Login  
Coach/Team Administrator and not yet registered?   Register  
2016 Top Gun "Winter World Series"
November 4 - 6 in Rocky Mount-WWS, NC
General Alert
Last Updated 11/05/2016 10:59 PM

"WINTER WORLD SERIES"

Ages This Weekend:

10u, 12u & 14u & HS

Coaches, Please Do Not Forget To Turn Your Clock Back On Saturday Night!!!

This event is Full to Capacity with 219 teams.

Attention all Parents and Team Moms! Pre Order your 2016 Top Gun Winter World Series T-Shirts! Save Money when you PRE ORDER.

The tournament start Friday Night with games at 6:30pm and 8:30pm. No Playing Request for this event.

Gold, Silver, Bronze, Copper, Brackets will receive awards.

All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament.  If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process.  All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.

Printable Version:  Color   B&W   Gray
Complex Addresses and Directions
BF ParkBill Fay Park 1007 Phillips Road Kinston, NC 28504
EnnisEnnis Park 4605 N. Old Carriage Rd Red Oak, NC 27868
FSFleming Stadium 300 Stadium Street Wilson, NC 27893
GilletteGillette Sports Complex & Stadium 3238 Corbett Avenue Wilson, NC 27893
GCSPGreene County Sports Complex 342 Hwy 13 South Snow Hill, NC 28580
HK Hookerton Municipal Park 484 Morris BBQ road Hookerton , NC 28538
ILIndian Lakes Sports Complex 3300 Western Boulevard Tarboro, NC 27886
ParrottParrott Academy 1901 Dobbs Farm Rd Kinston, NC 28504
RMSCRocky Mount Sports Complex 600 Independence Drive Rocky Mount, NC 27804
RF Rouse Field 104 Green Ridge Road Snow Hill , NC 28580
STStith-Talbert 729 Pennsylvania Ave. Rocky Mount, NC 27801
TSTarboro Stadium 1300 Panola St. Tarboro, NC 27886
WCWesleyan College 3400 N. Wesleyan Blvd Rocky Mount, NC 27804
WBHSWilson Beddingfield High School 4510 Old Stantonsburg Road Wilson, NC 27893
10U : 46/65 (D2)
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze/Copper Bracket! Pool Games 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit. Top 16 seeds following pool play will participate in a play-in bracket Saturday to determine Gold/Silver. Seeds 1-16 winners will advance to Gold, losers drop to Silver. Seeds 17-27 will begin Sunday in Bronze/Copper brackets.
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Western Tidewater Rage Zuni, VA3.02.03132Pitching  Team Page
2Walk Off WarriorsSanford, NC3.01.01128Pitching  Team Page
3Garner BaseballGarner, NC2.02.02018Pitching  Team Page
4Carolina PilotsWilson, NC2.02.01534Pitching  Team Page
5Tidewater OutlawsVirginia Beach, VA1.03.03120Pitching  Team Page
6Western Branch HavocChesapeake, VA2.02.02724Pitching  Team Page
7Cleveland WildcatsClayton, NC3.01.02328Pitching  Team Page
8Rock Solid Red 10uWilmington , NC4.02.01627Pitching  Team Page
9Rocky Mount Rams Rocky Mount, NC4.02.02031Pitching  Team Page
10Carolina RageGoldsboro, NC2.02.02224Pitching  Team Page
11RBA South BlueMidlothian, VA2.03.02016Pitching  Team Page
12NCDB RiverCatsRaleigh, NC2.03.02420Pitching  Team Page
13Carolina TitansElizabeth City, NC2.02.0287Pitching  Team Page
14North Wake ShockwaveWake Forest, NC0.04.0118Pitching  Team Page
15Florence PanthersFlorence, SC2.02.03133Pitching  Team Page
16Carolina CubsPinehurst, NC4.01.0953Pitching  Team Page
17FBI FungoRaleigh, NC3.01.01023Pitching  Team Page
18Area Stars SelectFayetteville, NC2.02.01915Pitching  Team Page
19Carolina StingersGrimesland, NC4.02.02326Pitching  Team Page
20Southern Pitt Stix (10u)Greenville, NC5.01.02131Pitching  Team Page
21Virginia Blacksox ExpressChesapeake, VA1.03.0238Pitching  Team Page
22Carolina ShockwaveEdenton, NC0.04.03812Pitching  Team Page
23Diamond Hawks Holly Springs, NC1.03.0169Pitching  Team Page
24Tidewater DrillersVirginia Beach, VA3.02.02710Pitching  Team Page
25TSI TitansRichmond, NC1.03.02014Pitching  Team Page
26Team Rock SolidVirginia Beach, VA2.03.02426Pitching  Team Page
27Evoshield Seminoles - TroupeHenrico, VA1.03.02811Pitching  Team Page
10U : 46/65 (D2) Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri6:30 PMGillette:Field 1Rocky Mount Rams 6Area Stars Select7
2Fri6:30 PMGillette:Field 2Cleveland Wildcats8NCDB RiverCats7
3Fri6:30 PMGillette:Field 3Diamond Hawks 3Southern Pitt Stix (10u)5
4Fri6:30 PMGillette:SBSCarolina Pilots2FBI Fungo6
5Fri8:30 PMGillette:Field 1Carolina Cubs21Carolina Titans2
6Fri8:30 PMGillette:Field 2Rock Solid Red 10u3North Wake Shockwave2
7Fri8:30 PMGillette:Field 3Carolina Rage7Garner Baseball4
8Fri8:30 PMGillette:SBSWalk Off Warriors7Carolina Stingers5
9Sat8:00 AMGillette:Field 2Western Branch Havoc9Evoshield Seminoles - Troupe7
10Sat8:00 AMGillette:Field 3Team Rock Solid24Carolina Shockwave8
11Sat8:00 AMGillette:SBSTidewater Outlaws11Florence Panthers15
12Sat8:00 AMST:Field 2Virginia Blacksox Express2Rocky Mount Rams 15
13Sat10:00 AMGillette:Field 1Tidewater Drillers2Carolina Pilots18
14Sat10:00 AMGillette:Field 2Evoshield Seminoles - Troupe4Carolina Cubs19
15Sat10:00 AMGillette:Field 3Carolina Shockwave4Walk Off Warriors14
16Sat10:00 AMGillette:SBSRBA South Blue3Tidewater Outlaws6
17Sat10:00 AMST:Field 2Area Stars Select8TSI Titans13
18Sat12:00 PMGillette:Field 1North Wake Shockwave6Western Branch Havoc8
19Sat12:00 PMGillette:Field 2NCDB RiverCats11Western Tidewater Rage 10
20Sat12:00 PMGillette:Field 3Florence Panthers9Team Rock Solid0
21Sat12:00 PMGillette:SBSSouthern Pitt Stix (10u)6Cleveland Wildcats9
22Sat12:00 PMST:Field 2Carolina Stingers8Virginia Blacksox Express6
23Sat2:00 PMGillette:Field 1Garner Baseball14RBA South Blue13
24Sat2:00 PMGillette:Field 2Western Tidewater Rage 9Tidewater Drillers8
25Sat2:00 PMGillette:Field 3FBI Fungo11Diamond Hawks 6
26Sat2:00 PMGillette:SBSCarolina Titans5Carolina Rage7
27Sat2:00 PMST:Field 2TSI Titans1Rock Solid Red 10u12
 
Play-In
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat5:00 PMGillette:SBSSeed #1
Rock Solid Red 10u
12Seed #16
Western Tidewater Rage
13
2Sat5:00 PMGillette:Field 1Seed #2
Carolina Cubs
13Seed #15
Tidewater Outlaws
3
3Sat5:00 PMGillette:Field 2Seed #3
FBI Fungo
6Seed #14
NCDB RiverCats
2
4Sat5:00 PMGillette:Field 3Seed #4
Walk Off Warriors
7Seed #13
Team Rock Solid
2
5Sat7:00 PMGillette:SBSSeed #5
Carolina Rage
10Seed #12
Carolina Stingers
13
6Sat7:00 PMGillette:Field 1Seed #6
Florence Panthers
9Seed #11
Southern Pitt Stix (10u)
20
7Sat7:00 PMGillette:Field 2Seed #7
Cleveland Wildcats
11Seed #10
Rocky Mount Rams
10
8Sat7:00 PMGillette:Field 3Seed #8
Western Branch Havoc
7Seed #9
Carolina Pilots
14
 
Gold Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun8:00 AMEnnis:Field #4Winner (1v16)
Western Tidewater Rage
17Winner (8v9)
Carolina Pilots
5
2Sun8:00 AMEnnis:Field #3Winner (4v13)
Walk Off Warriors
6Winner (5v12)
Carolina Stingers
8
3Sun10:00 AMEnnis:Field #3Winner (3v14)
FBI Fungo
8Winner (6v11)
Southern Pitt Stix (10u)
9
4Sun10:00 AMEnnis:Field #4Winner (2v15)
Carolina Cubs
5Winner (7v10)
Cleveland Wildcats
3
5Sun12:00 PMEnnis:Field #4Winner Game #1
Western Tidewater Rage
7Winner Game #2
Carolina Stingers
9
6Sun2:00 PMEnnis:Field #4Winner Game #3
Southern Pitt Stix (10u)
13Winner Game #4
Carolina Cubs
5
7Sun4:00 PMEnnis:Field #4Winner Game #5
Carolina Stingers
5Winner Game #6
Southern Pitt Stix (10u)
6
 
Silver Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun8:00 AMEnnis:Field #1Loser (1 v 16)
Rock Solid Red 10u
7Loser (8 v 9)
Western Branch Havoc
5
2Sun8:00 AMEnnis:Field #2Loser (4 v 13)
Team Rock Solid
14Loser (5 v 12)
Carolina Rage
6
3Sun10:00 AMEnnis:Field #2Loser (3 v 14)
NCDB RiverCats
9Loser (6 v 11)
Florence Panthers
6
4Sun10:00 AMEnnis:Field #1Loser (2 v 15)
Tidewater Outlaws
8Loser (7 v 10)
Rocky Mount Rams
10
5Sun12:00 PMEnnis:Field #1Winner Game #1
Rock Solid Red 10u
8Winner Game #2
Team Rock Solid
6
6Sun2:00 PMEnnis:Field #1Winner Game #3
NCDB RiverCats
7Winner Game #4
Rocky Mount Rams
17
7Sun4:00 PMEnnis:Field #1Winner Game #5
Rock Solid Red 10u
11Winner Game #6
Rocky Mount Rams
14
 
