Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
"TOP GUN-USA SUMMER STATE CHAMPIONSHIPS"
May 25 - 26 in Greater Charlotte Area, NC
General Alert
Last Updated 04/20/2019 9:19 PM
"CHOICE WEEKEND"
"CHAMPION HAS CHOICE OF BUCKET BAG OR TOP GUN-USA FUNGO BAT"
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
Dallas
Dallas Park
1303 Dallas-Cherryville Highwa Dallas, NC 28034
FVHS
Forest View High School
5545 Union Road Gastonia, NC 28056
Charlotte
Greater Charlotte Area
TBA Greater Charlotte Area, NC 28262
HAP
Huntersville Athletic Park
11720 Verhoeff Dr Huntersville, NC 28078
M. Rivers
Martha Rivers Park
1515 Neal Hawkins Rd Gastonia, NC 28054
P.Sharon
Park Sharon
2901 Smithfield Church Rd Charlotte, NC 28210
SCHS
Stuart Cramer High School
101 Lakewood Rd Belmont, NC 28012
Westmoreld
Westmoreland Park
8430 Westmoreland Rd. Cornelius, NC 28031
9U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
LBC Vipers
Huntersville, NC
4.0
0.0
1
31
Pitching
Team Page
2
Bulldogs 9u
Mount Ulla, NC
0.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
3
Outlaws Baseball
Maiden, NC
1.0
2.0
20
27
Pitching
Team Page
4
GASTONIA DUCKS
GASTONIA, NC
0.0
3.0
24
12
Pitching
Team Page
5
Concord Athletics McElhinny
Concord, NC
2.0
2.0
26
12
Pitching
Team Page
6
Carolina Sundevils
Charlotte, NC
2.0
2.0
29
18
Pitching
Team Page
9U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Carolina Sundevils
13
GASTONIA DUCKS
2
2
Sat
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Carolina Sundevils
5
Outlaws Baseball
27
3
Sat
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
GASTONIA DUCKS
10
Concord Athletics McElhinny
11
4
Sat
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Outlaws Baseball
0
LBC Vipers
15
5
Sat
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
LBC Vipers
16
Concord Athletics McElhinny
1
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:30 AM
Dallas:Field # 1
Seed #4
Carolina Sundevils
7
Seed #5
GASTONIA DUCKS
6
2
Sun
9:30 AM
Dallas:Field # 2
Seed #2
Outlaws Baseball
8
Seed #3
Concord Athletics McElhinny
20
3
Sun
11:15 AM
Dallas:Field # 1
Winner Game #1
Carolina Sundevils
0
Seed #1
LBC Vipers
15
4
Sun
1:00 PM
Dallas:Field # 1
Winner Game #3
LBC Vipers
10
Winner Game #2
Concord Athletics McElhinny
0
5
Sun
2:45 PM
Dallas:Field # 1
Winner Game #4
Loser Game #3 (If Needed)
6
Sun
11:15 AM
Dallas:Field # 2
Bulldogs 9u
Loser of Game #1
7
Sun
1:00 PM
Dallas:Field # 2
Bulldogs 9u
Loser of Game #2
10U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
The Fury
Charlotte, NC
3.0
1.0
17
15
Pitching
Team Page
2
NC Saints-2027 Queler
Gastonia, NC
3.0
1.0
9
17
Pitching
Team Page
3
GASTONIA RAPTORS 10U
Shelby, NC
1.0
3.0
24
11
Pitching
Team Page
4
LBC Spartans
Cornelius, NC
2.5
1.5
6
25
Pitching
Team Page
5
Pineville Punishers
Charlotte, NC
2.5
1.5
8
15
Pitching
Team Page
6
Cramerton Crusaders
Cramerton, NC
0.0
4.0
33
3
Pitching
Team Page
7
South Park Wild
Charlotte, NC
2.0
2.0
16
18
Pitching
Team Page
8
SBA 10U Datta
Davidson, NC
2.0
2.0
12
21
Pitching
Team Page
10U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Westmoreld:Field 4
LBC Spartans
14
South Park Wild
1
2
Sat
10:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
The Fury
11
GASTONIA RAPTORS 10U
8
3
