Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
"TOP GUN-USA "SUMMER ZONE QUALIFIER" ACTIVATE YOUR FREE PAID BERTH
June 2 - 3 in 10U,13U (ECAP) | 14U (CBA & WBF)
General Alert
Last Updated 05/31/2018 3:44 PM
THIS EVENT ALSO SERVES AS A NC POWERADE STATE GAMES QUALIFIER
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
CBAHS
C.B. Aycock High School
5460 N US 117 Pikeville, NC 27863
CAP
THE CAP
871 Buck Swamp Rd Goldsboro, NC 27530
WBHS
Wilson Beddingfield High School
4510 Old Stantonsburg Road Wilson, NC 27893
10U : 46/65 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Coach's Box Broncos 9u
Four Oaks, NC
3.0
1.0
4
44
Pitching
Team Page
2
Carolina Pilots
Wilson, NC
2.0
2.0
18
22
Pitching
Team Page
3
Bomb Squad
Kinston, NC
3.0
1.0
12
30
Pitching
Team Page
4
DIRTBAGS BLACK 9U
Four Oaks, NC
4.0
0.0
9
23
Pitching
Team Page
5
New Bern Flames
New Bern, NC
1.0
3.0
25
16
Pitching
Team Page
6
Carolina Wood Ducks
Kinston, NC
1.0
3.0
24
13
Pitching
Team Page
7
OC Sluggers 10u
Jacksonville, NC
2.0
2.0
16
31
Pitching
Team Page
8
Wayne County Bomberz 10-U
Goldsboro, NC
3.0
1.0
17
19
Pitching
Team Page
9
Carolina Armor Red
Wake Forest, NC
1.0
3.0
34
16
Pitching
Team Page
10
Carolina Thirty-Fives
Pinehurst, NC
0.0
4.0
41
4
Pitching
Team Page
11
WR 10U White
Raleigh, NC
1.0
3.0
30
20
Pitching
Team Page
12
GBI 10u Select
Garner, NC
3.0
1.0
25
17
Pitching
Team Page
10U : 46/65 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
CAP:Field 1
DIRTBAGS BLACK 9U
10
Carolina Pilots
5
2
Sat
8:30 AM
CAP:Field 2
Wayne County Bomberz 10-U
9
Carolina Wood Ducks
8
3
Sat
8:30 AM
CAP:Field 4
Coach's Box Broncos 9u
17
Carolina Armor Red
4
4
Sat
10:30 AM
CAP:Field 1
GBI 10u Select
4
DIRTBAGS BLACK 9U
13
5
Sat
10:30 AM
CAP:Field 2
New Bern Flames
9
Wayne County Bomberz 10-U
10
6
Sat
10:30 AM
CAP:Field 4
Carolina Thirty-Fives
0
Coach's Box Broncos 9u
27
7
Sat
12:30 PM
CAP:Field 1
Carolina Pilots
17
WR 10U White
8
8
Sat
12:30 PM
CAP:Field 2
Carolina Wood Ducks
5
Bomb Squad
15
9
Sat
12:30 PM
CAP:Field 4
Carolina Armor Red
12
OC Sluggers 10u
17
10
Sat
2:30 PM
CAP:Field 1
WR 10U White
12
GBI 10u Select
13
11
Sat
2:30 PM
CAP:Field 2
Bomb Squad
15
New Bern Flames
7
12
Sat
2:30 PM
CAP:Field 4
OC Sluggers 10u
14
Carolina Thirty-Fives
4
Gold Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
CAP:Field 2
Seed #4
OC Sluggers 10u
6
Seed #5
Wayne County Bomberz 10-U
10
2
Sun
8:30 AM
CAP:Field 1
Seed #3
Bomb Squad
8
Seed #6
Carolina Pilots
7
3
Sun
10:45 AM
CAP:Field 2
Winner Game #1
Wayne County Bomberz 10-U
6
Seed #1
Coach's Box Broncos 9u
7
4
Sun
10:45 AM
CAP:Field 1
Winner Game #2
Bomb Squad
0
Seed #2
DIRTBAGS BLACK 9U
10
5
Sun
12:45 PM
CAP:Field 2
Loser Game #1
OC Sluggers 10u
4
Loser Game #2
Carolina Pilots
21
6
Sun
2:45 PM
CAP:Field 2
Winner Game #3
Coach's Box Broncos 9u
4
Winner Game #4
DIRTBAGS BLACK 9U
11
7
Sun
2:45 PM
CAP:Field 1
Loser Game #3
Wayne County Bomberz 10-U
Loser Game #4 (If Needed)
Bomb Squad
Silver Bracket
View Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
CAP:Field 4
Seed #10
WR 10U White
4
Seed #11
Carolina Armor Red
14
2
Sun
10:45 AM
