Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
TOP GUN-USA "WEIGHTED BASEBALL WEEKEND"
May 5 - 6 in Fayetteville, NC
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
Arnette
Arnette Park
2165 Old Wilmington Hwy Fayetteville, NC 28306
DBRC
Douglas Byrd Rec. Complex
1616 Ireland Drive Fayetteville, NC 28301
8U CP : Open
1 Hour 15 min Time Limit
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Palmetto State Copperhead Baseball 8U
Dillon, SC
0.0
3.0
27
13
Pitching
Team Page
2
NSA 8U
St Pauls, NC
2.0
1.0
12
27
Pitching
Team Page
3
Etown Express
Elizabethtown, NC
1.0
3.0
28
13
Pitching
Team Page
4
Carolina Freedom 8U
Fuquay-Varina, NC
4.0
0.0
14
28
Pitching
Team Page
8U CP : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
11:30 AM
DBRC:WHITE
Palmetto State Copperhead Baseball 8U
4
NSA 8U
15
2
Sat
1:00 PM
DBRC:WHITE
NSA 8U
12
Etown Express
8
3
Sat
2:30 PM
DBRC:WHITE
Palmetto State Copperhead Baseball 8U
9
Carolina Freedom 8U
12
4
Sat
4:00 PM
DBRC:WHITE
Carolina Freedom 8U
16
Etown Express
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
DBRC:WHITE
Seed #2
Carolina Freedom 8U
14
Seed #3
Palmetto State Copperhead Baseball 8U
5
2
Sun
10:30 AM
DBRC:WHITE
Seed #1
NSA 8U
11
Seed #4
Etown Express
14
3
Sun
1:30 PM
DBRC:WHITE
Loser Game #1
Palmetto State Copperhead Baseball 8U
Loser Game #2
NSA 8U
4
Sun
12:00 PM
DBRC:WHITE
Winner Game #1
Carolina Freedom 8U
9
Winner Game #2
Etown Express
8
9U : Open
1 Hour 45 min Time Limit
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Diamondbacks
Rockingham, NC
1.0
3.0
35
8
Pitching
Team Page
2
Cape Fear Elite 9U
Fayetteville, NC
2.0
2.0
15
25
Pitching
Team Page
3
SouthWest Ripperz
asheboro, NC
1.0
3.0
14
14
Pitching
Team Page
4
CCR
Pollocksville, NC
3.0
1.0
19
17
Pitching
Team Page
5
Zebulon Rampage
Zebulon, NC
2.0
2.0
19
16
Pitching
Team Page
6
Robeson Eliminators
Lumberton, NC
1.0
3.0
19
24
Pitching
Team Page
7
Port City Lil Rebels 9U
Wilmington, NC
3.0
1.0
13
22
Pitching
Team Page
8
Elizabethtown Express 9u
Elizabethtown, NC
3.0
1.0
12
20
Pitching
Team Page
9U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:00 AM
DBRC:RED
Carolina Diamondbacks
7
Cape Fear Elite 9U
18
2
Sat
11:00 AM
DBRC:BLUE
Robeson Eliminators
14
Zebulon Rampage
8
3
Sat
12:00 PM
DBRC:RED
Cape Fear Elite 9U
7
Elizabethtown Express 9u
8
4
Sat
1:00 PM
DBRC:BLUE
Robeson Eliminators
10
CCR
11
5
Sat
2:00 PM
DBRC:RED
Port City Lil Rebels 9U
17
Carolina Diamondbacks
1
6
Sat
3:00 PM
DBRC:BLUE
Zebulon Rampage
8
SouthWest Ripperz
5
7
Sat
4:00 PM
DBRC:RED
Port City Lil Rebels 9U
5
Elizabethtown Express 9u
12
8
Sat
5:00 PM
DBRC:BLUE
CCR
6
SouthWest Ripperz
9
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
1:00 PM
DBRC:BLUE
Seed #2
Port City Lil Rebels 9U
12
Seed #3
SouthWest Ripperz
11
2
Sun
1:00 PM
DBRC:RED
Seed #1
Elizabethtown Express 9u
1
Seed #4
Cape Fear Elite 9U
5
3
Sun
3:00 PM
DBRC:BLUE
Loser Game #1
SouthWest Ripperz
7
Loser Game #2
Elizabethtown Express 9u
11
