Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
"TOP GUN-USA SPORTS EVENT"" ZONE QUALIFIER ACTIVATES ALL SUMMER BERTH"
June 1 - 2 in Goldsboro, NC
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
GCMS
Greene County Middle School
485 Middle School Road Snow Hill, NC 28580
CAP
THE CAP
871 Buck Swamp Rd Goldsboro, NC 27530
10U : 46/65 Open
Open Bases... Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Titans
Elizabeth city, NC
2.0
2.0
20
11
Pitching
Team Page
2
Carolina Freedom
Fuquay Varina, NC
3.0
1.0
11
27
Pitching
Team Page
3
Carolina Chargers
Spring Hope, NC
1.0
3.0
16
2
Pitching
Team Page
4
Garner Royals
Garner, NC
2.0
2.0
18
22
Pitching
Team Page
5
Warriors Baseball
Raleigh, NC
2.0
2.0
15
11
Pitching
Team Page
6
Diamond Life Athletics
Youngsville, NC
1.0
3.0
13
13
Pitching
Team Page
7
Dirtbags East 10U
Pinetops, NC
3.0
1.0
5
10
Pitching
Team Page
8
Team Ghost
Fayetteville, NC
3.0
1.0
11
17
Pitching
Team Page
9
Suffolk Surge Elite
Suffolk, VA
3.0
1.0
4
13
Pitching
Team Page
10
MVP 10U Red
Wendell, NC
2.0
2.0
5
12
Pitching
Team Page
11
NBA Nationals
Norfolk, VA
0.0
4.0
23
3
Pitching
Team Page
10U : 46/65 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
CAP:Field 2
Carolina Titans
2
Team Ghost
10
2
Sat
10:30 AM
CAP:Field 2
Warriors Baseball
10
Carolina Titans
9
3
Sat
12:30 PM
CAP:Field 1
Carolina Freedom
12
NBA Nationals
0
4
Sat
12:30 PM
CAP:Field 2
Team Ghost
7
Diamond Life Athletics
9
5
Sat
12:30 PM
GCMS:Field #2
Dirtbags East 10U
8
Carolina Chargers
0
6
Sat
2:30 PM
CAP:Field 1
Garner Royals
11
Carolina Freedom
15
7
Sat
2:30 PM
CAP:Field 2
MVP 10U Red
6
Warriors Baseball
1
8
Sat
2:30 PM
GCMS:Field #2
Suffolk Surge Elite
5
Dirtbags East 10U
2
9
Sat
4:30 PM
CAP:Field 1
NBA Nationals
3
Garner Royals
11
10
Sat
4:30 PM
CAP:Field 2
Diamond Life Athletics
4
MVP 10U Red
6
11
Sat
4:30 PM
GCMS:Field #2
Carolina Chargers
2
Suffolk Surge Elite
8
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
CAP:Field 2
Seed #2
MVP 10U Red
9
Seed #3
Carolina Freedom
10
2
Sun
10:45 AM
CAP:Field 2
Seed #1
Suffolk Surge Elite
4
Seed #4
Dirtbags East 10U
13
3
Sun
12:45 PM
CAP:Field 1
Loser Game #1
MVP 10U Red
4
Loser Game #2
Suffolk Surge Elite
10
4
Sun
12:45 PM
CAP:Field 2
Winner Game #1
Carolina Freedom
1
Winner Game #2
Dirtbags East 10U
14
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
CAP:Field 1
Seed #6
Diamond Life Athletics
4
Seed #7
Warriors Baseball
9
2
Sun
2:45 PM
CAP:Field 2
Seed #5
Team Ghost
6
Seed #8
Garner Royals
3
3
Sun
4:45 PM
CAP:Field 1
Loser Game #1
Diamond Life Athletics
13
Loser Game #2
Garner Royals
14
4
Sun
4:45 PM
CAP:Field 2
Winner Game #1
Warriors Baseball
4
Winner Game #2
Team Ghost
11
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
GCMS:Field #2
Seed #9
Carolina Chargers
3
Seed #10
Carolina Titans
