Login
Coach/Team Administrator and not yet registered?
Register
Home
All-Star All-American Games
Upcoming Tournaments
Baseball
Softball
Umpire Registration
501 ( c ) (3)
Insurance
Sponsors
About Us
Store Front
Baseball All-Star Players Invited This Week
Baseball All-Star Who's Playing
Baseball All-American Players Invited
Baseball All-American Who's Playing
Softball Players Invited This Week
Softball Who's Playing
Softball Skills Competitions
All-American Top 100 Combine Info
Tournaments
Team Pages
Tournaments
Team Pages
501 ( C ) 3 FAQ
501 C 3 What To Do Next
Team Insurance
Purchase Insurance
Insurance NOT Accepted
Policies
About Us
Meet the Staff
Purchase All-Star All-American Apparel
Top Gun Merchandise
TOP GUN-USA "FALL ZONE QUALIFIER"
October 6 - 7 in Triangle Region, NC
General Alert
Last Updated 10/03/2018 9:30 PM
Playing Locations:
Knightdale Community Park - Knightdale:
9U, 10U, 11UD1, 14UD1
The Factory - Wake Forest:
11UD2, 12U, 13U80D3, 14UD2, 14UD3
West Millbrook - Raleigh:
13U80D2
Tramway Road Park - Sanford:
11UD3, 13U80D1
.
All teams need to make sure that you have an updated roster online prior to this weekend's tournament. If you need assistance, please email or call the Tournament Director and they will be happy to help you complete this process. All teams must have a current insurance policy naming Top Gun Sports as additionally insured on file with the Top Gun Office prior to the start of the event.
All teams should be at the facility at least 1 hour before the scheduled game time.
Coaches - Please have your teams prepared to start their games earlier than the scheduled game time.
Show Games for a Single Division
Show Games for a Specific Team
Show All Games
Printable Version:
Color
B&W
Gray
Complex Addresses and Directions
DP
Dalrymple Park
300 W Globe St Sanford, NC 27330
KCP
Knightdale Community Park
100 Bryan Chalk Lane Knightdale, NC 27545
TF
The Factory
1839 S. Main St. Wake Forest, NC 27587
TRP
Tramway Road Park
2301 Tramway Road Sanford, NC 27332
WMMS
West Millbrook Middle School
8115 Strickland Rd Raleigh, NC 27615
9U : 46/65 (D3)
Modified Bases... Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
NCABC FUNGO Piscorik
Raleigh, NC
4.0
0.0
8
27
Pitching
Team Page
2
Carolina Freedom 9U
Fuquay-Varina, NC
3.0
1.0
11
26
Pitching
Team Page
3
NC Heat
Garner, NC
2.0
2.0
20
37
Pitching
Team Page
4
Triangle Sports Hawks 9U Blue
Fuquay-Varina, NC
0.0
4.0
40
12
Pitching
Team Page
5
Greenville Athletics (DHL)
Greenville, NC
1.0
3.0
31
8
Pitching
Team Page
9U : 46/65 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
KCP:Field 3
Triangle Sports Hawks 9U Blue
8
NC Heat
30
2
Sat
10:30 AM
KCP:Field 3
NC Heat
7
Carolina Freedom 9U
12
3
Sat
12:30 PM
KCP:Field 3
NCABC FUNGO Piscorik
10
Triangle Sports Hawks 9U Blue
4
4
Sat
2:30 PM
KCP:Field 3
Carolina Freedom 9U
14