4
Sun
3:00 PM
DBRC:RED
Winner Game #1
Port City Lil Rebels 9U
9
Winner Game #2
Cape Fear Elite 9U
8
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
DBRC:RED
Seed #6
CCR
6
Seed #7
Zebulon Rampage
4
2
Sun
9:00 AM
DBRC:BLUE
Seed #5
Robeson Eliminators
7
Seed #8
Carolina Diamondbacks
18
3
Sun
11:00 AM
DBRC:RED
Loser Game #1
Zebulon Rampage
20
Loser Game #2
Robeson Eliminators
6
4
Sun
11:00 AM
DBRC:BLUE
Winner Game #1
CCR
13
Winner Game #2
Carolina Diamondbacks
3
11U : Open
1 Hour 45 min Time Limit
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
NSA Thunder
St. Pauls, NC
3.0
1.0
12
26
Pitching
Team Page
2
NSA Knights
St. Pauls, NC
0.0
3.0
19
6
Pitching
Team Page
3
Area Stars Derick 11u
Fayetteville, NC
4.0
1.0
11
24
Pitching
Team Page
4
The Bombers
Fayetteville, NC
1.0
2.0
15
14
Pitching
Team Page
5
SP VIPERS
Ayden, NC
4.0
0.0
4
24
Pitching
Team Page
6
Carolina Elite 10u
Lumberton, NC
2.0
1.0
7
19
Pitching
Team Page
7
Burgaw Nationals 11U
Burgaw, NC
1.0
3.0
41
8
Pitching
Team Page
8
Sandhills Stingrays
Aberdeen, NC
2.0
3.0
17
12
Pitching
Team Page
9
CB Chaos
Hope Mills, NC
1.0
2.0
15
23
Pitching
Team Page
10
Sandhills Xplosion
Rockingham, NC
1.0
3.0
19
8
Pitching
Team Page
11
Carolina Stars
Lillington, NC
0.0
3.0
24
3
Pitching
Team Page
12
Benson Bulls
Buies Creek NC, NC
2.0
2.0
21
10
Pitching
Team Page
13
Ballhogz
Fuquay Varin, NC
2.0
1.0
6
18
Pitching
Team Page
14
NSA Prospects
St. Pauls, NC
1.0
2.0
24
9
Pitching
Team Page
15
Carolina Pirates Marut
Wake Forest , NC
2.0
2.0
20
15
Pitching
Team Page
16
Pirates Elite 11u
Hampstead , NC
3.0
1.0
9
28
Pitching
Team Page
17
Bladen Revolution
Elizabethtown, NC
2.0
1.0
11
28
Pitching
Team Page
11U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Arnette:Field 1
Carolina Stars
2
CB Chaos
13
2
Sat
9:00 AM
Arnette:Field 2
Carolina Elite 10u
7
The Bombers
5
3
Sat
9:00 AM
Arnette:Field 4
NSA Knights
5
Bladen Revolution
11
4
Sat
11:00 AM
Arnette:Field 1
Carolina Stars
1
Area Stars Derick 11u
11
5
Sat
11:00 AM
Arnette:Field 2
The Bombers
9
Benson Bulls
8
6
Sat
11:00 AM
Arnette:Field 4
NSA Knights
1
Ballhogz
8
7
Sat
1:00 PM
Arnette:Field 1
Area Stars Derick 11u
13
CB Chaos
10
8
Sat
1:00 PM
Arnette:Field 2
Carolina Elite 10u
12
Benson Bulls
2
9
Sat
1:00 PM
Arnette:Field 4
Bladen Revolution
17
Carolina Pirates Marut
6
10
Sat
3:00 PM
Arnette:Field 1
SP VIPERS
8
Sandhills Stingrays
4
11
Sat
3:00 PM
Arnette:Field 2
NSA Thunder
6
Pirates Elite 11u
7
12
Sat
3:00 PM
Arnette:Field 4
Ballhogz
10
Sandhills Xplosion
5
13
Sat
5:00 PM
Arnette:Field 1
NSA Prospects
0
SP VIPERS
16
14
Sat
5:00 PM
Arnette:Field 2
NSA Thunder
20
Burgaw Nationals 11U
5
15
Sat
5:00 PM
Arnette:Field 4
Sandhills Xplosion
3
Carolina Pirates Marut
9
16
Sat
7:00 PM
Arnette:Field 1
NSA Prospects
9
Sandhills Stingrays
8
17
Sat
7:00 PM
Arnette:Field 2
Pirates Elite 11u
21
Burgaw Nationals 11U
3
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Arnette:Field 1
Seed #4
Pirates Elite 11u
11