CAP:Field 4
Seed #9
New Bern Flames
9
Seed #12
Carolina Thirty-Fives
8
3
Sun
12:45 PM
CAP:Field 4
Winner Game #1
Carolina Armor Red
0
Seed #7
GBI 10u Select
10
4
Sun
2:45 PM
CAP:Field 4
Winner Game #2
New Bern Flames
9
Seed #8
Carolina Wood Ducks
10
5
Sun
12:45 PM
CAP:Field 1
Loser Game #1
WR 10U White
14
Loser Game #2
Carolina Thirty-Fives
8
6
Sun
4:45 PM
CAP:Field 4
Winner Game #3
GBI 10u Select
12
Winner Game #4
Carolina Wood Ducks
11
7
Sun
4:45 PM
CAP:Field 1
Loser Game #3
Loser Game #4 (If Needed)
13U 80 : 54/80 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Zone Select
Rolesville, NC
3.0
1.0
16
23
Pitching
Team Page
2
Tri-CountyHeat Baseball
Fayettevile, NC
2.0
2.0
10
13
Pitching
Team Page
3
South Wake Lightning
Smithfield, NC
2.0
2.0
22
19
Pitching
Team Page
4
Carolina Hawks
Dunn, NC
2.0
2.0
7
17
Pitching
Team Page
5
Neuse River Broncos
Princeton , NC
4.0
0.0
4
29
Pitching
Team Page
6
Dixon Bulldogs
Sneads Ferry, NC
1.0
3.0
29
15
Pitching
Team Page
7
MVP Athletics 13u
Wake Forest, NC
0.0
4.0
20
7
Pitching
Team Page
8
Brick City Beasts
Sanford, NC
2.0
2.0
25
10
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
CAP:Field 5
Tri-CountyHeat Baseball
9
MVP Athletics 13u
4
2
Sat
8:30 AM
CAP:Field 6
Neuse River Broncos
16
South Wake Lightning
1
3
Sat
10:30 AM
CAP:Field 5
Carolina Hawks
6
Tri-CountyHeat Baseball
4
4
Sat
10:30 AM
CAP:Field 6
Dixon Bulldogs
3
Neuse River Broncos
13
5
Sat
12:30 PM
CAP:Field 5
MVP Athletics 13u
3
Carolina Hawks
11
6
Sat
12:30 PM
CAP:Field 6
South Wake Lightning
18
Brick City Beasts
6
7
Sat
2:30 PM
CAP:Field 6
Zone Select
16
Dixon Bulldogs
12
8
Sat
4:30 PM
CAP:Field 6
Brick City Beasts
4
Zone Select
7
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
CAP:Field 5
Seed #2
Carolina Hawks
9
Seed #3
Zone Select
15
2
Sun
2:45 PM
CAP:Field 6
Seed #1
Neuse River Broncos
14
Seed #4
Tri-CountyHeat Baseball
2
3
Sun
4:45 PM
CAP:Field 5
Loser Game #1
Carolina Hawks
7
Loser Game #2
Tri-CountyHeat Baseball
8
4
Sun
4:45 PM
CAP:Field 6
Winner Game #1
Zone Select
3
Winner Game #2
Neuse River Broncos
11
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
CAP:Field 6
Seed #6
MVP Athletics 13u
2
Seed #7
Brick City Beasts
15
2
Sun
10:45 AM
CAP:Field 6
Seed #5
South Wake Lightning
13
Seed #8
Dixon Bulldogs
7
3
Sun
12:45 PM
CAP:Field 5
Loser Game #1
MVP Athletics 13u
2
Loser Game #2
Dixon Bulldogs
4
4
Sun
12:45 PM
CAP:Field 6
Winner Game #1
Brick City Beasts
9
Winner Game #2
South Wake Lightning
3
13U 90 : 60/90 Open
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
New Bern Naughty Boys
New Bern , NC
3.0
2.0
15
14
Pitching
Team Page
2
Heat Baseball
Hampstead, NC
4.0
0.0
3
28
Pitching
Team Page
3
Connie Corey Hurricanes
Greenville, NC
1.0
3.0
19
12
Pitching
Team Page
4
GBI Express Black - Gardner
Garner, NC
2.0
1.0
5
23
Pitching
Team Page
5
West Raleigh Warriors
Raleigh, NC
2.0
2.0
15
11
Pitching
Team Page
6
Wayne County Thunder
Goldsboro, NC
0.0
4.0
33
2
Pitching
Team Page
13U 90 : 60/90 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
CAP:Field 3
GBI Express Black - Gardner
15
Wayne County Thunder
0
2
Sat
