Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
2018 Top Gun Double Play Challenge
September 8 - 9 in Greater Charlotte Area, NC
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
AHS
Ashbrook High School
2222 South New Hope Road Gastonia, NC 28056
cornelius
Cornelius Road Park
247 Cornelius Road Mooresville, NC 28117
Ferguson
Ferguson Park
1401 Golf Course Drive Gastonia, NC 28054
Poston
George Poston Park
1101 Lowell-Spencer Mtn Rd Gastonia, NC 28056
Charlotte
Greater Charlotte Area
TBA Greater Charlotte Area, NC 28262
Mazeppa
Mazeppa Road Park
645 Mazeppa Rd. Mooresville, NC 28115
P.Sharon
Park Sharon
2901 Smithfield Church Rd Charlotte, NC 28210
Sims
Sims Legion Park
100 W. Sycamore Ave. Gastonia, NC 28054
SCHS
Stuart Cramer High School
101 Lakewood Rd Belmont, NC 28012
Westmoreld
Westmoreland Park
8430 Westmoreland Rd. Cornelius, NC 28031
9U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Inferno Baseball / Wayne Automatic Fire
Concord, NC
1.0
3.0
34
15
Pitching
Team Page
2
South Charlotte 9u
charlotte, NC
2.0
2.0
11
26
Pitching
Team Page
3
Weddington Wolves
Weddington, NC
3.0
1.0
17
21
Pitching
Team Page
4
Dry Pond Baseball 09
Denver, NC
2.0
2.0
18
15
Pitching
Team Page
5
HPT HiToms 9U
Thomasville, NC
2.0
2.0
9
30
Pitching
Team Page
6
LBC Vipers
Huntersville, NC
4.0
0.0
7
20
Pitching
Team Page
7
ELITE BASEBALL 9u EBC
Forest City, NC
0.0
4.0
35
4
Pitching
Team Page
9U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Westmoreld:Field 1
Dry Pond Baseball 09
3
LBC Vipers
14
2
Sat
10:45 AM
Westmoreld:Field 1
ELITE BASEBALL 9u EBC
4
Dry Pond Baseball 09
12
3
Sat
12:30 PM
Westmoreld:Field 1
LBC Vipers
6
Weddington Wolves
4
4
Sat
2:15 PM
Westmoreld:Field 1
HPT HiToms 9U
23
ELITE BASEBALL 9u EBC
0
5
Sat
2:15 PM
Westmoreld:Field 2
Inferno Baseball / Wayne Automatic Fire
4
South Charlotte 9u
17
6
Sat
4:00 PM
Westmoreld:Field 1
Inferno Baseball / Wayne Automatic Fire
11
Weddington Wolves
17
7
Sat
4:00 PM
Westmoreld:Field 2
South Charlotte 9u
9
HPT HiToms 9U
7
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Westmoreld:Field 1
Seed #1
LBC Vipers
11
Seed #2
South Charlotte 9u
3
2
Sun
10:45 AM
Westmoreld:Field 1
Seed #2
South Charlotte 9u
3
Seed #3
HPT HiToms 9U
28
3
Sun
12:30 PM
Westmoreld:Field 1
Seed #1
LBC Vipers
8
Seed #3
HPT HiToms 9U
0
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:15 PM
Westmoreld:Field 1
Seed #5
Dry Pond Baseball 09
14
Seed #6
Inferno Baseball / Wayne Automatic Fire
6
2
Sun
2:15 PM
Westmoreld:Field 2
Seed #4
Weddington Wolves
17
Seed #7
ELITE BASEBALL 9u EBC
2
3
Sun
4:00 PM
Westmoreld:Field 1
Loser Game #1
Inferno Baseball / Wayne Automatic Fire