Bronze Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun8:00 AMGillette:Field 1Seed #17
Area Stars Select
1Seed #24
Tidewater Drillers
16
2Sun8:00 AMGillette:Field 2Seed #20
North Wake Shockwave
8Seed #21
Diamond Hawks
9
3Sun8:00 AMGillette:Field 3Seed #19
TSI Titans
11Seed #22
RBA South Blue
15
4Sun8:00 AMGillette:SBSSeed #18
Garner Baseball
9Seed #23
Virginia Blacksox Express
3
5Sun10:00 AMGillette:Field 1Winner Game #1
Tidewater Drillers
12Winner Game #2
Diamond Hawks
6
6Sun10:00 AMGillette:SBSWinner Game #3
RBA South Blue
8Winner Game #4
Garner Baseball
7
7Sun10:00 AMGillette:Field 2Loser Game #1
Area Stars Select
9Loser Game #2
North Wake Shockwave
5
8Sun10:00 AMGillette:Field 3Loser Game #3
TSI Titans
7Loser Game #4
Virginia Blacksox Express
17
9Sun12:00 PMGillette:Field 1Winner Game #5
Tidewater Drillers
8Winner Game #6
RBA South Blue
2
 
Copper Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun2:00 PMST:Field 2Seed #25
Evoshield Seminoles - Troupe
5Seed #26
Carolina Titans
14
2Sun4:00 PMST:Field 2Seed #26
Carolina Titans
12Seed #27
Carolina Shockwave
2
3Sun6:00 PMST:Field 2Seed #25
Evoshield Seminoles - Troupe
10Seed #27
Carolina Shockwave
1
 
10U : 46/65 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool Games 1hr 45min time limit. Championship Games 2hr time limit. Top 8 seeds following pool play will participate in a play-in bracket Saturday to determine Gold/Silver. Seeds 1-8 winners will advance to Gold, losers drop to Silver. Seeds 9-11 will begin Sunday in Bronze bracket.
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Triple Crown Kings 9URaleigh, NC2.02.02530Pitching  Team Page
2MadsportsWendell, NC5.00.0941Pitching  Team Page
3Va-CanesVINTON, VA2.02.03632Pitching  Team Page
4Greenville AthleticsGreenville, NC3.02.02317Pitching  Team Page
5NSA ThunderSt. Pauls, NC1.03.03317Pitching  Team Page
6Clayton FusionClayton, NC1.03.02615Pitching  Team Page
7Carolina MudDawgsTarboro, NC2.02.02518Pitching  Team Page
8Wake Bombers Baseball AssociationWake Forest, NC2.02.02630Pitching  Team Page
9Hit'n Mill-Vipers 10uHope Mills, NC3.02.02637Pitching  Team Page
10Hit Doctor 10UMidlothian, VA3.02.02842Pitching  Team Page
11Clinton Stars Clinton, NC0.04.0286Pitching  Team Page
10U : 46/65 (D3) Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri6:30 PMEnnis:Field #1Carolina MudDawgs7Wake Bombers Baseball Association13
2Fri6:30 PMEnnis:Field #2NSA Thunder14Clayton Fusion8
3Fri6:30 PMEnnis:Field #4Triple Crown Kings 9U10Greenville Athletics4
4Fri8:30 PMEnnis:Field #1Clinton Stars 2Hit Doctor 10U23
5Fri8:30 PMEnnis:Field #2Hit'n Mill-Vipers 10u6Madsports16
6Sat8:00 AMEnnis:Field #1Va-Canes12Carolina MudDawgs11
7Sat10:00 AMEnnis:Field #1Clayton Fusion7Va-Canes12
8Sat12:00 PMEnnis:Field #1Wake Bombers Baseball Association2Hit'n Mill-Vipers 10u13
9Sat12:00 PMEnnis:Field #2Hit Doctor 10U13Triple Crown Kings 9U11
10Sat2:00 PMEnnis:Field #1Greenville Athletics5Clinton Stars 4
11Sat2:00 PMEnnis:Field #2Madsports13NSA Thunder2
 
Play-In
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat5:00 PMEnnis:Field #1Seed #1
Madsports
12Seed #8
NSA Thunder
1
2Sat5:00 PMEnnis:Field #2Seed #2
Hit Doctor 10U
6Seed #7
Wake Bombers Baseball Association
15
3Sat7:00 PMEnnis:Field #1Seed #3
Va-Canes
8Seed #6
Hit'n Mill-Vipers 10u
18
4Sat7:00 PMEnnis:Field #2Seed #4
Greenville Athletics
8Seed #5
Triple Crown Kings 9U
9
 
Gold Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun12:00 PMGillette:Field 3Winner (2 v 7)
Wake Bombers Baseball Association
15Winner (3 v 6)
Hit'n Mill-Vipers 10u
16
2Sun2:00 PMGillette:Field 3Winner (1 v 8)
Madsports
8Winner (4 v 5)
Triple Crown Kings 9U
5
3Sun4:00 PMGillette:Field 3Winner Game #1
Hit'n Mill-Vipers 10u
7Winner Game #2
Madsports
8
 
Silver Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun12:00 PMEnnis:Field #3Loser (2 v 7)
Hit Doctor 10U
12Loser (3 v 6)
Va-Canes
7
2Sun2:00 PMEnnis:Field #3Loser (1 v 8)
NSA Thunder
8Loser (4 v 5)
Greenville Athletics
9
3Sun4:00 PMEnnis:Field #3Winner Game #1
Hit Doctor 10U
7Winner Game #2
Greenville Athletics
8
 
Bronze Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun8:00 AMST:Field 2Seed #9
Carolina MudDawgs
9Seed #10
Clayton Fusion
6
2Sun10:00 AMST:Field 2Seed #10
Clayton Fusion
9Seed #11
Clinton Stars
8
3Sun12:00 PMST:Field 2Seed #9
Carolina MudDawgs
14Seed #11
Clinton Stars
4
 
10U : 46/65 (D1)
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool Games 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit. Top 8 seeds following pool play will participate in a play-in bracket Saturday to determine Gold/Silver. Seeds 1-8 winners will advance to Gold, losers drop to Silver. Seeds 9-13 will begin Sunday in Bronze bracket.
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1NSA 06 EliteSt. Pauls, NC3.02.0255Pitching  Team Page
2Pitt County Dynamite BaseballWinterville, NC1.03.0224Pitching  Team Page
3West Raleigh 10U BlueRaleigh, NC2.02.01327Pitching  Team Page
4Rawlings Stars NC ProspectsEast Bend, NC3.01.0949Pitching  Team Page
5SBA CANES MarucciMatthews, NC4.01.0727Pitching  Team Page
6Marvin BaseballWaxhaw, NC2.02.02025Pitching  Team Page
7Evoshield Canes Simpson 10u Tabor City, NC4.01.0428Pitching  Team Page
8Huguenot Red LegsMidlothian, VA2.02.01624Pitching  Team Page
9CAROLINA BRUINS 10UFLORENCE, SC0.03.0228Pitching  Team Page
10UA EliteNorfolk, VA0.04.04213Pitching  Team Page
11Evoshield Canes 10u VAChesapeake, VA1.03.0236Pitching  Team Page
12Tidewater Horns10UVirginia Beach, VA4.01.01216Pitching  Team Page
13Greensboro HornetsGreensboro, NC2.03.03316Pitching  Team Page
10U : 46/65 (D1) Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri6:30 PMEnnis:Field #3West Raleigh 10U Blue11Pitt County Dynamite Baseball3
2Fri8:30 PMEnnis:Field #3SBA CANES Marucci11NSA 06 Elite1
3Fri8:30 PMEnnis:Field #4Huguenot Red Legs7Greensboro Hornets11
4Sat8:00 AMEnnis:Field #2Evoshield Canes Simpson 10u 4Tidewater Horns10U1
5Sat8:00 AMEnnis:Field #3UA Elite8Marvin Baseball16
6Sat8:00 AMEnnis:Field #4CAROLINA BRUINS 10U3Rawlings Stars NC Prospects14
7Sat10:00 AMEnnis:Field #2Pitt County Dynamite Baseball1Evoshield Canes Simpson 10u 11
8Sat10:00 AMEnnis:Field #3Marvin Baseball8Evoshield Canes 10u VA3
9Sat10:00 AMEnnis:Field #4Greensboro Hornets3West Raleigh 10U Blue13
10Sat12:00 PMEnnis:Field #3Rawlings Stars NC Prospects26UA Elite5
11Sat12:00 PMEnnis:Field #4Tidewater Horns10U8CAROLINA BRUINS 10U5
12Sat2:00 PMEnnis:Field #3Evoshield Canes 10u VA3SBA CANES Marucci15
13Sat2:00 PMEnnis:Field #4NSA 06 Elite4Huguenot Red Legs14
 
Play-In
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat5:00 PMEnnis:Field #3Seed #1
Evoshield Canes Simpson 10u
13Seed #8
Greensboro Hornets
2
2Sat5:00 PMEnnis:Field #4Seed #2
SBA CANES Marucci
1Seed #7
Huguenot Red Legs
3
3Sat7:00 PMEnnis:Field #3Seed #3
West Raleigh 10U Blue
3Seed #6
Tidewater Horns10U
7
4Sat7:00 PMEnnis:Field #4Seed #4
Rawlings Stars NC Prospects
9Seed #5
Marvin Baseball
1
 
Gold Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun12:00 PMGillette:SBSWinner (2v7)
Huguenot Red Legs
4Winner (3v6)
Tidewater Horns10U
5
2Sun2:00 PMGillette:SBSWinner (1v8)
Evoshield Canes Simpson 10u
4Winner (4v5)
Rawlings Stars NC Prospects
3
3Sun4:00 PMGillette:SBSWinner Game #1
Tidewater Horns10U
5Winner Game #2
Evoshield Canes Simpson 10u
3
 
Silver Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun12:00 PMEnnis:Field #2Loser (3v6)
West Raleigh 10U Blue
3Loser (2v7)
SBA CANES Marucci
11
2Sun2:00 PMEnnis:Field #2Loser (4v5)
Marvin Baseball
10Loser (1v8)
Greensboro Hornets
12
3Sun4:00 PMEnnis:Field #2Winner Game #1
SBA CANES Marucci
13Winner Game #2
Greensboro Hornets
10
 
Bronze Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun12:00 PMGillette:Field 2Seed #12
NSA 06 Elite
16Seed #13
UA Elite
6
2Sun2:00 PMGillette:Field 1Seed #10
Pitt County Dynamite Baseball
4Seed #11
Evoshield Canes 10u VA
6
3Sun2:00 PMGillette:Field 2Winner Game #1
NSA 06 Elite
11Seed #9
CAROLINA BRUINS 10U
2
4Sun4:00 PMGillette:Field 1Loser Game #1
UA Elite
7Loser Game #2
Pitt County Dynamite Baseball
15
5Sun4:00 PMGillette:Field 2Winner Game #3
NSA 06 Elite
11Winner Game #2
Evoshield Canes 10u VA
3
6Sun6:00 PMGillette:Field 1Winner Game #4
Pitt County Dynamite Baseball
 Loser Game #3 (If Needed)
CAROLINA BRUINS 10U
 
