Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
TOP GUN-USA "SPRING STATE CHAMPIONSHIPS"
April 14 - 15 in Indian Trail, NC
General Alert
Last Updated 03/10/2018 1:10 PM
"DOUBLE POINTS"
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
C. Creek
Crooked Creek Park
5900 Oakwood Lane Indian Trail, NC 28079
prh
Porter Ridge Highschool
2839 Ridge rd indian trail, NC 28079
flowe
W.W. Flowe Park
99 Central Heights Drive Concord, NC 28027
8U CP : D2
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Anson Raptors 8U
Polkton, NC
2.0
2.0
23
20
Pitching
Team Page
2
Lake Norman Lightning
Cornelius, NC
2.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
3
Union County Crush / Bennett
Indian Trail, NC
0.0
4.0
29
20
Pitching
Team Page
4
Union County Crush-Gadd
Indian Trail, NC
3.0
1.0
11
23
Pitching
Team Page
8U CP : D2 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:15 AM
C. Creek:Field # 1
Union County Crush / Bennett
8
Union County Crush-Gadd
12
2
Sat
9:30 AM
C. Creek:Field # 1
Anson Raptors 8U
17
Union County Crush / Bennett
12
3
Sat
10:45 AM
C. Creek:Field # 1
Anson Raptors 8U
3
Union County Crush-Gadd
11
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
flowe:Field 4
Seed #2
Anson Raptors 8U
10
Seed #3
Union County Crush / Bennett
3
2
Sun
10:30 AM
flowe:Field 4
Winner Game #1
Anson Raptors 8U
8
Seed #1
Union County Crush-Gadd
9
3
Sun
12:00 PM
flowe:Field 4
Lake Norman Lightning
9
Union County Crush / Bennett
5
4
Sun
1:30 PM
flowe:Field 4
Lake Norman Lightning
10
Union County Crush-Gadd
6
9U : D2
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Union County Crush- Walker
Indian Trail, NC
0.0
3.0
36
18
Pitching
Team Page
2
Inferno Baseball 8U
Concord, NC
1.0
2.0
21
17
Pitching
Team Page
3
Piedmont Panthers
Monroe, NC
3.0
0.0
18
31
Pitching
Team Page
4
Union County Crush Allen
Indian Trail, NC
2.0
1.0
20
26
Pitching
Team Page
5
Copperheads - Moffitt
Concord, NC
1.0
3.0
24
22
Pitching
Team Page
6
Carolina Blue 9u Mizuno
Charlotte, NC
3.0
1.0
16
21
Pitching
Team Page
9U : D2 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:45 AM
C. Creek:Field # 2
Union County Crush Allen
12
Inferno Baseball 8U
7
2
Sat
10:45 AM
C. Creek:Field # 2
Copperheads - Moffitt
9
Inferno Baseball 8U
10
3
Sat
12:45 PM
C. Creek:Field # 2
Union County Crush Allen
14
Copperheads - Moffitt
13
4
Sat
2:45 PM
C. Creek:Field # 2
Carolina Blue 9u Mizuno
2
Piedmont Panthers
14
5
Sat
4:45 PM
C. Creek:Field # 2
Union County Crush- Walker
2
Carolina Blue 9u Mizuno
19
6
Sat
6:45 PM
C. Creek:Field # 2
Union County Crush- Walker
16
Piedmont Panthers
17
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:45 AM
C. Creek:Field # 2
Seed #4
Inferno Baseball 8U
6
Seed #5
Copperheads - Moffitt
16
2
Sun
10:45 AM
C. Creek:Field # 2
Seed #3
Carolina Blue 9u Mizuno
13
Seed #6
Union County Crush- Walker
7
3
Sun
12:45 PM
C. Creek:Field # 2
Winner Game #1
Copperheads - Moffitt
0
Seed #1
Piedmont Panthers
20
4
Sun
2:45 PM
C. Creek:Field # 2
Winner Game #2
Carolina Blue 9u Mizuno
14
Seed #2