11
Loser Game #2
ELITE BASEBALL 9u EBC
3
4
Sun
4:00 PM
Westmoreld:Field 2
Winner Game #1
Dry Pond Baseball 09
11
Winner Game #2
Weddington Wolves
12
10U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Carolina Flight (KW)
Mount Holly, NC
3.0
1.0
4
25
Pitching
Team Page
2
LBC Thunder
Cornelius, NC
3.0
1.0
10
34
Pitching
Team Page
3
Charlotte Nationals 10U
Charlotte, NC
2.0
2.0
16
15
Pitching
Team Page
4
Panthers
Monroe, NC
3.0
1.0
13
21
Pitching
Team Page
5
Team 24 Gamecocks Wilson
York, SC
2.0
2.0
26
5
Pitching
Team Page
6
SBA 10U Datta
Davidson, NC
1.0
3.0
37
5
Pitching
Team Page
7
10u On Deck O's
Pineville, NC
1.0
3.0
7
21
Pitching
Team Page
8
PR Regulators 10u
Monroe, NC
1.0
3.0
24
11
Pitching
Team Page
10U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Poston:Field # 1
10u On Deck O's
5
Charlotte Nationals 10U
6
2
Sat
9:00 AM
Westmoreld:Field 2
SBA 10U Datta
3
LBC Thunder
23
3
Sat
10:45 AM
Poston:Field # 1
10u On Deck O's
16
Team 24 Gamecocks Wilson
1
4
Sat
10:45 AM
Westmoreld:Field 2
LBC Thunder
11
Panthers
7
5
Sat
12:30 PM
Poston:Field # 1
Charlotte Nationals 10U
9
PR Regulators 10u
11
6
Sat
12:30 PM
Westmoreld:Field 2
Panthers
14
SBA 10U Datta
2
7
Sat
2:15 PM
Poston:Field # 1
Carolina Flight (KW)
10
Team 24 Gamecocks Wilson
4
8
Sat
4:00 PM
Poston:Field # 1
PR Regulators 10u
0
Carolina Flight (KW)
15
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Westmoreld:Field 3
Seed #2
LBC Thunder
9
Seed #3
10u On Deck O's
8
2
Sun
10:45 AM
Westmoreld:Field 3
Seed #1
Carolina Flight (KW)
2
Seed #4
Panthers
12
3
Sun
2:15 PM
Westmoreld:Field 3
Loser Game #1
10u On Deck O's
5
Loser Game #2
Carolina Flight (KW)
9
4
Sun
12:30 PM
Westmoreld:Field 3
Winner Game #1
LBC Thunder
14
Winner Game #2
Panthers
17
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Poston:Field # 1
Seed #6
PR Regulators 10u
1
Seed #7
Team 24 Gamecocks Wilson
10
2
Sun
10:45 AM
Poston:Field # 1
Seed #5
Charlotte Nationals 10U
6
Seed #8
SBA 10U Datta
14
3
Sun
2:15 PM
Poston:Field # 1
Loser Game #1
PR Regulators 10u
4
Loser Game #2
Charlotte Nationals 10U
12
4
Sun
12:30 PM
Poston:Field # 1
Winner Game #1
Team 24 Gamecocks Wilson
7
Winner Game #2
SBA 10U Datta
5
11U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Raptors Baseball
Lowell, NC
1.0
3.0
24
12
Pitching
Team Page
2
Stealth Elite Orioles
Charlotte, NC
3.0
1.0
15
21
Pitching
Team Page
3
11u On Deck O's Orange
Pineville, NC
1.0
3.0
31
5
Pitching
Team Page
4
LKN Hurricanes
Denver, NC
4.0
0.0
8
20
Pitching
Team Page
5
SBA Canes LKN
Mooresville, NC
2.0
2.0
18
26
Pitching
Team Page
6
Ultimate Performance
Matthews, NC
2.0
2.0
27
12
Pitching
Team Page
7
T24 Gamecocks Comer