 
12U : 50/70 (D1)
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool Games 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit. Top 16 seeds following pool play will participate in a play-in bracket Saturday to determine Gold/Silver. Seeds 1-16 winners will advance to Gold, losers drop to Silver. Seeds 17-23 will begin Sunday in Bronze bracket.
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Olney PiratesOlney, MD4.02.01827Pitching  Team Page
2Evoshield Canes-GallaherCary, NC6.00.01734Pitching  Team Page
3NSA Elite 12uFayetteville, NC1.03.0164Pitching  Team Page
4Youngsville IntimidatorsYoungsville, NC2.03.02823Pitching  Team Page
5Carolina Quick StrikeFour Oaks, NC4.01.01332Pitching  Team Page
6Rubber Arm RocketsLynchburg, VA3.01.01036Pitching  Team Page
7NCDB RiverCats Raleigh, NC0.04.0176Pitching  Team Page
8Evoshield SeminolesHenrico , VA2.02.02224Pitching  Team Page
9Rock Solid Red Wilmington, NC1.03.0167Pitching  Team Page
10Dirtbags BaseballPrinceton, NC2.02.02022Pitching  Team Page
11BB PWD BY UA BESTHuntersville, NC2.02.01820Pitching  Team Page
12RBA South Thunderrichmond, VA5.01.02129Pitching  Team Page
13Carolina HavocMooresville, NC1.03.02115Pitching  Team Page
14Tidewater OutlawsVirginia Beach, VA1.03.02622Pitching  Team Page
15Dirtbags BlackGreensboro, NC2.03.03426Pitching  Team Page
16Aldie SenatorsAldie, VA3.03.03332Pitching  Team Page
17NBA NationalsNorfolk , VA4.01.01811Pitching  Team Page
18Mid-Atlantic OriolesHenrico, VA1.03.02317Pitching  Team Page
19Durham IndiansDurham, NC0.03.0163Pitching  Team Page
20RBA SouthChesterfield, VA2.02.01529Pitching  Team Page
21Loudoun South EaglesLoudoun County, VA3.02.02422Pitching  Team Page
22TidewaterDrillersBWVirginia Beach, VA2.02.01522Pitching  Team Page
23Florence Panthers EliteFlorence, SC1.03.0264Pitching  Team Page
12U : 50/70 (D1) Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri6:30 PMIL:Field 1NSA Elite 12u1Evoshield Canes-Gallaher7
2Fri6:30 PMIL:Field 2Dirtbags Baseball3Durham Indians1
3Fri6:30 PMIL:Field 3NCDB RiverCats 4RBA South5
4Fri6:30 PMIL:Field 4Carolina Quick Strike4Youngsville Intimidators3
5Fri8:30 PMIL:Field 1Mid-Atlantic Orioles9NSA Elite 12u3
6Fri8:30 PMIL:Field 2Dirtbags Black9NBA Nationals10
7Fri8:30 PMIL:Field 4RBA South Thunder8Rock Solid Red 0
8Sat8:00 AMIL:Field 1Aldie Senators9Carolina Havoc3
9Sat8:00 AMIL:Field 2Evoshield Seminoles4BB PWD BY UA BEST12
10Sat8:00 AMIL:Field 3Tidewater Outlaws7Loudoun South Eagles8
11Sat8:00 AMIL:Field 4Rubber Arm Rockets10Florence Panthers Elite0
12Sat10:00 AMIL:Field 1Carolina Havoc7TidewaterDrillersBW2
13Sat10:00 AMIL:Field 2BB PWD BY UA BEST8RBA South Thunder14
14Sat10:00 AMIL:Field 3Olney Pirates12NCDB RiverCats 2
15Sat10:00 AMIL:Field 4Florence Panthers Elite4Carolina Quick Strike16
16Sat12:00 PMIL:Field 1Youngsville Intimidators14Aldie Senators12
17Sat12:00 PMIL:Field 2Loudoun South Eagles3Evoshield Seminoles7
18Sat12:00 PMIL:Field 3Durham Indians2Tidewater Outlaws13
19Sat12:00 PMIL:Field 4NBA Nationals1Rubber Arm Rockets9
20Sat2:00 PMIL:Field 1TidewaterDrillersBW10Mid-Atlantic Orioles2
21Sat2:00 PMIL:Field 2Rock Solid Red 7Dirtbags Black8
22Sat2:00 PMIL:Field 3Evoshield Canes-Gallaher11Olney Pirates5
23Sat2:00 PMIL:Field 4RBA South8Dirtbags Baseball9
 
Play-In
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat5:00 PMIL:Field 1Seed #1
Rubber Arm Rockets
17Seed #16
Dirtbags Black
9
2Sat5:00 PMIL:Field 2Seed #2
Evoshield Canes-Gallaher
16Seed #15
Aldie Senators
11
3Sat5:00 PMIL:Field 3Seed #3
Carolina Quick Strike
12Seed #14
Youngsville Intimidators
6
4Sat5:00 PMIL:Field 4Seed #4
RBA South Thunder
7Seed #13
Evoshield Seminoles
13
5Sat7:00 PMIL:Field 1Seed #5
Dirtbags Baseball
10Seed #12
Loudoun South Eagles
11
6Sat7:00 PMIL:Field 2Seed #6
TidewaterDrillersBW
10Seed #11
Mid-Atlantic Orioles
6
7Sat7:00 PMIL:Field 3Seed #7
Tidewater Outlaws
2Seed #10
RBA South
16
8Sat7:00 PMIL:Field 4Seed #8
Carolina Havoc
5Seed #9
Olney Pirates
10
 
Gold Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun8:00 AMIL:Field 1Winner (1v16)
Rubber Arm Rockets
12Winner (8v9)
Olney Pirates
16
2Sun8:00 AMIL:Field 2Winner (4v13)
Evoshield Seminoles
7Winner (5v12)
Loudoun South Eagles
9
3Sun10:00 AMIL:Field 2Winner (3v14)
Carolina Quick Strike
11Winner (6v11)
TidewaterDrillersBW
5
4Sun10:00 AMIL:Field 1Winner (2v15)
Evoshield Canes-Gallaher
15Winner (7v10)
RBA South
0
5Sun12:00 PMIL:Field 1Winner Game #1
Olney Pirates
9Winner Game #2
Loudoun South Eagles
6
6Sun2:00 PMIL:Field 1Winner Game #3
Carolina Quick Strike
0Winner Game #4
Evoshield Canes-Gallaher
8
7Sun4:00 PMIL:Field 1Winner Game #5
Olney Pirates
1Winner Game #6
Evoshield Canes-Gallaher
9
 
Silver Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun8:00 AMIL:Field 4Loser (1 v 16)
Dirtbags Black
7Loser (8 v 9)
Carolina Havoc
2
2Sun8:00 AMIL:Field 3Loser (4 v 13)
RBA South Thunder
14Loser (5 v 12)
Dirtbags Baseball
4
3Sun10:00 AMIL:Field 3Loser (3 v 14)
Youngsville Intimidators
8Loser (6 v 11)
Mid-Atlantic Orioles
7
4Sun10:00 AMIL:Field 4Loser (2 v 15)
Aldie Senators
5Loser (7 v 10)
Tidewater Outlaws
0
5Sun12:00 PMIL:Field 4Winner Game #1
Dirtbags Black
8Winner Game #2
RBA South Thunder
14
6Sun2:00 PMIL:Field 4Winner Game #3
Youngsville Intimidators
6Winner Game #4
Aldie Senators
12
7Sun4:00 PMIL:Field 4Winner Game #5
RBA South Thunder
10Winner Game #6
Aldie Senators
5
 
Bronze Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun2:00 PMIL:Field 3Seed #20
NSA Elite 12u
11Seed #21
Durham Indians
9
2Sun12:00 PMIL:Field 3Seed #19
Rock Solid Red
12Seed #22
NCDB RiverCats
8
3Sun12:00 PMIL:Field 2Seed #18
NBA Nationals
14Seed #23
Florence Panthers Elite
4
4Sun4:00 PMIL:Field 3Winner Game #1
NSA Elite 12u
2Seed #17
BB PWD BY UA BEST
12
5Sun2:00 PMIL:Field 2Winner Game #2
Rock Solid Red
1Winner Game #3
NBA Nationals
16
6Sun6:00 PMIL:Field 3Winner Game #4
BB PWD BY UA BEST
2Winner Game #5
NBA Nationals
10
7Sun4:00 PMIL:Field 2Loser Game #2
NCDB RiverCats
0Loser Game #3
Florence Panthers Elite
7
8Sun6:00 PMIL:Field 2Loser Game #1 Winner Game #7 
 