Union County Crush Allen
1
5
Sun
4:45 PM
C. Creek:Field # 1
Loser Game #1
Inferno Baseball 8U
Loser Game #2
Union County Crush- Walker
6
Sun
4:45 PM
C. Creek:Field # 2
Winner Game #3
Piedmont Panthers
Winner Game #4
Carolina Blue 9u Mizuno
7
Sun
6:45 PM
C. Creek:Field # 2
Loser Game #3
Copperheads - Moffitt
Loser Game #4 (If Needed)
Union County Crush Allen
10U : D1
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Aces - Edwards
Oakboro, NC
2.0
2.0
26
31
Pitching
Team Page
2
Panthers
Monroe, NC
1.0
2.0
34
28
Pitching
Team Page
3
Sandhills Stingrays
Aberdeen, NC
3.0
1.0
20
19
Pitching
Team Page
4
Crush 10u Homewood
Monroe, NC
1.0
2.0
21
23
Pitching
Team Page
10U : D1 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
12:00 PM
C. Creek:Field # 1
Aces - Edwards
11
Sandhills Stingrays
13
2
Sat
2:00 PM
C. Creek:Field # 1
Aces - Edwards
20
Panthers
13
3
Sat
4:00 PM
C. Creek:Field # 1
Sandhills Stingrays
6
Crush 10u Homewood
9
4
Sat
6:00 PM
C. Creek:Field # 1
Panthers
15
Crush 10u Homewood
14
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:45 AM
C. Creek:Field # 1
Seed #2
Crush 10u Homewood
6
Seed #3
Aces - Edwards
19
2
Sun
10:45 AM
C. Creek:Field # 1
Seed #1
Sandhills Stingrays
15
Seed #4
Panthers
0
3
Sun
2:45 PM
C. Creek:Field # 1
Loser Game #1
Crush 10u Homewood
Loser Game #2
Panthers
4
Sun
12:45 PM
C. Creek:Field # 1
Winner Game #1
Aces - Edwards
9
Winner Game #2
Sandhills Stingrays
10
10U : D3
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Bonecrushers
Albemarle, NC
1.0
3.0
31
16
Pitching
Team Page
2
Team Carolina
Charlotte, NC
2.0
1.0
18
21
Pitching
Team Page
3
Aces - Hartsell
Oakboro, NC
3.0
1.0
18
32
Pitching
Team Page
4
Carolina Cobras
Concord, NC
0.0
3.0
25
9
Pitching
Team Page
5
Carolina Bullfrogs
Concord, NC
4.0
0.0
0
25
Pitching
Team Page
6
Concord Athletics 10u
Concord, NC
0.0
2.0
22
11
Pitching
Team Page
10U : D3 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:45 AM
C. Creek:Field # 4
Aces - Hartsell
12
Concord Athletics 10u
11
2
Sat
10:45 AM
C. Creek:Field # 4
Concord Athletics 10u
0
Carolina Bullfrogs
10
3
Sat
12:45 PM
C. Creek:Field # 4
Bonecrushers
7
Aces - Hartsell
20
4
Sat
2:45 PM
C. Creek:Field # 4
Carolina Bullfrogs
15
Carolina Cobras
0
5
Sat
4:45 PM
C. Creek:Field # 4
Bonecrushers
9
Team Carolina
11
6
Sat
6:45 PM
C. Creek:Field # 4
Team Carolina
10
Carolina Cobras
9
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:45 AM
C. Creek:Field # 4
Seed #4
Carolina Cobras
1
Seed #5
Bonecrushers
13
2
Sun
10:45 AM
C. Creek:Field # 4
Seed #2
Aces - Hartsell
16
Seed #3
Team Carolina
1
3
Sun
12:45 PM
C. Creek:Field # 4
Winner Game #1
Bonecrushers
5
Seed #1
Carolina Bullfrogs
9
4
Sun
4:45 PM
C. Creek:Field # 4
Loser Game #1
Carolina Cobras
Loser Game #2
Team Carolina
5
Sun
2:45 PM
C. Creek:Field # 4
Winner Game #3
Carolina Bullfrogs
13
Winner Game #2
Aces - Hartsell
0
6
Sun
6:45 PM
C. Creek:Field # 4
Winner Game #4
Loser Game #3 (If Needed)
11U : D2
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Aces - Thompson
Oakboro, NC
3.0
0.0
4
29
