Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
"TOP GUN-USA SPORTS EVENT" "BOWNET WEEKEND
March 23 - 24 in Fayetteville, NC
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
Arnette
Arnette Park
2165 Old Wilmington Hwy Fayetteville, NC 28306
Hall
Hall Park
6060 Hall park Rd. Fayetteville, NC 28306
9U : D3
1 Hour 45 min time Limit
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
9u Area Stars-Orange
Fayetteville, NC
4.0
0.0
5
33
Pitching
Team Page
2
Carolina Thunder 9U GOLD
Clayton, NC
2.0
1.0
14
25
Pitching
Team Page
3
Carolina Freedom 9U
Fuquay-Varina, NC
3.0
2.0
14
11
Pitching
Team Page
4
Carolina Raiders
Dunn, NC
2.0
2.0
15
18
Pitching
Team Page
5
Sandhills Steam
West End, NC
1.0
3.0
29
4
Pitching
Team Page
6
Rock Solid Blue 9u
Wilmington, NC
0.0
4.0
27
13
Pitching
Team Page
9U : D3 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Tue
9:00 AM
Hall:Field # 1
9u Area Stars-Orange
19
Sandhills Steam
4
2
Tue
11:00 AM
Hall:Field # 1
9u Area Stars-Orange
14
Carolina Freedom 9U
1
3
Tue
1:00 PM
Hall:Field # 1
Sandhills Steam
0
Carolina Freedom 9U
10
4
Tue
3:00 PM
Hall:Field # 1
Carolina Raiders
6
Carolina Thunder 9U GOLD
10
5
Tue
5:00 PM
Hall:Field # 1
Carolina Thunder 9U GOLD
15
Rock Solid Blue 9u
8
6
Tue
7:00 PM
Hall:Field # 1
Carolina Raiders
12
Rock Solid Blue 9u
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
1:00 PM
Hall:Field # 1
Seed #4
Carolina Raiders
15
Seed #5
Rock Solid Blue 9u
0
2
Wed
1:00 PM
Hall:Field # 3
Seed #3
Carolina Freedom 9U
18
Seed #6
Sandhills Steam
3
3
Wed
3:00 PM
Hall:Field # 1
Winner Game #1
Carolina Raiders
1
Seed #1
9u Area Stars-Orange
11
4
Wed
3:00 PM
Hall:Field # 3
Winner Game #2
Carolina Freedom 9U
15
Seed #2
Carolina Thunder 9U GOLD
0
5
Wed
5:00 PM
Hall:Field # 3
Loser Game #1
Rock Solid Blue 9u
4
Loser Game #2
Sandhills Steam
11
6
Wed
5:00 PM
Hall:Field # 1
Winner Game #3
9u Area Stars-Orange
11
Winner Game #4
Carolina Freedom 9U
10
10U : Open
1 Hour 45 min Time Limit
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
NSA Braves
St. Pauls, NC
2.0
2.0
6
22
Pitching
Team Page
2
10u Area Stars-Orange
Fayetteville, NC
4.0
0.0
5
31
Pitching
Team Page
3
Cape Fear Mayhem
Wilmington, NC
2.0
2.0
25
11
Pitching
Team Page
4
Sandhills Stingrays-Greene/Lloyd
Southern Pines, NC
1.0
3.0
20
7
Pitching
Team Page
5
C35 2027
Pinehurst, NC
3.0
1.0
6
28
Pitching
Team Page
6
Rock Solid White 10u
Wilmington, NC
0.0
4.0
30
5
Pitching
Team Page
7
Carolina Bruins
Florence, SC
2.0
2.0
20
8
Pitching
Team Page
10U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Tue
11:00 AM
Arnette:Field 5
10u Area Stars-Orange
20
Cape Fear Mayhem
2
2
Tue
11:00 AM
Hall:Field # 3
NSA Braves
13
Rock Solid White 10u
3
3
Tue
1:00 PM
Arnette:Field 5
10u Area Stars-Orange
11
Carolina Bruins
3
4
Tue
1:00 PM
Hall:Field # 3
Rock Solid White 10u
2
C35 2027
17
5
Tue
3:00 PM
Arnette:Field 5
Cape Fear Mayhem
9
Carolina Bruins
5
6
Tue
3:00 PM
Hall:Field # 3
Sandhills Stingrays-Greene/Lloyd
3
NSA Braves
9
7
Tue
5:00 PM
Hall:Field # 3
Sandhills Stingrays-Greene/Lloyd
4
C35 2027
11
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
9:00 AM
Hall:Field # 1
Seed #2
C35 2027
9
Seed #3
NSA Braves
4
2
Wed
9:00 AM
Hall:Field # 3
Seed #1
10u Area Stars-Orange
11
Seed #4
Cape Fear Mayhem
1
3
Wed
11:00 AM
Hall:Field # 1
Loser Game #1
NSA Braves
2
Loser Game #2
Cape Fear Mayhem
9
4
Wed
11:00 AM
Hall:Field # 3