Lake Wylie, SC
0.0
4.0
28
11
Pitching
Team Page
8
White Pines Flycatchers
Cherryville, NC
3.0
1.0
11
32
Pitching
Team Page
9
Ultimate Performance Red
Matthews, NC
1.0
3.0
9
6
Pitching
Team Page
10
Rivals
Fort Mill, SC
3.0
1.0
2
13
Pitching
Team Page
11
SC Venom
Spartanburg, SC
2.0
2.0
19
34
Pitching
Team Page
11U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Poston:Field # 3
LKN Hurricanes
10
11u On Deck O's Orange
1
2
Sat
9:00 AM
Poston:Field # 4
Stealth Elite Orioles
14
SBA Canes LKN
5
3
Sat
10:45 AM
Poston:Field # 3
Stealth Elite Orioles
7
LKN Hurricanes
10
4
Sat
10:45 AM
Poston:Field # 4
SBA Canes LKN
21
11u On Deck O's Orange
4
5
Sat
12:30 PM
Poston:Field # 3
Ultimate Performance
0
Rivals
9
6
Sat
12:30 PM
Poston:Field # 4
SC Venom
16
T24 Gamecocks Comer
7
7
Sat
2:15 PM
Poston:Field # 3
Rivals
4
Ultimate Performance Red
2
8
Sat
2:15 PM
Poston:Field # 4
White Pines Flycatchers
20
Raptors Baseball
7
9
Sat
4:00 PM
Poston:Field # 2
Raptors Baseball
5
Ultimate Performance Red
4
10
Sat
4:00 PM
Poston:Field # 3
SC Venom
18
Ultimate Performance
12
11
Sat
4:00 PM
Poston:Field # 4
White Pines Flycatchers
12
T24 Gamecocks Comer
4
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
Ferguson:Field # 3
Seed #2
LKN Hurricanes
14
Seed #3
White Pines Flycatchers
6
2
Sun
12:30 PM
Ferguson:Field # 2
Seed #1
Rivals
8
Seed #4
SC Venom
7
3
Sun
2:15 PM
Ferguson:Field # 3
Loser Game #1
White Pines Flycatchers
10
Loser Game #2
SC Venom
3
4
Sun
2:15 PM
Ferguson:Field # 2
Winner Game #1
LKN Hurricanes
7
Winner Game #2
Rivals
3
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Ferguson:Field # 2
Seed #6
SBA Canes LKN
11
Seed #7
Raptors Baseball
1
2
Sun
9:00 AM
Ferguson:Field # 3
Seed #5
Stealth Elite Orioles
11
Seed #8
Ultimate Performance Red
1
3
Sun
10:45 AM
Ferguson:Field # 2
Loser Game #1
Raptors Baseball
7
Loser Game #2
Ultimate Performance Red
11
4
Sun
10:45 AM
Ferguson:Field # 3
Winner Game #1
SBA Canes LKN
2
Winner Game #2
Stealth Elite Orioles
12
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
10:00 AM
cornelius:Field # 2
Seed #9
Ultimate Performance
11
Seed #10
T24 Gamecocks Comer
10
2
Sun
11:45 AM
cornelius:Field # 2
Seed #10
T24 Gamecocks Comer
5
Seed #11
11u On Deck O's Orange
16
3
Sun
1:30 PM
cornelius:Field # 2
Seed #9
Ultimate Performance
10
Seed #11
11u On Deck O's Orange
2
12U : American
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
East Rowan Mustangs 11U
Rockwell, NC
1.0
3.0
18
11
Pitching
Team Page
2
Black Mambas
CONCORD, NC
1.0
3.0
12
3
Pitching
Team Page
3
SBA Canes Erwin
Mooresville, NC
3.0
1.0
0
14
Pitching
Team Page
4
Triple Crown Lookouts
Denver, NC
0.0
4.0
