Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
"TOP GUN-USA "SUMMER ZONE QUALIFIER" ACTIVATE YOUR FREE PAID BERTH
June 2 - 3 in Snow Hill, NC
WEATHER ALERT!
Last Updated 06/03/2018 6:29 PM
Due to the storms that just passed through, Winterville has been canceled for the remainder of Sunday
General Alert
Last Updated 06/03/2018 6:29 PM
THIS EVENT ALSO SERVES AS A NC POWERADE STATE GAMES QUALIFIER
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
GCSC
Greene County Sports Complex
342 Hwy 13 South Snow Hill, NC 28580
WSP
Winterville Sports Complex
322 Sylvania Avenue Winterville, NC 28590
11U : 50/70 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze/Copper Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
East Carolina Bombers 10U
Farmville, NC
2.0
1.0
5
27
Pitching
Team Page
2
Rawlings Prospects 2025
Wake Forest, NC
1.0
2.0
21
6
Pitching
Team Page
3
Carolina Pirates Long
Clayton, NC
1.0
2.0
18
11
Pitching
Team Page
4
Carolina MudDawgs
Tarboro, NC
2.0
1.0
6
17
Pitching
Team Page
5
Triangle Sports Hawks
Holly Springs, NC
1.0
0.0
13
20
Pitching
Team Page
6
Carolina Storm
Farmville, NC
1.0
1.0
11
12
Pitching
Team Page
7
Carolina MudDawgs 10u
Pinetops, NC
2.0
1.0
7
18
Pitching
Team Page
8
Perquimans Rivercats
Hertford, NC
4.0
0.0
0
10
Pitching
Team Page
9
Carolina Raiders
Salemburg, NC
0.0
2.0
30
13
Pitching
Team Page
10
Washington River Rats
Washington, NC
1.0
2.0
15
14
Pitching
Team Page
11
Carolina Shockwave
Edenton, NC
2.0
1.0
15
21
Pitching
Team Page
12
Carteret County Patriots
NEWPORT, NC
3.0
1.0
11
6
Pitching
Team Page
13
OC Sluggers 11U
Richlands, NC
1.0
2.0
10
9
Pitching
Team Page
14
Carolina Armor
Wake Forest, NC
2.0
2.0
24
14
Pitching
Team Page
15
Carolina Wood Ducks
Kinston, NC
0.0
3.0
15
3
Pitching
Team Page
16
Benson Bulls
Buies Creek NC, NC
2.0
1.0
16
14
Pitching
Team Page
17
Zebulon Cougars
Zebulon, NC
3.0
1.0
2
16
Pitching
Team Page
18
Carolina Braves
Wilson, NC
0.0
2.0
8
6
Pitching
Team Page
19
Diamond Strikers
Fuquay-Varina, NC
1.0
1.0
9
1
Pitching
Team Page
20
Zone Select
Rolesville, NC
0.0
3.0
6
4
Pitching
Team Page
11U : 50/70 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
GCSC:Field 2
Diamond Strikers
0
Carolina MudDawgs 10u
9
2
Sat
8:30 AM
GCSC:Field 3
Washington River Rats
7
Carolina Braves
6
3
Sat
8:30 AM
WSP:Ruritan
East Carolina Bombers 10U
11
Rawlings Prospects 2025
4
4
Sat
10:30 AM
GCSC:Field 2
Carolina Braves
0
Diamond Strikers
1
5
Sat
10:30 AM
GCSC:Field 3
Carolina MudDawgs 10u
9
Washington River Rats
7
6
Sat
10:30 AM
WSP:Ruritan
Carolina Pirates Long
1
East Carolina Bombers 10U
16
7
Sat
12:30 PM
GCSC:Field 3
Carolina Storm
8
Carolina Wood Ducks
1
8
Sat
12:30 PM
WSP:Kiwanis
Carolina Armor
12
Benson Bulls
8
9
Sat
12:30 PM
WSP:Ruritan
Rawlings Prospects 2025
2
Carolina Pirates Long
10
10
Sat
2:30 PM
GCSC:Field 3
Carolina MudDawgs
10
Carolina Storm
4
11
Sat
2:30 PM
WSP:Kiwanis
Zebulon Cougars
16
Carolina Armor
2
12
Sat
2:30 PM
WSP:Ruritan
Triangle Sports Hawks
20
Carolina Raiders
13
13
Sat
2:30 PM
WSP:Smith Field
Carolina Shockwave
10
OC Sluggers 11U
9
14
Sat
4:30 PM
GCSC:Field 3
Carolina Wood Ducks
2
Carolina MudDawgs
7
15
Sat
4:30 PM
WSP:Kiwanis
Benson Bulls
6
Zone Select
4
16
Sat
4:30 PM