11
2
Sun
10:45 AM
GCMS:Field #2
Seed #10
Carolina Titans
14
Seed #11
NBA Nationals
1
3
Sun
12:45 PM
GCMS:Field #2
Seed #9
Carolina Chargers
13
Seed #11
NBA Nationals
6
11U : 50/70 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Dirtbags East Gold
Greenville, NC
3.0
1.0
4
21
Pitching
Team Page
2
Jacksonville Generals
Jacksonville, NC
2.0
2.0
18
16
Pitching
Team Page
3
Carolina Gunners
Kenly, NC
2.0
2.0
15
21
Pitching
Team Page
4
Rocky Mount Marshals - 2026
Rocky Mount, NC
3.0
1.0
9
11
Pitching
Team Page
5
US Elite South 11U
New Bern, NC
2.0
2.0
18
8
Pitching
Team Page
6
Wayne County Arsenal-Stars
Goldsboro, NC
0.0
4.0
24
11
Pitching
Team Page
7
HYAA Hawks
Hillsborough, NC
2.0
2.0
16
17
Pitching
Team Page
8
Neuse River Broncos
Four Oaks, NC
2.0
2.0
10
9
Pitching
Team Page
11U : 50/70 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
CAP:Field 1
Wayne County Arsenal-Stars
2
Dirtbags East Gold
12
2
Sat
8:30 AM
CAP:Field 7
US Elite South 11U
6
Carolina Gunners
9
3
Sat
10:30 AM
CAP:Field 1
Carolina Gunners
12
Wayne County Arsenal-Stars
9
4
Sat
10:30 AM
CAP:Field 7
Dirtbags East Gold
9
US Elite South 11U
2
5
Sat
12:30 PM
CAP:Field 7
Neuse River Broncos
4
HYAA Hawks
6
6
Sat
2:30 PM
CAP:Field 7
Jacksonville Generals
4
Rocky Mount Marshals - 2026
7
7
Sat
4:30 PM
CAP:Field 5
Rocky Mount Marshals - 2026
4
Neuse River Broncos
5
8
Sat
4:30 PM
CAP:Field 7
HYAA Hawks
11
Jacksonville Generals
12
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
CAP:Field 7
Seed #2
Carolina Gunners
5
Seed #3
Rocky Mount Marshals - 2026
9
2
Sun
2:45 PM
CAP:Field 7
Seed #1
Dirtbags East Gold
9
Seed #4
Neuse River Broncos
10
3
Sun
4:45 PM
CAP:Field 5
Loser Game #1
Carolina Gunners
8
Loser Game #2
Dirtbags East Gold
10
4
Sun
4:45 PM
CAP:Field 7
Winner Game #1
Rocky Mount Marshals - 2026
13
Winner Game #2
Neuse River Broncos
12
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
CAP:Field 1
Seed #6
Jacksonville Generals
7
Seed #7
US Elite South 11U
9
2
Sun
8:30 AM
CAP:Field 7
Seed #5
HYAA Hawks
10
Seed #8
Wayne County Arsenal-Stars
9
3
Sun
10:45 AM
CAP:Field 1
Loser Game #1
Jacksonville Generals
13
Loser Game #2
Wayne County Arsenal-Stars
6
4
Sun
10:45 AM
CAP:Field 7
Winner Game #1
US Elite South 11U
12
Winner Game #2
HYAA Hawks
11
12U : 50/70 Open
Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Rage
Goldsboro, NC
4.0
0.0
12
21
Pitching
Team Page
2
Carolina Titans Blue
Elizabeth City, NC
3.0
1.0
15
22
Pitching
Team Page
3
Dirtbags East
Greenville, NC
3.0
1.0
8
17
Pitching
Team Page
4
Team Ghost
Fayetteville, NC
1.0
3.0
26
13
Pitching
Team Page
5
Carteret County Patriots (Blue)
NEWPORT, NC
1.0
3.0
18
16
Pitching
Team Page
6
NBA Nationals
Norfolk, VA
0.0
4.0
16
6
Pitching
Team Page
12U : 50/70 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