21
1
Pitching
Team Page
5
SBA Canes Baldwin
Mooresville, NC
2.0
2.0
9
16
Pitching
Team Page
6
Vision Bandits
Waxhaw, NC
4.0
0.0
11
18
Pitching
Team Page
7
Grand Slam USA Stars
Indian Trail, NC
2.0
2.0
11
16
Pitching
Team Page
8
Carolina Renegades
Shelby, NC
3.0
1.0
22
14
Pitching
Team Page
9
NC Stars 12U
Bessemer City, NC
2.0
2.0
22
18
Pitching
Team Page
10
CBC Baseball Club
Charlotte, NC
3.0
1.0
3
29
Pitching
Team Page
11
CBA Copperheads - Herkey
Mooresville, NC
1.0
2.0
10
13
Pitching
Team Page
12
Stealth Elite Falcons
Charlotte, NC
1.0
2.0
25
11
Pitching
Team Page
12U : American Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Mazeppa:Field # 1
CBA Copperheads - Herkey
0
SBA Canes Erwin
9
2
Sat
9:00 AM
Poston:Field # 2
NC Stars 12U
10
Stealth Elite Falcons
11
3
Sat
10:45 AM
Mazeppa:Field # 1
CBA Copperheads - Herkey
13
Triple Crown Lookouts
1
4
Sat
10:45 AM
Poston:Field # 2
Stealth Elite Falcons
0
CBC Baseball Club
15
5
Sat
12:30 PM
Mazeppa:Field # 1
Black Mambas
0
SBA Canes Erwin
5
6
Sat
12:30 PM
Mazeppa:Field # 2
SBA Canes Baldwin
8
Triple Crown Lookouts
0
7
Sat
12:30 PM
Poston:Field # 2
NC Stars 12U
8
Carolina Renegades
11
8
Sat
2:15 PM
Mazeppa:Field # 1
Grand Slam USA Stars
7
Black Mambas
3
9
Sat
2:15 PM
Mazeppa:Field # 2
East Rowan Mustangs 11U
3
Vision Bandits
9
10
Sat
2:15 PM
Poston:Field # 2
CBC Baseball Club
14
Carolina Renegades
3
11
Sat
4:00 PM
Mazeppa:Field # 1
SBA Canes Baldwin
8
Vision Bandits
9
12
Sat
4:00 PM
Mazeppa:Field # 2
East Rowan Mustangs 11U
8
Grand Slam USA Stars
9
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Mazeppa:Field # 1
Seed #2
CBC Baseball Club
10
Seed #3
Vision Bandits
16
2
Sun
9:00 AM
Mazeppa:Field # 2
Seed #1
SBA Canes Erwin
2
Seed #4
Grand Slam USA Stars
0
3
Sun
10:45 AM
Mazeppa:Field # 1
Loser Game #1
CBC Baseball Club
10
Loser Game #2
Grand Slam USA Stars
9
4
Sun
10:45 AM
Mazeppa:Field # 2
Winner Game #1
Vision Bandits
16
Winner Game #2
SBA Canes Erwin
11
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Poston:Field # 2
Seed #6
CBA Copperheads - Herkey
5
Seed #7
Carolina Renegades
7
2
Sun
10:45 AM
Poston:Field # 2
Seed #5
SBA Canes Baldwin
8
Seed #8
Stealth Elite Falcons
5
3
Sun
2:15 PM
Poston:Field # 2
Loser Game #1
CBA Copperheads - Herkey
Loser Game #2
Stealth Elite Falcons
4
Sun
12:30 PM
Poston:Field # 2
Winner Game #1
Carolina Renegades
14
Winner Game #2
SBA Canes Baldwin
4
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
Mazeppa:Field # 1
Seed #10
East Rowan Mustangs 11U
5
Seed #11
Triple Crown Lookouts
4
2
Sun
12:30 PM
Mazeppa:Field # 2
Seed #9
Black Mambas
5
Seed #12
NC Stars 12U
9
3
Sun
2:15 PM
Mazeppa:Field # 1
Loser Game #1