WSP:Ruritan
Carolina Raiders
0
Perquimans Rivercats
10
17
Sat
4:30 PM
WSP:Smith Field
Carteret County Patriots
6
Carolina Shockwave
11
18
Sat
6:30 PM
WSP:Kiwanis
Zone Select
Zebulon Cougars
19
Sat
6:30 PM
WSP:Ruritan
Perquimans Rivercats
Triangle Sports Hawks
20
Sat
6:30 PM
WSP:Smith Field
OC Sluggers 11U
Carteret County Patriots
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
GCSC:Field 2
Seed #4
Carolina Shockwave
0
Seed #5
Perquimans Rivercats
12
2
Sun
2:45 PM
GCSC:Field 3
Seed #3
Carolina MudDawgs 10u
2
Seed #6
Zebulon Cougars
15
3
Sun
4:45 PM
GCSC:Field 2
Winner Game #1
Perquimans Rivercats
12
Seed #1
East Carolina Bombers 10U
8
4
Sun
4:45 PM
GCSC:Field 3
Winner Game #2
Zebulon Cougars
9
Seed #2
Carolina MudDawgs
5
5
Sun
6:45 PM
GCSC:Field 3
Loser Game #1
Carolina Shockwave
Loser Game #2
Carolina MudDawgs 10u
6
Sun
6:45 PM
GCSC:Field 2
Winner Game #3
Perquimans Rivercats
11
Winner Game #4
Zebulon Cougars
5
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
WSP:Smith Field
Seed #10
Washington River Rats
2
Seed #11
Benson Bulls
7
2
Sun
4:45 PM
WSP:Smith Field
Seed #8
Diamond Strikers
Seed #9
Carolina Storm
3
Sun
4:45 PM
WSP:Kiwanis
Winner Game #1
Benson Bulls
Seed #7
Triangle Sports Hawks
4
Sun
6:45 PM
WSP:Smith Field
Loser Game #1
Washington River Rats
Loser Game #2
5
Sun
6:45 PM
WSP:Kiwanis
Winner Game #3
Winner Game #2
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
GCSC:Field 3
Seed #15
OC Sluggers 11U
6
Seed #16
Carteret County Patriots
9
2
Sun
8:30 AM
GCSC:Field 2
Seed #13
Carolina Armor
7
Seed #14
Zone Select
6
3
Sun
10:45 AM
GCSC:Field 3
Winner Game #1
Carteret County Patriots
5
Seed #12
Carolina Pirates Long
4
4
Sun
10:45 AM
GCSC:Field 2
Loser Game #1
OC Sluggers 11U
5
Loser Game #2
Zone Select
3
5
Sun
12:45 PM
GCSC:Field 3
Winner Game #3
Carteret County Patriots
8
Winner Game #2
Carolina Armor
4
Copper Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
WSP:Ruritan
Seed #18
Carolina Wood Ducks
0
Seed #19
Rawlings Prospects 2025
1
2
Sun
4:45 PM
WSP:Ruritan
Seed #17
Carolina Braves
Seed #20
Carolina Raiders
3
Sun
6:45 PM
GCSC:Field 1
Loser Game #1
Carolina Wood Ducks
Loser Game #2
4
Sun
6:45 PM
WSP:Ruritan
Winner Game #1
Rawlings Prospects 2025
Winner Game #2
12U : 50/70 (D2)
Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Washington River Rats
Williamston, NC
2.0
1.0
8
18
Pitching
Team Page
2
Pitt County Diamond Dawgs
Greenville, NC
1.0
3.0
16
6
Pitching
Team Page
3
TPA Nationals-Viracola
Apex, NC
3.0
1.0
12
23
Pitching
Team Page
4
Carolina Titans Blue
Elizabeth City, NC
3.0
2.0
19
15
Pitching
Team Page
5
RBI Raptors 12u
Clayton, NC
1.0
3.0
18
11
Pitching
Team Page
12U : 50/70 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
WSP:Kiwanis
Pitt County Diamond Dawgs
6
RBI Raptors 12u
7
2
Sat
8:30 AM
WSP:Smith Field
TPA Nationals-Viracola
8
Washington River Rats
9
3
Sat
10:30 AM
WSP:Kiwanis
Washington River Rats
9
Pitt County Diamond Dawgs
0
4
Sat
10:30 AM
WSP:Smith Field
Carolina Titans Blue
3
TPA Nationals-Viracola
15
5
Sat
12:30 PM
WSP:Smith Field
RBI Raptors 12u
4
Carolina Titans Blue
12
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
WSP:Smith Field
Seed #4
Carolina Titans Blue
10
Seed #5