CAP:Field 5
Carteret County Patriots (Blue)
8
Carolina Titans Blue
9
2
Sat
8:30 AM
CAP:Field 6
Team Ghost
6
Dirtbags East
13
3
Sat
10:30 AM
CAP:Field 5
Carolina Titans Blue
13
Team Ghost
7
4
Sat
10:30 AM
CAP:Field 6
Dirtbags East
4
NBA Nationals
2
5
Sat
12:30 PM
CAP:Field 5
Carolina Rage
9
Carteret County Patriots (Blue)
8
6
Sat
2:30 PM
CAP:Field 5
NBA Nationals
4
Carolina Rage
12
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
CAP:Field 5
Seed #4
NBA Nationals
10
Seed #5
Carteret County Patriots (Blue)
16
2
Sun
8:30 AM
CAP:Field 6
Seed #3
Carolina Titans Blue
7
Seed #6
Team Ghost
8
3
Sun
10:45 AM
CAP:Field 5
Winner Game #1
Carteret County Patriots (Blue)
7
Seed #1
Dirtbags East
8
4
Sun
10:45 AM
CAP:Field 6
Winner Game #2
Team Ghost
0
Seed #2
Carolina Rage
10
5
Sun
12:45 PM
CAP:Field 5
Loser Game #1
NBA Nationals
1
Loser Game #2
Carolina Titans Blue
10
6
Sun
2:45 PM
CAP:Field 5
Winner Game #3
Dirtbags East
10
Winner Game #4
Carolina Rage
13
13U 80 : 54/80 Open
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
EC Diamondbacks Bass 12u
Wilson, NC
1.0
3.0
12
13
Pitching
Team Page
2
Five Star Stingrays
New Bern, NC
3.0
1.0
10
21
Pitching
Team Page
3
OC Sluggers
Jacksonville , NC
1.0
3.0
14
11
Pitching
Team Page
4
U.S. Elite 2024 Rage 13u
New Bern, NC
3.0
1.0
17
9
Pitching
Team Page
5
Cape Fear Mayhem
Wilmington, NC
2.0
2.0
12
21
Pitching
Team Page
6
Carolina TROJANS
Mount Olive, NC
0.0
4.0
23
6
Pitching
Team Page
7
Clinton Colts
Clinton, NC
2.0
2.0
17
8
Pitching
Team Page
8
Clayton Rippers
Clayton, NC
2.0
2.0
14
12
Pitching
Team Page
9
Carolina Stingers
Grimesland, NC
4.0
0.0
2
20
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
CAP:Field 3
Carolina Stingers
9
EC Diamondbacks Bass 12u
1
2
Sat
8:30 AM
CAP:Field 4
Carolina TROJANS
3
Clayton Rippers
11
3
Sat
10:30 AM
CAP:Field 3
Clayton Rippers
1
Carolina Stingers
11
4
Sat
10:30 AM
CAP:Field 4
EC Diamondbacks Bass 12u
12
Carolina TROJANS
3
5
Sat
12:30 PM
CAP:Field 3
OC Sluggers
6
Clinton Colts
7
6
Sat
12:30 PM
CAP:Field 4
Five Star Stingrays
10
Cape Fear Mayhem
9
7
Sat
2:30 PM
CAP:Field 3
U.S. Elite 2024 Rage 13u
7
OC Sluggers
5
8
Sat
2:30 PM
CAP:Field 4
Clinton Colts
1
Five Star Stingrays
11
9
Sat
4:30 PM
CAP:Field 4
Cape Fear Mayhem
12
U.S. Elite 2024 Rage 13u
2
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
CAP:Field 4
Seed #4
EC Diamondbacks Bass 12u
8
Seed #5
Clayton Rippers
10
2
Sun
12:45 PM
CAP:Field 3
Seed #2
Five Star Stingrays
5
Seed #3
Cape Fear Mayhem
6
3
Sun
2:45 PM
CAP:Field 4
Winner Game #1
Clayton Rippers
2
Seed #1
Carolina Stingers
12
4
Sun
2:45 PM
CAP:Field 3
Loser Game #1
EC Diamondbacks Bass 12u
4
Loser Game #2
Five Star Stingrays
5
5
Sun
4:45 PM
CAP:Field 4
Winner Game #3
Carolina Stingers
8
Winner Game #2
Cape Fear Mayhem
4
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