Sat
10:45 AM
Westmoreld:Field 4
SBA 10U Datta
5
LBC Spartans
11
4
Sat
11:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
The Fury
4
Pineville Punishers
9
5
Sat
12:30 PM
Westmoreld:Field 4
Cramerton Crusaders
2
South Park Wild
17
6
Sat
1:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
GASTONIA RAPTORS 10U
3
NC Saints-2027 Queler
13
7
Sat
2:15 PM
Westmoreld:Field 4
Cramerton Crusaders
1
SBA 10U Datta
16
8
Sat
3:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
NC Saints-2027 Queler
4
Pineville Punishers
6
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
1:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Seed #2
Pineville Punishers
2
Seed #3
NC Saints-2027 Queler
11
2
Sun
1:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Seed #1
LBC Spartans
7
Seed #4
SBA 10U Datta
14
3
Sun
2:45 PM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Loser Game #1
Pineville Punishers
12
Loser Game #2
LBC Spartans
12
4
Sun
2:45 PM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Winner Game #1
NC Saints-2027 Queler
7
Winner Game #2
SBA 10U Datta
6
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:30 AM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Seed #6
The Fury
14
Seed #7
GASTONIA RAPTORS 10U
11
2
Sun
9:30 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Seed #5
South Park Wild
15
Seed #8
Cramerton Crusaders
3
3
Sun
11:15 AM
M. Rivers:Martha Rivers 4
Loser Game #1
GASTONIA RAPTORS 10U
14
Loser Game #2
Cramerton Crusaders
2
4
Sun
11:15 AM
M. Rivers:Martha Rivers 3
Winner Game #1
The Fury
14
Winner Game #2
South Park Wild
2
11U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Team 24 Gamecocks Bailey
Lake Wylie, SC
4.0
0.0
6
16
Pitching
Team Page
2
ELITE BASEBALL 11U EBC
Forest City, NC
1.0
1.0
16
17
Pitching
Team Page
3
East Rowan 11U
Salisbury, NC
1.0
3.0
17
9
Pitching
Team Page
4
GASTONIA RAPTORS 11U
Gastonia, NC
2.0
2.0
15
10
Pitching
Team Page
5
DUBS Baseball
Gastonia, NC
2.0
2.0
11
11
Pitching
Team Page
6
Belmont Bandits - McCarn
Belmont, NC
1.0
3.0
15
17
Pitching
Team Page
11U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
DUBS Baseball
1
Team 24 Gamecocks Bailey
9
2
Sat
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
ELITE BASEBALL 11U EBC
15
Belmont Bandits - McCarn
6
3
Sat
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
DUBS Baseball
10
ELITE BASEBALL 11U EBC
2
4
Sat
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
GASTONIA RAPTORS 11U
0
Belmont Bandits - McCarn
11
5
Sat
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
East Rowan 11U
5
Team 24 Gamecocks Bailey
7
6
Sat
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
East Rowan 11U
4
GASTONIA RAPTORS 11U
10
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:30 AM
Westmoreld:Field 3
Seed #4
GASTONIA RAPTORS 11U
8
Seed #5
East Rowan 11U
11
2
Sun
9:30 AM
Westmoreld:Field 4
Seed #2
DUBS Baseball
12
Seed #3
Belmont Bandits - McCarn
4
3
Sun
11:15 AM
Westmoreld:Field 3
Winner Game #1
East Rowan 11U
3
Seed #1
Team 24 Gamecocks Bailey
16
4
Sun
11:15 AM
Westmoreld:Field 4
Loser Game #1
GASTONIA RAPTORS 11U
13
Loser Game #2
Belmont Bandits - McCarn
4
5
Sun
1:00 PM
Westmoreld:Field 3
Winner Game #3
Team 24 Gamecocks Bailey
15
Winner Game #2
DUBS Baseball
7
6
Sun