12U : 50/70 (D2)
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze/Copper/Pewter/Aluminum Bracket! Pool Games 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit. Top 32 seeds following pool play will participate in a play-in bracket Saturday to determine Gold/Silver/Bronze/Copper. Seeds 1-16 winners will advance to Gold, losers drop to Silver. Seeds 17-32 winners will advance to Bronze, losers drop to Copper. Seeds 33-44 will begin Sunday in Pewter/Aluminum brackets.
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Team VA 12URoanoke, VA3.02.02533Pitching  Team Page
2Florence Panthers Florence, SC0.03.0261Pitching  Team Page
3Diamond ThievesRocky Mount, NC4.01.0525Pitching  Team Page
4Carolina Storm SurgeWendell, NC0.03.02010Pitching  Team Page
5CDP-Derick 12uFayetteville, NC5.01.02433Pitching  Team Page
6Virginia Stars BlueGainesville, VA6.00.01539Pitching  Team Page
7Coastal CrushMyrtle Beach, SC3.01.01331Pitching  Team Page
8East Coast ClippersCreedmoor, NC4.01.01139Pitching  Team Page
9TPA PiratesBurlington, NC3.02.01728Pitching  Team Page
10On Target BaseballPINE LEVEL, NC4.02.02436Pitching  Team Page
11King KryptoniteKing, NC2.02.01121Pitching  Team Page
12Rise RedMoseley, VA1.03.03125Pitching  Team Page
13Carolina Titans AmbroseElizabeth City, NC3.01.0631Pitching  Team Page
14WPB-Coastal CrawdadsWilmington, NC1.03.02129Pitching  Team Page
15Walk Off SlidersSanford, NC5.01.01032Pitching  Team Page
16Carolina PiratesWake Forest, NC3.03.02424Pitching  Team Page
17Clippers BaseballSmithfield, NC1.03.02516Pitching  Team Page
18Velocity Baseball Academy 12U RedBlacksburg, VA4.02.01920Pitching  Team Page
19Carolina StingersGrimesland, NC2.03.02010Pitching  Team Page
20Carolina RagePikeville, NC2.02.02320Pitching  Team Page
21West Raleigh 12u SkeetersRaleigh, NC2.02.02725Pitching  Team Page
22Tar River CatsRocky Mount, NC3.02.0267Pitching  Team Page
23Warhawks BaseballHolly Springs, NC1.03.01924Pitching  Team Page
24Carolina ShockwaveBelvidere, NC2.03.02819Pitching  Team Page
25Orange County CrushersChapel Hill, NC2.02.02121Pitching  Team Page
26Ruckus BaseballPrince George, VA3.02.02927Pitching  Team Page
27HYAA HAWKSHillsborough, NC1.03.02610Pitching  Team Page
28Carolina Elite Green Greenville, NC3.01.01130Pitching  Team Page
29Virginia Stars WhiteGainesville, VA5.01.01829Pitching  Team Page
30GBI Express - BlackGarner, NC1.03.0289Pitching  Team Page
31CDP-GrahamFayetteville, NC0.03.0268Pitching  Team Page
32Crush BaseballFuquay Varina, NC2.03.02614Pitching  Team Page
33HP WarriorsNorfolk, VA1.03.01421Pitching  Team Page
34Carolina Mud DawgsWinterville, NC1.03.03218Pitching  Team Page
35NW NitroWake Forest, NC2.02.01327Pitching  Team Page
36North Wake ThunderWake Forest, NC0.04.02110Pitching  Team Page
37Hill City SlidersLynchburg , VA0.03.0255Pitching  Team Page
38New Bern Naughty BoysNew Bern , NC2.02.02017Pitching  Team Page
39RBI Raptors 12uClayton, NC1.03.02310Pitching  Team Page
40Carolina MarlinsGreenville, NC3.02.02016Pitching  Team Page
41TopHand RedsEmporia, VA3.02.02115Pitching  Team Page
42Holly Springs RageHolly Springs, NC4.02.02824Pitching  Team Page
4311u TornadosMadison heights , VA0.03.01810Pitching  Team Page
44HammerheadsGarner, NC1.03.03324Pitching  Team Page
12U : 50/70 (D2) Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri6:30 PMGCSP:Field 1On Target Baseball8Carolina Marlins11
2Fri6:30 PMGCSP:Field 2Carolina Elite Green 10Carolina Storm Surge5
3Fri6:30 PMGCSP:Field 3WPB-Coastal Crawdads6Carolina Rage7
4Fri6:30 PMRMSC:Field 1Carolina Mud Dawgs4Walk Off Sliders9
5Fri6:30 PMRMSC:Field 2Holly Springs Rage15Tar River Cats4
6Fri6:30 PMRMSC:Field 3Carolina Pirates20GBI Express - Black2
7Fri6:30 PMRMSC:Field 4RBI Raptors 12u5West Raleigh 12u Skeeters11
8Fri6:30 PMRMSC:Field 5Hammerheads3Crush Baseball12
9Fri6:30 PMRMSC:Field 6North Wake Thunder1Diamond Thieves7
10Fri8:30 PMGCSP:Field 1TopHand Reds9On Target Baseball14
11Fri8:30 PMGCSP:Field 2New Bern Naughty Boys7Carolina Stingers5
12Fri8:30 PMGCSP:Field 3Clippers Baseball5WPB-Coastal Crawdads4
13Fri8:30 PMRMSC:Field 1CDP-Derick 12u13HYAA HAWKS3
14Fri8:30 PMRMSC:Field 2TPA Pirates12Hill City Sliders2
15Fri8:30 PMRMSC:Field 3East Coast Clippers16CDP-Graham4
16Fri8:30 PMRMSC:Field 4NW Nitro7King Kryptonite3
17Fri8:30 PMRMSC:Field 5Orange County Crushers7Carolina Shockwave6
18Fri8:30 PMRMSC:Field 6Warhawks Baseball6Carolina Titans Ambrose7
19Sat8:00 AMRMSC:Field 1HP Warriors10Florence Panthers 0
20Sat8:00 AMRMSC:Field 2Velocity Baseball Academy 12U Red6Rise Red5
21Sat8:00 AMRMSC:Field 3Team VA 12U20Ruckus Baseball7
22Sat8:00 AMRMSC:Field 4Tar River Cats3Virginia Stars Blue11
23Sat8:00 AMRMSC:Field 5Diamond Thieves9Virginia Stars White4
24Sat8:00 AMRMSC:Field 6Coastal Crush1011u Tornados3
25Sat10:00 AMRMSC:Field 1Carolina Marlins5HP Warriors3
26Sat10:00 AMRMSC:Field 2CDP-Graham4Velocity Baseball Academy 12U Red10
27Sat10:00 AMRMSC:Field 3GBI Express - Black7Team VA 12U8
28Sat10:00 AMRMSC:Field 4Carolina Shockwave9Clippers Baseball7
29Sat10:00 AMRMSC:Field 5Virginia Stars White14North Wake Thunder9
30Sat10:00 AMRMSC:Field 6Crush Baseball2Coastal Crush12
31Sat12:00 PMBF Park:Field # 3Carolina Storm Surge5New Bern Naughty Boys10
32Sat12:00 PMRMSC:Field 1Florence Panthers 1NW Nitro16
33Sat12:00 PMRMSC:Field 2Rise Red11Holly Springs Rage6
34Sat12:00 PMRMSC:Field 3Ruckus Baseball8Warhawks Baseball5
35Sat12:00 PMRMSC:Field 4Virginia Stars Blue12RBI Raptors 12u5
36Sat12:00 PMRMSC:Field 5HYAA HAWKS7Carolina Mud Dawgs13
37Sat12:00 PMRMSC:Field 611u Tornados7Hammerheads8
38Sat2:00 PMBF Park:Field # 3Carolina Rage7TopHand Reds6
39Sat2:00 PMRMSC:Field 1Walk Off Sliders12Orange County Crushers1
40Sat2:00 PMRMSC:Field 2Carolina Titans Ambrose14TPA Pirates0
41Sat2:00 PMRMSC:Field 3Carolina Stingers5CDP-Derick 12u13
42Sat2:00 PMRMSC:Field 4West Raleigh 12u Skeeters0Carolina Elite Green 9
43Sat2:00 PMRMSC:Field 5Hill City Sliders3East Coast Clippers13
44Sat2:00 PMRMSC:Field 6King Kryptonite9Carolina Pirates0
 
Play-In
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat5:00 PMRMSC:Field 1Seed #1
NW Nitro
4Seed #16
King Kryptonite
9
2Sat5:00 PMRMSC:Field 2Seed #2
Coastal Crush
9Seed #15
HP Warriors
8
3Sat5:00 PMRMSC:Field 3Seed #3
Walk Off Sliders
11Seed #14
Team VA 12U
5
4Sat5:00 PMRMSC:Field 4Seed #4
Carolina Elite Green
11Seed #13
Carolina Rage
6
5Sat5:00 PMRMSC:Field 5Seed #5
Diamond Thieves
9Seed #12
Carolina Marlins
0
6Sat5:00 PMRMSC:Field 6Seed #6
Carolina Titans Ambrose
10Seed #11
New Bern Naughty Boys
0
7Sat5:00 PMGCSP:Field 1Seed #7
East Coast Clippers
10Seed #10
Velocity Baseball Academy 12U Red
4
8Sat5:00 PMGCSP:Field 2Seed #8
CDP-Derick 12u
7Seed #9
Virginia Stars Blue
16
9Sat7:00 PMRMSC:Field 1Seed #17
Carolina Pirates
4Seed #32
Warhawks Baseball
13
10Sat7:00 PMRMSC:Field 2Seed #18
Rise Red
9Seed #31
WPB-Coastal Crawdads
19
11Sat7:00 PMRMSC:Field 3Seed #19
Clippers Baseball
4Seed #30
Ruckus Baseball
12
12Sat7:00 PMRMSC:Field 4Seed #20
Carolina Shockwave
4Seed #29
On Target Baseball
14
13Sat7:00 PMRMSC:Field 5Seed #21
West Raleigh 12u Skeeters
14Seed #28
Hammerheads
13
14Sat7:00 PMRMSC:Field 6Seed #22
Holly Springs Rage
3Seed #27
Orange County Crushers
13
15Sat7:00 PMGCSP:Field 1Seed #23
Crush Baseball
0Seed #26
Virginia Stars White
11
16Sat7:00 PMGCSP:Field 2Seed #24
Carolina Mud Dawgs
1Seed #25
TPA Pirates
16
 
Gold Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun8:00 AMRMSC:Field 1Winner (1v16)
King Kryptonite
8Winner (8v9)
Virginia Stars Blue
10
2Sun8:00 AMRMSC:Field 2Winner (4v13)
Carolina Elite Green
1Winner (5v12)
Diamond Thieves
14
3Sun10:00 AMRMSC:Field 2Winner (3v14)
Walk Off Sliders
9Winner (6v11)
Carolina Titans Ambrose
5
4Sun10:00 AMRMSC:Field 1Winner (2v15)
Coastal Crush
5Winner (7v10)
East Coast Clippers
10
5Sun12:00 PMRMSC:Field 1Winner Game #1
Virginia Stars Blue
12Winner Game #2
Diamond Thieves
4
6Sun2:00 PMRMSC:Field 1Winner Game #3
Walk Off Sliders
8Winner Game #4
East Coast Clippers
7
7Sun4:00 PMRMSC:Field 1Winner Game #5
Virginia Stars Blue
14Winner Game #6
Walk Off Sliders
12
 
Silver Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun8:00 AMRMSC:Field 6Loser (1 v 16)
NW Nitro
6Loser (8 v 9)
CDP-Derick 12u
17
2Sun8:00 AMRMSC:Field 5Loser (4 v 13)
Carolina Rage
0Loser (5 v 12)
Carolina Marlins
8
3Sun10:00 AMRMSC:Field 5Loser (3 v 14)
Team VA 12U
9Loser (6 v 11)
New Bern Naughty Boys
8
4Sun10:00 AMRMSC:Field 6Loser (2 v 15)
HP Warriors
1Loser (7 v 10)
Velocity Baseball Academy 12U Red
13
5Sun12:00 PMRMSC:Field 6Winner Game #1
CDP-Derick 12u
17Winner Game #2
Carolina Marlins
12
6Sun2:00 PMRMSC:Field 6Winner Game #3
Team VA 12U
15Winner Game #4
Velocity Baseball Academy 12U Red
16
7Sun4:00 PMRMSC:Field 6Winner Game #5
CDP-Derick 12u
12Winner Game #6
Velocity Baseball Academy 12U Red
11
 