Triple Crown Lookouts
6
Loser Game #2
Black Mambas
7
4
Sun
2:15 PM
Mazeppa:Field # 2
Winner Game #1
East Rowan Mustangs 11U
2
Winner Game #2
NC Stars 12U
6
12U : National
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Aces - Thompson
Oakboro, NC
3.0
1.0
15
18
Pitching
Team Page
2
CBA Copperheads - Caldwell
Mooresville, NC
2.0
0.0
0
0
Pitching
Team Page
3
CBA Copperheads - Rowland
Concord, NC
3.0
1.0
16
27
Pitching
Team Page
4
Carolina Thunder
Lincolnton, NC
1.0
1.0
12
11
Pitching
Team Page
5
Ultimate Performance
Charlotte, NC
2.0
2.0
27
18
Pitching
Team Page
6
LBC Lightning
Cornelius, NC
1.0
3.0
22
25
Pitching
Team Page
7
HQ4 Clippers
Charlotte, NC
0.0
4.0
36
9
Pitching
Team Page
8
Indian Trail Rivals
Indian Trail, NC
2.0
1.0
5
38
Pitching
Team Page
9
Cabarrus Knights 12U
Harrisburg, NC
1.0
3.0
18
19
Pitching
Team Page
10
Carolina Heat NC
Landis, NC
2.0
2.0
23
8
Pitching
Team Page
11
Union County Crush - McLean
Indian Trail, NC
4.0
1.0
9
20
Pitching
Team Page
12
SBA LKN Canes 12U-Red
Huntersville, NC
1.0
3.0
25
15
Pitching
Team Page
12U : National Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Mazeppa:Field # 2
Aces - Thompson
12
SBA LKN Canes 12U-Red
11
2
Sat
9:00 AM
Mazeppa:Field # 3
Cabarrus Knights 12U
12
CBA Copperheads - Rowland
14
3
Sat
9:00 AM
Westmoreld:Field 3
Ultimate Performance
14
LBC Lightning
7
4
Sat
10:45 AM
Mazeppa:Field # 2
Union County Crush - McLean
4
Cabarrus Knights 12U
7
5
Sat
10:45 AM
Mazeppa:Field # 3
CBA Copperheads - Rowland
13
SBA LKN Canes 12U-Red
4
6
Sat
10:45 AM
Westmoreld:Field 3
Indian Trail Rivals
20
Ultimate Performance
4
7
Sat
12:30 PM
Mazeppa:Field # 3
Carolina Thunder
4
Aces - Thompson
6
8
Sat
12:30 PM
Westmoreld:Field 3
LBC Lightning
18
HQ4 Clippers
8
9
Sat
2:15 PM
Mazeppa:Field # 3
Union County Crush - McLean
16
Carolina Heat NC
2
10
Sat
2:15 PM
Westmoreld:Field 3
Indian Trail Rivals
18
HQ4 Clippers
1
11
Sat
4:00 PM
Mazeppa:Field # 3
Carolina Thunder
7
Carolina Heat NC
6
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Poston:Field # 3
Seed #4
Union County Crush - McLean
12
Seed #5
Cabarrus Knights 12U
2
2
Sun
9:00 AM
Poston:Field # 4
Seed #3
CBA Copperheads - Rowland
4
Seed #6
LBC Lightning
1
3
Sun
10:45 AM
Poston:Field # 3
Winner Game #1
Union County Crush - McLean
6
Seed #1
Indian Trail Rivals
4
4
Sun
12:30 PM
Poston:Field # 3
Winner Game #2
CBA Copperheads - Rowland
4
Seed #2
Aces - Thompson
9
5
Sun
2:15 PM
Poston:Field # 3
Winner Game #3
Union County Crush - McLean
6
Winner Game #4
Aces - Thompson
5
6
Sun
2:15 PM
Poston:Field # 4
Loser Game #3
Indian Trail Rivals
Loser Game #4 (If Needed)
CBA Copperheads - Rowland
7
Sun
12:30 PM