Winner Game #1
C35 2027
0
Winner Game #2
10u Area Stars-Orange
10
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
9:00 AM
Arnette:Field 5
Seed #5
Carolina Bruins
12
Seed #6
Sandhills Stingrays-Greene/Lloyd
2
2
Wed
11:00 AM
Arnette:Field 5
Seed #6
Sandhills Stingrays-Greene/Lloyd
9
Seed #7
Rock Solid White 10u
7
3
Wed
1:00 PM
Arnette:Field 5
Seed #5
Carolina Bruins
17
Seed #7
Rock Solid White 10u
0
11U : D3
1 Hour 45 min Time Limit
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
NSA Creek Nationals
St. Pauls, NC
2.0
2.0
17
9
Pitching
Team Page
2
Carolina Slammers
Lumberton, NC
1.0
2.0
16
12
Pitching
Team Page
3
Carolina 35’s 2026
Pinhurst, NC
0.0
3.0
13
8
Pitching
Team Page
4
11u Area Stars - Blue
Fayetteville, NC
3.0
1.0
8
17
Pitching
Team Page
5
Rawlings Stars
Florence, SC
4.0
0.0
5
24
Pitching
Team Page
6
Outlaws
Siler City, NC
1.0
3.0
21
10
Pitching
Team Page
11U : D3 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Tue
9:00 AM
Hall:Field # 2
Carolina 35’s 2026
4
Carolina Slammers
8
2
Tue
11:00 AM
Hall:Field # 2
11u Area Stars - Blue
5
Carolina 35’s 2026
4
3
Tue
1:00 PM
Hall:Field # 2
Carolina Slammers
4
11u Area Stars - Blue
12
4
Tue
3:00 PM
Hall:Field # 2
Rawlings Stars
13
Outlaws
4
5
Tue
5:00 PM
Hall:Field # 2
NSA Creek Nationals
1
Rawlings Stars
11
6
Tue
7:00 PM
Hall:Field # 2
NSA Creek Nationals
8
Outlaws
6
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
9:00 AM
Hall:Field # 2
Seed #4
NSA Creek Nationals
10
Seed #5
Carolina 35’s 2026
9
2
Wed
11:00 AM
Hall:Field # 2
Seed #3
Carolina Slammers
3
Seed #6
Outlaws
11
3
Wed
1:00 PM
Hall:Field # 2
Winner Game #1
NSA Creek Nationals
3
Seed #1
Rawlings Stars
13
4
Wed
3:00 PM
Hall:Field # 2
Winner Game #2
Outlaws
4
Seed #2
11u Area Stars - Blue
5
5
Wed
7:00 PM
Hall:Field # 2
Loser Game #1
Carolina 35’s 2026
Loser Game #2
Carolina Slammers
6
Wed
5:00 PM
Hall:Field # 2
Winner Game #3
Rawlings Stars
2
Winner Game #4
11u Area Stars - Blue
1
12U : Open
1 Hour 45 min Time Limit
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
11u Area Stars-Orange
Fayetteville, NC
1.0
2.0
12
6
Pitching
Team Page
2
Carolina Stars Seymour
Sanford, NC
1.0
2.0
22
18
Pitching
Team Page
3
Carolina Stars
Lillington, NC
1.0
2.0
25
20
Pitching
Team Page
4
Carolina Cubs
Pinehurst, NC
4.0
0.0
4
15
Pitching
Team Page
5
Hit and Run Select - Fuquay Varina
Fuquay Varina, NC
2.0
2.0
12
7
Pitching
Team Page
6
Walk Off Warriors
Sanford, NC
3.0
2.0
16
12
Pitching
Team Page
7
NSA Heat
St. Pauls, NC
3.0
1.0
15
32
Pitching
Team Page
8
NSA Knights
St. Pauls, NC
1.0
3.0
24
12
Pitching
Team Page
9
Purpose Driven South
Garner, NC
3.0
1.0
8
28
Pitching
Team Page
10
Grays creek thunder
Grays creek, NC
0.0
4.0
39
10
Pitching
Team Page
11
Sandhills Stingrays-Baek
Aberdeen, NC
1.0
3.0
30
10
Pitching
Team Page
12
Carolina Raiders
Salemburg, NC
2.0
1.0
5
20
Pitching
Team Page
13
12u Area Stars - Orange
Fayetteville, NC
2.0
1.0
5
38
Pitching
Team Page
14
Sandhills Xplosion
Rockingham, NC
3.0
1.0
8
19
Pitching
Team Page
15
Carolina Fireballs
Buies Creek NC, NC
1.0
3.0
27
1
Pitching
Team Page
16
12u Area Stars - Blue
Fayetteville, NC
2.0
2.0
18
10
Pitching
Team Page
17
Carteret County Patriots (Blue)
NEWPORT, NC
3.0
1.0
4
28
Pitching
Team Page
18
Carteret County Patriots (red)
NEWPORT, NC
1.0
3.0
28
16
Pitching
Team Page
12U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Tue
9:00 AM