Greenville Athletics (DHL)
4
5
Sat
4:30 PM
KCP:Field 3
Greenville Athletics (DHL)
4
NCABC FUNGO Piscorik
17
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
KCP:Field 4
Seed #4
Greenville Athletics (DHL)
20
Seed #5
Triangle Sports Hawks 9U Blue
3
2
Sun
10:45 AM
KCP:Field 3
Seed #2
Carolina Freedom 9U
2
Seed #3
NC Heat
13
3
Sun
10:45 AM
KCP:Field 4
Winner Game #1
Greenville Athletics (DHL)
5
Seed #1
NCABC FUNGO Piscorik
8
4
Sun
12:45 PM
KCP:Field 3
Loser Game #1
Triangle Sports Hawks 9U Blue
1
Loser Game #2
Carolina Freedom 9U
16
5
Sun
12:45 PM
KCP:Field 4
Winner Game #3
NCABC FUNGO Piscorik
10
Winner Game #2
NC Heat
5
10U : 46/65 Open
Open Bases... Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
DIRTBAGS BLACK 10U
Four Oaks, NC
3.0
1.0
8
24
Pitching
Team Page
2
Carolina Freedom
Fuquay Varina, NC
1.0
2.0
12
11
Pitching
Team Page
3
NCDB Rivercats
Raleigh, NC
2.0
2.0
10
16
Pitching
Team Page
4
HYAA HAWKS 10U
Hillsborough, NC
0.0
3.0
33
13
Pitching
Team Page
5
Wilson Reds 10U
Wilson, NC
3.0
2.0
19
14
Pitching
Team Page
6
Dirtbags East 10U
Pinetops, NC
2.0
1.0
16
20
Pitching
Team Page
10U : 46/65 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
KCP:Field 4
DIRTBAGS BLACK 10U
20
HYAA HAWKS 10U
1
2
Sat
10:30 AM
KCP:Field 4
Dirtbags East 10U
7
DIRTBAGS BLACK 10U
4
3
Sat
12:30 PM
KCP:Field 4
HYAA HAWKS 10U
12
Dirtbags East 10U
13
4
Sat
2:30 PM
KCP:Field 4
Carolina Freedom
6
Wilson Reds 10U
9
5
Sat
4:30 PM
KCP:Field 4
NCDB Rivercats
3
Carolina Freedom
5
6
Sat
6:30 PM
KCP:Field 4
Wilson Reds 10U
5
NCDB Rivercats
13
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
KCP:Field 3
Seed #4
Carolina Freedom
6
Seed #5
Wilson Reds 10U
9
2
Sun
2:45 PM
KCP:Field 4
Seed #3
NCDB Rivercats
10
Seed #6
HYAA HAWKS 10U
8
3
Sun
4:45 PM
KCP:Field 3
Winner Game #1
Wilson Reds 10U
8
Seed #1
Dirtbags East 10U
7
4
Sun
4:45 PM
KCP:Field 4
Winner Game #2
NCDB Rivercats
7
Seed #2
DIRTBAGS BLACK 10U
10
5
Sun
6:45 PM
KCP:Field 4
Loser Game #1
Carolina Freedom
Loser Game #2
HYAA HAWKS 10U
6
Sun
6:45 PM
KCP:Field 3
Winner Game #3
Wilson Reds 10U
5
Winner Game #4
DIRTBAGS BLACK 10U
20
11U : 50/70 (D1)
Open Bases... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Port City Rebels
Wilmington, NC
3.0
1.0
7
21
Pitching
Team Page
2
Rawlings Prospects NC 11U
Smithfield, NC
3.0
1.0
10
16
Pitching
Team Page
3
Sandhills Stingrays-Norris
Aberdeen, NC
1.0
3.0
27
3
Pitching
Team Page
4
Dirtbags 11U Platinum
Clayton, NC
3.0
1.0
16
16
Pitching
Team Page
5
NCDB RiverCats 11u
Raleigh, NC
2.0
2.0
10
14
Pitching
Team Page
6
Carolina Thunder
Bahama, NC
2.0
2.0
7
29
Pitching
Team Page
7
Carolina MudDawgs
Pinetops, NC
0.0
4.0
26
4
Pitching
Team Page
11U : 50/70 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
KCP:Field 2
Dirtbags 11U Platinum
6
Carolina Thunder
13
2
Sat
10:30 AM
KCP:Field 2
Carolina MudDawgs
3
Dirtbags 11U Platinum
