45 PM
MC:Field 4
Seed #13
NBA Nationals 13u
11
Seed #16
Riptide 13u
1
3
Sun
6:45 PM
MC:Field 3
Loser Game #1
Riptide Thompson
8
Loser Game #2
Riptide 13u
5
4
Sun
6:45 PM
MC:Field 4
Winner Game #1
South Wake Storm Blue
5
Winner Game #2
NBA Nationals 13u
3
14U : D1
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Canes NC-Barbour
Raleigh, NC
3.0
1.0
14
22
Pitching
Team Page
2
Rawlings Prospects NC 2023
Wake Forest, NC
0.0
4.0
38
13
Pitching
Team Page
3
NCDB Rivercats
Raleigh, NC
1.0
3.0
25
15
Pitching
Team Page
4
NC Bandits
Pilot Mountain, NC
2.0
2.0
19
20
Pitching
Team Page
5
Crusaders Baseball
Johnson City , TN
4.0
0.0
16
42
Pitching
Team Page
14U : D1 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:30 AM
CHS:Field #1
Canes NC-Barbour
2
NC Bandits
1
2
Sat
11:30 AM
CHS:Field #1
Rawlings Prospects NC 2023
1
Canes NC-Barbour
9
3
Sat
1:30 PM
CHS:Field #1
NC Bandits
5
NCDB Rivercats
4
4
Sat
3:30 PM
CHS:Field #1
Crusaders Baseball
16
Rawlings Prospects NC 2023
8
5
Sat
5:30 PM
CHS:Field #1
NCDB Rivercats
1
Crusaders Baseball
8
6
Sun
8:30 AM
CHS:Field #1
Crusaders Baseball
6
Canes NC-Barbour
2
7
Sun
10:45 AM
CHS:Field #1
Canes NC-Barbour
9
NCDB Rivercats
6
8
Sun
12:45 PM
CHS:Field #1
NC Bandits
5
Crusaders Baseball
12
9
Sun
2:45 PM
CHS:Field #1
NCDB Rivercats
4
Rawlings Prospects NC 2023
3
10
Sun
4:45 PM
CHS:Field #1
Rawlings Prospects NC 2023
1
NC Bandits
9
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.