Arnette:Field 1
Carolina Stars
9
NSA Heat
15
2
Tue
9:00 AM
Arnette:Field 2
NSA Knights
6
12u Area Stars - Blue
8
3
Tue
9:00 AM
Arnette:Field 4
12u Area Stars - Orange
24
Grays creek thunder
2
4
Tue
11:00 AM
Arnette:Field 1
Carteret County Patriots (red)
10
Carolina Stars
11
5
Tue
11:00 AM
Arnette:Field 2
NSA Knights
6
Purpose Driven South
16
6
Tue
11:00 AM
Arnette:Field 4
Carolina Stars Seymour
15
Grays creek thunder
8
7
Tue
1:00 PM
Arnette:Field 1
Carteret County Patriots (red)
6
NSA Heat
17
8
Tue
1:00 PM
Arnette:Field 2
12u Area Stars - Blue
2
Purpose Driven South
12
9
Tue
1:00 PM
Arnette:Field 4
12u Area Stars - Orange
14
Carolina Stars Seymour
3
10
Tue
3:00 PM
Arnette:Field 1
11u Area Stars-Orange
0
Carolina Cubs
9
11
Tue
3:00 PM
Arnette:Field 2
Carteret County Patriots (Blue)
10
Walk Off Warriors
0
12
Tue
3:00 PM
Arnette:Field 4
Carolina Fireballs
0
Sandhills Xplosion
15
13
Tue
5:00 PM
Arnette:Field 1
11u Area Stars-Orange
6
Hit and Run Select - Fuquay Varina
3
14
Tue
5:00 PM
Arnette:Field 2
Carteret County Patriots (Blue)
18
Sandhills Stingrays-Baek
4
15
Tue
5:00 PM
Arnette:Field 4
Carolina Fireballs
1
Carolina Raiders
12
16
Tue
7:00 PM
Arnette:Field 1
Hit and Run Select - Fuquay Varina
4
Carolina Cubs
6
17
Tue
7:00 PM
Arnette:Field 2
Sandhills Stingrays-Baek
6
Walk Off Warriors
12
18
Tue
7:00 PM
Arnette:Field 4
Sandhills Xplosion
4
Carolina Raiders
8
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
9:00 AM
Arnette:Field 1
Seed #4
Carolina Raiders
14
Seed #5
Purpose Driven South
15
2
Wed
11:00 AM
Arnette:Field 1
Seed #3
12u Area Stars - Orange
1
Seed #6
NSA Heat
5
3
Wed
1:00 PM
Arnette:Field 1
Winner Game #1
Purpose Driven South
2
Seed #1
Carteret County Patriots (Blue)
11
4
Wed
3:00 PM
Arnette:Field 1
Winner Game #2
NSA Heat
5
Seed #2
Carolina Cubs
14
5
Wed
7:00 PM
Arnette:Field 1
Loser Game #1
Carolina Raiders
Loser Game #2
12u Area Stars - Orange
6
Wed
5:00 PM
Arnette:Field 1
Winner Game #3
Carteret County Patriots (Blue)
8
Winner Game #4
Carolina Cubs
16
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
9:00 AM
Arnette:Field 4
Seed #10
12u Area Stars - Blue
10
Seed #11
Carolina Stars Seymour
9
2
Wed
11:00 AM
Arnette:Field 4
Seed #9
Walk Off Warriors
12
Seed #12
Carolina Stars
6
3
Wed
1:00 PM
Arnette:Field 4
Winner Game #1
12u Area Stars - Blue
4
Seed #7
Sandhills Xplosion
10
4
Wed
3:00 PM
Arnette:Field 4
Winner Game #2
Walk Off Warriors
7
Seed #8
11u Area Stars-Orange
2
5
Wed
5:00 PM
Arnette:Field 5
Loser Game #1
Carolina Stars Seymour
Loser Game #2
Carolina Stars
6
Wed
5:00 PM
Arnette:Field 4
Winner Game #3
Sandhills Xplosion
9
Winner Game #4
Walk Off Warriors
0
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Wed
9:00 AM
Arnette:Field 2
Seed #16
Carteret County Patriots (red)
3
Seed #17
Sandhills Stingrays-Baek
7
2
Wed
11:00 AM
Arnette:Field 2
Seed #15
Carolina Fireballs
9
Seed #18
Grays creek thunder
6
3
Wed
1:00 PM
Arnette:Field 2
Winner Game #1
Sandhills Stingrays-Baek
6
Seed #13
Hit and Run Select - Fuquay Varina
7
4
Wed
3:00 PM
Arnette:Field 2
Winner Game #2
Carolina Fireballs
6
Seed #14
NSA Knights
8
5
Wed
3:00 PM
Arnette:Field 5
Loser Game #1
Carteret County Patriots (red)
13
Loser Game #2
Grays creek thunder
4
6
Wed
5:00 PM
Arnette:Field 2
Winner Game #3
Hit and Run Select - Fuquay Varina
10
Winner Game #4
NSA Knights
8
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.