10
3
Sat
12:30 PM
KCP:Field 2
Carolina Thunder
16
Carolina MudDawgs
1
4
Sat
2:30 PM
KCP:Field 2
Rawlings Prospects NC 11U
2
NCDB RiverCats 11u
8
5
Sat
4:30 PM
KCP:Field 2
Port City Rebels
13
Sandhills Stingrays-Norris
1
6
Sat
6:30 PM
KCP:Field 2
NCDB RiverCats 11u
6
Port City Rebels
8
7
Sat
6:30 PM
KCP:Field 3
Sandhills Stingrays-Norris
2
Rawlings Prospects NC 11U
14
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
KCP:Field 3
Seed #2
Port City Rebels
6
Seed #3
NCDB RiverCats 11u
5
2
Sun
8:30 AM
KCP:Field 2
Seed #1
Carolina Thunder
2
Seed #4
Rawlings Prospects NC 11U
8
3
Sun
12:45 PM
KCP:Field 2
Loser Game #1
NCDB RiverCats 11u
18
Loser Game #2
Carolina Thunder
7
4
Sun
10:45 AM
KCP:Field 2
Winner Game #1
Port City Rebels
6
Winner Game #2
Rawlings Prospects NC 11U
15
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
KCP:Field 2
Seed #5
Dirtbags 11U Platinum
16
Seed #6
Carolina MudDawgs
5
2
Sun
4:45 PM
KCP:Field 2
Seed #6
Carolina MudDawgs
10
Seed #7
Sandhills Stingrays-Norris
11
3
Sun
6:45 PM
KCP:Field 2
Seed #5
Dirtbags 11U Platinum
9
Seed #7
Sandhills Stingrays-Norris
8
11U : 50/70 (D2)
Open Bases... Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Wendell Knights
Wendell, NC
3.0
1.0
12
23
Pitching
Team Page
2
Virginia Venom
yorktown, VA
1.0
3.0
16
16
Pitching
Team Page
3
Riptide 11u
Durham, NC
1.0
3.0
23
11
Pitching
Team Page
4
South Wake Storm
Fuquay Varina, NC
3.0
1.0
15
16
Pitching
Team Page
11U : 50/70 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TF:Field 2
Riptide 11u
7
Wendell Knights
11
2
Sat
10:30 AM
TF:Field 2
South Wake Storm
12
Riptide 11u
4
3
Sat
12:30 PM
TF:Field 2
Wendell Knights
12
Virginia Venom
5
4
Sat
2:30 PM
TF:Field 2
Virginia Venom
11
South Wake Storm
4
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
TF:Field 2
Seed #2
Virginia Venom
5
Seed #3
South Wake Storm
10
2
Sun
8:30 AM
TF:Field 1
Seed #1
Wendell Knights
9
Seed #4
Riptide 11u
11
3
Sun
10:45 AM
TF:Field 2
Loser Game #1
Virginia Venom
1
Loser Game #2
Wendell Knights
9
4
Sun
10:45 AM
TF:Field 1
Winner Game #1
South Wake Storm
18
Winner Game #2
Riptide 11u
10
11U : 50/70 (D3)
Open Bases... Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Triangle Sports Hawks
Fuquay-Varina, NC
1.0
3.0
14
21
Pitching
Team Page
2
North Wake Cardinals
Wake Forest, NC
3.0
1.0
6
33
Pitching
Team Page
3
Sandhills Stingrays-Greene
Aberdeen, NC
3.0
1.0
15
18
Pitching
Team Page
4
Durham Blues (11u)
Durham, NC
2.0
2.0
18
15
Pitching
Team Page
5
Carolina Knights
Holly Springs, NC
1.0
3.0
36
9
Pitching
Team Page
6
Carolina Armor Red 11U
Wake Forest, NC
3.0
2.0
15
20
Pitching
Team Page
7
Fuquay Titans
Fuquay-Varina, NC
3.0
2.0
8
30
Pitching
Team Page
8
Carolina35's 2026S
Sanford, NC
3.0
1.0
8
15
Pitching
Team Page
9
CAROLINA OUTLAWS
CLINTON, NC
0.0
4.0
46
5
Pitching
Team Page
10
DPC Baseball Black
Clayton, NC