Bronze Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun8:00 AMRMSC:Field 4Winner (17v32)
Warhawks Baseball
12Winner (24v25)
TPA Pirates
13
2Sun8:00 AMRMSC:Field 3Winner (20v29)
On Target Baseball
12Winner (21v28)
West Raleigh 12u Skeeters
10
3Sun10:00 AMRMSC:Field 3Winner (19v30)
Ruckus Baseball
10Winner (22v27)
Orange County Crushers
7
4Sun10:00 AMRMSC:Field 4Winner (18v31)
WPB-Coastal Crawdads
1Winner (23v26)
Virginia Stars White
12
5Sun12:00 PMRMSC:Field 4Winner Game #1
TPA Pirates
0Winner Game #2
On Target Baseball
8
6Sun2:00 PMRMSC:Field 4Winner Game #3
Ruckus Baseball
0Winner Game #4
Virginia Stars White
14
7Sun4:00 PMRMSC:Field 4Winner Game #5
On Target Baseball
2Winner Game #6
Virginia Stars White
10
 
Copper Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun8:00 AMBF Park:Field # 3Loser (17 v 32)
Carolina Pirates
7Loser (24 v 25)
Carolina Mud Dawgs
6
2Sun8:00 AMGCSP:Field 3Loser (20 v 29)
Carolina Shockwave
8Loser (21 v 28)
Hammerheads
1
3Sun10:00 AMGCSP:Field 3Loser (19 v 30)
Clippers Baseball
6Loser (22 v 27)
Holly Springs Rage
10
4Sun10:00 AMBF Park:Field # 3Loser (18 v 31)
Rise Red
0Loser (23 v 26)
Crush Baseball
7
5Sun12:00 PMBF Park:Field # 3Winner Game #1
Carolina Pirates
8Winner Game #2
Carolina Shockwave
2
6Sun2:00 PMBF Park:Field # 3Winner Game #3
Holly Springs Rage
11Winner Game #4
Crush Baseball
7
7Sun4:00 PMBF Park:Field # 3Winner Game #5
Carolina Pirates
4Winner Game #6
Holly Springs Rage
5
 
Pewter Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun8:00 AMGCSP:Field 1Seed #36
TopHand Reds
12Seed #37
North Wake Thunder
2
2Sun8:00 AMGCSP:Field 2Seed #35
Carolina Stingers
10Seed #38
RBI Raptors 12u
2
3Sun10:00 AMGCSP:Field 1Winner Game #1
TopHand Reds
21Seed #33
11u Tornados
5
4Sun10:00 AMGCSP:Field 2Winner Game #2
Carolina Stingers
6Seed #34
Carolina Storm Surge
3
5Sun12:00 PMGCSP:Field 2Loser Game #1
North Wake Thunder
6Loser Game #2
RBI Raptors 12u
8
6Sun12:00 PMGCSP:Field 1Winner Game #3
TopHand Reds
9Winner Game #4
Carolina Stingers
8
 
Aluminum Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun2:00 PMGCSP:Field 2Seed #42
Tar River Cats
11Seed #43
Florence Panthers
0
2Sun2:00 PMGCSP:Field 1Seed #41
CDP-Graham
13Seed #44
GBI Express - Black
18
3Sun4:00 PMGCSP:Field 2Winner Game #1
Tar River Cats
11Seed #39
Hill City Sliders
7
4Sun4:00 PMGCSP:Field 1Winner Game #2
GBI Express - Black
6Seed #40
HYAA HAWKS
16
5Sun6:00 PMGCSP:Field 1Loser Game #1
Florence Panthers
 Loser Game #2
CDP-Graham
 
6Sun6:00 PMGCSP:Field 2Winner Game #3
Tar River Cats
10Winner Game #4
HYAA HAWKS
8
 
12U : 50/70 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool Games 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit. Top 8 seeds following pool play will participate in a play-in bracket Saturday to determine Gold/Silver. Seeds 1-8 winners will advance to Gold, losers drop to Silver. Seeds 9-14 will begin Sunday in Bronze bracket.
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Sandhills HeatCarthage, NC4.01.0827Pitching  Team Page
212U Beach BulldogsVirginia Beach, VA5.00.01447Pitching  Team Page
3North Wake BanditsWake Forest, NC3.01.02313Pitching  Team Page
4Clayton Cyclones Clayton , NC2.03.02326Pitching  Team Page
5Force BaseballChesapeake, VA1.03.0228Pitching  Team Page
6CDP FormyduvalFayetteville, NC3.01.0930Pitching  Team Page
7Rivals BaseballFort Mill, SC3.02.02013Pitching  Team Page
8Huguenot HuskiesMidlothian, VA2.02.01824Pitching  Team Page
9Durham Toros Baseball ClubDurham, NC1.03.02512Pitching  Team Page
10Virginia Black SoxChesapeake, VA2.02.01825Pitching  Team Page
11Virginia CopperheadsGainesville, VA1.03.0235Pitching  Team Page
12Clayton PredatorsClayton, NC1.03.0215Pitching  Team Page
13NRV XtremeChristiansburg, VA0.04.0266Pitching  Team Page
14Carolina Crusaders for ChristRaleigh, NC2.02.02736Pitching  Team Page
12U : 50/70 (D3) Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat8:00 AMBF Park:Field # 3Carolina Crusaders for Christ15Clayton Cyclones 8
2Sat8:00 AMGCSP:Field 1Force Baseball4CDP Formyduval13
3Sat8:00 AMGCSP:Field 2NRV Xtreme4Virginia Black Sox12
4Sat8:00 AMGCSP:Field 3Huguenot Huskies6Virginia Copperheads2
5Sat10:00 AMBF Park:Field # 3Durham Toros Baseball Club712U Beach Bulldogs17
6Sat10:00 AMGCSP:Field 1Sandhills Heat9Force Baseball4
7Sat10:00 AMGCSP:Field 2Virginia Black Sox7Rivals Baseball5
8Sat10:00 AMGCSP:Field 3North Wake Bandits10Huguenot Huskies9
9Sat12:00 PMGCSP:Field 1CDP Formyduval11Clayton Predators1
10Sat12:00 PMGCSP:Field 2Clayton Cyclones 14NRV Xtreme2
11Sat12:00 PMGCSP:Field 3Virginia Copperheads3Carolina Crusaders for Christ17
12Sat2:00 PMGCSP:Field 1Clayton Predators4Sandhills Heat10
13Sat2:00 PMGCSP:Field 2Rivals Baseball8Durham Toros Baseball Club5
14Sat2:00 PMGCSP:Field 312U Beach Bulldogs14North Wake Bandits3
 
Play-In
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat5:00 PMGCSP:Field 3Seed #1
CDP Formyduval
6Seed #8
Clayton Cyclones
4
2Sat5:00 PMBF Park:Field # 3Seed #2
Sandhills Heat
8Seed #7
Rivals Baseball
0
3Sat7:00 PMGCSP:Field 3Seed #3
Virginia Black Sox
6Seed #6
Huguenot Huskies
9
4Sat7:00 PMBF Park:Field # 3Seed #4
12U Beach Bulldogs
16Seed #5
Carolina Crusaders for Christ
4
 
Gold Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun12:00 PMRMSC:Field 5Winner (2v7)
Sandhills Heat
7Winner (3v6)
Huguenot Huskies
3
2Sun2:00 PMRMSC:Field 5Winner (1v8)
CDP Formyduval
3Winner (4v5)
12U Beach Bulldogs
9
3Sun4:00 PMRMSC:Field 5Winner Game #1
Sandhills Heat
9Winner Game #2
12U Beach Bulldogs
12
 
Silver Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun12:00 PMGCSP:Field 3Loser (2 v 7)
Rivals Baseball
16Loser (3 v 6)
Virginia Black Sox
7
2Sun2:00 PMGCSP:Field 3Loser (1 v 8)
Clayton Cyclones
11Loser (4 v 5)
Carolina Crusaders for Christ
2
3Sun4:00 PMGCSP:Field 3Winner Game #1
Rivals Baseball
6Winner Game #2
Clayton Cyclones
0
 
Bronze Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun12:00 PMRMSC:Field 2Seed #12
Virginia Copperheads
1Seed #13
Durham Toros Baseball Club
10
2Sun12:00 PMRMSC:Field 3Seed #11
Force Baseball
12Seed #14
NRV Xtreme
7
3Sun2:00 PMRMSC:Field 2Winner Game #1
Durham Toros Baseball Club
8Seed #9
North Wake Bandits
10
4Sun2:00 PMRMSC:Field 3Winner Game #2
Force Baseball
5Seed #10
Clayton Predators
15
5Sun4:00 PMRMSC:Field 3Loser Game #1
Virginia Copperheads
14Loser Game #2
NRV Xtreme
2
6Sun4:00 PMRMSC:Field 2Winner Game #3
North Wake Bandits
7Winner Game #4
Clayton Predators
6
7Sun6:00 PMRMSC:Field 3Loser Game #3 Loser Game #4 (If Needed) 
 