2:45 PM
Westmoreld:Field 3
Winner Game #4
Loser Game #3 (If Needed)
12U : American
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
LKN Hurricanes
denver, NC
2.0
1.0
11
20
Pitching
Team Page
2
Five Star DK Heat
Denver, NC
2.0
2.0
18
14
Pitching
Team Page
3
Canes Baseball Simpson 12u
Tabor City, NC
4.0
0.0
7
22
Pitching
Team Page
4
SBA Nationals
Charlotte, NC
2.0
1.0
16
23
Pitching
Team Page
5
Rawlings Stars National
Myrtle Beach, SC
3.0
1.0
5
15
Pitching
Team Page
6
Park Sharon Nationals
Charlotte, NC
1.0
3.0
21
5
Pitching
Team Page
7
Coul Oak Hurricanes
Charlotte, NC
2.0
2.0
14
22
Pitching
Team Page
8
WCW 12U BLACK
Lenoir, NC
2.0
2.0
9
13
Pitching
Team Page
9
South Park RedHawks
Charlotte, NC
2.0
2.0
20
18
Pitching
Team Page
10
Ultimate Performance
Matthews, NC
1.0
3.0
20
11
Pitching
Team Page
11
UBA 12u Team Moon
Roebuck, SC
0.0
4.0
30
8
Pitching
Team Page
12U : American Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
HAP:Field #1
LKN Hurricanes
11
Park Sharon Nationals
3
2
Sat
10:45 AM
HAP:Field #1
LKN Hurricanes
9
South Park RedHawks
8
3
Sat
12:30 PM
HAP:Field #1
Canes Baseball Simpson 12u
10
Park Sharon Nationals
2
4
Sat
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
WCW 12U BLACK
13
UBA 12u Team Moon
1
5
Sat
2:15 PM
HAP:Field #1
SBA Nationals
11
South Park RedHawks
10
6
Sat
2:15 PM
HAP:Field #2
Five Star DK Heat
8
Ultimate Performance
6
7
Sat
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Rawlings Stars National
7
Coul Oak Hurricanes
5
8
Sat
4:00 PM
HAP:Field #1
SBA Nationals
12
Five Star DK Heat
6
9
Sat
4:00 PM
HAP:Field #2
Ultimate Performance
5
Canes Baseball Simpson 12u
12
10
Sat
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
WCW 12U BLACK
0
Rawlings Stars National
8
11
Sat
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Coul Oak Hurricanes
17
UBA 12u Team Moon
7
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
HAP:Field #1
Seed #4
SBA Nationals
2
Seed #5
WCW 12U BLACK
9
2
Sun
12:30 PM
HAP:Field #2
Seed #3
LKN Hurricanes
4
Seed #6
Coul Oak Hurricanes
12
3
Sun
2:15 PM
HAP:Field #1
Winner Game #1
WCW 12U BLACK
0
Seed #1
Rawlings Stars National
10
4
Sun
2:15 PM
HAP:Field #2
Winner Game #2
Coul Oak Hurricanes
1
Seed #2
Canes Baseball Simpson 12u
11
5
Sun
4:00 PM
HAP:Field #2
Loser Game #1
SBA Nationals
Loser Game #2
LKN Hurricanes
6
Sun
4:00 PM
HAP:Field #1
Winner Game #3
Rawlings Stars National
5
Winner Game #4
Canes Baseball Simpson 12u
13
7
Sun
5:45 PM
HAP:Field #1
Loser Game #3
WCW 12U BLACK
Loser Game #4 (If Needed)
Coul Oak Hurricanes
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Seed #10
Park Sharon Nationals
6
Seed #11
UBA 12u Team Moon
4
2
Sun
12:30 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Seed #8
South Park RedHawks
7
Seed #9
Ultimate Performance
6
3
Sun
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Winner Game #1
Park Sharon Nationals
5
Seed #7
Five Star DK Heat
7
4
Sun
2:15 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Loser Game #1
UBA 12u Team Moon
8
Loser Game #2
Ultimate Performance
12
5
Sun
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Winner Game #3
Five Star DK Heat
7
Winner Game #2
South Park RedHawks
13
6
Sun
4:00 PM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Winner Game #4