2.0
2.0
19
16
Pitching
Team Page
11
Garner Generals
GARNER, NC
2.0
2.0
21
19
Pitching
Team Page
12
Thunder
Siler City, NC
1.0
3.0
20
19
Pitching
Team Page
13
Walk Off Academy Warriors 11U
Sanford, NC
3.0
1.0
20
26
Pitching
Team Page
11U : 50/70 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
DP:Field #1
Fuquay Titans
19
Carolina Knights
1
2
Sat
8:30 AM
DP:Field #2
Walk Off Academy Warriors 11U
9
Thunder
12
3
Sat
8:30 AM
TRP:Field #3
Carolina35's 2026S
10
Triangle Sports Hawks
0
4
Sat
8:30 AM
TRP:Field #4
Carolina Armor Red 11U
9
Garner Generals
11
5
Sat
10:30 AM
DP:Field #1
Thunder
7
Fuquay Titans
11
6
Sat
10:30 AM
DP:Field #2
Carolina Knights
8
Walk Off Academy Warriors 11U
17
7
Sat
10:30 AM
TRP:Field #3
Durham Blues (11u)
8
Carolina35's 2026S
5
8
Sat
10:30 AM
TRP:Field #4
Garner Generals
8
DPC Baseball Black
12
9
Sat
12:30 PM
TRP:Field #3
Triangle Sports Hawks
21
CAROLINA OUTLAWS
4
10
Sat
12:30 PM
TRP:Field #4
DPC Baseball Black
4
Carolina Armor Red 11U
11
11
Sat
2:30 PM
TRP:Field #3
Sandhills Stingrays-Greene
13
Durham Blues (11u)
7
12
Sat
2:30 PM
TRP:Field #4
CAROLINA OUTLAWS
1
North Wake Cardinals
25
13
Sat
4:30 PM
TRP:Field #3
North Wake Cardinals
8
Sandhills Stingrays-Greene
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
TRP:Field #4
Seed #4
Triangle Sports Hawks
2
Seed #5
Carolina Armor Red 11U
21
2
Sun
12:45 PM
TRP:Field #3
Seed #2
Fuquay Titans
2
Seed #3
Carolina35's 2026S
5
3
Sun
2:45 PM
TRP:Field #4
Winner Game #1
Carolina Armor Red 11U
15
Seed #1
North Wake Cardinals
7
4
Sun
2:45 PM
TRP:Field #3
Loser Game #1
Triangle Sports Hawks
6
Loser Game #2
Fuquay Titans
21
5
Sun
4:45 PM
TRP:Field #4
Winner Game #3
Carolina Armor Red 11U
8
Winner Game #2
Carolina35's 2026S
17
6
Sun
4:45 PM
TRP:Field #3
Winner Game #4
Fuquay Titans
8
Loser Game #3 (If Needed)
North Wake Cardinals
12
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
TRP:Field #4
Seed #7
Durham Blues (11u)
12
Seed #8
DPC Baseball Black
11
2
Sun
8:30 AM
TRP:Field #3
Seed #6
Sandhills Stingrays-Greene
9
Seed #9
Thunder
8
3
Sun
10:45 AM
TRP:Field #4
Loser Game #1
DPC Baseball Black
6
Loser Game #2
Thunder
0
4
Sun
10:45 AM
TRP:Field #3
Winner Game #1
Durham Blues (11u)
7
Winner Game #2
Sandhills Stingrays-Greene
9
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
9:30 AM
DP:Field #2
Seed #11
Garner Generals
6
Seed #12
Carolina Knights
0
2
Sun
9:30 AM
DP:Field #1
Seed #10
Walk Off Academy Warriors 11U
15
Seed #13
CAROLINA OUTLAWS
0
3
Sun
11:45 AM
DP:Field #2
Loser Game #1
Carolina Knights
9
Loser Game #2
CAROLINA OUTLAWS
4
4
Sun
11:45 AM
DP:Field #1
Winner Game #1
Garner Generals
0
Winner Game #2
Walk Off Academy Warriors 11U
15
12U : 50/70 (D2)
Open Bases... Random Pool Play, Gold Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Wendell Sharks
Wendell, NC
3.0
1.0
7
21
Pitching
Team Page
2
Dirt Devils