14U : 60/90 (D2)
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze/Copper/Pewter Bracket! Pool Games 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit. Top 32 seeds following pool play will participate in a play-in bracket Saturday to determine Gold/Silver/Bronze/Copper. Seeds 1-16 winners will advance to Gold, losers drop to Silver. Seeds 17-32 winners will advance to Bronze, losers drop to Copper. Seeds 33-39 will begin Sunday in Pewter bracket.
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Southern Maryland StingLeonardtown, MD2.02.0319Pitching  Team Page
2Rock It Sports 14u BlueRichmond, VA4.01.01524Pitching  Team Page
3Cabarrus BombersConcord, NC2.02.0162Pitching  Team Page
4Perquimans River CatsHertford, NC2.02.01121Pitching  Team Page
5Diamond ThievesRocky Mount, NC5.01.0726Pitching  Team Page
6NRBi Blue ThunderChristiansburg, VA6.00.0918Pitching  Team Page
7Velocity Baseball Academy 14URoanoke, VA2.02.0825Pitching  Team Page
8NC STIXXDurham, NC2.03.01514Pitching  Team Page
9Diamond Stars 14uShallotte, NC2.02.085Pitching  Team Page
10Lake Norman Copperheads - MatthewsMooresville, NC2.02.03230Pitching  Team Page
11West Chatham HeatSiler City, NC2.02.01222Pitching  Team Page
12RBI BaseballGarner, NC2.03.02815Pitching  Team Page
13NSA BaseballFayetteville, NC1.03.0200Pitching  Team Page
14Sharks BaseballMyrtle Beach, SC4.02.02221Pitching  Team Page
15Southside Panthers Clover, VA3.03.02225Pitching  Team Page
16Southwestern Wake SlidersFuquay-Varina, NC2.02.03033Pitching  Team Page
17Carolina StingersGreenville, NC4.02.02316Pitching  Team Page
18Carolina EliteGreenville, NC3.02.01420Pitching  Team Page
19Roanoke RailsRoanoke, VA4.02.02321Pitching  Team Page
20West Raleigh RenegadesRaleigh, NC2.02.01313Pitching  Team Page
21VIrginia WarriorsSuffolk, VA5.01.01232Pitching  Team Page
22Durham IndiansDurham, NC1.03.02714Pitching  Team Page
23Four Oaks ForceFour Oaks, NC2.04.01914Pitching  Team Page
24Aldie SenatorsAldie, VA3.02.01923Pitching  Team Page
25Rise 2021Chesterfield, VA3.01.0424Pitching  Team Page
26Thunder BaseballSnow Hill, NC0.04.0216Pitching  Team Page
27NSA Titans Fayeteville, NC1.03.02720Pitching  Team Page
28Richmond Braves 14U South AAARichmond, VA2.02.01617Pitching  Team Page
29West Raleigh 14u SkeetersRaleigh, NC3.02.01626Pitching  Team Page
30Pungo HurricanesBelhaven, NC2.02.02133Pitching  Team Page
31Carolina PhoenixRaleigh, NC3.02.0831Pitching  Team Page
32MVP Athletics 14u RedWake Forest, NC3.02.01326Pitching  Team Page
33The Performance AcademyApex, NC2.02.03220Pitching  Team Page
34Truth BaseballWake Forest, NC1.03.0226Pitching  Team Page
35Phoenix Elite 14uBurlington, NC0.04.02316Pitching  Team Page
36West Raleigh Rebels 14URaleigh, NC1.03.0174Pitching  Team Page
37TriCounty Baseball EliteCoats, NC0.04.0237Pitching  Team Page
38RBA Southies 2021'smidlothian, VA2.02.01320Pitching  Team Page
39IronBridge Select 14uChesterfield, VA1.03.02612Pitching  Team Page
40West Raleigh Mustangs 14URaleigh, NC1.03.0354Pitching  Team Page
14U : 60/90 (D2) Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri6:30 PMBF Park:Field # 1RBI Baseball10The Performance Academy6
2Fri6:30 PMBF Park:Field # 2Perquimans River Cats6West Raleigh Rebels 14U4
3Fri6:30 PMFS:Fleming StadiumPungo Hurricanes17Southwestern Wake Sliders7
4Fri6:30 PMRF :Rouse #1Thunder Baseball5Carolina Elite7
5Fri6:30 PMWBHS:Bedding Field HS Carolina Phoenix3NC STIXX4
6Fri8:30 PMBF Park:Field # 1NSA Baseball0MVP Athletics 14u Red10
7Fri8:30 PMBF Park:Field # 2West Raleigh Renegades6NSA Titans 3
8Fri8:30 PMFS:Fleming StadiumDiamond Thieves8Durham Indians1
9Fri8:30 PMIL:Field 5Richmond Braves 14U South AAA2Carolina Stingers5
10Fri8:30 PMRF :Rouse #1Truth Baseball0West Chatham Heat8
11Fri8:30 PMWBHS:Bedding Field HS West Raleigh Mustangs 14U0Carolina Phoenix23
12Sat8:00 AMBF Park:Field # 1NRBi Blue Thunder4Perquimans River Cats3
13Sat8:00 AMBF Park:Field # 2Lake Norman Copperheads - Matthews7RBA Southies 2021's5
14Sat8:00 AMFS:Fleming StadiumCabarrus Bombers1Velocity Baseball Academy 14U9
15Sat8:00 AMParrott:Parrott AcademyDiamond Stars 14u1Rise 20216
16Sat8:00 AMRF :Rouse #1VIrginia Warriors6Phoenix Elite 14u5
17Sat8:00 AMRMSC:Field 7West Raleigh 14u Skeeters18TriCounty Baseball Elite6
18Sat8:00 AMRMSC:Field 9Four Oaks Force4Richmond Braves 14U South AAA6
19Sat8:00 AMWBHS:Bedding Field HS Rock It Sports 14u Blue7Aldie Senators5
20Sat10:00 AMBF Park:Field # 1NC STIXX4West Raleigh Renegades5
21Sat10:00 AMBF Park:Field # 2The Performance Academy14Lake Norman Copperheads - Matthews22
22Sat10:00 AMFS:Fleming StadiumSouthern Maryland Sting7Cabarrus Bombers1
23Sat10:00 AMParrott:Parrott AcademySouthside Panthers 1Diamond Stars 14u2
24Sat10:00 AMRF :Rouse #1Carolina Stingers3VIrginia Warriors8
25Sat10:00 AMWBHS:Bedding Field HS Sharks Baseball4IronBridge Select 14u5
26Sat12:00 PMBF Park:Field # 1Rise 20215West Raleigh 14u Skeeters2
27Sat12:00 PMBF Park:Field # 2Phoenix Elite 14u4NRBi Blue Thunder8
28Sat12:00 PMFS:Fleming StadiumWest Chatham Heat7Rock It Sports 14u Blue8
29Sat12:00 PMParrott:Parrott AcademyTriCounty Baseball Elite1Roanoke Rails5
30Sat12:00 PMRF :Rouse #1RBA Southies 2021's7Four Oaks Force5
31Sat12:00 PMST:Field 1Aldie Senators8Pungo Hurricanes7
32Sat12:00 PMWBHS:Bedding Field HS Velocity Baseball Academy 14U12RBI Baseball0
33Sat2:00 PMBF Park:Field # 1Durham Indians12Southside Panthers 11
34Sat2:00 PMBF Park:Field # 2Thunder Baseball1Diamond Thieves14
35Sat2:00 PMFS:Fleming StadiumWest Raleigh Rebels 14U0Southern Maryland Sting11
36Sat2:00 PMParrott:Parrott AcademyRoanoke Rails12West Raleigh Mustangs 14U4
37Sat2:00 PMRF :Rouse #1NSA Baseball0Carolina Elite10
38Sat2:00 PMST:Field 1IronBridge Select 14u1MVP Athletics 14u Red13
39Sat2:00 PMWBHS:Bedding Field HS NSA Titans 14Truth Baseball6
40Sat2:00 PMWC:Bauer FieldSouthwestern Wake Sliders11Sharks Baseball10
 
Play-In
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat5:00 PMFS:Fleming StadiumSeed #1
MVP Athletics 14u Red
3Seed #16
Perquimans River Cats
12
2Sat5:00 PMWBHS:Bedding Field HS Seed #2
Velocity Baseball Academy 14U
4Seed #15
West Chatham Heat
7
3Sat5:00 PMST:Field 1Seed #3
Southern Maryland Sting
1Seed #14
Diamond Stars 14u
2
4Sat5:00 PMParrott:Parrott AcademySeed #17
NC STIXX
6Seed #32
Sharks Baseball
7
5Sat5:00 PMBF Park:Field # 1Seed #18
Richmond Braves 14U South AAA
9Seed #31
Phoenix Elite 14u
7
6Sat5:00 PMBF Park:Field # 2Seed #19
Carolina Stingers
8Seed #30
Southside Panthers
13
7Sat5:00 PMRF :Rouse #1Seed #20
West Raleigh 14u Skeeters
6Seed #29
Four Oaks Force
5
8Sat7:00 PMFS:Fleming StadiumSeed #4
Diamond Thieves
4Seed #13
Carolina Phoenix
5
9Sat7:00 PMWBHS:Bedding Field HS Seed #5
Rise 2021
13Seed #12
Lake Norman Copperheads - Matthews
1
10Sat7:00 PMST:Field 1Seed #6
Carolina Elite
3Seed #11
Rock It Sports 14u Blue
9
11Sat7:00 PMRMSC:Field 8Seed #7
Roanoke Rails
4Seed #10
VIrginia Warriors
18
12Sat7:00 PMRMSC:Field 7Seed #8
NRBi Blue Thunder
6Seed #9
West Raleigh Renegades
2
13Sat7:00 PMParrott:Parrott AcademySeed #21
NSA Titans
3Seed #28
Southwestern Wake Sliders
15
14Sat7:00 PMBF Park:Field # 1Seed #22
RBA Southies 2021's
8Seed #27
Durham Indians
1
15Sat7:00 PMBF Park:Field # 2Seed #23
Aldie Senators
10Seed #26
RBI Baseball
5
16Sat7:00 PMRF :Rouse #1Seed #24
Pungo Hurricanes
9Seed #25
IronBridge Select 14u
6
 
Gold Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun8:00 AMFS:Fleming StadiumWinner (1 v 16)
Perquimans River Cats
6Winner (8 v 9)
NRBi Blue Thunder
11
2Sun8:00 AMWBHS:Bedding Field HS Winner (4 v 13)
Carolina Phoenix
15Winner (5 v 12)
Rise 2021
9
3Sun10:00 AMWBHS:Bedding Field HS Winner (3 v 14)
Diamond Stars 14u
4Winner (6 v 11)
Rock It Sports 14u Blue
7
4Sun10:00 AMFS:Fleming StadiumWinner (2 v 15)
West Chatham Heat
6Winner (7 v 10)
VIrginia Warriors
14
5Sun12:00 PMFS:Fleming StadiumWinner Game #1
NRBi Blue Thunder
9Winner Game #2
Carolina Phoenix
5
6Sun2:00 PMFS:Fleming StadiumWinner Game #3
Rock It Sports 14u Blue
5Winner Game #4
VIrginia Warriors
6
7Sun4:00 PMFS:Fleming StadiumWinner Game #5
NRBi Blue Thunder
8Winner Game #6
VIrginia Warriors
0
 
Silver Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun8:00 AMParrott:Parrott AcademyLoser (1 v 16)
MVP Athletics 14u Red
8Loser (8 v 9)
West Raleigh Renegades
7
2Sun8:00 AMBF Park:Field # 1Loser (4 v 13)
Diamond Thieves
8Loser (5 v 12)
Lake Norman Copperheads - Matthews
4
3Sun10:00 AMBF Park:Field # 1Loser (3 v 14)
Southern Maryland Sting
2Loser (6 v 11)
Carolina Elite
3
4Sun10:00 AMParrott:Parrott AcademyLoser (2 v 15)
Velocity Baseball Academy 14U
6Loser (7 v 10)
Roanoke Rails
15
5Sun12:00 PMParrott:Parrott AcademyWinner Game #1
MVP Athletics 14u Red
2Winner Game #2
Diamond Thieves
14
6Sun2:00 PMParrott:Parrott AcademyWinner Game #3
Carolina Elite
4Winner Game #4
Roanoke Rails
16
7Sun4:00 PMParrott:Parrott AcademyWinner Game #5
Diamond Thieves
10Winner Game #6
Roanoke Rails
2
 