Pitching
Team Page
2
Carolina Fury Matthews
Matthews, NC
1.0
3.0
21
6
Pitching
Team Page
3
Stars Baseball 11u
Pageland, SC
1.0
2.0
13
7
Pitching
Team Page
4
Cabarrus Knights
Harrisburg, NC
1.0
2.0
20
11
Pitching
Team Page
5
Team Husqvarna
Lancaster, SC
3.0
0.0
2
28
Pitching
Team Page
6
Concord Athletics 11U
Concord, NC
0.0
2.0
21
0
Pitching
Team Page
11U : D2 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:45 AM
C. Creek:Field # 3
Aces - Thompson
16
Cabarrus Knights
3
2
Sat
10:45 AM
C. Creek:Field # 3
Aces - Thompson
13
Stars Baseball 11u
1
3
Sat
12:45 PM
C. Creek:Field # 3
Carolina Fury Matthews
4
Cabarrus Knights
8
4
Sat
2:45 PM
C. Creek:Field # 3
Stars Baseball 11u
6
Concord Athletics 11U
0
5
Sat
4:45 PM
C. Creek:Field # 3
Team Husqvarna
13
Carolina Fury Matthews
2
6
Sat
6:45 PM
C. Creek:Field # 3
Team Husqvarna
15
Concord Athletics 11U
0
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:45 AM
C. Creek:Field # 3
Seed #4
Cabarrus Knights
4
Seed #5
Carolina Fury Matthews
14
2
Sun
10:45 AM
C. Creek:Field # 3
Seed #2
Aces - Thompson
12
Seed #3
Stars Baseball 11u
4
3
Sun
12:45 PM
C. Creek:Field # 3
Winner Game #1
Carolina Fury Matthews
4
Seed #1
Team Husqvarna
10
4
Sun
4:45 PM
C. Creek:Field # 3
Loser Game #1
Cabarrus Knights
Loser Game #2
Stars Baseball 11u
5
Sun
2:45 PM
C. Creek:Field # 3
Winner Game #3
Team Husqvarna
Winner Game #2
Aces - Thompson
14U : D2
14u pool game #6 will resume to completion Sunday morning 8:00 am. Seeding will follow upon completion.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Pirates Baseball
Indian Trail , NC
2.0
0.0
10
22
Pitching
Team Page
2
Carolina Brewers
Belmont, NC
0.0
4.0
11
5
Pitching
Team Page
3
Carolina Bandits
Concord, NC
1.0
2.0
19
9
Pitching
Team Page
4
Stars Baseball 14u
Pageland, SC
4.0
0.0
5
15
Pitching
Team Page
5
Weddington Knights
Weddington, NC
2.0
2.0
7
7
Pitching
Team Page
6
SC Eagles
Rock Hill, SC
1.0
1.0
0
0
Pitching
Team Page
7
Team Carolina
Charlotte, NC
1.0
3.0
14
8
Pitching
Team Page
14U : D2 Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:00 AM
prh:Baseball 1
Pirates Baseball
7
Team Carolina
6
2
Sat
9:45 AM
prh:Baseball 1
Pirates Baseball
15
Carolina Bandits
4
3
Sat
11:30 AM
prh:Baseball 1
Team Carolina
2
Stars Baseball 14u
7
4
Sat
1:15 PM
prh:Baseball 1
Carolina Bandits
5
Weddington Knights
4
5
Sat
3:00 PM
prh:Baseball 1
Stars Baseball 14u
8
Carolina Brewers
3
6
Sun
8:00 AM
flowe:Field 1
Weddington Knights
3
Carolina Brewers
2
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
flowe:Field 2
Seed #4
Carolina Brewers
1
Seed #5
Team Carolina
2
2
Sun
9:00 AM
flowe:Field 1
Seed #2
Carolina Bandits
2
Seed #3
Weddington Knights
10
3
Sun
11:00 AM
flowe:Field 1
Winner Game #1
Team Carolina
3
Seed #1
Stars Baseball 14u
5
4
Sun
1:00 PM
flowe:Field 1
Winner Game #3
Stars Baseball 14u
7
Winner Game #2
Weddington Knights
2
5
Sun
11:00 AM
flowe:Field 2
SC Eagles
11
Carolina Brewers
4
6
Sun
1:00 PM
flowe:Field 2
SC Eagles
5
Carolina Bandits
8
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.