Sanford, NC
2.0
2.0
22
21
Pitching
Team Page
3
South Wake Storm
Fuquay-Varina, NC
1.0
3.0
26
6
Pitching
Team Page
4
TPA Nationals 11u
Raleigh, NC
4.0
0.0
6
30
Pitching
Team Page
5
Zone Select
Wake Forest, NC
0.0
4.0
22
5
Pitching
Team Page
12U : 50/70 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:00 AM
TF:Field 1
Wendell Sharks
15
South Wake Storm
5
2
Sat
12:00 PM
TF:Field 1
Zone Select
2
Wendell Sharks
6
3
Sat
2:00 PM
TF:Field 1
South Wake Storm
1
TPA Nationals 11u
11
4
Sat
4:00 PM
TF:Field 1
Dirt Devils
16
Zone Select
3
5
Sat
6:00 PM
TF:Field 1
TPA Nationals 11u
19
Dirt Devils
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
TF:Field 2
Seed #4
Zone Select
6
Seed #5
South Wake Storm
11
2
Sun
12:45 PM
TF:Field 1
Seed #2
Wendell Sharks
11
Seed #3
Dirt Devils
3
3
Sun
2:45 PM
TF:Field 2
Winner Game #1
South Wake Storm
5
Seed #1
TPA Nationals 11u
17
4
Sun
2:45 PM
TF:Field 1
Loser Game #1
Zone Select
3
Loser Game #2
Dirt Devils
13
5
Sun
4:45 PM
TF:Field 2
Winner Game #3
TPA Nationals 11u
10
Winner Game #2
Wendell Sharks
9
6
Sun
4:45 PM
TF:Field 1
Winner Game #4
Loser Game #3 (If Needed)
13U 80 : 54/80 (D1)
Round Robin Format, Best Record Wins! All games 1hr 45min time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Archers
Clayton, NC
0.0
4.0
37
21
Pitching
Team Page
2
East Coast Clippers 13U
Hillsborough, NC
4.0
0.0
16
36
Pitching
Team Page
3
Sandhills Heat
Carthage, NC
2.0
2.0
22
17
Pitching
Team Page
4
Walkoff Academy
Sanford, NC
2.0
2.0
23
32
Pitching
Team Page
5
Tri-County Arsenal
Roxboro, NC
2.0
2.0
30
22
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TRP:Field #1
Tri-County Arsenal
8
Sandhills Heat
0
2
Sat
10:30 AM
TRP:Field #1
Walkoff Academy
16
Tri-County Arsenal
1
3
Sat
12:30 PM
TRP:Field #1
Sandhills Heat
8
Archers
3
4
Sat
2:30 PM
TRP:Field #1
East Coast Clippers 13U
9
Walkoff Academy
3
5
Sat
4:30 PM
TRP:Field #1
Archers
1
East Coast Clippers 13U
9
6
Sun
8:30 AM
TRP:Field #1
Archers
11
Walkoff Academy
12
7
Sun
10:45 AM
TRP:Field #1
Tri-County Arsenal
8
Archers
6
8
Sun
12:45 PM
TRP:Field #1
Walkoff Academy
1
Sandhills Heat
2
9
Sun
2:45 PM
TRP:Field #1
East Coast Clippers 13U
8
Tri-County Arsenal
5
10
Sun
4:45 PM
TRP:Field #1
Sandhills Heat
7
East Coast Clippers 13U
10
13U 80 : 54/80 (D2)
Round Robin Format, Best Record Wins! All games 1hr 45min time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Akadema Punishers
Louisburg, NC
3.0
1.0
5
10
Pitching
Team Page
2
Sandhills Stingrays-Hofstetler
Aberdeen, NC
1.0
3.0
14
10
Pitching
Team Page
3
HYAA Hawks
Hillsborough, NC
3.0
1.0
5
8
Pitching
Team Page
4
Zone Select 13u-Williams
Rolesville , NC
1.0
3.0
15
11
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 (D2) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
10:30 AM
WMMS:Field #1
Zone Select 13u-Williams
3
Akadema Punishers
10
2
Sat
12:30 PM
WMMS:Field #1