Bronze Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun10:00 AMST:Field 1Winner (17 v 32)
Sharks Baseball
8Winner (24 v 25)
Pungo Hurricanes
1
2Sun8:00 AMST:Field 1Winner (20 v 29)
West Raleigh 14u Skeeters
2Winner (21 v 28)
Southwestern Wake Sliders
1
3Sun8:00 AMWC:Bauer FieldWinner (19 v 30)
Southside Panthers
8Winner (22 v 27)
RBA Southies 2021's
6
4Sun10:00 AMWC:Bauer FieldWinner (18 v 31)
Richmond Braves 14U South AAA
1Winner (23 v 26)
Aldie Senators
11
5Sun12:00 PMST:Field 1Winner Game #1
Sharks Baseball
13Winner Game #2
West Raleigh 14u Skeeters
2
6Sun12:00 PMWC:Bauer FieldWinner Game #3
Southside Panthers
10Winner Game #4
Aldie Senators
6
7Sun2:00 PMST:Field 1Winner Game #5
Sharks Baseball
9Winner Game #6
Southside Panthers
5
 
Copper Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun8:00 AMRF :Rouse #1Loser (17 v 32)
NC STIXX
7Loser (24 v 25)
IronBridge Select 14u
4
2Sun8:00 AMBF Park:Field # 2Loser (20 v 29)
Four Oaks Force
8Loser (21 v 28)
NSA Titans
4
3Sun10:00 AMBF Park:Field # 2Loser (19 v 30)
Carolina Stingers
11Loser (22 v 27)
Durham Indians
3
4Sun10:00 AMRF :Rouse #1Loser (18 v 31)
Phoenix Elite 14u
2Loser (23 v 26)
RBI Baseball
10
5Sun12:00 PMRF :Rouse #1Winner Game #1
NC STIXX
1Winner Game #2
Four Oaks Force
13
6Sun2:00 PMRF :Rouse #1Winner Game #3
Carolina Stingers
15Winner Game #4
RBI Baseball
4
7Sun4:00 PMRF :Rouse #1Winner Game #5
Four Oaks Force
7Winner Game #6
Carolina Stingers
8
 
Pewter Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun12:00 PMBF Park:Field # 2Seed #34
West Raleigh Rebels 14U
10Seed #35
NSA Baseball
2
2Sun12:00 PMBF Park:Field # 1Seed #33
Cabarrus Bombers
8Seed #36
Thunder Baseball
4
3Sun2:00 PMBF Park:Field # 2Loser Game #1
NSA Baseball
13Loser Game #2
Thunder Baseball
9
4Sun2:00 PMBF Park:Field # 1Winner Game #1
West Raleigh Rebels 14U
7Winner Game #2
Cabarrus Bombers
8
 
Aluminum Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun4:00 PMBF Park:Field # 2Seed #38
TriCounty Baseball Elite
10Seed #39
The Performance Academy
12
2Sun4:00 PMBF Park:Field # 1Seed #37
Truth Baseball
11Seed #40
West Raleigh Mustangs 14U
2
3Sun6:00 PMBF Park:Field # 2Loser Game #1
TriCounty Baseball Elite
2Loser Game #2
West Raleigh Mustangs 14U
7
4Sun6:00 PMBF Park:Field # 1Winner Game #1
The Performance Academy
8Winner Game #2
Truth Baseball
1
 
14U : 60/90 (D1)
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze/Copper/Pewter Bracket! Pool Games 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit. Top 24 seeds following pool play will participate in a play-in bracket Saturday to determine Gold/Silver/Bronze/Copper. Seeds 1-16 winners will advance to Gold, losers drop to Silver. Seeds 17-24 winners will advance to Bronze, losers drop to Copper. Seeds 25-28 will begin Sunday in Pewter bracket.
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1MVP Terps BlueReston, VA3.02.01623Pitching  Team Page
2Pirate Baseball Goldsboro, NC2.02.01616Pitching  Team Page
3Carolina FuryAsheboro, NC2.03.0512Pitching  Team Page
4VA REDSDanville, VA3.02.01725Pitching  Team Page
5Park Sharon NationalsCharlotte, NC1.03.01218Pitching  Team Page
6East Coast ClippersRaleigh, NC2.02.01221Pitching  Team Page
7Dirtbags Black 2021sOxford, NC6.00.01046Pitching  Team Page
8Rock Solid Red Wilmington, NC0.03.0280Pitching  Team Page
9Purpose Driven GreenClayton, NC2.02.0215Pitching  Team Page
10Dirtbags Gold Butner, NC1.03.01514Pitching  Team Page
11Virginia Young Gunsmidland, VA4.01.0524Pitching  Team Page
12Bengals BaseballGreensboro, NC3.02.01427Pitching  Team Page
13The Performance Academy JonesApex, NC2.02.01513Pitching  Team Page
14Tidewater DrillersVirginia Beach, VA3.01.0427Pitching  Team Page
15Express BlackGarner, NC0.04.0333Pitching  Team Page
16NSA SelectSt Paul's, NC4.01.02316Pitching  Team Page
17Empire AthleticsLucama, NC3.03.02712Pitching  Team Page
18Trojans BaseballRaleigh, NC2.03.02314Pitching  Team Page
19Rawlings Prospects NC 14uWake Forest, NC1.03.02410Pitching  Team Page
20Virginia Blacksox 2020 ExpressChesapeake, VA0.04.03712Pitching  Team Page
21Evoshield Canes ChalkChesapeake, VA3.01.0524Pitching  Team Page
22Evoshield Canes SmithChesapeake, VA4.02.01215Pitching  Team Page
23virginia cardinals 2021'sMidlothian, VA4.02.0722Pitching  Team Page
24Richmond Braves 14U WestRichmond, VA1.04.0297Pitching  Team Page
25Richmond Braves 14U South MajorsRichmond, VA3.01.01225Pitching  Team Page
26Dig In Baseball 14U (Frazier)Gaithersburg, MD2.02.02526Pitching  Team Page
27Dig In Baseball 14U (Ballance)Gaithersburg, MD0.03.0243Pitching  Team Page
2814u Evoshield Seminoles Gerrity Richmond , VA2.02.0920Pitching  Team Page
14U : 60/90 (D1) Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri6:30 PMRMSC:Field 7Purpose Driven Green2Dirtbags Gold 12
2Fri6:30 PMRMSC:Field 8Trojans Baseball7NSA Select9
3Fri6:30 PMRMSC:Field 9Express Black0Carolina Fury10
4Fri6:30 PMRMSC:Field 10Empire Athletics0The Performance Academy Jones2
5Fri6:30 PMRMSC:Field 11Pirate Baseball 1Dirtbags Black 2021s13
6Fri8:30 PMRMSC:Field 7Rawlings Prospects NC 14u0Evoshield Canes Chalk12
7Fri8:30 PMRMSC:Field 8Bengals Baseball814u Evoshield Seminoles Gerrity 3
8Fri8:30 PMRMSC:Field 9VA REDS5Evoshield Canes Smith3
9Fri8:30 PMRMSC:Field 10Rock Solid Red 0Tidewater Drillers15
10Fri8:30 PMRMSC:Field 11virginia cardinals 2021's4East Coast Clippers6
11Sat8:00 AMRMSC:Field 8Richmond Braves 14U West2Pirate Baseball 6
12Sat8:00 AMRMSC:Field 10Dig In Baseball 14U (Frazier)7MVP Terps Blue12
13Sat8:00 AMRMSC:Field 11Dig In Baseball 14U (Ballance)1Virginia Young Guns13
14Sat10:00 AMRMSC:Field 7Dirtbags Gold 1Richmond Braves 14U South Majors10
15Sat10:00 AMRMSC:Field 8Park Sharon Nationals6Empire Athletics9
16Sat10:00 AMRMSC:Field 9Dirtbags Black 2021s14VA REDS6
17Sat10:00 AMRMSC:Field 10Carolina Fury1Dig In Baseball 14U (Frazier)2
18Sat10:00 AMRMSC:Field 11Virginia Young Guns8Trojans Baseball2
19Sat12:00 PMRMSC:Field 7Richmond Braves 14U South Majors12Rawlings Prospects NC 14u10
20Sat12:00 PMRMSC:Field 8Virginia Blacksox 2020 Express0Park Sharon Nationals10
21Sat12:00 PMRMSC:Field 9East Coast Clippers14Richmond Braves 14U West4
22Sat12:00 PMRMSC:Field 10MVP Terps Blue11Dig In Baseball 14U (Ballance)2
23Sat12:00 PMRMSC:Field 11Tidewater Drillers9Express Black3
24Sat2:00 PMRMSC:Field 7Evoshield Canes Chalk9Purpose Driven Green3
25Sat2:00 PMRMSC:Field 8The Performance Academy Jones10Virginia Blacksox 2020 Express0
26Sat2:00 PMRMSC:Field 9Evoshield Canes Smith10Bengals Baseball4
27Sat2:00 PMRMSC:Field 10NSA Select1virginia cardinals 2021's11
28Sat2:00 PMRMSC:Field 1114u Evoshield Seminoles Gerrity 13Rock Solid Red 0
 
Play-In
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sat5:00 PMRMSC:Field 11Seed #1
The Performance Academy Jones
1Seed #16
Bengals Baseball
15
2Sat5:00 PMRMSC:Field 10Seed #2
Tidewater Drillers
3Seed #15
Dirtbags Gold
1
3Sat5:00 PMRMSC:Field 9Seed #3
Virginia Young Guns
3Seed #14
Evoshield Canes Smith
2
4Sat5:00 PMRMSC:Field 8Seed #4
Evoshield Canes Chalk
3Seed #13
Park Sharon Nationals
2
5Sat5:00 PMRMSC:Field 7Seed #5
Dirtbags Black 2021s
19Seed #12
Empire Athletics
3
6Sat5:00 PMTS:Field 1Seed #17
Dig In Baseball 14U (Frazier)
17Seed #24
Virginia Blacksox 2020 Express
12
7Sat5:00 PMIL:Field 5Seed #18
Pirate Baseball
9Seed #23
Richmond Braves 14U West
1
8Sat7:00 PMRMSC:Field 11Seed #6
East Coast Clippers
1Seed #11
14u Evoshield Seminoles Gerrity
4
9Sat7:00 PMRMSC:Field 10Seed #7
MVP Terps Blue
0Seed #10
virginia cardinals 2021's
7
10Sat7:00 PMRMSC:Field 9Seed #8
Richmond Braves 14U South Majors
3Seed #9
Carolina Fury
1
11Sat7:00 PMTS:Field 1Seed #19
VA REDS
14Seed #22
Express Black
0
12Sat7:00 PMIL:Field 5Seed #20
NSA Select
6Seed #21
Trojans Baseball
5
 