Poston:Field # 4
CBA Copperheads - Caldwell
12
Loser of Game 1
Cabarrus Knights 12U
2
8
Sun
10:45 AM
Poston:Field # 4
CBA Copperheads - Caldwell
13
Loser of Game 2
LBC Lightning
7
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Ferguson:Field # 4
Seed #8
Carolina Heat NC
7
Seed #9
SBA LKN Canes 12U-Red
5
2
Sun
10:45 AM
Ferguson:Field # 4
Seed #7
Ultimate Performance
10
Seed #10
HQ4 Clippers
0
3
Sun
2:15 PM
Ferguson:Field # 4
Loser Game #1
SBA LKN Canes 12U-Red
20
Loser Game #2
HQ4 Clippers
4
4
Sun
12:30 PM
Ferguson:Field # 4
Winner Game #1
Carolina Heat NC
11
Winner Game #2
Ultimate Performance
2
13U 90 : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Team Carolina
Charlotte, NC
2.0
1.0
6
18
Pitching
Team Page
2
HQ4 Clippers
Charlotte, NC
0.0
4.0
24
3
Pitching
Team Page
3
Concord Comets
Concord, NC
0.5
1.5
20
10
Pitching
Team Page
4
13u On Deck O's Black
Pineville, NC
1.0
3.0
13
4
Pitching
Team Page
5
LKN Hurricanes
Denver, NC
3.0
2.0
20
4
Pitching
Team Page
6
SBA LKN 13U Chapter
Mooresville, NC
1.0
2.0
10
15
Pitching
Team Page
7
Gold Hill Miners
Gold Hill, NC
1.5
2.5
19
8
Pitching
Team Page
8
CBC Baseball Club
Charlotte, NC
3.0
1.0
2
14
Pitching
Team Page
9
Park Sharon Nationals
Charlotte, NC
2.0
2.0
3
9
Pitching
Team Page
10
HIToms Baseball
LEXINGTON, NC
4.0
0.0
4
25
Pitching
Team Page
11
Pro-Fit Spartans 13u
Oakboro , NC
2.0
1.0
9
20
Pitching
Team Page
13U 90 : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
P.Sharon:Field 8
CBC Baseball Club
3
Park Sharon Nationals
1
2
Sat
9:00 AM
Westmoreld:Field 4
LKN Hurricanes
2
SBA LKN 13U Chapter
8
3
Sat
10:45 AM
P.Sharon:Field 8
CBC Baseball Club
11
HQ4 Clippers
1
4
Sat
10:45 AM
Westmoreld:Field 4
LKN Hurricanes
2
Pro-Fit Spartans 13u
12
5
Sat
12:30 PM
P.Sharon:Field 8
Park Sharon Nationals
8
13u On Deck O's Black
0
6
Sat
12:30 PM
Westmoreld:Field 4
SBA LKN 13U Chapter
7
Pro-Fit Spartans 13u
8
7
Sat
2:15 PM
P.Sharon:Field 8
HQ4 Clippers
2
Team Carolina
13
8
Sat
2:15 PM
Westmoreld:Field 4
HIToms Baseball
12
Gold Hill Miners
1
9
Sat
4:00 PM
P.Sharon:Field 8
Team Carolina
5
13u On Deck O's Black
4
10
Sat
4:00 PM
Westmoreld:Field 4
HIToms Baseball
13
Concord Comets
3
11
Sat
5:45 PM
Westmoreld:Field 4
Gold Hill Miners
7
Concord Comets
7
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
P.Sharon:Field 8
Seed #4
Pro-Fit Spartans 13u
1
Seed #5
Park Sharon Nationals
9
2
Sun
10:45 AM
P.Sharon:Field 8
Seed #2
HIToms Baseball
8
Seed #3
Team Carolina
0
3
Sun
12:30 PM
P.Sharon:Field 8
Winner Game #1
Park Sharon Nationals
2
Seed #1
CBC Baseball Club
3
4
Sun
2:15 PM
P.Sharon:Field 8
Loser Game #1
Pro-Fit Spartans 13u
Loser Game #2
Team Carolina