Akadema Punishers
0
HYAA Hawks
2
3
Sat
2:30 PM
WMMS:Field #1
Sandhills Stingrays-Hofstetler
5
Zone Select 13u-Williams
8
4
Sat
4:30 PM
WMMS:Field #1
HYAA Hawks
6
Sandhills Stingrays-Hofstetler
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
WMMS:Field #1
Seed #2
Akadema Punishers
4
Seed #3
Zone Select 13u-Williams
2
2
Sun
10:45 AM
WMMS:Field #1
Seed #1
HYAA Hawks
7
Seed #4
Sandhills Stingrays-Hofstetler
8
3
Sun
2:45 PM
WMMS:Field #1
Loser Game #1
Zone Select 13u-Williams
4
Loser Game #2
HYAA Hawks
6
4
Sun
12:45 PM
WMMS:Field #1
Winner Game #1
Akadema Punishers
4
Winner Game #2
Sandhills Stingrays-Hofstetler
3
13U 80 : 54/80 (D3)
Random Pool Play, Gold/Silver/Bronze Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
North Wake Hurricanes
Raleigh, NC
2.0
1.0
3
10
Pitching
Team Page
2
Carolina Boyz
Hope Mills, NC
2.0
2.0
14
15
Pitching
Team Page
3
Carolina Stars
Broadway, NC
3.0
2.0
9
20
Pitching
Team Page
4
North Raleigh Tsunami
Raleigh, NC
1.0
3.0
12
15
Pitching
Team Page
5
OC Crushers Black
Chapel Hill, NC
4.0
1.0
7
14
Pitching
Team Page
6
Garner Generals
Garner, NC
0.0
4.0
23
2
Pitching
Team Page
7
RBI Raptors 13u Landerl
Clayton, NC
4.0
1.0
26
14
Pitching
Team Page
8
Wardogs
FUQUAY VARIN, NC
2.0
2.0
21
9
Pitching
Team Page
9
Southwestern Wake Sliders
Fuquay Varina, NC
2.0
2.0
16
8
Pitching
Team Page
10
North Wake River Hounds
Wake Forest, NC
1.0
3.0
29
3
Pitching
Team Page
11
OC Sluggers
Jacksonville , NC
2.0
1.0
3
24
Pitching
Team Page
12
Hammerheads-Purple
Clayton, NC
3.0
1.0
5
25
Pitching
Team Page
13
Zone Select 13U-Alaffita
Rolesville, NC
1.0
2.0
9
14
Pitching
Team Page
14
Cary Wildcats
Cary, NC
2.0
2.0
7
25
Pitching
Team Page
15
Stampede Baseball 13U
Clayton, NC
1.0
3.0
17
3
Pitching
Team Page
13U 80 : 54/80 (D3) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TF:Field 3
Southwestern Wake Sliders
7
RBI Raptors 13u Landerl
10
2
Sat
8:30 AM
TF:Field 6
OC Crushers Black
12
Stampede Baseball 13U
2
3
Sat
10:30 AM
TF:Field 3
Hammerheads-Purple
6
Southwestern Wake Sliders
1
4
Sat
10:30 AM
TF:Field 6
North Wake Hurricanes
5
OC Crushers Black
2
5
Sat
12:30 PM
TF:Field 3
RBI Raptors 13u Landerl
4
Hammerheads-Purple
19
6
Sat
12:30 PM
TF:Field 6
Stampede Baseball 13U
1
North Wake Hurricanes
5
7
Sat
2:30 PM
TF:Field 3
North Wake River Hounds
1
OC Sluggers
17
8
Sat
2:30 PM
TF:Field 5
Carolina Stars
15
Wardogs
0
9
Sat
2:30 PM
TF:Field 6
North Raleigh Tsunami
8
Garner Generals
2
10
Sat
4:30 PM
TF:Field 3
Zone Select 13U-Alaffita
12
North Wake River Hounds
2
11
Sat
4:30 PM
TF:Field 5
Carolina Boyz
9
Carolina Stars
5
12
Sat
4:30 PM
TF:Field 6
Cary Wildcats
10
North Raleigh Tsunami
7
13
Sat
6:30 PM
TF:Field 3
OC Sluggers
7
Zone Select 13U-Alaffita
2
14
Sat
6:30 PM
TF:Field 5
Wardogs
9
Carolina Boyz
6
15
Sat
6:30 PM
TF:Field 6
Garner Generals
0
Cary Wildcats
15