Pitt County Diamond Dawgs
5
2
Sun
8:30 AM
WSP:Kiwanis
Seed #2
TPA Nationals-Viracola
7
Seed #3
RBI Raptors 12u
2
3
Sun
10:45 AM
WSP:Smith Field
Winner Game #1
Carolina Titans Blue
9
Seed #1
Washington River Rats
4
4
Sun
10:45 AM
WSP:Kiwanis
Loser Game #1
Pitt County Diamond Dawgs
14
Loser Game #2
RBI Raptors 12u
5
5
Sun
12:45 PM
WSP:Smith Field
Winner Game #3
Carolina Titans Blue
4
Winner Game #2
TPA Nationals-Viracola
5
12U : 50/70 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit. Championship games 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Rage
Goldsboro, NC
2.0
1.0
5
6
Pitching
Team Page
2
Trent River Stingrays
New Bern, NC
2.0
2.0
14
16
Pitching
Team Page
3
Carolina Raiders
Newton Grove, NC
1.0
3.0
15
6
Pitching
Team Page
4
Carolina Rage 12u
New Bern, NC
2.0
2.0
11
14
Pitching
Team Page
5
Dirtbags East 11u
Greenville, NC
2.0
1.0
16
21
Pitching
Team Page
6
Greene County Rams
Snow Hill, NC
1.0
3.0
14
4
Pitching
Team Page
7
Carolina Stingers
Grimesland, NC
2.0
1.0
1
9
Pitching
Team Page
8
Jacksonville Generals
Jacksonville, NC
2.0
1.0
12
2
Pitching
Team Page
9
RBA South Prep Green
Chesterfield, VA
4.0
0.0
2
12
Pitching
Team Page
10
Carolina Boyz
Hope Mills, NC
0.0
3.0
2
1
Pitching
Team Page
11
RR Jackets
Roanoke Rapids, NC
1.0
2.0
1
2
Pitching
Team Page
12U : 50/70 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
GCSC:Field 1
Dirtbags East 11u
12
Trent River Stingrays
9
2
Sat
10:30 AM
GCSC:Field 1
Greene County Rams
2
Carolina Rage 12u
7
3
Sat
12:30 PM
GCSC:Field 1
Carolina Rage 12u
7
Dirtbags East 11u
9
4
Sat
12:30 PM
GCSC:Field 2
Trent River Stingrays
7
Greene County Rams
2
5
Sat
2:30 PM
GCSC:Field 1
Carolina Raiders
1
Carolina Stingers
9
6
Sat
2:30 PM
GCSC:Field 2
Jacksonville Generals
2
RBA South Prep Green
12
7
Sat
4:30 PM
GCSC:Field 1
Carolina Rage
6
Carolina Raiders
5
8
Sat
4:30 PM
GCSC:Field 2
Carolina Boyz
1
RR Jackets
2
9
Sat
6:30 PM
GCSC:Field 1
Carolina Stingers
Carolina Rage
10
Sat
6:30 PM
GCSC:Field 2
RR Jackets
Jacksonville Generals
11
Sat
6:30 PM
GCSC:Field 3
RBA South Prep Green
Carolina Boyz
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
GCSC:Field 1
Seed #4
RBA South Prep Green
11
Seed #5
Carolina Rage
1
2
Sun
10:45 AM
GCSC:Field 1
Seed #3
RR Jackets
0
Seed #6
Carolina Rage 12u
15
3
Sun
12:45 PM
GCSC:Field 1
Winner Game #1
RBA South Prep Green
10
Seed #1
Dirtbags East 11u
5
4
Sun
2:45 PM
GCSC:Field 1
Winner Game #2
Carolina Rage 12u
7
Seed #2
Carolina Stingers
16
5
Sun
12:45 PM
GCSC:Field 2
Loser Game #1
Carolina Rage
15
Loser Game #2
RR Jackets
6
6
Sun
4:45 PM
GCSC:Field 1
Winner Game #3
RBA South Prep Green
9
Winner Game #4
Carolina Stingers
5
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
WSP:Ruritan
Seed #10
Greene County Rams
0
Seed #11
Carolina Raiders
12
2
Sun
10:45 AM
WSP:Ruritan
Seed #8
Carolina Boyz
2
Seed #9
Jacksonville Generals
9
3
Sun
12:45 PM
WSP:Ruritan
Winner Game #1
Carolina Raiders
10
Seed #7
Trent River Stingrays
11
4
Sun
12:45 PM
WSP:Kiwanis
Loser Game #1
Greene County Rams
7
Loser Game #2
Carolina Boyz
5
5
Sun
2:45 PM
WSP:Kiwanis
Winner Game #3
Trent River Stingrays
5
Winner Game #2
Jacksonville Generals
7
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.