Ultimate Performance
Loser Game #3 (If Needed)
12U : National
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Black Mambas
CONCORD, NC
2.0
2.0
18
19
Pitching
Team Page
2
Indian Trail Rivals
Indian Trail, NC
2.0
1.0
6
25
Pitching
Team Page
3
SBA West-Gooders
Huntersville, NC
2.0
2.0
20
11
Pitching
Team Page
4
CBA Copperheads - Herkey
Mooresville, NC
3.0
2.0
12
20
Pitching
Team Page
5
Mayhem Baseball
Lowell, NC
1.0
3.0
21
10
Pitching
Team Page
6
Bessemer City Mudcats
Bessemer City, NC
1.0
3.0
24
11
Pitching
Team Page
7
Grand Slam USA Stars
Indian Trail, NC
2.0
2.0
13
33
Pitching
Team Page
8
SBA Senators
Matthews, NC
2.0
2.0
24
22
Pitching
Team Page
9
CBA Copperheads - Rowland
Concord, NC
4.0
0.0
10
18
Pitching
Team Page
10
Carolina Reds 12U
Fort Mill, SC
3.0
1.0
11
21
Pitching
Team Page
11
Carolina Thunder
Lincolnton, NC
3.0
1.0
19
6
Pitching
Team Page
12
Carolina Sundevils
Charlotte, NC
1.0
3.0
19
12
Pitching
Team Page
13
East Lincoln Mustangs
Denver, NC
0.0
4.0
20
9
Pitching
Team Page
12U : National Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
HAP:Field #2
Black Mambas
11
SBA West-Gooders
9
2
Sat
9:00 AM
Westmoreld:Field 2
Carolina Reds 12U
8
CBA Copperheads - Herkey
6
3
Sat
9:00 AM
Westmoreld:Field 3
Mayhem Baseball
5
Carolina Sundevils
8
4
Sat
10:45 AM
HAP:Field #2
Black Mambas
8
CBA Copperheads - Rowland
9
5
Sat
10:45 AM
Westmoreld:Field 2
Carolina Sundevils
4
CBA Copperheads - Herkey
14
6
Sat
10:45 AM
Westmoreld:Field 3
Mayhem Baseball
5
Carolina Reds 12U
13
7
Sat
12:30 PM
HAP:Field #2
SBA West-Gooders
2
CBA Copperheads - Rowland
9
8
Sat
12:30 PM
Westmoreld:Field 2
Indian Trail Rivals
10
Bessemer City Mudcats
5
9
Sat
12:30 PM
Westmoreld:Field 3
Grand Slam USA Stars
15
East Lincoln Mustangs
5
10
Sat
2:15 PM
Westmoreld:Field 2
Indian Trail Rivals
15
Carolina Thunder
1
11
Sat
2:15 PM
Westmoreld:Field 3
Bessemer City Mudcats
6
SBA Senators
14
12
Sat
4:00 PM
Westmoreld:Field 2
Carolina Thunder
5
East Lincoln Mustangs
4
13
Sat
4:00 PM
Westmoreld:Field 3
SBA Senators
8
Grand Slam USA Stars
18
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:30 AM
Westmoreld:Field 2
Seed #4
Grand Slam USA Stars
6
Seed #5
CBA Copperheads - Herkey
16
2
Sun
11:15 AM
Westmoreld:Field 2
Seed #2
CBA Copperheads - Rowland
13
Seed #3
Carolina Reds 12U
8
3
Sun
1:00 PM
Westmoreld:Field 2
Winner Game #1
CBA Copperheads - Herkey
14
Seed #1
Indian Trail Rivals
7
4
Sun
1:00 PM
Westmoreld:Field 4
Loser Game #1
Grand Slam USA Stars
3
Loser Game #2
Carolina Reds 12U
8
5
Sun
2:45 PM
Westmoreld:Field 2
Winner Game #3
CBA Copperheads - Herkey
3
Winner Game #2
CBA Copperheads - Rowland
11
6
Sun
2:45 PM
Westmoreld:Field 4
Winner Game #4
Carolina Reds 12U
Loser Game #3 (If Needed)
Indian Trail Rivals
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
HAP:Field #1
Seed #7
Carolina Sundevils
5
Seed #8
Carolina Thunder
8
2
Sun
9:00 AM
HAP:Field #2
Seed #6
Black Mambas
13
Seed #9
SBA Senators
9
3
Sun
10:45 AM
HAP:Field #1
Loser Game #1
Carolina Sundevils
6
Loser Game #2
SBA Senators
22
4
Sun
10:45 AM
HAP:Field #2
Winner Game #1
Carolina Thunder
6
Winner Game #2
Black Mambas
5
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Seed #11
East Lincoln Mustangs
5
Seed #12
Mayhem Baseball