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
TF:Field 3
Seed #4
Cary Wildcats
3
Seed #5
OC Crushers Black
8
2
Sun
8:30 AM
TF:Field 6
Seed #3
Hammerheads-Purple
2
Seed #6
Carolina Stars
6
3
Sun
10:45 AM
TF:Field 3
Winner Game #1
OC Crushers Black
9
Seed #1
OC Sluggers
1
4
Sun
10:45 AM
TF:Field 6
Winner Game #2
Carolina Stars
8
Seed #2
North Wake Hurricanes
5
5
Sun
12:45 PM
TF:Field 6
Loser Game #1
Cary Wildcats
7
Loser Game #2
Hammerheads-Purple
8
6
Sun
12:45 PM
TF:Field 3
Winner Game #3
OC Crushers Black
8
Winner Game #4
Carolina Stars
6
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
TF:Field 3
Seed #10
Wardogs
4
Seed #11
RBI Raptors 13u Landerl
18
2
Sun
4:45 PM
TF:Field 4
Seed #8
North Raleigh Tsunami
14
Seed #9
Carolina Boyz
25
3
Sun
4:45 PM
TF:Field 3
Winner Game #1
RBI Raptors 13u Landerl
9
Seed #7
Zone Select 13U-Alaffita
4
4
Sun
6:45 PM
TF:Field 4
Loser Game #1
Wardogs
8
Loser Game #2
North Raleigh Tsunami
6
5
Sun
6:45 PM
TF:Field 3
Winner Game #3
RBI Raptors 13u Landerl
10
Winner Game #2
Carolina Boyz
5
Bronze Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
2:45 PM
TF:Field 6
Seed #13
Stampede Baseball 13U
18
Seed #14
Garner Generals
3
2
Sun
4:45 PM
TF:Field 6
Seed #12
Southwestern Wake Sliders
5
Seed #15
North Wake River Hounds
4
3
Sun
6:45 PM
TF:Field 5
Loser Game #1
Garner Generals
0
Loser Game #2
North Wake River Hounds
7
4
Sun
6:45 PM
TF:Field 6
Winner Game #1
Stampede Baseball 13U
10
Winner Game #2
Southwestern Wake Sliders
11
14U : 60/90 (D1)
BBCOR Bats... Round Robin Format, Best Record Wins! All games 1hr 45min time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
Rawlings Prospects NC 2023
Wake Forest, NC
4.0
0.0
14
22
Pitching
Team Page
2
Walk Off Warriors 14U
Sanford, NC
1.0
3.0
36
28
Pitching
Team Page
3
NCDB Rivercats
Raleigh, NC
3.0
1.0
13
38
Pitching
Team Page
4
Hit and Run - Barnes
Fuquay Varina, NC
1.0
3.0
34
20
Pitching
Team Page
5
Riptide 14u
Durham, NC
1.0
3.0
34
23
Pitching
Team Page
14U : 60/90 (D1) Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
KCP:Field 1
Rawlings Prospects NC 2023
2
NCDB Rivercats
1
2
Sat
10:30 AM
KCP:Field 1
Riptide 14u
5
Rawlings Prospects NC 2023
6
3
Sat
12:30 PM
KCP:Field 1
NCDB Rivercats
14
Hit and Run - Barnes
0
4
Sat
2:30 PM
KCP:Field 1
Walk Off Warriors 14U
5
Riptide 14u
11
5
Sat
4:30 PM
KCP:Field 1
Hit and Run - Barnes
7
Walk Off Warriors 14U
14
6
Sun
8:30 AM
KCP:Field 1
Riptide 14u
0
Hit and Run - Barnes
10
7
Sun
10:45 AM
KCP:Field 1
NCDB Rivercats
13
Riptide 14u
7
8
Sun
12:45 PM
KCP:Field 1
Hit and Run - Barnes
3
Rawlings Prospects NC 2023
6
9
Sun
2:45 PM
KCP:Field 1
Walk Off Warriors 14U
4
NCDB Rivercats
10
10
Sun
4:45 PM
KCP:Field 1
Rawlings Prospects NC 2023
8
Walk Off Warriors 14U
5
14U : 60/90 Open
BBCOR Bats... Random Pool Play, Gold/Silver Bracket! Pool games 1hr 45min time limit, Championship game 2hr time limit.