5
Sun
4:00 PM
P.Sharon:Field 8
Winner Game #3
CBC Baseball Club
0
Winner Game #2
HIToms Baseball
8
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Westmoreld:Field 4
Seed #9
LKN Hurricanes
5
Seed #10
HQ4 Clippers
4
2
Sun
10:45 AM
Westmoreld:Field 4
Seed #7
Gold Hill Miners
1
Seed #8
13u On Deck O's Black
8
3
Sun
12:30 PM
Westmoreld:Field 4
Winner Game #1
LKN Hurricanes
18
Seed #6
SBA LKN 13U Chapter
15
4
Sun
2:15 PM
Westmoreld:Field 4
Loser Game #1
HQ4 Clippers
7
Loser Game #2
Gold Hill Miners
17
5
Sun
4:00 PM
Westmoreld:Field 4
Winner Game #3
LKN Hurricanes
13
Winner Game #2
13u On Deck O's Black
6
14U : Open
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
2023 On Deck O's Black
Pineville, NC
2.0
2.0
7
10
Pitching
Team Page
2
Fury Baseball
Forest City, NC
1.0
3.0
10
7
Pitching
Team Page
3
Stars Baseball 14U
Pageland, SC
2.0
2.0
16
22
Pitching
Team Page
4
CBC Baseball Club
Charlotte, NC
2.0
2.0
9
5
Pitching
Team Page
5
Lake Wylie Warriors
Lake Wylie, SC
3.0
1.0
9
18
Pitching
Team Page
6
Copperheads - Barozzino
Mooresville, NC
3.0
0.0
5
23
Pitching
Team Page
7
Park Sharon Nationals
Charlotte, NC
3.0
0.0
2
20
Pitching
Team Page
8
Stealth Elite Hawks
Charlotte, NC
1.0
3.0
29
6
Pitching
Team Page
9
SOTG Piranhas
Huntersville, NC
0.0
4.0
32
1
Pitching
Team Page
10
SBA LKN Duckworth 14u
Mooresville, NC
2.0
2.0
13
20
Pitching
Team Page
14U : Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Mazeppa:Field # 4
Stars Baseball 14U
8
SBA LKN Duckworth 14u
16
2
Sat
9:00 AM
SCHS:Field #1
2023 On Deck O's Black
6
Fury Baseball
4
3
Sat
10:45 AM
Mazeppa:Field # 4
Stars Baseball 14U
14
SOTG Piranhas
0
4
Sat
10:45 AM
SCHS:Field #1
Fury Baseball
3
Lake Wylie Warriors
4
5
Sat
12:30 PM
Mazeppa:Field # 4
Copperheads - Barozzino
5
SBA LKN Duckworth 14u
4
6
Sat
12:30 PM
SCHS:Field #1
2023 On Deck O's Black
4
CBC Baseball Club
3
7
Sat
2:15 PM
Mazeppa:Field # 4
Copperheads - Barozzino
18
SOTG Piranhas
1
8
Sat
2:15 PM
SCHS:Field #1
CBC Baseball Club
2
Park Sharon Nationals
5
9
Sat
2:45 PM
AHS:Field #1
Lake Wylie Warriors
14
Stealth Elite Hawks
6
10
Sat
4:30 PM
AHS:Field #1
Stealth Elite Hawks
0
Park Sharon Nationals
15
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
SCHS:Field #1
Seed #4
Lake Wylie Warriors
7
Seed #5
SBA LKN Duckworth 14u
11
2
Sun
9:00 AM
AHS:Field #1
Seed #3
2023 On Deck O's Black
0
Seed #6
Stars Baseball 14U
6
3
Sun
10:45 AM
SCHS:Field #1
Winner Game #1
SBA LKN Duckworth 14u
3
Seed #1
Park Sharon Nationals
4
4
Sun
10:45 AM
AHS:Field #1
Winner Game #2
Stars Baseball 14U
0
Seed #2
Copperheads - Barozzino
10
5
Sun
12:30 PM
SCHS:Field #1
Loser Game #1
Lake Wylie Warriors
2