Seed #5
Bladen Revolution
4
2
Sun
11:00 AM
Arnette:Field 1
Seed #3
Carolina Elite 10u
6
Seed #6
Area Stars Derick 11u
12
3
Sun
1:00 PM
Arnette:Field 1
Winner Game #1
Pirates Elite 11u
10
Seed #1
SP VIPERS
11
4
Sun
3:00 PM
Arnette:Field 1
Winner Game #2
Area Stars Derick 11u
12
Seed #2
Ballhogz
2
5
Sun
7:00 PM
Arnette:Field 1
Loser Game #1
Bladen Revolution
Loser Game #2
Carolina Elite 10u
6
Sun
5:00 PM
Arnette:Field 1
Winner Game #3
SP VIPERS
12
Winner Game #4
Area Stars Derick 11u
9
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Arnette:Field 2
Seed #10
Carolina Pirates Marut
10
Seed #11
NSA Prospects
9
2
Sun
11:00 AM
Arnette:Field 2
Seed #9
The Bombers
3
Seed #12
Sandhills Stingrays
11
3
Sun
1:00 PM
Arnette:Field 2
Winner Game #1
Carolina Pirates Marut
8
Seed #7
NSA Thunder
16
4
Sun
3:00 PM
Arnette:Field 2
Winner Game #2
Sandhills Stingrays
12
Seed #8
CB Chaos
6
5
Sun
7:00 PM
Arnette:Field 2
Loser Game #1
NSA Prospects
Loser Game #2
The Bombers
6
Sun
5:00 PM
Arnette:Field 2
Winner Game #3
NSA Thunder
8
Winner Game #4
Sandhills Stingrays
5
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Arnette:Field 4
Seed #16
Carolina Stars
2
Seed #17
Burgaw Nationals 11U
13
2
Sun
11:00 AM
Arnette:Field 4
Seed #14
NSA Knights
6
Seed #15
Benson Bulls
10
3
Sun
1:00 PM
Arnette:Field 4
Winner Game #1
Burgaw Nationals 11U
7
Seed #13
Sandhills Xplosion
8
4
Sun
5:00 PM
Arnette:Field 4
Loser Game #1
Carolina Stars
Loser Game #2
NSA Knights
5
Sun
3:00 PM
Arnette:Field 4
Winner Game #3
Sandhills Xplosion
9
Winner Game #2
Benson Bulls
11
13U 80 : Open
1 Hour 45 min Time Limit
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Heat Baseball
Hampstead, NC
2.0
2.0
9
18
Pitching
Team Page
2
CDP Roper 13u
Fayetteville, NC
3.0
1.0
7
11
Pitching
Team Page
3
CDP-Derick 13u
Fayetteville, NC
0.0
3.0
23
11
Pitching
Team Page
4
CB ELITE
Hope Mills, NC
4.0
0.0
15
18
Pitching
Team Page
5
NSA Stealerz
St. Pauls, NC
0.0
3.0
28
6
Pitching
Team Page
6
CB 13u
Fayetteville, NC
2.0
2.0
2
20
Pitching
Team Page
13U 80 : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
DBRC:YELLOW
CB 13u
19
NSA Stealerz
0
2
Sat
11:00 AM
DBRC:YELLOW
CB 13u
1
CDP Roper 13u
2
3
Sat
1:00 PM
DBRC:YELLOW
NSA Stealerz
6
CDP Roper 13u
9
4
Sat
3:00 PM
DBRC:YELLOW
Heat Baseball
12
CDP-Derick 13u
2
5
Sat
5:00 PM
DBRC:YELLOW
CB ELITE
7
Heat Baseball
6
6
Sat
7:00 PM
DBRC:YELLOW
CDP-Derick 13u
9
CB ELITE
11
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
DBRC:YELLOW
Seed #4
Heat Baseball
13
Seed #5
CDP-Derick 13u
1
2
Sun
11:00 AM
DBRC:YELLOW
Seed #3
CB 13u
10
Seed #6
NSA Stealerz
0
3
Sun
1:00 PM
DBRC:YELLOW
Winner Game #1
Heat Baseball
14
Seed #1
CDP Roper 13u
15
4
Sun
3:00 PM
DBRC:YELLOW
Winner Game #2
CB 13u
11
Seed #2
CB ELITE
12
5
Sun
7:00 PM
DBRC:YELLOW
Loser Game #1
CDP-Derick 13u
Loser Game #2
NSA Stealerz
6
Sun
5:00 PM
DBRC:YELLOW
Winner Game #3
CDP Roper 13u
3
Winner Game #4
CB ELITE
6
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.