Team #
Team Name
Location
Won
Lost
Runs
Allowed
Runs
Scored
Links
1
TPA Nationals-Mitchell
Apex, NC
4.0
1.0
10
16
Pitching
Team Page
2
South Wake Lightning
Smithfield, NC
1.0
3.0
11
16
Pitching
Team Page
3
Area Stars Roper 14u
Fayetteville, NC
2.0
2.0
15
4
Pitching
Team Page
4
NSA
Fayetteville, NC
2.0
2.0
12
15
Pitching
Team Page
5
Carolina Capitals 14U
Raleigh, NC
1.0
3.0
19
7
Pitching
Team Page
6
Phoenix Elite 14u
Elon, NC
0.0
4.0
18
8
Pitching
Team Page
7
North Wake Thunder
Wake Forest, NC
2.0
1.0
10
15
Pitching
Team Page
8
North Wake Bandits
Wake Forest, NC
3.0
1.0
10
15
Pitching
Team Page
9
NCBA White
Greensboro, NC
3.0
1.0
11
20
Pitching
Team Page
14U : 60/90 Open Division Pitching
Pool Play
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sat
8:30 AM
TF:Field 4
TPA Nationals-Mitchell
7
North Wake Thunder
9
2
Sat
8:30 AM
TF:Field 5
Phoenix Elite 14u
5
North Wake Bandits
7
3
Sat
10:30 AM
TF:Field 4
Area Stars Roper 14u
1
TPA Nationals-Mitchell
9
4
Sat
10:30 AM
TF:Field 5
South Wake Lightning
11
Phoenix Elite 14u
3
5
Sat
12:30 PM
TF:Field 4
North Wake Thunder
6
Area Stars Roper 14u
3
6
Sat
12:30 PM
TF:Field 5
North Wake Bandits
8
South Wake Lightning
5
7
Sat
2:30 PM
TF:Field 4
Carolina Capitals 14U
6
NCBA White
9
8
Sat
4:30 PM
TF:Field 4
NSA
10
Carolina Capitals 14U
1
9
Sat
6:30 PM
TF:Field 4
NCBA White
11
NSA
5
Gold Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
12:45 PM
TF:Field 5
Seed #4
TPA Nationals-Mitchell
8
Seed #5
South Wake Lightning
2
2
Sun
12:45 PM
TF:Field 4
Seed #2
North Wake Bandits
6
Seed #3
NCBA White
3
3
Sun
2:45 PM
TF:Field 5
Winner Game #1
TPA Nationals-Mitchell
12
Seed #1
North Wake Thunder
8
4
Sun
2:45 PM
TF:Field 4
Loser Game #1
South Wake Lightning
2
Loser Game #2
NCBA White
9
5
Sun
4:45 PM
TF:Field 5
Winner Game #3
TPA Nationals-Mitchell
12
Winner Game #2
North Wake Bandits
6
Silver Bracket
Game #
Day
Time
Field
Team A
S
Team B
S
1
Sun
8:30 AM
TF:Field 5
Seed #7
Area Stars Roper 14u
11
Seed #8
Phoenix Elite 14u
6
2
Sun
8:30 AM
TF:Field 4
Seed #6
NSA
2
Seed #9
Carolina Capitals 14U
6
3
Sun
10:45 AM
TF:Field 5
Loser Game #1
Phoenix Elite 14u
6
Loser Game #2
NSA
10
4
Sun
10:45 AM
TF:Field 4
Winner Game #1
Area Stars Roper 14u
5
Winner Game #2
Carolina Capitals 14U
2
Home
|
Upcoming Tournaments
|
Baseball
|
Softball
|
Browser Info
© Copyright , Top Gun. All Rights Reserved.