Loser Game #2
2023 On Deck O's Black
0
6
Sun
2:15 PM
SCHS:Field #1
Winner Game #3
Park Sharon Nationals
Winner Game #4
Copperheads - Barozzino
7
Sun
4:00 PM
SCHS:Field #1
Loser Game #3
Loser Game #4 (If Needed)
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Mazeppa:Field # 4
Seed #8
Fury Baseball
10
Seed #9
Stealth Elite Hawks
0
2
Sun
10:45 AM
Mazeppa:Field # 4
Seed #7
CBC Baseball Club
12
Seed #10
SOTG Piranhas
2
3
Sun
12:30 PM
Mazeppa:Field # 4
Loser Game #1
Stealth Elite Hawks
10
Loser Game #2
SOTG Piranhas
0
4
Sun
2:15 PM
Mazeppa:Field # 4
Winner Game #1
Fury Baseball
2
Winner Game #2
CBC Baseball Club
8
15U : HSU
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
SBA Fury
huntersville, NC
3.0
1.0
5
9
Pitching
Team Page
2
Team 24 Gamecocks KSV
Lake Wylie, SC
1.0
3.0
10
2
Pitching
Team Page
3
2022 On Deck O's Black
Pineville, NC
1.0
3.0
7
7
Pitching
Team Page
4
CBC Baseball Club
Charlotte, NC
3.0
1.0
3
6
Pitching
Team Page
5
Elite 9
Rock Hill, SC
1.0
3.0
13
4
Pitching
Team Page
6
Fury Baseball
Forest City, NC
3.0
1.0
11
8
Pitching
Team Page
7
Spartans HS
Wilkesboro, NC
2.0
2.0
4
14
Pitching
Team Page
8
Rivals Baseball HSU
Fort Mill, SC
2.0
2.0
7
10
Pitching
Team Page
15U : HSU Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
9:00 AM
Sims:Legion Field
SBA Fury
2
2022 On Deck O's Black
4
2
Sat
10:45 AM
Sims:Legion Field
SBA Fury
7
Team 24 Gamecocks KSV
1
3
Sat
11:15 AM
AHS:Field #1
Fury Baseball
4
Elite 9
3
4
Sat
12:30 PM
Sims:Legion Field
2022 On Deck O's Black
3
Spartans HS
5
5
Sat
1:00 PM
AHS:Field #1
Fury Baseball
4
Rivals Baseball HSU
8
6
Sat
2:15 PM
Sims:Legion Field
Team 24 Gamecocks KSV
1
CBC Baseball Club
3
7
Sat
4:00 PM
Sims:Legion Field
Elite 9
1
Spartans HS
9
8
Sat
5:45 PM
Sims:Legion Field
Rivals Baseball HSU
2
CBC Baseball Club
3
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:00 AM
Sims:Legion Field
Seed #2
Spartans HS
3
Seed #3
SBA Fury
10
2
Sun
10:45 AM
Sims:Legion Field
Seed #1
CBC Baseball Club
5
Seed #4
Rivals Baseball HSU
9
3
Sun
2:15 PM
Sims:Legion Field
Loser Game #1
Spartans HS
2
Loser Game #2
CBC Baseball Club
5
4
Sun
12:30 PM
Sims:Legion Field
Winner Game #1
SBA Fury
5
Winner Game #2
Rivals Baseball HSU
3
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:30 PM
AHS:Field #1
Seed #6
Fury Baseball
2
Seed #7
Team 24 Gamecocks KSV
1
2
Sun
2:15 PM
AHS:Field #1
Seed #5
2022 On Deck O's Black
1
Seed #8
Elite 9
14
3
Sun
4:00 PM
AHS:Field #1
Loser Game #1
Team 24 Gamecocks KSV
4
Loser Game #2
2022 On Deck O's Black
0
4
Sun
4:00 PM
Sims:Legion Field
Winner Game #1
Fury Baseball
2
Winner Game #2
Elite 9
0
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.