10:30 AM
CAP:Field 3
New Bern Naughty Boys
5
GBI Express Black - Gardner
8
3
Sat
12:30 PM
CAP:Field 3
Wayne County Thunder
2
Heat Baseball
18
4
Sat
2:30 PM
CAP:Field 3
Heat Baseball
10
West Raleigh Warriors
1
5
Sat
2:30 PM
CAP:Field 5
Connie Corey Hurricanes
7
New Bern Naughty Boys
9
6
Sat
4:30 PM
CAP:Field 3
West Raleigh Warriors
10
Connie Corey Hurricanes
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
CAP:Field 3
Seed #4
West Raleigh Warriors
10
Seed #5
Connie Corey Hurricanes
1
2
Sun
8:30 AM
CAP:Field 5
Seed #3
New Bern Naughty Boys
12
Seed #6
Wayne County Thunder
1
3
Sun
10:45 AM
CAP:Field 3
Winner Game #1
West Raleigh Warriors
1
Seed #1
Heat Baseball
11
4
Sun
10:45 AM
CAP:Field 5
Winner Game #2
New Bern Naughty Boys
14
Seed #2
GBI Express Black - Gardner
3
5
Sun
12:45 PM
CAP:Field 3
Loser Game #1
Connie Corey Hurricanes
15
Loser Game #2
Wayne County Thunder
0
6
Sun
2:45 PM
CAP:Field 3
Winner Game #3
Heat Baseball
22
Winner Game #4
New Bern Naughty Boys
7
7
Sun
4:45 PM
CAP:Field 3
Loser Game #3
West Raleigh Warriors
Loser Game #4 (If Needed)
GBI Express Black - Gardner
14U : BBCOR Open
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Garner Baseball
Garner, NC
0.0
2.0
23
8
Pitching
Team Page
2
Pirates Elite
Hampstead, NC
3.0
0.0
6
14
Pitching
Team Page
3
RBI 14u
Clayton, NC
2.0
1.0
6
24
Pitching
Team Page
4
CBC Blue Sox 14U
Chapel Hill, NC
1.0
1.0
0
8
Pitching
Team Page
5
Ole School Baseball 14u
Cary, NC
1.0
2.0
16
9
Pitching
Team Page
6
Clayton Stampede
Clayton, NC
3.0
1.0
4
17
Pitching
Team Page
7
Coastal Baseball
Jacksonville, NC
3.0
1.0
9
14
Pitching
Team Page
8
Carolina Cobras
clayton, NC
0.0
2.0
27
3
Pitching
Team Page
9
Premier Academy
Greenville, NC
0.0
1.0
8
5
Pitching
Team Page
10
Pinetops Crushers
Pinetops, NC
0.0
2.0
15
12
Pitching
Team Page
14U : BBCOR Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
CBAHS:Field # 1
Garner Baseball
3
RBI 14u
13
2
Sat
8:30 AM
WBHS:Bedding Field HS
Pinetops Crushers
8
Ole School Baseball 14u
9
3
Sat
10:30 AM
CBAHS:Field # 1
Pirates Elite
10
Garner Baseball
5
4
Sat
10:30 AM
WBHS:Bedding Field HS
Coastal Baseball
6
Pinetops Crushers
4
5
Sat
12:30 PM
CBAHS:Field # 1
RBI 14u
11
Carolina Cobras
3
6
Sat
12:30 PM
WBHS:Bedding Field HS
Ole School Baseball 14u
0
CBC Blue Sox 14U
8
7
Sat
2:30 PM
CBAHS:Field # 1
Clayton Stampede
1
Pirates Elite
4
8
Sat
2:30 PM
WBHS:Bedding Field HS
Premier Academy
5
Coastal Baseball
8
9
Sat
4:30 PM
CBAHS:Field # 1
Carolina Cobras
0
Clayton Stampede
16
10
Sat
4:30 PM
WBHS:Bedding Field HS
CBC Blue Sox 14U
Premier Academy
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
10:45 AM
CBAHS:Field # 1
Seed #4
CBC Blue Sox 14U
2
Seed #5
Clayton Stampede
10
2
Sun
8:30 AM
CBAHS:Field # 1
Seed #3
Coastal Baseball
7
Seed #6
Ole School Baseball 14u
2
3
Sun
2:45 PM
CBAHS:Field # 1
Winner Game #1
Clayton Stampede
8
Seed #1
RBI 14u
7
4
Sun
12:45 PM
CBAHS:Field # 1
Winner Game #2
Coastal Baseball
10
Seed #2
Pirates Elite
11
5
Sun
4:45 PM
CBAHS:Field # 1
Winner Game #3
Clayton Stampede
Winner Game #4
Pirates Elite
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.