19
2
Sun
9:00 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Seed #10
SBA West-Gooders
12
Seed #13
Bessemer City Mudcats
2
3
Sun
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 2
Loser Game #1
East Lincoln Mustangs
4
Loser Game #2
Bessemer City Mudcats
18
4
Sun
10:45 AM
M. Rivers:Martha Rivers 1
Winner Game #1
Mayhem Baseball
1
Winner Game #2
SBA West-Gooders
11
13U 90 : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Prime
Huntersville, NC
3.0
1.0
13
17
Pitching
Team Page
2
Bulldogs 13u
Mount Ulla, NC
2.0
2.0
9
16
Pitching
Team Page
3
LBC Heat
Huntersville, NC
1.0
3.0
15
12
Pitching
Team Page
4
Park Sharon Nationals
Charlotte, NC
2.0
2.0
6
15
Pitching
Team Page
5
Spartans Gold
East Bend, NC
3.0
1.0
6
27
Pitching
Team Page
6
SBA Moffitt
Mooresville, NC
1.0
3.0
21
17
Pitching
Team Page
7
Carolina Sundevils
Charlotte, NC
1.0
3.0
23
1
Pitching
Team Page
8
Team 24 Gamecocks-Stiles
Lake Wylie, SC
4.0
0.0
9
11
Pitching
Team Page
9
Spartans Black
Roaring River, NC
2.0
1.0
10
17
Pitching
Team Page
10
OTK Saints
Gastonia, NC
1.0
3.0
22
11
Pitching
Team Page
11
Copperheads - DiMenna
Huntersville, NC
2.0
1.0
6
14
Pitching
Team Page
12
Concord Comets
Concord, NC
0.0
2.0
22
4
Pitching
Team Page
13U 90 : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
HAP:Field #3
LBC Heat
1
Spartans Black
7
2
Sat
9:00 AM
P.Sharon:Field 8
Park Sharon Nationals
12
Concord Comets
2
3
Sat
9:00 AM
SCHS:Field #1
Carolina Prime
11
OTK Saints
6
4
Sat
10:45 AM
HAP:Field #3
SBA Moffitt
9
Spartans Black
10
5
Sat
10:45 AM
P.Sharon:Field 8
Park Sharon Nationals
3
Team 24 Gamecocks-Stiles
4
6
Sat
10:45 AM
SCHS:Field #1
Carolina Prime
6
Copperheads - DiMenna
7
7
Sat
12:30 PM
HAP:Field #3
SBA Moffitt
8
LBC Heat
11
8
Sat
12:30 PM
P.Sharon:Field 8
Concord Comets
2
Bulldogs 13u
10
9
Sat
12:30 PM
SCHS:Field #1
OTK Saints
5
Spartans Gold
11
10
Sat
2:15 PM
P.Sharon:Field 8
Bulldogs 13u
6
Team 24 Gamecocks-Stiles
7
11
Sat
2:15 PM
SCHS:Field #1
Copperheads - DiMenna
7
Carolina Sundevils
0
12
Sat
4:00 PM
SCHS:Field #1
Spartans Gold
16
Carolina Sundevils
1
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
P.Sharon:Field 8
Seed #2
Copperheads - DiMenna
0
Seed #3
Team 24 Gamecocks-Stiles
11
2
Sun
10:45 AM
P.Sharon:Field 8
Seed #1
Spartans Gold
6
Seed #4
Spartans Black
3
3
Sun
2:15 PM
P.Sharon:Field 8
Loser Game #1
Copperheads - DiMenna
Loser Game #2
Spartans Black
4
Sun
12:30 PM
P.Sharon:Field 8
Winner Game #1
Team 24 Gamecocks-Stiles
13
Winner Game #2
Spartans Gold
5
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
HAP:Field #4
Seed #6
Bulldogs 13u
9
Seed #7
Carolina Prime
12
2
Sun
9:00 AM
HAP:Field #3
Seed #5
Park Sharon Nationals
15
Seed #8
LBC Heat
5
3
Sun
10:45 AM
HAP:Field #4
Loser Game #1
Bulldogs 13u
8
Loser Game #2
LBC Heat
0
4
Sun
10:45 AM
HAP:Field #3
Winner Game #1
Carolina Prime
7
Winner Game #2
Park Sharon Nationals
5
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
HAP:Field #3
Seed #9
SBA Moffitt
6
Seed #10
OTK Saints
5
2
Sun
2:15 PM
HAP:Field #3
Seed #10
OTK Saints
6
Seed #11
Carolina Sundevils
5
3
Sun
4:00 PM
HAP:Field #3
Seed #9
SBA Moffitt
8
Seed #11
Carolina Sundevils
11
14U : 15U
No steel Cleats in batting cage at Forest View HS. Please respect batting cage rules!