CAP:Field 4
Seed #7
Clinton Colts
6
Seed #8
OC Sluggers
2
2
Sun
8:30 AM
CAP:Field 3
Seed #6
U.S. Elite 2024 Rage 13u
10
Seed #9
Carolina TROJANS
2
3
Sun
10:45 AM
CAP:Field 4
Loser Game #1
OC Sluggers
10
Loser Game #2
Carolina TROJANS
2
4
Sun
10:45 AM
CAP:Field 3
Winner Game #1
Clinton Colts
11
Winner Game #2
U.S. Elite 2024 Rage 13u
12
13U 90 : 60/90 (D1)
Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Washington River Rats
Williamston, NC
3.0
1.0
8
13
Pitching
Team Page
2
South East Outlaws
Wilmington, NC
3.0
1.0
7
9
Pitching
Team Page
3
Carolina Titans Blue
Elizabeth City, NC
1.0
3.0
12
15
Pitching
Team Page
4
NBA Nationals 13u
Norfolk , VA
1.0
3.0
16
6
Pitching
Team Page
13U 90 : 60/90 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
12:30 PM
CAP:Field 6
NBA Nationals 13u
2
South East Outlaws
5
2
Sat
2:30 PM
CAP:Field 6
Washington River Rats
8
Carolina Titans Blue
4
3
Sat
4:30 PM
CAP:Field 3
South East Outlaws
4
Washington River Rats
5
4
Sat
4:30 PM
CAP:Field 6
Carolina Titans Blue
11
NBA Nationals 13u
4
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
CAP:Field 6
Seed #2
South East Outlaws
8
Seed #3
Carolina Titans Blue
4
2
Sun
2:45 PM
CAP:Field 6
Seed #1
Washington River Rats
5
Seed #4
NBA Nationals 13u
4
3
Sun
4:45 PM
CAP:Field 3
Loser Game #1
Carolina Titans Blue
2
Loser Game #2
NBA Nationals 13u
5
4
Sun
4:45 PM
CAP:Field 6
Winner Game #1
South East Outlaws
3
Winner Game #2
Washington River Rats
0
13U 90 : 60/90 (D2)
Round Robin Format, Best Record Wins! All games 1hr 45min time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Gettin Dirty
Princeton, NC
2.0
2.0
31
25
Pitching
Team Page
2
Ole School Baseball 13U
Grimesland, NC
0.0
4.0
35
9
Pitching
Team Page
3
Diamond Dawgs
Greenville, NC
2.0
2.0
25
18
Pitching
Team Page
4
Wayne County Arsenal
Goldsboro, NC
2.0
2.0
23
30
Pitching
Team Page
5
GameTime Prospects Johnson
Lagrange, NC
4.0
0.0
14
46
Pitching
Team Page
13U 90 : 60/90 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
GCMS:Field #1
Diamond Dawgs
5
Ole School Baseball 13U
2
2
Sat
10:30 AM
GCMS:Field #1
GameTime Prospects Johnson
10
Diamond Dawgs
1
3
Sat
12:30 PM
GCMS:Field #1
Ole School Baseball 13U
3
Wayne County Arsenal
11
4
Sat
2:30 PM
GCMS:Field #1
Gettin Dirty
5
GameTime Prospects Johnson
13
5
Sat
4:30 PM
GCMS:Field #1
Wayne County Arsenal
11
Gettin Dirty
1
6
Sun
8:30 AM
GCMS:Field #1
Diamond Dawgs
5
Wayne County Arsenal
4
7
Sun
10:45 AM
GCMS:Field #1
Gettin Dirty
9
Diamond Dawgs
7
8
Sun
12:45 PM
GCMS:Field #1
Wayne County Arsenal
4
GameTime Prospects Johnson
14
9
Sun
2:45 PM
GCMS:Field #1
Ole School Baseball 13U
0
Gettin Dirty
10
10
Sun
4:45 PM
GCMS:Field #1
GameTime Prospects Johnson
9
Ole School Baseball 13U
4
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.