Gold Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun8:00 AMRMSC:Field 11Winner (1 v 16)
Bengals Baseball
8Winner (8 v 9)
Richmond Braves 14U South Majors
3
2Sun8:00 AMRMSC:Field 10Winner (4 v 13)
Evoshield Canes Chalk
2Winner (5 v 12)
Dirtbags Black 2021s
4
3Sun10:00 AMRMSC:Field 10Winner (3 v 14)
Virginia Young Guns
10Winner (6 v 11)
14u Evoshield Seminoles Gerrity
2
4Sun10:00 AMRMSC:Field 11Winner (2 v 15)
Tidewater Drillers
6Winner (7 v 10)
virginia cardinals 2021's
15
5Sun12:00 PMRMSC:Field 11Winner Game #1
Bengals Baseball
5Winner Game #2
Dirtbags Black 2021s
11
6Sun2:00 PMRMSC:Field 11Winner Game #3
Virginia Young Guns
1Winner Game #4
virginia cardinals 2021's
7
7Sun4:00 PMRMSC:Field 11Winner Game #5
Dirtbags Black 2021s
11Winner Game #6
virginia cardinals 2021's
3
 
Silver Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun8:00 AMRMSC:Field 7Loser (1 v 16)
The Performance Academy Jones
3Loser (8 v 9)
Carolina Fury
10
2Sun8:00 AMRMSC:Field 8Loser (4 v 13)
Park Sharon Nationals
3Loser (5 v 12)
Empire Athletics
4
3Sun10:00 AMRMSC:Field 8Loser (3 v 14)
Evoshield Canes Smith
8Loser (6 v 11)
East Coast Clippers
4
4Sun10:00 AMRMSC:Field 7Loser (2 v 15)
Dirtbags Gold
8Loser (7 v 10)
MVP Terps Blue
9
5Sun12:00 PMRMSC:Field 7Winner Game #1
Carolina Fury
4Winner Game #2
Empire Athletics
6
6Sun2:00 PMRMSC:Field 7Winner Game #3
Evoshield Canes Smith
6Winner Game #4
MVP Terps Blue
5
7Sun4:00 PMRMSC:Field 7Winner Game #5
Empire Athletics
4Winner Game #6
Evoshield Canes Smith
7
 
Bronze Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun8:00 AMRMSC:Field 9Winner (18 v 23)
Pirate Baseball
0Winner (19 v 22)
VA REDS
12
2Sun10:00 AMRMSC:Field 9Winner (17 v 24)
Dig In Baseball 14U (Frazier)
3Winner (20 v 21)
NSA Select
8
3Sun12:00 PMRMSC:Field 9Winner Game #1
VA REDS
13Winner Game #2
NSA Select
15
 
Copper Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun2:00 PMRMSC:Field 9Loser (18 v 23)
Richmond Braves 14U West
11Loser (19 v 22)
Express Black
9
2Sun4:00 PMRMSC:Field 9Loser (17 v 24)
Virginia Blacksox 2020 Express
8Loser (20 v 21)
Trojans Baseball
9
3Sun6:00 PMRMSC:Field 9Winner Game #1
Richmond Braves 14U West
2Winner Game #2
Trojans Baseball
5
 
Pewter Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun12:00 PMWBHS:Bedding Field HS Seed #26
Rawlings Prospects NC 14u
11Seed #27
Dig In Baseball 14U (Ballance)
6
2Sun2:00 PMWBHS:Bedding Field HS Seed #25
Purpose Driven Green
11Seed #28
Rock Solid Red
3
3Sun6:00 PMWBHS:Bedding Field HS Loser Game #1
Dig In Baseball 14U (Ballance)
 Loser Game #2
Rock Solid Red
 
4Sun4:00 PMWBHS:Bedding Field HS Winner Game #1
Rawlings Prospects NC 14u
3Winner Game #2
Purpose Driven Green
4
 
14U : 60/90 (D3)
Random Pool Play, Gold Bracket! Pool Games 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit.
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1Rocky Mount RenegadesRocky Mount, NC1.03.0154Pitching  Team Page
2Richland Monarchs LegacyRichland, SC3.01.087Pitching  Team Page
3Carolina Armor 14uWake Forest, NC2.02.0117Pitching  Team Page
4Durham BullsDurham, NC3.01.0216Pitching  Team Page
5Cape Fear StormFour Oaks, NC1.03.01112Pitching  Team Page
6Bulls BaseballBenson, NC2.02.0910Pitching  Team Page
14U : 60/90 (D3) Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri6:30 PMST:Field 1Cape Fear Storm9Rocky Mount Renegades1
2Fri8:30 PMST:Field 1Carolina Armor 14u6Bulls Baseball0
3Sat8:00 AMST:Field 1Richland Monarchs Legacy1Durham Bulls5
4Sat10:00 AMST:Field 1Rocky Mount Renegades3Richland Monarchs Legacy6
5Sat10:00 AMWC:Bauer FieldBulls Baseball10Cape Fear Storm3
6Sat12:00 PMWC:Bauer FieldDurham Bulls11Carolina Armor 14u1
 
Gold Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun12:00 PMRMSC:Field 10Seed #4
Cape Fear Storm
7Seed #5
Carolina Armor 14u
10
2Sun12:00 PMRMSC:Field 8Seed #3
Bulls Baseball
9Seed #6
Rocky Mount Renegades
8
3Sun2:00 PMRMSC:Field 10Winner Game #1
Carolina Armor 14u
1Seed #1
Durham Bulls
11
4Sun2:00 PMRMSC:Field 8Winner Game #2
Bulls Baseball
2Seed #2
Richland Monarchs Legacy
17
5Sun4:00 PMRMSC:Field 8Loser Game #1
Cape Fear Storm
10Loser Game #2
Rocky Mount Renegades
14
6Sun4:00 PMRMSC:Field 10Winner Game #3
Durham Bulls
3Winner Game #4
Richland Monarchs Legacy
6
7Sun6:00 PMRMSC:Field 8Loser Game #3 Loser Game #4 (If Needed) 
 
HSU : BBCOR
Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool Games 1hr 45min time limit, Championship Games 2hr time limit.
Team #Team NameLocationWonLostRuns
Allowed
Runs
Scored
Links
1McBee BaseballMcBee, SC3.02.01414Pitching  Team Page
2Virginia BullsGainesville, VA3.02.0228Pitching  Team Page
3Rocky Mount BulldogsBattleboro, NC2.01.0419Pitching  Team Page
4Duplin Beaulaville, NC1.03.0193Pitching  Team Page
5Ranger Elite BaseballMicro, NC4.00.0316Pitching  Team Page
6Tidewater DrillersVirginia Beach, VA2.02.0518Pitching  Team Page
7Dig In Baseball (Bruce)Gaithersburg, MD2.02.01114Pitching  Team Page
8Team SWATSalem, VA3.01.0930Pitching  Team Page
9Carolina BallerzDillon , SC1.03.01411Pitching  Team Page
10TPA BASEBALL 15UGRAHAM, NC0.04.0186Pitching  Team Page
11Carolina Crusaderspinetops, NC2.03.0244Pitching  Team Page
HSU : BBCOR Division Pitching
 
Pool Play
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Fri6:30 PMIL:Field 5Carolina Crusaders3Ranger Elite Baseball8
2Fri6:30 PMTS:Field 1Rocky Mount Bulldogs11Duplin 3
3Fri8:30 PMTS:Field 1Tidewater Drillers10TPA BASEBALL 15U5
4Sat8:00 AMIL:Field 5Virginia Bulls8Team SWAT14
5Sat8:00 AMTS:Field 1Dig In Baseball (Bruce)6McBee Baseball8
6Sat10:00 AMIL:Field 5Team SWAT16Carolina Crusaders1
7Sat10:00 AMTS:Field 1Carolina Ballerz3Dig In Baseball (Bruce)8
8Sat12:00 PMIL:Field 5Ranger Elite Baseball8Virginia Bulls0
9Sat12:00 PMTS:Field 1McBee Baseball6Carolina Ballerz8
10Sat2:00 PMIL:Field 5TPA BASEBALL 15U1Rocky Mount Bulldogs8
11Sat2:00 PMTS:Field 1Duplin 0Tidewater Drillers8
 
Gold Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun8:00 AMTS:Field 1Seed #4
Team SWAT
15Seed #5
Dig In Baseball (Bruce)
1
2Sun8:00 AMIL:Field 5Seed #3
Tidewater Drillers
6Seed #6
McBee Baseball
10
3Sun10:00 AMTS:Field 1Winner Game #1
Team SWAT
1Seed #1
Ranger Elite Baseball
9
4Sun10:00 AMIL:Field 5Winner Game #2
McBee Baseball
10Seed #2
Rocky Mount Bulldogs
7
5Sun12:00 PMTS:Field 1Loser Game #1
Dig In Baseball (Bruce)
3Loser Game #2
Tidewater Drillers
0
6Sun2:00 PMTS:Field 1Winner Game #3
Ranger Elite Baseball
10Winner Game #4
McBee Baseball
3
 
Silver Bracket
Game #DayTimeFieldTeam ASTeam BS
1Sun12:00 PMIL:Field 5Seed #10
Virginia Bulls
12Seed #11
Carolina Crusaders
1
2Sun2:00 PMIL:Field 5Seed #8
TPA BASEBALL 15U
2Seed #9
Duplin
6
3Sun4:00 PMIL:Field 5Winner Game #1
Virginia Bulls
11Seed #7
Carolina Ballerz
8
4Sun4:00 PMTS:Field 1Loser Game #1
Carolina Crusaders
9Loser Game #2
TPA BASEBALL 15U
5
5Sun6:00 PMIL:Field 5Winner Game #3
Virginia Bulls
5Winner Game #2
Duplin
2
6Sun6:00 PMTS:Field 1Winner Game #4
Carolina Crusaders
7Loser Game #3 (If Needed)
Carolina Ballerz
0
 

Home  | Upcoming Tournaments  | Baseball  | Softball  | Browser Info
© Copyright 2013, Top Gun. All Rights Reserved.