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Copperheads - Barozzino
Mooresville, NC
4.0
0.0
2
22
Pitching
Team Page
2
NW Hawks
Concord, NC
0.0
3.0
19
6
Pitching
Team Page
3
HBA Lake Monsters 14U
Catawba, NC
2.0
1.0
8
19
Pitching
Team Page
4
Stars Baseball 14U
Pageland, SC
3.0
1.0
9
16
Pitching
Team Page
5
GSB Grizzlies
Gastonia, NC
2.0
2.0
12
10
Pitching
Team Page
6
Carolina Goshawks
Harrisburg, NC
0.0
4.0
30
4
Pitching
Team Page
7
Harrisburg Hammerheads
Harrisburg, NC
2.0
2.0
20
2
Pitching
Team Page
8
Lake Norman Wildcats 1
Mooresville, NC
3.0
1.0
2
30
Pitching
Team Page
9
Roadrunners 15u
Crouse, NC
2.0
1.0
10
19
Pitching
Team Page
10
Carolina Sundevils
Charlotte, NC
1.0
3.0
25
7
Pitching
Team Page
11
Carolina Reds
Rock Hill, SC
1.0
2.0
10
12
Pitching
Team Page
14U : 15U Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
FVHS:Field #1
Roadrunners 15u
6
Carolina Reds
4
2
Sat
9:00 AM
HAP:Field #4
Copperheads - Barozzino
12
GSB Grizzlies
0
3
Sat
10:45 AM
FVHS:Field #1
Carolina Reds
8
Stars Baseball 14U
4
4
Sat
10:45 AM
HAP:Field #4
Copperheads - Barozzino
10
Harrisburg Hammerheads
2
5
Sat
12:30 PM
FVHS:Field #1
Roadrunners 15u
13
Carolina Sundevils
6
6
Sat
12:30 PM
HAP:Field #4
Harrisburg Hammerheads
0
GSB Grizzlies
10
7
Sat
2:15 PM
FVHS:Field #1
Stars Baseball 14U
12
Carolina Sundevils
1
8
Sat
2:15 PM
HAP:Field #3
Lake Norman Wildcats 1
19
Carolina Goshawks
1
9
Sat
2:15 PM
HAP:Field #4
HBA Lake Monsters 14U
8
NW Hawks
5
10
Sat
4:00 PM
HAP:Field #3
NW Hawks
1
Lake Norman Wildcats 1
11
11
Sat
4:00 PM
HAP:Field #4
HBA Lake Monsters 14U
11
Carolina Goshawks
3
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
FVHS:Field #1
Seed #2
Copperheads - Barozzino
10
Seed #3
HBA Lake Monsters 14U
6
2
Sun
10:45 AM
FVHS:Field #1
Seed #1
Lake Norman Wildcats 1
19
Seed #4
Roadrunners 15u
4
3
Sun
2:15 PM
FVHS:Field #1
Loser Game #1
HBA Lake Monsters 14U
Loser Game #2
Roadrunners 15u
4
Sun
12:30 PM
FVHS:Field #1
Winner Game #1
Copperheads - Barozzino
11
Winner Game #2
Lake Norman Wildcats 1
3
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
SCHS:Field #1
Seed #6
Carolina Reds
8
Seed #7
GSB Grizzlies
10
2
Sun
10:45 AM
SCHS:Field #1
Seed #5
Stars Baseball 14U
13
Seed #8
NW Hawks
0
3
Sun
2:15 PM
SCHS:Field #1
Loser Game #1
Carolina Reds
Loser Game #2
NW Hawks
4
Sun
12:30 PM
SCHS:Field #1
Winner Game #1
GSB Grizzlies
6
Winner Game #2
Stars Baseball 14U
7
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
HAP:Field #4
Seed #9
Harrisburg Hammerheads
7
Seed #10
Carolina Sundevils
6
2
Sun
2:15 PM
HAP:Field #4
Seed #10
Carolina Sundevils
5
Seed #11
Carolina Goshawks
3
3
Sun
4:00 PM
HAP:Field #4
Seed #9
Harrisburg Hammerheads
14
Seed #11
Carolina Goshawks
4
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.